PELS Alkmaar's stadsfeesten krijgen perspectief In een „vrij" land voor de econom. politierechter Schaatswedstrijden der Katholieke scholen éérst 'n King's Cross Bicm® minna fefV' Kinderfeest op liet ijs werden een succes Paus Pius XII 31 Juli wedstrijd B.V.V.-Feijenoord AGENDA if, „Ik sta hier niet voor leugenaar" Dorpentoclit iii Noordholland Cognac en rhum tegen griep De strijd in Indo-China Markt eii Beurs Donderdag 4 Februari 1954 Pagiua ALKMAAR. Er komt langzamerhand tekening in de festiviteiten, waarmee wij in de komende zomer de zevenhonderdste verjaardag van onze stad zullen gaan vieren. De Alkmaarse stadsfeesten krijgen perspectief. Op het secretariaat in de Langestraat (op nummer 95) hangt een enorm bord, waarop de data can de feestweken staan ge noteerd en alle uren die deze data rijk zijn. Bij dag en uur geven witte, groene en rode stroken aan wat er daar en dan te gebeuren staat. Wij zijn daar eens een kijkje gaan nemen en wij geven hier onder een kort overzicht van de verschillende evenementen, waar van het vaststaat, dat zij de Alkmaarse stadsfeesten zullen op luisteren. Definitief staat vast dat de opening van de feestweken op 21 Juli des morgens om 11 uur in de Grote Kerk zal plaats vinden. Op die dag gaat ook het fan tasiestadje open. Accordeoia ver leent muzikale medewerking. The 4 Dutch Rolling Stars zullen, al kunstig rolschaatsende, het Alk maarse publiek amuseren. Het Albert Heijn Muziekcorps maakt marsen door de stad en geeft een concert. Massa-jeugdzang, sportwed strijden van de lagere scholen, het optreden van het Helderse muziekcorps „Winnubst", sport wedstrijden voor de middelbare scholen, het optreden van de Twentse volksdansers „Naobers en Blaospiepers" met hun kapefl en dat van de „Rio's" vormen andere onderdelen van het pro gramma der eerste feestdagen. Op 24 Juli speelt een Alkmaars elftal een voetbalwedstrijd tegen een Noordhollands K.N.V.B.-elf- tal. Op de 25e wordt in de Unie het nationaal kegelconcours ge opend. De Hoogovens Harmonie uit Ve-lsen komt naar Alkmaar. Het dameskoor „Consonant" treedt op. Het ballet van mevr. Pranger zorgt voor een dans- programma. De Harmonie Apollo uit Hoorn komt de feestvreugde verhogen. A.V.K. verzorgt kin- dervolksdansen op 't Waagplein. Er worden internationale mo torraces gehouden en op 31 Juli is er een voetbalwedstrijd tussen de eerste klassers B.V.V. en Feijenoord, des avonds om 6 uur. Op 2 Augustus vindt de Havin- ga-herdenking plaats in de Grote (Advertentie) 3 ""-r - maagmw"-'. -3ln-^:g heeh wat Uw „fheel noimaal oT>oediq 9e ca- j als U 1 .VibPAN, het meu™- B1C A R P Ues bevat - maagmiddel, heelt wat Uw maar om spoedig <3' en Pi'nl0°Sn*oim "heelt vooi chet-(ouwel) dubbei vooi- STCm MAAG •CACHETS AKKER'-T smaakloos, IJ sriel^ekerj^ Chauffeur reed door na ongeval ALKMAAR Gistermiddag stond op de hoek van de Koor straat en de Laat een bestelwagen geladen met oud ijizer. Een uit de richting Heiloërbrug naderende volkswagen wilde de bestelwagen passeren, maar deize week plotse ling uit, waardoor een botsing on vermijdelijk was. De bestuurder vain de bestelwagen reed door, maar die chauffeur van de per- sonenauto achterhaalde hem op de Nieuwesiloot. Hij vertelde de chauffeur, dat hij de politie zou halen, maar im de tijd, dat hij dit deed, ging de bestuurder er op nieuw vandoor. DONDERDAG 4 FEBRUARI 'T GULDEN VLIES: Feest avond „De Halter" 7.30 u. 