veldt India zal krijgsgevangenen op 20 Januari overdragen Biljartmusketiers vaagden jeugdige coming-men weg Enerverende strijd in de tweede competitiehelft 5.9? JlMim ,EN INDEL Sowjet-Unie verwerpt het Westelijk voorstel Kleine Commissie R.T.C. maakt goede vorderingen Nationale Reserve verstevigt haar kader le Jaarlijkse EWERK irh. in gebruik kort bij onze jd moet onze iERUIMI 2.98 /oor heren 49 2.98 gelappen ^8 1,78 N- CA 48 ct FFERS potprijzen Stap kwam niet onverwachts Prawda schrijft: Inzake verkiezing Mau-Mau opereert met handgranaten in heel Duitsland Kampioenschap hoofdkl. 47-2 in Amersfoort begonnen Alleen Aruba niet voldaan Tafeltennis in Noordhollands Noorderkwartier Demonstratie-avonden trekken grote belangstelling Afdelingstournooi wederom in April Trekt de Vietminli weer ten aanval? Onderscheidingstekenen uitgereikt F.S. rechter door verdachte vermoord Vrijdag 15 Januari 1954 Pagina 9 zen MAAR len, brengen wij nog 'RIJZEN lFW ASBAKJES it één stuk in re- eda en wit emaille 2.97 ,LUM. 'HEEPOTTEN 2.49, 2.24, 1.97 in onze afdeling RDJES DECOR hts 79 ct. IES, 24 DELIG met ecor, slechts 29.48 CHOOTKOFFIE- IOLENS NU 3.97 /ANDMOLENS, NU 6.90 igestraat 20 strekt tl ALKMAAR -s, HUISVLIJT voor e PRIJZEN [JBBERZOLEN Q yet :rs, a tct - en BOOD- 3 QO :N, vanaf J.7Q rNERS:68a 98. 73, O Jet BBER. Q paar 39, 29, 'ct vdjes, anaf opgeruimd OO .98, 58, 083 ct PANMOENJON, 14 Jan. De Indische luitenant generaal K. S. Thimayya heeft de geallieerden en communisten vandaag meegedeeld, dat de Indische troepen de krijgsgevangenen, die niet wensen te repatriëren, op 20 Januari a.s. zullen uitleveren aan de partijen, die hen oorspronkelijk krijgsgevangen hebben gemaakt. De mededeling van Thimayya als gevangenen en niet als bur- gers zal terugsturen. Hij waar schuwde beide commando's, dat indien zij de status van de ge vangenen zouden veranderen, zij niet zouden handelen volgens de bepalingen van de bestandsover eenkomst. Volgens Thimayya stelt de neu trale repatriëringscommissie zich op het standpunt, dat krachtens de bestandsovereenkomst de twee legerleidingen de gevangenen niet in vrijheid kunnen stellen na hun terugkeer, voordat allen „voorge licht" zijn en de vredesconferentie kwam niet onverwacht. Betrouwbare woordvoerders hadden gisteren reeds in New Delhi gezegd, dat de Indiërs de 22.000 krijgsgevangenen, die zij in Korea onder hun hoede hebben, minstens drie dagen voor 22 Januari, de datum waarop zij krachtens de wapenstilstandsover eenkomst moeten worden vrij gelaten, weer aan het geallieerde en communistische commando zullen overdragen. De Indiërs bewaken ongeveer 22.000 Noordkoreaanse en Chinese krijgsgevangenen, die weigeren naar hun vaderland terug te keren. Verder hebben zij onder hun hoede 21 Amerikanen, een Brit en 325 Zuidkoreanen, die niet wensen te repatriëren, In een brief aan het communis tische en geallieerde commando zei Thimayya, dat India, op eigen verantwoording, de krijgs gevangenen als krijgsgevange nen en niet als burgers zou uitleveren, aangezien dit „de enige correcte, wettige en vreed zame weg is, die ons open staat". Een Indische woordvoerder deelde mee, dat het besluit van Thimayya „het definitieve stand punt" van het Indische commando weerspiegelt en de goekeuring van de neutrale repatriëringscommis sie niet behoeft. De Zwitserse en Zweedse dele gaties hebben bezwaar gemaakt tegen gedeelten van Thimayya's brief, doch niet tegen de uitleve ring van de krijgsgevangenen als zodanig. Polen en Tsjecho-Slowa- kije hebben vermoedelijk vastge houden aan de communistische eis, dat over het lot van de krijgsgevangenen door een Kore aanse vredesconferentie moet worden beslist. Thimayya legde er de nadruk op, dat