Treffend afscheid van een briljant stadsbestuurder L.T.B.-ruiters brachten de revue „In Galop" Alkmaar se pottenbakker verwerft reputatie 1.99 4de abonnementsconcert Noordh. Philharm. Orkest YPMA Oud-wethouder Van Slingerland bij zijn heengaan gehuldigd Heel de stad waardeert hem MORGEN „GEBRILD" HUIS WERD TREFPUNT VAN VREUGDE Belangstelling in buitenland Laatste nieuws F. M. Noorse brief in fles Vrijdag 15 Januari 1954 Pagina 3 AGENDA DAMESKOUSEN Geslaagde propaganda-avond Brandweer haalde „gijntje" uit Strech Nylon Sokken Silk Mohair Dassen Lucky Dassen n aa (all wool) Jy Khedive /a g n Zakdoeken I IN DE HOUTTIL Voornaam spel van Pauline Marcelle JANUARI- AANBIEDING Kleding n. maat EXTRA VOORDELIG Laat dit niet voorbijgaan K.F.C.-keuring W eers verwachting frequentie fodulatie DE UNIEKE SUEERGAVEQUALITEIT GELUIDSSPECIALIST V.V.V.-secretaris blijft aan D.A.W. ontvangt H.P.C. ALKMAAR Burgemeester en wethouders, raadsleden, hoofden van takken van dienst en hoofdambtenaren waren gistermiddag in de raadzaal bijeen om in intieme kring afscheid te nemen van oud wethouder en oud-raadslid G. van Slingerland. De gezondheidstoe stand van de heer Van Slingerland, die hem ontslag heeft doen nemen, als wethouder eerst en als raadslid korte tijd later, had dit officiële afscheid niet eerder mogelijk gemaakt. Het was een hartelijk afscheid, waarbij woorden werden gesproken die recht uit het hart kwamen, waarbij geschenken werden gegeven, die waarachtige blijken waren van erkentelijkheid voor wat oud-wethou der Van Slingerland heeft gedaan en heeft betekend voor stad en stadsvolk, voor college en raad, voor diensthoofden en ambtenaren. Burgemeester Wytema getuigde ervan, dat niet alleen zij, die hier bijeen waren, maar heel de stad weet, hoe vruchtbaar het werk van de heer Van Slingerlahd is geweest. Hij noemde de scheiden de ex-wethouder voor Alkmaar een klassiek voorbeeld" van de selfmade man, die zich van een eenvoudige staat tot een promi nente positie heeft weten op tê werken door zijn gelukkige aan leg, door zijn gaven van hoofd en hart. „Het leven bracht U op tal van verantwoordelijke posten", aldus de burgemeester, „maar nimmer hebt ge een vezel van Uw eigen aard verloochend. Door alle om standigheden heen zijt ge geble ven de man, die wij zo node uit ons midden zien vertrekken." Populaire persoonlijkheid De burgemeester schetste de populaire persoonlijkheid, die de heer Van Slingerland inde loop der jaren is geworden. Hij prees de scheidende stadsbestuurder als een mens tegenover mensen, die gewoon bleef doen en die daar door een plaats verwierf in de harten der Alkmaarders. Deze menselijkheid wist de heer Van Slingerland voortreffe lijk te combineren met het re gentschap dat zijn deel was. De burgemeester noemde- hem door Onze Lieve Heer gezegend met de gave des woords en met een scherpzinnige humor, die nimmer iemand kwetste. Zijn leven ken schetste hij als een leven van toewijding voor de publieke zaak, Burgemeester Wytema sprak zijn spijt uit over het heengaan van de heer Van Slingerland, maar hij prees de karaktervast heid, waarmee - zijn besluit tot heengaan werd genomen. „Wat gü voor Alkmaar deed, zal het gemeentebestuur nooit vergeten, en ook de Alkmaarders zullen zich dat blijven herinneren. Gij zijt een man, die als eerste onzer stadgenoten met recht ge noemd mag worden", zo eindigde de burgemeester, zijn toespraak, nadat hij de heer Van Slingerland een voorspoedig herstel van zjjn gezondheid en heil voor zjjn gezin had toegewenst. De dank van de gemeente Alk maar wilde de burgemeester ook op tastbare wijze tot uiting bren gen, maar „al wat ik U uit naam van de stad kan bieden, bezit U al", zei burgemeester Wytema, en daarom was de heer Van Slinger land de eerste, die een keuze kon maken uit de elf grafische