's Middags: I.C.A., 1.30 uur. Bioscope»: REX: „Bekentenis ener lief de", 18 jaar, 2.30 en 8 uur. HARMONIE: „Alles op één Kaart", a.l., 8 uur. VICTORIA: „The snows of the Kilimanjaro", 18 jaar 8 uur. CINEMA: „Dwars door de vuurlinies", 14 jaar, 8 uur. VRIJDAG 5 FEBRUARI 'T GULDEN VLIES: Slot- soirée Dansschool Jack Smit, 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK Bijeenkomst Noordhol landse Consumptiemelk- vereniging, 10 uur. HARMONIE: Genootschap NederlandEngeland, 8u. Bioscopen: VICTORIA: „Blanke Vrouw in de Congo", 8 uur, 14 jaar (K.F.C.) HARMONIE: „De Roman tische Leeftijd", 8 uur, 14 jaar (K.F.C.). REX: „Levend Begraven'", 2.30 en 8 uur, 18 jaar (K.F.C.) CINEMA: „De gevolgen van een misstap", 8 uur, 18 jaar (K.F.C.). Waterstanden: Vrijdag: hoog water 8.00 en 19.50 uur; laag water 2.10 en 14.00 uur. Kerk. Een Tiroler Kapel zal onze stad weten te vinden, modeshows zullen de laatste mode in Alk maar brengen en de kinderdrum band „De Schotjes" zal voor me lodieus geroffel zorgen. Op 6 Augustus zijn dan de nationale vliegdemonstraties. Polen en Hongaren komen hier in natio naal costuum om de dansen en de liederen van hun volkeren te demonstreren. Verkade's Muziek corps zal Alkmaar vullen met feestelijk geluid. Het Andries Gilde uit Esschen komt er volks dansen en op het sportpark zul len internationale draverijen worden gehouden. Dit laatste op l^Augustus. En dat is dan nog maar alleen datgene van het feestprogramma, wat thans definitief vast staat. De strookjes op het grote feest- bord in het secretariaat van de stichting „Alkmaar 700 Jaar Stad" zullen gezelschap krijgen van andere, rode, witte en groene Dat hele bord zal zich ontwikke len tot een rood-wit-groen feest programma, dat klinkt als een klok, daarvan zijn wij vast over tuigd. W *>-* - v Vf/J) tc/ fy c~ Ht Dit is de feestviering in „Alkmaar 700 jaar stad" gezien door de ogen van de dertienjarige lyceïst Joost Geuze te Zeist, 'n Ouderwets feest, zo te zien, vindt U niet? ALKMAAR „Het is treurig, dat ik in een vrij land, hier voor de rechter sta". Dit zei gister middag de Alkmaarse groente handelaar J. H. tegen de econo mische politierechter. En terwijl de Officier van Justitie bezig was met zijn requisitoir, maakte hij zich kwaad, omdat hij ongerech tigheid meende te hespeuren: „Ik sta hier niet voor leugenaar" merkte hij op. „Domme handelspolitiek" noem de mr Vellinga, de Officier, de handelwijze van verdachte, die van een tuinster en een tuinder, beide uit Tuitjehorn, andijvie had gekocht. Doordat deze andijvie niet via de veiling was verhan deld, had deze verdachte meer betaald, dan hij bij de veiling betaald zou hebben. De beide le veranciers haddén zich ook te verantwoorden. Zij motiveerden hun handelwijze door te zeggen, dat de andijvie op de veiling ze ker zou zijn doorgedraaid. Nu hadden zij meer verdiend dan zij op de veiling ooit zouden hebben gekregen. De politierechter vond dit een oncollegiale manier van doen; het overschot aan andijvie heeft voor elke tuinder zijn con sequentie. Deze beide verdachten, J. K. en A. G. te Tuitjehorn, werden respectievelijk veroor deeld tot f 100 of 20 dagen en f 200 en 20 dagen. De groentehandelaar H. inte- rumpeerde de Officier tijdens diens betoog, door te roepen: „Hij gelooft zelf niet wat ie zegt". En