Krachten dienen gebundeld Dui tegen dreigend communisme De films van de week BORGWARD HANSA1890 Hoofdstad Operette komt met „Wiener Blut" naar Alkmaar AGENDA Dringende oproei»! Dr Degenaar gehuldigd 'n Unieke kans NIEUWS Yliegra ei Y.S. «SSoS.An™ Lt.-kol. B. Koning voor Schola Publico Liever parate divisies dan mobilisabele Poezenkasteel Drogisterij BAKKER CITY GARAGE - GEBR. KLEEN Rijke montering komt uit Wenen KAFPERSPATROONS Brandweer bouwt droogtoren Driekwart eeuw Brandweer Onverlaat opgespoord uit Heiloo Krar vori College Pagina 2 Zaterdag 12 December 1953 ALKMAAR Het Alkmaarse publiek heeft deze week op ondubbelzinnige wijze de noodzaak van een inter nationale samenwerking op hoog niveau kunnen aanho ren. Konden we in de krant van Donderdag gewag maken van een hooggestemde rede van Dr Marga Klompé over dit onderwerp, gisteravond was het Lt.-Kol. B. Koning, die voor Schola Publica een enthousiast betoog hield over de machtsverhoudingen in het Oosten, een onder werp, dat onverbrekelijk verband houdt met de bunde ling van krachten in Europa. Luit. Kol. Koning greep in zijn op de eerste plaats de provoca- inleiding terug naar de rumoe- teurs, zoals de E.V.C. in ons land, rige datgen van het begin van de j bestrijden. De verraderlijke infil- Koreaanse strijd en wees op de traties in het Oosten hebben de ongeorganiseerde aftocht van de Russen reeds zeer veel macht ge- Zuidelijken, een gevolg van een bracht en het ziet er niet naar volkomen verrassende aanval, die uit, dat de communisten hun prac- sdherp gericht was op de corrup tie en verwaarloosde paraatheid van de staat beneden de 38ste breedtegraad. Korea was de wek ker voor de gehele wereld, een wekker, die evengoed op gren zen in het Westen, bijvoorbeeld in Duitsland had kunnen aflopen. De Sovjet-Unie zoekt de Westerse landen vooral te treffen in het Oosten, d.i. een stelling opgezet in het zogenaamde Polstrat-pro- gram van de Sovjets, dat voor een belangrijk deel gebaseerd is op de profetieën van Lenin. De communisten ageren zonder op houden in alle nog niet-commu- nistische landen, vooral in die, waar de bekende troebel-water toestand heerst. Het Westen kan niet voldoende waakzaam zijn voor de sluwe, niets ontziende tactiek van het Oosten en moet Van de week hadden ze voor de rechtbank een beetje ruzie over een mijnheer en over een huisje. Die mijnheer woonde namelijk in dat huisje, maar hij mocht dat niet zomaar zon der woonvergunning. Er komen iedere week vele mensen bij de rechter, die er gens geen vergunning voor hebben. Meestal gaat het om kleinigheden, maar het ge beurt ook wel eens, dat het menens wordt. Bijvoorbeeld bij lieden, die iets hebben weggenomen. Dat mag name lijk ook niet zonder vergun ning. Maar om op dat huisje en die mijnheer terug te komen, dat was eigenlijk een beetje 'n „achterlijk" geval. Het huis je staat namelijk op de nomi natie om gesloopt te worden, en die mijnheer woonde er al lang niet meer in. Wij zijn eens gaan kijken, toen we even weg konden, in het straatje waar dat huisje staat. Er stonden meerdere huisjes. Ze vertoonden alle maal duidelijke tekenen van ouderdom en verwaarlozing. Öp twee na waren ze allemaal onbewoond. In één woonden nog mensen, maar in een an der, waar in de raamlijsten stukken glas zaten als tanden van een roofdierengebit en waarvoor kippengaas was ge spannen (waarom, dat was niet duidelijk, je kon gerust binnenkomen als je dat wilde) zat een witte poes voor het raam, in de vensterbank. Heel genoeglijk, ogenknip- pend en een beetje slaperig. We dachten, dat er mis schien toch mensen woonden, omdat die poes er zat, maar binnen lagen op de vloer sta pels vermolmd hout, brokken steen, scherven glas en nog veel meer rommel. Het be hang slierde in grote, schim melige lappen van de muur af. En de