De Jager scoorde voor HRC een zeer kostbaar doelpunt Hollandia mag tevreden zijn met het gelijke spel tegen oppermachtig Z.F.C. MULDER Helder wist geen gebruik te maken van vele kansen Prachtige revanche van R.K.A.F.C. op Succes in uitstekende wedstrijd Alle Zaandamse aanvallers hadden schot thiiisgelaten Gevecht tegen Spartaan bleef doelpuntenloos Duizenden bezoekers genoten van emotioneel spelverloop Geheel Purmersteyn beukte op de veste van Alkm. Boys Alcmaria V. vocht tevergeefs om de verdiende overwinning Z.S.G.O. bofte met het gelijke spel Duinranders won i Schoorlse derby ook van Kolp. Boys Callantsoog won Geef echte wijn Geef import wijn Geef ALCIERA Grasshoppers strandde op Texelse defensie In de laatste seconden: Het bleef 1-0 voor Alkmaarders Techniek van Zeeburgia niet bestand tegen enthousiasme LSVV paste zich het beste hij het gladde veld aan Maandag 28 December 1953 Pagina 5 Het gelijke spel, op ZFC behaald, mag Hollandia zeker niet aan eigen ..kunnen" toeschrijven. De Hollandianen speelden n.l. lang hun beste spel niet. integendeel, ZFC domineerde over alle linies, doch haar aanvalskwintet speelde te peuterig en wist van de talloze kansen niet te profiteren. Zelfs met een volkomen open doel en een zee van tijd wist één van de Zaanse aanvallers het nog te presteren de bal langs het verlaten doel te schieten. Het enige doelpunt voor ZFC ontstond uit 'n penalty door spil Kuiper onhoudbaar ingeknald. Neen, ook in deze ontmoeting bleek opnieuw, dat Hollandia nog lang niet zijn vorm van „in het begin" van deze competitie heeft teruggevonden. Slechts bij enkele momenten leefden de rood-witten even op, doch al spoedig zakten, op de defensie na, allen in een stille berusting en afwachtende houding ,om toe te zien, wat ZFC er wel van zou maken. Nu, deze rood-wit geblokten, laveerden over het veld, doch speelden vaak zo peuterig dat er telkens weer een Hollandia-been de combinaties kon afbreken, zo dat Van der Kooy hoegenaamd geen moeilijk werk te verduren kreeg. Het begon al direct, want nauwelijks hadden de Zaandam mers afgetrapt of de eerste goede kans ontstond. De ZFC rechtsbui ten knalde echter hopeloos naast. Ze kwamen echter telkens weer terug en doelpunten konden, zou men zo zeggen, niet uitblijven. Inderdaad kwam er een niet te missen kans. V.d. Kooy was uit doel gelopen en heel handig schoof de linksbuiten de bal voor doel waar de ZFC linksbinnen voor 't geheel onbeschermde doel stond. Tot verwondering van vriend en vijand schoot de ZFC-er naast. Hierna kwam Hollandia even in de aanval en wist een hoek schop te forceren. Deze goed ge nomen corner kopte Verell in, doch de ZFC-doelman stond op de juiste plaats. Daarna kregen we weer een periode van ZFC overwicht, doch de heren liepen tot vervelens toe in de buiten- spelval. Een Hollandia-aanval bracht Bos een goede kans, doch deze schoot naast. Dit luidde een goede Hollandia periode in. Verell knalde op doel, doch subliem plukte de ZFC doelman de bal onder de lat weg, terwijl even la ter een schuiver van de Flart in zijn veilige handen belandde. Dan was het weer ZFC dat het beste van het spel had, doch het enige vermeldenswaardige was een bot sing tussen de Flart en Jager met als gevolg een bloedende hoofd wonde van laatstgenoemde. Hij moest zijn plaats laten aan Oerle- mans. Na rust hadden we een op- Onder grote belangstelling kwamen beide ploegen, blakend van strijdlust, aangetreden. In het begin wat zenuwachtig, nam het spel langzamerhand wat vaster vorm aan, waarbij bleek, dat Schoorl een klein overwicht in het veld had. Verschillende malen werd de Duinranders- veste