Frankrijk vraagt nieuwe waarborgen van Amerika f Automobilist schuldig bevonden aan aanrijding van 11-jarig meisje Gevechten in nemen in hevigheid toe Ned. schaatsenrijders zijn vol goede moed voor 1954 Grote ongerustheid in Indonesisch bedrijfsleven Adenauer gaat accoord met de geallieerde nota urs f188.000.- schadevergoeding door vader gevraag Televisiekrant in New-York 350 igd Vietminh aanvallen allen afgeslagen Leugenaar sclub opgericht Vandaag tegen Oostenrijk Het E.D.G.-verdrag Ook het Saarprobleem kwam op Bermuda weer ter sprake Nieuwe transferregeling Het antwoord aan Rusland BEN GOERION NEEMT ONTSLAG Marktberichten Dinsdag 8 December 1953 Pagina 5 Dec. Aan- Olie hebben bereikt. Dat dat van van mond tot jongste ont- ilen Konink- worden van ,ng der con- is dit de hoofdfonds eeft bereikt, nen, dat olie niet-officiële maar in de was hierop en. Schoor- met kleine zo zeer, dat an 349 15/16 was van- ntwikkeling in echter werd een was men het niet zo om door dit en. Dat bleek ctijk. Slechts tioneel hogere tot stand, iet verder de 150. Uiteraard eau verkoop- de buiten- nder gering sch onmoge- te doorbre- elingen van de opmerkelijk stil was echter we- oudend en wist te handhaven, achter niet van liep op tot ïilever waren kalm.Scheep- tdeels iets ge- Indonesische et ongunstig Amsterdam nten omhoog, k maar her- kwam weer vraag voor andsche Bank wezig maar viel «ge jaarverslag geen grote in- elen Hooimeyer ingevolge het interim divi- van de Twent- aandelen Indu- Maatschappij nog nauwelijks latsfondsen had- narkt. Prolonga- RAAG RIASPEL Ter gelegenheid Jaar heeft Ons issum een prijs- ven voor een Er is een eer- een tweede >n derde van tr gesteld. De eten voor 1 worden inge- g wordt op 1 aakt. Voor vol- wende men kenspel" te Buz- fSATIE JAARSDAG Het Hoogwaar- eelt mede: omdat op een Vrijdag het voornemen trdig Episcopaat igen dispensatie et onthoudings gevonden e berecht 7 Dec. De eft vanochtend Amsterdammer tot veertien da- traf wegens dief- evonden spoor- ius van dit jaar in de hal van ;ion te Amster- .ljet Amsterdam- den, dat door sagier aldaar was heeft dit spoor- n kennis bij het sselen, zonder dat lokettist reeds ïg op de hoogte loketambtenaar jk de spoorweg- hoogte, die de vriend aan de po- net zijspan escor- eel. Heel de weg ten uitgezet, aten bereikten ze at onder strenge ng stond, was veertig minu- De postauto reed waar het gedaald :er waren er geen iten nodig. Ru- geholpen door de i het vliegtuig, twee postzakken eur werd gesloten frokkel, Burke en iezelfde weg werd naar het hoofd- luwelijks was de eging of de jonge zijn elleboog drie de -achterwand, van verlichting itbank omhoog en k tot actie over. n had hij zich de erin geoefend. Ge en en zakken ont- let zegel te schen- spel voor hem. Hij de eerste postzak aangetekende zen- ïeer Perkins. Ook n deze brief was Percy. De relaties fdney hadden hem fotocopy van de vingerafdrukken :te bezorgd. Heel e nagemaakt, maar stel vingerafdruk- rwisselde snel de n en sloot het ge- -t weer. (wordt vervolgd) AMSTERDAM, 7 Dec. De rechtbank te Amsterdam heeft vanochtend in een civiele proce dure mr. A. Baron van H. uit Amsterdam „voor de volle 100 procent" schuldig bevonden aan de aanrijding van het thans elf jarig meisje T. van K. uit Am stelveen, waardoor dit kind ern stig werd gewond en thans nog gedeeltelijk invalide is. De vader van het slachtoffer heeft een eis tot schadevergoeding tegen mr. A. van H. ingediend, groot 188 duizend gulden. Aangezien de raadsman van gedaagde, mr. D. Giltay Veth. vanochtend er niet in is geslaagd het tegenbewijs te leveren, heeft de president van de rechtbank gedaagde schuldig bevonden en besloten