Ischat Molotov dient ontwerp in voor Dnits vredesverdrag Watersnoodramp van 1953 in plechtige herdenking Prins Bern hard herdach t de ramp die ons volk trof i Dagblad voor Alkmaar <tï omgeving fe voor een motor: Partij Pers en VONKEN SPATTEN OVERAL Monumenten9 kerkdiensten9 raadsvergaderingen Het blijft vriezen ifiiitimmiimiiiiitiiiiimiittmitimiiii EXTRA Motor Oil t van de motorolie aan de hoogste vlscositeits- zorgt E-54 In de Esso van het inlaatsysteem. ia 1 x tanken maar, want hij was ip. Middelerwijl had -en ijzeren greep bij jnheer, met uw wel- e. smid min of meer hopig begaf de smid i toch tevergeefs ge- hij. „Als ze me dan al ik de strijd alleen rars zitten en ik zal uddiefstal voorkomen en van de koets geen We merken dus wel, n alle staten was en lat allemaal worden NOORDHOLLANDSi Abonnementsprijs f6.60 per kwartaal, f2.20 per maand, f0.51 per week, |K|f inclusief incasso. Advertentie-tarief por editie 16 ct per mm, minimum IHFa f 2.50; in alie edities 26 ct per mm, minimum f 4.familieberichten 20 ct, resp. 30 ct per mm. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelatie: Ned. Credietbank. Kantoren: Hoorn, Draafsingel 59, tel. 4243 en Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290; Alkmaar, Ritsevoort 52, tel. 2046 K2200; Den Helder, Keizerstr. 89, tel. 2800 K2230; Schagen, Ged. Gracht 39, tel. 459 K2240. Buiten God is t nergens veilig (Vondel) STADSEDITIE Dinsdag 2 Februari 1954 - 49e Jaargang - Nummer 12999 Jfc DE NIEUWE VOORZITTER van de Katholieke Volkspartij, mr. H. W. van Doorn, is in meer dan één opzicht zijn carrière op deze post onder een goed ge sternte begonnen. Ook in dit op zicht nl., dat nieuwe propaganda methoden ziah van de Partij heb ben meester gemaakt. Of is het ook andersom? In elk geval, de wijze, waarop mr. van Doorn werd geïnaugu reerd die Zaterdagmiddag in en door de Partijraad, was modern en voor de K.V.P. uniek. Mr. van Doorn is al, reeds op die weg door gegaan, door zijn bezoeken aan Kringvergaderingen, in Am sterdam en in Friesland (van avond zal hij zijn afscheid vieren van Rotterdam) en hij zal ook wel bezoeken aan de andere Krin gen moeten „ondergaan", want vanzelfsprekend willen de K.V.P.- ers in alle windstreken de „nieu we baas" ook wel zelf zien en horen. De nieuwe Partij-voorzitter is een strijdvaardig man. In de Bondsvergadering in Sneek spoor de hij zijn toehoorders aan tot grote strijdlust en ook in zijn eerste officiële contact met de katholieke pers toonde hij zich een wakker aanvoerder op een strijdbare post. Dat contact met de hoofdredac teuren van vrijwel alle katholieke dagbladen viel gisteren in Den Haag in goede aarde. Mr. .van Doorn ziet de dingen in de juiste verhouding en herinnerde aan zijn contact met de pers in de functie bij de Justitie, die hij blijft be kleden: ook een officier van Justitie moet veel vragen, om veel te weten en dan te oorde len, zei hij. En de pers moet méér weten, dan soms voor pu blicatie nodig is. Dat noemen wij de kennis van de „achtergrond" van de feiten. Soms moet je iets weten, om te weten wat je niet moet schrij ven. De Partijleiding heeft deze richting al eerder ingeslagen en een -geregeld contact m-et de frac tie is er in die zin ook. De nieu we Partijvoorzitter gaat op die weg voort. Hij wil een openhar tig contact, zei open te staan voor wensen en critieik, maar wil wars zijn van instructieve percontac ten. Een Partij-pers bestaat bij ons niet. Vrijheid en onafhankelijk heid voeren de boventoon. Maar op de steun en medewerking van de katholieke dagbladpers wordt gerekend enkan gerekend worden. Dat is bij dit eerste pers contact ten overvloede nog eens gebleken, zowel uit de verklarin gen van de landelijke, als van de regionale dagbladen. Én dit eerste contact had ook -dit voordeel, dat gaarne van de gelegenheid ge bruik gemaakt werd, om enkele actuele vraagstukken even aan te snijden, al kon