India de mensen, die niet gerepatrieerd wensen te worden, Italiaanse krijgsgevangenen uit Rusland teruggekeerd WENEN 14 Jan. Een groep Italiaanse krijgsgevangenen is uit Rusland in Wenen aangekomen, op doorreis naar Italië. De groep omvat 18 van de in totaal 38 krijgsgevangenen die deze maand uit Rusland worden terugver wacht. De groep heeft zicih naar het hotel Congress in de Rus sische sector van Wenen begeven. Onder de 18 gerepatrieerden be vinden zich 12 soldaten en zes burgers, onder wie twee katho lieke geestelijken. Zij zeiden dat nog een groep van 16 Italianen zal volgen. Op 11 Januari waren de gerepatrieerden uit Kiëf ver trokken. hun toekomst besproken heeft, tenzij beide partijen iets anders overeenkomen. In zijn brief verzocht hij de geallieerden en communisten Woensdag om 0900 uur (0100 uur Ned. tijd) de gevangenen aan de Noordelijke en Zuidelijke grens van de gedemilitairi^eerde zone weer onder hun hoede te nemen. Hij heeft gevraagd het antwoord van beide partijen voor Zaterdag te mogen ontvangen. De Zwitserse afgevaardigde in de repatriëringscommissie heeft ingestemd met de terugkeer van de gevangenen, maar hij stelde zich op het standpunt, dat zij als burgers i.p.v. als gevangenen in vrijheid gesteld moesten wor den. Engeland heeft er vandaag op aangedrongen dat de 22.500 anti communistische krijgsgevangenen op Korea als burgers vrijgelaten zullen worden binnen 48 uur na dat India ze overgedragen heeft aan het geallieerde opperbevel. tegen boerderij-bewoners NAIROBI, Kenya, 14 Januari Een groep van 60 tot 100 leden van de Man Mau heeft gister avond een aanval gedaan op de boerderij van de Europeaan P. F. Grimwood in Kinangop. Grimwood en zijn echtgenote slaagden er met behulp van de politie in de aanvallers te ver drijven. De Mau Mau had eerst dertig hutten in brand gestoken en een arbeider om hét leven gebracht. Vervolgens trokken zij op naar de boerderij. Grimwood schoot op de aanvallers en doodde er drie, De overigen begonnen daarop handgranaten door de ramen van het huis naar binnen te gooien, doch de bewoners bleven onge deerd. MOSKOU, 14 Jan. De Prawda heeft vandaag in een belangrijk artikel verklaard, dat de Sovjet-Unie de voorstellen van het Westen om in geheel Duitsland vrije, onder interna tionaal toezicht staande verkie zingen te houden, verwerpt. De Prawda schreef, dat het Westelijke voorstel een „berucht" bedrog was, dat niet alleen een inmenging zou betekenen in de binnenlandse aangelegenheden van Duitsland, doch het Duitse volk tevens zou uitleveren aan „militairistische-fascistische" ele menten, zoals de regering van Bonn. Het voorstel voor verkiezin gen onder toezicht, dat de be langrijkste voorwaarde is van het Westelijke programma voor de hereniging van Duitsland, werd in het artikel, geschreven door P. Alexeev, scherp veroor deeld. De kop luidde: „Valse phrasen en de ware bedoelingen van hetgeen verborgen ligt ach ter de verklaringen betreffende vrije verkiezingen in Duitsland". Het is de tweede achtereen volgende dag, dat het orgaan van de Russische communistische partij een Westelijk denkbeeld, dat naar verwacht wordt op de bijeenkomst van de Grote Vier in Berlijn ter sprake zou komen, afkraakt. Gisteren verwierp de Prawda de Westelijke voorstellen om de Sovjet-Unie veiligheidsgaranties te verstrekken tegen een Duits- land, herbewapend op basis van werd geen reden opgegeven. de E.D.G. of de N.A.T.O. In het artikel in de Prawda werd betoogd, dat „eventuele verkiezingen in Duitsland door de Duitsers moeten worden ge organiseerd, zonder inmenging van buitenaf", aangezien „het duidelijk is, dat verkiezingen, die onder het toezicht staan van bui tenlandse mogendheden, niet vrij genoemd