wind zuchtte kil door die troosteloosheid heen. Nee, daar woonden heus geen men sen. Wel zat er nög'een poes, een gestreepte, midden in het ka mertje op een stapel rotte planken. Ze was zichzelf in volle overgave aan het schoon likken. Het was daar net een poezenhuishouden. Voor een mens is het huisje niet meer te bewonen, maar voor een poes moet het een waar kasteel zijn. Niks geen last van mensen, die je aldoor opjagen, van kin deren die aan je staart trek ken, heerlijk vrij, zonder inwo ning, en een ruimte De witte poes achter 't gaas bleef rustig zitten, toen wij zo onbescheiden bij haar naar binnen blikten. Zou ze geweten hebben, dat ze niet bang behoefde te zijn als onwettige bewoonster on rust te veroorzaken in de door papieren geregeerde wereld van de mensen tijken vooralsnog zullen staken De hechte organisatie van de le gers en geheime diensten bete kent een welhaast ondoorgronde lijke dreiging, onderstreept door het ontzagwekkende aantal parate divisies (151), waar het Westen er momenteel nog slechts 41 te genover kan stellen. Spreker ging zeer suggestief in woord en houding de strijd in Korea na en prees daarbij de bij na onvervangbare Mac Arthur om zijn doorzettingsvermogen en durf Het Oosten Wanneer de communisten er in slagen het gehele Oosteh onder hun invloed te brengen, dan is het leed voor heit Westen niet te overzien. Gelukkig zijn in het Oosten nog enkele steunpunten, hoewel het gevaar ook daar niet onderschat mag worden. Op Ma- lak'ka, in Indonesië en Indo-China wordt hevig geageerd en Perzië is als door een wonde-r gered van een man, die Molotov c.s, een opgemaakt bed zou gaan bezor gen. Pakistan heeft zich opgericht en is klaar om Amerikaanse bases te ontvangen. In Birma trekken de communistische troepen zich onheilspellend samen, niet zozeer om dit land te veroveren, maar om onmiddellijk in te grijpen in landen, waar sociale wantoestan den een kans scheppen. Mocht de communist er eens in slagen de wereld aan zich te binden, dan hebben verzetsorganisaties, zoals we die uit de laatste oorlog ken nen, absoluut geen zin. De men sen van de Russische school dul den niets en deinzen niet erg te rug voor de ruwste maatregelen. De invasies, die in vroeger jaren succesvol waren, baten niet en waarschijnlijk hebben landingen vanuit de lucht met de. geprojec teerde hulp van hefschroefvlieg- tuigen niet eens de betekenis van laatste uitkomst. Het enige mid del zal zijn: voorkomen. Met het voorbeeld van de schrikwekkende corrupte legers in China voor ogen, zullen de Westerse landen alle krachten moeten bundelen en figuren, die niet tot en met be trouwbaar zijn, weren.-Vooral ook moet men moreel gewapend zijn. De communist tracht namelijk allereerst de morele waarde van de mens te vernietigen en het vol'k op te zetten tegen haar lei ders. Morele zwakheid is gevaar lijker dan een atoombom en sleeöhts een zuiver onderling be grip en een verstandelijk opge bouwde samenwerking op elk terrein, waar ook ter wereld, zal een weerstand van formaat vor men. De landen moeten het aan durven een stukje souvereiniteit prijs te geven en in een belangen gemeenschap de mens erkenning van zijn rechten en waardering van het geestelijke brengen. Een gezonde economie en een toepas sing van de Christelijke beginse len zijn de middelen daartoe. Diit alles neemt niet weg, dat de materiële zijde vergeten mag worden. Spreker wees er met klem op, dat, hoe oorlogszuchtig het ook moge klinken, parate di visies vereist zijn. Het duurt veel te lang eer mobilisabele divisies in de strijd geworpen kunnen worden. De afstanden naar het IJzeren Gordijn zijn heel kiem en het behoeft voor de Rus geen krachttoer te zijn met zijn gewel dige legermachten in enkele da gen ons land te overstromer. De voorzitter van de Schola, de heer