Middenstand dankbaar Sint Nicolaas was gul Plaatselijke eindronde pianmvedslrijd NIEUWS Een kwasfgaf of naad? Neem GIJ PA *e Het weer werkte mee AGENDA Zwaargelaarsde mannen maken Singelwal tot pronkjuweel NIEUWS uit Bergen dEC0VII0L^«^<db4HHI uit Heiloo Pagina 2 Dinsdag 8 December 1953 Zieke bestolen Zes maanden geëist Gevonden portenionnaie niet aangegeven Vergis U niet in „Hulp in Nood" BLINDENHULP EN „BLINDENHULP" EEN KOUD BAD Boompjes groeien naar 7 eenwenfeest BRIDGERS KUNNEN HUN KANS GRIJPEN WACHT U VOOR „DE BAZUIN DES VREDES" 2-jarig kind verdronken ST NICOLAAS BEZOCHT OUDEN VAN DAGEN KVP-vergadering WEERSVERWACHTING INTRIGES IN 'T OOSTEN „OP DE BRES" Burgerlijke stand De heer Woldendorp als raadslid benoemd ZOMAAR MEEGENOMEN Begrafenis wijlen Mr J. 't Hooft „St Caecilia" ZEEPOST Lijk van vrouw gevonden St Nicolaasavond voor N.K.J.B. en J.G. 40 jaar bij de PTT 25 nieuwe verbandposten In Heiloo weer Geen vermakelijkheids belasting meer (Advertentie) KNEEDBAAR HOUT VAN CETA-BEVER ALKMAAR Wanneer de middenstanders zoflden zijn afgegaan op vrijwel ieders klachten over „deze dure tijd", dan zouden zij met reden de St.-Nicolaasverkoop pessimistisch tegemoet hebben gezien. Achteraf blijkt, dat zo'n pessimisme volkomen ongegrond zou zijn geweest. In bijna alle branches is men tevreden, maar wel is de tendenz waargenomen, dat de klanten hun geld steeds meer beste den aan kleine en meer practische geschenken. Bovendien heeft het uitstekende weer terdege zijn stempel op de verkoop gedrukt, waar van de winkels in de stad voordeel, en die op de dorpen en in de buitenwijken vrij ernstig nadeel ondervonden hebben. Het kleine goed is de winkels uitgevlogen". Met de meer kost bare" cadeaux liep het trager. De drukte heeft zich in de zaken met rook- en snoepartikelen toege spitst op de laatste dagen voor het St.-Nicolaasfeest, terwijl de zaken met een bazarkarakterhet een week tevoren drukker had den. „Goed", „tevreden" en „bes1" waren de meest gehoorde uitdruk- kingen in de antwoorden op onze vragen naar het verloop van de St. Nicolaasactie. In de tabaksbranche zijn de za ken heel goed gegaan, evenals met het banket, de versnaperingen enz. Het publiek voor de toonbanken is talrijker geweest dan voorgaan de jaren, maar bepaalde zich hoofdzakelijk tot de goedkopere waren. De op'brengst wordt bij veel zakenmensen weer gedrukt door de hoge kosten, die men ge had heeft bij het aantrekkelijk maken van de producten. Onte vreden waren sommigen over het gemeentebestuur, dat volgens hen niet voldoende meewerkt aan het trekken van de buitenmensen en te hoge belasting legt op het aan brengen van schreeuwende uit hangborden en dergelijke blik vangers. De iets grotere omzet van de manufacturers en winkeliers m huishoudelijke artikelen onder streept het vermoeden van een streven naar „meer economische overwegingen bij het doen van inkopen". De verkopers van duur zame goederen vrezen met de loop der jaren hun omzet in de St. JNi- colaastijd te zien achteruit gaan. Daarentegen wordt de doorsnee- omzet ieder jaar groter. Invloed van het weer. De invloed van het weer is dit jaar ontegenzeggelijk buitenge woon groot geweest. Zoals gezegd heeft de middenstand op de dor pen en in de buitenwijken daar ernstig nadeel van ondervonden. De klanten durfden zich in tegen stelling tot het vorig jaar een stapje verder van huis wagen en gingen, om de beperkte keuze in een buurtwinkel, naar het cen trum waar ze wel hoopten te sla gen. Vooral velen op de dorpen hadden het uitgesproken slecht ALKMAAR Op bezoek bij een zieke vriend te Heerhugo- waard ontnam H.H. uit Alkmaar deze een geldsbedrag van f loO. Verd. was de vriend op gaan zoeken omdat ze samen in het ziekenhuis hadden gelegen, en tevens omdat hij nog .een bedrag van ongeveer een tientje van hem kreeg. De vriend zei echter dat hij geen geld had, maar m een ogenblik dat hij met oplette