Ze venhonderd jarige bereidt unieke festiviteiten voor Stadsjeugd ontsteekt een groot vreugdevuur Pastoor Frans in Alkmaar en Franse dichters van deze tijd Katholiek Alkmaar gaat de weg naar Lourdes mee 30 Juli: groot bloemencorso Heel Alkmaar moet meedoen AGENDA Alkmaar7s feestplannen Fantasiestadje telt 43 gebouwen Veertien dagen voor oplichting Wij zijn verantwoordelijk voor onze jeugd Brandweerstaf heeft bestemming Cinema Americain HOFFMANN'S VERTELLINGEN Dinsdag 19 Januari 1954 Pagina 3 ALKMAAR Wie thans Alkmaar zegt, zegt „700 jaar stad", want 1954 zal, als de voortekenen ons niet bedriegen en we zijn ervan overtuigd dat ze dat niet doen voor onze stad een jaar zijn van een groot en groots feest, een jaar dat met gulden letters in de annalen onzer stadshistorie zal worden geboekstaafd, een jaar waarvan onze kinderen en kindskinderen tot in hun ouderdom met trots zullen gewagen. Die voortekenen zijn er al. Er zijn plannen gesmeed en contacten gelegd. Plannen voor evenementen, die Alkmaar in het brandpunt van de belangstelling zullen plaat sen, Alkmaar en zijn stadsfeesten. Er zijn zelfs plannen maar daarvan kunnen wij thans nog niet reppen, de tijd is daartoe nog niet rijp die Alkmaar niet alleen tot een trefpunt van toeristen uit aller heren landen zullen maken, maar die onze stad zullen bestemmen tot een centrum waarop het oog van heel de wereld is gevestigd. De stichting „Alkmaar 700 Jaar Stad" is bezig alle voorbereidingen te treffen die de feestweken van 21 Juli tot 16 Augustus tot een onvergetelijk festijn zullen maken. Wij zullen u hieronder een blik gunnen op de activiteit van hen, die de Alkmaarse stadsfeesten voorbereiden. Drumbands zullen Alkmaar doen dreunen Daar is dan allereerst het affi che, dat de feestelijkheden, aan kondigen zal. Er is een affiche gekozen, een uit de vele inzen dingen, die de uitgeschreven prijsvraag heeft opgebracht. Het is er een waarvan de tekening een hellebaard en kaasdragers toont. De zes inzendingen die be kroond werden, zijn respectieve lijk die van A. de Jong uit IJmuiden (met f75.—), Ph. van Balen, Haarlem (f50.een tweede van Ph. van Balen, Haar lem (f25.—), P. J. Postma, Alk maar, F. Deckwitz, Amsterdam en J. van Leeuwen, Alkmaar, (alle drie met f 10.yoor het ontwerp van een autowimpel is geen prijs toegekend. De fiets en autovlaggetjes zullen worden gefabriceerd door de fa. Phoenix te Amsterdam. Ze zullen binnen kort verkrijgbaar zijn. FANTASIESTADJE GROEIT Het fantasiestadje, dat op het Canadaplein zal verrijzen, groeit met de dag. Voorlopig op papier, maar dat waarborgt de verwer kelijking van de plannen in de feestweken. Er waren 43 etablissementen te vergeven. Er zijn er thans al 27 definitief verkocht. Er komt bui tendien een stand van het Rode Kruis, een van de politie en een voor de geluidsinstallatie. Dan zijn er dus thans nog 13 etablis sementen beschikbaar. Het ziet er dus, maanden en maanden voor de feesten, uiterst gunstig uit. Men zal, daar op het Canada plein, een exclusief wijnhuisje zien verrijzen, twee kaaswinkel tjes zullen er pronken met Alk- maar's lekkernij, men zal er twee souvenirswinkeltjes vinden, een bumpertent, een stand met da- messtoffen, een parfumeriewin kel, een cafetaria, een sigaren- zaakje en wat al niet. De ruimte voor het grote ontvangstcentrum een ruimte van 500 in2 is ook al verkocht, inclusief café en terras. Er zal bovendien een bioscoop