Fr. van 't Sant dankte de spreker voor zijn helder betoog. (Advertentie) Deze is goed als Bakker het doet! Afd. Optiek HEILOO Kennemerstraatweg 109 Cinema .4 mericain ROBINSON CRUSOë CO ALKMAAR Het oude be kende duo Stan Laurel en Oliver Hardy kan men thans bezig zien in Cinema Americain, waar zij optreden in de film „Robinson Crusoë Co". De geschiedenis begint in Londen, waar zij van de notaris vernemen, dat van de erfenis van een oom van Laurel, na aftrek van belasting en onkos ten niet anders overblijft dan 'n motorboot en een onbewoond eiland in de Stille Zuidzee. Met de tocht per motorboot naar het onbewoonde eiland beginnen reeds de dolste avonturen, die naarmate de geschiedenis vordert en het eiland wordt bereikt, steeds dwazer worden. Het optre den van deze twee filmkomieken is bekend genoeg en wie van dit genre films houdt, zal in dit nieuwe avontuur van Stan en Olly niet teleurgesteld worden De hoofdfilm wordt ingeleid door het nieuws en een aardige teken film. Victoria: DE RAADSELACHTIGE Mr MOTO Enkele moorden, een brief die verdwijnt, een vrouw, die even eens verdwijnt, een smokkelcom- plot, een romantische idylle, een onderaardse gevangenis, vuurge vechten en een Japanse detective, die een internationale bende op rolt. ziehier de ingrediënten, waarmee een handige regisseur een spannende film weet te ma ken. Norman Foster heeft die kans te baat genomen en van al deze componenten een boeiend filmverhaal gemaakt. Deze film, „De raadselachtige Mr Moto", draait tot en met Woensdag in het Victoria Thea ter. Peter Lorre speelt de Oos- i terse detective Mr Moto, en hij doet dat zo, dat zij die van een spannende speurdersfilm houden, hun hart in Victoria terdege kun nen ophalen. Een voortreffelijk voorpro gramma gaat aan de hoofdfilm vooraf. Opvallend goed daarin is een uitzonderlijk geslaagde te kenfilm. „De raadselachtige Mr Moto" is een film voor hen die ouder zijn dan veertien jaar. Harmonie: DE GROTE BESLISSING De Harmonie brengt nogmaals een oorlogsfilm op het doek, doch ditmaal handelt deze film over de oorlog in Korea. Mede dank zij enkele authentieke opnamen van de oorlog, die in de film zijn verwerkt, geeft deze een realis tisch beeld van de hardheid van de Koreaanse oorlog en van de dapperheid waarmee door de mannen van het U.N.-leger dik- 'wijls werd gestreden. Het verhaal, dat door de film is geweven, handelt over enkele willekeurige mensen, die voordat de oorlog uitbrak als militaire waarnemers reeds in Korea wa ren en op het moment dat de strijd ontbrandde zich belastten met de evacuatie van Amerika nen uit Korea. Wanneer later Amerika besluit de communis tische overweldigers terug te dringen, vinden we ze terug aan het front. Een knap gemaakte oorlogs film, die niet zal nalaten een diepe indruk achter te laten, doch men moet van het genre houden. DE JOURNAALS ALKMAAR - Het Nederlandse filmjournaal brengt ons deze week in het dorp Avenhorn, waar men op een lorrie de schuiten van het ene in het andere vaar water brengt; de mijnstreek pronkt met zijn bijzonder lange schoorsteen; we zien de ijkers aan het werk. die er o.a. voor zorgen dat de kaaskoper in de Alkmaarse Waag het volle pond krijgt en de camera maakt ons duidelijk dat het huidige water gebrek een ernstige zaak is. In het buitenlands nieuws zien we de Zeeuwse ouders op bezoek bij hun in Bretagne vacanfiehou- dénde kinderen. Niet alleen de ouders, maar ook Sint Nicolaas is daarheen gerend. Engeland liirtt onder zijn vliegenplaag, maar be strijdt deze beproeving op doel treffende wijze. Een tornado teis terde bepaalde gebieden van de V.S. We volgen het Britse ko ningspaar op z'n wereldreis. Men toont ons de trots van een Lon- dense veetentoonstelling, de el lende die een enorme brand in Poesan heeft aangericht en een nieuwe fraaie autoweg in Vene zuela. En tenslotte verwijlt de camera bij de Grote Drie op Bermuda. Nieuws van het A.O.G.