op 10 Januari a.s. de be noemde experts te beëdigen, die een onderzoek zullen instellen naar de juistheid van het ge vraagde schadebedrag. Mr. A. van H„ die door de kantonrechter en later in hoger beroep door de rechtbank tot f 100.boete was veroordeeld, was met zijn auto nabij Amstel veen op een Zondag in Mei 1950 te veel naar de linkerhelft van de weg gereden, waardoor hij het van tegengestelde richting komende meisje heeft aangere den, dat op de fiets achter haar vader reed met naast haar een oudere zuster. De auto had daar bij het stuur van de fiets gegre pen, zo had de pleiter van eiser, mr. dr. L. P. van der Does. bij de behandeling van deze civiele procedure het ongeval gerecon strueerd. De raadsman zeide. dat de automobilist na het ongeval wel had gestopt maar vrijwel on middellijk was doorgereden, om dat hij haast had. Hij heeft de zwaar getroffen familie slechts eenmaal bezocht, waarbij hij f 100— had achtergelaten. Plei ter zeide dat het niet was gelukt de schade vergoed te krijgen, zo dat 'de vader een jaar geleden had besloten een proces te gaan voeren. Mr. Giltay Veth had betoogd, dat kort na het ongeval het er zeer slecht voor het meisje had uitgezien. Haar rechterarm en -been waren verlamd. haar spraak- en denkvermogen nage noeg verdwenen. Een ingesteld doktersonderzoek had. zo ver klaarde pleiter, de verblijdende uitslag geleverd, dat alleen nog een hand van het kind invalide is en helaas zal blijven. Deze uit eenzetting van de toestand van het meisje had mr. van der Does te rooskleurig genoemd. Mevrouw Churchill naar Stockholm LONDEN, 7 Dec. - Mevr. Churchill zal Dinsdag a.s., in ge zelschap van haar getrouwde dochter mevr. Soames, per vlieg tuig naar Stockholm vertrekken, waar zij voor haar man de hem toegekende Nobelprijs voor litte ratuur over het jaar 1953 in ont vangst zal nemen. TOESCHOUWERS PIKTEN RAL IN KOPENHAGEN, 7 Dec. De toeschouwers bij een voetbalwedstrijd in Kolding, Jutland, maakten zich giste ren van de bal meester en weigerden deze af te geven, omdat zij wegens de dichte mist niets van het spel kon den zien. Toen de wedstrijd begon, mochten de belangstellenden zich dicht bij de zijlijnen op stellen, doch dat bleek niet voldoende te zijn. Vijf minuten na de aftrap rolde de bal over de zijlijn en werd de bal ingepikt. Een groep toeschouwers begaf zich naar de scheidsrechter en eiste, dat de wedstrijd zou worden afgebroken, of dat er een ander terrein zou wor den gezocht. Zonder bal kon de match geen voortgang vinden. En dus gaf d'e scheidsrechter toe. Men slaagde erin een veld te vinden, waar de mist niet zo dicht was. Vier duizend toeschouwers marcheerden triomfantelijk met de bal door de stad naar het nieuwe terrein. Portugal versterkt defensie in Goa NIEUW DELHI, 7 Dec. Sadath Ali Khan, de parlemen taire secretaris van de Indische eerste-minister, Nehroe, heeft Maandag gezegd, dat, naar ver nomen is, de Portugezen hun strijdkrachten in het gebied van Goa, een Portugese nederzetting aan de Indische kust, hebben ver sterkt en voorzien van meer uit rusting, waaronder tanks en ar tillerie. HANOI, 7 Dec. Het Franse opperbevel heeft heden medege deeld, dat de Viet-minh, die in toenemende mate aanvallen doet in de delta van de Rode Rivier, „met buitengewoon zware verlie zen" is afgeslagen, toen zij een poging deed om een Frans-Viet- namees bolwerk In de buurt van de grote weg, die Hanoi met de zeehaven Haiphong verbindt, te vernietigen. Ook de Frans-Vietnamese be zetting van de post Gia Loc, 56 km ten Z.O. van Haidoeong, hal verwege de weg naar Haiphong, en de colonne, die haar te hulp was gezonden, leden echter zware verliezen. De bezetting