kunnen worden. De Duitsers zijn gebelgd over de voorstellen van buitenlanders, om toezicht te komen houden op hun verkiezingen, daar zij im mers geen kolonie zijn". De Prawda leverde verder cri- tiek op een suggestie van de regering-Adenauer om de grond wet van Bonn voor geheel Duits land te doen gelden. „Zij stellen zich voor de anti democratische grondwet van Bonn tot de basis te maken van een constitutie, die in de toekomst in geheel Duitsland van kracht zal zijn", betoogde de Prawda. „Zij werken plannen uit (in Bonn en in het Westen) om de volkshuishouding van de (Oost) Duitse democratische republiek te absorberen", aldus het artikel. Veiligheidsraad behandelt klacht over Jordaan op 21 Januari NEW YORK 14 Jan. De bij eenkomst van de Veiligheidsraad van de V.N. die vandaag om 21.00 uur Ned tijd zou plaats vinden om de klaoht te behandelen van Syrië tegen de afleiding van het water van de Jordaan-rivier door Israël, is uitgesteld tot 21 Jan. Gisteravond laat werd om dit uitstel verzocht door Amerika, Engeland en Frankrijk, Hiervoor OOG OM OOG BRISBANE 14 Jan. Een 68-jarige Australische werf- arbeider te Brisbane, die vier jaar lang blind was geweest, kreeg enige tijd geleden in het ziekenhuis bezoek van 'n 31-jarige slager, Phil Trevor, die 'hem zgide: „Ik hoor, dat je 'n oog nodig hebt, je kunt er een van mij krijgen." De werfarbeider, Tom Dilks, bood als tegenprestatie een grote som gelds aan, maar de slager sloeg dit af. Men had hem gezegd, dat hij het gebruik van zijn ene oog. tengevolge van een gezwel, toch zou verliezen. Het oog werd overgeplant en dezer dagen kon Tom Dilks zijn weldoener zien. Dilks had een van zijn ogen verloren bij een ontploffing in 1915 en was later ook aan het andere blind geworden. In de tweede middagpartij, terwijl juist Piet van der Pol, de houder van de Ned. titel in het 47/2 kader zijn hoofd vol rimpels zette bij een meesterlijke negentig van de jeugdige Scholten, richtte naast het andere biljart Henk de Kleine Jr. zich na zijn zevende beurt op. Hij had een voorsprong van tachtig caramboles veroverd op Kees de Ruyter.De jeugd in de aanval. Zouden dan toch in dit kam pioenschap reeds op de eerste dag verrassingen vallen, die me- thans nog niet voor mogelijk had gehouden? Vier beurten later wist men het antwoord. Want Kees de Ruyter was in een sneltreinvaartje met series van 8810511 en 125 van de Kleine weggelopen. En een monumentale 166 bezwoer het gevaar voor Piet van der Pol. Er was veel belangstelling in „de Oranjeboom" te Amersfoort, toen gistermiddag het tournooi om het Nederlands kampioen schap hoofdklasse 47-2 begon. Met twee erbarmelijk slechte par tijen. Mol en Metz brachten er helemaal niets van terecht. Het was een soort marathon, waarbij de jeugdige Amsterdammer Mol adem tekort kwam. De taaie Ha genaar won tenslotte nog royaal. Op het andere biljart was Teege- laar door enkele nuttige series al direct van Van Oosterhout weg' gelopen. De driebandenman scoort series, die het oog bekoren, maar hij laat diezelfde series vaak afknappen door een non chalance, die hem zal beletten in welk tournooi dan ook, een voor aanstaande rol te spelen. Aan v. Oosterhout had hij geen kind. Na een 31 in zijn eerste beurt, kwam hij in de volgende 15 slechts tot 64 in totaal De spannendste en ook de WILLEMSTAD, Curacao 14 Jan. Naar men te Willemstad uit niet- officiële bron heeft vernomen, hebben de besprekingen in de .Kleine Commissie' over de voort zetting van de rondetafel-confe rentie een bijzonder vlot verloop. Het wordt niet onmogelijk ge acht, dat het overleg reeds binnen een termijn van 14 dagen zal zijn voltooid. Naar het schijnt heeft men besloten, uit hoffelijkheid te voldoen aan het