kunstwerken, die de gemeente heeft aangekocht om ze te be stemmen tot geschenken. Namens de raad Namens de raad sprak de heer Couwen-hoven de scheidende stadsbestuurder toe. Hij dankte hem voor de wijze waarop hij de belangen van Alkmaar heeft be hartigd, maar ook voor de ma nier waarop hij de raadsleden immer tegemoetgekomen was. Hij loofde de persoonlijkheid van de heer Van Slingerland en getuigde van de meest prettige samenwer king met hem, niettegenstaande de politieke verschillen. Hij be treurde zijn heengaan als wet houder en als raadslid en deed een beroep op zijn particuliere adviezen. Met hartelijke dank- VRIJDAG 15 JANUARI HET GULDEN VLIES: Uit voering Turnlust (8 uur). WAPEN van HEEMSKERK: Feestavond voor leerlingen van de Rijkslandbouwwin- terschool (8 uur). Bovenzaal: Vergadering R.K. Reisvergniging (8 uur). Bioscopen: HARMONIE: „Konvooi naar Malta" (14 jaar) 8 uur. REX: „De man, die zij be geerden" (18 jaar). 2.30 en 8 uur. STEDELIJK MUSEUM: „Van unicum tot serieproduct". ZATERDAG 16 JANUARI HET GULDEN VLIES: Uit voering Turnlust (8 uur). WAPEN van HEEMSKERK: Donateursavond van Cres cendo (8 uur). Filmmiddag Dienst Welzijns zorg voor het Leger (1 uur). Bioscopen: Als Vrijdag. Voorstellingen te 7 en 9.30 uur; Rex ook om 2.30 uur. STEDELIJK MUSEUM: „Van unicum tot serieproduct." Waterstanden: Zaterdag: hoog water: 3.45 en 16.30 uur; laag water 10.00 en 22.45 uur. woorden en goede wensen ein- digde de heer Couwenhoven zijn afscheidstoespraak. Namens de hoofden van takken van dienst sprak Dr. W. J. Lo- j-enga de heer Van Slingerland in sympathieke bewoordingen toe. Hij overhandigde hem een lu xueuze doos sigaren met „de gekke medische raad", zoals hij dat zelf noemde, dat hij al ro kende aan goede gezondheid zou winnen. De gemeente-secretaris Mr. R. Veendorp schetste de loopbaan van de heer Van Slingerland, in de commissie van de plantsoenen, als wethouder van sociale zaken en als loco-burgemeester. Dit laatste met een korte onderbre king van October '46 tot Juni '48. Hij prees de wijze waarop de heer Van Slingerland het burgemees tersambt had waargenomen en hij noemde die tijd van samen werking een der prettigste perio den uit zijn ambtelijke loopbaan. Persoonlijk dankte hij de heer Van Slingerland, aan wie hij veel zei te danken te hebben, en na mens de afdelingschefs betuigde hij hem zijn erkentelijkheid voor de medewerking, die zij van hem mochten ondervinden, voor zijn behartiging van hun belangen en voor zijn steun bij het uitoefenen van hun functie. Namens het se- cretariepersoneel deed hij de heer Van Slingerland de beste wensen toekomen. Staande boven meningsverschillen De heer L. B. J. de Wilde, hoofd van de accountantsdienst dankte de scheidende oud-wet houder van financiën voor de voortreffelijke samenwerking ook onder moeilijke omstandigheden, voor de vriendschap die uit die samenwerking was gegroeid en voor de ruime blik, waarmee de heer Van Slingerland zich boven meningsverschillen wist te stellen, wanneer die er zoals bij de laatste begroting al waren. Hij rekende de jaren van deze sa menwerking tot de beste van zijn leven en bood de scheidende oud wethouder, mede namens het per soneel van zijn dienst, een aan denken aan. K.V.P. groot gemaakt De heer G. H. A. de Zeeuw dankte de invloed die de de K.V. P. zich in raad en college heeft verworven, voor een groot deel aan de heer Van Slingerland. Hij vroeg van hem, die de fractie met weemoed ziet heengaan, de steun voor de partij en hij wenste hem Gods beloning toe voor wat hij voor Gods zaak heeft ver richt. De heer Van Slingerland, blij om dit afscheid, waar hp aan vankelijk tegenop had gezien, legde in zijn dank- en afscheids woord de nadruk op de uitste kende samenwerking met raad en college, in de dertig jaren, dat hij als stadsbestuurder