Georgtte Hagedoorn zong voor de V.V.V. .„Alcmaria" Feestelijke avond van grandioos kunstgenot Borgstellingsfonds voor land- en tuinbouw Aanleg van permanent volkstuinterrein Expositie Scheepsbouw in Stedelijk Museum Twee krachten verlieten R.K. Vrouivengilde Kosten van gasverbruik AGENDA AANVANG VOOR] AARS-CLUBS Voorlichtingsdag Veilingwezen Alkmaarse volkstuiiiders wensen: Stooiiireiniger doet goed werk Op korte termijn JAMAICA RUM 40 wijnkeLöeR kRAAknun Gerecht vaa rdigil e hulde Nieuwe school in Bergen Vrijdag 12 Februari 1954 Pagina 3 99- ALKMAAR De feestelijke avond, die de V.V.V. „Alcmaria" gis teravond in 't Gulden Vlies heeft gehouden, is een groot succes geworden. Een succes voor en na. Georgette Hagedoorn bracht met haar trouwe begeleider Pierre Verdonck, een programma van binnen- en buitenlandse liederen, waaraan de zeer velen, die aan de uitnodiging van de V.V.V. gejioor hadden gegeven, een cultureel genot hebben beleefd van de eerste orde. En het gezellig samenzijn daarna muntte uit door zijn beschaafde en plezierige allure. Het was een in alle opzichten welgeslaagde avond. BURGEMEESTER KONDIGT SCHOONHEIDS ACTIE AAN De naam van Georgette Hage doorn is in ons land, en ook daarbuiten, een begrip gewor den. Haar stijl is groots, haar allure nobel en haar voordracht ongeëvenaard. Zij bracht ontroe rende en amusante liederen uit aller heren landen en zij deed dat zo charmant en zo trefzeker in haar voordracht, dat wij deze avond een van de beste durven noemen, die wij sinds lang in Alkmaar hebben beleefd. Liede ren uit Scandinavië, uit Schot land, uit Vlaanderen en Neder land en vele chansons uit „la douce France" bracht deze be genadigde kunstenares tot gram dioos leven. Wij noemen het Zweedse lied „Slaap mijn kind" in de subtiele vertaling van wijlen haar echt genoot, de dichter Martinus Nij- hoff, en het groteske, met veel verve voorgedragen Nederlandse lied van Katrijn, en van de Franse chansons venmeiden wij de „Plainte de la fouveuse d'ab- sinthe", navrant gezongen en na vrant gespeeld, „Le petit rat de l'opera", in een meesterlijke ver tolking, het ondeugende „Le fia cre" en het even ondeugende, nog subliemere „Madame Ar thur", dat deze grote artiste als toegift zong. Na de volksliede ren en de chansons zong Geor gette Hagedoorn internationale cabaretliederen van Xanrof, Pi- suisse, Louis Davids en Annie M. G. Schmidt. Sledhts de keuze uit het werk van Annie Schmidt konden wij minder bewonderen, maar dan ook alleen die keuze. Wij geloven dat Annie Schmidt geslaagder cabaretliederen heeft geschreven, en als zij het niet heeft gedaan, dan zou er te kie zen zijn uit liederen van, laten we zeggen, Michel van der Plas. Doch door haar voordracht gaf mevrouw Hagedoorn ook aan het lied van Annie Schmidt wat zij eraan geven kón.. De voorzitter van de V.V.V. „Alcmaria", de heer D. J. Schef- fel, huldigde haar, na haar optre den, op de enige wijze waarop deze hoogbegaafde artiste gehul digd kon worden: hij bood haar een fraaie orchidee aan. Aan het begin van de avond verwelkomde de voorzitter de zeer vele aanwezigen, onder wie wij de burgemeesters van Alk maar, Oudor-p, Egmond en Oter- leek opmerkten. Hij legde er de nadruk op, dat een der mooiste taken van de V.V.V. is, de vreem deling te doen voelen dat hij in KV .P .-vergadering ALKMAAR. De vergadering van de K.V.P. is in verhand met de gelijktijdig te houden avond van Schoia Publica uitgesteld en wordt gehouden op 22 Februari in dezelfde zaal op dezelfde tijd. Geslaagd ALKMAAR. Op het bonds- examen van de C.B.L. te Bever wijk slaagden voor machine- schrijven de dames M. Bakker. G Kohier, R. v. d. Drift en E. Ver hagen. Zij werden opgeleid door mej. J. H. Stuifbergen te Heiloo VRIJDAG 12 FEBRUARI 'T GULDEN VLIES: 's Mor gens: Vergadering Rijks- zuivelconsuienten. 