vanzelfsprekend aan een volledige ontleding nog niet worden toegekomen. De precieze verhouding tussen bestuurs- en partijraad, de pro blemen van de partij-structuur, de verhouding van de partij tot de kiezers (en dus niet alleen de leden!) de vraag van kern- of massa-partij, en vraagstukken van propaganda-methoden e.d. kwamen, ook critisdh, aan de „vrije orde". Partij en pers hadden elkaar al eerder gevonden. Zij zullen el kaar blijven vinden, op nieuwe paden en in nieuwe vormen voor oude idealen. Vooral ook, om in oude trouw en in volle vrij heid, een bijdrage te leveren aan de goede voorlichting op een be kend terrein, waar nog wel eens voetangels en klemmen liggen. Een goede en openhartige ver standhouding tussen Partij en Pers kan alleen maar aan beide ten goede komen. Aan beide, en.aan de waar heid; aan het wijzen in de goede richting waar en hóe men het ideaal der politieke eenheid voor alle katholieke Nederlanders ver wezenlijken kan! Het was te kond voor de „Marseillaise" LYON De strenge koude heeft de trompetters van het achtste regiment Afrikaanse lichte infanterie parten ge speeld, die Maandag een mi litaire parade te Lyon zouden opluisteren. Toen zij de trompetten aan de mond hadden gezet om de „Marseillaise" te blazen, pro duceerden zij slechts stilte. De instrumenten waren stijf bevroren. NOORDZEEKANAAL VRIEST DICHT Het is het gehele jaar nog niet voorgekomen, dat de uiteraard met zout water gevulde vissers havenkom van IJmuiden dicht- vroor. Nu is het dan zover en de trawlers en loggers die uit de Noordzee terugkomen met veel ijsafzetting op want en stuurhuis, moeten zich een weg banen door een fikse ijslaag. Ook het Noordzeekanaal begint dicht te vriezen. De scheepvaart ondervindt reeds hier en daar enige hinder van het ijs, dat ech ter bij de Velsense pontveren nog geen overlast voor de oeverver binding veroorzaakt. Om van te watertanden: het zonnige strand van Miami in Florida. Dat het toch lijkt alsof het er gesneeuwd heeft, komt ogndat de fotograaf 'n grapje uithaalde: hij gebruikte namelijk een infra-rode film. Nog dit jaar conferenti opheffing militaire bases BERLIJN, 1 Febr. De Russische Minister van Bui tenlandse Zaken Molotov heeft hedenavond aan de con ferentie van de Grote Vier een ontwerp van vredesver drag voor een herenigd Duitsland voorgelegd. Molotov's voorstel kwam als oen donderslag tegen het einde van een zitting van vtor en een half uur, de langste welke tot dusver gehouden is. De Rus zelf presideerde deze zitting in het gebouw van de Russische ambassade. In een volkomen onverwachte rede verklaarde de Russische di plomaat, dat aan de abnormale situatie van een verdeeld Duits land „een einde moet komen". Hi; zei, dat een der methoden om dat te bereiken is, er voor te zorgen, dat het land een vredesverdrag krijgt. Daarom, zo voegde de Kus hieraan toe, legde hij er een aan de conferentie voor met_ een voorstel voor een internationale conferentie, om er een besluit over te nemen. Door het onderwerp van een vredesverdrag bii de kop te vat ten is Molotov feitelijk met een sprong al de andere vraagstukken gepasseerd, waardoor de Grote Vier sinds verleden week bij hun besprekingen over Duitsland ge kweld zijn. Hij sprona heen over de debatten over de Duitse deel neming aan -de besprekingen zelf, over de „vooraf te houden vri.ie verkiezingen" en feitelijk over Moskou's eigen standpunt, vol gens hetwelk eenheid aan een vredesverdrag vooraf moet gaan. Zijn voorstel omvat het vol gende: 1. De plaatsvervangende Mi nisters van Buitenlandse Zaken der „Grote Vier" moet worden opgedragen binnen drie maanden tijds een ontwerp-vredesverdrag met Duitsland op te stellen. 