verzoek van Su riname, om naar Suriname te gaan, waar het overleg dan de finitief zou worden beëindigd. Het meest belangrijke resultaat schijnt tot nu toe te zijn geboekt met betrekking tot het vraagstuk van het rech van secessie (recht tot uittreding uit het Koninkrijk van een der Rijksdelen) op welk punt een voor alle partijen be vredigende formulering schijnt te zijn gevonden. Na een welverdiende rustperiode van enkele weken zal a.s. Zondag de tweede competitiehelft van de afdeling N.H.N.K. een aanvang nemen. Opnieuw zal de strijdlust ontbranden, wellicht heviger dan ooit tevoren. Hier en daar werden wijzigingen aangebracht in de samenstelling der teams, het operatieplan met kennis van zaken uit gestippeld en de geoefendheid van hen, die de voorposten gevechten moeten leveren, aan een nauwkeurige controle onderworpen. Het gaat er dit seizoen om voor de teams om de volgende competitie in een hogere klasse uit te komen. Vooral nu het afdelingsbestuur heeft besloten de afdeling in pyramidevorm op te bouwen en een alleszins aanvaardbare promotie-degradatieregeling heeft samengesteld. saris van Propaganda voert hij acties in Noord-Holland om tot oprichting van nieuwe verenigin gen te komen. Schagen (S.R.C.) kreeg zijn tweede vereniging en in de Rijp werd ten aanschouwe van een ongekend aantal belang stellenden een demonstratie avond gehouden, waarna tot op richting van een club werd over gegaan. In de komende weken worden demonstraties georgani seerd in Monnikendam, Midden- Beemster, Twisk (met de kam pioen van Nederland Cor du Buij en de hoofdklasser Goudsmit), Volendam, Koedijk, Hoogkarspel, Nibbixwoud, Wervershoof, Mid- denmeer en Hypolitishoef. De banden met de nog niet officieel aangesloten verenigingen uit Zwaag, Alkmaar (Reactie: de vermoedelijke grote 'aanwinst voor de afdeling N.H.N.K.), Aartswoud en Texel (Readij) werden verstevigd. Demonstratie avonden, die steeds overvolle zalen trekken en meestentijds re sulteren tot oprichting van een tafeltennisvereniging ter plaatse. Wederom zullen de afdelings kampioenschappen dit jaar in April worden gehouden. Naar alle waarschijnlijkheid zal de gro te bloembollenveiling te Boven- karspel opnieuw de arena vor men, waar de honderden spelers en speelsters hun talenten naar voren zullen brengen. Het be stuur hoopt ook dit jaar op de veelzijdige medewerking van de besturen van de bloembollen- veilingvereniging „West-Fries land" en Westfriese Flora te mo gen rekenen. Werden vorig jaar reeds de stoutste verwachtingen overtroffen, zowel wat het aantal deelnemers als de publieke be- Wie geen rust kenden en on versaagd op de bres bleven staan om de afdelingszaken naar beste weten en kunnen te behartigen: het bestuur. De activiteit die zij de laatste maanden ten toon spreiden, kent geen grenzen. Slechts een devies stellen zij zich voor ogen, de tafeltennissport in onze gewesten meer bekendheid te geven, en tevens een dienende taak te verrichten aan de gemeen schap door middel van een ge paste ontspanning te brengen aan hen, die na de dagelijkse beslom meringen en de zorgen van hui selijk aard, in andere oorden wil len verpozen. De centrale training startte Zaterdag j.l. in Alkmaar. Onder de bekwame leiding van trainer Ph. Visser oefenen tien uitverko renen in .de komende maanden ter verbetering van het spelpeil. De Keuze Technische Commissie heeft deze zaak dusdanig in han den genomen om uit de impasse te geraken, die is ontstaan door het geringe contact dat de afde ling N.H.N.K. in de loop der jaren had met de top-afdelingen van de Nederlandse Tafeltennis- bond. De competitie verloopt in alle opzichten naar wens. Com petitieleider N. Koster houdt de touwtjes strak in handen, een