benadrukte verder de vrijheid A.s, Maandag voor heel de Katholieke schooljeugd ALKMAAR De sportcom- missie voor de R. K. scholen or ganiseert a.s. Maandag, in samen werking met het buurtcomité van Verdronkenoord, een groots op gezet ijsfeest voor heel de Ka tholieke schooljeugd. De ijsvloer van het Verdronkenoord zal de feestzaal zijn. Het is de bedoeling dat er o.a. behendigheidswedstrijden op de schaats plaats vinden en er zal bovendien gecostumeerd gereden worden. Het belooft dus een al lerplezierigst winters kinderfeest te worden. Op de bijzonderheden omtrent dit ijsfeest komen wij nog nader terug. De kinderen die eraan willen meedoen, kunnen zich opgeven op de scholen; zij, die vanwege de gasmisère geen school hebben, kunnen zich als deelnemers en deelneemsters melden bij Broeder Overste aan het Broederhuis in de Nassaulaan. op Vrijdagmiddag van 3 tot 5 uur en op Zaterdag morgen van 11 tot 12 uur. Het ijsfeest is zowel voor de kinderen van de katholieke jon gensscholen als voor de leerlin gen van de meisjesscholen. Het feest wordt georganiseerd in de verwachting dat de gaspo- sitie in Alkmaar a.s. Maandag nog niet is verbeterd. Is dat wel het geval, dan is het nog de vraag of het feest kan doorgaan. .„VOOR ELKE VROUW KOMT EENS DE TIJD" ALKMAAR. Gisteravond werd in 't Gulden Vlies de 2de opvoering in Alkmaar gegeven van het blijspel „Voor elke vrouw komt eens de tijd" van Noël Coward. De opvoering werd gegeven door het Rotterdams To neel. Voor deze tweede uitvoe ring, die in het kader van de abonnementsvoorstellingen werd gehouden, was vrij grote belang stelling. Voor het versilag hier over verwijzen wij naar dat van de eerste uitvoering, die enige tijd geleden werd gegeven. van zijn land; een vrijheid, die hij langzamerhand wel in twijfel zal gaan trekken. Terwijl hij de zaal uit liep, met twee boeten van f 40 of tien dagen, mompelde hij tenminste: „We zien elkaar nog wel eens terug". Binnenbrand j e ALKMAAR Dinsdagmorgen ontstond in een perceel aan de Nieuwïandersingel een binnen brandje, doordat de houten be timmering voor de centrale ver warming aan de binnenkant ging branden. Door vier brandweer lieden is de betimmering wegge broken. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Eliza beth M„ d. v. A. Adriaansen en C. M. Boots. Getrouwd: Bartholomeus J. Hoogland en Cathariraa M. Schou ten; Taeke Postma en Clazina C. SiegersPetrus W. Btleeker en Arana M. Bitars; Sier'k Oudiejans en Elisabeth M. Ranzijn. Kees won schaatsen ALKMAAR Bij een schaats wedstrijd te Egmond voor jon gens tat en met 15 jaar, een tocht van 7.5 km. met 192 deelnemers, was de 12-jarige Kees Bakker uit Alkmaar de vierde aankomende. Kees won een fraai paar kunst schaatsen. Uit bet politierapport ALKMAAR Maandag ls na de veemarkt op het Waagplein een kalf achtergebleven, er is geen eigenaar op gekomen. Het kalf is naar het slachthuis ge bracht. Dinsdagavond om half tien, heeft een zevenentwintige-jarige man op het ijs van het Verdron kenoord zijn rechter been gebro ken. Er waren enkele jongens aan het vechten, en de man, die zijn schaatsen reeds aan het af binden was, wilde tussen beide komen. Hij deed dit op één schaats en kwam te vallen met de genoemde ongelukkige gevol gen. Athïetieknieuws Olvmpus ALKMAAR Attentie!! I.v.m. de weersomstandigheden is er a.s. Vrijdag en Zondag „géén" trai