8 uur: Alkmaairse Kamer- muziekvereniginig met Wil. leun Andriessen. WAPEN VAN HEEMSKERK 's Morgens: Vergadering Vereniging voor K.I 8 uur: Hollandse Maat schappij voor de Landbouw Bovenzaal: Ned. Katholieke Reisvereniging 8 uur. fïioseopen: HARMONIE: „Het grote Geheim". 14 j. 8 uur, VICTORIA: ..Contra-Spion- nage". 14 j„ 8 uur. HEX: ..The Captains Paradi se", 18 jaar 2.30 en 8 uur. JINEMA: „Wat 'n nacht vannacht!" (ontoelaatbaar 1 ZATERDAG 13 FEBRUARI 't. GULDEN VLIES: Feest avond A.M.H.C. 8 uur. WAPEN van HEEMSKERK. 2.30 uur: Vergadering van de K.A.B. Bovenzaal: Vergadering v. de Tennisbond. 8 uur: Toneelavond Ber- gerhofspelers. STEDELIJK MUSEUM: Ten toonstelling over Scheeps bouw. Toegang 10 ct. Bioscopen: Als Vrijdag. Voorstellingen: 7 en 9.30 uur. Rex ook om 2.30 uur. Waterstanden: Zaterdag: Hoog water 2 uur en 14.45 uur. Laag water 8.10 uur en 21.10 uur. onze stad van harte welkom is en hij vroeg de leden van V.V.V. hun initiatieven, die het werk van de vereniging ten goede kun nen komen, aan het V.V.V.-be- stuur ter kennis te brengen. Burgemeester Wytema leidde daarna deze voortreffelijke avond in. Hij sprak de hoop uit, dat het Alkmaar in dit jubeljaar ge lukken zal de honderdduizenden vreemdelingen die het verwacht, nuttig en aangenaam bezig te houden, maar ook, dat de Alk- maarders zelf d-e ogen zullen opengaan voor de waarde van hun stad als cultuurmonument in Noordholland. Aan die waarde gaan wij al te vaak achteloos voorbij. Maar de vreemdeling blijkt hier te vinden wat hij ner gens ter wereld vindt. En dat wat hij hier vindt, gaat Alkmaar welbewust met de grootste zorg omringen. De burgemeester kondigde een actie aan om ai het schoons dat thans verborgen is achter ver waarloosde gevels en gepleister de fronten, gerestaureerd en schoon, in de glans van de wel bekende Hollandse properheid den volke te tonen, zodat Alk maar wordt tot een toonbeeld van Hollandse zindelijkheid, schoon heid en intimiteit. Het" juweel van ons stadssehoon is ons in handen gelegd om er mee te pronken en er de roem van uit te dragen over heel de wereld. Hij wekte heel Alkmaar op, die actie te doen slagen. Tijdens het gezellig samenzijn, dat tot diep in de nacht voort duurde, speelden „The Metro- poles" voor de danslustigen, was er in de foyer een gezellige wijn bar ingericht en vloeiden zoete melodieën van een strijkje dooi de cafézaal, en overal was de stemming opperbest. Advertentie) 0AN5SCHCDL V ..„/i klasse, beter! j WOENSDAG 17 FEBR. A.S. J U kunt nog inschrijven J Kenn.straatweg 101 - Tel. 3375 ALKMAAR De Provinciale Commissie uit de Veilingen in Noordholland heeft een voorlichtingsdag georganiseerd, die gisteren in het Gulden Vlies werd gehouden. Voor deze dag bestond grote belangstelling, mede in verband met de ver schillende problemen, die ter nadere oriëntatie behan deld werden. Een groot aantal afgevaardigden van de ver schillende aangesloten veilingen, tuinders en landbouwers luisterden naar de uiteenzetting van de heer v. d. Helm, Rijkstuinbouwconsulent, die wegens ziekte van de heer A. J. Hartman, referendaris hij het Departement, diens taak had overgenomen. ALKMAAR Nu ook het volkstuinterrein achter Rochdale in 1954 niet meer in gebruik kan worden genomen, omdat de gemeente voornemens is dit deel der Overdie bouwrijp te maken, moet de aanleg van een permanent volkstuinterrein urgent worden geacht, putten in onze stad zijn in deze j Reeds eerder heeft liet overleg tussen de gemeente en de Volkstuin- ALKMAAR. Sinds kon be schikt de gemeente Alkmaar over een stoomreiniger, die voortref felijke diensten verricht