-front ALKMAAR Het le heren elftal speelt morgen om 1 uur tegen Ambon 2 op eigen terrein aan de Westerweg. De dames spelen morgen niet. De jun. B spelen tegen Adelbert B om 3 uur ook thuis. De jun. C spelen eveneens thuis en wel tegen Dis b om 2 uur. Een kwartier voor de aanvang moeten de spelers en speelsters aanwezig zijn op het veld. De opstellingen worden be kend gemaakt bij J. Smit, Nieu- wesloot. Ook indien de wedstrij den niet doorgaan wordt dat daar bekend gemaakt. De heer Wohlendorp aanvaardt lidmaatschap raad ALKMAAR Zoals wij reeds hebben geméld is de heer D. J. Woldendorp (K.V.P.) benoemd als raadslid in de vacaturè van Slingerland. De heer Woldendorp heeft deze benoeming nu defini tief aangenomen. (Advertentie) Vraag demonstratie Dealers over het gehele land de wagen van de toekomst Een meesterlijke verschijning snelle acceleratie sterke 60 p.k. motor loopt I op 10 4 versnellingen onafhankelijke voorwielvering royale kofferruimte Naar keuze met 2 of 4 portieren Ook leverbaar als combinatiewagen of luxe bestelwagen Imp. ROSIER ALEXANDERLAAN 23 RIJSWIJK (Z.H.) TEL. 771990 DEALER voor ALKMAAR en OMSTREKEN ALKMAAR TEL. 2976 ALKMAAR De Hoofdstad Operette, de voortzetting van de voormalige Fritz Hirsch Operette, geeft Zaterdag 19 December in het Gulden Vlies te Alkmaar een voorstelling vaij „Wiener Blut" de onsterfelijke operette van de walsenkoning Johann Strauss. Met dit werk is het gezelschap, dat onder directie staat van Meijer Hamel, Otto Aurich en Fritz Steiner, begin September in een aantal voorstellingen voor 'n bijzonder enthousiast publiek te Hilversum, zijn tournee 1953-'54 begonnen, welke tournee het en semble door alle delen van het land zal voeren. „Wiener Blut" is een klassieke Weense operette, de laatste van Johann Strauss, waarvan de me lodieën over de gehele wereld on gekende populariteit genieten. In de hoofdrollen van dit aantrek kelijk werk treden op: Fritz Stei ner, Otto Aurich, Ruth Rhoden, Herman Valsner. Claire Clairy, Tony Diamant, die dit seizoen voor het eerst aan het ensemble is verbonden en Mizzy van der Lans. Voorts werken mede: Ru- dolf Kat. Ad. Heerings, Ali van Norden, Lise Bremer, Tineke Eb benhout, Nel de Jong, Annie van Schooten, Karei Wijnbergen, Bert Bijnen, Peter Nietiwenhuy- zen en Wim v. d. Velde. De regie wordt gevoerd door Otto Aurich. die ernaar heeft ge streefd deze operette te maken tot een hoogtepunt in de series steeds zo succesvol le voorstellin gen welke de Hoofdstad Operette in de jaren van haar bestaan heeft gegeven. De muzikale lei- Gevonden voorwerpen ALKMAAR Gevonden en aangegeven over het tijdvak van 3 tot en met 9 Pecember 1953 en te bevragen aari het bureau van Politie te Alkmaar op kamer 14, le étage, iedere Maandag, Woens dag en Vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur. Portemonnaie, springtouw, pad- vindstermuts, enkele wanten, shawl, enige sleutels en sleutel tjes, ceintuur, snelbinder, capu chon, muts, rijwielsleutel, broche, badgoed kindèrtasje, parkiet, fo to, tomatenzaag, slof sigaretten, geldsbedrag, kettinkje, schortje, Horloge, ballpoint, armband, pa- rapluie-hoes, armband, rozen krans, halsketting, verschillende handschoenen. Stand der werkloosheid ALKMAAR - Aan de gegevens van het Gewestelijk Arbeidsbu reau Alkmaar over het aantal ge registreerde werkzoekenden in 't ressort van dit bureau per 5 December 1953 is het volgende te ontlenen. Ingeschreven mannelijke werk zoekenden: 733 (per 28 Novem ber 1953: 693); van wie werkloos 508 (481), nog werkend 24 (30), werkzaam in de D.U.W. 107 (88) en werkzaam in Gemeentelijke Werkobjeoten 94 (94). Ingeschreven vrouwelijke ar beidskrachten 97 (99), van wie werkloos 68 (64) en nog werkend 29 (35). De openstaande aanvragen van werkgevers betroffen 68 (65) mannelijke en 52 (50) vrouwelij ke arbeidskrachten. ZATERDAG 12 DECEMBER T GULDEN VLIES: Wim Kan met „Zonder Omslag" 8 uur. iieseepan: HARMONIE: „De grote Be slissing". 