nam H. een kijkje in zijn porte feuille met bovenvermeld „suc ces". De Officier van Justitie vond het gepleegde feit dermate ernstig, dat hij tegen H. de hoogst mogelijke straf eiste, na melijk een gevangenisstraf van 6 maanden. De raadsman mr Dumbar, zet te de omstandigheden waaronder H. tot deze diefstal was geko men uiteen, en bepleitte een voorwaardelijke, straf, of, inden dit niet mogelijk zou zijn, een nader uit te brengen voorlich tingsrapport. De rechtbank be sloot met het oog op het laatste verzoek de zaak voor onbepaalde tijd aan te houden. ALKMAAR Op 4 Novem ber vonden twee jongens op de Paardenmarkt een portemonnaie, waarin een bedrag van f 53 zat. Een van de jongens nam de por temonnaie mee naar huis en gaf hem aan zijn vader. Deze, de 53- jarige autowachter C. J. v. d. H.. kreeg even later bezoek van een vriend, aan wie hij van de vondst vertelde. Op voorstel van de vriend besloten de beide mannen de portemonnaie niet aan te ge ven, doch het geld zelf te hou den. De vriend nam de porte monnaie mee naar huis, en de beide jongens kregen ieder een gulden. Tegen de vriend van de ■autowachter, H. E., die dus de eigenlijke veroorzaker van de verduistering Was, eiste de Offi cier van Justitie een gevangenis straf van twee weken en tegen de autowachter een boete van f 30 plus een voorwaardelijke ge vangenisstraf van 2 maanden met een proeftijd van drie jaar. De Politierechter veroordeelde v. d. H. conform, en E. tot een gevangenisstraf van een week. ALKMAAR. De waarschu wing, die onlangs gedaan werd tegen „de vereniging Hulp in Nood", gevestigd te Rotterdam, Hooidrift 53, heeft generlei be trekking op de sedert 1871 te Den Haag gevestigde Koninklijk goedgekeurde Joodse Weldadig heidsvereniging „Hulp in Nood". en zitten nu met een vrij onaan gesproken voorraad. De middenstand maakt zich nu op, voor de Kerstactie, die even wel niet met veel vertrouwen te gemoet wordt gezien. De mensen zeggen voor de zoveelste maal, dat ze geen geld meer hebben en de zakenwereld moet maar af wachten of dit een verrassing be tekent. DINSDAG 8 DECEMBER 8 uur Avond-Hoogmis in alle kerken bij de opening van het Maria-jaar. 'T GULDEN VLIES: Abonn. voorst, serie C „Dertien aan tafel" door Haagsche Co- medie. 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: St. Nicolaasavond Dans school Arendsen. 8 uur. Bioscopen: VICTORIA: Berucht, beroemd, bemind," 18 jaar, 8 uur. HARMONIE: „Op de bres", 14 jaar, 8 uur. CINEMA: „Intriges in het Oos ten", 14 jaar, 8 uur. REX: „Het mysterie van het leven", 14 jaar, 2.30 en 8 u. WOENSDAG 9 DECEMBER 'T GULDEN VLIES: St. Nico laasavond Dansschool Jack Smit, 8 uur. VICTORY: Dr. Marga Klompé voor Adelbert, 8 uur. Bioscopen: als Dinsdag. Voorstellingen: 2.30 en 8 uur. Woensdag: Hoog water: 8.10 en 20.05 u. Laag water: 2.20 en 14.20 u. ALKMAAR. Er is niemand die zeggen kan, dat de dienst van Openbare Werken, en dan in het bijzonder de onderafdeling daar van die Plantsoenen heet, zijn werk niet goed doet. De gazons en de perken, die de stad Alk maar verfraaien, zijn een lust voor het oog. Maar ais er op die regel één uitzondering is, dan valt zo'n uitzondering des te meer op. Menigmaal hebben wij lieden ontmoet, die met lede ogen zagen hoe aan de walkant van de Sin gel zo tussen het Texelse hek en de Heiloërpoort het gras maar woekerde in het wilde weg. Dat dachten zij on dat zeiden zij. Maar zij hadden ongelijk, of eigenlijk, ze hadden zowel gelijk als ongelijk. Dat gras in die wal kant was wel degelijk 'n zorgen kind van Plantsoen,en net zo goed als de welverzorgde gazons er tegenover. Maar die gazons kon men met de machine knippen tot een effen groen tapijt en in die walkant moest men de woekering van 't gras te keer gaan met de zeis. Die walkant was immers allesbe halve gelijk. Tientallen meters lang ondergraven door de allesbe halve rustige wortels der popu lieren. dagelijks ondermijnd