bij het reinigen van de jjsmeentelijke auto's. Dezer dagen is er echter extra werk voor de stoomreiniger. De vorstperiode tot ijsputten gewor den en die ijsputten moeten wor den ontdooid. De mannen van de gemeente reiniging zijn thans bezig met het ontdooien van de putten. Ze doen dat met.... de stoomreiniger. En die doet goed werk. De stoom doet het ge vormde ijs in een ommezien ont dooien. Het water stroomt weer door en de put is uit zijn ijzig isolement verlost. Die stoomreiniger is een han dige machine. Straks als Alkmaar vol verkiezingsleuzen hangt, om dat we weer naar de stembus moeten, staat de reiniger klaar, druk bezochte jaarvergadering Aldus werd medegedeeld in 'n om, zodra de verkiezingen vel leden tijd zijn ''geworden, stoom los te laten op de affiches en de plakkaten. In Alkmaar zulien dan in min der dan geen tijd alle sporen van de politieke wedloop zijn ver dwenen. J. COLIJN 10 JAAR BIJ NED. SPOORWEGEN Jubilaris werkte in Alkmaar en Den Helder GOES, 11 Febr. De heer J. Colijn, technisch inspecteur bij de Nederlandse Spoorwegen te Goes, zal 1 Maart a.s. zijn 40- jarig dienstjubiieum vieren. De heer Colijn heeft bekendheid ver worven door zijn initiatief tij dens de rampdagen in de Krui- ninger polder een trein te laten rijden. Als dank voor zijn pres taties benoemde de directie van de N.S. hem destijds tot tech nisch inspecteur. De heer Colijn kwam op 1 Maart 1914 in dienst der Neder landse Spoorwegen als opzichter tekenaar derde klasse te Amster dam. Hij werkte voorts in Alk maar als opzichter-tekenaar en in den Helder als opzichter tweede klasse. In den Helder kreeg hij voor het eerst een baan vak onder zijn beheer. Op 1 Mei 1925 werd hij overgeplaatst naar Valkenburg, vandaar ging hij naar Vlissingen en tenslotte naai- Goes. van bovengenoemde vereniging, die onder voorzitterschap van de heer C. Roeper werd gehouden. De vereniging exploiteert thans nog vier terreinen met een ge zamenlijke oppervlakte van circa 9 ha. Na de terreinen aan de Dr. Schaepmarikade en het Kwakel- pad heeft men dus thans ook het complex achter Rochdale moeten prijsgeven. Het tekort aan be schikbare tuingrond werd dien tengevolge nog vergroot, hetgeen voor het bestuur der vereniging een onderwerp van voortdurende zorg betekent. Uit het jaarverslag, dat werd uitgebracht door de secr.-penn., de heer N. E. Wennink, bleek verder, dat de vereniging reeds vele jaren streeft naar de aanleg van permanente volkstuinterrei nen, zoals deze ook in de meeste andere grote gemeenten in ons land reeds bestaan. Behalve aan het tihans ontworpen terrein in het Oostelijk deel der stad, be staat op een tweetal andere plaatsen in onze gemeente sterke behoefte aan een permanent com plex. In het verslag werd met dankbaarheid melding gemaakt van de medewerking, ook in het afgelopen jaar van de gemeente ondervonden. De rekening over 1953 sloot met een klein batig saldo. Het ledental steeg tot 390. De Tuinbouwvoorlichtingsdienst verleende aan deze avond mede werking door de vertoning van een drietal films op het gebied van het volkstuinwezen. Na de houdersvereniging „Alkmaar en Omstreken" tot resultaat gehad, dat in het Oostelijk deel der stad aan de rand van het bosplan een dergelijk terrein werd geprojecteerd, maar door verschillende om standigheden is met de aanleg hiervan nog geen begin gemaakt. Daar de vereniging ook dit jaar haar terreinoppervlakten zag ver kleinen, hoopt m- n thans ten zeerste, dat niet de aanleg van het eerste permanente volkstuincomplex in onze gemeente spoedig een aanvang zal worden gemaakt. pauze, waarin enkele door de fa. Zaadnoordijk en de L.T.B. be schikbaar gestelde tuingereed schappen werden verloot, hield de heer