verrijzen, waar dagelijks films worden gedraaid van de stads feesten. Daags nadat die zijn op genomen, zullen ze daar worden vertoond. ALLERLEI EVENEMENTEN Omtrent allerlei feestelijkhe den zijn momenteel besprekingen gaande, die echter in een zodanig vergevorderd stadium verkeren, dat we, met aan zekerheid gren zende waarschijnlijkheid, kunnen aannemen dat Alkmaar al deze evenementen tijdens de feestwe ken zal aanschouwen. Wat de versiering van de stad betreft, zal men, als het in het kader van de begroting even mo gelijk is, de buurtverenigingen tegemoet komen in de onkosten. UITVOERING VAN BEETHOVENS NEGENDE De Ned. Herv. Oratoriumver eniging zal, vermoedelijk met medewerking van het Noordhol lands Philharmonisch Orkest, een uitvoering geven van de negende symphonie van Beethoven met slotkoor. De befaamde Alkmaarse orga nist Piet Kee zal op het wereld beroemde orgel van de Grote Kerk een bijzonder concert ge ven, waarbij hij werken zal uit voeren van Bach's tijdgenoot Ha- vinga, die in onze Grote Kerk, onder het kleine orgel ligt be graven. In Wenen heeft men Ha- vinga's orgelcomposities ontdekt. Bij deze Havinga-herdenking, die uitgezonden zal worden door de N.C.R.V. en die door Brussel N.I.R. in het kader van de Bel gische Holland-week zal worden gerelayeerd, zal een Havinga- plaat in de Grote Kerk worden onthuld. Staf Nees, de bekende Mechel- se beiaardier, zal hoogstwaar schijnlijk een carillonconcert ko men geven. Bovendien zal tij dens de feestelijkheden uitbrei ding worden gegeven aan de z.g. kaasconcerten in de Grote Kerk. Alkmaar zal het toneel worden van een concours van Nederland se padvinders-drumbands. Nog méér drumbands zullen onze stad doen dreunen bij het nationaal drumband concours dat hier ge houden zal worden. Volksdansers zullen, gecostumeerd, op het Waagplein dansen op de tonen van het torencarillon. Dagelijks zal er een muziek corps door Alkmaars straten trekken en iedere dag een ander ais 't even kan. Daaronder zal het Jeugd Fan fare Corps „De Kleine Schotten" zijn, een corps van kinderen tot 16 jaar, in Schots costuum ge kleed. Bovendien is er contact gelegd met de Heerlense Show Politie-muziekkapel, een specta culair corps door zijn helmen en zijn doedelzakken. DE JEUGD NIET VERGETEN De jeugd zal bij de stadsfees ten niet worden vergeten. Inte gendeel: op de vooravond van de feestviering zal door de leerlin gen van alle Alkmaarse scholen een groot vreugdevuur worden ontstoken aan de rand van de stad. De jeugd zal een massale zang demonstratie geven. Er zal een jeugdsportdag worden gehouden. Jongeren zullen een viswedstrijd houden in de Oudegracht. Er zul len wagenspelen worden opge voerd. En de Alkmaarse kinderen zul len als echte brandweerlieden slangen uitleggen, spuitstukken aanbrengen, spuiten en slangen oprollen, want de Brandweer heeft de hoogste klassen van de lagere scholen uitgenodigd tot een wedstrijd in rasechte brand weerstijl. Dat zal me een waterballet worden! Na de finale van deze wedstrijd zullen er vier klasse- prijzen worden uitgereikt. Óp het feestterrein zal boven dien het middagprogramma da gelijks zoveel mogelijk op de jeugd zijn afgestemd. Wij hebben al gemeld dat er in onze stad een nationaal kegel- concours zal worden gehouden dat veertien dagen zal duren. OOK IN DE LUCHT Er is contact gezocht met de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart, die haar