„Wat een liefde straalt deze dag" ac Priester-jubilea in 1954 in het Bisdom Haarlem Deze tveek in de bioscoop Wout Heemskerk sterkste tafeltennisser in Hoorn De Waaier Patience" Uitstekend geslaagd tournooi Op pad met het Roode Kruis-corps INSCHRIJVING VOORJAARSCLUBS AUTO-RIJSCHOOL MIDDELBEEK Tel. 4287 AGENDA Wees voorzichtig met gas Markt en Beurs Weersverwachting Amerika trekt troepen van Korea terug Pagina 2 Maandag 28 December 1953 ALKMAAR Het Kerstfeest is het feest van de liefde. De huidige mens ivordt dooi zijn naaste aangezien voor eerzuchtig, materialistisch en te dikhuidig om open te staan voor edele eigenschappen. Velen ivorden dagelijks weer gesterkt in hun overtuiging volgens tcelke niets meer te verwachten zou zijn van de medemens. Men voelt zich, vooral wanneer men gebrekkig is en niet meer in staat om zichzelf te helpen, verlaten van deze wereld en eenzaam met iveinig moed en weinig hoop op de toekomst. Vele zieken hebben Donderdag middag ondervonden, dat er toch nog wel mensen zi.in, die om hen denken. We berichtten Donder dag reeds, dat verschillende vrij willigers van het Roode Kruis vanaf de vroege morgen druk doende waren met het klaar ma ken van pakketten, die uitge deeld zouden worden aan lang durige zieken en gebrekkigen. 's Middags zagen talloze Alk- maarders personenwagens, ge tooid met grote Roode-Kruis- vlaggen door de stad rijden. Daar mee werden de pakketten rond gebracht. We zijn met een van de wagens meegereden en waren ge tuige van vreugde en ontroering in huizen, waar anders verdriet en leed onuitwisbare elementen zijn in het dagelijkse leven. We ervoeren, dat in onze goede stad meer armoe geleden wordt en meer verdriet heerst dan we ons ooit konden voorstellen. De stad ziet er zo goed uit. De waar lijk niet sporadische krotten, die gauw in het oog vallen, herber gen meermalen betere bewoners dan ze verdienen. Maar geboren en getogen Alkmaarder, die we zijn, we kenden niet het bestaan van de vele steegjes met zijsteeg jes, waarin we Donderdag heb ben gelopen. We werden op die plaatsen, waar we menselijk le ven vorige-eeuws achtten, ver rast door een goeddoende moed en een onvernietigbare wil, waar mee wrakken van mensen het hopeloze van hun nietsbiedende bestaan doorworstelen. We be wonderden de zwakken en toch krachtigen, wier levens opgege ven zijn en die ondanks alles in moeilijk uitgebrachte woorden uitdrukking gaven aan een vast Godsvertrouwen en een diepge worteld geloof aan een Redder. Er waren er uiteraard ook bil, die alle moed reeds hadden laten varen en door de verkwikking van het bezoek heen lieten mer ken, dat ze liever hadden dat we ze kwamen genezen. Het Kerstfeest is een mooi feest. We voelden dat zo goed, toen we aan het ziekbed zaten van een der velen. We zeiden slechts een enkel woord maar kregen geen antwoord. Uit de radio op de achtergrond klonken zacht de klanken van Kerstklok ken en in een andere kamer kraaide een kind. Op straat was het doodstil en we staarden maar naar het menselijke wezen, dat we ons niet als een menselijk wezen konden voorstellen. De tranen, die vrij over de magere wangen van de verraste liepen waren een duidelijk antwoord en de handdruk bij tiet weggaan zei meer dan een gedicht van Guido Gezelle vermag. Dan reden we nog zwijgend naar een volgend huis. Daar moesten eerst enkele muffe trappen bestegen worden voordat we een kamer konden betreden, waar niets behoorlijks in was. Zelfs de zindelijkheid voelde zich daar niet thuis. Staande voor de kamerdeur hoor den we kleine kinderen, het enige zonnetje in het donkere huis, zingen van ..Ze waren tot schreiens bewogen". Een schamel bed, haveloos geklede kinderen, een primitief kerststalletje met er voor een dunne kaars, waarvan het vlammetje als een rijk bezit de armoe trachtte te verbloemen, dit was het décor rondom een zieke weduwe, die slechts door tranen haar dank teonde. ..Wat een liefde straalt deze dag", zei