14 jaar. VICTORIA: „De raadselachtige Mr. Moto", 14 jaar. CINEMA: „Robinson Crusoe en Co", a.l. Voorstellingen om 7 en 9.30 u. ZONDAG 13 DECEMBER WAPEN v. HEEMSKERK: Dansorkest The Rhythm Sheiks, 8 uur. Bioscopen: Als Zaterdag, Harmonie:. Jeugdmatinée om 2 uur. Voorstellingen: 2 uur, 4.30, 7 uur en 9.30. MAANDAG 14 DECEMBER T GULDEN VLIES: „De Hof van Olijven", 8 uur. Bioscopen: Als Zaterdag. Harmonie: „De 13e Getuige", 18 jaar. Voorstellingen om 8 uur. DOKTERSDIENSTEN S. Sohermerhorn, Geester singel 47, tel. 2017; R. K. Westerkamp. Ernmastr. 93, tel. 4357. APOTHEKERSDIENSTEN Wanna, Ritsevoort 5. WATERSTANDEN: Zondag: Hoog water 11 uur en 22.55; laag water: 5 uur en 16.50. Maandag: Hoog water: 12.05; laag water: 6 uur en 17.50. ding berust bij Alfred Salten; de zakelijke bij Meijer Hamel. Gezien hét grote succes dat de montering van de in het seizoen 1952-'53 meer dan 250 maal ge speelde operette „G'schichten aus dem Wienerwald" bij 't publiek heeft gehad, heeft de directie van het ensemble besloten, de cos- tuums, ondanks de enorme kos ten die daaraan verbonden zijn, opnieuw te laten uitvoeren door Lambert Hofer te Wenen, naar ontwerpen van mevrouw Reis- Kromes. Evenals vorige jaren heeft Tom Manders de décors ont worpen, ze zijn uitgevoerd door de firma W. J. van Doesburg te Amsterdam. (Advertentie) voor alle in ALKMAAR en OMG. voor het bijwonen van een belangrijke vergadering op Woensdag 16 Dec. 1953 in Café Haring, Oudegracht. Aanv. 8 uur 's avonds December, maand der kinderpostzegels ALKMAAR Het comité voor de Kinderpostzegels schrijft ons: December, de maand van Kerst feest en Jaarwisseling! De maand waarin meer dan an ders hart en gedachten uitgaan naar vrienden en verwanten, hier en ver over zee! De maand van onze feestgroet en gelukwens, die met meer dan gewone aandacht wordt bekeken en gelezen en die de taal moet spreken van ons hart. En daarom verwacht ieder op uw brief of kaart in deze maand de bekende Kinderpostzegel. Want deze juist geeft d'aaraan dat bijzondere effect en spreekt een taal die overal ter wereld wordt verstaan. Det taal van het hart dat denkt aan de ander, dat denkt aan het misdeelde kind, aan de duizen den misdeelde kinderen, die snakken naar wat licht en vrien delijkheid. Koopt daarom voor al uw cor respondentie kinderzegels en -kaarten. Zij brengen geluk, voor Uzelf, uw vrienden en voor het misdeelde kind! De stand in de hal van het postkantoor is dagelijks geopend van 9-12 en van 1-3 uur. ALKMAAR Dr Jac. Dege naar herdenkt vandaag de dag waarop hij, Voor vijftig jaar, tot arts werd bevorderd. Dat is een vierenswaardig jubileum, en zijn patiënten - want dr Degenaar oefent nog steeds zijn practijk als huisarts uit - hebben dan ook een comité gevormd, dat hun ver trouwde arts namens hen allen heeft gehuldigd. Die hulde is de gouden jubila ris vanmorgen te zijnen huize in de Wilhelminalaan gebracht. Daar'sprak de heer H. E. Wie- bols hem toe en hij gewaagde van de voldoening van arts en patiënten beiden, die deze jaren lange practijk tot een weldadig werk heeft eemaakt. Het beroep van een huisarts is een zwaar be roep. een „hondebaan", zo zei de heer Wiebols, en hij toonde dat aan, aan de hand van onweer sprekelijke feiten. Hij roemde de vriendelijkheid van dr Degenaar en zijn beslist heid van optreden en hij kruid de zijn toespraak met humoristi sche gebeurtenissen uit 's dok ters practijk. De heer Wiebols zegde de ju bilaris dank voor zijn goede zor gen, en hij deed dit uit naam van alle patiënten, wier hulde blijk hij hem