door, het singelwater, moest die wal kant wel verzakken. En Alkmaar 'boette aan stadsschoon in. Maar Plantsoenen wisten er raad op. Thans zijn er arbeiders aan het werk. Zij maken de wal van Hel- derse- tot Heiloërbrug tot een fraaie gelijke singelzoom. door 'n ALKMAAR. Op 16 Nov. 1953 is opgericht de Stichting Blindenhulp te 's-Gravenhage, waarvan het secretariaat is ge vestigd Schimmelweg 52 en de propagandaleiding Br'agastraat 137 aldaar. Sedert 21 November 1953 wordt door colporteurs en colportriees van deze stichting in verschillende plaatsen in Neder land huis aan huis folders te koop aangeboden met het op schrift „Het Lichtpunt" Helpt de Nederlandse blinden. De prijs bedraagt 25 cent. Gedurende de laatste week worden door deze stichting aan het publiek ook blaadjes te koop aangeboden met gelijkluidend opschrift. De prijs hiervan is 50 cent. Op de folder en het blaadje zijn twee opge heven handen" afgebeeld, welke afbeelding gelijkenis vertoont met het embleem, dat door de Stichting Het Nederlandse Blin denwezen is vastgesteld en dat binnenkort op alle door bonafide Nederlandse blindenwerkinrich- tingen vervaardigde producten zal worden aangebracht. De op brengst van deze folders en blaadjes zou worden aangewend voor het verschaffen van mate riële hulp aan blinden. Gebleken is dat de arbeid van de Stichting Blindenhulp niet als serieus aan vaard kan worden en dat onder het mom van de weldadigheid in hoofdzaak persoonlijke belangen van bestuursleden worden nage streefd, terwijl van het verrich ten van enige sociale arbeid tot op heden niets is gebleken. In verband hiermede dient het pu bliek te worden ontraden deze stichting op enigerlei wijze te steunen. ALKMAAR. Een leerlinge van het Christelijk Lyceum, die op de Oudegracht fietste, raakte met fiets en al te water. Het meisje had net gymnastiekles ge had en keerde terug naar de school in de Brillesteeg. De 12- jarige Frieda Sohoehuis uit de Ramen sprong de drenkelinge achterna en het gelukte haar het andere meisje naar de kant te brengen. Bij een der Oudegracht- bewoners werden beide meisjes binnen gebracht en van droge kleren voorzien. Het ongeluk gebeurde, doordat het meisje, Marry de Jong, die met een paar andere meisjes reed een lantaarnpaal raakte. Zij kon niet zwemmen. De beide meisjes zijn er goed vanaf gekomen. 60 om hoge graszodenrand be grensd. De Singel zelf levert de grond waarin het nieuwe gras straks zal gedijèn. Vruchtbare zwarte bag ger wordt het bed van het aras zaad; een breed bed, dat weldra bedekt zal zijn met een even brede groene deken van jong gras. En dat gras zal niet meer in het wilde weg groeien, maar door mannen met machines wor den vlak gesnoeid tot een fraaie walkant, van brug tot brug. van rozenperk tot rozenperk. Om dat mogelijk te maken, werken vaft- daag de dag, in kou en mist, en kele zwaargelaarsde mannen vlak aan de waterkant, tussen de Hel- derseweg en de Kennemerstraat- weg. Ze werken aar aan de ver fraaiing van Alkmaars kleed. Alkmaar 700 jaar stad VERPACHTING FEESTTERREIN ALKMAAR Het is gebleken dat er een misverstand bestaat ten aanzien van de wijze waarop bet bestuur van de Stichting „Alkmaar 700 Jaar Stad" de in schrijvingen voor de verpêfchting van het feestterrein zal behande len'. Uitdrukkelijk kan worden mee gedeeld dat de verpachting zal geschieden in volgorde van bin nenkomst der inschrijvingsbiljet ten. Wie het eerst zijn biljet in levert, komt ook het eerst in aan merking. ALKMAAR Het fantasie- stadje, dat in de zomer van 1954, als de stad Alkmaar haar 700ste verjaardag zal vieren, het mid delpunt zal zijn van de feestvie ring, bestaat nog niet. Natuurlijk niet, zult u zeggen, het is immei's nog lang geen zomer 1954. U hebt gelijk, maar toch groeit het stadje al. Enkele weken geleden heeft men er de eerste jonge bo men geplant, midden op het Ca nadaplein notafoene. Want een stad zonder bomen, is geen stad waar men van houden kan, en ons Alkmaarse fantasiestadje mag geen stadje zonder bomen zijn. Die boompjes staan er dus en ze groeien. Zienderogen, zouden jwe bijna zeggen,, groeien ze binnen hun kleine witte hekken. Ze groeien naar het Alkmaarse 7- eeuwenfeest toe, als rasechte Alk maarse 'boompjes. Zij zijn de le vende voorboden van een feest dat belooft zonder weerga te zul len zijn. En het is goed, die boompjes daar op het Canada plein te zien groeien. ALKMAAR De A.V.R.O.