ons een verlamde man. We begrepen zijn woorden pas goed, toen we weer thuis waren in een gezellige huiskamer en bij een warme kachel. (Advertentie) (■Advertentie) OANSSCHCDl J n klasse beter! Uitsl. R.K. Dansinstituut 95 Derde succesvolle opvoering ALKMAAR. Op de bijzonder geschikte avond van tweede Kerstdag trok het Rotterdams Toneel met de actrices Magda Jansens en Charlotte Köhler, ge liefd bij het toneelminnend pu bliek, geheel volgens de verwach tingen een eivolle zaal. Bij deze derde opvoering in Alkmaar van dit tragi-komische spel naar de roman van de ta lentvolle jonge Franse romancier Henri Troyat bleek weer over duidelijk hoe precies passend de beide vrouwelijke grote rollen zijn voor Magda Jansens en Charlotte Köhler, die de beide karakters van de vrouwen uit het huis ergens in de provincie op een levensechte wijze gestalte wefen te geven. De gehele sfeer, verstild en uit een voorbije tijd, met de vergane glorie en de een zelvigheid van Mevrouw Chasse- glin en de tegen de borst stuiten de onderdanigheid en verzuurd- heid van haar juffrouw van ge zelschap, welke sfeer een grote verandering ondergaat wanneer neef Philip zijn troeven gaat uit spelen, werd mede door het waar dige tegenspel van Ben Aerden, bijna voelbaar. Het was de derde maal dat het Rotterdams Toneel „De Waaier Patience" in Alkmaar bracht en voor de derde maal was het een succesvolle, op hoog artistiek peil staande avond. Aanrijding ALKMAAR Zondagmiddag omstreeks zes uur reed een auto over de Kennemersingel in de richting Geerstesingel. De be stuurder wilde de Nassaulaan in slaan, maar moest eerst voorrang verlenen aan een rij tegenliggers. Hij deed dit, maar zag niet, dat nog een motorrijder volgde. Hij sloeg de Nassaulaan in en de motorrijder kwam met volle vaart tegen de zijkant van de wagen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De motor werd zwaar beschadigd. Door instructie met nieuwe leswagens succes verzekerd Meldt U nog heden aan! MAANDAG 28 DECEMBER '53 't GULDEN VLIES: „Wat is de Waarheid?" door „de Toneel vereniging" 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: Kerstsoiree Dansinstituut P. Kempen, 8 uur. Bioscopen: HARMONIE: „Schandaal om een kind", a.l. 8 uur. VICTORIA: „Moulin Rouge, 18 j. 8 uur. CINEMA: „De Haven der Harts tocht", 14 jaar, 8 uur. REX: „Salto des Doods", 14 jr. 2.30 en 8 uur. STED MUSEUM: „Van unicum tot serieproduct". DINSDAG 29 DECEMBER WAPEN VAN HEEMSKERK: Kerstavond K.A.V. 8 uur. Bioscopen: Als Maandag, Voorstellingen 8 uur. Rex ook om 2.30 uur. Sted. Museum: als Maandag. UNIFORMENACTIE „EXCELSIOR" Vijfde verantwoording ALKMAAR B. Z f2,—: v. d. P. 1,—; N. N. 5,—; Gebr. K. 2,50; Fa. H. 2,50- Fa. R. 5,—; W H. 1,—; P. V. 0,50; G de W. 2,50; v. d. V. 1,—; W. 2,50; H. 2,50; S. 2,50; B. 1,—; Hotel C. I,—Fa. O. 3,50; Fa. D 2,—; O. 1,—; A. V. 1,—; A.V. 1,R 2,50; Wed. Z. 1,—; Chin. R. 2,50; M. 1,—; D. v. d P. 0,25; W. P. 0.50; J. 0,25; Jac. S. 1,50; R. de V. 1—A. v. T. 5,—: v. Dr. 1,— S. J. A. D. 0,50 P. 1,—; C G. 1,—G. A. D. 2,50; Café B 5,—; J. v. d. W. I,—; A. V. 2,—; H. 1,—H. 1,—; H. S. 1,—; P. G. de V. 1,—: v. d. P. 0,25; L. 2,—; Z 1,—; V. 1,—; V.V.V Alkmaria 25,—; G. K. 1,—; H. M. 2,50; Fa. D. L. 2,IJssalon V. 5, Kaartpotje V, en V. 2,50; St. Nicolaas 20, Vorige verantwoording 'f 923,94. Totaal f 1060,69. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR. Prachtig werk leverden de mannen van het eer. ste, door „Succes" na fraaie strijd met 5-2 te kioppen. Deze over winning zal niet nalaten grote indruk te maken, temeer omdat zoveel duizenden genoten heb ben. Prima mannen, proficiat. Het derde kon het tegen CSV 2 niet bolwerken en verloor met 3—0. Junioren zagen hun wedstrij den afgelast, evenals adspirariten A, B, C ep F. E kwam met een 13 overwinning uit Egmond terug waar St. Adelbert tegen de onzen niet opkon. Supporters, Zondag a.s. gaan we naar Den Helder, waar het eerste zal trachten Watervogels te kloppen. Natuurlijk is het le gioen weer present. Opgave voor Woensdagavond 7 uur aan Jaap Smit, kosten leden supp.ver. f 1,10, niet-leden f 2,Waar schijnlijk begint deze wedstrijd om 12 uur, zodat er rekening gehouden moet worden met een vroeger vertrek. Nader bericht volgt. Junioren en spelende leden opgelet! I.v.m. oudejaarsavond is de training gezet op Woensdag a.s. Junioren van 78 uur, se nioren van 89 uur n.m. aan de Westerweg. De training be paalt de conditie. Dus allen pre sent. SUPPORTER K.A.B.