2. Binnen zes maanden en in elk geval niet later dan October 1954 moet een vredesconferentie worden gehouden, waarop verte genwoordigd zullen zijn: de „Gro te Vier" en Duitsland. De hoofdpunten van het Sow- jet-ontwerp-vredesverdrag zijn: 1. Alle strijdkrachten der be zettende mogendheden moeten niet later dan een jaar na het tot stand komen van een vredes verdrag worden teruggetrokken. Tegelijkertijd moeten „alle bui tenlandse militaire 'bases op Duits gebied worden opgeheven". 2. Duitsland moet zich verplich ten géén deel te zullen nemen aan een verbond of een militair bondgenootschap, dat gericht is tegen enig land, dat in de tweede wereldoorlog tegen Duitsland heeft gestreden. 3. Het herenigde Duitsland zal worden toegestaan de beschik king te hebben over de strijd krachten, die nodig zijn voor de verdediging van het land". Molotof verklaarde, dat de plannen voor het instellen van Minister van Thiel stond drie dagen onder stroom (Van een onzer verslaggevers) Minister mr. F. J. M. v. Thiel van „Maatschappelijk werk" heeft drie dagen onder stroom gestaan. Onvermoeibaar achter zijn bureau gezeten aan het Bin nenhof, heeft hij zich al werkend zitten volladen met electrische energie, die met vonken van een half tot driekwart cm lengte uit zijn vingers spoot. Het begon de vorige week Woensdag. Telkens als de minis ter de telefoon aanraakte, kreeg hjj een ferme schok, die hem be paald angstig maakte. „Raakt u de telefoon eens aan", vroeg hij zijn secretaresse m-ej. Jurgen. Ook zij kreeg een schok. Secreta ris-generaal mr. Ph. H. M. Wer ner werd er bij gehaald en het hoofd van de afdeling Algemene Zaken, mr. F. Verheijen. Ook zij voelden wat de minister gevoeld had. En het bleef niet bij de te lefoon. Die werd trouwens ge neutraliseerd, want de minister nam eerst even een zakdoekje in zijn hand voordat hij de hoorn van het toestel pakte. Deurknop pen, presse-papiers: op alle voor werpen sloeg de stroom knette rend over, tot zelfs op de fraaie rand langs de wand waarop blad goud is aangebracht. Er kwamen monteurs bij, die leidingen open legden, voorwenpen aardden, kortom deden wat ze konden, maar de minister en zijn naaste medewerkers bleven onder stroom staan. Na elke poging om 't euvel te verhelpen moest met name mr. Verheyen als proefkonijn in het ministeriële vertrek verschij nen, want hij bleek het gevoe ligst te zijn voor de e-lectriciteit. Geen maatregel hielp. Zelfs toen alle hoofdschakelaars waren los gedraaid spetten de vonken in 't rond. Mej. Jurgen kon niet eens ongestraft naar de trouwring van mr. Verheyen wijzen.... Hier moest de hogere weten schap hulp bieden om het elec trische gordijn rondom de kamer te doorbreken. En de hogere we tenschap ingenieurs uit Delft doorgrondde het raadsel: door de grote droogte en de vorst was het wollen vloerkleed gaan wer ken als een electriseer-machine. Telkens als iemand over het ta pijt liep, kreeg hij een electrische lading in zijn lichaam, en de mi nister, die uiteraard achter zijn bureau af en toe wél eens een andere houding aanneemt had zichzelf telkens als hij met zijn benen over het vloerkleed schoof, onbewust zitten opladen tot 'n zeer hoog voltage. Vrijdag was de zaak rond. Men heeft wat meer vocht in de ka mer van de minister gebracht en nu schijnt de kwaal verholpen. Doch naar verluidt gebruikt de minister nog steeds het zakdoekje als hjj telefoneert een verenigd Westeuropees leger „tegen de Sowjet-Unie zijn ge richt en ten doel hebben een nieuwe wereldo. -log voor te be reiden en te ontketenen". BRANDKAST WEERSTOND DYNAMIET In Zuid-Limburg speurt men thans naar een of meer mannen, die in een der afgelopen nachten een poging hebben ondernomen de brandkast van de gemeente ontvanger van MechelenWittem van haar inhoud te ontdoen. Zij hadden zich toegang tot het kan toor weten te verschaffen en een overigens bescheiden lading dy namiet aan de brandkast aange bracht. Deze heeft echter niet aan haar doel beantwoord. Wel werd op het kantoor een grote ravage aangericht, doch de brandkast bleef dicht. Ons land heeft gisteren met weemoed en ingetogenheid de nationale