voor Alk maar werkzaam is geweest. „We hebben met elkaar voor Alkmaar gedaan wat we meen den dat goed was", zo getuigde hij. Hij memoreerde de goede verstandhouding met de vier bur gemeesters, met wie hij heeft samengewerkt, de heren Wende- laar, Van Kinschot, Koelma en Wytema, en hij verklaarde dat zijn gezondheidstoestand hem verhinderde langer daadwerkelijk aan het stadsbestuur deël te ne men. Die gezondheidstoestand is thans heel wat beter dan enige maanden geleden. „Het is maar goed dat mijn besluit tot heen gaan onherroepelijk is, anders Vol humor Hij dankte hen die hem hadden toegesproken en hen die hem stoffelijke blijken erkentelijkheid hadden geschonken. En hij door spekte zijn afscheidswoord met de humor, die hem immer heeft gekenmerkt. Een humor, die hem zonder schroom plezierige gehei men deed verklappen uit de keu ken van het stadsbestuur. Hij dankte allen, die hem hebben bij gestaan in de uitoefening van zijn taak en hij sprak de hoop uit, het werk van de raad uit de verte met aandacht te kunnen gadeslaan. „Ik heb een mooie tijd meegemaakt, die ik niet licht zal vergeten," zo verklaarde de heer Van Slingerland, die geestig vertelde hoe de stofzuiger thans met of zonder slang een rol speelt in zijn dagelijks leven en zei van plan te zijn, al fietsende de uitbreiding van Alkmaar in ogenschouw te gaan nemen. „Ik hoop dat Onze Lieve Heer mij de kracht geeft uw werk te blijven volgen. Het ga u allen goed; ik dank u allen zeer", zo besloot de scheidende stadsbe stuurder zijn afscheidswoord. K.V.P. biedt fiets aan En allen die daar in de raads zaal bijeen waren, burgemeester en wethouders, raadsleden, hoof den van takken van dienst, hoofdambtenaren, boden en jour nalisten hieven spontaan een „Lang zal hij leven" aan en even spontaan bood de heer de Zeeuw de scheidende oud-wethouder na mens de K.V.P. een fiets aan, om hem in zijn plannen tegemoet te komen. MAAR DAN OOK ALLEEN NOG MORGEN verkopen wij onze linksgeweven en geminderde eerste keus voor reclameprijzen le paar 1.95 2e paar 0.95 2 paar voor 2.90 Dus per paar - 1.45 MET ELASTISCHE BOORD le paar 2 .20 2e paar 1.10 2 paar voor 3.30 Dus per paar 1.65 alkmaar' ALKMAAR De landelijke ruiters van de L.T.B. gaven gis terenavond in „Het Wapen van Heemskerk" een revue, onder de titel „In Galop". Dat het „in ga lop" is gegaan, kunnen wij be amen. En we kunnen er aan toe voegen dat deze poging om met eigen krachten iets behoorlijks op het toneel te brengen, voldoende perspectieven heeft geopenbaard, om de toekomst met enthousiasme tegemoet te zien. Dit betekent wel iets, wanneer men bedenkt dat het grote aantal medewerkers grotendeels bestond uit leden van de ruitervereniging. die op niet onverdienstelijke wijze „hun beste beentje" amateuris tisch hebben voorgezet. Zij het dan, dat een bepaald gedeelte van het publiek somtijds Duke Elling ton of „The herry make brothers" ontbeerde, wijl het Heiloër Mu ziek Ensemble, onder leiding van de heer J. Smits, uit louter violen bestond en niet het volume kon opbrengen, om het geroezemoes van dat bepaalde gedeelte te overstemmen. En zelfs Rudi Car- ALKMAAR „Da's nou ook wat", vertelde mevrouw Haas broek gisteren in een groentezaak, „we zitten vandaag bij ons thuis in de feestvreugde, terwijl het huis op een verschrikke lijke manier is toegetakeld". „We zijn vandaag 12V2 jaar getrouwd, maakten ons vanmor gen op voor de feestelijke dag en kwamen tot de ontstellende ontdekking, dat de achterkant van ons huis versierd was met w.c.-brillen". Dit lijkt ons inderdaad een ontstellende ontdekking. Nadere informatie bracht aan het licht, dat de heer Haasbroek brand weerman is. Nu is het bij de brandweer de gewoonte bij een gelegenheid zoals die zich bij het gezin Haasbroek voordeed, een „gijntje" uit te halen. In de nacht van Woensdag op Don derdag is een aantal brandweerlieden het huis van de jubile- renden aan het versieren geweest op een buitengewoon originele manier. Het feit wil, dat de heer Haasbroek sanitair is en uiteraard veel met w.c.