NOORDHOLLANDS Hoe de wereld het Kerstfeest vierde Honderden doden bij treinrampen Dagblad voor Alkmaar en omgeving Staatslieden hoopvol over kansen van de vrede 23 doden, 200 geivonden bij paniek na Nachtmis Uitzuigers: aantreden! f: ïl ERGERLIJK OPTREDEN VAN OPGESCHOTEN JONGENS Rood offensief in Indo-China; noodtoestand in Siam Bom in Casablanca doodt 19 mensen De Kerstdagen in Nederland Sluitstuk van Operatie Zonnebloem CITROEN OF PEPERMUNT? itËËÉÈNïii jg|8lÖ| Iplppipfe; P Hf* 8 s f 1* .*3 fl||g 1 fL 'Hl iNHMPp A J-, 1 kf* M In Warmenhuizen liepen ivandelaars ernstige verwondingen op Russen vragen drie weken uitstel Kouinklijk geziu naar Grindelwald Directeur Friese zuivelfabriek in arrest gesteld Abonnementsprijs ƒ6,20 per kwartaal, ƒ2,07 per maand, ƒ0,48 per week, tnclnslef incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct per mm, minimam 2,50; in alle edities 26 ct per mm, minimum 4, familieberichten 20 ct, resp. 30 ct per mm. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. 3. M. Stumpel. Hoofdredacteur H. N. Smits. Bankrelatie: Ned. Credietbank. Kantoren: Hoorn, Draaf- singel 59, tel. 4243 en Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290; Alkmaar, Ritsevoort 52, tel. 2046 K 2200; Den Helder, Keizerstraat 89, tel. 2800 K 2230; Schagen, Ged. Gracht 39, tel. 459 K 2240. Buiten God i» 't nergens veilig (Vondel) STADSEDITIE Maandag 28 December 1953 - 49e Jaargang - Nummer 12969 In hun Kerstboodschappen hebben de leiders der volken uitdrukking gegeven aan hun optimisme over de kansen van de vrede. President Eisenhower sprak vanuit het Witte Huis en vroeg de Amerikanen met hem te bidden om vrede en er dank voor te zeggen dat „het bloed van hen die wij liefhebben, niet langer op slagvelden in het buitenland vergoten wordt". Deze Kerstmis is voor ons het eerste vredige Kerstfeest sedert 1949, aldus Eisenhower en wij koesteren goede hoop, hoewel de wereld nog steeds in twee kampen verdeeld is. Hij wekte de Amerikanen op te bidden om zuiverheid van bedoeling, oprechtheid, opofferingsgezindheid en de moed van de rechtvaardige bij degenen die proberen leiding te geven, te bidden ook om ver trouwen, hoop en de vastheid van het geloof. Mevrouw Pandit, de voorzitster van de Algemene Vergadering van de Ver. Naties, - zei dat de kansen op vrede thans beter zijn dan enige tijd geleden, dank zij 'n algemene verbetering van de atmosfeer. Voor Radio Moskou verklaarde een Engelse commentator dat het komende jaar een zeer reële mo gelijkheid biedt om een normale, rustige en vreedzame atmosfeer in de wereld te scheppen. Hij grondde deze hoop op de „belang- ïijke successen, door de vredes- krachten behaald". Koningin Elizabeth van Enge land hield een Kersttoespraak vanuit Nieuw-Zeeland, nadat zij eerst een radio-telefonisch ge sprek had gehad met haar kinde ren die bij de koningin-moeder logeerden. Zij zong vooral de lof van het Gemenebest, gebouwd als dit is op vriendschap, loyaliteit en de wens naar vrijheid en vrede en verklaarde zich geheel te zul len wijden aan het beginsel van gelijkheid van landen en rassen. 28 zwaargewonden CASABLANCA Tengevolge van een bom, die Donderdag op de centrale markt van Casablanca ontplofte, zijn 19 personen, onder wie tien Europeanen, om het le ven gekomen. Tot. de gedode Europeanen behoorden drie vrou wen, 'n 12-jarig meisje en haar vader. De andere slachtoffers wa ren Marokkaanse pelgrims en Jo den. In een officieel communiqué werd verklaard, dat 28 anderen tengevolge van de ontploffing le vensgevaarlijk gewond werden. De bom was in een slagerij ge plaatst. 