-HOEKTE ALKMAAR Onder een van de mededelingen van de vorige week stond vermeld dat op 17 December het gehele kader van de K.A.B. ter plaatse zou bijeen komen voor het trekken van de grote lijn voor de komende tijd in Alkmaar. En ze waren er, de bestuurders van afdelingen en instellingen van onze K.A.B. Bovendien was er ook nog een deputatie van de Parochiële K.A.V. Voor negen tig procent was het kader aan wezig. Ook de K.A.J. We gaan van deze vergadering geen verslag geven. Slechts en kele punten worden genoemd. Met vreugde werd vernomen dat de stichting van de Katholieke Ambachtsschool door het ingrij pen van de Minister zeker is. Wat hebben zekere heren in on ze .gemeenteraad nu met hun dwarsbomen bereikt? Alleen dit, dat we weten dat we van hun niets hebben te verwachten en dit moeten we niet zo spoe dig vergeten. Naast de bestaande Credo Pugno club, komt er nu nog een tweede Credo Pugno Club. Aan pakken en doorzetten vrienden. Voor de R.K. Ambachtsschool is er een enquête geweest. Nu gaat de K.A.B. dat eveneens doen, maar met weer een an dere doelstelling. Straat na straat, wijk na wijk. Dit is geer, werk van enkele weken doch voor geruime tijd. Hiervoor wer den medewerkers gevraagd. Spontaan gaven zich hiervoor reeds verseheidenen op. Alle in stellingen van de K.A.B. zullen dan worden gepropageerd. Denkt men ook nog aan de retraites in Bergen op 2 en 9 Jan. Adressen voor opgaven zijn bekend. „Vondel" zal een nieuw stuk in studie nemen, speciaal voor de over enige maanden te hou den K.A.B.-avonden. Thans zijn onderhandelingen gaande over het plaatselijk uit geven van een maandblad voor de leden van de K.A.B. Hierover hoert U een volgende keer weer eens iets meer. Rex „Salto des Doods" De directie van het Rex-theater heeft in deze Kerstweek veel werk gemaakt van haar program ma. De hoofdfilm, van Duitse origine, gunt ons een kijkje ach ter de schermen van het circus. Een circusdirecteur, door een paard gewond, sterft. Hij draagt de eerste dompteur op, hem, mét zijn dochter op te volgen. Een bank, die het circus crediet ver leent, stuurt een pottenkijker, die aanvankelijk een weinig sympathieke figuur lijkt maar later, als hij bovendien het hart van de directeursdochter heeft gewonnen, een zeer aanvaard bare partner blijkt te zijn. De dompteur weet zich tijdig terug te trekken en een happy ending ligt voor de hand. Rondom dit verhaal groepeert zich 'het wel en wee van het har de maar mooie cireusleven. Wij zien de artisten oefenen in de lege tent; wij zien ze in hun wa gens; we zien hun sympathieën en antipathieën; hun zwakheden en hun moed. Spannende scènes wisseién af met ontroerende mo menten. „Salto des Doods", waar in de Nederlandse filmacteur Frits van Dongen een der grote rollen speelt en waarin boven dien een Nederlands clownstrio optreedt in een muzikaal num mer dat er mag zijn, is een film, die wij gaarne aanbevelen. Boven 14 jaar. Cinema Americain: „De haven der hartstocht" In deze film wordt de geschie denis weergegeven van de gede mobiliseerde marinemannen Ste ve en Johnny, die door het boren ngar olie hun geluk willen be proeven. Zij. slagen er in een olie-koning voor hun plannen te interesseren en kiezen als opera tieterrein een plek in een baai bij een vissersplaatsje. De garnalenvissers hier zijn echter allesbehalve ingenomen met de plannen van de olieboor- ders, bevreesd als zij zijn voor hun schamele