-brillen te maken heeft. De decorateurs van de brandweer hebben hierin aanleiding gevonden de ver siering in deze trant aan te brengen. De brillen waren dicht gemaakt met schijven karton, waarop verschillende spreuken als „pret met een croquet" uitdrukking gaven aan een zeker verlangen, de rol speelden van stille wenkers en op hun manier trachtten de feestvreugde te verhogen. Het betreffende huis staat aan het Fnidsep en de versierde gevel bevindt zich dus aan de Zaadmarkt, waar voorbijgangers zich de hele dag afvroegen of de bewoners gek geworden waren. Ze zijn dit niet. Een gezonde grap kunnen ze best verdragen en men behoeft er niet aan te twijfelen of de stemming 's avonds beneden peil was. ALKMAAR Enige tijd geleden reeds schreven we over de potten bakkerij van Jan Kalksma aan de Laat. We gaven toen een uiteen zetting van de door hem toegepaste werkmethodes en maakten gewag van de opvallende prestaties, die door hem in zijn toen nog betrekke lijke primitieve werkplaats geleverd werden. We zjjn gisteren weer een praatje met de negentien-jarige pottenbakker gaan maken. Bij het betreden van zijn werk plaats vielen ons onmiddellijk de uitbreidingen en de betere outillage op. Verrichtte hij zijn kunstzinnige arbeid aanvankelijk in een ruimte met een grootte van ongeveer zes bij vier meter, thans heeft het atelier een opper vlakte van ruim twintig bij zes meter. Het gebouwtje is ook iets hoger gemaakt. Tegen de muren staan op plan ken talloze fraaie werkstukken te wachten op het ogenblik, waarop ze worden vervoerd naar de afnemers die hoofdzakelijk in het buitenland wonen. Jan heeft het vooral van de export, waar bij zich in het bijzonder België als een klant van betekenis aan gediend heeft. Souvenirs, wand borden, asbakken en vele andere werkstukken, die stuk voor stuk veel zorg en tijd eisen, zijn arti kelen, die geregeld bij onze Zui derburen aftrek vinden. Op drachten voor werk „en gros" zijn lang niet sporadisch en ge regeld worden er geschenken in de vorm van wandborden en tegeltableaux besteld. Ook Ame rika blijkt veel belangstelling voor de met de hand vervaardig de pronkstukken te hebben. Op het ogenblik worden enkele hier van tentoongesteld op een pro- paganda-expositie, waarbij de viering van „Alkmaar 700 jaar stad" ten nauwste verbonden is. Uiteraard werkt Jan Kalksma voor het binnenland. Dit ge schiedt meestal door het maken van souvenirs, die uiteindelijk toch weer in het buitenland te rechtkomen, doordat de Neder landse winkeliers ze dagelijks verkopen aan touristen. De komende maanden legt Jan zich toe op Alkmaarse souvenirs in verband' weer met het komen de eeuwfeest. Tevens zal hij be ginnen met het vervaardigen van kleine en fijnere kopjes en scho tels, waarnaar in België veel vraag bestaat. Het ziet er dus naar uit, dat de omzet van 5000 werkstukken per week aanmer kelijk zal worden uitgebreid. Binnenkort hoopt Kalksma zijn werkterrein te vergroten door zich ook te gaan bezig houden met glas in lood-werk, vooral met gedenkramen in het kleinere genre. Verwacht kan worden, dat het momenteel nog kleine bedrijfje zal uitgroeien tot een industrie van formaat. Er wordt nu ge werkt door een tweetal personen, maar het opvoeren van dit aan tal zal niet lang uitblijven. Het veelvuldige bezoek, gebracht door Amerikanen, is een duidelijk teken voor de toekomst van Jan Kalksma. Advertentie elastisch *99 ALKMAAR In het Gulden Vlies vond gisteravond het vierde abonnementsconcert plaats door het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Marinus Adam en m.m.v. de Franse pianiste Pau