belaagd, doch de verdedi ging was paraat. Eenmaal dach ten wij P. Duin te zien scoren, doch Van Wonderen redde mees terlijk, door vallende de bal over de lat te werken. Toch liep ook het Schoorlse doel enkele malen gevaar, maar ook hier was de verdediging in goede vonm. De rust kwam met een blanco stand. De thee bleek bij Duinranders wonderen te hebben verricht, want nauwelijks rolde de bai weer of Hameeteman wist uit een fraaie voorzet van Jan Kaandorp keeper Bloothoofd te passeren, door juist tegen de binnenkant van de paal te schieten, waardoor de bal in het net verdween. Bin nen de twee minuten was Duin randers wederom terug. Hamee ternan zette de bal hoog voor t doel en rechtsbuiten Delis kopte de bal netjes in de touwen. Schoorl gaf de moed echter niet op en bleef in het offensief, zo zelfs, dat de verdediging af en toe gevaarlijk ver opdrong. Duinranders verdedigde zich ech ter heldhaftig. Ongeveer een kwartier voor het einde werden de pogingen van Schoorl echter beloond. Duin kreeg de bal van rechts toegespeeld en met een hard schot belandde de bal naast Van Wonderen in het net. Met deze 12 achterstand moest Schoorl in Duinranders zijn meerdere erkennen. Het was, behoudens een enkele ontsporing, een sportieve wed strijd. Weer heeft de club der strand bewoners getoond dat het thuis niet zo gemakeklijk gaat om daar de punten weg te snoepen. Thans werd Kolping Boys het slachtoffer. Ging in de aanvang de strijd -vrijwel gelijk op en neer en wisten de gasten zelfs een voorsprong te behalen, de vreugde was maar van korte duur. Geleidelijk aan kwam de thuisclub steviger bpzetten en ontketende daarbij offensieven, waar voor de gasten geen hou den aan was. De 2—3 ruststand werd weggewerkt en omgezet in een 53 voorsprong. De krach tige pogingen der Oudorpers, die zich maar niet gewonnen wilden geven, leden jammerlijk schip breuk. Steeds weer kwamen zij terug, maar konden toch niet voldoende stootkracht opbrengen om aan de stand een voor hen gunstige wijziging aan te bren gen. leving in het Hollandia-kamp ver wacht, doch alvorens Groot via de handen van de Z.F.C.-doelman de bal op de lat liet wippen waren er al heel wat, zij het dan vergeefse aanvallen op het Hol- landia-doel ondernomen. Z.F.C. bleef het initiatief houden en drong sterk naar voren, wat zoals zeer vaak, zijn gevaren voor de sterkste bleek te hebben. Zo ook vanmiddag. Terwijl ieder in angst zat te kijken, naar de aanrollende Z.F.C.-aanvallen, trok op een ge geven moment Groot er snel met de bal vandoor. Iedereen ver wachte een schot, doch de Hol- landiaan liep tot op de doellijn door en schoot de bal toen iet wat naar achter voor de doel- mond waar de toegesnelde Bos juist bijtijds arriveerde, om zijn club de leiding te geven (10). Dit was voor Z.F.C. het sein om er een schepje op te gooien, doch de heren bleven volhouden in het tè peuterige spel, zodat er, ondanks veldmeerderheid, maar geen schietkansen kwamen al thans niet goed genoeg voor de Z.F.C.-aanvallers. Het bleef bij hoekschoppen en dus zagen we steeds Kuiper zijn aanval verster ken, doch telkens tevergeefs. Totdat op een gegeven moment Koopmans de bal met de hand speelde, wat Z.F.C. een penalty opleverde. Kuiper voltrok het vonnis (11). Z.F.C. trachtte nog de volle buit te veroveren, doch het mocht niet lukken. Advertentie) DEN HELDER Met het resultaat van de wedstrijd Helderde Spartaan mogen de Spaarndammerdijk- bewoners meer tevreden zijn dan de withemden. Waren in de eerste helft de Amsterdammers door een betere spelopvatting meer in het offensief, na de rust kwam Helder onstuimig opzetten en al heel gauw vielen er