ramp herdachtivaardoor het een jaar ge- leden werd getroffen. Reeds vroeg in de morgen hield de Minister van Verkeer en Waterstaatmr J. Algeraover beide radiozenders een herdenkingstoespraakwaarin zijn gedachten verwijlden bij hen die stierven en hen die achterbleven en bij de geest van zelfverloochenende offervaardigheid, welke ons volk toen in grote eendracht op werkelijk verbijsterende wijze toonde. Het jaar over ziende mogen wij zeggen, aldus de Minister, dat wij rijke zesen op onze arbeid aan het herstel hebben ontvanaen. Wij gaan nu verder bouwen aan de tóekomst. Moge God tot Wien wij het oog omhoog slaan, ons dit doen gelukken Des avonds sprak Prins Bern- hard over beide zenders. Zijn rede is elders volledig opgeno men. De Ned. Radio-Unie bracht in de loop van de avond repor tages uit het rampgebied, die te zamen een ontroerende herinne ring boden aan de on-vergetelijk- ban-ge dagen en de grote energie waarmede het herstel werd aan gepakt. Overal in het rampgebied werden herdenkingsdiensten en bijzondere raadszittingen gehou den. Op de begraafplaats van 's-Gravendeel werd een monu ment onthuld en door geünifor meerde leden van het Rode Kruis kransen gelegd bij de gra ven van 37 slachtoffers. In de pa rochiekerk van Oude Tonge werd een plechtige H. Mis van Re quiem opgedragen door Pastoor Hofstede. Het was oorspronke lijk de bedoeling dat de Bisschop van Haarlem, mgr. Huibers deze Heilige Mis zou hebben gece lebreerd. maar door verkeers moeilijkheden kon hij Oude Ton ge niet bereiken. De Commissaris der Koningin in de provincie Zd.- Holland, mr. L. Kesper die de H. Mis eveneens zou bijwonen, ar riveerde per helicoptère een uur te laat. Hij landde op dezelfde plaats waar vorig jaar per hef- sohroefvliegtuig de geredden ar riveerden en reisde later door naar Middelharnis ter bijwoning van de interkerkelijke herden kingsdienst in de Ned. Herv. kerk aldaar, waar van geheel Goeree- Overflakkee nabestaanden van de slachtoffers, vertegenwoordigers der kerken en gemeentebesturen verzameld waren. Van Middel harnis reisde de Commissaris la ter per helicoptère naar Sommels- dijk. Tegen het vallen van de avond werd in Oude Tonge een stille omgang gehouden naar het massagraf, waar de slachtoffers rusten. In totaal zijn hier 310 do den te betreuren. In de Grote Kerk van Zierikzee woonden 1400 personen de herdenkingsdienst bij. In Halsteren werden de 68 doden herdacht in plechtige H H. Missen van Requiem, terwijl des middags in de oude St. Martinus- kerk een plechtige samenkomst werd gehouden waar door Anton van Duinkerken een herdenkings rede werd uitgesproken. Hier was o.a. de Zweedse gezant aanwezig. In Stellendam werd een bijzon dere raadszitting gehouden, in Rilland Bath het door de storm vloed beschadigde en inmiddels gerestaureerde gemeentehuis in tegenwoordigheid van vertegen woordigers uit de adoptie-ge meenten officieel weer in gebruik genomen. Mgr. W. Koenraadt, vicaris-generaal van het Bisdom Breda droeg een plechtige H. Mis op in Nieuw-Vossemeer, terwijl ACHTTIEN SCHEPEN UIT IJS GESLEEPT Een Engelse kustvaarder, vier sleepboten, een motorschip, vijf tankschepen en zeven sleepboten die op het knooppunt van Nrd Merwede en Oude Maas vlak voor Dordrecht in het ijs waren vastgeraakt, zijn gisteren door zes ijsbrekers, die opereerden in opdracht van het IJsbestrijdings- co-mité te Rotterdam, uit hun be narde positie bevrijd. Gistermid dag omstreeks half zes werd het laatste schip uit het iis getrok ken. Via een smalle vaargeul kon het in open, hoewel met ijs- schotsen bedekt, vaarwater ko men. De ijsbrekers moesten drie ijsdammen doorbreken. „Vandaag een jaar geleden was de stilte al gevallen over dat grote gebied, dat de volle gecombineerde kracht van storm en springtij over zich heen had zien gaan. Het leven daar was tot stilstand gekomen. Een onafzienbare watervlakte vertoonde zich, waar de dag