medewerking heeft toe gezegd voor het organiseren van een nationale luchtvaartshow in Alkmaar. Daarbij behoort een ballonvaart georganiseerd door de Haagse Ballonclub. Er zullen eskaders vliegtuigen over feest vierend Alkmaar vliegen en de Nationale Luchtvaartschool zal een demonstratie geven, waarbij vermoedelijk het parachutesprin gen in het programma zal wor den opgenomen. Voorts zal de jeugd-luchtvaartbrigade hier op treden. Er is tenslotte een plan voor Weersverwachting medegedeeld door het K.N. M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagavond tot Woensdag avond. ZACHT DE BILT, 19 Januari Veel bewolking met plaatse lijk wat regen of motregen. Matige tot krachtige, langs de Waddenkust tijdelijk wel licht harde Zuidwestelijke wind. Zacht. Er zullen eskaders vliegtuigen over feestvierend Alkmaar vliegen. uitwisseling van Canadese en Amerikaanse cadetten, welke uit wisseling per helicopter op het Sportpark zal geschieden. De Kon. Ned. Luchtvaartkapel zal bij deze luchtvaartevenemen ten zijn muzikale medewerking verlenen. GROOT BLOEMENCORSO Misschien zal er een groots opge zette gondelvaart worden gehou den door Alkmaar's grachten. Misschien zal de Vereniging „De Boerenwagen" een optocht van boerenwagens organiseren. Mo gelijk* zal er een défilé plaats hebben van de Alkmaarse be- drijfssportverenigingen. Zeker zal er op 30 Juli een groot bloemencorso worden ge houden. Een week nadat de com missie voor de optochten de Alk maarse bedrijven voor dit corso hadden uitgenodigd waren er al 13 aanmeldingen van deelnemers binnen. Als dat bloemencorso geen succes belooft te worden. Dit zijn dan de plannen, voor zover ze wereldkundig gemaakt kunnen worden. Er zijn er meer, nog gedurfder van opzet, maar daar kunnen wij nog niets van vertellen. Te zijner tijd zullen we daarop terugkomen. Dit over zicht van de feestelijkheden die komen gaan, zij hier en nu vol doende. Het zal eenieder die er j kennis van neemt, ervan over tuigen, dat Alkmaar een feest gaat vieren, dat niet gemakkelijk zijn weerga vinden zal. Op nieuwjaarsdag is Alkmaar het jaar van zijn feeetir-'—'a-c ingetreden. Die feestviering zal groots worden opgezet. Heel Alkmaar moet. daaraan meedoen. Heel Alkmaar moet daar dus allereerst van weten. Daartoe zal op 25 Januari in Het Wapen van Heemskerk een grote propaganda-avond worden gehouden, waarvoor reeds uitnodigingen zijn uitgegaan naar de Alkmaarse winkelstand en naar alle subcommissies die met de feestelijkhe den te maken zullen hebben, en waarop iedere andere belang stellende van harte welkom zal zijn. Maarer zijn slechts 500 plaatsen beschikbaar. Daarom zal men zich houden aan „wie het eerst komt, het eerst maalt." Op een nader te bepalen dag zullen bij het secretariaat van de stichting „Alkmaar 700 Jaar Stad" kaarten voor deze avond te krijgen zijn. De technisch adviseur van de stichting, de heer Sliepen, zal op deze bijeen komst een overzicht geven van de te organiseren feestelijkheden. Bovendien zal hij een film vertonen over „Breda Oranjestad," een rolprent over de stadsfeesten van Breda, die gedeeltelijk in kleuren is opgenomen. Hij zal bij deze film bovendien de nodige commentaar geven. Overigens dienen Alkmaarders met een rijke fantasie er rekening mee te houden, dat het feestprogramma voor de stadsfeesten steeds meer gevuld raakt. Daarom dient hij of zij, die met plannen of ideeën rondloopt in verband met