Fraaie prestatie van LSVV bracht WGW veel baat stand huis geest rlijk Nwe Niedorp ontfutselde WGW een punt VZV gaf Watervogels een lesje in voethallen L.S.V.V. scoorde kwartier voor tijd enige doelpunt van de wedstrijd Eerste overwinning van HRC in eigen home BKCverloor door falen van de heide half spelers ninuut en redden J.Y.C. moest voor sterkere hoofd buigen Langedijkers stein vocht lar 5-1 zege In de afdeling Noord-Holland St Victor verraste $eE,W, met gelijk spel in Nibbixwoud Wie biedt meer dan 41-0?? wvsv Kleurloze strijd Torren slikten 6-0 nederlaag DTS maakte er gebruik van 5 dokforen waarschuwen tegen hef misbruik van laxeermiddelen Voetbalschandaal ten faalde doelman Heynis scoorde voelde de overwin- lde nu zeer sterk, xelse achterhoede len zag men fraaie sportviteit. Het wel, toen Heynis in jsitie. het spel af- Wilner geblesseerd lag. Een daad die erden toeschouwers waarde werd ge- ïet AFC-doel, alsdat erden nog menig- lar gebracht. In het rkte Popma echter ^keurig, zodat het 1-aanval zeer moei- coren. Zes minuten ht Heynis de stand ;n mooie aanval. van misdadige ingehouden De politie heeft de uit de Waal aan- ze heeft bekend vo- )insdag des avonds ir een zeven meter ïpaal dwars over de Burg naar De Waal elgd, waardoor een een ongeluk over- in 't doosje sprong ïjn goal. strijken van de tijd van Uitgeest ner- legon er op te lijken lingen van Scholten iden naar huis zou- ioch bij een aanval loeg Wittebrood de handen weg, de ar- t niet zien, maar in e schermutseling, chot van Heystek opspringende witte hoog in de touwen, gelijk. In de laatste k Neijens door en langs de verkeerde e paal, maar ook al zijn talenten aan- de halve winst te d een sof-dag naweeën van het St. of de mist zijn ge- >V parten heeft ge- wij niet, wel weten deze plaatselijke club i slechte wedstrijd spelen. rap door CSV begon ïerstein nam de bal 5 minuten scoorde de eerste goal. Als nin. oud is zien we op van Purmerstein voorsprong wordt 2). Keer op keer ko- mersteiners terug in goed technisch sa- het gevolg, dat na pelen de stand wordt 03. Overmoedig ces staat ook de van Purmerstein bij - nelft als doelman de erre trap geeft die Kossen wordt opge- een snelle race in wordt omgezet. De ven minuten van de brengen niet de door porters gehoopte op- gelederen van hun de rust met de gaat. er toeschouwers, dat pieren- bii de CSV- akt zal hebben wordt ingeslagen, doordat na vijf minuten spe- veede helft de voor- oot (14). Terwijl Is dichter wordt zijn an een slechte partij >ii de supporters me- g'e opmerking in de Dit wordt er niet na veertig minuten nd op 15 wordt ge- deze stand komt ook hopelijk hiermede de Istrijd van hun club- eeld. Het samenspel eft alles te wensen en zii wisten hun t te overwinnen. De is dat Purmerstein eft' gewonnen; zij Dor gewerkt. steeds strandden de Hugo Boys op de spelers een kwartie- den verlaten, kwam ploeg uit Heerhugo- veld weer op. Dit t het doelpunt waar- loor rechtshalf N. J. Van Balen werd ge- Wat men toen zag iel tussen de voor- e Boys en de achter- Wieringerwaard. Nu worden dat de op- allen van de aroen- slordig waren, en de og minder. Er kwa- ,choten van Borst. Kager, maar zeer laai zagen we de Deken een kans on waarvoor hij zichzelf en verwijt zal heb- ct. Borst zette nog hoofd onder de bal. bruine monster ver- de lat. In de aller- lut kreeg Molenaar naar J. Buning was toen Molenaar zou ;ed Bunini» voor ziin enaar kwam ten val dsrechter wees naar ip. Onder hoogspan- :e Borst zich achter per Van Balen wist ker te voorkomen. Maandag 7 December 1953 Pagina 5 In de afdeling Noordliolland wordt gewoonlijk nogal eens gegoocheld met doelpunten. Scores in de dubbele cijfers worden aan de lopende band gefabriceerd en we