boterham. Ondanks alle tegenwerking gaan Steve en Johnny onverdroten voort en al dreigt op het laatste moment alles nog verkeerd te gaan, het einde brengt toch het verhoopte succes voor de olieboorders en tenslotte ook voor de vissers. Het spreekt vanzelf dat ook de romantiek in deze geschiedenis een hartig woordje meespreekt. Want ondanks de felle strijd tus sen vissers en marinemannen, kan een oude visser niet voorko men, dat zijn beide dochters het eens worden met Johnny en Steve. Een goed gespeelde film, waar bij het aan spanning niet ont breekt en die ingeleid wordt door een goed voorprogramma. Victoria „Moulin Rouge" Voor de tweede week wordt in Victoria de opzienbare verfil ming van het leven van de Fran se Montmartre schilder Toulouse Odéon ALKMAAR. Het bestuur van Odéon verzoekt ons haar le den te willen mededelen, dat he denavond om 8 uur in de mu- zjektuin de repetitie begint. Het hele orkest is aanwezig dus uw aller tegenwoordigheid wordt zeer dringend gewenst zowel so listen als koorleden. Wij rekenen op U. ALKMAAR. De directies der gas- en energiebedrijven brengen het volgende onder de aandacht der verbruikers. Voor zover gasverbruikstoestel- len zijn aangesloten met een rub berslang, neme men nauwkeurig de navolgende voorschriften in acht: Neem als vaste gewoonte aan, na het gebruik van het gastoestel de muurkraan te sluiten. Mocht, wanneer het toestel buiten ge bruik is, de slang losgaan of in scheuren. dan kan tepminste geen gas uitstromen. Gebruik uitsluitend rubber slang van goede kwaliteit. Het woord „Nenorm", op de rubber slang gestempeld, duidt een kwa liteit aan, die aan bepaalde eisen van veiligheid voldoet. De slang moet goed passen op de slangtuiten van de muurkraan èn van het gasverbruikstoestel (in de meeste gevallen het gas komfoor). Vergeet niet, dat ook slang van goede kwaliteit een beperkte le vensduur heeft. Controleer of de in gebruik zijnde gasslangen niet oud en poreus zijn. Koop liever te vroeg dan te laat een nieuwe, goed passende slang, waardoor met weinig kosten meer veiligheid wordt verkregen. Lautrec gedraaid. Na de talloze publicaties mag de inhoud van het draaiboek wef als bekend worden verondersteld. We kun nen dus volstaan met een ieder aan te raden deze indrukwek kende film te gaan zien. HET NIEUWSJOURNAAL Het buitenlands nieuwsjour- naal brengt ons in België, dat de V.N. een zeer fraai wand tapijt heeft aangeboden. Dat ta pijt is door de camera van veie zijden „geschoten". We zien baby Boko, de overgeblevene van de „Siamese" negertweeling, met veel geschenken uit Engeland naar Nigeria terugkeren. Japan ners bereiden zich voor op de schaatskampioensehappen Men toont ons voorts dat mode en wintersport het een en ander wel met elkaar te maken hebben. In Parijs zijn wij tegenwoordig bij het gebed zonder eind, dat de Franse presidentsverkiezingen tot voor kort hebben uitge maakt en in Engeïand, dat het circusseizoen geopend heeft, wo- pep wij een voorstelling in de piste bij. Het Nederlands nieuws gunt ons een kijkje in het uiterst efficient ingerichte nieuwe hoofd postkantoor in Den Haag en in het atelier van een Haagse pop- penmaakster die letterlijk schooi' maakt. Het biljartkampioenschap 3 banden vindt ons als toeschou wers; wij zien vaarproeven met het houten model van het hospi taalschip „De Hoop" en de ca mera dwaalt tenslotte door Neer- land's musea op zoek naar het Kerstmotief in de beeldende kunst. Een filmpje en een collec tebus geven ons tenslotte de ge legenheid iets te doen voor de jeugd van het Bio-vgcantieoord. Op 15 Augustus 1954 viert zijn 60-jarig priesterfeest: Joannes F. van der Meer, Em. Pastoor van Velsen-Driehuis, Jansstraat 41 te Haarlem. Op 15 Augustus 1954 vieren hun- 55-jarig priesterfeest: Zijne Hoogw. Excellentie Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem; Adrian us Hollenberg, Em. Deken van Purmerend, Huize St. Li- duina te Purmerend; Alexander E. C. Huf, Em. Rector van het St. Bernardus Gesticht te Sassen- heim. Op 15 Aug. 1954 vieren hun 50- jarig priesterfeest; Mgr. Treodo- rus M. P. Bekkers, Rector van Huize „Blijdorp" te Voorschoten; Jacobus J. M. Boele, Em. Rector van Huize St. Augustinus, Emma- straat 12 te Alkmaar; Charles N. J. Meijsing, Em. Pastoor Goede Herder. Stoeplaan 4a te Wasse naar; Christianus W. van Mierlo, Pastoor H. Bavo, Herenweg 88, Heemstede; Mgr. Jacobus J. J. Noordman, Em. Pastoor van de Kwakel, Huize „Laus Deo" te Sterkgel (N.