de feestweken, zjjn of haar initiatief ten spoe digste ter kennis te brengen van het secretariaat van de stich ting, Langestraat 95. ALKMAAR. Pastoor Frans Lampen, pastoor van het dorpje Fromelennes, van het Bisdom Reims in Frankrijk, is op het ogenblik voor enkele dagen in Alkmaar. Hij is hierheen geko men om de verjaardag van zijn zuster te vieren en zal nu a.s. Vrijdag weer terug gaan naar zijn parochianen. Deze parochianen zijn echter anders dan de Nederlandse. Het industriegebied. waar pastoor Lampen „werkt", is niet de juiste sfeer voor vroomheid en 'het kost elke geestelijke veel moeite om zijn „kudde" bij el kaar te krijgen en te houden. Ook pastoor'Lampen, die wij ter gelegenheid van deze vacantie spraken, ondervindt heel wat moeilijkheden bij het verrichten van ziin geestelijke arbeid. Het is, in Frankrijk, veelal een kwes tie van de berg, die naar Mo hammed gaat, en zo brengt pas toor Lampen „La Vie Catholi- que" een weekblad als onze „Katholieke Illustratie" zelf bij zijn parochianen aan huis, om oó déze wijze tegelijk huisbezoek te kunnen verrichten. In de 12 jaar, dat hij nu in Fromelennes pastoor is. heeft hij het klaar ge speeld een „Katholieke Kring" Hok-teiitooiistellinji postduiven ALKMAAR. Zaterdag was de laatste dag van de hok-ten- toonstellingen van de Postduiven vereniging Alcmaria-V ictrix Kaper en Termaat wi9ten met vier mooie exemplaren beslag te leggen op de le prijs, met een totaal van 383.5 punten. De 2e prijs was voor W. Godschalk, de derde voor J. Koot. 32 liefhebbers namen deel met 128 duiven. De volledige uitslag is als volgt: 1 Kaper, Termaat 383 pnt.; 2. W. Godschalk 383 pt.; 3. J. Koot 383 pnt.; 4. C. J. Pijper, Bergen 382% pnt.: 5. C. Mienis, Egmon- dermeer 381% pnt.; 6. L. van Vuure, Alkmaar 381 pnt.; 7. M. Teerhuis, Alkmaar 379% pnt.; 8. G. Ver.kroost. Oudkarspel 379% pnt.; 9. J. van der Oord, Alkmaar 378 pnt.; 10. N. Wortel, Alkmaar 376% pnt. Keurmeester was de heer H. Prins te Zaandam. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Jan nette, d.v. J. J. Smit en G. G. Ruiter; Johnny, z.v. J. P. Engels en F. Mijnster; Johannes, z.v. C. Schouten en J. Bergsma: Daan, z.v. J. C. A. van der Ma5s en N. Dubois; Marjan, d.v. J. van Son en M. Dekker. Overleden: Louwrens Tuin, 71 jaar, geh. met C. J. J. M. van Hees: Jannetje Oensen, 69 jaar, gehuwd met J. Rietbergen. te formeren van 12 personen en dat dit feit bijzonder is blijkt hieruit, dat de buurman van de pastoor daarvan gewoonweg niet kan slapen.... Maar.... van deze 12 personen komt 3i niet in de kerk.Van de 1200 pa rochianen, die het dorpje telt, komen er overigens slechts 120 regelmatig in de kerk. Pastoor Lampen is de mening toegedaan dat de werkman door de Kerk moet worden teruggewonnen. En daarvoor is het nodig dat men enkele concessies doet. Zo is er een pastoor die trouwen en be graven kosteloos heeft gesteld. Bij dit alles wensen wij pas toor Lampen veel succes toe, terwille. van het geloof en ter- wille van de waarheid. ALKMAAR „U hebt die juf frouw aardig bij de neus gehad", zei gistermiddag de rechter tegen J. P. te Alkmaar, toen deze ter zake van verduistering voor de Meervoudige Kamer terechtstond. En P. erkende dit ruiterlijk. Het enige wat hij er aan toevoegde was, dat het hem „vreselijk" speet. P. had trek in een rokertje, maar daarvoor ontbrak hem het geld. Althans, dait wat hij had. wilde hij er niet aan geven. Hij wist