draaien onze hand niet meer om voor bijv. de 230 overwinning van JVC 2 op Texel 3. Maar het wordt anders als er een uitslag voor je neus getoverd wordt, die de Alw. Forward jun. b tegen KGB b behaalden. Eén en veertignul. Als dat geen record is? Overigens was het een surprisedag. Sint en Piet waren in alle afde lingen van de partij en vooral IC kreeg zijn deel. 10 7 1 2 15 10 6 3 1 15 9 6 1 2 13 10 6 1 3 13 10 5 3 2 13 10 4 1 5 9 10 3 2 5 8 10 4 0 6 8 9 3 1 5 7 10 1 3 6 5 10 0 2 8 2 Drie wedstrijden, eindigden in IA gelijk. Daaronder was ook ODIZ tegen Alkmaar. Een tien voor de Westerwegbewoners, die op deze manier blijk gaven niets te voelen voor de laatste plaats. Dit ene puntje was voldoende om de voorsprong op rodelantaarn drager Bergen op peil te houden. Want deze blauwhemden kwamen in de derby tegen Berdos ook al tot eenzelfde resultaat. Dat had Zeevogels zeker ook al voorzien, want in Egmond moest Uitgeest met een 11 gelijk spel genoe gen nemen. De achterstand van Bergen blijft dus even groot. Voor ODIZ was bovenaan dat gelijke spel toch voldoende om weer naast Egmondia op de eerste plaats te komen. Egmondia kreeg n.l. de verwachte nederlaag in Zaandam van RCZ te slikken en daarmee schaarde deze Racing- club zich onvoorwaardelijk in het gelid der kanshebbers. Daar hoort trouwens Uitgeest ook nog bij. Zaanlandia won met 20 van Zaanse boys. Egmondia ODIZ RCZ Zaanlandia Uitgeest Zaanse Boys Berdos Meervogels Z. Alkmaar Zeevogels Bergen St. Victor verraste in Nibbixwoud. Het blijft in 1B slecht eieren- eten met Flevo. De Meerbewoners hadden ditmaal met Blokkers geen cent medelijden. De cijfers 50 gaven Blokkers duidelijk te kennen, dat het voorlopig uit is met hun illusies omtrent de bo venste plaats. RKEDO, door de zege tegen Valken, 41, staat thans op vier punten achterstand op de tweede plaats. Ook SEW is thans vier punten op Flevo ten achter. Daar zorgde St. Victor voor, dat in Nibbixwoud tot een verrassend gelijk spel kwam. RK DVO heeft de moed blijkbaar ook nog niet opgegeven. In Medemblik kreeg KGB geen kans en door het verrassend optreden van St. Vic tor staan de Bovenkarspelaren thans in feite slechter dan de club uit Obdam. Berkhout maakte dat het weg kwam uit de gevaarlijke zone. Het won daartoe in Sijbe- karspel met 20. 1B: Flevo RK EDO SEW RK DVO St George Blokkers Valken Sijbekarspel Berkhout KGB St Victor IC op zijn kop. Ziezo in IC is men teruggekeerd tot de oude verhoudingen van verleden jaar. Er is weer geen touw aan vast te knopen en op Randers na, schijnen alle clubs zo ongeveer aan elkaar gewaagd. Met die verstande natuurlijk, dat elftallen als Wieringerwaard, Vrone, N. Niedorp, Kaagvogels en nu ook Hugoboys te ver achter zijn geraakt om nog kans te ma ken op de. titel. Daarvoor heeft WGW verreweg de beste papieren 10 8 1 1 17 11 7 1 3 15 10 5 3 2 13 11 5 3 3 13 10 5 2 3 12 10 4 3 3 11 10 4 0 6 8 10 3 2 5 8 11 2 4 8 8 11 2 1 8 5 10 1 2 7 4 in handen. We hadden de Helder- sen vier punten voorsprong be loofd. Het werden er drie, want in de Marinestad bleef Nieuwe Nie dorp ze fel tegenstand bieden, dat WGW met een gelijk spel genoe gen moest nemen. Het kon zich zelf feliciteren, want JVC, de naaste concurrent kreeg in Lan- gedijk inderdaad de nederlaag, waar heel LSVV op hoopte. Het werd 10, waardoor de ex-tweede klassers de tweede plaats over namen. Gelijk met JVC en eigen lijk ook met SRC, dat door niet- spelen een wedstrijd achter raak te. VIOS raakte echter wel verder aohterop. Want het kreeg in St. Pancras van.... Vrone de kous op de kop. Een-nul. Echt van die cijfers, die getuigen van vluchte- loze bombardementen en zo. Om de maat vol te maken liet Hugo boys zich slachtofferen in Wierin gerwaard. Alleen