van Gia Loc sloeg alle aanvallen af en de te hulp gezonden pantsercolonne dwong de Vietminh te vluchten. De weg van Hanoi naar Haip hong is voor de Fransen van groot belang, omdat zij over deze weg een groot deel van het hun door de V.S. geleverde oorlogsma teriaal ontvangen. Volgens de Fransen werden ook aanvallen van andere troe pen van de Vietminh op een do zijn posten van de Vietnamese militie in verspreide secties van het zuidoosten van de Delta af geslagen. De Franse luchtmacht heeft bijna dagelijks zware aanvallen gedaan op de 208ste en de 321ste divisie van de Vietminh, die on geveer 64 km ten noorden van Hanoi zijn. Volgens een nader bericht uit Hanoi zouden 3000 man van de Vietminh waaronder het elitere giment no. 42, versterkt met ba taljons plaatselijke troepen er aanvankelijk in zijn geslaagd, de zwak bezette post Gia Loc onder de voet te lopen doch daarna door de te hulp gezonden pantserco lonne van de Franse Unie zijn verdreven. Deze colonne zou on derweg in een hinderlaag zijn ge vallen, waarbij beide partijen zware verliezen zouden hebben geleden, doch er na vier uur strijden in geslaagd zijn door te breken en de aanvallers te nood zaken de strijd te staken. Uit Hongkong wordt gemeld, dat de communistische strijd krachten volgens de communisti sche radio gisteren in de hevige slag bij Gialoc 124 vijanden onder welke 50 officieren heb ben gedood en tien tanks en pant serwagens hebben vernield. Ook zouden twee Franse vliegtuigen zijn neergeschoten, nadat zij bom men hadden geworpen op Taiyo- een. Toegegeven werd, dat Franse parachutisten meer dan 300 com munistische guerillastrijders had den gedood. PUTTE, 7 Dec. Te Belgisch Putte is een leugenaarsclub op gericht. Het doel van deze ver eniging is gezonde humor ter tafel te brengen op echt Vlaam se wijze. Zaterdag a.s. zal tijdens een maaltijd met konijnensouper de proef om tot lid te worden aangenomen worden afgelegd. Hiervoor zal men drie mi nuten aan een stuk door moeten liegen en wel zonder in herhaling te vervallen of andere personen te kwetsen. Vier scheidsrechters zullen op een en ander toezicht houden. Gaat een candidaat zijn boekje te buiten, dan zal hij door een wachtwoord tot orde worden geroepen. Een per maand zal een bijeen komst worden gehouden en wordt hij of zij, die alsdan de meesite punten met het liegen behaald, de gele trui met letter „L" aan getrokken. Dit is de z.g. leuge naarstrui. Hij of zij, die er per jaar in slaagt de meeste keren de trui te bemachtigen, wordt uitgeroepen tot koning of ko ningin. Voor deze titel is een wisselbeker beschikbaar gesteld. Aan de leden der vereniging zal als herkenningsteken een insigne of stropdas beschikbaar worden gesteld. Vermoedelijk zullen a.s. Zaterdag de Belgische televisie en journalisten van buitenlandse bladen aanwezig zijn. Pamela Martin in Tokio TOKIO, 7 Dec. Pamela Mar tin, die een poging doet om het snelheidsrecord voor een reis om de wereld met lijnvliegtuigen te breken, is vandaag te 14 uur te Tokio aangekomen. Zij vertrok te 15.52 uur naar Vancouver aan boord van een non-stop-vliegtuig van de Canadian Pacific Airlines. Aardschokken in Chili ANTOFAGASTA. Chili, 7 Dec. In Antofagasta, Chili, zijn van morgen o-m 06.00 uur ernstige aardschokken waargenomen. Onder de bewoners ontstond een paniek. Er is echter geen ernstige schade aangericht. WENEN. Maandagavond na de officieuze landen wedstrijd tegen Oostenrijk te Wenen vertrekken de nederlandse schaat senrijders Donderdagmorgen weer naar Nederland, waar zij Vrijdag avond hopen aan te komen. In een interview, dat een re dacteur van het A.N.P. te We nen met de coach van de ploeg, Klaas