overhandigde. Twaalf delen van de grote Winkler Prins Encyclopaedie zul len een blijvende herinnering zijn aan hun dankbaarheid: En bij dit geschenk overhandigde de héér Wiebols dr Degenaar een oorkonde - een waar kunstwerk, dat door een der patiënten is vervaardigd -, waarop de namen van allen die bijdroegen tot dit geschenk, ziin vereeuwigd. Met vele goede wensen eindigde de heer Wiebols zijn toespraak. Geslaagd ALKMAAR Aan de Tech nische Hogeschool te Delft slaag de voor het ingenieursexamen voor werktuigkundig ingenieur onze stadgenoot de heer G. J. W. van Buren Lensinck. ALKMAAR Sinds enkele weken is men vlak achter de brandweerkazerne bezig met de bouw van een droogtoren, die een goede stap betekent in de rich ting van de volledige accommo datie van de brandweer. Er zijn op het ogenblik nog maar heel weinig plaatsen, waar onder Alkmaar zonder op te snij den, mogen rekenen, die geen droogtoren bezitten. De bouw van dit belangrijke element in het brandweerapparaat vordert zeker nog enige maanden. De hoogte zal 12 meter bedragen en de breedte van de toren zelf zal vier meter zijn. Beneden wordt een uitbouw aangebracht, waarin zich een bak van 18 meter lengte zal bevinden, die dient voor het schrobben van de slangen. Aan het einde van de bak komt een chichi-perspomp. In de toren kunnen ruim zeventig slangen te gelijk worden opgehangen. In te genstelling tot voorheen zullen de slangen veel eerder gedroogd zijn. wat vooral bij vochtig weer van belang zal ziin. De toren kan tevens gebruikt worden voor oefeningen en in bet bijzonder zal er gelegenheid zijn voor de onderdelen „springen" en „klimmen". Het aantal oefenin gen kan na de voltooiing van de toren opgevoerd worden, omdat de slangen na de oefeningen eer der droog zijn. Feest in kader van het stadsfeest ALKMAAR In Augustus van het komende jaar zal de Alk maarse Vrijwillige Brandweer zijn 75-iarig bestaan vieren De brandweer zou de brand weer niet zijn. als deze viering niet met festiviteiten gepaard zou gaan. Er is dan ook uit de leden een commissie benoemd om de feestviering voor te bereiden. De ze commissie heeft evenwel nog geen rapport uitgebracht, zodat wij nog geen definitieve feest- olannen kunnen melden. Wel we ten wij dat het in de bedoeling ligt het brandfeest te coördineren met de feestelijkheden van onze 700-iarige stad. ALKMAAR Wij geven gaar ne een plaats aan een getuigenis van een onzer abonné's, over het toneelstuk „De Hof van Olijven". Hij schrijft ons het volgende: Onbevooroordeeld want on wetend van ter zake dienende re- censie's togen wij enige we ken geleden naar Schagen tot bij woning en beoordeling van een religieus toneelstuk. Onbevooroordeeld, en eerder sceptisch gestemd, want (onder ons gezegd- wij zij niet bij voor baat geporteerd voor religieus to neel dat, gezien onze ervaringen, vaak een weeë bijsmaak heeft, of schoon mén de goede bedoelingen van sommige groepjes amateurs moet waarderen. Na de 2e scène (het stuk telt er 21) ging onze sceptische houding over in belangstelling die spoedig groeide tot enthousiasme. Geen spoor van zoeteliikheid of geforceerdheid. Integendeel. Een rechtlijnig en mannelijk stuk( on danks de vele vrouwenrollen!); dat ons sterk boeide door zijn zui verheid van toon. door ziin hu mor (ja inderdaad, humor), door het hoogstaand spel der beroeps- artisten die het stuk vertolkten. Het verbaasde ons dus niet na derhand zoveel prijzende kritie ken in Katholieke- en niet-Ka- tholieke bladen te lezen Alkmaar mag er trots op ziin dat het Gulden Vlies dit zeld zame stuk on zijn podium brengt, een culturele daad waarvoor wij respect hebben en die een volle dig succes on een voile zaal ten stelligste verdiend. LINSEN HOCKEYPROGRAMMA ALKMAAR Het hockevpro- gramma voor a.s. Zondag luidt: R.K. Hockeyclub ..Terriers" Dames Terriers I-Zandvoort II. aanvang 1 u.: Terriërs II-Hermes III. aanvang 3 uur. Alkmaarse M.H.C.: Dames, Eechtrop IIV-Aikm. III: Kraaien III-Alkmaér IV. Heren: Alkmaar IJI-EechtroD V. aanvang 1.30 uur: Hermes III- Alkmaar IV. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR Zondag zal AFC een grote dag beleven. De nieuwe kleedkamers, een vurig verlangde wens van jaren, zullen in gebruik worden genomen, 's Morgens om 11 uur zal de hoog eerwaarde heer deken Jacobs de olechtige inzegening verrichten. Belangstellenden zijn van harte welkom. Om 2.30 uur zullen het eerste en Oudesluis de strijd aanbinden om de zege.. Een zege, die naar wij verwachten, aan onze kant zal zijn. Alkmaarders, komt in grote getale Uw favorieten aan moedigen. Het tweede, thans goed in vorm, gaat naar USVU 2, het derde ontvangt Egmondia 2 om 12 uur aan de Westerweg en het vierde gaat naar CSV 4. Succes mannen. Jun. a is van plan twee punten te gaan veroveren op HSV a, C speelt om 2.30 uur in de Over- die tegen WSV B, B om 12 uur in de Overdie tegen Kolping Boys A, D om 2.3Ö uur op de Westerweg tegen Dreo A, en E gaat naar RKEDO. De adsp. B ontvangen om 1 u. op de Westerweg St. Adelbert A, E gaat naar Vitesse C. D speelt om 12 uur op de Westerweg tegen LSVV B en F gaat naar St. Adelbert B. Ook jullie succes toegewensit. Supporters, Zondag 20 Decem ber gaan wij naar ZAP. Opgave voor Woensdagavond 7 uur bij Jaap Smit. Kosten f 1,10; niet- leden f 1,85. Gaarne bijtijds aan melden, i.v.m. te nemen ver voersmogelijkheden. Denkt U om de vergadering a.s. Maandag 8 uur in het Ka- jottershuis? Supporter. Weersverwachting Medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt. Geldig van Zater dagavond tot Zondagavond. WEINIG VERANDERING Zwaar bewolkt en nevelig, overwegend droog weer met later enkele verspreide opkla ringen. Zwakke tot matige wind tussen Öost en Zuid. Wei nig verandering in tempera tuur. De overval te Alkmaar ALKMAAR De Alkmaarse politie is er gistermiddag in ge slaagd de onverlaat aan te hou den, die Woensdagavond een alleenwonende winkelierster aan de Laat door een wisseltruc f 24 afhandig maakte en die haar daarna met een ijzeren staaf be laagde. De man, een 442-jarige Alkmaarse transportarbeider, en geen onbekende bij de Alkmaarse politie, is in verzekerde bewa ring genomen. Geslaagd ALKMAAR Voor het candi- daatsexamen Nederlands recht is aan de Rijksuniversiteit te Leiden geslaagd mej. J. M. Ger- ling uit Heiloo. PRIJZEN ZIJN GEVALLEN bij Briiggemann ALKMAAR Dezer dagen zijn de prijzen, die in het kader van de prijsvraag, georganiseerd door de Fa. Briiggemann, gewonnen konden worden, toegekend. Uw verslaggever was de man, die de oplossingen trok. Hij deed dit heel eerlijk overigens, zodat wraakgevoelens jegens hem vol komen ongegrond zijn. De hoofdprijs, bestaande uit 'n costuum, werd gewonnen door de deelneemster A. M. G. Couvert- Bonvie uit St.ompetoren, terwijl de tweede en derde prijs vielen op de inzendingen van de deel nemers G. J. Schinkel, Ranonkel straat 7 en H. Hemels, van der Meystraat 121. Voor de gedetail leerde uitslag verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. R.K. Vrouwenbeweging naar „De Hof van Olijven" HEILOO Maandagavond is er in 't Gulden Vlies te Alkmaar een opvoering van het aangrij pende toneélstuk „De Hof van Olijven", waarover wij meer dan eens in deze krant hebben ge schreven. De dames van de Vrouwenbe weging kunnen reductie krijgen op hun entreegeld. Maar er is meer. Zij, die niet op Maandag avond, maar wel op Maandag middag de voorstelling kunnen bijwonen, worden daartoe in 6 e gelegenheid gesteld. Zij dierv zich dan ten spoedigste op te ge ven bij mevr. Winter, Rijks straatweg 612 of bij mevr. Bak ker, Mallevoortsdijk. Tentoonstelling Vrije-tijdsbesteding HEILOO De organisatoren van de huisvlijt-tentoonstelling willen er nog even de aandacht op vestigen om Zaterdagmiddag de werkstukken zo vroeg moge lijk in de grote zaal van het Bruno-gebouw te brengen De tentoonstelling is voor het publiek geopend Zaterdag na het Lof, Zondagmiddag en Zondag na het Lof om 10 uur. Deze ten toonstelling, bedoeld om de huis vlijt te stimuleren, verdient alle belangstelling. 