enkele fraaie kansen als rijpe appelen van de aanvals- „kerstboom", die de Spartaan-voorwaartsen in de eerste helft niet hadden weten te vinden. Spartaan-aanval bezat weinig stootkracht Hét waren twee geheelvolle dige ploegen die geduldig om tien over half drie het beginsignaal van de rustig leidende scheids rechter Melief af stonden te wachten. De Amsterdammers hadden zich gedurende het eerste kwartier het eerst aangepast aan de nogall moeilijke terreinsom standigheden, en mede door een beter bekeken bezetting van het middenveld, konden de roodibroe- ken voortdurend hun aanvallen opbouwen, die echter door hun voorwaartsen uiterst slecht wer den afgewerkt. In deze perioden was het met de beide Helderse kanthalfs weer uiterst matig ge steld, iedereen dekte weer nie mand en hierdoor ontstonden tal van bovenvermelde situaties. Het eerste gevaarlijke moment voor doelman Kramer ontstond toen Jullens een pass van v. d. Meulen uitstekend meenam en de lange Spartaan-doelman ziin inzet ternauwernood kon keren. Een doorstoot van de linksbinnen der roodbroeken. Valks, werd beslo ten met een schot dat van de staander in het veld terug siprong. De aanvallen van de Spartaan werden veelvuldiger, maar veel gevaarlijke momenten voor Boe kei c.s. leverden zij toch niet op. Wel denken we hier aan een voorzet van rechtsbuiten van Lier III, die door middenvoor Kloik langs de verkeerde kant van de paal werd gekopt. Kort hierna werd het aantal „Lieren" in de Spartaan-ploeg tot twee teruggebracht, daar rechts half van Lier II last kreeg van een onwillige enkel Van Lier III ging naar de redhtshalfplaats en Buys completeerde het elftal op de vleugel. Bij een hoekschop van Lamo- ree bleef de gehele Spartaan-ver dediging als aan de grond gena geld staan, toen uit het niet Him- pens opdook en de bal via de paal naast kopte. Een inzet van v. d. Meulen leverde ogenschijnlijk aan Kramer geen moeilijkheden. Hij onderschatte echter de bal en deze rolde buiten het strafschop gebied, waar Kramer hem op nieuw opraapte. Dit was een verboden handeling, die terecht door de heer Melief met een vriie schop werd bestraft. Deze door van Beekhoven genomen kon de Spartaan-goalie ternau wernood over de lat werken. 'Spartaan trok ook nog enkele malen ten aanival, maar veel ge vaar .school er in deze opzet toch ■niet. Gemiste kansen Al spoedig na de rust speelde zich voor de veste van Kramer een uiterst hachelijk moment af dat Helder in zekere zin de over winning had kunnen brengen. Van Beekhoven was met een pass van Jullens uitstekend langs de Spartaan-linksachter Zijde geko men en zijn voorzet werd door v. d. Meulen onder de handen van Kramer door tegen de lat gekopt, waar de bal in het doel stuitte. Van onze plaats konden wij niet waarnemen of het leer het doelvlak was gepasseerd, maar v. d. Meulen juichte reeds, voordat mid-half Letteboer, van kop tot teen ongeveer twee me ter, de bal uit het doel wegtrapte. Nadat eerst v. d. Meulen ta melijk onzadht door deze Lette boer tegen de vlakte was gelo pen, hetgeen op onbegrijpelijke wijze onbestraft bleef, was het Lamioree die de wegspringende bal in ziin bezit kreeg. Zijn voorzet werd door van Lier III met de hand onderschept in het strafschopgebied, hetgeen deze Spartaan op een strafschop kwam te staan. De nooit falende v. d. ■Neut faalde ditmaal wel. De bal verdween hoog over het Spar taan doel. Helder bleef sterk op winst aandringen en reeds in de vol gende minuten moest Kramer weer al zijn talenten te hulp roepen om een kopbal van v. d. Meulen baas te worden. Evenzo •verging het de pass van v. d. Meulen die door Jullens meteen •werd