J. J. Wijchers een cau serie over het onderwerp „Prac- tische wenken voor de vólks- tuinder". In een duidelijk betoog zette spreker uiteen, hoe de grond is samengesteld, hoe deze moet worden bewerkt en op wel ke wijze deze dient te worden bemest. Voorts stond de spreker uitvoerig stil bij de noodzake lijkheid van vruchtwisseling en de teelt der gewassen, terwijl ook de collectieve bestrijding van aardappelziekten werd bespro ken. Het volkstuinwezen in Alk maar staat in vergelijking met andere gemeenten op een hoog peil. Na de beantwoording van enkele vragen maakte de voor zitter zich tot tolk der aanwe zigen, toen hij de heer Wijchers hartelijk dank bracht voor diens uiteenzetting. Medegedeeld werd nog, dat de controle op de maatregelen tot bestrijding der aardappelmoeheid een wijziging zullen ondergaan. De tererinen zullen voortaan in blokken worden onderverdeeld, terwijl elk blok weer wordt ver deeld in drie gelijke stroken A, B en C In strook A mogen dan in 1954 aardappelen worden ge teeld, in B in 1955 en in strook C in 1956. Advertentie Deze uiteenzetting betrof het z.g. Borgstellingsfonds voor de landbouw en het Waarborginsti- tuut voor de tuinbouw. De be hoefte aan kapitaal voor de uit breiding van de bedrijven, was de aanleiding geweest tot het stichten van het Borgstellings fonds. De behoefte aan een der gelijk kapitaal werd wel heel duidelijk gedemonstreerd door het feit, dat er in 1951 ruim 24 millioen aan spaargelden was opgenomen bij de Centrale Bank en 40 millioen aan credieten. De Marshall-hulp schiep de mogelijkheid tot het stichten van dit fonds, waarbij 4 mil. liard voor Nederlandse hulp verlening ter beschikking werd gesteld, waarvan 25 millioen diende voor de oprichting van het Borgstellingsfonds. Vijf mil lioen daarvan is bestemd voor de tuinbouw en 20 millioen voor de landbouw. Iedere tuinder kan in aanmerking komen voor een lening van dit fonds, indien hij beroepstuinder is. een goed vak man en financieel betrouwbaar. Voor 50 procent zal hij echter zelf garant moeten staan, terwijl de lening ook alleen mag die nen voor uitbreiding van het bedrijf en niet voor herstel van een gedeeltelijk aan faillissement onderhevig bedrijf. De opzet van dit fonds is dus de tuinder of landbouwer gelegenheid te ge ven zijn bedrijf te vergroten Geheim voor de belasting De tuinder, die meent nan a! deze eisen te voldoen. st°lt zich in verbinding met de Boeren leenbank en vraagt daarro in overleg met deze bank het crediet aan. Hierna ver schijnt de rijkstuinbouwconsu lent die gegevens over de aan vrager inwint, aangaande ziir inkomen, omzet en dergelijke en hierover een raonnrt. samen stelt. P'eze rapporten bliiven echter geheim en zullen geen moeilijkheden met de belasting ten gevolge hebben. Dit zi.i ter geruststelling medegedeeld. Een maal zover, komt de adviescom missie in actie, die het rapport bestudeert en haar advies geeft aan het bestuur van het fonds: dit bestuur reemt de uiteinde lijke beslissing. Op het ogenblik werkt dit fonds reeds twee jaar en van de ruim 1000 binnengekomen aanvragen ziin er 50o toegewe zen 350 afgewezen en op het ogenblik nog 150 in he^ow'plini* In totaal is er reeds 1 0 m'nine-' gulden aan credieten ver=t-eid zodat de mavimale -5 millioen bijna op" zon ziin De heer V. d. Helm s+eldp de tuinders prlrf-pr r*-<iTMn«'n yptrexy O Vl Vf»rl PIJ "7^1 D** lartrihonw rl a a pr»t<a er nit. dit fonds «Ipoh+c? 1 liopo nofpno^pn waaruit pfo-p. dpf Aprrn c mipdev bphoeftp aan ka-rv+oa1 hppf+ nfvopl Troon vï tof VF» vend is dan de tuinbouw. Het reeds verstrekte geld is voor verschillende doeleinden ge bruikt, o.a. voor uitbreiding van de glasteeit. Hierdoor is de vraag gerezen of deze eenzijdige ont