Waarom betalen we toch polderlasten Zacllter weer 1 Markt en Beurs De jaarlijkse controle I Zaterdag 13 Februari 1954 Schola Piiblica DE HEER ER. OTTEN Reactie" «gaal weer trainen Wij hebben „draadnagels" voor LI Uilvoering Zangvereniging i ii memoriain Mgr Heiinemaii VRAAG EN ANTW OORD Voor N. V. SCHMEINK Aspo maakt BOEKENWEEk-AN OND COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK „AKERSLOOT" Adverteutiën f 300.- Techn. Bureau Kamper MEISJE MUZIEKSCHOOL ZWAAG flink en beschaafd meisje FLINK MEISJE NET MEISJE MEISJE NET R.K .MEISJE NET MEISJE magazijnbediende DE WILD TIMMERMAN PAKHUISRUIMTE bouwvak- gereedscliappen VAN TIEL'S TWEE FLINKE KRACHTEN HUIS MET TUIN Pension Altenburg BOUWKUNDIG UITVOERDER Fa. G. Oudes bestelwagen 500 kg ■b. W. KOFFIEj 1.68 1.98 2.18 I |l ROL BESCHUIT GRATIS A. JANSON DOELTREFFERS r Pagina 10 i ALKMAAR. Op Vrijdag 19 Februari a.s. biedt „Schola Pu- blica" weer een bijzondere avond aan haar leden. Prof. Dr. F. J. de Waele. hoogleraar in de antieke beschavingsgeschiedenis aan de katholieke universiteit van Nij megen, zal dan in Het Gulden Vlies een voordracht houden over „Verleden en Heden in Hellas." Opnamen in kleuren en Griek se liederen op de gramofoonplaat vast gelegd zullen de typische folkloristische gebruiken in Grie kenland verduidelijken Ook de eeuwenoude cultuurmonumenten van dit oudste volk der Westerse beschaving zal men te zien krij gen Jarenlang heeft prof. de Waele in Griekenland doorgebracht. Een even grote belangstelling wordt verwacht als bij de vorige avond over Groenland. Op de volgende Donderdagen, 25 Febr. en 11 en 25 Maart, wordt in Hotel Victory te Alkmaar door „Schola Publica" een hoogst in teressante cursus gegeven, n.l. Uit Bijbelse landen", door Prol. dr D. Deden uit Nijmegen, met als onderwerpen: 1. In het voetspoor van Paulus: 2 Met de camera door Palestina: 3. Egvpte. het wondere land aan de Nijl, Alle drie avonden worden op geluisterd met lichtbeelden, ge deeltelijk zelfs in kleuren, opge nomen gloor t'se spreker tijdens zijn studiereizen in het vorige WDè leden van de Schola betalen twee gulden en met-leden een rijksdaalder voor de hele cur sus. Men kan zich nog opgeven, uitsluitend schriftelijk ot telefo nisch, bij de secretaris van ..Scho la Publica" J. Dommicus, Roemer Visscherstraat 1 te Alkmaar, tel 4506, waarna de kaart woidt thuisbezorgd. HERSTELLENDE ALKMAAR De chef van de Alikimaarse redactie van onze krant, de heer Fr. Otten dae sinds half December w het bt.- Elisabethzieikenihuis veroleel, is, ALKMAAR A.s. Dinsdag zullen de trainingsavonden van de R.K. Tafeltennisvereniging „Reactie" weer beginnen. De zaal is nog niet verwarmd: daar kan man dus enigszins rekening mee houden. ALKMAAR De loten, die in het kader van de grote actie van Katholiek Thuisfront, de „Ope ratie Draadnagel", worden ver kocht, zijn aan ons kantoor in voorverkoop verkrijgbaar. Wie het eerst komt. het eerst maalt! H.H. WAARD ZUID De R.K. Zangvereniging „Huyghen- waert" zal in samenwerking met het Westigraftdijker Accordeon orkest op Zondag 14 en Dinsdag 16 Febr. een uitvoering geven in zaal v. d. Heijligenberg. Het overlijden van Mgr. J. J H. Henneman, Geheim Kamerheer van Z.H. de Paus en sinds 1947 archivaris-conservator van het Bisdom Haarlem, betekent zeer zeker een groot verlies voor al degenen, die in zijn onmiddellijke omgeving werden beïnvloed clo«/ zijn idealisme en de kracht van zijn nooit aflatende werkijver. Als geboren Alkmaarder was hem de drang eigen de historie van elk gebeuren te doorgronden; een drang bovendien, die hij gro tendeels van zijn vader had ge- erfden waaruit later de