Schenk, had, vertelde deze, dat Zaterdag 12 en Zondag 13 December op het Cios te Over- veen waarschijnlijk het laatste weekend zou zijn van de centra le training der leden van de kern ploeg. Ook een delegatie van het bestuur van de KNSB en van de technische commissie hardrijden zal op deze bijeenkomst aanwezig zijn om met de rijders het aan staande seizoen te bespreken. Het hangt van de ijsomstandigheden in Noorwegen af, of de kernploeg vóór of na Kerstmis naar Hamar vertrekt. Is er geen of onvoldoende ijs in het hoge Noorden, dan gaat de ploeg pas na Kerstmis op de trein. In het tegenovergestelde geval vertrekt men 20 December. Na 10 dagen ijstraining in Hamar, gedeeltelijk op de kortelings klaargekomen privé ijsbaan van de Sinneruds op „Fjetre" en op de 400-meterbaan van Hamar Id- rottslag zal de traditionele ont moeting tussen Nederland en het team van Hamar de eerste selec tiewedstrijd voor onze hardrijders zijn. De tweede ontmoeting, welke van groot belang is, wordt op 8 en 9 Januari in het Bislet- Stadion' te Oslo gereden tussen Nederland, Noorwegen en Zwe den. Eerst daarna zal de techni sche commissie hardrijden na ad vies te hebben ingewonnen van TUCKERSTOWN, 7 Dec. Frankri/k heeft de V.S. en Engeland nienwe waarborgen gevraagd, dat zij hun mili taire macht in Europa zullen handhaven als onderdeel van de prijs voor de Europese verdedigingsgemeenschap. DJAKARTA, 7 Dec. (Pi Aneta) Maandag is in Djakarta zeer gro te ongerustheid ontstaan in krin gen van het bedrijfsleven en on der de Nederlandse werkers ten gevolge van de publicatie van 'n nieuwe transferregeling. Bij deze regeling zal voorlopig voor zes maanden een deviezen- toewijzing worden verstrekt ten bedrage van twintig procent van het totaal bruto belastbare inko men (in rupiahs) van de werkne mers. De nieuwe regeling, welke Maandagochtend door P.I. Aneta wereldkundig werd gemaakt, brengt ingrijpende wijzigingen in de transfermogelijkheden voor buitenlandse werkers in Indone sië. Tot op heden konden de Ne derlandse werkers hier jaarlijks een spaarremise overmaken tot een bedrag van rp 7.500 (f 2.500) en daarnaast deviezenvergunnin- gen krijgen voor verlofssalarissen, alimentaties en delegaties ten be hoeve van in Nederland verblij vende gezinsleden of studerende kinderen en voor premiebetalin gen voor levensverzekeringen. Leidende figuren uit het be drijfsleven hebben tegenover P.I. Aneta verklaard, dat deze rege ling de grootste klap is, welke de laatste jaren aan het bedrijfsle ven is toegebracht. Eén van de voornaamste gevolgen zal wel zijn, zo meenden de zegslieden van de financieel-economische re dacteur van P.I. Aneta, dat het thans reeds vrij grote verloop van het personeel zeer sterk zal toe nemen. Het is te verwachten, dat de oudere krachten, die binnen enkele jaren voor pensioen in aanmerking komen, alle belang stelling voor een verder verblijf in Indonesië zullen verliezen. Het zal bovendien moeilijk zijn jonge buitenlandse krachten te vinden, die ond.er de voorwaarden, voort vloeiende uit de nieuwe transfer- regeling, bereid zijn in Indonesië een werkkring te aanvaarden. Men legde grote nadruk op het feit, dat de nieuwe regeling een besparing betekent van nauwe lijks 1K °/o van de totale devie- zenbegroting, een besparing, wel ke naar aangenomen wordt, al licht ook op een ander punt ge vonden had kunnen worden. In het algemeen vraagt men zich af, hoe het onder de nieuwe re geling gesteld is met hen, die nu of binnenkort in aanmerking ko men voor buitenlands verlof. De autobotsing nabij Gorinchem THANS VIER DODEN HARDINXVELD, 7 Dec. De ernstige autobotsing, die Zon dagmiddag nabij Neder-Hardinx- veld