ning. (Zaal niet verwarmd). Het trainings-schema, van schaatsen, wandelen en boslopen moet ook deze week aangehouden worden. Indien geen nader bericht volgt, is de eerste zaaltraining weer op Vrijdag 12 Febr. a.s. W erkzoekenden ALKMAAR Aan de gege vens van 't Gewestelijk Arbeids bureau Alkmaar over het aantal geregistreerde werkzoekenden in het ressort van dit bureau per 30 Januari 1954 is het navolgende te ontlenen. Ingeschreven mannelijke werk zoekenden: 1260 (per 16 Decem ber 1953: 1159); van wie werk loos 926 (838), nog werkend 23 (23), nog werkzaam in de DUW 214 (195) en werkzaam in Ge meentelijke Werkobjecten 97 (103). Ingeschreven vrouwelijke ar beidskrachten 93 (93), van wie werkloos 69 (73) en nog werken 24 (20). De openstaande aanvragen van werkgevers betroffen 75 (76) man nelijke en 41 (48) vrouwelijke ar beidskrachten. In de periode van 1 t/m 16 Januari werden 116 ingeschreven werkzoekenden (75 mannen en 41 vrouwen) door be middeling van het arbeidsbureau geplaatst. Koffiehuis geopend ALKMAAR Gistermiddag is op de hoek Kanaalkade-Nieuwe- sloot in een grote behoefte voor zien. De heer Leeuwenkamp open de daar een koffiehuis voor de wachtende buspassagiers. Een maand lang is de heer Blom met de inrichting bezig geweest. Het interieur van het koffiehuis is vooral op het gezellige aangelegd. In het midden staat een grote kachel, waar de wachtenden zich omheen kunnen scharen. Het is daar goed wachten. De kachel brandt en de koffie is voortref felijk. Brand in slagerii ALKMAAR Om kwart over tien gistermorgen werd de brand weer gealarmeerd voor een brand in de slagerij v-an de beer De Wit in het Fnidsen. Het alarm kon echter onmiddellijk worden inge trokken, aangezien de brand door de bewoners en enkele omwonen den geblust kon worden. In een bijgebouwtje waren vonken van een fel brandende kookketel te recht gekomen op hout en papier, dat daar opgeslagen was. Een ze vental glasruiten, een gedeelte van het dak en de aanwezige wa terleiding werden vernield. K.A.B. Jaarvergadering HEERHUGOWAARD Vrij dag 5 Februari a.s. houdt de K.A.B. afdeling Heerhugowaard haar jaarvergadering in café Veenboer. Aanvang 7.30 uur. De convocatie is de leden gestuurd. Mogelijk is dat er ook nog een gratis verloting wordt gehouden. ALKMAAR. U ziet het: de schaatswedstrijden der katholieke scholen, die gisteren op de Oude gracht gehouden werden, zijn 'n succes geworden. Circa 350 jon gens en meisjes hadden zich op gegeven en zowel de jeugdige deelnemers zelf, als de toeschou wers en assisterende onderwijzers en onderwijzeressen hebben on getwijfeld een leuke middag ge had. Het weer hielp nog een handje mee en de zon maakte de baan aan de Oudegracht, die tevoren dank zij de goede zorgen van Gemeentewerken, met vlaggen was opgetooid, tot een prettige ijsbaan. In snel tempo werden de ver schillende series afgewerkt en toen tegen 3 uur de wedstrijden verreden en de prijswinnaars en winnaressen bekend waren, was het wachten op de Hoogeerw. Deken Jacobs, die de prijzen zou komen uitreiken. Dit gebeurde dan ook klokslag half 4. De Com missie voor de sportwedstrijden had voor enige aardige prijzen gezorgd en de vreugde van de organisatoren steeg ten top, toen de Deken spontaan twee paar schaatsen aan het aantal toevoeg de en ook pastoor Biesta en oastoor Binkhorst er nog ieder een paar schaatsen bii