Randers boekte een normaal resultaat. Een neder laag. Thans mocht Kaagvogels twee winstpunten incasseren. IC: WGW LSVV JVC SRC Vios Hugo Boys Vrone N. Niedorp Kaagvogels W'waard Randers Foresters wón. Foresters blijft nog steeds hoop koesteren in 2A. Dat bewees de zege op Jisp, 31. Conzelo en Spartanen vallen terug. In 2B lijkt het erop, dat Conzelo en Spartanen de race niet meer kunnen volhouden. Conzelo stelde bijzonder teleur door op eigen terrein met 31 van HEO te ver liezen. Deze Hoogkarspelaren boe ken tezamen met HOSV de laat ste weken prima resultaten. Ook HOSV liet zich niet onbetuigd, tot verdriet van Spartanen, dat in Wognum met een gelijk spel ge 10 7 2 1 16 10 6 1 3 13 10 6 1 3 13 9 5 1 3 11 10 4 3 3 11 10 3 3 4 9 10 3 3 4 9 10 2 5 3 9 10 3- 2 5 8 9 2 2 5 6 10 1 1 8 3 noegen moest nemen. Woudia en Zwaagdijk namen geenhalve maatregelen. De leiders uit West woud namen geducht revanche op RKVVS 61 en Zwaagdijk nagel de Strandvogels nog vaster op de laatste plaats (60). 2B: Woudia 10 7 2 1 16 Westfriezen 9 6 1 2 13 Zwaagdijk 10 6 1 3 13 Spartanen 10 5 2 3 12 Con ZeJo 10 3 5 2 11 HEO 10 4 2 4 10 HOSV 10 3 2 5 8 DWB 9 3 15 7 RK VVS 10 2 2 6 6 Strandvogels 10 0 2 8 2 Goede dag voor Hollandia T. In 2C liet Hollandia T zich weer van zijn beste zijde zien. Het moet en zal ditmaal de eerste klasse in, schijnt daar in Tuitjenfaorn de leus te zijn. De 50 in Koedijk op de naaste concurrent getuigt van de vaste wil, om die leus tot waarheid te maken. Alleen Petten is nu nog in sohoots-bereik van Hollandia T. Petten moest daar toe de klip in Heerhugowaard, SVW omzeilen. Het deed dat met 43. Diezelfde cijfers bereikte ook Callantsoog. Het won van Tex. Boys en bewees daarmee niets voor de laatste plaats te voelen. Daar is Zeemacht na de nederlaag tegen Kolpinglboys (2-1) bijzonder ernstig candidaat voor geworden, temeer daar Geelzwart en Duin- randers tegen elkaar gelijk speel den. Van de SchoorIse club een goede prestatie. 2C: Hollandia T. 10 8 1 1 17 Petten 10 7 1 2 15 Koedijk 10 5 3 2 13 SVW 10 4 3 3 11 Tex. Boys 10 3 4 3 10 Kolp. Boys 10 4 2 4 10 Callantsoog 10 3 2 5 8 Duinranders 10 2 3 5 7 Geel Zwart 10 2 3 5 7 Schoorl 10 2 3 5 7 Zeemacht 10 1 3 6 5 De derde klassers. Nederlagen van Bavo en Adel- bert in 3A deed de kampioens kansen van beide teams danig verminderen. De overwinning van KSV op DWOW was voor de Heerhugowaarders voldoende om hun kansen te behouden. 3A: SDOB Ursem Graftdijk Oosthuizen St Adelbert St Bavo SSV Kwadijk Oudendijk 3B: Dirkshorn KSV Schellinkhout Vada Vesdo MOC Cocksdorp DWOW AGSV Twisk De Koog 3C: Sporters Winkel Wit Rood ZDH Oosterend WSW Reiger Boys Sint Boys Wiron ALC 9 6 2 1 14 9 5 3 '1 13 9 6 1 2 13 9 6 1 2 13 9 5 0 4 10 8 4 0 4 8 9 4 0 5 8 9 2 2 5 6 8 0 2 6 2 9 0 1 8 1 9 8 1 0 17 10 8 1 1 17 9 6 3 12 9 6 0 3 12 9 5 1 3 11 9 5 0 4 10 9 3 1 5 7 8 3 0 5 6 8 1 0 7 2 8 1 0 7 2 8 0 0 8 0 9 6 3 0 15 9 7 1 1 15 9 6 1 2 13 8 4 3 1 11 8 3 2 3 8 9 2 2 5 6 9 2 2 5 6 9 2 2 5 6 9 2 2 5 6 9 1 0 8 2 Bjjna zag de doelman van Nieuwe Niedorp, Druif, zijn prachtige werk in de wedstrijd tegen WGW in de laatste minuut teniet gedaan, door een hoge bal in eigen doel te stompen. Tot zijn vreugde zag hij de bal juist naast het doel in de mist ver dwijnen, terwijl ook de laatste hoop van de WGW-ers om als nog een overwinning te behalen, zich in de mist oploste. Kort na dit spannende moment weerklonk het eindsignaal van deze kleur loze wedstrijd, welke de toe schouwers maar weinig had kun nen bekoren. Voor de aanhang van WGW moet het bepaald teleurstellend Een geheel herboren VZV heeft een verjongd Torren-elftal een lesje in voetballen gegeven. Het experimenteren met jongeren in de Helderse club leidt nog steeds