-Br.); Joannes J. H. Raken, Em. Pastoor van Sloten, Vogelenzangseweg 258 te Voge lenzang; Leonardos J. Schalke, Pastoor H. Liduina, Rijksstraat weg 26 te Haarlem; Martinus Th. Vinck, Pastoor H.H. Engelbewaar ders, Brandtstraat 84, 's-Gravqn- hage; Cornelis Wijnker, Em. Pas toor van Dordrecht, Heerhugo- waard. Noordersluisdeur te IJmuiden geramd Donderdagmiddag omstreeks vier uur heeft de buitenste sluisdeur van de grote Noordersluis te IJ muiden ernstige schade opgelopen doordat het Argentijnse motor schip „Lancero" (7800 ton) de deur aanvoer. De „Lancero" werd door twee sleepboten van Goedkoop uit het kanaal de sluiskolk bin nengetrokken en terwijl de bin nenste deur van de sluis nog openstond, schijnt er een misver stand tussen brug- en motorka mer voorgevallen te zijn, waar door het schip, in plaats van ach teruit te slaan teneinde te meren, vooruit voer. De achterste sleep boot probeerde nog een ongeluk te voorkomen en de voorste trachtte het schip om te trekken, maar met een zware klap schopt de Argentijn met zijn steven tegen de stalen deur. Deze liep aan de Noordkant een diepe deuk op, waardoor het binnenwerk ontzet werd en de deur lek sloeg. De Rijkswaterstaat heeft onmiddellijk maatregelen genomen om zoveel mogelijk de moeilijkheden, die I hieruit voor het scheepvaartver keer ontstaan te voorkomen. INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN ALKMAAR. Ingekomen: C. R. Th. van Schooten geb. Schreu- der van Assendelft naar Boterstr. 20; G. Kuyper geb. Keizer en kinderen van Johannesburg naar Uitenbosehstraat 12; E. W. Sen- nema van Groningen naar van der Lijnstraat 12; H. A. M. Boek wijt van Delft naar Jan van Seo- relkade 78; J. J. W. de Leeuw geb. de Groot van Laren N.H. naar Brederostraat 12; R. Kun en echtgen. van Tiel naar Maertens- hof 16; J. Peen van Venhuizen naar Rembrandtstraat 46; J. B. Veen van Schagen naar Hoornse- kade 11; L. Polmans geb. Bakker en kind van Den Haag naar Ver- dronkenoord 7! A. M. Duyves van Langedijk naar van Everdingen- straat 18; A. Janssen geb. Hart man van 's-Gravenhage naar Geesterweg 7; R. de Jong van Putten naar Karei Doormankade 21; H. Brandsma en gezin van Velsen naar Overdiepad 38; T. Mosselman van Enkhuizen naar Wilhelminalaan 11; M. T. de Bruin van Den Helder, naar Nieuw- poortslaan 83; D. van Grootveld van Amsterdam naar Nic. Beets- kade 14; S. H. Guttenberg wed. Deeder en kinderen van Utrecht naar Hooftstraat 72; L. H. Henze wed. Schaak van Bergen naar Varnebrpek 19; A. H. Rietvelt en gezin van Amsterdam naar Hooftstraat 10; J. Smit en gezin van Schoorl naar de Ruyterstraat 43; E. Strooker van Egmond aan Zee naar Koorstraat 7; J. Th. de Vries van Bergen naar Wildeman straat 5; C. de Leeuwe van Den Helder naar Brederostraat 12; J. Bibo van Wijdewormer naar Landstraat 54; A. Ruiter geb. Harkema en kind van Oldenzaal naar Bissch. Bottemannestraat 74; E. Roth van Den Helder naar Grote Beerstraat 5. Vertrokken: E. A. Bosch van Nassaulaan 20 naar Rotterdam; D. de Jong en echtgen. van Nieuwpoortslaan 77 naar Winters wijk; A. Klerk van Westerweg 68 naar Amsterdam; T. van Breugel van Boezemsingel naar Rotter dam; A. M. Brink van Nassauplein 17 naar Wageningen; K. Eriks van van Rekerstraat 27 naar Heiloo; E. Buys geb. Frijlink en kind van Achterwezel 6 naar Amsterdam; C. A. Keyzer van Pr. Julianalaan 14 naar Heiloo; K. C. Langeveld van Pinksterbloemstraat 16 naar Oudorp; L. C. Lute