deden. Na een korte inleiding van Br. Overste ging de Déken toen over tot het uitreiken van de prijzen. Hierbij bleek weer eens temeer, hoe moeilijk ihet soms is voor een gelukkige winnaar om een prijs te kiezen en hoe grote mensen zidh altijd weer verkijken op de keuze, die door kinderen gedaan wordt. Maar.... alle prijzen kwamen dan toch weg en na een kort slotwoordje van de Deken gingen tenslotte de volgende gelukkige winnaars en winnaressen met 'n priis naar huis: Afd. A: Meisjes: 1. Marian Musters. St. Josephsöhool; 2. Ietje Keuss. Mariasdhool; 3. Nelly Wa- genaar, St. Josephsohool; 4. Aga tha Oud. St. Agnesschóol. Afd. A Jongens: 1. Kees Nuy- ens, St. Adelbertussahool; 2. Jaap Hoogland, St. Willibrordussohool; 3. Eef van Latum, St. Adelbertus- sdhool: 4. Jaap Abbes, St. Domi- ndcusschool. Afd. B Meisjes: 1. Anneke Out, Lyceum; 2. Ria Pater, St. Julia- ULO; 3. Ria Wagenaal', St. Jo- sephschool: 4. Anneke Hoeben, Mariaschool. Afd. B Jongens: 1. Siem Admi raal, St. Laurentius VGLO; 2. John Postma. St. Alovsiusschool; 3. Kees Groothuizen. St. Domini- cusschool; 4 Arie den Nijs, St. Douninicussohool: 5. Eddie van Stralen, St. Mathiassehool. Afd. C Meisjes: 1. Afra Kareis, St. Annaschool VGLO; 2. Willy Beers, St. Annaschool VGLO; 3. Lida Wichers, St. Julia-ULO; 4. Joke Garritsen, St. Julia-ULO. Afd. C Jongens: 1. Rob Riet veld, St. Joseph-ULO; 2. Jan Haa. zelager, St. Laurentius VGLO: 3. Luc van Gastel, St. Joseph ULO; 4. Ed Sohuyt, St. Aloysiusschool. Rest ons te vermelden, dat de assisterende agenten ongetwijfeld een gemakkelijke taak gehad hebben. Ook aan hen komt een dankwoord toe voor hun prettige hulp. Kinderen van de spoorbaan ALKMAAR Alle ouders wor den er nog eens nadrukkelijk, op gewezen dat zij vooral hun kin deren van de spoorbaan moeten houden. In deze schaatstijd ko men dagelijks tientallen kinderen op de spoorbaan om de spoorsloot te bereiken. Dit is echter levens gevaarlijk. Burgerlijke Stand ALKMAAR Gehuwd: J. van Tricht en W. M. Dingjan; C. de Ruijg en N. M. de Dunne; H. P. Kareis en A M. Wortel; K. H. Frankenmolen en A. Jansen; J. J. A. Brandsma en P. U. A. Jansen; A. Polk en A. M. van den Hoven; M. den Nijs en M. Huizenga. Overleden: J. J. Hulskamp 67 jaar gehuwd met T Albers; T. Stuurman, 82 jaar. (Advertentie) Bij 'n spelletje kaart kunnen de gemoederen soms hoog oplopen. Een wijs man kent dan de juiste manier om de partners te kalmeren. Hij zegt dan steevast„Wacht even éérst 'n King's Cross!" Want als er een doos King's Cross rondgaat, komt immers iedereen direct in een prettige, gezellige stemming. Zó goed is deze pure zuivere Virginia! Al vele jaren lang' Ook daarom is De sigaret niet het grootste aantal vaste rokers! Broertje, dat mag niet" ALKMAAR „Vier jaar lang breng ik zo al brood rond," zei E. J. S. M. te Alkmaar, gistermid dag tegen de economische politie rechter, „en ineens komt er „eentje" naar me toe, die zegt: Broertje, dat mag niet." Dat wat niet mocht, was brood bezorgen, zonder dat dit voldoende was af geschermd tegen stof en insec tenHet koste de 20-jarige broodbezorger f3 of een dag. Overtreding beddegoed besluit ALKMAAR Oude bedstellen met nieuwe stof overtrekken en deze dan als nieuw verkopen, is verboden. Tevens is het verplicht bij 2e hands bedstellen, indien deze te koop worden aangeboden, de soort vulling te vermelden. Deze twee