man zou groeien, die de „Amsterdamse Kroniek over de gebeurtenissen voor de reductie van Amsterdam" zou scheppen. Helaas heelt de wereld te weinig van ziin ver nadat hij een uitstekend gesl-aag- j dienstelijke arbeid op dit gebied a nrujovoaan n'l kimnpn rvrnfiföroti nuwI a de operatie heeft ondergaan, nu in zoverre hersteld, dat hij gis teren het ziekenhuis heeft mo- <ren verlaten. De heer Otten zal nog enige weken rust moeten nemen. Daarna hoopt hij zijn werkzaamheden te kunnen her vatten. Opstap met de IIK Reisvereniging ALKMAAR. Wij zijn gister avond op stap geweest met de R.K. Reisvereniging. Wij behoef den in werkelijkheid niet verder te reizen dan tot Het Wapen van Heemskerk in de Breedstraat De camera voerde ons daar allereerst naar Düsseldorff en daarna geno ten wij van een cultureel filmpje, dat ons het werk toonde van de kunnen profiteren. Zijn grote ac curatesse was er de oorzaak van, dat hij dit werk bleef verbeteren en corrigeren, tot zijn ziekte hem dit onmogelijk maakte, tot ten slotte de dood hem riep tot Hem. die hij niet beter dan in zijn werk had kunnen dienen. Dit werk is thans in het bezit van de Nijmeegise Universiteits-BibLio- theek; zij, die het mogen vol tooien, zulien veel steun vinden in de gegevens, die Mgr. Henne man achterliet. Deze zelfde accuratesse was er de oorzaak van, dat meer gron dige studies over verschillende onderwerpen, nooit werden gepu bliceerd. Steeds weer vreesde hij onvolledig te zijn geweest en steeds weer opnieuw trachtte hij de volmaaktheid, ook in zijn werk, na te streven Helaas wai dit pogen tot sublimeren er de oorzaak van, dat Mgr. Iienne- mirlHelpe wseschilderStefan Lo- man niet die openbare bekend- chener eèn f üm die bh he tin beid genopt, die .hij krachtens grote getale aanwezige zeer in de smaak viel. publiek "Wij* maakten daarna een fraaie reis 'door de Beierse Alpen, van Garmisch Partenkirchen naar Köningssee. Daarna trokken w> naar de Bodensee. Wij waren in Sankt Gallen, in Noordoost Zwit serland en wij bewonderden er de prachtige kleuren van landschap en fauna. Tenslotte voerde de ca mera ons naar het Vierwoudste- denmeer, waar het heerlijk is te zijn prestaties verdiende. Slecht.-; in zijn onmiddellijke omgeving wist men in hem de man te her kennen, die zijn geloofsovertui ging op zulk een overtuigende wijze m zijn werk demonstreerde, dat. hij zich steeds weer zijn per soonlijk onvermogen bewust werd. Niettemin zijn zijn verdiensten doorgedrongen lot de Heilige Stoel, en wel in het bijzonder, toen hu de organisatie op zich nam van de tentoonstelling van reiden. Kerkelijke Kunst. afd. Nederland. ^^K^vereniging is van llnd1^-f Sostenn* worden gezien^als een^oeloning NIEUW GEBOUW OOK - dens deze tentoonstelling. OF N 4.K. In 1930 werd Mgr. Henneman at tt-a/ta att Rin-ipntknrt wordt benoemd tot piofessor te Vïai ALKMAAR fv ,Ned mond, waar hij twaalf jaar ach- het kantoor van de H.A.K tereen de Kerkgeschiedenis do- Aardappel Keuringsdienst), dat ceerdfi totdat hij in 1942 tot op het ogeffiblik gevestigd is in de „eetor van Huize „S-t. Elisabeth Éomonderstraat, overgeplaatst weld aangesteld. Zijn benoeming naar de Wilhelminalaan. Reeds i tüt archivaris-conservator volgde lange tijd had men in het kan- jn 1947 en vormde de laatste pe toor aan de Egmonderstraat te riode van een waardevol weten- ka,m-n-pn mes een groot ruimtege- 1 .schappelijk leven. h?ek Het laboratorium kon I Moge hu nu de voltooiing vm- ua 1-10!