van van Ever- dingenstraat 18 naar Castrieum; G. Nierop van Anjelierstraat 6 naar Krommenie; T. Hoogland geb. Klinkert van Rembrandt straat 3 naar Wieringermeer; J. Kremer van Schermerweg 58 naar Nieuw Zeeland; A. A. Ros kam van Meerweg 12 naar Nieuw Zeeland; P. J. Roskam van Meer weg 12 naar Nieuw Zeeland; K. Blaauw van Kennemerstraatweg 62 naar Nieuw Zeeland; J. Arisse van Limmerhoek 22 naar Rheden; J. C. Th. Hollenberg van van Everdingenstraat 18 naar Heer len; A. den Houdijker van Ritse voort naar Eist; C. Kuilboer van Kennemerstraatweg 142 naar Cas trieum; K. Kruisinga van Koor- straat 59 naar Huizen NH; M. Kruisinga van Koorstraat 59 naar Huizen NH; J. C. Leegwater van van Everdingenstraat 18 naar Nieuwe Niedorp; J. van de Leus van Baansingel 100 naar Rotter dam; B. C. Morren van van der Meystraat 10 naaf Amsterdam; R. C. Ooteman van Stationsweg 164 naar Grootebroek; J. G- W- St'ijgers van van der Lijngtfaat 12 naar Haarlemmermeer; J. H. A. Tasche en gezin van vpn Hou tenkade paar Den Helder; G. J. K. M. de Vrind van Vermeerstraat 37 naar Hilversum; K. G, van der Zee van van Everdingenstraat 18 naar Hilversum;; K. Henneman geb. van der Zwan van Wilhel minalaan naar Bergen NH; C. M. A. W. Pouw geb. Werneke pn kinderen van Heiligland 28 naar Schoonhoven; C. A. Bakkum van Laat 194 naar Hensbroek; I. F. M. van Beek van Nassaulaan 9 naar Lochem; S. Fekkes wed. Fólkers van Zocherstraat 5 naar Medemblik; R. ter Haar wed. Deker van Kennemerstraatweg 113 naar 's-Gravenhage; J. van den Heuvel en echtgen. van Po- pelmanslaan 12 naar onbekende woonplaats; M. P. H. A. van der Heijden van van Everdingenstraat 18 haar Amsterdam; G. A. Josee en gezin van woonwagenkamp Noorderkade naar Leiden; A. P. Kist van Macl. Pontstraat 6 paar Amsterdam; J. G. Klaver van C. W. Bruinvisstraat 8 naar Rotter dam. Clubeompetitie dammen ALKMAAR In de clubcom- petitig tweede klasse van het dis trict Zaanstreek won St. Thomas 2 (Castrieum) na spannende strijd met 128 van D.D.D. 2 (Alk maar). De gedetailleerde uitsla gen luiden: D.D.D. 2 St. Thomas 2 J. Jorna-J. van Velzen 1—1 P. Smolenaars-R. Stet 11 D. Stam-A. Rietveld 11 T. Korn-P. Rietveld 02 D. Korn-P. v.d. Himst 02 G. Sijm-S. Groentjes 20 J. Bleeker-A. Collet 02 N. Lengers-J. Groen 02 D. Klinkhamer-B. Rouman 20 D. Bruggeman-H. Kortekaas 11 ALKMAAR, 28 Dec. 1953. Aan voer: 6 paarden 550750; 52 vette koeien 600110; 45 nucht. kalve ren 3885; 6 vette schapen 90 1SÖ; 300 varkens 1.801.87 p. kg. NOORD-SCHARWOUDE, 28 Dec. 2000 kg Rood B 5.00. 1600 kg Geel B 5.00. 3000 kg Deense Wit te kool A 5.00, B 4.50. Doorgedraaid: 2000 kg Rode kool; 1600 kg Gele kool; 2500 kg Witte kool. LANGEDIJK, 28 Dec. 5500 kg uien 6.406.50 10500 kg rood A 6—9.20. B 5—5.20; 4100 kg groen A 10.50—11.70; 2100 kg geel A 6.10; 20000 kg wit 4.50—5. Door gedraaid: 1600 kg geel. Kaasmarkt Alkmaar ALKMAAR. 24 Dec. Aan voer: 1 stapel boerenkaas, 566 kg, prijs f 1,75; Commissienote ring fabriekskaas f 1,73. Handel stug. 21 Dec. 1954: Bernardus M. J. van Rooy, Rector te Utrecht. Op 9 Augustus 1954 vieren hun 40-jarig priesterfeest: W, M. P. J. Boin, Em. Pastoor van Rijndijk- Hazerswoude, St. Jozef Pension te Alphen aan de Rijn; Mgr. G. P. J. v. d. Burg. Deken van Am sterdam, N.Z. Voorburgwal 373 te Amsterdam; Th. G. van Haaster, Pastoor te Ursem; F. J. W. Han sen, Pastoor te De Zilk; P. L. C. v. d. Meer, Deken van Hoorn, Grote Noord 17, Hoorn; H. J. M. Nieuwenhuizen, Pastoor H. Vin- centius, Jacob van Lennepkade 211, Amsterdam (W.); W. J. H. Polder. Pastoor te Oudorp; L. J. J. Schamper. Deken te Purmer end, Kerkstraat 6, Purmerend; J. B. M. Timp, Pastoor H. Liduina, Schenkkade 117. Den Haag; J. I. J. M. Velhuyse, Pastoor te Ber- kel; J. A. Voorham, Pastoor te Zoetermeer. Op 19 December 1954 vieren hun 40-jarig Priesterfeest: A. J. Bonfrer, Pastoor te 't Kalf, Zaan dam; S. Düyn te Boekei; A. Kok kelkaren, Pastoor H, Agnes, Am- stelveenseweg 161 