niet tot de gewenste resultaten. Toch zitten er verschillende be hoorlijke spelers in die wel wat voor de toekomst beloven. Maar het harde spel der vierde klasse is de meesten nog te machtig. Bij de eerste aanval der rood- broeken, toen het leder juist over de lat suisde constateerde scheids rechter Jeltes dat het net van het Watervogelsdoel ondeskundig be vestigd was en moest dit even naar de eisen gespannen worden. Een corner door rechtsbuiten Wijnker scherp voorgeplaatst, greep keeper Maas onvoldoende en via de krullebol van Tames verdween het leder in de touwen (10). Er werd goed gewerkt aan beide kanten en van overwicht re Haarlem werd de voetbalwedstrijd HaarlemLeeuwarden 4 2, gespeeld tijdens een dikke mist, waardoor het de spelers en het publiek soms niet mogelijk bleek de bal te volgen. Het tweede doelpunt voor Leeuwarden wordt gescoord. Van Hnks naar rechts: Barends en Kuys van Haarlem, verder deelman Snijders en achter hem v. d. Ley van Leeuwarden. was nog niet veel te bekennen. Vooral de linksbuiten der bezoe kers toonde zich hierbij 'n uiterst snelle en gevaarlijke speler, waar aan back Leegwater dikwijls meer dan de handen vol had. Trots dat liet hij hem nogal dikwijls vrij. Geleidelijk begonnen de gast heren hun overwicht door te zet ten. De druk op het doel gaf van tijd tot tijd van die „hoe bestaat het"-momenten. Zo werd een corner voor het Watervogels-doel tot viermaal toe ingeschoten, maar stuitte steeds weer van een lichaam af tot eindelijk keeper Maas, door resoluut ingrijpen een einde aan de situatie maakte. S. Wijnker pikte een doorloopbal op en passeerde alles, zelfs de uit lopende doelman (20). Aan het einde der eerste helft werd de druk der roodbroeken nog zwaar der, maar hierbij liet goalie Maas zien, dat hij zijn plaats onder de lat volkomen waard was. Direct na de hervatting kreeg doelman Maas, een vliegend schot van rechtsbuiten Wijnker te in casseren wat hem weer prima afging. De Torren gooiden het over een andere boeg en probeer den het ook met verre, harde schoten. Het ging hun niet goed af. Het plaatsen was te onzuiver. Bij een corner schoot een der backs keihard in eigen doel (3 0). Daarop werd het kat en muis. Een kopbal van Wijnker stuitte van de lat terug en werd door Tames ingekopt (40). W. Wijn ker nam no. 5 voor zijn rekening en om de doelpuntenhonger te stillen schoot C. Wijnker bijna vanaf de zijlijn hoog in de hoek (60). Wat de Torren ook onder namen, het lukte niet om die nul in de uitslag weg te werken. Europees kampioenschap 47-2 te Algiers In het tournooi om het Euro pese kampioenschap cadre 47/2, dat van 811 December a.s. te Algiers wordt gehouden, zal Duitsland vertegenwoordigd wor den door Luetgehetmann, Tiedtke en Rudolph. Voor Frankrijk zul len Galmiche en Chassereau uit komen, voor België Vervest en waarschijnlijk Gabriëls, en voor Spanje Domingo. In verband met het nog steeds niet opgeloste conflict tussen de Kon. Ned. Biljart Bond en de In ternationale Federatie zal Ne derland te Algiers niet vertegen woordigd zyn. geweest zijn dit elftal, dat de laatste tijd zö verrassend aoed voor de dag was gekomen, aan het werk te zien. Wat dit team in de eerste helft te zien gaf. mocht het predicaat le klasse NHVB niet verwerven, terwijl de speelwijze een aanfluiting van het stopperspilsysteem en het daarbij behorende magische vier kant was. De rechtshalf Joon Ramler was overal, behalve daar waar hij behoorde te zijn. Links binnen Heiting verzuimde telkens weer terug te komen, en de beide andere hoekpunten van dit vier kant. D Ramler en Van Wees soleerden te veel om enig nut te hebben. Het was dan ook niet te verwonderen, dat er steeds weer opnieuw gróte bressen ont stonden in de