20 personen uit de krin gen van Istiqlal-partij zijn ge arresteerd, die verdacht worden 'n aandeel in de aanslag te heb ben gehad. De gehele stad is in alarmtoestand. Spaans troonpretendent overleden BARCELONA Aartshertog Carlos van Habsburg en Bourbon, hertog van Madrid, is, na een be roerte, op 44-jarige leeftijd over leden in zijn woning te Barcelona. Hij was pretendent naar de Spaanse troon. 60.000 daklozen door brand in Hongkong In de Britse kroonkolonie Hong kong zijn in de nacht van Vrijdag op Zaterdag 10.000 houten hutten door brand vernield. Twee per sonen kwamen om 't leven, een 50-tal werd gewond en 50 tot 60.000 mensen, meest vluchtelin gen uit China, werden dakloos. Het vuur woedde bijna drie uur. Bondskanselier Adenauer gaf in zijn Kerstrede uitdrukking aan zijn leedwezen dat nog vele dui zenden Duitse krijgsgevangenen niet in hun vaderland zijn en verklaarde het te betreuren, dat zich nog oorlogsmisdadigers in geallieerde gevangenissen bevin den. „Ik hoop dat menselijk begrip en wijs staatsmanschap spoedig zullen helpen om dit tragische probleem op 'n bevredigende wijze op te lossen", aldus Ade nauer, wiens 27-jarige dochter Lotte, die zijn particulier secreta resse is, zich gisteren verloofde met de 32-jarige Keulse architect, Herbert Multhaupt. Op Kerstavond verleende Israël meer dan 1000 Christen-Arabieren doorgang naar het Arabische deel van Jeruzalem om hun vrienden en verwanten in of bij Bethlehem op te zoeken. Ook werd in stro mende regen de oude weg tussen Jeruzalem en Bethlehem geopend om de buitenlandse consuls van Jeruzalem gelegenheid te geven de Nachtmis in de Kerk van de Geboorte bij te wonen. De eerste secretaris van de Sovjet-legatie, Maidenek, die zich bij de pel grims wilde aansluiten, werd ech ter niet doorgelaten. Voor 'n bezoek aan Nazareth dat 'n zuiver Mohammedaanse plaats is met 'n Christelijke min derheid, waren slechts 15 bezoek- vergunningen aan niet-Christenen afgegeven. In Oost-Duitsland beletten de communisten Bisschop Dibelius, de leider van c<? Duitse protestan ten. een Kerstavondpreek te hou den in de „cultuurzaal" van Stalin- stadt, 'n door de communisten gebouwde stad zonder kerken. Dibelius sprak toen in twee res taurants in een dorpje in de buurt. Het lange weekend eiste in de Ver. Staten tenminste 319 slacht offers van verkeersongevallen. Bovendien kwamen 56 personen bij branden om het leven en 39 bij andere ongelukken. Treinrampen in Nieuw-Zeeland en Tsjecho-SIowakije hebben op Kerstavond meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Donder dagavond even voor half elf stortte bij Waiouru, ongeveer 280 kilometer ten Noorden van Wel lington op Nieuw-Zeeland de nachttrein die met 270 passagiers op weg was naar Auckland in de Wagaehu-rivier, nadat twee pij lers van de spoorbrug waren weg geslagen door de plotselinge door braak van een kratermeer in de nabijgelegen bergen. De locomotief bereikte in haar val bijna de overkant van de ri vier en vijf wagons stortten in het kolkende water. Honderden rei zigers, velen op weg om Konin gin Elizabeth te zien, worstelden met de dood en hartverscheuren de tonelen speelden zich af. Vol gens de laatste gegevens kwamen 166 hunner om het leven. Na da genlang zoeken waren tot gister avond 114 lijken geborgen; 52 personen worden nog vermist. Vele lijken, waarvan er 73 kon den worden geïdentificeerd, wer den tientallen kilometers stroom afwaarts gevonden; anderen la gen begraven in het slib langs de oever. Een zesde wagon bleef een tijdje aan de koppeling boven de afgrond hangen, en stortte_ toen eveneens omlaag. De 27-jarige postambtenaar Cyril Ellis die de ramp had zien aankomen en ver geefs gepoogd had de trein tot stilstand te brengen, viel met deze wagon in het ravijn, maar wist 21 van de 22 passagiers te redden. Toen de eerste