ingeschoten en weer had Kramer geluk, toen het schot van de Helder-middenvoor rakelings naast ging. Naarmate de tweede speeïheift vorderde ontworstelde Spartaan zich wat aan deze Hel- der-druk en enige tegenaanvallen waren er het gevolg van die echter door de Helder-verdedi- ging afdoende werden opge klaard. Eenmaal ontstond wel een gevaarlijk moment, toen Boekei onder een voorzet van in valler Buys doorliep. De Spar taan-aanvallers verzuimden ech ter van deze kans gebruik te ma ken. Kort voor het einde dachten we Helder toch nog de leiding te zien nemen toen Veeriendaal van af de backplaats helemaal alleen in het Spartaan-doelgebied door drong. hij werd in het geheel niet gehinderd bij deze soloactie en zijn harde schot vloog rake lings over het Spartaan-doel. Dit was tevens het laatste wapenfeit •van deze somtijds wel- aardige strijd. In een wedstrijd, welke voor de rust betere spelkwaliteiten vertoonde dan in de tweede helft heeft Texel twee kostbare pun ten op Grasshoppers kunnen ver overen. Dank zij het goede werk van de Grasshopper-keeper bleef de score tot 20 beperkt, terwijl stug verdedigen van de Texel- achterhoede tegendoelpunten in de weg bleef staan. Na de gebruikelijke terrein- en sterkte-verkenning na de aftrap bleek al gauw, dat Texel iets 'betere papieren had. Verder kon den de bezoekers de kwaliteiten van keeper Heerschap aftasten, die echter onoverkomelijk bleken te zijn. De eerste goal kwam al heel spoedig, toen Heerschap een goed van rechts doorgespeelde bal hard en zuiver achter de keeper van de bezoekers plaatste. De po gingen om gelijk te maken mis lukten allen deels door te lang talmen van de voorhoede van Grasshoppers, deels door het goe de werk van de Texeladhterhoede, met als stevig sluitstuk de kee per. Maar ook de bezoekers vonden deze 10 voorsprong van hun gastheren genoeg, want de achter hoede aan de overzijde bleef ai even stug verdedigen en mochten de backs dan nu en dan geen vat op de snelle Texelaars krijgen, dan stond de keeper daar nog. Zo keerde hij een vliegend schot van Eelman, wist schoten van Huizin- ga onschadelijk te maken en dook iedere keer precies op tijd en op de juiste plaats op. Na rust zakte het spelpeil voor al bij Texel aanzienlijk, maar merkwaardigerwijze wist Gras- shoppers hiervan geen gebruik te maken. Wel werd Heerschap her haaldelijk onder vuur genomen, maar de goede en zuivere afwer king ontbrak telkens weer. Wilner deed het aan de andere kant beter. Hij onderbrak een der aanvallen van de bezoekers, gaf prima door naar Schermer, die on zijn beurt een zuiver-ge- timede irekbal aan Huizinga doorgaf. Deize kon via de binnen kant van de paal de stand tot 20 opvoeren. Later moest hij zich door Kel ner laten vervangen, maar de druk van Grasshoppers, die hoe- langer hoe benauwender werd kon door halflinie en achterhoede worden afgewend. Tempo, sensatie, uitstekend spel en voortreffelijke doelpunten, zie daar wat de duizenden liefheb bers opgediend kregen. AFC re kende in deze wedstrijd af met het fabeltje, dat zij thuis niet tot goede wedstrijden kon komen. Daar ook het Succes-team ver raste door goed spel, kreeg deze wedstrijd na afloop het praedicaat „uitstekend". Bovendien werd de wedstrijd buitengewoon spannend, toen Succes de 30 AFC-voorsprong inliep tot 32. Het was Jan Koo- ge, die, toen AFC moest vechten om het dreigende gelijke spel te ontgaan, op prachtige wijze de stand op 42 bracht en hier mede AFC in veilige haven was. Succes, gezien het spel van he denmiddag, zeer zeker een van de topploegen, behoefd zich niet te schamen over deze nederlaag. Daarvoor speelde AFC te goed. Hulde aan de Wieringers voor de sportieve wijze, waarop zij deze teleurstelling incasseerden. Fraaie doelpunten Zowel Succes als AFC traden aan met een invaller. Direct na het fluitsignaal, stormde Succes op de AFC-veste af. Dezen kregen dan ook de handen vol, waarbij men nogal eens een steekje liet vallen, echter zonder dat S. hier van gebruik wist te maken.