verzekering temeer dat ook de tweede helft naar voldoening van allen zijn beslag zal krijgen. Bijna onverbrekelijk is de naam van G. Kooij aan de tafeltennis sport verbonden. Nu, als Commis- langstelling betrof, het a.s. tour nooi belooft een mijlpaal te wor den in de geschiedenis van de tafeltennissport in Noord-Holland. Het bekostigen van al deze ac tiviteiten heeft niet nagelaten haar stempel te drukken op de fi nanciële sector. Andere vooruit strevende ideeën zullen tot het volgende jaar worden opge schort maar niettemin is het bestuur optimistisch gestemd voor de toekomst, die ongetwij feld een verruifning van de geld middelen met zich mee zal bren gen. Indeling promotie- en degrada tiecompetitie 1953/1954: Onderste twee geëindigden van de eerste klasse spelen met kam pioen van de tweede klasse om twee plaatsen in de eerste klasse. Promoveert de kampioen van de eerste klasse echter niet naar de landelijke overgangsklasse, dan wordt door deze drie teams om een plaats gespeeld. Onderste twee geëindigden tweede klasse spelen met no.s twee en drie van klasse 3A en 3B om vier of vijf plaatsen in de tweede klasse. Kampioenen van 3A en 3B pro moveren automatisch. Laatst ge- eindigden 3A en 3B speien met de no.s twee van 4e klasse A, B, C, D, E om vier of vijf plaatsen in de derde klasse. Kampioenen 4e klasse promoveren automa tisch. Laatst geëindigde van da mes algemeen speelt met de kam pioenen van 4A en 4B om een pl'aats in de Algemene klasse. HANOI, 14 Januari Van de zjjde van het Franse leger wordt vernomen, dat binnen enkele da gen een aanval van een Vietminh strijdmacht van 20.00D man op Bien Phu in het Noordwesten van Indo-China verwacht wordt. De Franse legerleiding ver wacht verder, dat binnen 48 uur „de derde ronde van de gevech ten om Seno zal beginnen. In dien de Vietminh niet spoedig aanvalt, dan zullen wij tot de aanval overgaan", aldus een zegs man van het Franse commando. De Vietminh heeft rond Seno, in het midden van Laos, vijf of zes bataljons opnieuw gegroe peerd. De Fransen zeggen, dat zij bij de gevechten om Seno tot nu toe reeds drie Vietminh bataljons buiten gevecht gesteld hebben. Thans bloedserum op weg naar Rome ROME 14 Jan. De gezond heidsdienst van de Staat Michigan heeft vandaag weer het serum anti-hemopihilic gamma globuline verzonden om te voorkomen, dat 'n ltaliaansen doodbloedt. In ver twijfeling lieten de ouders. Sig- nore en Signora Pasquale Russo in het nabijgelegen Colleferro, de Amerikaanse ambassadrice Clare Boothe Luce weten, dat indien zij 't serum niet konden krijgen hun 10 jaar oude zoon, Vincemzo. die reeds zijn tanden begint te ver liezen, zou doodbloeden. Weer Perzische zaak gelastigde in Londen LONDEN 14 Jan, Dr. Khus- rau Afshar Qasimlu, de eerste Iraanse diplomatieke vertegen woordiger in Londen sinds de di plomatieke betrekkingen m-et Londen in October 1952' verbro ken werden, is hier vandaag aan gekomen om zijn functies te aan vaarden als zaakgelastigde. Deel van Arubaanse leden niet voldaan. De heer Henny Eman, een der leden van de Antillaanse delega tie, heeft heden niet deelgenomen aan het overleg i'n de „Kleine Commissie." Hij heeft zich naar Aruba begeven en vandaar uit een verklaring uitgegeven waarin hij zegt: ik ben naar Aruba ge gaan om daar actie te voeren. Na opening van het overleg in de Kleine Commissie is mij geble ken, dat men de eis van Aruba niet wenst te behandelen en eerst de toekomstige verhouding tussen Nederland en Suriname geregeld wil zien. Aruba gevoelt zich ech ter ook partij in het overleg en zal niet berusten in een regeling met Nederland, zonder dat de rechtmatigheid van de eis van Aruba oP zelfstandigheid is er kend. Indien Suriname de, vrij