gebeurde en waarbij drie doden waren te betreuren, heeft een vierde slachtoffer geëist. In de afgelopen nacht is het vierjarig zoontje van de familie K., dat zware verwondingen had opgelopen, in het ziekengasthuis te Gorinchem overleden. De heer K. heeft inmiddels het ziekenhuis kunnen verlaten. De toestand van zjjn vrouw en het echtpaar L. is redelijk wel. De toestand van mevrouw V„ die in een zieken huis te Dordrecht is opgenomen, is nog zorgwekkend. Minister Bidault, sprekend met het gezag van premier Laniel, heeft Eisenhower en Churchill in de zitting van gisteren eveneens verzocht om hun steun voor de Franse aanspraken op een econo mische unie met het kolen en staal producerende Saarland, dat Duitsland terug wenst te ontvan gen. Volgens zegslieden zijn deze verzoeken naar voren gekomen in de loop van een discussie over de vooruitzichten op ratificatie van de E.D.G. Bidault zou heb ben blootgestaan aan sterke druk van de zijde van Eisenhower en spoedige ratificatie van het thans Churchill om te werken voor twee jaar oude plan door het Franse parlement. Eisenhower en Churchill zou den begrip hebben getoond voor het Franse verlangen naar waar borgen, dat de Anglo-Amerikaan- se macht zal worden gehand haafd, maar geen van hen wilde zich volgens de zegslieden vast leggen op een bepaalde tijd. Bei den verklaarden, dat zij op het ogenblik niet voornemens zijn de gevechtssterkte van hun strijd krachten op het vasteland te ver minderen. Eisenhower en Churchill zou den ook hebben geweigerd, zich te verplichten partij te kiezen in het Frans-Duitse geschil om het Saarland, waarhij de Duitse federale republiek een oplossing voorstaat, die is gebaseerd op „Europeanisej-ing" van het be langrijke gebied. De juiste aard van Bidaults eisen aan de Amerikanen en Engelsen is niet bekend gemaakt, maar de Fransen zouden Enge land hebben verzocht, op zijn minst één en zo mogelijk twee divisies van zijn Europees con tingent beschikbaar te stellen voor dienst binnen de E.D.G. ge durende de vijftig jaar, waarvoor het desbetreffende verdrag zou worden aangegaan, zulks als aan vulling op de formele associatie met de gemeenschap, waartoe Schimmel wierp vreemde berijder af AMSTERDAM, 7 Dec. De band tussen St. Nicolaas en zijn trouwe rijdier.de schimmel, blijkt zeer hecht te zijn, zo hecht zelfs, dat het paard, waarmee St. Nico laas Zaterdagmiddag in de zo genaamde „Indische buurt" te Amsterdam naar het Bavo-huis was gereden, ging bokken toen een bediende vah de eigenaar van het paard nadat St. Nico laas was afgestegen het dier naar de stal wilde brengen. De „asphaltruiter" is na een onderzoek in een der Amster damse ziekenhuizen met inwen dige kneuzingen naar zijn woning vervoerd. Engeland zich bereid heeft ver klaard. Churchill zou hébben gewei gerd, Engeland te binden tot het onderhouden van troepen in Europa langer dan de Verenigde Staten dit doen. Zegslieden voegden hieraan toe dat de Engelsen het standpunt hebben ingenomen, dat hun ban den met de E.D.G. als volgt be perkt zullen zijn: 1. Een Brits minister zal tot de raad van de E.D.G. toetreden als zich aangelegenheden van „ge meenschappelijk belang" voor doen. 2. Engeland zal toetreden tot de raad van commissarissen van de E.D.G., die zal beslissen over zulke aangelegenheden van alge meen politiek belang als de ves tigingsplaats van bewapenings industrieën. 