„ Heel on- 1 den van al datgene, wat hem in slechts vooi een kleln zyn Werk steeds onvolmaakt toe- dergebracht worden en ook de 'un andere afdelingen, zoals hot ma gazijn en de gewone adimnrstra- Hedenavond opening tie-afdelingen. werkten slechte h-pnerkt Over enkele weken li.a.s. laney lau bapeixu otb „„,iHEILOO Na lange tijd van voorbereiding is de supporters- BERGEN. Elke Bergenaar, die bebouwde eigendommen heeft, krijgt eens per jaar zijn aanslagbiljet van de polder in zijn bus met daarop vermeld een bedrag dat dient voor onderhoud van de polder. Toeh zal bij hem zeker wel eens de vraag naar voren zi.in gekomen, hoe het komt, dat hij die niet direct in de nolder zelf woont, toch deze lasten betalen moet. Wij hebben ons tot het be stuur van polders en oningepoi- öerde landen gewend en hebben ppo indruk gekregen van de lig ging van de gronden in en om Bei-gen en de regeling van het polderwater. Ingenolderde landen zijn pol ders, die liggen beneden A.P. (Amsterdams Peil), welke door een gemaal worden drooggehou- den. De oningenolderde landen liggen boven A.P. en hebben een natuurlijke lozing, aansluitend op de Schermer boezem. Al het water, dat uit de duinen komt, (door 't onttrekken van water door 't Waterleidingbedrijf in de loop der iaren veel minder geworden) sijpelt naar het laagst gelegen sedeelte en wordt opgevangen in sloten, die thans ook nu nog on opvallend door het dorp lopen of door pijpleidingen onder de weg°n door, naar de boezems wordt afgevoerd. De begrenzing van 'dit hoog gelegen land loopt ten Zuiden van de Herenweg. SDarrelaan en Duinvermaak, tot aan de eigenlijke polders toe. De vereniging van polders en onin-ge-polderde landen bestaat uit 7 polders, de Oudburgerpol- der. Noorder-Reker en Mangel- Doldev. Zuurvenspolder. Zuidev- én Midden Rekernolder. Phiü- steinschenolder. Damlanderpol- der en de Sluispnlder. De totale oppervlakte van deze polders i-- 1632 ha. De bewoners van de Berger meerpolder, destijds door graaf Lamoraai van Egmond ingedijkt, hebben de kosten van indijking ongeveer 20 jaar geieden afge kocht en zijn dan ook buiten de vereniging. Het watei'schapsbestuur heeft een veelvuldige taak. dat bestaat uit het lozen van water in de Schermer boezem, het onderhoud van de molen, hetgeen gezamen lijk f 4.900,per jaar kost, het onderhouden van de Hondsbosse Zeewering 'bij Camperduin, die iuist hersteld is 'van de vernie lingen ontstaan in de rampnacht van vorig jaar en waarvoor jaar lijks een bedra? van f 2.000. TTnet worden afgedragen aan het T-ïoetrheemraadsehap. Voorts bphoort tot de taak van het bestuur het sneeuwruimen in de polders en het onderhoud van de wegen, waaraan in de laats+° vijf iaar over een lengte Tra-n '"O kilometer een 'bedrag van f co.000 werd bestepd Voor de ooidop had. het ook uo° tot taak het beplanten met helm VPTJ de vonvet-p d-pinep doch ha de oonlov 'g taak overgegaan aan de P.W.N. Men ziet dus in dit kleine glo bale overriebtie tevens Hat al woont men met d-eet in d» pol der, de watérfozih" vanuit h°t dorp alleen el e°n bAtengriik punt is. De reden voor 'het b°ta- len van de noMeei-cten volgt dan al heel gemakkelijk. NIEUW HOME VOOR ..EXCELSTOR" LIMMEN H-et harmonie- corps „Excelsior" dat al bijna 30 jaar bestaat, heeft het wat zijn huisvesting betreft niet al- Maar ook hier zouden moeilijk- i heden komen. De omstandighe- I den werden daar van dien aard, dat het voor het corps moeilijk werd zich daar nog langer te handhaven, zodat men zich ge- noodzaaikt zag, naar een ander repetitielokaal uit te zien. Men is daarin weer geslaagd. Het corps heeft nu zijn domicilie ge kozen in de schuui van de heer Erkamp, aan de K-erkweg. Woensdagmiddag in sneeuw en ijizel had de evacuatie plaats. Een van de buren had met grote let ters op de deur van het lokaal geschreven: „Een welkom aan de zwervers". De evacuatie heeft echter de onderlinge sfeer in de vereniging niet kunnen drukken. En zo moet het ook. Geslipt door de gladheid BERGEN Gisteravond slipte een dame met haar rijwiel op de Bergerweg en kwam zodanig te vallen dat zij naar het zieken huis in Alkmaar moest worden vervoerd. Ongeval op rijweg BERGEN Op de Bergerweg ter hoogte van de Markiezen-fa briek van Bonset, werd een be jaarde man, die lopend van Ber gen richting Alkmaar ging en hierbij de rijweg verkoos, aange reden door een auto, eveneens komende uit Bergen. De bestuur der merkte de wandelaar te laat op, trachtte nog uit te wijken, maar zag hiertoe, door de glad heid van de weg, geen kans. De man, die een schouderverwon ding opliep, werd door de be stuurder, nadat de politie 'n on derzoek had ingesteld, naar Alk maar vervoerd. MET DE WIELEN OMHOOG ST. MAARTENSVLOTBRUG Vrijdagmorgen om ruim 9 uur slipte even ten Noorden van St.- tijd voor de wind gehad. De eer- Maartenisvlottoru!g_ een auto, die st-e jaren was men gevestigd m café „Zomervreugd". Later werd dit bedrijf geliquideerd en tot werkten slechte Over enkele weken echter kan een nieuw gebouw Kgd°aaIteWWilhe!rainalate' vlak vereniging Rood-Geel gereed ge- y'd, doek va. de P. Juliana- ten» .Md. f*. Daar kan een volledig laborato- opend en waarvan de opbrengst riuim ondergebracht. wordenl ter- -geheel ten bate wijl ook de andere afdelingen HSV-jeugd. meer werkruimte hebben. De U'Ia «x»ring He Ouirli BERGEN De gymnastiek vereniging Be Quick gaf in de Rustende 'Jager een uitvoering. Nadat alle deelnemers op bij zondere aardige wiize het toneel waren opgemarcheerd en de vaandelgroet hadden gebracht, waren het de kleuters, die hei eerst hun prestaties lieten zien. Vlotte spelletjes deden dit num mer zeer goed tot hun recht ko men. Goed werk leverden klassikaal j de jongens van 812 jaar met paard en brug. Het damestur- nen aan ringen en op de brug was van goed gehalte. De heren beheersten de oefeningen op de brug. Jammer was het echter, dat de muzikale begeleiding van de bal- en rhytfamische oefenin gen zeer slecht, w-as, hetgeen veel afbreuk dee'd aan de presta ties. De pianobegeleiding tijdens de andere nummers maakte eöh- I ter weer zeer veel goed. Sledepi'ikkeii BERGEN Een firma, die mo-mentael grote werken in Ber gen heeft, hield voor haar perso neel een Oudhollandse wedstrijd j in slede-prikken me; aardige geld en troostprijzen. Onder veel be langstelling en ideaal weer von den de wedstrijdeji plaats op de i vaart bij de Damlandermolen. Na felle strijd werd Jaap Pep ping nummer één op de 80 me ter in 23 sec.; Pie: Pepping werd 1 .nr. 2. H. Schuiddeboom, Bergen aan Zee nr. 3 en A. Dekker uit Alkmaar nr. 4. h'ineeiitewerken actief BER-GEN In de nacht van Donderdag op y rij dag zijn alle end-gazins belangrijke straten en we-gen, die zeer giad werden, tij dig met zand bestrooid, zodat 't verkeer reeds in de vroege mor gen ongehinderd doorgang kon vinden. Ook Vrijdag werd 'de ge hele dag zand gestrooid en ble ven de wegen in goede conditie. in de richting Den Helder het dorp was doorgereden.Het voer tuig sloeg over de kop en bleef winkelpand verbouwd. Het corps deerlijk gehavend met de wielen werd toen met liefde opgenomen omhoog langs de weg liggen. Wie door de toenmalige exploitant schetst de verbazing van de be stuurder, toen zijn wagen nog geen minuut later gezeischap kreeg van een uit Den Helder komende auto. De met builen getooide bestuurders werden wel dra in hun geanimeerde gedacih- teniwisseling gestoord door twee I van café „Centrum". In de loop der jaren begon ok die liefde i te