- Het spiegelgladde veld stelde hoge eisen aan de techniek der spelers. Dat dezen deze handicap teniet deden, pleit voor hun kunde. Enige schuchtere AFC-aanvallen konden Succes niet verontrusten. Dit werd anders, toen ten Have na zes minuten spelen van de middenvoor-plaats wegliep en vanaf links de bal prachtig op maat voorgaf aan Piet Tijm, die ineens inkogelde 10. Met dit doelpunt van klasse, werd de grondslag gelegd voor het uit stekende spel dat hierna volgde. Doch eerst was het Succes dat een kans kreeg. Nap Rotgans, de ge vaarlijke 'rechtervleugelman, gaf echter een 'voorzet op een mo ment dat hij in fraaie schietpo sitie stond. Nu loste Wester en ziin mannen dit gevaar op. Kooge leverde fraai werk op rechts. Zijn afgemeten voorzet werd door ten Have ineens op de slof genomen. De bal vloog echter naast even eens uit een schot van Bontkes, toen deze het aan de andere kant probeerde. In de 14e minuut was het de Nijs, die zich vrij speelde, alle spelers gedekt ziende, loste hij een hard schot, dat afsprong op v. Goor. De terugspringende bal werd door de Nijs opnieuw op de slof genomen en toen was het raak. Keeper IJzer werd vol komen verrast. Steeds sterker ging AFC spelen. Voortreffeliike combinaties volgden elkaar in shel tempo, af en toe onderbroken door Succes-aanvallen, die zeker niet minder mooi waren. Het grote verschil was het schieten. AFC schoot wat het schieten kon, terwijl dit bij Succes minder was. Bij een van de S.-aanvallen on derbrak J. de Lange de aanval. Een cross-pass naar A. de Lange volgde. Deze zette onmiddellijk voor en weer was het de Nijs die ineens inschoot. Succes begon te verslappen. AFC bleef aanvallen en liet duidelijk zijn grotere tech niek zien. Schoten van Kooge, ten Have, de Nijs, bedreigden het doel van IJzer. Tot de rust bleef de strijd fraai en het was dan ook geen wonder, dat het talrijke pu bliek dankbaar „applaudiseerde toen de spelers „aan de thee gingen". De tweede helft begon opnieuw met Succes-aanvallen. Aanvallen, die bij de minuut gevaarlijker werden. AFC, bepaalde zich tot enige aarzelend uitgevoerde aan vallen. Dertien minuten duurde dit. Toen gaf C. Rotgans een af gemeten voorzet, waaruit de Bie onhoudbaar Popma passeerde. Na dat Dorresteyn een nieuwe ge- vaarlijke S-aanval onschadelijk j had gemaakt was het Bontker die op resolute wijze de stand op 32- bracht. Succes, aangemoedigd door deze successen speelde als „een duivel". Slechts vier minuten duurde dit geweld. Een corner prachtig door P. Tijm voor het Succes-doel geplaatst, gaf Kooge de kans om met een kopbal als een kogel IJzer kansloos te pas seren. Na dit doelpunt zagen wij beurtelings fraaie aanvallen, waarbij het tempo iets ging zak ken. Logisch gevolg van de grote inspanning. Tenslotte was het ten Have, die scherp opgesteld zijn kans kreeg. Zijn harde schuiver liet IJzer opnieuw „vissen" (52). Opnieuw moesten de Purme- renders met een 10 nederlaag genoegen nemen. Een goedkoop doelpunt van Schipper gescoord na 5 minuten spelen besliste deze wedstrijd. Het gladde veld stelde hoge eisen aan de technische ca paciteiten van de spelers. Zij slaagden hierin en mede door de wisselende aanvallen, kreeg de wedstrijd, vooral voor de rust, een aantrekkelijk aanzien. Dat de Evenals in