3. Engeland zal een perma nente missie bij het hoofdkwar tier van de E.D.G. in stand hou den. De Engelsen hebben zich be reid verklaard, met de E.D.G. te beraadslagen alvorens wijziging te brengen in het aantal en de opstelling van hun troepen in Europa zonder zich te verbinden tot het handhaven van een be paald aantal divisies op het vaste land. reeds vijf verschillende waarbor gen aan Frankrijk hebben ge geven en dat zij het zullen hel pen als het wordt aangevallen. De Verenigde Staten en Enge land zouden niettemin een nieu we declaratie voorbereiden die wellicht zal worden opgenomen in het slotcommuniqué van de conferentie waarin wordt on derstreept, dat zij blijvende be langstelling koesteren voor de veiligheid en onschendbaarheid van Frankrijk. Staking clichémakers oorzaak van primeur NEW YORK, 7 Dec. De New Yorkers hebben gisteren een te levisiekrant voorgezet gekregen compleet met koppen en foto's. De copij werd getikt op een electrische schrijfmachine, die de kolommen automatisch op gelijke lengte bracht. De koppen, vervaardigd uit pa pieren letters, werden boven de berichten geplaatst en het geheel gefotografeerd. Het resultaat was een 6 cm brede band, gelijkend op een filmstrook. De band werd door een projec tor op het scherm gebracht. Bij foto's hield men even stil en werd een gesproken toelichting ven. Tijdens het nieuws hoorde men slechts op de achtergrond muziek. Ook de advertenties hadden haar plaats. De „krant" werd steeds opnieuw gemaakt, om het geheel actueel te Klaas Schenk, beslissen, hoeveel en welke rijders naar Davos gaan. Nederland heeft n.l. volgens de nieuwe bepalingen het recht om 6 rijders naar de Europese kam pioenschappen te Davos af te vaardigen, evenals Noorwegen, Rusland, dat het vorig jaar niet bij de Europese kampioenschap pen te Hamar vertegenwoordigd was, kan slechts 3 rijders naar Davos zenden. Of er 6 Nederlandse rijders zul len gaan, is zeer de vraag. Dat hangt volkomen af van de pres taties van de leden van de kern ploeg in de wedstrijd tegen Ha mar en in de drielandenwedstrijd te Oslo. Men mag in ieder geval reke nen op een delegatie van vier man, maar mochten de resultaten van enkele andere rijders der mate goed zijn, dat versterkte uitzending naar Zwitserland ge rechtvaardigd is, dan zal overwo gen worden om vijf of misschien zes rijders de reis van Hamar naar Davos, welke per trein zal gaan, te laten maken. Hoe het ook zij, de Nederlandse ploeg hoopt half Januari reeds te Da vos te zijn, waar men zijn intrek neemt in hotel „Alte Post". Er resteren dan twee weken om te acclimatiseren, hetgeen met het oog op de berglucht en de bij zondere omstandigheden, waaron der men te Davos traint en rijdt, zeker noodzakelijk is. Op 30 en 31 Januari worden in de Zwit serse wintersportplaats de nation- nale kampioenschappen van Zwitserland gehouden en drl Lang, een van de voormannen van de schaatsenrijdersbond in dat land heeft een uitnodiging gezonden aan de K.N.S.B. om een ploeg aan deze open kam pioenschappen, waarop de tra ditionele afstanden worden ge reden, te laten deelnemen. Dan volgt op 2 Februari nog een wed strijd over 1000 en 1500 meter en op 6 en 7 Februari wordt het seizoen te Davos besloten met de Europese kampioenschappen, wel ke zeer belangwekkend beloven te worden, al was het alleen maar omdat Hjalmar Andersen de strijd tegen de titelhouder Kees Broekman wil opnemen >en de mogelijkheid blijft bestaan, dat de Russische hardrijders eveneens naar Davos komen. Maandagmorgen in alle vroegte hebben de Nederlandse hardrij ders wederom op de baan van de Wiener Eislaufverein getraind. En daarna hebben zij een tocht door het mooie oude Wenen ge maakt onder leiding van enkele officials van de organiserende vereniging. In de middag zaten de rijders met hun leiders aan een pers-lunch waar 50 Oosten rijkse sport journalisten met onze landgenoten hebben kennis ge maakt. De heer W. H. Taconis werd als tijdopnemer in de jury