reddingsploegen de plaats des onheils bereikten za gen zij. dat de stroom bomen en grote keien meevoerde. Men was voorzien van schijnwerpers en ander verlichtingsmateriaal. Met acyteleenbranders poogde men TOLÜCA (Mexico), 26 Dec. In de vroege ochtenduren van Kerstdag zijn in de parochiekerk van het bergdorpje Temoaya bij Toluca 23 personen om het leven gekomen en 200 gewond doordat de kerk tengevolge van kortslui ting opeens stikdonker werd. De slachtoffers werden onder de voet gelopen en vertrapt door dat de 3000 mensen, die de Mis bijwoonden, in paniek naar de beide uitgangen renden. Pastoor José Crzu trachtte ver geefs de paniek te bedwingen. „De Mis was juist geëindigd", zei hij, „en de parochianen ver heten de kerk. Iemand trapte op een draad die op de grond lag. Er was een blauwe lichtflits en de lichten gingen uit. Iedereen rende naar de deuren. De luid sprekers werkten op batterijen en stonden nog aan. Ik zei de men sen, dat er geen gevaar was en dat zij de kerk rustig konden verlaten, maar zij schonken daar helemaal geen aandacht aan. Wij konden niet veel zien bij het licht van de kaarsen op het altaar. Toen het licht weer aan ging wa ren er behalve ikzelf niet anders dan slachtoffers in de kerk. Ik ging rond en diende hen de Sa cramenten der stervenden toe. Ik kon niets anders meer doen". De aanwezigen kwamen groten deels uit de bergen rondom Te moaya en- waren niet gewend aan electrisch licht. slachtoffers te bevrijden. Sommige wagons waren in elkaar gedrukt. Tegen de ochtend was de water stand lager en enkele rijtuigen lagen in de modder, naast en on der de locomotief. De reddings ploegen gingen te werk met bull dozers en takels op zoek naar de stoffelijke resten der slachtoffers. In Tsjecho-SIowakije reed kort na middernacht de sneltrein PraagBrnoBratislawa bij Sak- vice in Moravië in op een perso nentrein. Bij deze grootste trein ramp in de geschiedenis van het land kwamen tenminste honderd mensen om het leven, terwijl in officieuze berichten over 186 do den Tyordt gesproken. Het Ministerie van Verkeer heeft alleen bekend gemaakt dat er „vele doden" zijn. Spoorweg autoriteiten weigerden zich over de ware omvang van de catastro phe uit te laten. KERSTGESCHENKEN Een Brits weerschip in de Atlantische Oceaan had ge meld, dat het voor 't Kerst feest dringend een mondhar monica nodig had ter opluis tering van de feestelijkheden. Een Shackleton-vliégtuig van de Britse kustwacht heeft 't gewenste instrument Donder dagmorgen bover het weer schip uitgeworpen ea „doel" getroffen. Het maakte daar voor een tocht van bijna 3000 kilometer. Een ander Kerst geschenk kreeg de 24-jarige Clyde Miller, 'n soldaat van het Amerikaanse leger in Duitsland. Zijn vrouw, zijn ouders en de buren stuurden hem een Kerstkaart van an derhalve meter. De kaart droeg Kerstboodschappen met handtekeningen, foto's en voetafdrukken van zijn doch tertje van een maand oud, dat hij nog nooit gezien heeft. H. M. de Koningin, die op Eer ste Kerstdag een radio-rede uit sprak (zie elders in dit nummer) woonde met de Prins en de twee oudste Prinsessen diezelfde dag te Amersfoort 'n door ds. Braak man geleide kerkdienst bij. De twee jongste Prinsessen waren Zaterdag onder het gehoor van deze predikant. In de Kerstnacht werd voor het eerst in de geschiedenis 'n nacht mis opgedragen in de grotten van de St. Pietersberg, 'n Eenvoudige kribbe was geplaatst in de mer- gelwand. Prinses Wilhelmina zond 'n Kerstgroet met haar handtekening en waardevolle geschenken, aan vluchtelingen van 15 nationalitei ten die in 'n kamp bij Triëst ver blijven. 