Den Helder speelden ook nu weer de Amsterdammers een zeer goede partij voetbal en daar H.RC tegen technische clubs immer tot goede resultaten komt, kon men speciaal gedurende de eerste helft van goed voetbal genieten. Ofschoon de gastheren tech nisch beter geschoold waren dan de bezoekers werd dit laatste geheel genivelleerd door het geweldige enthousiasme. Wat echter opviel in deze wedstrijd was dat ook HRC technisch een aardig spelletje demonstreerde. Er zullen dan ook verschillende supporters van de thuisclub zich hebben afgevraagd hoe dit elftal verleden week van DWV met zo'n groot verschil kon hebben verloren. 'Nu dient direct te worden gememoreerd dat HRC haar elftal grondig had gewijzigd. In vergelijking met het elftal dat zes dagen tevoren zo grandioos ten onderging had men slechts vier spelers op hun eigen plaats opgesteld. Zowel in de voorhoede als in de defensie zagen we een nieuw gezicht; zo bezette G. Kramer de rechtsbuitenplaats en K. Bakker de linksbackplaats. In de middenlinie had I. de Werker zijn oude plaats weder ingenomen en dit vooral bleek een goede verster king te zijn. Tezamen met C. Kramer, die voordien steeds als links back had gespeeld, heeft hij menig aanval van de gastheren onder broken. Beide ploegen begonnen reeds direct in een zeer hoog tempo. Lingbeek heeft HRC voor de ne derlaag behoed. Ook deze keer wist hij 'de meest effectvolle bal len uit zijn goal te houden e'n toen de Amsterdammers na <ie rust in een korte periode vier corners kregen te nemen, plukte hij ze zo gemakkelijk boven de hoofden van zijn vrienden en vijanden vandaan of het zijn da gelijks werk is. De eerste serieuze kans kreeg rechtsbinnen Strieker, die slechts heel weinig gevaarlijk kon wor den, doordat hij steeds werd ge schaduwd, doch deze Amster dammer schoot rakelings langs de verkeerde kant van de paal. Kort daarop kregen de roodjes tot tweemaal toe assistentie van Teleurgesteld verlieten elf moe dige Alkmaarse jongens het ZSGO-veld, waar men een pun tje moest laten aan de Amster dammers. Teleurgesteld verliet ook uw verslaggever het veld daar hij nog nimmer zulk slecht „fluiten" heeft gezien. Het tweede Amsterdamse doelpunt ontstond dan ook uit een grove arbitrale blunder. Het was namelijk zo, dat Genefaas handig de Amsterdam mer Brouwer naar zich toe trok om vervolgens af te geven aan de snel meegekomen Wielenga. Zijn pass werd echter onderschept met de hand door de ZSGO-er. Wie lenga ontving de bal toch en ren de, met de ZSGO-spil op de hie len op de ZSGO-goal af. Plots ging het fluitje van de arbiter en tot ieders stomme verbazing gaf hijoff side voor Wielin- ga. De hier uit voortvloeiende mak" alsof hij niet bestond. Wie- vrije trap belandde bij de inder daad off side staande Worries die doelman Mooy kansloos sloeg. 22 inplaats van 13. En dan te weten dat Alcmaria met rust een 40 voorsprong verdiende in plaats van een 20. Neen dit deed het moreel van de jonge en vieve Alkmaarse ploeg geen goed. Reeds dadelijk zaten de Kaas stadbewoners goed voor het Am sterdamse doel en het eerste schot van de voorhoede van rechtsbinnen Hommes was al raak ook. Zo stond Alcmaria reeds na 3 minuten met 10 voor en het verwonderde slechts een ieder dat niet meer doelpunten volgde, maar toch waren de ZSGO-ers niet uitgesproken slecht. De achterhoede van de Amsterdammers was lang niet opgewassen tegen het vlotte en doeltreffende spel der Alkmaar ders. Genefaas deed met de rechtsback Brouwers precies wat hij wilde. Hij liep langs hem en omspeelde hem met zulk een ge- linga had het tegen spil Lager- wey niet moeilijk en liet een se rie goede schoten