opgeno men. Op de eerste avond staat allereerst een 500 m. op het pro gramma, waarvoor Olsthoorn te gen Offenberger start, van der Voort tegen Mannsbarth, Maarse tegen Farstadt de drie sprin ters tegen elkaar en Huiskes tegen de jeugdige Biel. Degene, die de snelste tijd heeft gemaakt, krijgt 8 punten, nummer twee 7 punten enz. Op de 1000 meter, welke later op de avond zal wor den gereden, rijdt Huiskes in de eerste serie tegen Mannsbarth, van der Voort tegen Biel, Olst hoorn tegen Farstadt en Maarse tegen Offenberger. Ook voor dit nummer geldt dezelfde puntentel ling. Tenslotte wordt een 10.000 meter ploegwedstrijd gehouden, waarvoor de puntentelling 8 .voor de winnende en 4 punten voor het verliezende team geldt. Concertgebouworkest HARENKNIPPER NU IN AMSTERDAM AMSTERDAM, 7 Dec. Een 20-jarige Amsterdamse typiste heeft bij de politie aangifte gedaan, dat Zaterdag middag tijdens een rit met lijn 24 van het Damrak naar de Beethovenstraat een on bekende man, die achter haar in de tram stond, een gedeelte van haar loshangende haren heeft afgeknipt of afgesneden. De politie is zozeer onder de indruk van het St. Nicolaas- feest, dat zij in het rapport vermeldt: „De mogelijkheid bestaat, dat hij dit haar nodig had om een surprise te ma ken". In ieder geval was het een onverwachte en onge wenste surprise voor de typiste. te Parijs Churchill en Eden zouden er houden. Volgens een woordvoer- herhaaldelijk de nadruk op heb-1 der was er viermaal van inhoud ben gelegd, dat de Engelsen gewijzigd. BONN, 7 Dec. Kanselier de agenda van elke bijeenkomst Konrad Adenauer heeft zich ac coord verklaard met de tekst van de geallieerde nota aan Moskou waarin de uitnodiging om te con fereren wordt aanvaard. Het onderwerp van de nota, zoals die op Bermuda is opge steld, is vandaag door de Franse hoge commissaris André Francois Poncet aan Adenauer getoond. Nadat beiden langer dan een uur in de kanselarij geconfereerd hadden, heeft Adenauer, naar een officiële Duitse woordvoer der mededeelt, de tekst goed gekeurd. De woordvoerder heeft niets uitgelaten over de inhoud van de nota. Het feit echter, dat Aden auer geraadpleegd is, wijst erop, dat het Duitse probleem de be langrijkste plaats inneemt in de uitwisseling met het Kremlin. De Duitse regering heeft bij een vroegere gelegenheid reeds gezegd, dat de kwestie van het verdeelde Duitsland bovenaan op staat. Uit Bermuda wordt gemeld, dat in de nota het Russische voorstel voor een bijeenkomst van de grote vier begin Januari wordt aanvaard. JERUZALEM, 7 Dec. -- Pre mier David Ben Goerion heeft vandaag zijn ontslag ingediend. Op het aftreden van de premier zal automatisch het aftreden van alle veertien leden van de rege ring volgen. De regering zal echter optre den als zakenkabinet, onder lei ding van de minister van Bui tenlandse zaken, Mosje Sharett, die gisteren door de regering als waarnemend premier is beves tigd. AMSTERDAM 7 Dec Het Concertgebouworkest heeft Zon dagavond zijn eerste concert van de Franse tournee in het Theatre des Champs Elysees te Parijs ge geven Verscheidene hoge Franse regeringsautoriteiten en leden van de Nederlandse ambassade woon den het concert bij. Veemarkt Alkmaar ALKMAAR, 7 December 3 parden; 123 koeien 4001175 p. stuk; le kw. 2.402.55, 2e kw. 2.302.40, overige soorten 2.20 2.30 per kg; 42 nuchtere kalveren 4078, 20 vette schapen 90130 per stuk; 239 varkens: zware varkens 1.921.95; vleesvarkens 1.901.93; lichte varkens 1.78 1.90; zeugen 1.681.74 per kg. Op de markt was er vandaag voor de koeien zowel als voor de varkens vodoende belangstel ling, maar tooh ging de meeste interesse uit naar de varkens. Zo verliep de handel