wikkeling de tomatenteelt niet te zeer in de hand werkt en ook. of dit fonds niet enkel ten dien ste komt aan kapitaal-krachtige ondernemingen. Bij onderzoek is echter gebleken, dat het aandeel, dat dit fonds heeft gehad in de verruiming van de tomatenteelt slechts zeer gering is geweest, terwijl bovendien de prijzen vooral door toeneming van de export vrij constant is ge bleven. Het Waai'borginstituut Het Waai'borginstituut voor de tuinders is opgericht om de on vermogende tuinder, die niet in staat is om voor vijftig procent zelf zorg te dragen, toch de ge legenheid te geven crediet te verkrijgen. In totaal krijgt deze tuinder dan dus een crediet van 100 procent. Natuurlijk is het een benauwende omstandigheid voor de volle 100 procent vol komen garant te staan, vandaar dat hier een plaatselijke com missie de financiële betrouw baarheid van de betrokken tuin der onderzoekt. Dit Waarborg- instituut is op het ogenblik in oprichting. De Provinciale Sta ten van Zuidholland hebben reeds toestemming hiertoe gegeven, ter. wijl Noordholland spoedig zal' vol gen. Het feit echter dat eerst enkele proefgebieden zullen wor den uitgekozen, vond bij de ver gadering van, gisteren geen vol ledige instemming. De heer v. d. Helm wist deze aanvallen ech ter min of meer te pareren. Voor dit Waai'borginstituut geldt" ook geen minimaal of maximaal inkomen. De behandeling van deze on derwerpen door deze alleszins bevoegde spreker, zal zeker bii- dragen tot een onlosejn.e van de vraagstukken die hieromtrent be stonden. Tot slot was het mr M. van Ropnen spc'-etaris van hpf een. fraal bureau vnor veilingen die dp nnndzaVeP'kheïd van de wpvls. troversverpni "'neon henortvnkte PP een nven^iol,, cqf van So fnplo non o voS.'nrto- rl e "P T> O Ned crla n tl se Reis veren iaring voor Katholieken ALKMAAR. Zoals reeds de leden per circulaire bekend is gemaakt, wordt hedenavond in het Wapen van Heemskerk, weer een filmavond gegeven. Gezien de grote belangstelling voor de laatstgehouden filmavond. re kent het bestuur weer op een grote toeloop van leden en be langstellenden. De toegangsprijs bedraagt 0.30: deze geldt ook voor niet-leden. Kaarten kunnen woorden afgehaald aan het bu reau Stationspleinhoek Spoor straat, Alkmaar, tel. 2716, en I voor zover voorradig aan de zaal op Vrijdag 12 Februari. Tentoonstelling tijdens „Alkmaar 700 iaar stad"' ALKMAAR. De Alkmaarse Aquariumvereniging ..Rode Rio" heeft in princine besloten tij dens de festiviteiten ter gelegen heid van „Alkmaar 700 jaar Stad" een tentoonstelling te or ganiseren, die gehouden zal wor den van 21 Juli tot en met 1 Augustus. Op de tentoonstelling worden aquaria van de leden geëxposeerd. VANDAAG EN MORGEN 14 ltr. fles ltr. 1/1 fles f 2.55 f3.80 f5.— f7.45 Platte Steenenbrug (Verdronkenoord 114) ALKMAAR Door de Stich ting- „Onderwijstentoonstellingen" in 's-Gravenhage wordt deze week in het Stedelijk Museum een expositie gehouden, die een beeld tracht te geven van de ont wikkeling van de scheepvaart, scheepsbouw en alles wat daar mede in verband staat. De bedoeling van de tentoon stelling is uiteraard onderwijzend te werken, vooral aan die mensen die technisch onderwijs genoten hebben of noe genieten. Daarom hebben de Alkmaarse scholieren in de afgelopen week gelegenheid gehad in het Museum kennis te nemen, van hetgeen bereikt is op saheepsteclhnisch- en historisch gebied. De inleiding tot de tentoonstel ling geeft een historisch over zicht van de scheepvaart, de ont wikkeling van de primitieve boomstam tot het moderne en ge riefelijke zeeschip. Hierop aan sluitend zijn verschillende mo dellen. producten van in elkaar overgaande theorieën, zodanig ge ordend. dat men langzamerhand de overgang