feiten had A. H. Z. te Den Haag niet nageleefd, toen hij in Alkmaar een veiling organi seerde. Hij werd daarvoor ver oordeeld tot een boete van f 25 of vijf dagen en een boete van f 10 of twee dagen. NIEUWE NIEDORP. De Ijs bond Noord-Holland organiseert Zondag a.s. wederom een grote dorpentocht over 75 en 100 km, waarvoor als startplaatsen zijn aangewezen Nieuwe Niedorp en Den Helder. Tevens heeft de IJsclub De Rijt te Nieuwe Niedorp opnieuw aan de K.N.S.B. verzocht om toe kenning van een nationale lange afstamds wedstrijd (500, 1500 en 3000 m), te houden op Maandag 8 Februari a.s. Het is de bedoe ling dat in de pauze's tussen de wedstrijden kunstrijdetmonstraties worden gegeven. Adverentie) Waarom niet het aangename met het nuttige verenigen? COGNAC per fles 5.15 6.25 7.25 IAMAICA RHUM per fles 9.20 „Oude Hof" BERGEN Zoals bekend heeft de gemeenteraad van Bergen on langs haar goedkeuring gehecht aan een voorstel van B. en W. om het van de familie van Re nen gekochte „Oude, Hof" op lan ge termijn te verhuren aan de Volkshogeschool. Er is voor 50 jaar een overeenkomst aangegaan, waarin is vastgelegd, dat het bui- tenonderhoud en de zorg van in standhouding voor rekening van de gemeente komen, terwijl het binnenonderhoud op de rekening van de huurster komt. De huur prijs is op zakelijke gronden be paald op 12500 per jaar. Het ligt in de bedoeling zo spoedig moge lijk te beginnen met de restau ratiewerkzaamheden, opdat dit voor Bergen karakteristieke mo nument nog voor het seizoen in zijn oude welstand zal prijken. Met medewerking van de deel nemers aan de jaarlijse cursus voor leden van de Studieclubs Schilders zijn de entree en de grote hall onder handen geno men. De groei van het werk der Volkshogeschool maakte het bo vendien noodzakelijk uit te zien naar een pand, waarin het inter nationale werk der school zelf standig kan worden gehuisvest. Een dergelijk pand is ook in Ber gen gevonden en wel in het voor- mailige hotel „Bakhuis" aan de Breeiaan. Met ingang van 1 Maart zal dit huis zijn oude naam ,,'t Huis Kinheim" herkrijgen en de zetel worden van de door de Ne derlandse Volkshogescholen in 't leven geroepen Stichting voor Europees Hogeschoolwerk. Burgerlijke Stand PURMEREND Geboren: Ger- rit Jan zv Hendrik Hooijberg en Elisabeth Wit; Eva Maria dv Klaas Buijs en Eefje v. G.og .(te Edam); Christiaan Gerardus Maria dzv Cornelis Christiaan Rossenaar en Grada Johanna Alida Coniin; Grietje Lolkje dv Klaas Visser en Maaike Wiegersma: Gerrit Jan zv Kleiis Bessel de Vries en WiV helmina Bol (te Katwoude). Getrouwd: Loureratius v. Won deren 25 jr (Beemster) en Enge- lina Alida de Jong 24 jr: Adria- nus Corneils Limburg 28 jr en Wilhemina Guurtruida Thëresia Borst 23 jr ('s-Hertogenbosch). Overleden: Aafie Molenaar 63 jr wed. van Rijk Klarenbeek: Ni- colaas Johannes Jonk 81 jr wed. van Maretie Bont: Maria Christi na de Wit 93 jr. Terug naar Nw Zeeland BERGEN Dinsdag traden in de parochiekerk van Heiloo in het huwelijk de heer A. Hop man uit Bergen en mej. R. Smit, Boekelermeer, Heiloo. De heer Hopman die na een verblijf van bijna 3 jaar in Nw. Zeeland is overgekomen en nu gehuwd terugkeert, was de eerste van de familie Hopman die emigreerde. Na hem gingen nog een broer en zuster naar Nw. Zeeland, een broer naar Afrika en een broer naar Amerika. Op 9 Febr. gaat hij na een verblijf