in de koeien, bij voldoende aanvoer, zeer kalm, terwijl de noteringen, bij verleden week vergeleken, feen veranderingen hebben on- ergaan. In de varkens, waarvan het kwantum nu niet bepaald groot was, is de handel bij het begin van de markt vlug, doch later kalrrf geweest. De toegenomen vraag had een prijsstijging ten gevolge, die gemiddeld op 7 cent per kg is gekomen. Voor de nuchtere kalveren en de schapen moesten hoge prijzen besteed worden, maar tooh zijn deez dieren vlug verhandeld. ALKMAAR, 7 December Bevelanders 9.50; tomaten 4273; witlof A 4549; B 15—42; bloem kool A 5059; B 20—38; rode kool 59; savoye kool 79.50; groene kool 18.5022; spruit- kool geschaard 3040; A 1833; B 1520; boerenkool 1022; an dijvie 13.5030.50; rode bieten 4.507; bospeen 816; winter peen 56.50; waspeen 1019; uien 2.507.50; prei 8—-14; selie 3.504; soep 510; knolselderij A 10.5012; B 37.50; Bramley Seedling K 12; Goudreinette H I 24—28; K 918; Present van Engeland H I 28; Beurré Alexan der Lucas H I 23; K 15; Gratiool H I 23; K 15; Winterjan H 19. ZWAAG, 7 December Aard appelen 11.60; uien 1.9015.70; bieten 4.706; prei 1116; Chin, kool 2.404.80; gele bew. kool 610; groene kool 5.1011.70; rode kool 58.70; boerenkool 10 16; spruitkool 1632; witlof 21 51; breekpeen 56.10; waspeen 1316; andijvie 1835; sla 11.20; bloemkool 1368; Alicante 99 101; Goudreinette 2334; Jona than 2845; Laxton Superbe 17 39; Comtesse de Paris 2840; Gieser Wildeman 1729; Winter- louw 1020. BEEMSTER, 7 Dec. 1953. Bevelanders middel 1213.40; to maten A en B 3094; witlof 26 58; rode kool 610; groene kool 7—11; spruitkool 2061; boere- kool 1017; spinazie 639; an dijvie 1738; rode bieten 47; gare bieten 719; bospeen 1626; winterpeen III 58; waspeen 10 25; uien, middel 3—8.50; prei 9 17; Brabantse bellefleur 314; goudreinette 739; Jaques Lebel 36; Jonathan 1638; Laxton Su perbe 418; Present van Enge land 1043; zoete Campagner 6 23; Golden Delicious 10—32; Com tesse de Paris 1034; Gieser Wil deman 1229; Kamperveen 821; Legipont 1436; St. Rémy 1124; Winterjan 1024. WARMENHUIZEN 8400 kg. Andijvie 19.6023.80; 300 kg. Groene Kool 7,00; 65.000 kg. Rode Kool 6,007.50; 58.000 kg. Succes Witte Kool 4,50; Deense Witte Kool 5, Familieberichten Op het feest van Maria Onbevlekte Ontvangenis werden wij verblijd met de geboorte van ons 6e kind JOKE dat bij het H. Doopsel de namen ontving Johanna Wilhelmina Maria K. I. Hornyak A. C. Hornyak- Schaaf Alkmaar, 8 Dec. 1953 Houttil 52 Tijdelijk; St. Elisabeth Ziekenhuis DANKBETUIGING De heer M. RAVENHORST huisknecht Hotel „Nas sau Bergen", Bergen aan Zee, zegt dank aan. al len, die zijn 50-jarig jubileum tot een onver getelijke dag hebben gemaakt. In het bijzon der de familie Zeiler. DANKBETUIGING De heer en mevr. MAK betuigen hiermede hun hartelijke dank voor de vele blijken van belang stelling ondervonden ter gelegenheid van hun 40- jarig huwelijk. Alkmaar 5 Dec. 1953 Heden is ons voorge gaan in het teken van het Kruis en in de slaap van de vre de PETRUS WILHELMUS DE WOLF Oud-pastoor van Limmen in. de ouderdom van 76 jaar, het 5'2e jaar na zijn Priesterwij ding. (Sodalitio S. Caroli Borromaei adscriptus) Namens de familie. Rector P. C. G. Visser Ex. Test. Wassenaar, 6 Dec. '53 Huize St. Willibrordus Ridderlaan 1 De plechtige Metten zullen gezongen wor den in de kapel van Huize St. Willibror dus op Woensdag avond 7 uur; de Lau den Donderdagmor gen 930 uur. .gevolgd door de solemnele H. Mis van Requiem té 10 uur, waarna de begrafenis zal plaats vinden in de priester grafkelder op het R.K. kerkhof van de parochie St. Willi brordus aldaar. V'

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5