'n Welkome verrassing werd door kinderen uit Nunspeet, Els- peet en Vierhouten bereid aan officieren en manschappen van het garnizoen te Nunspeet die de Kerstdagen niet thuis konden doorbrengen. Aan het Kerstdiner werden hun door de schooljeugd zeventig taarten aangeboden uit dankbaarheid voor het St. Nico- laasfeest dat het garnizoen eerder aan de jeugd had bereid. Iedere man offerde daarvoor toen 'n kwartje. 62 leden van de 3de Suriname- compagnie van de Kon. Land macht vertrokken Zaterdag met de „Bonaire" naar de West. Met 'n extra trein van 'n aantal Nederlandse - reisbureaux reisden Woensdagavond 1000 landgenoten naar de wintersport in Oostenrijk en Zwitserland. Tenslotte werd op Tweede Kerstdag door het Veteranen- legioen Nederland in Amsterdam de Nationale Veteranenherdenking gehouden ter herinnering aan de 27ste December 1949. Na 'n her denking in de Nieuwe Kerk wer den kransen gelegd bij de Indo nesische urn van het nationaal monument op de Dam. HILVERSUM, 27 Dec. Er zijn vanavond in Nederland zo'n dik ke twee millioen uitzuigers opge staan. Dat gebeurde om klokke negen. Twee millioen overi gens eerzame lieden hebben toen op het Zonnebloem-peper- muntje gezogen of hun leven er van af hing. Nu, hun leven hing er niet van af, maar wel de kans om een van de vijftig geldprijzen, die de Stichting de Zonnebloem had uit geloofd, te pakken te krijgen. Zo'n duizend gulden verdienen met op een pepermuntje te zuigen, is zo maar niet niks. Vraag het aan Willy Tijhaar, Lindestraat 34 te Zwolle. Zij was één van de geluk kigen, die merkte, dat het peper muntje van de Zonnebloem geen pepermuntje was. maar een ci troentje. En die door naarstig te zuigen het lensje vond, dat erin verborgen was en waarin zij een telefoonnummer en de letter A aanschouwde: het geheime tele foonnummer van de Operatie- Zonnebloem en de.letter A: een prijs van duizend gulden. Candidaat-notaris Kropman had om vijf voor negen voor de K.R.O. microfoon allemaal haarfijn uit geduid, wat er met het zakje, dat 's ochtends voor de kerken was uitgedeeld, gebeuren moest. Vijf minuten later kwam het eerste telefoontje. Weer vijf minuten la ter stapte zelfs al een prijswin- nares de studio binnen: mevrouw Peet uit Hilversum. Vijfhonderd gulden werden haar deel. Dat waren zo enigen van de 32 winnaars, die zich voor midder nacht aan de studio hadden ge meld. De meesten van hen kwa men uit het Zuiden des lands, Allen kunnen voor hun prijs tot Woensdagavond op Heemraad singel 303 te Rotterdam terecht, maar: lensje meebrengen. Geen loterij? Dan een stunt! Dat was het devies, waarmee Zonnebloem en R.K.E.H.B.O. in zee waren gegaan. De stunt is „erin" gegaan. Voor de kerken zijn 2.543.292 zakjes uitgedeeld. De collecte bracht f265.585,98 op. En daarmee kan de Zonnebloem weer een tijdje vooruit! DE ZONNEBLOEM VOOR DE JEUGD Gooi de Zonnebloemzakjes, waaruit U gisteravond de peper muntjes hebt gehaald, niet weg, maar geef ze aan Uw kinderen. De jeugd tot 17 jaar kan deelne men aan een speciale jeugd-actie van de Zonnebloem. Zij moet de 12 letters, die in de bladen van de Zonnebloem zijn vermeld, rangschikken tot twee bekende woorden, een van twee en een van tien letters. De gevonden woorden schrijven onze jongens en meisjes op een briefkaart, met 7 cent gefran keerd, en deze briefkaart sturen zij naar Postbus 634 te Rotter dam. De waarde van alle postze gels, die zij naast de zegel van 7 cent plakken, komt ten goede aan hun zieke kameraadjes. Tweehonderd prijzen varië rend van fietsen, autopeds, een electrische naaimachine, een jol, kampeeruitrustingen en nog veel meer worden onder de inzen ders verloot. lÊm >s mm Op de avond van de Tweede Kerstdag was het min of meer volgens traditie ietwat onrustig in de gemeenten Harenkarspel en Warmenhuizen. Bij café S. te Kal- verdijk