- ALKiviAAK ue A.v.jn-.u.- organiseerde jaarlijks een grote bridge-drive, waaraan, naast fraaie prijzen, uiteindelijk een landsk'ampioenstitel verbonden Na overleg met de Nederlandse Bridge Bond is besloten dat laatstgenoemde instantie zich in het vervolg met de organisatie hiervan zij het in modernere vorm, zou belasten. Zoals blijkt uit een advertentie in ons blad van vandaag, is het 't actieve districtsbestuur gelukt ook nu in Alkmaar weer een wedstrijd te doen plaatsvinden, en wel op Zaterdag 12 Dec. a.s. in Hotel Victory 's avonds half acht. De inschrijving staat open voor iedereen ongeacht of hij of zij lid is van een bridge-club. Dit is dus speciaal voor „thuis" bridgers een unieke gelegenheid om eens met het wedstrijd-bridge als zo danig kennis te maken. Er zal gespeeld worden in groepen van acht paren waarvoor per groep vier. speciaal voor de ze gelegenheid door de N.B.B. vervaardigde prijzen beschikbaar zijn gesteld. Bovendien kunnen de acht best geplaatste paren mededin gen naar de landstitel. Aanmel den tot en met Vrijdag 11 De cember bij vishandel Meijer, Langestraat 48, Telefoon 2724 en e.t. Zaterdag van 3-5 uur aan de zaal. ALKMAAR Onder auspiciën van de Nederlandse Bond van Piano- en Orgeihandelaren en -Fabrikanten, vond gisteravond in het Gulden Vlies de Stedelijke Eindronde plaats /an het jeugd- pianistenconcours, dat door voor noemde bond hier te iande is „ontketend". Aan dit concert nemen de 25 strijders deel, die na selectie, d.m.v. een voorronde bij de fir ma's Spanjaard en Ypma, van de 114 kinderen waren overgebleven. Het doel van deze avond was, om uit de>ze room de boter te kar nen, die in de vorm van 2 kin deren naar de Landelijke Eind ronde gestuurd kan worden, wel ke op 30 Dec. te Hilversum zal plaats vinden. De beoordeling was in handen van mevr. J. Frederikse-Hoekstra uit Alkmaar, mej. T. Verhoef, pianolerares te Schiedam en de heer J. v. d. Boogert, hoofdleraar piano v. h. Conservatorium te Amsterdam. Nadat één van de organisatoren, de heer Ypma, een inleidend woordje had gesproken op het met bloemen beladen podium en er aldaar een groepsfoto was ge nomen van- de jeugdige musici, nam het concert een aanvang. Tijdens het concert bleek, zo als de heer v. d. Boogert na af loop ook opmerkte, dat de presta ties van de excentanten op een hoog peil stonden en dat, rekening houdend met leeftijd en lesduur, de twee besten niet zo makkelijk te onderscheiden waren. Een uitzondering was o.i. Hans Bruin. Deze 9-jarige jongeman, die pas 1 jaar en 3 maanden on derricht had genoten, bracht het Andante uit 't Italiaanse concert ■van J. S. Bach en de Valse in As ■op. 69 no. 1 van Fr. Ohopin, op ■een werkelijk sublieme wijze. In 'het eerste stuk was de linker hand prachtig bescheiden en ■vormde dit een rustige achter grond van de fraai zingende me lodie, waarin de diverse en veel vuldige versieringen foutloos werden gespeeld. Ook de Valse van Ohopin, die hij eveneens practisdh uit 't hoofd speelde, was een getuigenis van zijn prima techniek en vooral grote muzikaliteit. De na hem volgende Aty Meu- len'broe'k verkoos als eerste niet op de vleugel, doch op de piano itp IDPIPD In de Sonatine op. 36 no. 6 (le deel) v. Clementi, nam zij dade lijk een hoog tempo. Desondanks speelde zij haast foutloos, terwijl 't haast werd veroorzaakt door 't omslaan van het blad. Zij bezat een fijne aanslag en een boeiende