verflauwen en op een gege- ven moim-ent was men daar niet welkom meer. Men verhuisde toen naar café „Het wapen van Limmen". In die jaren, toen door de economische toestand het be- precies naast hen op de Rijksweg drijifsleven het zwaar te verdu ren had. ging ook deze zaak in liquidatie over. met het gevolg dat het corps weer op straat te recht kwam. Na enige bespre kingen kwam men terecht in 'l parochiehuis „Si. Maarten" waar Gelukkig was er niemand ern- Genoegen" voor de tweede maal met elkaar in botsing komende auto's Een van de auto's moest deswege door een kraanwagen naar Alkmaar worden gebracht. De drie andere voertuigen zijn op eigen kracht verder gereden. DE BILT, 13 Febr. Het K.N. M.I. deelt mede: Een actieve depressie, die van de oceaan naar Ierland koerste, deed de wind in onze omgeving toenemen uit Zuid tot Zuid-Oost. Daarmede samenhangend werd een nieuwe hoeveelheid zachte oceaanlucht naar ons land getransporteerd. Deze luchtstroming slaagde er vannacht in nu ook de vorst uit het Noorden van het land te verdrijven. Hoewel de vorstgrens nog in de buurt van Nederland blijft gelegen, is toch de kans op terugkeer van de winter ge ring. Winden uit zuidelijke rich tingen zuilen de aanvoer van warmere lucht in stand houden Voor het weekeinde wordt dan ook zacht weer verwacht, al hoewel boven de sneeuiw- en ijs massa's die in sommige gebieden van ons land nog aanwezig zijn, de temperatuur slechts langzaam zal stijgen. De fronten van de oceaan depressies zullen af en toe wat regen of motregen veroorzaken maar morgen zullen ook ver spreide opklaringen voorkomen. Succesvolle uitvoering „Ons Genoegen" WAARLAND. Niettegen staande sneeuw en ijs, heeft onze plaatselijke R.K. Toneelvereni ging „Ons Genoegen" Donderdag j.l. een groot aantal belangstel lenden naar haar uitvoering we ten ite trekken. De liefhebbers van toneel zullen er zeker geen spijt van hebben gehad, dat zij naar het Parochiehuis waren ge togen, om het gezelschap van Ber Busker te zien optreden. Deze uitvoering kan in alle opzichten als uitstekend geslaagd genoemd worden. Opgevoerd werd „Van ander ras", toneelspel in 3 be drijven. door Arnoud d'Usseau en James Gow. Dït is werkelijk een mooi stuk waarin op aangrijpende wijze de strijd en eerzucht tussen de blan ken en kleurlingen in de Ver. Staten van Amerika wordt weer gegeven. Onder de bekwame lei ding van hun regisseur Ber Bus ker werd dit stuk, dat aan ver schillende speelsters en spelers zware eisen stelde door „Ons Genoegen" prachtig gespeeld. De rollen, die in goede handen za ten, bleken uitstekend ingestu deerd te zijn. Er werd een vlot en goed samenspel geleverd. De dilettanten bleken over 't alge meen een juiste opvatting van hun rol te hebben. De grime was bij de heer Jac. Groothuizen uit Alkmaar in goede handen. De toneelaankleding was bijzonder goed verzorgd, dank zij de meubi lering die belangloos door een firma uit Oudkarspel voor deze gelegenheid was afgestaan. Zondag 14 Februari zal „Ons men nu reeds 12% jaar vertoefd. stig gewond. „Van ander ras" opvoeren. Weekoverzicht Langedijk De laatste dagen is er in ae koolhandel een kleine opleving waar te nemen. Zonder dat nu gezegd kan worden dat de kool duurder wordt, komt er toch wat meer leven in de handel. Er is een kleine export van gele kool naar West-Duitsland begonnen. Ook Italië en Oostenrijk blijven witte kool afnemen. Bovendien zouden onderhandelingen worden gevoerd met landen, die niet tot onze vaste afnemers behoren. De strenge vorst is weer een stimulans geweest voor de afzet van bewaargroente. In de rode kool is de toestand echter nog niets verbeterd, de