wit-,gele defensie. Maar N. Niedorp, dat zich tot taak gesteld schijnt te hebben om elke ko-ploper in de afdeling IC een punt afhandig te maken, weigerde gebruik te maken van de vele kansen, die hun werden geboden. Centeryoor Vonk stichtte door zijn snelle charges wel verwarring, maar geen doel punten. De beide buitenspelers Bart en Ruig 'kwamen niet on tiid naar binnen om zich een schiet kans te kunnen scheppen, en zo zii zich lieten verleiden naar het centrum te komen, kwamen zii in ibuitensoelpositie te verkeren. De verdediging van de bezoe kers had weinig moeite met de van te weinig spelinzicht getui gende aanvallen van de gast heren. Bovendien verkeerde doel man Druif in zulk een uitste kende vorm, dat de kansen voor doelpunten wel heel laag geno teerd stonden. Reeds in de eerste minuten gaf Druif van ziin capaciteiten blijk, toen rechtsbuiten W. Ram ler een harde schuiver afvuurde in de rechterbenedenhoek. De snel reagerende Druif ontfermde zich tijdig over het leder. Daarna nam Nieuwe Niedorp het heft in handen, hetgeen hun. waar de tegenstanders het middenveld zonder slag of stoot prijs gaven, weinig moeite kostte. In de 15e minuut hadden zii succes. Bii een poging om een pass te onder scheppen, speelde Huigen de bal maar midvoor Vonk, die ondanks dat hij door drie spelers op ziin huid werd gezeten, een schot kon lossen, waarop doelman Polman het antwoord schuldig bleef (01). De tegenaanval, die direct na dit doelpunt werd onderno men, resulteerde in een schot van Heiting, welke een prooi werd voor Druif. Vanuit het midden veld bouwde Nieuwe Niedorp zijn aanvallen op, doch de ge ringe stootkracht van de voor hoede vermocht keeper Polman niet in grote verlegenheid te brengen. Kater en Telleger scho ten van grote afstand, maar de bal ging over en naast of be landde in de handen van Pol man. Het tweede doelpunt, dat voortdurend in de lucht hing. kwam niet tot stand. Beter spel Na de thee was het snel aan merkelijk 'beter. WGW zette een hevig offensief in, dat tien minu ten voor het einde de gelijk maker opleverde. Een bekroning van het spel kon dit. overigens dik verdiende doel punt, niet genoemd worden. Er zat maar weinig lijn in het spel en elke aanval liep dood door het treuzelen van de aanvallers. Een grote fout beging WGW door linksbuiten Sens, die dikwijls vrij stond, te weinig in het spel te betrekken. Hoe gevaarlijk deze buitenspeler wel kan wezen, kwam 20 minuten na de rust wel tot uiting. Een uittrap van Polman be landde bij Heiting, die ineens door gaf aan Sens, die op zijn h»urt even terug gaf aan Heiting. Dit was voor hem juist genoeg Voor de tweede achtereenvol gende maal hebben de Juliana- dorpers een nederlaag moeten slikken. Zij vonden in de Lange- dijk een op volle toeren draaien de LSVV-poeg. De overwinning had nog groter geweest, als de stootkracht in de voorhoede maar genoeg was uitgebuit. Inmiddels zit JVC er mee, want de achter stand op de leiders is veel groter geworden. Er is daar in de mist een warm partijtje voetbal weggegeven, waarbij de thuisclub vol'komen domineerde. Op enkele aanvallen en uitschieters na was LSW ge regeld in de meerderheid. Direct na de aanvang namen beide clubs ieder op hun beurt de doelverdedigers onderhanden, die de schoten echter resoluut stopten. Geleidelijk aan begonnen de igeel-zwarten het zwaartepunt van de aanvallen in handen te nemen. Zij legden een zware druk op de verdediging van de gasten. Hoge voorzetten konden de verdediging van de gasten evenmin uit elkaar halen als de passes, die veelvuldig door het midden werden gezonden. Maar de JVC-ers zetten zich schrap en wisten zic-h onder" de druk vandaan te werken. Hoorns- man kreeg de bal, passeerde een paar