Scholten en O ver dijk met Lou van Reijen aan de kop MAGGI ruciciemarir Zor d< De tunnelbouw te Maggi8 Economische toestand van Indonesië slecht Jeugd duivt Frankende Jong en Zondervan naar beneden Het geheim Emtensoep van een dubbel costuum - leven. met 2 pantalons f 139. K.R.O.-revue „Tijd voor Jolijt" komt naar Alkmaar Operatie Draadnagel In 't al overhei Vrijdag 12 Februari 1954 Keizerskroon-tournooi begonnen FELLE STRIJD VERWACHT President weigert tussenkomst Otitslaa aevraag«' ADRES AAN DE MINISTER: Kamers van Koophandel dringen aan op versnelling HOORN - ALKMAAR Bil j artkampioenschap 2e klasse libre ST. MAARTEN De aciht beste resultaten uit de voorwedstrijden in de 2e klasse libre van het dis trict Sdhagen van de Kon. Ned. Biljartbond werden geplaatst om aan de eindstrijd deel te nemen. Van de aangesloten verenigingen namen 34 personen aan deze voorwedstrijden deel en de beste resultaten werden verkregen door de navolgende spelers: Maar toch al beter dan in 1952 DOKTERSDIENSTEN Markt en Beurs Markten Barneveld La Middensta dienst IN DE MIDDE EEN MILL MENSEN WE] Pagina 4 (Van onze sportredacteur) Het J. P. Coentournooi is begonnen. Het plotselinge stormpje, des morgens opgestoken door het onverwacht afberichten van Chermin, wiens moeder ernstig ziek was geworden, was door de heer Feller spoedig tot bedaren gebracht. Na een kanon- nade van telefoontjes slaagde deze erin de jeugdige Eindhove- naar Scholte als plaatsvervanger te engageren. Seholte, enkele weken geleden nog deelnemer aan het kampioenschap van Nederland hoofdklasse kader 47-2. Het tournooi om de Jan Pieterszoon Coentrophee kan worden Biljarten is eert rare sport. Dat ondervond Jan Peetoom reeds in de eerste Donderdagmiddag-par tij tegen „titelhouder" Franken. De Schagenaar was vol goede moed van huis gegaan, maar zat vijf beurten reeds vertwijfeld naar zijn hoofd te grijpen. Geen bal wilde, zoals hij dat wenste en nadat in de zesde beurt een glimp van hoop was doorgebro ken middels 'n snelle 33, kwamen vijf nieuwe rommelbeurten zijn illusies voorgoed verstoren. Een slotbeurt van 51 kon Peetooms moyenne niet meer boven de tien brengen. Van deze collapse pro fiteerde een aanvankelijk even eens slecht gaande Franken dank baar. Met een 69 in de zesde beurt, een 71 in de tiende en een slotserie van 125 kwam hij uit eindelijk nog tot een behoorlijke prestatie. Franken 400 12 125 33.33 Peetoom 102 12 51 8.50 Veel interessanter was de par tij op het andere biljart tussen van Reijen en Zondervan. Twee „oud-gedienden", gestart met de hoop in het hart, dat zij Franken de trophee aan het einde van de vier dagen zouden kunnen ont rukken. Felle strijd dus. Het werd een spannend duel. En een goed duel. Van Reijen, met de onafscheidelijke sigaar in zijn hoofd, in „v. d. Pol-houding" stotend, gaf in de vijfde beurt het antwoord op twee vlot zo maar voor de vuist weg gespeel de series van de Leeuwardenaar (7263). Honderd en zestien glas- zuivere caramboles legde de man uit Limburg op het met nieuw laken bespannen Keizerskroon biljart. Een verbeten Zondervan vocht fel terug. Een 53, gevolgd door een 27 en boem daarboven op een 116. Hoopvol keek hij naar het gezicht van zijn tegen stander. Zou dat geweld de Lim burger breken? Het mocht wat. Terwijl een wanhopige Fries na een 44 van van Reijen slechts kon antwoorden met 13, rolden in de volgende beurt de 116 ca ramboles uit de queue van zijn tegenstander, die de overwinning zouden betekenen. In de nastoot kwam Zondervan tot een glans loze zeven. Het hadden er 42 moeten zijn Van Reijen 400 10 116 Zondervan 365 10 116 er sleehls interessanter door de wandeling