line Marcelle. Het programma bood ons uit sluitend Mozart en Beethoven, wat weliswaar eenzijdig, doch ge zien de vermelde werken hoogst aantrekkelijk was. Begonnen werd met een van Mozart's rijpste synvphonieën n.l. die in Es-dur (K.V. 543) Het duurde wel even, voor het orkest de juiste sfeer getroffen had. De langzame inleiding, karak teristiek voor deze symphonie. was niet geiheel rhythmisoh en deed schuchter aan in plaats van dramatisch. De muzikale vonk werd allengs helderder tot zij ons in het Me- nuetto eerst recht voldeed. Het trio werd vooral door de klarinettisten tot een verrukke lijke cantilene gevormd. De finale was dadelijk voor naam van tempo en klank. De snelle figuren bij de strijkers werden fris gearticuleerd. Jammer dat de spanning door een foutieve inzet van de klari nettist even teloor ging. Deze zette zijn motiefje dat achtereen volgens in fagot en fluit geïmi teerd en verwerkt moest worden, op de 2de tel in, in plaats van op de 2de helft daarvan. Het duurde wel een maat of acht eer dirigent Adam z'n musici weer in 't rech te spoor had. Toen de clarinettist dit. grapje bij de herhaling nog maals lanceerde, corrigeerde de dirigent dit onmiddellijk. Pauline Marcelle bleek in Mo zart's pianoconcert in d. kl. terts (K.V. 466) een ideaal Mozart-ver- tolkster te zijn. Haar spel was gedecideerd en voornaam, weliswaar romantisch doch nergens overdreven gevoe lig:. De bewogenheid van haar mu siceren kwam van binnen uit en maakte een diepe indruk op haar toehoorders. De begeleiding waarin vooral het hout een belangrijk en dik wijls zelfs gevaarlijk aandeel had werd door de musici aandachtig en muzikaal verzorgd. Dat zij ons soms toch nog even in een bepaald onderdeel stoor den kwam waarschijnlijk doordat ::uline Marcelle ons met haar ibel musiceren té veel verwen de. Na afloop moest zij terecht een langdurige ovatie ondergaan. In de tot slot gespeelde Sym phonie no. 2 in D. gr. t. v. Ludw. v. Beethoven had dirigent Adam het orkest stevig in handen. Het Allegro con brio klonk vi taal en spannend. Het breed uit gesponnen larghetto werd vooral door de egale klank v. d. strij kers waardig voorgedragen. In het verrassende Scherzo ge noten we van de speelse samen spraak tussen blazers en strij kers, die overging in het enthou siast gespeelde Allegro molto. Dit deel, dat o.i. Schubert ge ïnspireerd moet hebben in zijn „toneelmuziek bij Rosamunde". vormde het sluitstuk van deze accuraat en fris gespeelde sym phonie en tevens het einde van dit gelukkig goed-bezoehte con cert. G. v. d. I. (Advertentie) ALKMAAR. Harmonie: Kon vooi naar Malta, 14 jaar; Vrou wen die het teken dragen, 18 jaar. Rex: De man die zij be geerden, 18 jaar. DEN HELDER. Tivolie: Ma- nima, het meisje zonder sluier, 13 jaar m. voorbeh.; De vluchte ling van Alamo, 14 jaar. Wit te: Een kind was getuige, 14 jaar; De grootste grap van het atoomtijdperk, onbek.; A. C. in het vreemdelmgelegioen, 14 jaar. SCHAGEN. Royal: Het myste rie van het Leven, 14 jaar. WIERINGEN. Das Land des Lachelns, a.l.; Intriges in het Oosten, 14 jaar. HOORN. Victoria: De Rode Baret, 14 jaar. Winston: Een Dorpsschandaaltje, 18 jaar. ANDIJK. Sarto: Wenn die Abendglocken lauten, 18 jaar. LUTJEBROEK. City: Willy en Joe in Tokio, a.l.; Rio Grande, 14 jaar. ENKHUIZEN. Munt: Heidi, a.l.; Jut en Jul bij de film, a.l. rell (die de humorist Ber Rusche verving) vroeg of het publiek niet gestoord was in hun gesprek, door het spel van het ensemble. Gezonde propaganda De voorzitter, de heer Joh. Saa- se, verduidelijkte de opzet van deze avond, door te wijzen op de propagandistische zijde, die er aan verbonden is. En verder vroeg hij clementie voor de spelers, waarvan de meesten voor het eerst op de planken stonden. Deze clementie was niet ongegrond, maar wie zal zich geërgerd heb ben