spelers, gaf hem door naar zijn rechtsbuiten, die rakelings langs de paal knalde. Weer kwamen de gastheren opzetten. Hun aanvallen waren keer op keer erg mooi en geraffi neerd, maar juist dat beslissende tikje was volkomen zoek. Dat te lang wachten was net iets voor de blauw-zwarte defen sie, die zich telkens weer kon herstellen. Zij bracht de bal dan goed op en plaatste het leder naar voren, goed bewaakt en kreeg heel wei- goed bewaakt en kreeg heel wei- Maar de snelle Hoornsman werd nig kans om gevaarlijk te wor den. Nog geen minuut na de rust miste een verdediger van JVC de bal, er ontstond nu een gevaar lijke situatie voor doel, maar de snel toestormende v. Leeuwen kon net niet bij de bal. Weer volgde er nu een LSW-offensief, maar voorlopig nog zonder succes. De bezoekers werkten zich weer los, zij bouwden een paar fraaie aanvallen op, maar het geluk was niet met hen. Een paar vrije trappen, genomen door Hoornsman, hadden ook geen succes. De kogels verdwenen naast het doel. Tot eindelijk 15 min. voor het einde de thuisclub het doel kon vinden. Een van de hoge voorzet ten van rechts werd door de toe stormende v. Leeuwen in een doelpunt omgezet. 10. Toch bleef JVC dapper door vechten. zij wist nog een paar corners te forceren, die heel ge vaarlijk voor doel werden ge plaatst, maar iedêre keer ruim den de verdedigers uit Langedijk resoluut het gevaar uit de weg. Geen wereldrecord voor Landy De Australiër John Landy heeft in olubwedstrijden 4 m. 9.8 sec. voor zioh laten afdruk ken voor de een mijl hardlopen. Op het lange eind had hij een sterke wind tegen. Tot de helft van de afstand bleef hij in het kielzog van de Australiër Len Mcrae, daarna ging hij spurten en finishte razend snel. Met de onderste plaats van de afd. West 2A als inzet hebben HRC en Holland het tegen elkaar opgenomen. Het was een strijd tussen twee matig spelende ploegen, waarvan HRC door een gevaarlijke linkervleugel de meeste aanspraak op de overwinning maakte. Rijkers toonde zich op de buitenplaats zeer actief en bleek De Jager goed te verstaan. Rnijff kon op de midvoorplaats ondanks de twee doelpunten, die hij maakte nog geen volledige bevrediging schenken. De oorzaak van het matige spel van Racing moet evenwel gezocht wor den in de bezetting van het middenveld, waar de steeds trager wordende Nieuwstad volkomen faalde en Ten Braak die zich in zijn grote ijver te ver van zijn plaats begaf, zijn tegenstanders te veel vrijheid liet. Zou Holland een gelijk spel hebben gekregen, dan had het zeker niet onverdiend genoemd mogen worden. De B.K.C. supporters hadden Zondagmiddag al gauw gezien, dat het middenveld van B.K.C. een groot gat vertoonde. Baard man en Ockers de twee kanthalfs van B.K.C. hadden beiden hun dag niet, verwaarloosden schro melijk de dekking en waren eigenlijk overal, maar zelden op de juiste plaats en bij de juiste man. Ook al plaatste D.T.S. nu niet steéds meetkundig juist, de aan gegeven ballen kwamen toch meestal nog wel bij een clubge noot in de voorhoede, omdat deze vaak onbeperkte vrijheid geno ten. Alleen Ab Tiel had de lange midvoor v. d. Plas aardig in z'n zak. Burger en Hendriks, de beide backs van B.K.C. hadden door het falen van hun halfs een zware taak, en moesten hun eigen man vaak loslaten, om het grote gat zoveel mogelijk te dichten. Reeds direct na de aftrap bleek dat B.K.C. de juiste maat niet had. Ockers en TeuUngen trapten bij een dragelijke kans onbehoor lijk naast en over. (Advertentie) Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen, lukte hetu kunt het ook. En wel zo Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de eerste week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. Tweede week - elke avond