rond het biljart, maar' de uitslagen waren zoals verwacht. Dat zou in de tweede middagpartijen anders worden. Franken moest voor de tweede Franken en Zondervan defensief gedrongen. in Verrassingen Tot zover was alles nog maal gegaan. Wel hadden we nog j vijftig op niet de grote series aanschouwd, faaid| hij wel ontbraken nog de fraaie rap pels op korte en lange band met maal zijn queue opnemen, omdat Scholte nog niet aanwezig kon zijn. Overdijk was zijn tegenpar tij. Geen Overdijk, zoals we hem in Alkmaar aan het werk hadden gezien. Maar een Overdijk vol strijdlust, die voor de tot dus ver grootste verrassing zou zor gen. Als het de Zaandammer lukt, dan is bij hem, met zijn grote capaciteiten, alles mogelijk. Met een juweel van een 124, zo gaaf, dat deze ongetwijfeld de schoon heidsprijs van de dag zou ver dienen,'als die er was, stevende hij Franken in de vijfde beurt royaal voorbij. Maar de Tilbur- genaar is een vasthouder. Hij kreeg de ballen vier maal in een behoorlijke positie. Alles aan de korte band en de caramboles, die hem zijn kans op de zege terug gaven, rolden op het biljart. Vijf tig, 26, 51, 38 en 66. Toen stond de Tiiburgenaar met 344 tegen 273 voor. Het leek dus ander maal op een zege voor de titel houder uit te lopen. Overdijk kon niet meer in zijn spel ko men en was met 6, 10, 3, 12, 18 achtergebleven. Tot hij in de twaalfde beurt de ballen in a chevalpositie kreeg. Meteen was het maatgevoel terug en Fran ken kon met een blik van be wondering in zijn ogen zijn tegen partij met een serie van 109 naar het einde zien lopen. De Tilbur- genaar bezat niet meer de kracht nor" i om in de nastoot de benodigde te brengen. Op 26 40.— 36.50 De avondpartijen Tijdens de Donderdagavond legden drie man de kaarten dui delijk op tafel. Rob Overdijk uit Zaandam, Lou van Reijen uit Spekholzerheide en Henk Schol ten uit Eindhoven. De laatste, „invaller" voor Chermin, begon aan een avond- biljartmarathon met Jan Peetoom die voor de tweede maal deze dag met een treurig gezicht op zijn stoel zat. Niets wilde lukken en de Eindhovenaar, die zo van „groot biljart" naar klein moest overstappen en daardoor in den beginne veel te fors aanlegde, had niet veel moeite de partij in zijn voordeel te beslissen. Slechts één opflikkering van 78 toonde het publiek, dat Sehager Jan in dit gezelschap thuishoort. Scholten Peetoom 400 258 21 21 50 78 19,05 12,29 Onmiddellijk daarna moest Scholten opnieuw aan het werk Lamers was met hoop in het hart aangetreden voor dit gevecht. Het werd een debacle voor de Bever wijker, die geen queue aan de grond kreeg". Deze Henk Schol ten had plotseling alle maatge voel van de kleine tafel terug Deze Henk Scholten produceerde een serie van 203 zo uitermate snel gescoord, dat men de adem inhield en telkens bang was dat hij ontijdig af zou breken door de snelheid, waarmee gescoord werd In tien beurten wandelde hij naai de 400, een vertwijfelde Lamers op 103 achterlatend. Sdholten Lamers 400 103 10 203 10 54 40,00 10,30 Nog twee anderen bleven on geslagen. Rob Overdijk in blaken de vorm, had des middags eerst Franken op de knieën gekregen en des avonds moest Zondervan ervaren, dat de Zaandammer een uiterst gevaarlijke tegenstander kan zijn. Het werd een fraai ge vecht, waarbij Overdijk een ko lossale voorsprong nam. Ietwat overmoedig ging hij echter met dit kostbare goed om en Piet Zon dervan liep met een vlotte 106 naar Overdijk toe. In de twaalfde beurt scoorde deze echter de ont brekende negen caramboles. Opnieuw dus een nederlaag voor de Friese crack, die met een gemiddelde van ruim dertig twee maal achtereen in het zand moest bijten. Overdijk