voordracht, die voor zo'n klein mensenkind zelfs eigenwijs aan deed. Veel overeenkomst met dat van haar vertoonde het spel van Ton Demmers, doch zijn voordracht was even tê eigenwijs. Jammer dat de 1ste Gavotte uit de 3e Engelse Suite van Joh. Seb. Bach een té grote opgaaf be tekende vpor H-ans van den Berg. In de 2de Gavotte kreeg hij een betere kans om zijn grote muzi kaliteit te demonstreren. Ook Conny Tuin heeft dit laat ste duideijk bewezen in Grieg's ■Wachterlied. Door het zéér langzame tempo, wat zij echter beheerst en conse quent volhield, kregen wij geen zekerheid omtrent haar technisch kunnen. Opvallend muzikaal was na de pauze nog' het spel van Cas Groot, die tevens over voldoende tech niek beschikte. De muzikaliteit van Liesbet'h Spaans was haar techniek vér vooruit. En „last but not least" hoorden wij Carla Smit in de moeilijke so nate in F. van J. Haydn. Aan haar spel was te merken dat zij nerveus was. Ook 't tempo nam zij, daardoor waarschijnlijk iets te hoog. Desondanks wist zij kleurrijk te musiceren en kwam zij gezien de moeilijkheid van het stuk tot een grote prestatie. In zijn geestrijke slotspeeoh, waarin de heer v. d. Boogert de aanwezigen lang in spanning hield omtrent de definitieve uit slag, vermeldde hij ten slotte als winnaars: 1. Als relatieve winnaar, Hans Bruin. 2. Als effectieve winnares Aty Meulenbroek. Evenals de heer v. d. Boogert wensen wij beiden veel succes op de Landelijke Eindronde. C.v.d.I. ALKMAAR. Ten aanzien van het blad „De Bazuin des Vredes", orgaan van de vrije evangelische arbeid, waarvan de exploitant woonachtig is te 's-Gravenhage, wordt het vol gende medegedeeld: Gedurende de laatste maanden wordt door enkele vrouwen, gekleed in een costuum, dat enige overeenkomst vertoont met dat van een diaco nes, en door enkele mannen, die bij hun werkzaamheden een uni formpet dragen met het op schrift in gouden letters, „Vrije Evangelisatie-arbeid: God is Liefde", gecolporteerd met een blaadje genaamd ;,De Bazuin des Vredes". dat tegen een vrije gave huis aan huis te koop wordt aan geboden. Op dit drukwerkje staat geen prijs aangegeven. De op brengst dezer blaadjes zou ten goede komen aan evangelisatie- arbeid en gratis gezinshulp. Ge bleken is, dat deze arbeid niet als serieus kan worden aanvaard en dat onder het mom van wel- dadigheidsarbeid in hoofdzaak eigen persoonlijke belangen wor den nagestreefd, waarbij het so ciale doel als bijkomstig wordt beschouwd. In verband hiermede wordt het publiek ontraden deze beweging op enigerlei wijze te steunen. HEERHUGOWAARD. Gis termorgen omstreeks 11.30 uur is het tweejarig zoontje van de fa milie R. Meesters in een sloot achter de woning, ter hoogte van de melkfabriek verdronken. De doktoren Twisk en Buirna heb ben geruime tijd kunstmatige ademhaling toegepast, doch zon der resultaat. BERGEN Gistermiddag bracht St. Nicolaas vergezeld van zijn knecht een bezoek aan de leoen van de „Sociëteit voor ouaen van dagen" in het gebouw St. Jan. Hit werd verwelkomd cloor de heer P. Hopman De Sint die nog enige wensen wilde kenbaar maken, betreurde net, dat de burgemeester niet aanwezig kon zijn, doch hij hoop te dat de wethouder P. J. Borst zijn wensen zou overbrengen. Zij hieiden verband met het „Dorps huis" waar de soos is gevestigd en dat niet meer aan zijn doel be antwoordt. De Smt hoopte op een eigen gebouw waarin iedere dag gelegenheid zal zun om de oudjes te vermaken. Omdat het Dorps huis te klein is en de gezellige sfeer ontbreekt voor dit feest, werd dit in het St. Jansgebouw gehouden. Daarna riep de Sint met be hulp van. zijn knecht zijn „zon daars" op het matje. De eerste was de heer Jn. de Waard die volgens de Sint bijzonder „han dig" was met kaarten. De heer Veenhuysen bekende geen kleur en de h'eer H Schotten moest be ter op zijn „Kaatje" passen. De heer Dineerdis moest een St. Ni- colaasliedje zingen en de heer N. Schotten