één. Derde week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw ingewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeer middelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw ver stopping kwijt en vervalt u niet in de laxeermiddelen-gewoonte. Vraag Carter's Leverpilletjes, Flacons f 1.05 en f 2.40. om zich vrij te lopen en uit de pass van zijn linksbinnen een zuiver en hard schot af te vuren, dat ternauwernood door Druif tot corner verwerkt bon worden. Do linkervleugel was wel het gevaarlijkste deel van de voor hoede. Midvoor Laan kreeg geen schijn van kans tegen de knap verdedigende spil Klaver. En als rechtsbuiten 'hij ruilde later met W. Ramler, die al evenmin tegen Klaver opkop treuzelde hij zolang, dat hij een rem was voor de anderen. Eindelijk kwam dan de se'lij.k- maker. Aan de zijlijn, ter hoogte van de middellijn bemachtigde D. Ramler in een duel met drie Niedorpers de bal. welke hij af gaf aan Laan, die. hoewel hij eerst wachtte tot zijn tegenstan der bii hem was, doorspeelde naar W. Ramler. Deze struikelde met de bal tussen enkele verde digers door en al struikelend werkte hij de bal over de doel lijn (1—1). Dan werd overgeschakeld op meer kort spel, maar ook dit strandde al gauw op Reine, Bo- beldijk en Douma; de goede de fensie van D.T.S. Het spel, wat daarna ontplooid werd was te doorzichtig om aan voerder-keeper v. d Hoven te laten misgrijpen. De eerste goal was dan ook voor de gasten. B.K.C.'s achter hoede stond even raar te schut teren, waarvan Snijders dank baar gebruik maakte en IJsel- stein onhoudbaar passeerde. 01. De kopbal van van Teulingen en de harde schuiver van Bu ning waren van klasse, maar geen gelijkmakers. Gevaarlijk waren wel de cor ners die B.K.C. nogal gepresen teerd kreeg, vanwege 't gevaar lijke terugspelen van D.T.S. Gouma's treffer tegen de paal, was 'n duidelijke waarschuwing voor D.T.S., niet te gevaarlijk voor eigen doel te zijn. B.K.C. had een hard werkende voorhoede, die elke geboden kans zou benutten. Na rust kwam B.K.C. er even beter in, maar elke keer als de voetb'al-motor op volle toeren draaide, gebeurde er iets, waar voor 't spel onderbroken werd en de gang er weer uit raakte. Het was van Dordt, die D.T.S. aan 't tweede doelpunt hielp. Uit gekookt goochelde hij onbereik baar voor IJselsteins grijpgrage handen de bal in de verste hoek (0—2), Toch inspireerde dit B.K.C. tot betere daden en Buning knalde een harde linkse voorbij B. v. d. Hoven (12). Het ging nu beter bij B.K.C. Maar juist toen de geelzwarte aanhang recht ging zitten om hun spelers hartelijk aan te moedigen, gebeurde er n incident en weer was de gang er uit. Keeper v. d. Hoven kwam in botsing met Bezelman en werd gekraakt naar de kleedkamer ge bracht. B.K.C. probeerde weer om er in te komen, maar toen midvoor v. 'd. Plas er 3—1 voor zijn club van maakte, verlieten vele supporters al 't veld B.K.C. had de wedstrijd verloren. Een zwakke leiding is ren der hoofdoorzaken geworden van een voetbalschandaal. De wed strijd moest kort voor het einde, bij de stand 31 worden ge staakt. Vanaf het begin was het een zeer harde wedstrijd, waar tegen de scheidsrechter onvol doende optrad. Na de rust werd het steeds erger. Er werd maar raak getrapt, waardoor het pu bliek steeds steviger zijn ver ontwaardiging kenbaar maakte. Toen de Activia rechtsbuiten het derde doelpunt scoorde, liep de keeper hem achterna en gaf hem een trap, hetgeen de scheidsrech. ter ontging. Even later wachtte de Alexandria rechtsback ziin tegenstander op en trapte hem. Beide spelers werden weggezon den. Kort daarop liep de keeper uit tot buiten de 16 m liin en trap te springende naar de bal 'n te genstander in de maag. De be slissing van de