heid opeist om zich af te schei den, indien de band met Neder land -een belemmering zou blij ken te zijn voor de economische ontwikkeling van Suriname, moet men dit ter wille van Suriname's toekomst respecteren. Curacao staat reeds thans de economische ontwikkeling van Aruba in de weg, aldus de heer H. Eman. Morgen zal de eilandenraad van Aruba bijeenkomen voor een be spreking van de kwestie van de afscheiding van Curacao. Met de besluiten van de Arubaanse eilandraad in de zak zal de heer Eman naar Curacao terugkeren teneinde de reacties der Kleine Commissie daarop te peilen. Waarnemers achten het niet uitgesloten, dat de heer Eman zich van het verdere overleg zal terugtrekken, indien deze reacties zijns inziens onbevredigend zijn Hij vei-klaarde nog, dat Aruba 'n verhouding tot Nederland wenst als die van doohter tot moeder. Op de conferentie heeft minis ter Kernkamp de eis van Aruba verwezen naar de in 1951 inge stelde commissie voor een rege ling van de staatkundige onder bouw van de verhouding tussen de zes eilanden van de Ned. An tillen. (De eis van Aruba behelst een eigen, rechtstreekse verhouding van Aruiba tot Nederland, neven geschikt aan die van het gebied der Ned. Antillen tot Nederland). (Van onze verslaggever) 1 bekende omgeving, terwijl de ALKMAAR. Gisteravond zijn dienstplichtige onder-officieren in aanwezigheid van de volledige weer beschikbaar komen voor staf van het districtsbureau van hun oorspronkelijke onderdelen de Nationale Reserve in Noord- bij de Koninklijke Landmacht. Holland-Noord de onderschei- Vervolgens reikte Majoor dingstekenen uitgereikt aan die kortgeleden tot sergeant bevor derde korporaals. Door deze korte plechtigheid is de cursus, waar aan dertien personen hebben deelgenomen, afgesloten. De Majoor J. Kropf sprak een welkomstwoord, in het bijzonder tot de nieuwbenoemde onder officieren, en noemde de promo tie een mijlpaal in de geschiede nis van de Nationale Reserve in dit district, omdat de districts- kaderopleiding voor de eerste maai taakbewuste personen heeft afgeleverd. Door de geslaagden is een bijzondere prestatie geleverd, want in vergelijking met de dienstplichtigen is de studietijd zeer kort geweest, waardoor de cursisten buitengewoon intensief moesten studeren. Het succes van de opleiding komt ook vbor, een belangrijk deel toe aan de do cent, de A.O.O. van Well, die de dienst inmiddels verlaten heeft. -Het voordeel, dat de nieuwe on der-officieren genieten ligt in het feit, dat zij afkomstig zijn uit fraaiste strijd ging tussen Van de Pol en Scholten, waarbij Scholten even de indruk maakte van de titelhouder te zullen bedreigen. Zover kwam het echter niet. Toen Van de Pol in de vierde beurt met een, fraaie 79 uitliep tot 89 tegen 41 en de stand na 6 beur ten 160-100 in zijn voordeel was, leek de uitslag van de partij wel zeker. Maar Scholten, die tevoren al getoond had, dat hij het spel tot in de finesses kent en ook de a cheval positie op de kaderlijtien weet uit te buiten, sloeg hard terug met een meesterlijke reeks van 90, waarmee hij de leiding nam. De kampioen kreeg er een schok door. Hij houdt nu eenmaal niet van een achterstand, zijn tac tiek is er steeds op gericht de tegenstander al in de aanvang van de partij met een forse serie moreel knockout te slaan. Hij herwon na een paar poedels zijn zelfbeheersing en tevens de macht over het ivoor en een mo numentale reeks van 166 was er het gevolg van. Daarmee was ook het gevaar finaal bezworen. De Ruyter stond na 7 beurten met 30 tegen 113 achter tegen een vlot en aantrekkelijk spelend De Kleine. Toen kwam de sco- ringsmachine op toeren (beurten van 88, 105, 11, 125) en daarmee was het lot van De Kleine be slist. De Ruyter liet in deze par tij, na een zwak begin, bij vla gen zeer sterk spel zien en hij zal als hij deze vorm handhaaft hoge ogen gooien bij de strijd om de titel. EUROPEES KAMPIOENSCHAP 71-2 in Brussel begonnen In de feestzaal van het „Palais du Midi" te Brussel werd een aanvang gemaakt met het tour nooi om het Europees biljartkam pioenschap, kader 71/g (zonder Nederlanders). De eerste uitslagen luiden: ,yan Hassel (Belg) 300 19 102 15.78 Boulanger (Belg) 217 19 64 11.42 Rudolph (Duitsl.) 