vonden twee vechtpartijen plaats. In het ene geval beperkte de schade aan het slachtoffer zich tot een buil van aanzienlijke af metingen en vrij hevig onttakelde kleding. De tweede slag kwam echter harder aan. Bij die gele genheid kreeg de plm. 18-jarige D. uit Heerhugowaard, die zelf overigens alleen maar toeschou wer bij de vechtpartij was zulk een klap op het hoofd, dat hij ineens tegen de straatstenen sloeg. De vechtpartij was meteen ten einde. De gehavende jonge man was nog in staat om zich, vergezeld van enkele kameraden, naar de dokter te begeven, doch de medicus moest alras tot de conclusie komen, dat hij op z'n minst een zeer zware hersen schudding had opgelopen. Met de brancardauto van de fa. Deute- kom uit Schagen is de gekwetste daarop zeer behoedzaam naar zijn woning vervoerd. Te Warmenhuizen zijn de a) enigzins bejaarde echtparen Meyer en Jonker, toen zij ge zamenlijk te voet van een brui loftsfeest huiswaarts keerden aan de Oudewal ter hoogte van de slagerij van Ruiter overvallen door een aantal onbekende jon gens van naar schatting 17 a 19 jaar. De slungels die per rijwiel aan kwamen zetten, toen zij de echt paren zagen, ineens hun fietsen aan de kant en begonnen te schel den. Plotseling kwamen er enke len op de heer J. toe en sloegen hem in het gezicht en op het hoofd zodat hij met een bloed neus en een grote buil bewuste loos ineen zeeg. Toen zijn zwager M. zich daarop tot de jongelieden wendde om hun lafhartig gedrag aan de kaak te stellen begonnen zij allen tegelijk hem zo te schop pen en te slaan dat de man met verscheurde kleren, verschillende kneuzingen en een gebroken on derbeen bleef liggen. De beide vrouwen waarschuwden dokter van Hesteren. Na verbonden te zijn kon J. naar zijn woning terugkeren, doch M. werd naar van conferentie Grote Vier De Sovjet-Unie heeft in een Zaterdag overhandigde nota aan de Westelijke mogendheden ver zocht de datum voor een Viermo- gendheden-conferentie te Berlijn van 4 Jan., zoals door het Westen voorgesteld, „op grond van admi nistratieve moeilijkheden" naar 25 Jan. of later te verschuiven. In de nota werd ook voorge steld, dat de vier Hoge Commis sarissen in Duitsland zullen be raadslagen over een andere plaats van samenkomst in Berlijn, dan het door 't Westen voorgestelde gebouw van de geallieerde con- tröleraad. Men neemt algemeen aan dat het Westen zal instemmen met 'n uitstel tot 25 Januari. het ziekenhuis vervoerd. De politie staat voor de moeilijke taak om de spoorloos verdwenen jeugdige onverlaten op te sporen. Wij ho pen van harte dat zij daarin spoedig zal slagen. MARIE VAN EYSDEN- VINK OVERLEDEN Donderdag is op 89-jarige leef tijd te 's Gravenhage overleden de bekende oud-toneelspeelster Marie van EysdenVink. Zij was reeds enige tijd ernstig ziek. Zij werd 14 Maart 1864 te 's Gravenhage geboren. Aanvanke lijk werd zij opgeleid voor mo diste, maar door bemiddeling van haar neef, Louis Moor, kwam zij, zonder de toneelschool te hebben bezocht, direct op de planken en reeds op 15-jarige leeftijd trad zij in de Amsterdamse Schouw burg op. In 1882 ging zij een ver bintenis aan met het gezelschap van Willem van Zuylen te Rot terdam. Hier kreeg zij een grote kans, toen zij in 1883 te Den Helder voor mevrouw de Boer van Rijk, de rol van „Ilonka" in „Inkwartiering" moest overnemen. In 1885 ging zij naar de Rotter damse afdeling van „Het Neder landse Toneel," dat in de Grote Schouwburg speelde. Rotterdam heeft Marie van EijsdenVink meer dan 40 jaar op de planken gezien. Het grootste gedeelte van haar toneelloopbaan heeft de ac trice gewerkt onder de directie van haar echtgenoot, de heer P. D. van Eijsden, met wie zij in 1891 in het huwelijk trad. Toen deze in 1923 het directeurschap had neergelegd, volgde zijn vrouw een jaar later dit voorbeeld en nam zij voor goed afscheid van het toneel. Neiuwjaarsreceptie Mgr. J. P. Huibers Z.H.Exc. de Bisschop van Haar lem zal op Vrijdag 1 Januari a.s. receptie verlenen voor de Reli gieuzen en leken van 12 tot 1 uur en voor de Priesters van 1 tot 2 uur. 