te Amsterdam- Zuid. Op 25 Mei 1954 vieren hun 25- jarig priesterfeest: H. W. Agter- of, Plebaan Kathedrale Basiliek, Leidsevaart 146 te Haarlem; G. P. A. Alkemade, Pastoor te Aer- denhout; W. G. M. v. d. Burg, Pastoor te Vijfhuizen; P. de Groot, Pastoor te Oude Tonge; A. G. M. v. d. Hoeven, Pastoor te Bergschenhoek; A. C. J. van Houten, Hoofdinspecteur Onder wijs, West Kruiskade 12 te Rot terdam; M. A. Jansen, Deken van Leiden, Zoeterwoudse singel 33, Leiden; Dr. A. I. M. Kat, Direc teur Koorschool, Wilhelminapark 6 te Haarlem; J. Lansbergen, te Nieuw-Wehl; J. B. J. van der Linden, Pastoor te Schoorl; Th. A. F. Plaat, Pastoor te Hoek van Holland; J. G. J. Rutten, Pas toor te Nederhorst den Berg; H. B. J. Schrama, Pastoor O.L. Vr. Onbevl. Ontv., Jan in het Veld- straat 92, Den Helder; A. J. A. Schulte, Pastoor te Meye-Zeg- veld; J. A. Slijkerman. Directeur Zusters Ursulinen te Bergen; C. A. van Steen, Rector Weeshuis, Kantoorgracht 8, Delft; S. Stroek, Pastoor te Rhoon; J. C. Velzeboer Pastoor te Tholen; J. Verhaar, Pastoor te Monnikendam. Op 14 Juli 1954 vieren hun 25- jarig priesterfeest: J. Th. M. Kraakman, Directeur K.A., Paul Gabriëlstraat 34 te 's-Gravenhage C. J. H. Lautenschütz, Pastoor te Haarlemmerliede; W. C. Wester hoven, Pastoor te Muiden. Op 21 December 1954 vieren hun 25-jarig priesterfeest: H. D. A. Remmer, Pastoor H.H. Hart van Jezus, Middenweg 541 te Heerhugowaard; A. A. v. d. Togt, Pastoor H. Familie. Jan Glijnis- weg 30 te Heerhugowaard. Op 30 November 1954 vieren hun 12!/2-jarig priesterfeest: H. B. Bertels, Kapelaan H. Willibrordus binnen de veste Prinsengracht 754, te Amsterdam; G. J. Groen, Kapelaan te Amsterdam, Vondel straat 108; C. A. y> d. Ham, Ka pelaan te Zaandam, Oostzijde 12; C. J. R. Hamakers te Spaubeek (Li.)M. J. A. Huiberts, Kapelaan te riillegersberg, Burg. Lefévre de Montignylaan 19; W. A. Juf fermans, Kapelaan te Delft. Voor straat 26; W. G. Keijzer, Rector Meisjeslyeeum, Reinier Vinkles- kade 53 te Amsterdam; H. J. M. v. d. .Lee, Kapelaan te Dordreeht, Brouwersdijk 53; A. C. Raad- schelders, Moderator Technische School St. Jozef, Tenierstraat 13 te 's-Gravenhage; A. Saers, Kape laan te Langeraar; B. G. Stam- meijer, Secretaris van het Bis dom, Spaarne 87, Haarlem; G. C. J. Suyker. Kapelaan te Hille- gom, Hoofdstraat 133a; J. Tol. Kapelaan te 's-Gravenhage, van Limburg Stirumstraat 12a; Th. A. Tulen, Kapelaan te Den Helder, Kerkgracht 55; C. J. M. Vermeu len, Leraar Seminarie Hageveld, Heemstede; J. A. J. M. Verspaan- donk. Leraar Seminarie Hageveld Heemstede; C. J. Vink, Con-Rec- tor Joannes de Deo, Westeinde 132 te 's-Gravenhage; Dr. J. v. 't Westeinde, Professor Theologicum te Warmond; W. B. J. Wüst, Ka pelaan te Oegstgeest. medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond: ONBESTENDIG WEER Zwaar bewolkt met enkele buien en morgen tijdelijk opklaringen. Matige tot krachtige Noordwestelijke tot Westelijke wind, aan de kust later wellicht tot hard toenemend. Weinig verandering in tempera tuur. Kerstmis op de „Johan Maurits van Nassau" WILLEMSTAD - De „Johan Mautrit van Nassau" is 26 Decem ber onder bevel van kapitein luitenant ter zee N. W. Sluyter in Curacao aangekomen. Bemanning en officieren hebben tezamen met de Curacaose bevolking en de Ma rine aldaar Kerstfeest gevierd, 't Vaartuig vertrok Zondag naar Paramaribo, waar Oud- en Nieuw gevierd zullen worden. Daarna vertrekt de „Johan Maurits van Nassau" naar Den Helder. De vergiftigingsaffaire te Hengelo Het Arnhemse gerechtshof heeft de 34-jarige voorwerker Cè van der S. uit Hengelo, die er van werd verdacht zijn echtgenote met rodent om het leven te heb ben gebracht, veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf met aftrek. De 37-jarige fabrieksarbeidster A. W. H., die van medeplichtig heid werd beschuldigd, kreeg 12 jaar met aftrek. Voorts werd zij tot ter beschikkingstelling van de regering veroordeeld. De rechtbank