van 3y2 maand in Holland met een Engelse boot terug. Brandalarm BERGEN Woensdagmiddag om 4 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand bij de heer Kuitwaard, Guurtjeslaan 1. De brand bleek ontstaan te zijn in een houten zomerwoning die tijdelijk werd verwarmd in verband met enkele werkzaam heden. De brandweer die be schikt over een nevelspuit en onmiddellijk beschikt over een reservevoorraad van 300 liter water, kon de brand tussen het board en de houten wand spoe dig blussen. Door het snelle op treden van de brandweer is de schade betrekkelijk gering. Overtreding winkel sluitingswet BERGEN J. W. te Bergen had een bestelling vergeten op Zaterdag af te leveren. Terwille van zijn klant, bracht hij deze be stelling Zondagmorgen. Dit mocht niet en dus werd hij door de economische politierechter ver oordeeld tot t' 10 of vijf dagen. SAIGON, 3 Febr. (Reuter) Generaal Giap, opperbevelhebber van de Vietminh strijdkrachten, heeft op alle opstandelingen in Indo-China een beroep gedaan om van „deze lente een overwin ningslente" te maken. Hij ver klaarde, dat verleden jaar in to taal 90.000 leden van de strijd krachten der Franse Unie buiten gevecht waren gesteld. In de toekomst zal dit aantal nog veel groter zijn, zo voegde hij -hieraan toe. Volgens radio-Vietmirah zijn Dinsdag ten Zuidoosten van Ha noi twee Franse motorbarkassen, die meer dan 300 militairen ver voerden, tot zinken gebracht en een kanonneerboot ernstig be schadigd. Voorts hadden de op standelingen in dit gebied op 31 Januari vijf Franse vliegtuigen vernield en een opslagplaats met millioenen liters benzine in brand gestoken. TBEINBOTSING IN ENGELAND WATFORD JUNCTION (Enge land), 4 Febr. (A.P.) - De Royal Scot is gisteravond in botsing ge komen met een andere passa- gierstrein. De Royal Scot was van Glas gow op weg naar het Londen?e Euston Station. De tweede trein was een locaal-trein van Euston naar Wolverhampton. Enkele per sonen werden gewond. De alastrim in Den Haag Het aantal aan alastrim lijden de personen in het ziekenhuis Zuidwal te Den Haag, bedraagt nog steeds 27. Dinsdag zijn twee nieuwe patiënten, die geen con tact met zieken hebben gehad, in observatie genomen één uit Den Haag en één uit Scheve- ningen. Mogelijk betreft het echter weder gevallen van wa terpokken. De Nederlandse Export- Centrale De belangstelling welke het Nederlandse bedrijfsleven heeft getoond in de Stichting Neder landse Export Centrale te Utrecht (Kortweg N.E.C. genaamd) heeft het nodig gemaakt, dat be halve het bestuur, ook het cu ratorium uitbreiding ondering. Naast de zitting hebbende le den mr. W. H. Foekema Andreae. mr. C. W. van Werkhoven en B. Zegering Hadders hebben thans een benoeming ir, het cu ratorium aanvaard oud-minister mr. E. Sassen, lid van de Eer ste Kamer en jhr. H. van Len- nep. directeur van de K.N.S.M. te Amsterdam. Wedstrijd liardprikken 't VELD De ijsclub „Een dracht maakt Macht" hield dezer dagen een wedstrijd in hardprik- ken. waaraan 16 personen deel namen. Voor de wedstrijd heeft men aan 16 mensen een mud brandstof kunnen geven De ijsclub heeft dit kosteloos uitgevoerd en aan de mededingers nog 4 prijzen uitgereikt: A. Groot. Ie prijs: G. Groen Gzn. 2e piv; J. de Waard. 