's-GRAVENHAGE. Koningin Juliana en de vier prinsessen zijn Zondagavond om precies 19 uur van het station Baarn naar Grin delwald in Zwitserland vertrok ken. Prins Bernhard zal de reis per andere gelegenheid maken. De drie wagons waaronder een bagagewagen zullen in Emmerik aan de nachttrein naar Bazel wor den gekoppeld. Het Koninklijk gezin wordt Maandagmorgen om 10.04 ver wacht in Interlaken, vanwaar het per autobus naar Grindelwald zal doorreizen. Even voor bet vertrek uit Baarn heeft ij\ F. Q. den Hollander het nieuwe rijtuig aangeboden, dat speciaal voor Prins Bernhard en de prinsessen is bestemd. Aan de trein nam Prins Bern hard afscheid. Achter de coupédeur, van links naar rechts de Prinsessen Irene, Beatrix en Margriet en een vrien dinnetje. Geheel rechts Prinses Marijke en een hofdame. ALKMAAR De 56-jarige di recteur van de Coöp. Zuivelfa briek te Langweer is Donderdag avond om tien uur in een hotel te Alkmaar gearresteerd door de gemeentepolitie van Alkmaar op aanwijzingen van de Rijkspolitie te Langweer, zulks op vermoeden van verduistering ten nadele van deze fabriek. De directeur, C. v.d. H., hield zich te Alkmaar schuil onder een valse naam. Nog dezelfde nacht is hij op transport gesteld naar Friesland. Naar de Rijkspolitie te Heeren veen Zondagavond mededeelde, heeft v.d. H. bekend zich aan fraude te hebben schuldig ge maakt. Het zou een vrij aanzien lijk bedrag betreffen. Op aanwijzingen van verdachte is het belangrijkste gedeelte van de door hem meegenomen admini stratieve bescheiden in het cen trum van het land teruggevonden. Naar het ontbrekende deel wordt nog gezocht. Vietminh-strijdkrachten hebben het Franse leger in Indo-China na 'n vier dagen durend bliksem- offensief dwars door het smalle gedeelte van het land, van de Chinese Zee tot de grens van Siam, in tweeën gesneden. De laatste verbindingslijn voor het vervoer van Franse en Ameri kaanse wapens naar het Noorden van Laos, afgezien van de voorzie ning dooi de lucht, werd verbro ken. daar de rode troepen Thak- hek, 'n stad in Laos aan de rivier de Mekong veroverden. Waarnemers zijn van mening, dat de Vietminh-opmars door Centraal-Annam en Zuid-Laos nog pas de eerste actie is in het winteroffensief van de roden. Zij verwachten, dat zjj zullen opruk ken naar Loeang Prabang, de ko ninklijke hoofdstad van Laos. In verband met het offensief van de Vietminh in Laos werd Zaterdag in de negen Noordelijke provincies van Siam de staat van beleg afgekondigd. De comman dant van de nationale politie, die 40.000 man telt, generaal Phao, is van Bangkok naar het Noorden vertrokken. Volgens een Zondag uitgezonden communiqué zouden bij het offen sief in Laos bijna drie bataljons van de Franse-Uniestrijdkrachten in Midden-Laos „vernietigd zijn", terwijl een aantal Franse posten in dit gebied werd veroverd. In Hanoi ontvangen berichten wijzen er echter op, dat de Fran sen snel een tegenoffensief voor bereiden. Algemeen gelooft men, dat de bezetting van Thakhek door de Vietminh slechts van kor te duur zal zijn. De Fransen wijzen er op, dat de roden afhankelijk zjjn van een groot leger koelies voor de ravi taillering van het offensief. Door de Franse luchtmacht bestookt, zullen zij steeds groter aanvoer- moeilijkheden ondervinden, als ze Thakhek bezet willen houden.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 1