grotere sorte ringen zijn nog steeds moeilijk te plaatsen, de kleinere in goede kwaliteit kunnen 1011 cent op brengen. Dit is merendeels voor binnenlandse bestemming, waar voor de behoefte uiteraard niet groot is Gele kool loopt iets in prijs omhoog. Voor kleine gele kool werd ruim 11 cent betaald. Ook kleine Deense witte werden gevraagd voor export. Uien .en peenprijzen veranderden niet. Witlof liep verder omhoog en is een schaars artikel geworden. Men vreest ook, dat de vorst aan de koude witlofkuilen schade heeft aangedaan. ALKMAAR. Aanvoer 1 sta pel boerenkaas, 592 kg„ 1.89. Fabriekskaas f 1.91. Handel ma- tig ALKMAAR, 12 Febr. Wit lof A 58—77; B 48- rode kool 6— 10; sav. kool 6,50—12; groene kool 1026,50; spriuitlkool A 30 75; extra 81—100; boerenkool 5—27' snijsla p. bak 0,80; andij vie 1,121,17; goudreinette A 50 52; K 25- H I 38; Jonathan Hl 5664; H ÏI 2941; rode bieten 7,50; winterpeen 5—7; waspeen 4249; uien 310; prei 41—59; selderie 10—52; peterselie 16; knolselderij 612; wiittterjan H I 26—36. WARMENHUIZEN Gele kool 6.50—10.70; rode kool 10.00—11.20, witte kool 5.509.60. ZWAAG, 13 Fefor. Gare biet 14.00—15.00, uien 3.50—9.80, bie ten 5.00—8.30, prei 45.00—52.00, gele bewaar kool 10.3013.60, groene kool 8.0036.00, rode kool 6.0011.30, boerenkool 17.00 28.00, spruitkool 19.0067.00, wit lof 34.0073.00, breekpeen 5.30 8.50, braimley seedling 18.00 30.00, cox oranje 45.00^127.00, ellison oranje 35.0084.00. golden delucious 44.00'85.00. goudreinet 44.0066.00, jonathan 46.00 82.00, laxton superlbe 46.0075.00, present v. engeland 2i5.0074.00, conférence 25.0078.00, doyenne du cornice 68.00—93.00, gieser wildeman 25.0050.00, sint remy 22.0032.00 soldat laboureur 15.00—33.00, william duchesse 16.0027.00, winterjan 22.00 39.00, zwijndrecihtse wijnpeer 36.00—44.00. Fnini!' ticri.-hi:' Vrijdag 19 Febi'uari ho pen onze lieve ouders i J. W. Sinnige 25 Februari 1954 De Heer en Mevrouw F. H. RINGERS- WOLZAK zullen gaarne ontvangen van 35 uur in de klei- C. Sinnige-Nuijens ne zaal van de Harmonie Sinf M«de weder- Dat God hen nog lang f.O'dse ouders onze harte- mag sparen is de wentu->ke dank voor de over" STEUNZOLEN naar gipsmodel BREUKBANDEN en BUIKBANDEN ELASTIEKEN KOUSEN ORTHOPAEDIE en REPARATIëN ZIJDAM 14 - ALKMAAR - TELEF. 5892 grote belangstelling op kleinkinderen, i onze, trouwdag onder vonden. J. P. Tromp G. M. Tromp-iMooy I Heerhugowaard, I Februari 1954. van hun dankbare kin deren en Den Helder, Violenstraat 22. Receptie van 3-4 uur. Op Maandag 15 Februari a.s., van 3 tot 5 uur edelachtbare heer wordt een ieder in de gelegenheid gestéld de G. G. LOGGERS en diens echtgenote geluk te wensen ter gelegenheid van de herden king van het feit, dat hij 12% jaar geleden zijn ain-bt als burgemeester der gemeente Wieringer- meer aanvaardde. Belangstellenden worden verzocht zich tussen 3 en 3.15 uur te verzamelen in de Beurszaal van hotel Smit te Middenmeer. Het Huldigingscomté komt van de verwarming is reeds aange bracht en momejateel legt men de laatste hand aan het gebouw. K.A.B. Afd. Alkmaar „Anchors aweigh" BERGEN Mevr. Constant- Buster thans wonende te Zaan dam, neeft wederom de leiding Er is echter heel wat aan op zich genomen van de aecor- voorafaegaan voor het zover was deonvereen. „Anchors aweigh" Tienlallen supporters werkten in Wrm Moerbeek, student aan het hun vrije tijd aan diverse geheel conservatorium te Haarlem, zal - Het I het geven van lessen op zich ne- I men nieuwe behendigheidsspelen resultaat is verbluffend. ai jvjvtaat? Ter attentie van Wanneer de diverse onderde- de tofen maken wij nu ll reedl len in elkaar gepast worden, de bekend dat de jaarvergadering zal worden gehouden Vrijdag 26 Febr a.s. in de achterzaal van Hotel Victory. Op de agenda staat o.a. bestuursverkiezing. Drie der bestuurders zijn aftredend en herkiesbaar. Evt. candidaten kunnen worden ingediend (on dertekend door 10 leden, met o verklaring van de betrokken candiaaat dat deze bij een evt. benoeming zijn functie zal aan vaarden). bij de 2e secretaris, Dr. Schaepmankade 15 alhier, voor 20 Febr.