aan het somtijds wat stugge spel? Wij geloven: niemand. De spontaniteit waarmee gespeeld werd vergoedde veel en gaf blijk van enthousiasme. Rudi Carrell was een waardig vervanger van Ber Rusdhe en Harry de Waard, die de Liewie Zusjes verving (die om de een of andere duistere reden ook niet aanwezig waren) bleek een goede stem te bezitten, zodat ook de Liewie Zusjes door niemand werden ontbeerd. Maar laat hij zich niet te zeer laten leiden door „Ferdinandje" wiens escapade's aan de rand van het banale grensde Van het overladen programma, dat door een ingelaste verloting nauwelijks kon worden afge werkt, was het ballet,, dat onder leiding van Mevr. Ris was inge studeerd, wel het meest spectacu laire gedeelte, zonder daarbij ove rigens tekort te doen aan de tien tallen anderen, die deze avond tot een geslaagde propaganda-avond hébben gemaakt. Vermelden we daarbij mevr. v. Echmond, sopraan, en de regis seur de heer G. Aafjes. En hopen we tenslotte, dat deze revue, die op 6 Februari in Schermerhorn nogeens wordt gegeven, dezelfde enthousiaste belangstelling mag ondervinden als gisterenavond het geval was. medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond VEEL WIND Zwaar bewolkt met plaatse lijk enige regen of motregen en later verspreide opkla ringen. Krachtige tot storm-' achtig Westelijke wind. Mor gen overdag minder zacht. (Adverentiel bij radio-ontvangst Nog niet overal en niet op ieder radio toestel te ontvangen. Wendt U voor be trouwbare inlichtin gen op dit gebied tot een LANGESTRAAT 77 Tel. 2626 ALKMAAR ALLE JONGENS EN MEISJES VANAVOND NAAR DE NIEUWSTRAAT ALKMAAR. Hedenavond acht uur zullen twee paters uit het klooster te Nieuwe Niedorp, Pater Rembert en Pater Bertholt in het jeugdgebouw aan de Nïeuwstraat een lezing houden en een film vertonen over Oost- Duitsland. Deze Paters zijn zelf met een kapelwagen door Duitsland ge trokken. Zij weten uit eigen er varing hoe velen ellendig leven in barakken en kelders. We zijn ervan overtuigd dat alle jongens en meisjes van 17 jaar en ouder belangstelling zullen hebben voor de problemen van Oost- Duitsland en de vluchtelingen uit het Oosten. Over het leed en de ellende, die door deze vluch telingen worden geleden, zal deze avond, de Alkmaarse jongeren een levensecht beeld geven. Het belooft een uiterst inte ressante avond te worden voor alle Alkmaarse jongens en meis jes en voor iedere andere belang stellende. Iedereen is welkom. Men zal de aanwezigen slechts een offertje van een kwartje vragen voor de zielzorg onder de vluchtelingen uit het Rode Oos ten. En dat zal ieder wel voor dit goede doel over hebben. Biljarten AMSTEL WON VAN HEINEKENS ALKMAAR In café Hecker, Verdronkenoord, werd Donder dagavond de 7de ronde verspeeld van het Amstel-Heinekens-tour- nooi. De stand na 6 ronden was 26—22 voor Heinekens. De Boer was in zijn partij tegen Lichthart in het begin slecht in vorm, maar na de 19de beurt begon hij met zulke hoge serie's, dat Lichthart het hoofd moest buigen. Jansen heeft het niet tot een overwin ning kunnen brengen tegen Hec ker. Dit is geen schande, want Hecker speelde op zijn eigen biljart. Martin heeft steeds 10 carme achtergestaan en het zag er niet naar uit, dat hij zijn partij zou winnen, maar met een prachtige slot-serie van 17 carr. verraste hij Nieuwendijk. Hui- berts heeft de kleuren van de Amstel hoog gehouden, hij won in 25 beurten van Berkenpas, en hiermede kwam de stand na de 7de ronde gelijk op 28 punten. Volgende week Donderdag wordt de finale gespeeld in Ber gen bij de heer Nieuwendijk. 120 C. de Boer 120 38 15 3.15 68 A. Lichthart 63 38 6 1.65 57 H. Hecker 57 36 8 1.58 35 C. Jansen 28 36 4 0.77 69 A. Martin 69 30 17 2.30 70 Nieuwendijk 58 30 16 1.93 64 J. Huiberts 64 25 12 2.56 55 B. Berkenpas 38 25 6 1.52 Eenheid in belang van Bergen betvaard BERGEN. Bij het ter perse gaan van dit nummer bereikte ons het bericht dat de secretaris penningmeester teruggekomen is op zijn besluit om met onmiddel lijke ingang zijn bestuursfunctie bij de V.V.V.