Zondervan 400 362 12 143 12 106 33,33 30,17 De man met het hoogste gemid delde van Reijen hebben we tot het laatst bewaard. Deze Limbur ger voelt kennelijk veel voor overname van het J. P. Coen beeld. Na zijn zege op Zondervan een nog betere prestatie tegen de Jong. Arme Jan de Jong. In Alkmaar triomphator nu na twee wedstrijden met Piet Zondervan en Jan Peetoom zonder winst on deraan. De Jong maakte er niets van. Hij moest van Reijen met vlotte series steeds verder zien uitlopen en de kundige rappels, die hij anders zomaar op tafel legt, bleven volkomen-achterwege In negen beurten maakte van Reijen een eind aan de partij, de Jong op 91 achterlatend. Overdijk Franken Vliegas-zaak AMSTERDAM, 11 Febr. De president van de Rechtbank te Amsterdam heeft, uitspraak doende in het kort geding, dat twee fabrieken te Diemen aan hangig hadden gemaakt tegen een aannemersfirma te Purmerend, die op een 18 h.a. groot terrein aan het Merwedekanaal onder Muiden vliegas stort, (dat bij droog weer verstuift en overlast aan de fabrieken en bewoners te Diemen veroorzaakt) zijn tus senkomst geweigerd. De president grondde zijn wei gering op het feit, dat de vliegas het tot uitenst fijn poeder ver malen residu, dat overblijft na verbranding van o.a. steenkolen voldoende voahtaantrekkend is, zodat het verstuiven daardoor wordt voorkomen. Toen het kort geding diende had de directeur van het ge meente energiebedrijf van Am sterdam, als deskundige, ver klaard, dat de vliegas, die met gelijke delen water vermengd op het tot bouwgrond bestemde ter rein wordt opgebracht, zelfs bij grote droogte voldoende grond water aantrekt. De vorstperiode had echter een spaak in het wiel gestoken en de fabrieken hadden groot nadeel van de wolken vlie gas ondervonden. Juist toen de zaak in behandeling kwam trad de dooi in. De eisende partij had geëist, dat de aannemersfirma verplicht zou worden een laag veengrond van vijf centimeter op de laag vliegas aan te brengen. Volgend jaar is het terrein vol doende met vliegas opgehoogd en daardoor bouwrijp. De raadsman van de eisende partij deelde mede, dat hij eerst zal trachten bij de president van het gerechtshof een voorziening bij kort geding te verkrijgen en, indien dit niet gelukt, zal hij een procedure bij de gewone rechter beginnen. 400 12 124 33.33 376 12 91 31.33 Jan Lamers had sinds Alkmaar nog een appeltje te schillen met Jan de Jong. Het leek er niet op, dat die rekening gisteren ver effend zou worden. Met de re gelmaat van een klok liep de Rot terdammer meer en meer uit. Na een 124 en een 56 in de tiende en elfde beurt leek het pleit be slecht (347>194). Toen stokte de biljartmachine. Lamers gaf de ballen slecht af en in de zeven volgende beurten kwam de Jong niet verder dan vijftien. De Beverwijker greep zijn kans. Eerst aarzelend 63, 10, 18, 9. Toen resoluut. Want met een 106 nam hij de leiding over. In de negentiende beurt maakte hij een einde aan de marteling. Lamers De Jong 400 377 106 124 21.05 19.73 Van Reijen De Jong 400 91 9 132 9 38 44,44 10,11 Na deze eerste dag is nu een uiterst merkwaardige situatie ont staan. die er slechts toe kan lei den, dat de partij-n stuk voor stuk spannend zullen worden tot het uiterste. De Jong, Zondervan en Franken in mindere mate zijn op de achtergrond gedrongen en reken er maar op. dat zl» die niet ongestraft zullen laten. Hier is de stand na de eerste dag: w.p. car. brt. h.s. a.g. van Reijen 4 800 19 132 42,10 Overdijk 4 800 24 143 33,33 Scholten 4 800 31 203 2"- 80 Franken 2 776 24 125 77.33 Lamers 2 503 29 106 17,34 Zondervan 0 724 22 116 32,90 de Jong 0 468 28 124 16,70 Peetoom 0 360 33 78 10,90 ZIJPE De