kreeg een vermaning voor het wegnemen van een sjoelbak-schijf tijdens het spel. De „vader en moeder de fam. Appelman ontvingen veel waar dering voor hun vele goede zor gen, evenals de heer Zwakman die meer dan 20 jaar lang giften en gaven op moeilijke wiize bij een moest brengen. Ook de heren Hopman en Modder ontvingen vele waarderende woorden voor hun goede zorgen die hen gruze haren bezorgden, meer dan inde hele zaal aanwezig waron. aldus de Sint. De Smt hoopte dat vele oudjes mogen genieten van een. prettige levensavond, hoewel die voor sommigen helaas eenzaamheid betekent. Voor hen is goede ont spanning van onschatbare waar de. Dit mooie werk om aan hen ontspanning tegeven, ontstaan uit de gemeenschap, dient ge steund te worden door iedereen. Hij hoopte dat de penningmeester, de' heer Zwakman Dorpsstraat 64, vele bijdragen in ontvangst mag nemen. Uit de handen van de. Sint ont ving ieder een cadeautje, terwijl allen werden verrast met de goo cheltoeren van prof Remidol. Wethouder P. J. Borstdeelde tot grote vreugde mede dat het gemeentebestuur volledig, achter het comité staat en dat dit binnen afzienbare tijd de beschikking zal krijgen over een eigen gebouw. Tot zolang kon hii namens het R.K. Armbestuur de toezegging doen dat het St. Jansgebouw be schikbaar is voor die. dagen dat het Dorpshuis bezet is. Zeer voldaan gingen alle oudjes huiswaarts. BERGEN Nog even worden de lezers herinnerd aan de be langrijke K.V.P.-vergadering die mot-genavond (Woensdag) om SS uur wordt gehouden Om deze vergadering bovendien aantrek kelijk en afwisselend te doen zijn, zal de toneelver. St. Jan enkele vlotte een-acters ten tonele bren gen. Een vergadering dus met goede ontspanning. te De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond KOUDE NACHT DE BILT, 8 December Zwaar bewolkt met opklarin gen en plaatselijk mist. Koude nacht, overigens weinig ver andering in temperatuur. Zwakke tot matige wind tus sen Zuidwest en Zuidoost. (Advertentie) WONDEN GENEZEN SNELLER MET Cinema ALKMAAR. In Cinema Amèricain draait sinds gister avond de nieuwe film „Intriges in het Oosten", met Alan Ladd, Delborah Kerr, Charles Boyer, Corinne Calvet en een acht-tal arfdere sterren. „Intriges in het Oosten" is een gladde, welgemaakte film, die het verhaal vertelt van een groep Engelsen in een door wilde stam men bedreigde provincie van In dia. De idealistische Hindoe, die in feite de macht in handen heeft, weigert geweld te gebrui ken tegen zijn aanvallers, hoewel hij besdhik'ken kan over wapenen en munitie, die aangevoerd zijn door een keiharde Amerikaanse piloot. Deze piloot, die de Euro peanen redden kan, door hen naar de veiligheid te vliegen, is daartoe slechts bereid tegen een onredelijke som gelds. Door zijn houding verspeelt hij de liefde van een blind meisje, aan wie hij zich heeft gehecht. De Hindoe geeft tenslotte zijn starre hou ding op en weerstaat de aanval van de wilde stammen naast de Amerikaanse piloot, die meer menselijks blijkt te hebben dan hij aanvankelijk toonde en die daardoor de liefde van het blinde meisje herwint. Het is een onderhoudend, zelfs spannend verhaal, dat in vlotte filmtaal is verteld. Voor veertien- jarigen. Harmonie ALKMAAR. Tot en met Donderdag draait het amusante M.G.M.-product „Op de bres" met o.a. Clark Gable. Men heeft voor de zoveelste maal op het thema „Amerikaanse burgeroorlogen" een film gebouwd, waarin de be toverende glimlach en de schalk se rimpels van Gable wel de hoofdrollen spelen. Er wordt in de senaat een hevige strijd ge voerd tussen voorstanders van aansluiting van Texas bij de Ver enigde Staten en de tegenstan ders. Clark is voorstander en aanvoerder van een numeriek zwak'ke legermacht, die het bij het staken der stemmen in de senaat opneemt tegen de tegen standers, die onder leiding staan van de vriend van een alleraar digst meisje. Clark verovert haar, verliest haar