300 22 94 13.63 Lutgehetmann (Duitsl.) 284 22 71 12.90 Vingerhoedt (Belg) 300 10 105 30.00 Scherz (Oostenrijk) 142 10 38 14.20 Chassereau (Frankr.) 300 27 69 11.11 Galmiche (Frankr.) 247 27 70 9.14 De uitslagen van de laatste avondpartijen waren: Lutgehetman (Did.) 300 12 105 25,00 Chasserau (Fr.) 111 12 41 9,25 De Mol Metz uitslagen luiden: 200 29 400 29 Teegelaar 400 v. Oosterhout 95 De Ruyter 400 v. Oosterhout 95 De Ruyter 400 De Kleine 177 Scholten 226 v. d. Pol 400 16 16 16 16 16 16 13 13 34 88 61 31 125 31 125 52 90 166 6.89 13.79 25.00 5.93 25.00 5.93 25.00 11.06 17.38 30.76 De uitslagen van de avondpar tijen luiden: De Kleine 400 15 50 26.66 Teegelaar 234 15 1J2 15.60 Scholte 279 16 55 17.43 Metz 400 16 73 25.00 v. Oosterhout Van de Pol De Ruyter Mol 188 400 400 242 12 56 12 144 14 228 14 102 15,66 33,33 28,57 17,28 Van de Pol zette 's avonds zijn college voort, ditmaal met Van Oosterhout als pupil. Acht beur ten lang speelde de Rotterdam mer biljart uit het boekje. Met reeksen van 137 en 144 ais hoog tepunten. Maar deze laatste serie brak af op 388 en voor de ont brekende 12 caramboles had Van de Pol, die lastige aanvahgssto- ten kreeg, nog 4 beurten nodig, tot schade van zijn moyenne. De Ruyter stuitte aanvankelijk op heftige tegenstand van een vlot spelende Mol, dde meer dan 100 caramboles uitliep. Toen ging de klasse spreken en met een serie van 228, de hoogste en fraaiste van de dag, afwisselend zeer fijntjes en met groot bra- vour, maar voortdurend zeer sterk gespeeld, bereikte de Ruy ter het eerste de 400. Alleen Van de Pol, De Ruyter en Metz zijn thans nog ongesla gen en hebben ieder 4 match- punten. Van de Pol leidt in het algemeen klassement met een algemeen moyenne van 32, voor De Ruyter 26,66 eri Metz 17.77. PROBAAT MIDDEL MARCHIENNE AU PONT (België) 14 Jan. De ge meente Marchienne au Pont heeft er iets op ge vonden om U nooit te laten vergeten dat U daar getrouwd bent. Van de hu welijksvoltrekking wordt een gramofoonopname ge maakt, compleet met uw ja-woord en nog op de dag van het huwelijk krijgt er een plaat. Vingerhoedt (België) 300 14 69 21,42 Boulanger (België) 251 14 83 17,92 Kropf de onderscheidingstekenen uit aan de sergeants J. A. v. d. Vliet, Den Helder; J. C. M. Cop- pens. Alkmaar; J. C. Niesthoven, Den Helder; L. Moors, Alkmaar; A. J. Pottinga, Den Helder; R. J. N. Staverman, Alkmaar; S. Hum berts, Hoorn; J. Zuiker, Wognum en J. J. Pronk uit Spanbroek. De heer J. Ottenbros, secretaris van de Gewestelijke Commissie van de S.W.G. in Noord-Holland, feliciteerde de gepromoveerden en ook de districts-commandant met de uitbreiding van het kader. Hij sprak de wens uit, dat dit een stimulans zou zijn voor de vrijwilligers om nog serieuzer te oefenen. Ook kapitein J. N. B. Donkersloot was verheugd over j er romotie en ver-1 de peiR.ainciu' klaarde, dat de opleiding niet zagen. Bij onderzoek bleken het VORDERING IN KORT GEDING AFGEWEZEN AMSTERDAM, 14 Januari In het kort geding over het eigen domsrecht van het technisch tijd schrift voor autobusondernemin- gen, touringcarbedriiven en car- rosseriefabrieken „Autobus- en Touringscarwereld" welk ge ding zoals gemeld dezer dagen heeft gediend voor de rechtbank te