heer W. Geerligs te St. Maartensbrug, sinds 1 Jan. 1940 verzorger van de algemene begraafplaats aldaar, heeft met ingang van 1 Mei a.s. ontslag uit deze functie gevraagd. AMSTERDAM, 11 Febr. Mede namens de Kamers van Koophandel te Alkmaar, Haar lem, Hilversum, Hoorn, Zaan dam, 's-Gravenliage, Leeuwarden en Leiden heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam een adres gericht aan de minister van Verkeer en Wa terstaat, waarin de aandacht wordt gevraagd „voor de volko men onhoudbare en chaotische toestand bij het pontverkeer te Velsen". Gevreesd wordt, dat deze toe stand in de tijd, die nog zal ver lopen vóór het gereedkomen van de tunnel, door de toeneming van het verkeer nog aanmerke lijk slechter zal worden. Wacht tijden van 45 tot 75 minuten tijdens de spitsuren bebrren niet tot de uitzonderingen. De Kamer doet een dringend beroep op de minister „om aan deze voor het zakenleven desas- treuse toestand ten spoedigste Mmmdoet Vader als de geur van Maggi's Erwtensoep hem vanuit de keuken tegemoet komt. Want al is ook de felste kou voorbij, het is altijd nog best weer voor zo'n bordje van die heerlijke Maggi's Erwtensoep. Moeder weet maar al te goed, hoe ze er haar huisgenoten mee tracteert. Maggi's Erwtensoep met echt rookspek is bereid volgens een goed Oudhollands recept, dus geurig - voedzaam en smakelijk. Tracteer ter afwisseling op een fijn stukje rookworst in MAGGI8 erwtensoep. Om te watertanden Vroeger uren van voor bereiding thans tovert U binnen 'n halt uur 4 borden heerlijke erwten soep op tafel voor slechts 58 cent Neem een paar zakjes in huis! LET OP HET ZILVERZAKJE MET DE NAAM MAGGI Twee pantalons bij één colberr verdubbelen de levensduur van Uw costuum. Dank zij de prima kwaliteit heb ben onze colberts een bijna on beperkte levensduur. De pantalon Is echter aan veel grotere slijtage onderhevig. Het kan dus gebeuren, dat de broek al griezelig dun wordt terwijl het jasje nog als ook verkrijgbaar in 2-rij. Herenkleding met het keurmerk BRIXON exclusief bij: Uw „dubbel-Ieven" costuum biedt vele voordelen. gegarandeerd zuiver wollen kamgaren stof. de allerbeste kameelharen binnenbewerking, waardoor de ideale pasvorm tot het einde toe behouden blijft. de coupe is ontworpen door een meester fn het vak. een levensduur, die 2 x zo lang is. ALKMAAR. De laatste ja- Capy werd gevonden. De KRO- ren wordt er nogal eens geklaagd revue gaat met zeven, door Tom dat Nederland geen revue meer Manders ontworpen, décors op een eind te maken." Zij denkt daarbij aan een versnelling van het tempo van de bouw van de tunnel bij Velsen. Dat deze bouw geschiedt in het tempo van de 8-urige werkdag, acht zij in schrille tegenstelling tot het enorme 'belang, dat met een zo snel mogelijke oplevering van het project wordt gediend. In middels zal echter een noodop lossing moeten worden gevonden en de Kamev adht het aan ern stige twijfel onderhevig, of de toevoeging van -de z.g. Donau- pont aan het oeververkeer bij de Hembrug een zodanige verlich ting van de toestand bij Velsen zal brengen, dat het probleem daarmee zou zijn opgelost. Adressanten verzoeken de Mi nister met klem te willen bevor deren, dat de tunnelbouw bij Velsen in versneld tempo ge schiedt en dat inmiddels een noodoplossing wordt gevonden die aan de mistoestand een einde maakt. 