scheidsrechter werd niet afgewacht, maar het publiek drong het terrein op en een algeimene vechtpartij ont stond. De Alexandria spelers ver. lieten daarop het veld, maar keerden later terug. Hiermede kon de scheidsrechter zich niet verenigen, omdat men reeds buiten de liinen was geweest, waarop de wedstrijd werd ge staakt. De wedstrijd was een kwartier oud toen het eerste doelpunt tot stand kwam. Rijkers, die de bal kreeg toegespeeld van de Jager, 'plaatste het leder ineens op het hoofd van Knijff. Via de paal be landde de bal in het net. (10). Holland trachtte door goed o.p de bal te zitten het spel naar de Racing-helft te verplaatsen, wat ook gelhkite. De Utrechtenaren begingen echter de fout de bal te veel door het midden te spe len, waar hun middentrio Fran kenJ. SmitA. Smit weinig kans kregen tegen de uitmun ten d spelende A. de Vries. Ein delijk heeft H.R.C. het dan toch gedurfd om een voetballer op deze plaats te zetten. Iemand, die naast afbreken ook opbouwde. Twee doelpunten Er was juist een half uur ge speeld, toen wjj twee doelpunten binnen de minuut noteerden, en daar de beide doelpunten eerlij'k werden gedeeld bleef de span ning erin. Eerst was het de Jager die met een zacht tikje in de uiterste hoek uit een scrimmage de voorsprong vergrootte, 20, doch linksbinnen A. Smit scoorde tegen. Hierna werd Holland steeds sterker, maar de voorhoede van deze ploeg had van schieten geen kaas gegeten. En toch zou dit re sultaat gehad hebben. Immers: de dikke mist maakte het voor de doelverdedigers lang niet gemak kelijk. Behoudens een schitterend schot van midvoor J. Smit en een verradelijke schuiver van diens broer kreeg Lingbeek niet veel te doen. Na de rust begonnen de gasten in een hoog tempo, dat na 4 minuten een doelpunt oplever de. Ten Braak, geheel aan de rechterkant, presenteerde de bal aan linksbinnen Franken, die di rect doorgaf aan middenvoor J- Smi't. Door een haag van spelers schoot deze m. (22). Wanneer de Stichtenaren even hadden doorgebeten waren de punten ongetwijfeld niet in Den Helder achtergebleven. Nieuw stad die zich 'had verstapt hup pelde een beetje mee op halve kracht, waardoor er in het rech- terverdedigingsblok steeds een gat ontstond, tot groot genoegen van Holland's linkervleugel. Ver der dan enkele hoekschoppen kwam weze wing echter niet. Dit heen en weer ge-trap voor de Racing-veste had ongeveer tien minuten geduurd toen De Jager op het middenveld een bal kreeg toegespeeld. Snel plaatste hij hem door naar Rijkers, die na eerst even te hebben gekeken het leder op het hoofd van van Knijff plaatste en het derde, tevens het winnende doelpunt, was tot stand .gekomen. Holland speelde de laatste twin tig minuten geheel op winst. Steeds verder drongen de achter spel ers op. Hun aanvallen misten echter de nodige kracht om de wel zeer solide H R C.-verdediging te verontrusten. Toch kregen de gasten enkele zeer goede kansen om gelijk te maken, zo kwamen ■T Smit' en rPrVsbuiten Hol, die wel een zeer zwakke indruk maakte, beiden voor Lingbeek te staan, Zii liepen elkaar in de weg en Lingbeek werd in staat ge steld om zich over het leder te ontfermen, wat hij dan ook .prompt deed. Aan de andere kant liepen de weinige aanvallen doet door het pgoistiscbe spel van Ten Braak, die kennelijk met de bedoeling speelde om ook een doelpunt te maken. Ook de laatste minuten, toen Holland nog even stevig kwam opzetten en Franken eenmaal ra kelings naast schoot konden dr mistige indruk van deze wed strijd niet uitvegen Scheidsrech ter Kramer die voo-r de eerste maal een tweede klas wedstrijd floot had het niet moeilijk in des- kleurloze „derde" klas wed strijd. i

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5