tevo ren nog vruchtbare polders waren. En triest staken boven het water uit de kerken en hui zen van de geschonden dorpen, soms door de vloedgolf reeds grotendeels vernield, dan weer schijnbaar intact, maar ten prooi aan het voortdurende slopingsproces". Zo begon gisteravond Prins Bern-hard de toe spraak, die hij ter herdenking van de watersnood ramp over beide zenders hield. Hij vervolgde: „Erger dan dit alles nog was het verlies aan mensenlevens. In de grote verwarring van de eerste dagen was een overzicht daarvan niet te krijgen. Hele dorpen waren geëvacueerd, families uiteen geslagen. Men begreep, dat het aantal slachtoffers groot moest zijn. Maar pas na geruime tijd werd zeker heid verkregen. De zekerheid, dat bijna 1800 Ne derlanders in die paar noodlottige uren het leven hadden verloren, waarbij ook het reddingswerk nog onder militairen en burgers doden heeft geëist. Op deze dag willen wij in de eerste plaats deze slachtoffers herdenken. Niet met veel woorden, maar door onze gedach ten opnieuw een ogenblik heel in het bijzonder op hen te richten en door hen op te dragen aan God, Die boven alle aardse rampen uit het rust punt blijft. In dit h-erdenkimgswoord wil ik vooral ook de nabestaanden van de slachtoffers betrekken. Zij mogen zich gedragen weten door het medegevoel van het gehele volk. Misschien zijn zij gesterkt door de nationale saamhorigheid, die wij na de ramp, precies als in de oorlogsjaren, weer hebben zien opbloeien. Samen stonden wij voor een grote taak. Samen pakten we aan, tal van scheidingslijnen vielen weg. Het was weer Nede-rl-and op zijn best. Ik vraag mij dikwijls af of h-et niet een luxe is, die we ons eigenlijk niet meer kunnen veroorloven, als we die scheidingslijnen, zodra de omstandig heden wat rustiger zijn, weer zo belangrijk vinden. Er zijn nog andere gevaren, groter dan dat van de zee, die ons bestaan als volk bedreigen. Ook aan die gevaren moeten wij als een gesloten een heid het hoofd bieden Misschien ik hoop het heeft de ramp ons hiervoor weer een weinig de ogen geopend. Dan is dat iets o-m dankbaar voor te zijn. Hoe dit ook zij, verheffend is geweest de natio nale inspanning om de nood te lenigen en de schade te herstellen. Er is, toen het Rampenfonds vroeg, waarlijk ge offerd, en tal van landgenoten hebben daar naast zelf aangepakt en metterdaad in het ramp gebied gezwoegd en geploeterd om te redden, wat nog te redden was. In die wil tot helpen, was Nederland één! Maar ook rna-g hier in de herinnering worden geroepen de internationale saamhorigheid, die op zo treffende wijze tot uiting is gekomen. Uit hoeveel landen is niet spontaan hulp gekomen, in goederen, in geld en o k in arbeidskracht. Met vliegtuigen, per schip, per trein uit alle delen der wereld kwam de hulp. Militairen en bur-gers uit vreemde landen werkten naast Neder landers, eerst aan het redden van mens en dier, later aan het behoud en de versteviging der dijken. Ik noem geen namen van bet ene of het andere land, maar ik constateer slechts, dat hier een voor beeld van internationale solidariteit te zien is ge weest, dat naar mijn overtuiging twintig jaar geleden niet mogelijk zou zijn geweest. Een jaar is verstreken. En wij mogen de vraag stellen: waar staan wij nu? Het antwoord is: we zijn een heel stuk gevorderd op de weg n-aar het definitief herstel. De dijken zijn dicht, een gigantisch werk is daarmede vol bracht. Veel land is al drooggepompt, de laatste grote stukken volgen thans. Ik weet het: dikwijls ziet men pas goed, wat een materiële schade er geleden is, als -het water wijkt en de resten van wat eens een welvarende streek was, teruggeeft. Maar straks zullen de nu nog kale, verzilte landerijen opnieuw oogst afwerpen. Opnieuw zal het vee de weilanden bevolken. De akkers zullen weer koren dragen, de dorpen zullen weer wel varende kernen van provinciaal leven zijn. Als wij ons dit alles