'heeft, die in alle opzichten ver antwoord en van hoog peil is. Van verschillende kanten wer den pogingen ondernomen tot zo'n revue te komen. Ook de K.R.O. koesterde het plan, zijn vermaarde tournée uit te 'bouwen tot een .groots opgezet schouwspel, dat aan aller ver wachtingen voldoet. Nu is dit plan tot werkelijkheid gewor den. De levendige Berry Kievits de weergaloze Gerard Walden, en de droogkomiek Harry Boda zullen in de zalen, waar de KRO- vrienden bijeen zijn, een bevrij dende schaterlacht doen klinken. Speciale mogelijkheden bood de muzikale bezetting, die in „Tijd voor Jolijt" niet met een bege leidende rol behoeft te volstaan, ■maar actief deelneemt aan de bonte mengeling van taferelen. U zult onder hen de bekende virtuozen uit vorige tournée's terugvinden. De aanwinst van nieuwe krachten echter maakte het Johnny Omlbach mogelijk, het K.R.O.-theaterorkest te vor men, dat verbluffen zal door zijn sprankelende muziek. De char mante sopraan Christine Spie renburg en de gevierde bariton Henk Dorel gaan met hun lied de harten verwarmen. Lang moest worden gezocht naar een dans paar, dat aan de hoge eisen vol deed, tot het in het beroemde Hongaarse danspaar Frances en 1. G. Sneökes van „Oké" te Sdhagen met 12 matctojpunten; 2. M. Pronik van „Ons Genoe gen" te Wafmentouizen met 10; 3. D. C. Broersma van „Krijt op Tij'd" te Dirkshorn met 10; 4. W. de Vet van „Krijt op Tijd" te Dirkshorn met 10; 5. J. v.d. Ham van „De Ket- ser" te St. Maarten met 10; 6. P. Grasboer van „Krijt op Tijd" te Dirkshorn rnet 8; 7. A. Deiman van „Het Groene Laken" te Burgerbrug met 11; 8. C. Jongebloed van „H.N.K te Sdhagen met 10. Als eerste reserve kwam H. Kooy van „H.N.K." uit de strijd en als tweede reserve D. Schuyt van „Oké" beiden te Sdhagen. De organisatie is toevertrouwd aan de vereniging ,,De Ketser" in de zaa] van de heer P. Schrij ver alhier. De wedstrijden be ginnen vanavond om 7.00 uur, Zaterdagmiddag beginnen de partijen om 2.00 u,ur en ook Zon dagmiddag om 2.00 uur. Zondag avond om 10.00 uur huldiging van de kampioen en prijsuitrei king. stap, die het kijkspel, mede door de rijkdom aan costuums, tot een weelde voor het oog maken. Wij willen u niet de stortvloed van verrassingen ontnemen door u nu reeds van de inhoud van het programma te vertellen. U zult door de wereld worden ge voerd in een vrolijke vaart, wan neer de K R.O.-revue bij u op bezoek komt, want dan is het: Tijd voor Jolijt. De K.R.O.-revue komt op Woensdag 17 Februari 1954 in Alkmaar in 't Gulden Vlies. Een grote belangstelling mag worden verwacht. Het is daarom aan te bevelen zich tijdig van plaats- kaarten te voorzien. Zie voor verdere gegevens de advertentie in dit blad. Katholiek beraad over Prov. opbouworganen Te- Utrecht zijn gistermiddag de vertegenwoordigers van het Ka tholiek Bureau voor Maatschappe lijk en Cultureel Overleg, van de diocesane Raden van Overleg en van het Landelijk Sociaal Charita tief Centrum bijeen geweest om zich te beraden over de Provin ciale Opbouworganen. Het ontstaan van deze nieuwe vormen in het maatschappelijke leven brengt voor de Katholieke organisaties namelijk verschillen de problemen van principiële en technische aard mede. Na een in leiding van prof. ir. F. Tellegen spraken de aanwezigen zich uit over de zich in de practijk voor doende mogelijkheden en moei lijkheden. Deze laatste zijn in de verschillende provincies anders, dooh een positieve houding ten opzichte van de Opbouworganen bleek in het algemeen gewenst. Aanpassing en samenwerking, aanpassing ook der organisatori sche vormen, zal in de toekomst noodzakelijk zijn, DJAKARTA, 11 Febr. De Indonesische eerste minister heeft gis teravond zoals reeds gemeld plechtig de steun van zijn regering toegezegd aan alle pogingen die in de V.N. gedaan zullen worden om het embargo op strategische goederen naar communistisch China te verlichten. Hij zei, dat zijn land te lang geleden heeft onder de beperken de bepalingen. Hij deelde mee, dat de