3e pr.; Jn. Poland Gzn.. 4e pr W eersverwachting medegedeeld door 't K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdag avond. VERDER AFNEMENDE WIND Over het algemeen weinig bewolking. Zwakke tot ma tige Oostelijke tot Zuidoos telijke wind. Vannacht en morgenochtend strenge tot matige vorst, morgenmiddag overwegend lichte vorst. WWW///A/W/////////W////////////////W////W//A////. EEBSTE VBIJDAG j MORGEN: Eerste Vrij dag van de maandbij- zonder toegewijd aan de l verering van JezusGod- 5 delijk Hart. 5 Osservatorespreekt verontrustende berichten tegen De „Osservatore Romano" heeft in een officieel communiqué de verontrustende berichtgeving dei- wereldpers overdreven genoemd. Er zou sprake zijn van „producten van fantasie". De verbetering van de toestand van de H. Vader houdt evenwel aan, zo schrijft de „Os servatore Romano". De H. Vader ontvangt dagelijks om beurten zijn beide secretarissen Mgr. Tar- dini en Mgr. Montini en zet aldus, zijn arbeid, alle kerkelijke aange legenheden betreffende, voort. De „Osservatore" verklaart, dat de groeiende onrust niet gerecht vaardigd is. Het officiële blad van het Vaticaan wil aan de stroom geruchten definitief een einde ma ken. „Dank zij God verbetert de toestand van de Heilige Vader met de dag", aldus de publicatie. Wel bevestigt het blad, dat me dicamenten uit Nederland en Zweden in Vaticaanstad met gro te dankbaarheid zijn ontvangen. GROOTEBROEK, 3 Februari - Uien, grof 12.80-14.20, midde" 13.80-15.40 drielingen 11.60-12.90 nep 29.60, aanvoer 32.000 kg; groenekool 7.60-8.70, aanvoer 2.000 kg. NOORDSCHARWOUDE, 4 Febr. 15.000 kg uien 12.4013.70, grote 11—12.10, driel. 10—13, nep 17— 20; 3500 kg peen B 8.70—9.20, C 8.60—9.30, D 8.10; 17.000 kg rode kool A 7—12.10, B 6—7.10; 1500 kg gele kool 6.507.60; 2100 kg groene kool 710.60; 40.000 kg deense witte kool 5.505.60. LANGEDIJK, 4 Febr. 1954. 12.500 kg uien 12.8014, grove 9.90—11.90; 1400 kg witlof I B 60—63, II B 45—97; 14.000 kg groen 817; 8600 kg rood A 7.30 —11, B 6—6.70; 23.000 kg geel A 6.80—11.10, B 6.50—6.70; 1900 kg peen B 7.40—7.90, C 10—10.30; 14.000 kg wit 5.50. ALKMAAR EN OMSTREKEN- Witlof A 39-70, B 12-29; Rode kool 7.50-12.50; Savoye kool 6.50-10.50; Groene kool 7-17.50; Spruitkool A 36-76, B 15-21; Boerekool 10.50- 26.50: Goudreinette H I 34; Win terpeen 5-12.50; Waspeen 36-43; Uien 2-11; Prei 36-61; Selderie 24-35; Knolselderie 7.50-15; St. Rémy H I 28. BEEMSTER, 3 Februari Wit lof 2963; rode kool 613; groene kool 14; spruitkool 15 57; boerenkool 1628; gare bieten 13—19; winterpeen III 610; uien: middel 310.40; drielingen 37; prei 38; Goud reinette 1445; Jonathan 16—48; Laxton Superbe 2457; Present van Egeland 1346; Zoete Cam- pagner 1026; Golden Delicious 24—56; Mérode 2034; Confé rence 1026; Proficiepeer 1428; St. Rémy 1628: William Du chess 14—32. ZWAAG. 3 Febr. Gare biet 1012; uien 2.7018.00: bieten 5.107.00: prei 1470: groene kool 7.9019.80; rode kool 6.90 12.00; boerenkool 1425; spruit kool 2159: witlof 2664; breek- peen 5.109.30; bramley seedling 913; jonathan 4363; laxton superbe 3355; conférence 41 67; gieser wildeman 3145: presi dent louteuil 39: provisiepeer 21 30: sint remv 2430. SCHAGEN, 4 Fefor. 1954. Schapen 85125, handel vlug en duurder; jonge schapen 70115; nuchtere kalveren, grote aanvoer, 2065, handel stug, minder; ko nijnen 26 p. st„ biggen 4560; schrammen 6080, handel zeer stug; 1 zeug 400; slachtpaarden 1.60 p. kg.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3