Amsterdam was de eind redacteur van het blad, L. K. uit Amsterdam gedagvaard door de uitgever J. D. uit Koog aan de Zaan om zich van iedere activiteit ten opzichte van het blad te ont houden en de administratieve be scheiden aan D. terug te geven. De President van de rechtbank heeft „de gevraagde voorziening geweigerd", onder de overweging ,dat de zaak niet vatbaar is om op het kort geding genoegzaam te worden toegelicht, dat de stellin gen van eiser gemotiveerd zijn weersproken door gedaagde en dat alleen door uitvoerige getui genverhoren de rechtspositie der partijen duidelijk zal kunnen worden". Derhalve verwees de president partijen naar de ge wone wijze van rechtspleging en veroordeelde eiser in de kosten van het geding. Kostbare geschriften gevonden uit 9e eeuw CREMONA (Italië), 14 Jan. Ambtenaren van de bibliotheek te Cremona stoften Woensdag en kele planken met oude boeken af. Zij vonden enkele stukken, die WARREN (Pennsylvania), 13 Januari Een bouwvakarbeider, die voor de rechtbank moest ver schijnen omdat hij zijn vrouw haar alimentatie niet uitkeerde, heeft vandaag in een dramatische scène de rechter doodgeschoten. Hij nam de vlucht en toen hij on het punt stond door de oolitie gepakt te worden, schoot hij zich door de keel. De 26-jarige Norman Moon trok een revolver en loste in aanwe zigheid van zes verschrikte oog getuigen vijf schoten op de 51- iarige rechter Allison Wade. „Hij heeft me getroffen, hij 6peft me getroffen", mompelde. Wade, terwijl hij wankelend op stond. Moon rende de zaal uit en reed weg met een auto. De nolitie zat hem tien kilometer achterna. Toen hij met ziin auto tegen een trottoirband gedrongen werd, schoot hij zich door de keel. Zijn toestand is ernstig. Kalf niet iwee staarlen TRENTO (Italië) 14 Jan Woensdag heeft te Trento 'n kalf met twee staarten het levenslicht aanschouwd. Volgens de eigenaar is het beest overigens normaal. woa vciucugu uv« I - met hun door de tijd vergeel de negenvoudige promotie en ver-i de perkament belangwekkend uit klaarde, dat de opleiding niet zagen. Bij onderzoek bleken het stop gezet zou worden, maar datoorspronkelijk literaire, )undi- de volgende week reeds een ver- i sche en klassieke werken uit de volg op de cursus zou beginnen l negende eeuw te zijn. ter verdere ontwikkeling van del Thans zijn het onbetaalbare en onder-officieren. Na het officiële I onvervangbare stukken. Tot gis- gedeelte van de bijeenkomst werd de rest van de avond in intieme kring doorgebracht. teren was hun bestaan op de plan ken ergens in een stoffige achter kamer niet eens bekend. „MOEDERLOOS" BRUIDJE In het begin van deze week vervoegde zich op het stad huis van Grave een bruidje genaamd Dorothea, stevig ge- arm met een ferme boy. Zij stelde de ambtenaar van de burgerlijke stand in kennis van hun voornemen een wet tig huwelijk aan te gaan. De ambtenaar startte met de^ vervulling van zijn plicht. Nauwkeurig werden de ant woorden gecontroleerd aan de hand van het geboorteregis ter. Tot grote verbazing van alle aanwezigen bleek dat vermeld stond dat de bruid geboren was uit... de vader. De naam van de moeder kwam niet in de registers voor. Men kan zich de wan hoop van de ambtenaar voor stellen; de wet geeft hier voor geen oplossing .omdat het doodeenvoudig nooit voorkomt. Ten einde raad werd over gegaan tot het oproepen van de nog levende getuigen, die bij de geboorte van de bruid aanwezig waren geweest. Na melijk dokter A. Kanters Sr. en de vader Van de bruid. Aldus konden de zo plotse ling gerezen moeilijkheden uit de weg worden geruimd. Niettemin is het een sen sationele gebeurtenis geweest en een primeur voor heel Nederland.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 9