los. Terwijl Schmidt veel verwarring in de ZSGO-gelederen stichtte met snelle sushes. Twee doelpunten werden afgekeurd alvorens mid- voor Wielinga ma goed doorzetten nummer twee achter doelman Ranshuyzen kon wurmen. Veel sterker bleef Alcmaria in deze eerste helft en de paal en lat moest ZS'GO te hulp komen om doelpunten te voorkomen. Pas in de 39e minuut kreeg doelman Mooy zijn eerste serieuse schot te verwerken. Na de hervatting moesten de Alkmaarders tegen de 'sterker wordende wind optornen en de scheidsrechter optornen. Jam mer was het dat doelman Mooy bij een kogel van Piet Both mis greep waardoor de stand op 12 kwam. Dit schokte het vertrou wen van de Alcmaria defensie. Het rappe samenspel verdween ineens en men ging zenuwachtig heen en weer trappen. De Alk maarders bleven knoeien. Hier door werden de Amsterdammers iets meer vrijgelaten maar toch bleven de aanvallen van Alcma ria gevaarlijker. Totdat 9 minu ten voor tijd het in aanhef ver melde doelpunt ontstond. Zelfs zou ZS'GO de kans op een zege grijpen maar doelman Mooy red de prachtig. Ondanks een wan- hoopsaarwavl lukte het Alcmaria niet te scoren en ging een ver diende zege aan de neus der Alk maarders voorbij. Vrouwe Fortuna; eerst belandde de bal via de schoen van Bot die een ingeschoten 'bal van midden voor Bouwman op de doellijn wist te keren, juist in de handen van Lingbeek. Direct hierop kreeg Nieuwstad een goede kans doch bij kopte de ba) juist over het doel. HRC speelde hierna meer op de aanval, doch ook de Zeeburgia-achterhoede bleek in goede conditie te zijn, en dit was maar gelukkig ook, want doel man Altena maakte nu niet een bepaald save indruk. De laatste tien minuten waren echter weer voor de hoofdstede lingen, doch verder dan een kop bal van Strieker, die net naast suiste en een schot van midden voor Bouwman, dat Lingbeek on schadelijk maakte, kwamen ook zij niet. Direct na de rust trok heel Zeeburgia in de aanval, HRC werd dan ook geheel in de de fensie gedrukt. Vooral Bot kreeg het heel zwaar te verduren daar linksbuiten Van de Nesse steeds beter ging spelen. Het was dan ook deize buitenspeler die na een tien minuten spelen opnieuw doelpuntte, doch ook deze goal werd wegens off-side geannu leerd. Zeeburgia geenszins ontmoe digd bleef op de HRC-veste door beuken. Vele hoekschoppen kre gen zij te nemen, die alle zeer goed werden genomen, toch tel kens was het Lingbeek die hoog opspringend het Zeeburgia-aan- valsquintet het scoren belette. Een ogenschijnlijk ongevaar lijke aanval der Roodjakken zou voor de hoofdstedelingen nood lottig worden. Een goede pass van G. Kramer stelde Nieuwstad in staat een schot af te vuren, dat doelman Altena in plaats van te vangen weder in het veld stompte waar De Jager klaar stond om opnieuw te schieten en met goed resultaat (01). Aangemoedigd door dit succes verplaatste Racing het spel enigs zins naar de Zeeburgiahelft, het was echter van korte duur. Steeds was het de goedspelende rechtshalf Niessen die zijn voor hoede aan het werk zette. Er volgde menig hachelijke situatie voor het doel der gasten, doch steeds was het de hardwerkende Racingachterhoede die de bal weder wist te retourneren. Vijf minuten voor het einde kreeg rechtsbuien Former een schitterende kans om de gelijk maker te scoren. Een van de vele corners belandde hoog voor het doel. Lingbeek raakte de bal even aan, waar door Former een ledig doel voor zich kreeg. Hij kopte echter onder de bal door. Vlak voor het einde kreeg ook Van Knijff nog een schitterende kans toen Altena weder een bal uit zijn doel het veld instampte. De Racingimiddenvoor reageerde te laat waardoor