goud reserve van zijn land van 80 pro cent aan het einde van 1952 zakte tot 40 procent in het midden van het afgelopen jaar en dat het zich nu op het critieke punt van 24 procent bevindt. Verleden jaar heeft de repu bliek op haar begroting en han delsbalans een deficit gehad van resp. 950 millioen gulden en 570 millioen gulden, aldus de premier. Dit was echter een verbetering vergeleken bij 1952 toen deze cij fers respectievelijk 1,634 millioen gulden en 1.026 millioen gulden waren. De premier legde er de nadruk op, dat niettegenstaande de hui dige financiële tegenslagen „er geen sterke redenen zijn voor een pessimistische houding ten opzich te van Indonesië's huidige toe stand". Het sombere beeld vertoont ook enige aanmoedigende tekenen, al dus de premier. Vertrouwen in de ontwikkeling van Indonesië is waargenomen in de verklaringen van leiders van verschillende lan den, dat het verkieslijker is ka pitaal te investeren dan hulp te verlenen aan onderontwikkelde landen. De regering is van plan „een goede atmosfeer" te schep pen om spoedig buitenlands ka pitaal aan te trekken. Deze atmosfeer zou in de eer ste plaats gegrondvest zijn op de nationale belangen van het land, maar zou ook rekening houden met die van de investeerders, zo dat zij verzekerd kunnen zijn van redelijk aantrekkelijke opbreng sten. De regering zal spoedig een gedetailleerde aankondiging over het plan verstrekken. Sastroamidijojo voegde er aan toe, dat de ontwikkeling van In donesië ook geholpen zal worden door zijn deelneming aan het in ternationale monetaire fonds van de Wereldbank en het Colombo plan. De huidige besprekingen met Japan over een vredesverdrag aansnijdend, zei hij, dat Indone sië volhoudt dat de kwestie van de oorlogsherstelbetalingen een integraal deel uitmaken van het verdrag. Hij hield er aan vast, dat deze kwestie opgelost moet worden voordat normale diploma tieke en economische betrekkin gen tussen de beide landen aan geknoopt kunnen worden. Indonesië eist een niet nader bekend gemaakt bedrag, waar van Japan beweert het niet te kunnen betalen. ZONDAG 14 FEBRUARI Dokter Reedijk te Avenhorn, tel. K 2294-225; Dokter Ubbink te Andiik, tel. K 2289-325; Dok ter Bamhoorn te Blokker, tel. K 2292-533: Dokter Mulder te West woud, tel. K 2291-225; Dokter Pool te Hoogwoud, tel. K 2263- 297; Dokter v. Meurs te Medem- blik, tel. 334; Dokter J. J. Buir- ma te Obdarn, tel. K 2264-213. DE BISSCHOP „SPIJKERT BIJ" Het succes van de „Operatie Draadnagel" belooft enorm te worden. Nadat Zijne Eminentie, Johannes Kardinaal de Jong, als eerste zijn zegen aan het „heil zaam werk" van Thuisfront gaf, zoals de Kardinaal het noemde en eerste koper van de reeds nu befaamde Thuisfront-SPIJKER werd, bracht nu een vorstelijke gift van de Bisschop van Haar lem vreugde bij Katholiek Thuis front. Deze gift van Haarlems Bis schop, welhaast de grootste in het gehele Thuisfrontbestaan, is een flinke hamerslag naar het succes voor de „Operatie Draadnagel" en tevens een morele steun, omdat eens te meer wordt bewezen met welk een actieve sympathie ons Episcopaat meeleeft met de nog zeer grote geestelijke behoeften van onze militairen. Zonder twijfel zullen de katho lieken van Nederland niet aarze len, om het voorbeeld van hun Geestelijke Leiders na te volgen en eveneens in de „operatie Draadnagel" „bijspijkeren" voor onze militairen. BARNEVELD, 11 Febr. Pluimveemarkt: aanvoer circa 43.000 stuks. Prijzen: slaehtkip- pen, witte 2.002.10, andere ras sen 2.002.10. Piepkuikens 2.20 2.45. Jonge haantjes, witte 2.40 2.60, andere rassen 2.252.45, alles per kg. Tamme konijnen 2.757.50. Tamme jonge duiven 0.700.80. Wilde