echter een middeltje en ging in een sigarenwinkel f 25,wis selen voor „Ome Kees". De juf frouw leende het wisselgeld bij een heer, die op bezoek was en gaf 'dit aan P. En deze gaf de juffrouw, inplaats van f 25, slechts 11 gulden en maakte zich daarna uit de voeten. Al was de juffrouw dan niet snel genoeg, Vrouwe Justitie was dat wel en dus stond hij daar maar hoofd schuddend zijn „vreselijke" spijt te betuigen voor de groene tafel. „Het meeste heb ik terugbetaald," zei P. ter verdediging. „Zo?" vroeg de redhiter, „en, hoeveel is dat dan wel?" „Och," zei de man, „het 'meeste is wel te veel ge zegd. Ik ben nu zonder werk. Ik heb f 5,terugbetaald, maar de rest komt." Gezien zijn vorige veroordelin gen, meende de Officier van Ju stitie, dat 6 weken gevangenis straf niet teveel was voor die f 25,waarop P. antwoordde, dat hij heus goede plannen had ■met zichzelf. Zo had hij zich on der reclassering laten__stellen en overigens bleef het bij die spijt. Niettemin was het een wat mil dere rechter, die hem voor twee wéken logies bezorgde op rege- ringskosten. Nieuws van (1e politie ALKMAAR. Verleden Vrij dag is een verse muur van een in aanbouw zijnde school aan de Heilooërdijk, een muur van 16 meter lang en 2 meter hoog, om gewaaid. Er kwaimen geen per soonlijke ongevallen voor. Inde afgelopen nacht is om 4.40 uur een storing opgetreden in de electriciteitsvoorziening. De storing heeft 7 minuten geduurd. ALKMAAR. De jeugd in de fabrieken en de werkplaatsen, in de bouwput en in de mijnen, is onze jeugd. De katholieke ar beidersjeugd is de jeugd van ons, katholieken. Wij zijn verant woordelijk voor deze jongeren, wij allen, werkgevers en werk nemers, ambtenaren en werklie den. priesters en onderwijzers. Die jeugd, die katholieke ar beidersjeugd, heeft leiding nodig, zoals alle jonge mensen. Wij allen moeten hen die leiding ge ven, door ons voorbeeld en door onze steun. Die steun kunnen wij hen thans in bijzondere'mate geven, nu de katholieke jonge arbeiders en arbeidsters zich opmaken om een bedevaart naar Lourdes te maken. De Kajottersverkoopcentrale heeft in opdracht van de natio nale bedevaartleiding van de K.A.J. en de V.K.A.J.. onder de titel „De Weg naar Lourdes", een fraai geïllustreerd en redac tioneel voortreffelijk verzorgd propagandablad uitgegeven, dat de katholieke Alkmaarders van daag of morgen zal worden aan geboden en dat geen enkele ka tholieke Alkmaarder moet wei geren. Niet alleen moeten wij dit blad niet weigeren omdat wij, doordat wij het kopen, de Kajot- ters en Kajotsters de kans geven naar Maria's heiligdom te pel grimeren, maar ook omdat het blad alleszins onze aandacht waard is. Aalmoezenier A. H. Huijboom, pater J. v. d. Kooy S.M.A., Corrie Koehler, Tom Bouws, Leo Fober en Louis van Paridon maken de redactie uit. Algehele opzet en teksten zijn van Tom Bouws, de tekeningen van Theo Elfrink. Louis van Pa ridon heeft de opmaak en de fotomontage verzorgd. „De Weg naar Lourdes" ademt een ge- I zonde, moderne geest. Het is een j blad, dat jong en oud aanspreekt I door zijn probleemstelling, door I zijn foto's en door zijn artikelen. De problemen worden er niet in opgelost, natuurlijk niet. maar ze worden gesteld en deze pro bleemstelling stemt tot naden ken, stemt tot besef van onze verantwoordelijkheid voor de arbeidende jeugd, die staat te midden van de gevaren van de hedendaagse wereld en die in die gevaren een