van de beperkte werkmethoden naar de huidige bediening met e'ectriciteit enz. ziet. De romp van een schip wordt, passend vergeleken met Autobotsing door de gladheid SLOOTDORP. Ten gevolge van de gladheid van de weg is Donderdagmorgen de heer G. Bronner op de Wierweg nabij Wieringerwerf met ziin auto ge slipt en in botsing gekomen met de bestelwagen van de coöperatie „De Tijdgeest" te Winkel. Dooi de schok werd mevrouw Bron- ner, die naast haar echtgenoot zat. uit de wagen geslingerd. Doch gelukkig kwamen alle bij dit ongeluk betrokken personen er met "de schrik en enige schaaf wonden af. De personenauto van de heer Bronnet-, welke op weg was naar Wieringerwerf. werd -waar beschadigd Concert'N Ph. 0. ALKMAAR Donderdag 18 Februari a.s. vindt in 't Gulden Vlies het 5e abonnementsconcert plaats van het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v Toon Verhev met solistische medewerking van de ieugdige violiste Nadia Koutzen. Het pro gramma bevat de volgende wer ken: Ouverture Midzomernachts- droom, Vioolconcert en Svmpho- nie No. IV-Mendelssohn. R.K. A.F.C.-nieuws ALKMAAR. De K.N.V.B. or ganiseert binnenkort een jeugd leiders cursus te Alkmaar. Voor degenen, die voor dit mooie werk interesse hebben, is dit een prach tige gelegenheid om hun diploma van jeugdleidster of -leider te verwerven. Men kan zich hier voor opgeven bij de secretaris van de vereniging. het riibbenstelsel van de mens, aanschouwelijk voorgesteld op een aantal wandtekeningen. Ver schillende typen barken, scihoe- ners, botters en bommen stempe len de tentoonstelling zeer zeker tot bezienswaardig. Enkele met de hand vervaardigde miniatuur schepen, o.a. zijn de „Oranje" en de „Willem Ruys" natuurgetrouw nagebootst, heeft de Stichting „Onderwijstentoonstellingen" naar Alkmaar gebracht. Evenwel is de afwerking van de expositie tot stand gekomen in samenwerking met particulieren. Aardige mo dellen zijn beschikbaar gesteld door Alkmaarders, terwijl ook in woners van de Prins Hendrik- Stichting te Egmond aan Zee aan trekkelijke werkstukken aan de tentoonstelling in bruikleen heb ben afgestaan. Het is vrijwel ondoenlijk een opsomming te geven van alle geëxposeerde voorwerpen, betref fende de scheepvaart en de scheepsbouw. We kunnen een ieder slechts aanraden, morgen Zaterdag, een kijkje te nemen. Eén dag is de tentoonstelling toe gankelijk voor het publiek. Gedeeltelijke terugbetaling ALKMAAR. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemene kennis dat ingezetenen, wier gezinsinkomen over het jaar 1953 niet hoger is geweest dan 2000.vóór I Maart a.s. tot hen (stadhuis Alk maar) een schriftelijk verzoek kunnen richten om terugbetaling van hetgeen zij eventueel meer betaald hebben dan gemiddeld 0.20 per kubieke meter afgeno men gas over de periode van Januari tot en met December 1953. Dit is slechts het geval bij ver bruikers met een zeer klein ver bruik n.l. 192 kubieke meter over genoemde periode, of gemiddeld 16 kubieke meter per maand Over het algemeen zullen gezin nen van drie of meer personen meer gas verbruiken, zodat hier voor geen reductie verleend kan worden. In ieder geval ga elk, die een verzoek om reductie wil doen, eerst op zijn verbruiks- kwitanties na of zijn gasverbruik wel zo gering is, dat het bene den de bovengenoemde grens blijft. In het verzoekschrift moe ten duidelijk vermeld worden naam en adres van het gezins hoofd en het registernummer, zo als deze op de verbruikskwitan- ties vermeld zijn, alsmede het in komen over 1953 van ieder lid van het gezin. Verzoeken, waar op geen registernummer is ver meld, of welke niet vóór 1 Maart 1954 inkomen, kunnen niet in be handeling worden genomen. Te gast op liet politiebureau