- a.s. Faillissement De Griffier van de Arrondis- sements Rechtbank te Alkmaar stands versierd en opgetuigd, hetgeen inmiddels is geschied, zal niemand meer het Bruno-ge- bouw herkennen en zai dit ge bouw in een feestzaal herscha pen zijn, alwaar men menig ge zellig 'uurtje kan vertoeven. Zeer vele fraaie prijzen, meestai huishoudelijke gebruiksvoorwer pen zijn beschikbaar gesteld, zo dat een bezoek aan „het Bruno" zeker de moeite waard zal zijn. Deze grote fancy-fair is ge opend Zaterdag 13 Febr. des ■avonds van 8 tot 11 uur en Zon dag 14 Febr. van 12 uur 's mid dags tot 11 uur des avonds. Zon dagmiddag om 12 uur zullen le vens de herinneringsmedailles maakt bekend, dat bij vonnis worden uitgereikt -aan de deel- zjjner rechtbank is failliet ver klaard: De vennootschap onder de fir ma Weeling en Mobach, scheeps bouwers, gevestigd en kantoor- houdende te Purmerend. Pur- merweg no. 9, waarvan beheren de vennoten zijn: Ohr. J. Mo bach, wonende te Purmerend, nemers van de gehouden dorpen- tocht. Zondagmiddag biedt de fancy-fair speciale attracties voor de kinderen. Zondagavond worden de diverse hoofdprijzen bekend gemaakt. Het behoeft geen betoog dat een ieder die iets op heelt met de talrijke HSV-jeugd in het Punmei'weg no. 9 en J. C. Wee- bijziender en met de grote HSV ling, wonende de Ilpendam, Mon- nikendamimerrijweg 58, met be noeming van de Rechter Mr. J. Krabbe te Alkmaar, tot rechter commissaris en van Mr. S. D. Sluis, advocaat en procureur te Alkmaar, Oudeigraclit 219, tol curator. familie in het algemeen, present moet zijn. Dus tot Zaterdag en Zondag in „de Bruno". Dciiiini; om «Ie dorpsdokter ZUID'-SCHERMER De R.K. toneelvereniging van de LTJ afd. Schermer zal Zondag 21 Fe bruari en Dinsdag 28 Febr. a.s. in de zaal van de heer van Saa- ALKMAAR. In het kader; se het blijspel in drie bedrijven, van de Boekenweek, die dit jaar i getiteld „Deining om de dorps van 27 Maart tot 4 April zal wor-1 dokter", geschreven door P. Ij. den gehouden, organiseren de ge- van Prooij'enBogaerds ten '.o- zamenlijke Alkmaarse Boekhan- n-ele voeren. We twijfelen er niet delaren een Boekenweek-avond, aan of dit stuk zai wederom een waarop als spreker zal optreden succes worden, evenals het to- de schrijver Hans Alma. neelstuik „Wilde Rozen". Iviiideruitzencliiig ZIJPE Het bestuur der af deling „Oudesluis" van het Cen- j traal Genootschap van Kinder herstellingsoorden en Gezond heidskolonies heeft het afgelo pen jaar niet stil gezeten. Drie kinderen, werden naar een ko loniehuis uitgezonden. Het to- iaal aantal verpleegdagen be droeg 159. In aanmerking ne mende dat deze afdeling betrek kelijk klein is, kan het bestuur met voldoening op zijn werk in het afgelopen jaar terugzien. BOUWVERGUNNINGEN LIMMEN In 1953 werden in de gemeente Limmen 24 bouw vergunningen uitgereikt, waar van 7 voor woonhuizen, 6 voor bollenschuren, 7 voor verbou wingen, 3 voor garages en 1 brandweerkazerne. 5riil gen ST.