-Bergen neer te leg gen. De heer J. H. M, de Sonna- ville heeft in het belang van Ber gen besloten secretaris-penning meester van de V.V.V. te blijven en eendrachtig samen te werken met de voorzitter en de andere bestuursleden. De brief, waarin hij de V.V.V. zijp besluit tot aftreden meedeel de, waarvan wij elders in dit nummer de inhoud publiceren, heeft de heer de Sonnaville in middels ingetrokken. Wij waren niet meer in staat het bericht omtrent zijn aftreden uit onze krant te verwijderen. Het zij door dit bericht gerectifi ceerd. Wij verheugen ons oprecht over deze gelukkige wending, waardoor, naar wij hopen, de eenheid in het V.V.V.-bestuur van Bergen bewaard blijft. Alfeniaarder vond: TE BERGEN AAN ZEE ALKMAAR. Gistermiddag vond de heer Pieters uit de Sta tionsstraat aan het strand van Bergen aan Zee een fles met een brief als inhoud. De fles, en uiteraard ook de brief, was af komstig uit Noorwegen. Uit een korte beschrijving, m het Noors gesteld, kon worden opgemaakt, dat de brief per fles verzonden is in het kader van een prijs vraag, georganiseerd door een Noorse krant. Opzending van de brief zou worden beloond, ter wijl ook voor de verzender in Noorwegen een prijs zou zijn W|?et toeval wil. dat het gezin Pieters voor de derde maal met een dergelijk voorval in aanra king komt Enkele jaren geleden vond de zoon van de heer Pie ters een Engelse fles en tenge volge daarvan voert hij nog ge regeld correspondentie met men sen iri Engeland. Hét gezin wacht nu in spanning af, hoe het ant woord op de brief zal luiden. BURGERLIJKE STAND ALKMAAR Geboren: Mari anne M. E. d.v. A. Vogelpoel en M. de Graaf; Margot d.v. J. H. J. van Spanje en T. de Groot. Ondertrouwd: Willem ten Kas en Frauktje van der Laan. Fre- derik Nagel en Alida W. Blom. Willem Admiraal en Anna Ca- tharina Meijer. Gehuwd: Jacob Zentveld en Lucie J. le Fèbre. Overleden: Geertje Toorenburg, 88 jaar. ECONOMISCHE WETEN SCHAPPEN ALKMAAR Onze stadge noot de heer A. J. Dam is aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam geslaagd voor het Doctoraal examen in de Econo mische wetenschappen. CHAUFFEURS WORDEN BELOOND ALKMAAR De NACO is gewend zijn chauffeurs, die gedu rende lange tijd achtereen zonder schade te veroorzaken hun werk doen, te belonen. Op Vrijdag 22 Januari zullen des avonds in het café Tom niet minder dan 26 chauffeurs die twee jaar en 7 die drie jaar lang schadevrij hebben gereden, diploma's en insignes worden uitgereikt. VERJAARDAG PRINSES BEATRIX ALKMAAR In verband met de landelijke herdenking van de watersnoodramp op 1 Februari a.s. zullen ter gelegenheid van de verjaardag van H. K. H. Prinses Beatrix op Zondag 31 Januari zelf de vlaggen uitgestoken wor den, dus niet op Maandag 1 Febr. LEZING OVER BENZINGEBRUIK ALKMAAR Gisteren werd in Hotel Victorie voor de garage houders van de kop van Noord holland door de Shell een lezing en een show gegeven over de be langrijkste ontwikkeling van de benzine in 32 jaar. O.a. werd getoond het nieuwste product benzine met l.C.A. (Ig nition Control Additive). Deze Shell-benzine bevat thans deze I. C.A. waardoor de hoofdoorzaak Van het vermogenverlies wordt weggenomen. Voor dit product is Nederlands octrooi aangevraagd. ALKMAAR. D.A.W. begint het tweede deel van de centrale wintercompetitie met een wed strijd tegen H.P.C., de ploeg van Joris Tjebbes. De Heemstede naren spelen één jaar in de eer ste klasse en zijn van dezelfde sterkte als D.A.W. We mogen Zondagmiddag om twaalf uur in De Overdekte dus een fraaie partü polo verwachten.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3