ALKMAAR Gisteravond heeft de politie enkele leerlin gen van de Handelsavondschool te gast gehad. Zij bleven op het politiebureau overnachten omdat de bus. die hen naar Oude- en Nieuwe'-Niedorp zou brengen, door de gladheid van de weg niet kon vertrekken. Weersverwachting medegedeeld door het K.N. M.I. te de Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zatei-dag- avond. LATER IN HET GEHELE LAND DOOI. Zwaar bewolkt met plaatse lijk mist en aanvankelijk enkele verspreide opklarin gen, later van het Zuidwes ten uit regen. Aanvankelijk zwakke, later matige tot krachtige wind tussen Zuid oost en Zuidwest. In het Noorden van het land van nacht lichte vorst, morgen later op de dag lichte dooi. In het Zuiden van het land vannacht temperaturen om het vriespunt en morgen flinke dooi. ALKMAAR Nadat er reeds lange tijd sprake van was ge weest, is het er dan toeli eindelijk van gekomen. Het bestuur van het R.K. Vrouwengilde heeft tij dens de jaarvergadering, die gis teravond in „Victory" werd ge houden, t'wee van zijn beste krachten verloren. Het aftreden van de dames D. Paleari-van Nieuiwkuyck en A. Winder-Weel en het afscheid van die dames vormden eigenlijk de hoofdschotel van de jaarvergade ring. Het was ook zeker wel ge rechtvaardigd. dat een kleine huldiging van de aftredenden plaats vond. Mevr. Winder gaf immers sinds 1921 haar beste krachten aan de Vrouwenbewe ging als bestuursflid en mevr. Pa- ïeari had vanaf 1931 zitting in het bestuur, waarin zij zeer lang presidente was. Het was de vice-, presidente, Mej. R. Kamphuys, die zich de tolk van alle leden maakte door in een hartelijke toespraak het vele goede werk van de dames te memoreren en hen daarvoor te danken. Zij on derstreepte haar woorden met een bloemenhulde en overhandig de de dames tevens een fraai ge schenk. Ais nieuwe 'bestuursleden werden door de vergadering ge kozen mevr. v. d- Kaay-v. d. Wiel en mevr Bel-de Gruyter. Uit het jaarverslag van de se cretaresse, mevr. Vermeulen, bleek niets dan tevredenheid over de gang van zaken in de vereniging. Er is veel activiteit, er heerst een prettige geest, kort om, alles wat het lid zijn van een vereniging aangenaam en nuttig kan maken, is aanwezig. Het financiële overzicht, opge steld door de penningmeesteresse, Mej, Veldman, wees een klein batig saldo aan. Na de pauze trad de balletdanseres Annemarie Kü'hne op. Stijlvol en gracieus danste zij enkele klassieke wer ken van o.a. Strauss, Mozart en van Beethoven. Nieuws van het R.K. Danscomité ALKMAAR. Het R.K. Dans comité vestigt de aandacht op de eerstvolgende dansavond voor katholieken, die zal worden ge houden Zondag 14 Februari a.s., 's avonds 8 uur, in 't Gulden Vlies. De kaartverkoop is als gewoonlijk: Zondag a.s. van half twaalf tot half een aan de zaal. Telefonische bestellingen uitslui tend gedurende dit uur. Aanrijding ten gevolge van de gladheid ALKMAAR. Gistermiddag heeft een aanrijding plaats ge had op de dijk ten gevolge van de gladde weg. Een personen auto, komende van de Voordam reed rechts de dijk op en gleed daarbij van de enigszins bol lo pende weg af waardoor hij in botsing kwam met een vracht auto, die voor het café van de heer Gul geparkeerd stond. De schade bleef beperkt tot een in gedeukt spatbord. TWEE BUSDIENSTEN WEGENS GLADHEID GESTAAKT De beide busdiensten die door de NACO met Schagen worden onderhouden, zijn hedenmorgen wegens de gladheid van de weg gestaakt. De directie achtte hel onverantwoordelijk om deze lij nen, de M én de T, te laten rij den. De overige diensten gaan vrij normaal. K.F.C.