konijnen 1.60 1.85, alles per stuk. Eiermarkt; handel zeer traag met redelijke afloop. Aanvoer ca. I.700.000 stuks. Prijzen: eieren II.5013.50, algemene prijs 12.15 per 100 stuks, kiloprijs 2.02 op basis van 60 gram. Veluwse eierveiling: handel zeer traag. Aanvoer ca. 900.000 stuks. Prijzen: eieren van 57/60 gram 11.6111.80, eieren van 60/65 gram 11.9012.30, eieren van 65/69 gram 12.4913.50, al les per 100 stuks. Varkensmarkt: handel matig. Aanvoer ca. 50 stuks. Prijzen: biggen 42.0046.00. Drachtige zeugen 325400, alles per stuk. WARMEN'HUIZEN, 12 Febr. - Uien 12.20, grove 10.50—10.60, geel 712.70, rood 611, wit 5.60 —9.60. Nd.-SCHARWOUDE, 12 Febr. 17000 kg Uien 1212.40, grote 10.7011.20, drielingen 15. 1000 kg Peen B 7.60—8.10, C 7.10. 5Ó000 kg Rood A 7.00—11.80, B 6.00—6.70. 10000 kg Geel 6.80— 14.10. 120000 kg Deense witte kool 5.50—8.70. LANGEDIJK, 12 Februari. 8300 ks uien 11.7011.90, grof 10 10.50; 6600 kg rood A 7—11.10, B 6.10; 30000 kg geel 6.50—13.50, B 6.50—8.70; 23000 kg wit 5.70— 8.90; 1000 kg groen 14.70—23.10; '1700 kg witlof I B 53—61, II 43— 57; 2100 kg bieten A 6.30—6.80, B 4. De situatie in d beweerd. Zij we de overheid. De ongunstige, dikwij naamde randbedri, per jaar opbrenge vooral ten plattela Is terug te vinden aan de Tweede H door Staatssecretai die een inzicht w en een overzicht gewerkt. Zij omva Het overheidsbel van de middenstai Nota gekenschetst deel van het alge sche beleid. Voor lijke middenstand vergaande overhe is daarbij geen pl heid dient slechts punten in te grijp regelingen over Publiekrechtelijke saties (in wording denstand. Van dit gaande worden voi dige middenstand overheidsmaatregel reeds in uitvoering een aantal wetsont vordering van eer nomisch verkeer, v het middenstandso breiding van cred vordering van de voorlichting, produ zoekingen, sociale een financieringsre vestiging van bedri stadswijken. De moeilijke randbedrijven lioo] beteren door een de Vestigingswet deze bedrijven en een groter assorti grotere omzet ku door betere voorlic organisatie van de fondsen en door ee bouw van de soc Het onderzoek, Nota ten grondsl gen, heeft uitgewe de middenstandssei verschillen bestaa verschillen tussen en de steden, vers bouw en branches grote, tot dusver onderscheid tussen dige middenstand de randbedrijven. zo wordt in de No de problemen van ven in het verlede schouwd als de waarmee de gehel te kampen zou he Tot de randbedi den in 1950 bijna de kruideniers, bij van de slagers i kwart van de onde textielbranche. Zij hadden een men van minder d gulden. 'Deze be vooral op het pl komen, zijn veela de dertiger jaren, i die niet meer in hl slag konden komei of bedrijfje ging Hun moeilijkheden blik zijn niet te he belastingdruk, wan nemers hebben voc inkomen weinig hi lastingen. De moei deze middenstandei te verklaren uit e< verkoopopleiding, had volgens een er van de ondernem winst beneden f verkoopopleiding g organisatieflauwheic nnge omzet en een ductiviteitsoverscho arbeidskracht. Vele van deze winkels verdwijne de eigenaars ouder zi) echter geleid middenstanders, di( nemingen levensva waken, wil de ovei Volgens de Mi nota zijn ongevee hoen mannen en de middenstand 66 procent van al standers werkt eci personeel. Be'hah werkgelegenheidsa het belang van stand voor het e leven in ons lan uit zijn 'bijdrage ii nale inkomen. Vai nationale inkom e van 15,6 milliai kwam 2,2 milliard cent op het con middenstand. De leverde een gelij-1 aan het nationale Procent van c standsbijdrage wor door het ambad klem-industrie, 3 door de detailham cent door de Horei ®n 7 procent doo voer.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 4