weer en doet dit nog een paar keer als gevolg van het feit. dat hij beticht wordt van landverraad. Er blijkt weer, dat aardige meisjes een beslis sende invloed kunnen uitoefenen op een oorlog, want uiteindelijk mag Clark haar trouwen, maar niet nadat hij haar vriend in een verwoed duel verslagen heeft. De vroegere vijanden trekken dan samen op voor de annexatie van Texas, die een feit wordt. De rolprent is goed voor een paar uurtjes gezellige ontspan ning en wel te waarderen, wan neer men hem niet te critisch aanschouwt. In het voorprogram ma valt te genieten van een grappig tekenfilmpje. ALKMAAR Geboren: Cor nelia M. F„ d. van H. Pel en D. Verheugen; Jan C. D. G„ z. van G. Kes en G. Moeijes; Eddy, z. Van C. Bouman' en A. Pool; Ca- tharina, d. van G. Mazereeuw en J .Bakker; Cornelia M. A., d. van P. Wokke en A. Th. Korver. Overleden: Dorothea J. C. Ver- hepgen, 36 jaar, gehuwd met H. J. L. Pel. ALKMAAR Ter gemeente secretarie ligt voor een ieder ter inzage het besluit van de voor zitter van het centraal stembu reau waarbij de heer D. J. Wol dendorp is benoemd verklaard tot lid van de raad der gemeente Alkmaar in de plaats van de heer G. van Slingerland, die als zodanig ontslag heeft genomen. KOEDIJK Een tweetal knapen uit Koedijk en een uit Warmen- huizen waren op de laatste dag van October een beetje aan het toeren met een auto, e.n ze kwa men in Schagerbrug terecht, waar in een café werd gedanst. In de gewone gelagkamer stond een da mestas op een stoel, en hoe het nou precies kwam, wisten ze geen van drieën, maar hoewel ze he lemaal geen geld nodig hadden, namen ze de tas' mee en tuften vervolgens naar Noord Schar- woude, waar wederom de benen van de vloer gingen. Toen daar echter het feest afgelopen was stond de politie buiten te wach ten. Voor de Alkmaarse Politie rechter verklaarden ze de tas te hebben meegenomen uit mal ligheid. P.B. uit Koedijk had zich er eigenlijk helemaal niet mee bemoeid en werd vrijgesproken, C. B. uit Koedijk en H. J. K. uit Warmenhuizen kregen ieder een boete van 50 gulden. DEN HELDER Onder grote belangstelling, vooral van leden van de rechterlijke macht en de advocatuur is Maandagmorgen te Hoofddorp mr J. 't Hooft in het familiegraf bijgezet. De overlede ne was jarenlE te Den waren vice-president van de Rechtbank te Alkmaar, mr Meischke, Offi cier van Justitie aldaar en mr Ravenstein, griffier. Van het Kantongerecht te Den Helder waren aanwezig de Ambt. O.M. mr von Meijenfeldt, de wnd. Kantonrechter de heer M. C. Schaker deurwaarder S. Prins en het griffiepersoneel, terwijl de advocatuur en heit notariaat wa ren vertegenwoordigd door mr H. Jul. Knuwer en notaris J. P Loots. De begrafenis vond in alle stil te plaats. Na afloop van de plechtigheid dankte de oudste zoon van de overledene voor de betoonde belangstelling. ALKMAAR. In verband met de plechtige opening van het Mariajaar is er heden voor het Vendel geen repetitie. Den HAAG, 7 December. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlij'k ter post moet zijn be zorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip ver meld: Indonesië: m.s, „Willem Ruys" (14 Dec.); Ned. Nw. Guinea m.s. „Willem Ruys" (14 Dec.); Ned. Antillen m.s. „Hecuba" (16 Dec.); Suriname: m.s. „Bonaire" (21 Dec.); Unie van Z.-Afrika en Z.W.-Afrika m.s. „Bloemfontein" (15 Dec.); Canada: m.s. „Noor- dam" (17 Dec.); Zuid-Amerika: s.s. „Uruguay Star" (14 Dec.); Brazilië: m.s. „Alnati" (16 Dec.); Australië s.s. „Orion" (14 Dec.); Nw. Zeeland: via Engeland (12 Dec.). Inlichtingen betreffende ver zendingsdata van postpakketten verstrekken de postkantoren. HILVERSUM, 7 Dec. Tijdens een drijfjacht in de bossen van het landgoed van de heer C. in de Lage Vuursche hebben jachtopzie ners en jagers dezer dagen onder de lage dennen het reeds in verre gaande staat van ontbinding ver kerende lijk van een vrouw ge vonden. Onmiddellijk werd de Baarnse politie, waaronder de Lage Vuur sche ressorteert, gewaarschuwt. Veel gegevens over de identiteit van de vrouw werden niet ge vonden. Er lagen bij-het lijk twee tas sen. In een daarvan werd een spoorkaartje aangetroffen. Ook vond men restanten van etens waren, o.a. een aangebroken blik soep. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld naar de mo gelijkheid van misdrijf op deze verlaten plek, doch weigert thans inlichtingen te verstrekken. Sec tie op het lijk zou hebben uitge wezen, dat geen verwondingen waren aangebracht en dat de vrouw van middelbare leeftijd was. Zij was gekleed in een blau we mantel en droeg voorts o.a. een rode shawl en groene schoe nen. Men vermoedt dat men hier te doen heeft met het stoffelijk overschot van een 47-jarige vrouw uit Amsterdam, die geregeld werkte bij een oude boer in de omgeving van de Lage Vuursche. Zij kwam meermalen in hotel „Groot Kievitsdal" aan de weg tussen Hilversum en Baarn om enkele broodjes of een uitsmijter te bestellen, die zij dan ingepakt meenam. Het laatste is zij daar ongeveer drie maanden geleden gesignaleerd, wat ongeveer over eenkomt met de tijd, waarop de dood moet zijn ingetreden. HEILOO. Woensdag 9 De cember a.s. zal de N.K.J.B. samen met de J.G. een pracht van een St. Nicolaasavond vieren. Natuur lijk zullen de Sint en zijn knecht dit feest met hun bezoek vereren. Verder zal deze avond worden op geluisterd met schetsjes, muziek, zangen natuurlijk de traditio nele chocolademelk met speculaas. Evenals vorige jaren wordt ook nu weer van de leden verwacht dat zij een kleine surprise zullen meebrengen. Het maximum be drag van deze cadeautjes is vast gesteld op f 1.Jongens en meis jes, het ligt aan jullie opkomst, of deze avond zal slagen. Zorg dat je er 'bij bent. HEILOO. Op 16 December a.s. is het 40 jaar geleden, dat de heer J. Spaans zijn loopbaan be gon .bij de P.T.T. De heer Spaans was toen vijftien jaar en begon als hulpbesteller. Later kreeg hij zijn vaste aanstelling. Zijn loop baan bracht hij door in zijn ge boorte-dorp Heiloo, dat hij heeft zien opkomen tot een belangrijke forensenplaats. De jubilaris heeft in deze veertig jaren langs de weg ook heel wat meegemaakt. Hij kent Heiloo en Heiloo kent hem. Zijn eenvoud en hulpvaar digheid hebben hem bemind ge maakt bij iedereen. Het zal de jubilaris op 16 December dan ook niet aan belangstelling ontbreken. HEILOO. Het bestuur van de R.K. Vereniging voor E.H.B.O. afd. Heiloo, heeft besloten over te gaan tot het aanschaffen van een 25 veribandtassen en deze te plaat sen bü de leden. Hierdoor wordt Heiloo weer voorzien van een be langrijk aantal nieuwe verband posten. Bij het plaatsen van deze ver- handtassen is allereerst gedacht aan die leden, welke trouw de oefenavopden hebben bezocht. Hierbij is ook gelet op een zo groot mogelijke spreiding door het dorp. Het bestuur zal medio Maart 1954 een onderlinge wedstrijd or ganiseren. Hiervoor worden aan trekkelijke prijzen 'beschikbaar gesteld. Er zal dan ook voortaan alleen worden geoefend met het oog op deze komende wedstrijd. Dit zal gebeuren in ploegen, die onder leiding of zelfstandig kun nen oefenen. Het bestuur verzoekt de leden verder met de volgende data re kening te willen houden: Donder dag 10 December a.s. geen oefe ning wegens Ouderavond voor de ouders van schoolkinderen. 17 De cember a.s. oefenavond met na dere mededelingen omtrent bo venstaande. 24 en 31 December a.s. geen oefeningen. 7 Januari 1954 eerste oefenavond in het nieuwe jaar. HEILOO. De vermakelijk heidsbelasting voor culturele en sportverenigingen is in Heiloo definitief afgeschaft nu bericht is binnengekomen van Ged. Sta ten dat zij een besluit van de gemeenteraad hieromtrent heb ben goedgekeurd. Met Heiloo zijn er nog maar een paar andere gemeenten in ons land waar deze belastingen eveneens, zijn afge schaft.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2