55-jarige echtvereniging NIEUWE NIEDORP. Onder grote belangstelling herdacht het echtpaar Sepers-de Beier de dag waarop zij 55 jaren geleden in de echt werden verbonden. Beide oudjes, waarvan de brui degom 93 jaar is, genieten nog een goede gezondheid. In zaal Hees werd het bruids paar door Niedorps Fanfarecorps een passende' serenade gebracht. Openbare verkoping NIEUWE NIEDORP. Door no taris G. v. Leersum te Winkel werd Woensdagavond in Prins Maurits te Nieuwe Niedorp onder grote belangstelling 2 woonhui zen en 1 perceel bouwland met 3 percelen weiland verkocht. Woonhuis met erf, Dorpsstraat Bil voor f 2500.— aan mevr. wed. G. Butter te Winkel. Woonhuis met erf, Dorpsstraat B 12 voor f 3700.aan de heer G. van Eeten te Nieuwe Niedorp. 1 perceel bouwland groot 33 are 35 ca, gelegen in de Kostverloren polder voor f 1051.aan de Kost- verlorenpolder. 3 percelen weiland gelegen jn de Kostverlorenpolder, gr. 4.71.55 ha voor f 14.660.aan de heer P. Sehagen te Niéuwe Niedorp. Sociale dienst ZIJPE Mevr. N. Krponen- burg-Schoorl heeft met ingang van 1 Januari 1954 ontslag ge vraagd als bestuurslid van de sociale dienst in deze gemeend van welk college zij niet minder dan 29 jaren deel heeft uitge maakt. Bouwvergunning WIERINGEN Bouwvergun ning is verleend, voor de ver bouw en uitbreiding van een ge deelte der garage L. Bood aan de Rijksweg te Hippolytushoef, t0' woning met Overheidspremie krachtens de Premie-regeling Wo ningverbetering en -splitsing PARIJS, 11 en minister drongen op hankelijkheid bewaren. Adei van de Raad een lunch pondenten De E.D.G noemend n integratie, lier: „Er is maa de volkeren niet te laten Russen, nauw Europese inte land ik nadruk staat in zijn van Europa, land beoogd staan" Klaarblijkelij gen bestsmmei waar het pari verdeeld is de E.D.G., gehoor mede voor integral Soviet-satellie „De West ten nü kie bij een geïi.„„ daarmee hun in afzondering een vandaag, Russische sat< den." De kanselier groepen in hebben voor Duitsland als Europese veil Hij zei, dat Duitsland onvei PIKEUR De Utrechtse gisteren uitspra zaak tegen de pikeur-trainer laste was gele 5.1. ten nadele een bedrag van achtergehouden moeten bestedi koop van een noemde dame. conform de e: betaling van stelling aan eis was twaalf genisstraf met vier maanden proeftijd van dr TOTAAI EL PA^SO, Ti (Reuter). Ei werper van luchtmacht is i xas tijdens een gen een bergi Alle negen inzi het leven geko® torige vliegtuig ding maken op vliegveld. Bij Nagpoer passagiersvliegtu Men vreest dat Ttveede Ka op dijjer er (Van onze p; redae De Tweede Ka de regering op ai soepele methode aanzien van de di de heffing van die gevallen wa meer studerende De Kamer wil of de regering duetie op het c ven wanneer h nen uit een gezn genieten aan vers hngen van hoger eventueel ander Huize „Manj in oude luist Huize „Manpad" weg in Heemsted der verval word in oude luister v De eigenaresse, Hennep, is in ond een Haagse diplor net landgoed vo< mng wenst aan te echter nodig zijn gerestaureerd wor oe heeft zich d; met rijk, provinci De totale r worden op f 63.0( Het landgoed pervlakte van tv Smds 1947 was he ?,e stichtmg Euro (leider Paul Brum net onder meer al bruikte. De film n®r>°nen" werd o opgenomen, zeer kostbare ondt en park heeft d< veel te wensen ov Timmerfs overrent ZIJPE. Wij de machinale timir mevr. Jonker-Spa

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2