realiseren, dan mogen wij aan het herdenken toch het vooruitzien, het hoop. v o 1 vooruitzien koppelen. Veel won-den, die geslagen zijn, zijn onherstel baar. Maar toch mogen wij dankbaar erkennen, dat er voor hen, die achterbleven, weer hoop is. De meesten zijn al weer in het oude land een nieuw bestaan aan het opbouwen. Anderen zullen daartoe in dit jaar de mogelijkheid krijgen. Wie had dat een jaar geleden, direct na de raimp, durven voorspellen? Ik wil dan ook, ond-anks alles, eindigen met een woord van nieuwe m-oed en optimisme. Met Gods hulp zullen wij voortgaan op de inge slagen weg, want met de psalm-dichter mogen wij zeggen: „De Heere in de hoogte is geweldiger dan het bruisen van groote wateren, dan de geweldige baren der zee". des middags de plechtige raads zitting o.a. door de Commissaris der Koningin prof. dr. de Quay werd bij-gewoond. Hij onthulde op de binnendijk van de Becius- polder een kruismonument. Ook in Zierikzee en Zevenbergen wer den raadszittingen gehouden; in Fijnaart werd een gedenkplaat onthuld. Het personeel van de provincie Zuid-Holland ontving van Ged. Staten een herinne- rin-gsmedaille, terwijl aan mr. Kesper in Middelharnis 't ramp- boek „Gebroken dijken" over Goeree-Ov-erflakkee werd aange boden, waarvan ook H.M. de Ko ningin een speciale editie zal ont vangen. Ook in de Raad van K-lun-dert werden de doden her dacht, terwijl er voorts kerk diensten werden gehouden te Hoge en Lage Zwaluwe en op nog tal van andere plaatsen in 't rampgebied. De BILT, 2 Febr. Het K.N. M.I. deelt mede: Nadat het hoge- drukgebied in Scandinavië giste ren onder invloed van een aanval van een Oceaandepressie bij IJs land wat aan betekenis inboette, zijn er vanmorgen weer tekenen, die op een herstel ervan wijzen. In de Middellandse Zee is een diepe depressie ontstaan op de scheiding van de kou-de lucht, die via Frankrijk en Spanje n-aar Noord-Afrik-a stroomt enerzijds en warme lucht uit de Sahara anderzijds. Zuiderstormen voeren deze lucht over de Balkan naar Midden-Europa. De warme lucht slaagt er echter niet in de in deze streken aanwezige koud grond laag te verdrijven en wordt daar om gedwongen er tegen op te stijgen. Dit gaat met sneeuwval gepaard. Oo-k in onze omgeving wordt 'het in de hogere luchtlagen iets minder koud, zodat extreem la-ge temperaturen niet gemakkelijk meer- zullen voorkomen. In h-et Oosten van ons land is de vorst vannacht ongeveer even streng geweest als gisteren, in het Westen heeft het over het al gemeen iets meer -gevroren. Bij de huidige drukverdeling zal de Oostelijke wind aanhouden. Er zijn op de weerkaarten geen aanwijzingen die op een spoedig einde van d-e vorst wijzen. Minimumtemperaturen van hedenmorgen: Eelde -12, den Helder -11, Ypen- burg -13, Sehiph-ol -12, de Bilt -13, Twente -14, Vliss-ingen -12, Woensdrecht -13, Eindhoven -13, en vliegveld Zd-Limburg -14 gr. MARIA-NOVENE Mgr. Huibers, de Bisschop van Haarlem, heeft alle gelo vigen van zijn bisdom uitge nodigd, met Hem de jaarlijk se novene ter ere van de Allerheiligste Maagd mee te vieren, van heden, 2 Februari tot 11 Februari a.s. Denken wij daaraan in het bijzonder in dit Maria-jaar. De Bis schop vraagt op de dagen van de novene te bidden: de Ro zenkrans, de litanie van de H. Maagd en het gebed „On der Uwe bescherming". Wij hebben veel te bidden, voor ons zelf, voor heel de Kerk en voor allen, die van het Geloof en de Kerk vervreemd zijn. Labourmotie van afkeuring verworpen In het Engelse Lagerhuis is Maandagavond met 266 stemmen tegen 232 een motie van afkeu ring van de Labour-oppositie ver worpen, die het besluit van de regering om het Belgische F.N. 30 - geweer, de voorkeur te geven boven het nieuwe Britse E.M. 2 - geweer, betreurt. Het was voor deze Parisienne niet nodig de Lichtstad te ver laten om te skiën. Het gaat óók op de Champs Elysées.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 1