krachtige christen- jeugd moet zijn. „De weg naar Lourdes kan voor vele jonge arbeiders zijn de weg naar Jezus", schrijft de na tionaal aalmoezenier van de K.A.J.. A H. Huijboom. in dit blad. En daar list de kern van de zaak. De arbeidersjeugd moet de weg naar Jezus gaan. En wij zijn er verantwoordelijk voor. dat die ieugd de weg naar Jezus vindt. Daarom moeten wij dit blad van de katholieke arbeiders jeugd kopen Dat is een van de manieren waaroo wij onze ieugd kunnen bijstaan. En die kans moeten wij niet verzuimen. Het verhaal van Bernadette. van de wonderen van Lourdes. het getujgenis van hen die Ma ria's heiligdom in de verre Pyre neeën reeds bezocht hebben, dat alles is zeer lezenswaard. De foto's, in filmische montage, zijn waard gezien te worden en de teksten bij die foto's stemmen ons tot nadenken over onze ver antwoordelijkheid. ALKMAAR Slechts een klei ne groep getrouwen van „Neder land-Frankrijk" was verlangend genoeg om een indruk te krijgen van de Franse dichtkunst der te genwoordige generatie. In de stemmige zaal van de Harmonie was het aan de gevoe lige stem va,n M. Pierre Seghers, zelf dichter en uitgever, wel toe vertrouwd, om met zijn beschei den en natuurlijke trant de Fran se poëzie hier ten lande te propa geren. Reeds bij zijn begroetings woorden had dr Wiarda tevens gewezen op de belangrijkheid van een dergelijk onderwerp. Namen van békende en nog on bekende dichters passeren de re vue; voor ieder van hen heeft de spreker een goed woord, hen op deze manier aan het publiek voor- stéllend en aanbevelend. In korte schetsen en anecdotes schildert hij hun leven en presta ties; niet de poëzie van het Verzet heeft het weligst gebloeid in de oorlogsjaren, als men tenminste let op de inhoud, maar juist die, waarin Frankrijk bezongen wordt met zijn tradities, van vrij land en toe'komsitidealen. Apolliiïaire en Aragon hebben nog niet aan belangstelling inge boet. Modernen als: Pierre Ema nuel, met zijn „Cantos", Loys Masson, Alain Borne, André Fré- naud. Paul Eluard, Léon-Paul Fargue volgen de oude meesters op de voet. Enkelen zoals Lucien Dudach en Robert Desnos zijn in de oorlog om het levan gekomen. Steeds komen, uit de onbekend heid oprijzend, nieuwe dichters naar voren. De grootste onder de (Advertentie) ALKMAAR De vorige week schreven wij dat de befaamde brandweerstaf spoorloos was. Naar aanleiding daarvan maakte men plannen om een nieuwe staf aan tc schaffen. Dit is nu niet meer nodig, omdat de „spoorlo- ze" staf terecht is. Zaterdagmiddag hield namelijk de brandweer van Krommenie re ceptie ter gelegenheid van haar 40 jarig bestaan, waarbij de ver dwenen staf prijkte op 'n ere- plaatsje boven de tafel, waarach ter 't bestuur van de brandweer recipieerde. Gebleken is, dat de Krommenier brandweer tegen de reglementen in de stal' uit Bever wijk had weggehaald en gedu rende enkele maanden in haar bezit had gehouden. De staf is nu in Alkmaar, waar hij op een neutrale plaats is neergezet. Voordat de strijd tus sen de brandweercorpsen weer zal ontbranden, wordt een nieuw reglement gemaakt. Daarna krijgt Beverwijk de staf. omdat hij voor de „wapenstilstand" ook daar was. Bij verstek veroordeeld ALKMAAR M. D. te Alk maar ,die voor de Meervoudige Kamer terecht stond voor het ste len van ijzeren staven, van het watergemaal te Akersloot, werd bij verstek veroordeeld tot f25. boete of tien dagen. Telefoon 2609 DONDERDAG