Altena zich over de bal kon ontfermen. Met Zeeburgia in de aanval kwam hef einde aan deze zeer sportieve en spannende wedstrijd. Boys tenslotte wonnen danken zij hoofdzakelijk aan hun verdedi ging, waarin vooral Kramer en de Leij weer een prima partij speelden. Bij Purmersteijn vielen op, back Rikke en de schietgrage linksbinnen ten Hoope. Purmersteijn met' een invaller kreeg meteen de Boys-aanval af te weren. Een goede voorzet van de Vlier gaf Schipper al direct een mooie scoringskans. Hij faal de echter. Een vrije trap na 5 minuten spelen toegekend aan de Boys, werd door P. Snijders goed voor doel geplaatst, een misser van Hoek en een halve misslag van keper Havik brachten de bal voor de voeten van Schipper, die gemakkelijk kon doelpunten. Pur mersteijn met de harde wind in de rug zette een serie aanvallen op. Kramer moest al zijn kunnen tonen, om de schietgrage Pur- mersteijn-voorwaartsen het scoren te beletten. Zo zagen wij hem een prachtig schot van ten Hoope op even prachtige wijze keren, ter wijl Versnel en Daalman even min kans kregen hem te passeren. Invaller linksbuiten van Pur mersteijn Kuin, bleek een handig spelertje te zijn, die Pater nogal eens in moeilijkheden wist te brengen. Zo zagen wij hem een maal langs Pater glippen en een prima voorzet afgeven, die ech ter door Kramer uit de lucht werd geplukt. Aan de andere kant werd de bal, uit een vrije trap, tegen de onderkant van de lat gekogeld. De in het veld terug springende bal werd door spil Hbek heel rustig over zijn doel gekopt. Weer was het Kramer, die Daalman het scoren belette, terwijl hij even daarna in sa menwerking met de Leij, de door gebroken Swart de bal afhandig weet te maken. Goed werk van P. Indri gaf Schipper een kans. Zijn schot was echter te slap. Uit een fraaie Boys-aanval schoot de Vlier over. Aan de andere zijde,, was het ten Hoope, die een voorzet van Daalman, ineens inknalde. Een bijzondere fraaie safe van Kramer, gaf de Boys het recht om met een 10 voor sprong aan de thee te gaan. In de tweede helft hielden de voortdurende strijd van Purmer steijn om de achterstand in te lo pen en de lust van de Boys om hun voorsprong te vergroten, de talrijke toeschouwers voortdurend in spanning. Havik in het Pur mersteijn liet ook zien dat hij er niet voor niets was en plukte een goed door de Graaf genomen corner uit de lucht. Daalman kopte een fraaie cor ner van Swart over Kramers hei ligdom. Met nog twee minuten te spelen ging geheel Purmer steijn naar voren en geheel de Boys in de verdediging. Opwin dende momenten speelden zich af voor het B-doel echter zonder dat de stand wijziging onderging. Bij Vios ontbrak het schot Op een glibberig veid, omzoomd door een record aantal bezoekers, won LSW verdiend van VIOS. Het zag er niet naar uit, dat VI'O'S van plan was zijn huid goedkoop te verkopen. Onmid dellijk vielen de Warmenhuizers fel aan, maar het juiste schot ontbrak. Langzamerhand kreeg LSW door goed technisch spel een meerderheid. VIOS werd in de verdediging gedrukt en dank zij het uitstekende werk van de keeper bleef de stand het eerste half uur dubbel blank. Plotse ling echter gaf de rechtsbuiten via de midvoor de bal keurig door aan linksbuiten A. Leek, die na een geslaagde schijnbe weging scoorde. Na de thee leek het er aanvan kelijk op dat VIOS gelijk zou gaan maken. LSVV wist echter het heft weer in handen te ne men en slechts dank zij de bij stand van paal en lat kwamen er niet eerder doelpunten. Een minuut voor het einde zette rechtsbuiten Hand scherp voor en P. Leek bedacht zich geen moment (20).

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5