te Almelo had Van der S. eveneens 20 jaar op gelegd; H. daarentegen tot 13 jaar en 4 maanden veroordeeld, eveneens met ter beschikking stelling. WASHINGTON Pres. Eisen hower heeft Zaterdag opdracht gegeven tot een progressieve ver mindering over te gaan van de Amerikaanse grondstrijdkrachten op Korea en bekend gemaakt, dat spoedig „als een eerste stap" twee legerdivisies naar Amerika terug gezonden zullen worden. Naar verluidt gaat het hier om 32.000 man. In de desbetreffende verklaring werd gezegd, dat thans nu er een wapenstilstand is, niet zoveel troepen nodig zijn als in de dagen van de gevechten, „te meer vanwege de capaciteit van de strijdkrachten der Zuid-Kore- aanse republiek, die gedurende de oorlog in aanzienlijke mate opge bouwd zijn." NIEUWE C.A.O. IN HET SCHILDERSBEDRIJF Na uitvoerige onderhandelin gen zijn de organisaties van werkgevers en werknemers in het schildersbedrijf tot overeen stemming gekomen over de in houd van een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst voor het schildersbedrijf. De inhoud van de nieuwe C.A.O. is voor het grootste deel gelijkluidend aan die van de oude. Een aantal bepalingen on derging noodzakelijk redactionele wijzigingen, terwijl er ook enkele nieuwe bepalingen werden opge nomen. Over de lonen kwam men tot het resultaat dat het loon in~de eerste gemeenteklasse, naast de 5 procent, met één cent zal worden verhoogd, terwijl het verschil in uurloon tussen de eerste en de vijfde gemeente klasse tot twaalf cent wordt teruggebracht. Daarbij werd de afspraak gemaakt in Juli 1954 de overeengekomen lonen nqg eens te bekijken, om dan eventuele correcties aan te brengen. In samenwerking met de Hoornse Sportraad organiseerde de tafeltennisvereniging Disnie een z.g. „Stertournooi", dat door de deelname van o.a. Wout Heemskerk zeer sterk bezet was. De wedstrijden begonnen om twaalf uur, nadat de heer Peer- deman namens de Hoornse Sport raad een kort woord van welkom had uitgesproken. De Parkzaal veranderde daarna onmiddellijk in een tournooiveld, waar de spelers elkaar in felle gevechten te lijf gingen. Het bleek alras- voor de vooral des middags veie belang stellenden, dat de Bokaal naar Wout Heemskerk zou gaan. Hij won alie partijen, waarbij de Dis- niespeler Lamers hem vooral uit stekend paptij gaf. Om de tweede, derde en vierde plaats is hard „geknokt". George Oudt, de man, die de zo succesvol verlopen Saarlandtrip organiseerde, onder vond heftige tegenstand van de beide Disniespelers Beukman en Visser, in zijn pogingen om de tweede plaats voor zjch op te eisen. Beukman versloeg de Heemsteedse crack zelfs in drie games, doch was in enkele an dere partijen minder gelukkig. Hij kOvam daardoor juist één winstpartij tekort, om Oudt van de tweede plaats te verdringen. Achter hem klasseerde Visser zich vierde. De drie andere Disniespelers Kooy, Langius en Lamers kwa men juist iets te kort, om de drie laatste plaatsen te ontlopen. Kooy was verdedigend zeer sterk, doch had te weinig aanval, Langius had een goede aanval, doch zijn verdediging was volkomen zoek en de jeugdige Lamers mist de routine om thans reeds in zulk een tournooi hoger geklasseerd te worden. Dit Stertournooi smaakt naar meer. Tafeltennissend Noordhol land zal zijn spelpeil aanzienlijk omhoog zien gaan, als men er meer in kan slagen dergelijke topspelers bijeen te krijgen. En er is belangstelling genoeg voor. Zie maar naar de demonstratiewed strijden destijds in Den Helder, waar wereldkampioen Richard Bergmann en Cor du Buy toon den, hoe tafeltennis gespeeld moet worden. Het is te hopen, dat meerdere clubs het initiatief van Disnie zullen navolgen. De uitslag luidt: 1. W. Heemskerk 9 pt.; 2. G- Oudt 7 pt.; 3. A. Beukman 6 pt.; 4. F. Visser 5 pt.; 5. J. v. d. Meer 5 pt.; 6. N. Heemskerk 4 pt.; 7. P. v. Eijck 3 pt.; 8. H. Langiug 2 pt.; 9. G. Kooy 2 pt.; 10. J. Lamers 2 pt.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2