A.S. 9 uur op veler verzoek, de fant. opera van Jacques Offen bach in technicolor PJaats bespreken aanbevolen dringend 14 jaar WACHTLOKAAL VOOR BUSPASSAGIERS aan de Handelskade ALKMAAR De heer D. Leeu wenkamp, van de hooi-, stro- en brandstoffenhandel aan de Korte Nieuwesloot, voor wiens huis, op de hoek van de Handelskade, da gelijks tientallen buspassagiers staan te wachten op de autobus sen, die hun naar de plaats hun ner bestemming zullen brengen, heeft besloten, een deel van zijn huis te laten verbouwen tot wachtlokaal voor deze busDassa- giers. Dat is een service, die de thans vaak in weer en wind wachtenden ongetwijfeld op prijs zullen stellen. Het is de bedoe ling van de heer Leeuwenkamp dit wachtlokaal tevens tot koffie huis te bestemmen, zodat de bus passagiers in de nabije toekomst onder het genot van een kop koffie rustig en beschermd tegen de elementen, kunnen wachten tot hun vervoermiddel arriveert. eubistisohe dichters; Pierre Re- verdy, de Zwitserse zwerver Blai se Céndrars met zijn beroemde .Prose d'un Transsibérien" zijn reeds namen met. gevestigde re putatie. Ooik Jean Coeteau. de eeuwige nieuwe, en Jacques Prévert hand haven zich in de rij der groten. Steeds meer vinden zij ingang bij het publiek. Zelf dichter, kan M. Pierre Seghers hen waarderen en weet hij zich verbonden in het zelfde ideaal. D,e sympathieke wijze, waarop hij over zijn confraters sprak, ge tuigd wel van zijn oprechte ge voelens ten opzichte van hen en hun werk. De aanwezigen be toonden zich dan ook zeer vol daan. J. VINKEN, Klaverj as-drive voor blinde-geleidehond ALKMAAR. In café „Het Centrum" startten gisteravond 9 van de vijftien clubs, die zich hebben opgegeven voor de kla- verjasdrive, welke daar gisteren en vandaag zal worden gehou den. De overige 6 zullen vandaag spelen. Deze drive is georgani seerd om te kunnen komen tot de aankoop van een blinde-ge leidehond, welke hond dan aan een blinde uit Alkmaar of om geving ter beschikking zal wor den gesteld. Het behoeft geen betoog, dat dit lofwaardig initia tief niet voldoende kan worden ondersteund. De prijzen voor de winnaars van de drive zijn gratis beschikbaar gesteld, terwij 1 ook de zaal door de eigenaar van „Het Centrum" zonder meer voor dit doel is afgestaan. De prijs van een dergelijke hond is echter niet gering en daarom zullen op 25 en 26 Januari opnieuw twee avonden worden georganiseerd, z.g. „vrije drives", terwijl op de laatste dag de twee kampioenen van de nu te houden drive zullen kampen om de wisselbeker. DINSDAG 19 JANUARI 'T GULDEN VLIES; Cabaret- actie Fa Schipper, 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: Personeelsvereniging Het Hoge Huys, 8 uur. Bovenzaal: Ned. Genoot schap voor de Reclasse ring. 8 uur. Bioscopen: HARMONIE: „Vrouwen, die het teken dragen", 18 jaar. 8 uur. REX: „De man die zij be geerden', 18 jaar, 2.30 en 8 uur. VICTORY: 8 uur dr G. Kar- sten spreekt voor „oud- Alkmaar" over plaatsna men in Kennemerland. De films in de andere bios copen zijn ontoelaatbaar. WOENSDAG 20 JANUARI 'T GULDEN VLIES: Alk maarse Kamermuziekver eniging met Nap de Klein en Alice Hesch, 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: Donateursavond St. Cae- cilia, 8 uur. BIOSCOPENAls Dinsdag. Voorstellingen 2.30 en 8 u. Waterstanden: Woensdag: hoog water: 7.30 en 19.30 uur; laag water: 1.45 en 13.40 uur.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3