-KEURINGEN ALKMAAR Rex: The Captain's Paradise 18 j. m. voorbeh.; Vic toria: Contra spionnage, 14 jr.; De Dief, 18 jr.; Cinema Ameri- cain: De Stroper a. 1.: Harmonie: Het Grote Geheim 14 jr. DE BROEK WAS TE KLEIN ALKMAAR Op 9 Januari maakten wij melding van een diefstal van een pak uit het pak huis van een expediteur te Alk maar. Dit pak bevatte twee man chestér plusfours, die door een winkel waren verzonden. Tot nog toe was de dader onbekend. Tot hij gisteren bij de eigenaar, dus de verzender van dit pak, de broek kwam ruilen, omdat deze volgens zijn zeggen te klein was. De eigenaar herkende echter de broek als zijnde de gestolen en waarschuwde onmiddellijk de po litie. Voorlopig zit hij op het po litiebureau, waar hij tot nu toe hardnekkig bleef ontkennen. Burgerlijke Staud ALKMAAR Geboren: Japob J. zv J. G. van Roembufig en A. A. Verrijp; Ronald ziv J.B. Pluij- mers en E. M. Wiese; Gertrudis ,H. dv P.H. Hietnenz en G. H. Srn'idt; Jettij dv D.S. Broeikens en C. M. Kwakkel: Johannes A. ,L. zv T. L. Oud en C. J. Bak- kum; Rudolf J. zv F. Valkihoff en M. C. van Rossuim. Ondertrouwd: Jacob de Jong en Wilheltnina Egbergen; Jaco bus J. Kabel en Alida C. van het Voort; Isaac Wortel en Do- rothij E. Keippel; Bernardus M. Boddetke en Veronica M. v. Die pen; Jan ter Burg en Johanna Liesetneijer. Petrus Sneeboer en ■Hendriks B. Huiberts. Geslaagd OUDORP. Bij het op 9 Fe bruari j.l. in het ziekenhuis „De Maria-stichting" te Haarlem ge houden examen voor de aante kening kraamverpleegster, slaag de onze plaatsgenote mej. M. A. den Hartog. JONGEN AANGEREDEN Getuigen opgeroepen OUDORP. Woensdagmiddag reed een truck met oplegger Van de fa. Conijn, bestuurd door de chauffeur V., over de Frieseweg in de richting Alkmaar. Ter hoog te van de werkplaatsen van de fa. Met passeerde de chauffeur een aan de rechterkant van de weg geparkeerde vrachtauto. De 8-jarige wielrijder D., die op dat moment passeerde, is vermoede lijk met de achterkant van de oplegger in aanraking gekomen. Hij viel van zijn fiets en werd aan het hoofd gewond. Met een hersenschudding is de knaap naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. De chauf feur van de truck heeft van het ongeval niets bemerkt. De politie te Oudorp verzoekt eventuële getuigen van dit on geluk, o.a. een man en een vrouw die ongeveer op dat tijdstip per rijwiel passeerden, zich met haar in verbinding te stellen. Telefoon K.2200, 5896. BERGEN. Onder grote be langstelling van autoriteiten en vertegenwoordigers uit de onder wijswereld is gistermorgen aan de Kerkediik een nieuwe Open bare Lagere School in gebruik gesteld. Sinds enkele jaren was de school gevestigd in de van Rhee- nenschool, terwijl er plannen be stonden tot bouw van een schoolgebouw. Dezer dagen is de verwezenlijking van de plannen tot stand gekomen in de „Van Brederodeschool", een ruim hel der gebouw, vol licht, en frisse lucht door de vele grote ramen. Een gymnastieklokaal is los van de school zelf aangebracht. Er bestaat ook gelegenheid tot les geven in de open lucht. Bij de ingang is een hall, geschikt voor het houden van bijeenkomsten. Tijdens de openingsplechtig heid werder. verschillende ge schenken, bestemd voor aanvul ling van het meubilair, aange boden. Opdracht voor Henk v. d. Idsert BERGEN. Henk van de Id sert in Bergen zal dezer dagen beginnen aan de opdracht die hij heeft ontvangen van de Domi nicaner kerk van de H. Familie te Langenboom (N.-Br.). De op dracht omvat het vervaardigen van twee levensgrote beelden voorstellende de H. Jozef met 't kind en de H. Maagd. Aan de voorzijde van de kerk. waar de beelden zullen worden geplaatst, zijn reeds twee nissen uitge spaard. Er was echter tot nu toe geen geld om de beelden te kun nen laten maken. De parochianen hebben dit geld nu echter bij eengebracht.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3