- MAARTENSBRUG - De uitslag van de achtste competi tie-drive van de bridgeclub St- Maartensvlotbrug. gehouden in zaal Homan, luidt als volgt: 1. Gebr. Dalenlberg 42; 2. me vrouw HomanG. Bakker 35%; 3. mevr. B^klkerJ. Schouten j 34; 4. W OoyevaarJ. Hanse 32%; 5. A. Witte—T. Kooy 30; 6. j fam. Dalen,berg 29; 7. mevrouw i Ooyevaar<mevr. Molenaar 25 Va I 8. mej. R. VollenlhoveA. v.d. Sluis 23 y. Op 6 Maart des avonds 8 uur houdt de club een openbare drive in café Homan. I luiiste inwoner overleden AKERSLOOT Dezer dagen is de oudste inwoner van de ge meente. de heer Jacob Swart, in de ouderdom van 96 jaar over leden. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, nog voorzien van het H. Oliesel ANNA ROZENDAAL in de ouderdom van 49 jaar. Sinds 3.4 jaar onze beminde en getrouwe huishoudster. Uit aller naam: J. POTVEER en kinderen. Obdam, 13 Febr. '54. Dorpsstr. 91. De gezongen Uitvaart dienst, waarna begra fenis zal plaats heb ben op Dinsdag 16 Februari 's morgens om 9 uur in de pa rochiekerk van de H. Victor te Obdam. Met grote smart ge ven wij kennis van 't plotseling heengaan van ons innig geliefd ANNE MARIEKE in de leeftijd van bij na 2 jaar. Moge de Goede God ons troosten in dit grote leed. J. VOS H. M. VOS-de Goey Ineke Jantje Maria Sohagen, 12 Febr. '54. Landbouwdwarsstr. Kerklaan 279 te Akersloot der spaar-, voorschot- en lopende-rekeningtooekjes zal plaats heiblben op WOENSDAG 17 en DON- DEiRilXAG 18 DEZER, ten kantore der Bank en op VRJJDAG 19 DEZER ten huize van de Heer H. Meijsen in de Woude. Jib. Groot Aiz., Directeur C. Poppen, Secretaris Akersloot, 13 Februari 1054 Gevraagd NET MEISJE voor halve dagen met middagmaal. Br. no. 25434 -bur. v. d. blad. Dankbetuiging Voor de vele blijken van belangstelling die ons huwelijksfeest tot 'n onvergetelijke dag heb ben gemaakt, betuigen wij mede namens onze wederzijdse ouders, onze oprechte dank aan fa milie, buren, vrienden, personeel, ceremonie meester en aan de fami lie van Tuinen voor de keurige en nette bedie ning. In aansluiting een laatste groet voor ons vertrek naar Canada. A. P. SMIT J. SMIT-KABEL LIMMEN, Febr. 1954. en meer kunt U verdie. nen door zelf uw radio te bouwen. Technische schema's wijzen U vol komen de weg? Vraagt vrijblijvend inlichtingen Laat 203-205 - Alkmaar Alle AMROH-onderdelen voorradig Gevraagd van 812.30 uur. Mevr. v. Manen,, Kenn. Straat weg 39, Heiloo. Dicht bij de bushalte Kattenberg. piano-, accordeon-, haw.-guitaar- mandoline-, banjo-, uke- lele-, saxophoon-, klari net-, trompet-, xylo- phoon-, bas- en drum- onderricht. Lesgeld f 3.75 p. maand. Instrumenten in bruikleen. Emmastr. 75, Alkmaar. Telef. 4425. Gevraagd tegen 1 April of eerder in klein gezin te Bergen. Intern, I1/» dag vrij per week. Salaris f 80.per maand, v.g.g.v. Brieven onder no. 192 de Haan's Boekhandel te Bergen. Gevraagd R.K., voor halve dagen, bekwaam en bereid alle voorkomende werkzaam heden te verrichten hij twee oude mensen. Br. no. 25453 bur. v. d. blad. Gevraagd: voor de morgenuren. Mevr. BEEK, Wentholt- laan 20, Heiloo. Mevr. Nieuwenhiuijsen- Verweij, Bergen, Guur- tjeslaan 18 zoekt een voor de dag of voor dag en nacht, dat zelfstandig kan werken en koken, v.g.g.v. Gevraagd: vriendelijk voor de morgenuren. Mevr. Roo"beek-Coppens, Verdronkenoord 100 te Alkmaar. Gevraagd: voor noodhulp. J. BLEE- KER, Laat 113, Alkmaar'. Gevraagd: enigszins bekend met IandlbouiWigiereedsdhappen fittings, bouten etc. Inpakker (Emballeur) door Gevraagd: bekwaam A. S. HENSELMANS, Duseldorperweg 32, Lim men. te koop gevraagd, omge ving Laat, Ritsevoort, Koorstraat. Brieven nr. 25457, Bur. v. d. blad. Het adres voor beter gereedschap Hofplein 57 Alkma Wij ontvingen Stanly waterpassen, Stanly dre vels en Stanly kruis houten, LAAT ALKMAAR Gevraagd aan de Coöp. Zuivelfabriek te Egmon- dermeer waarvan er liefst één geschoold is, beiden voor alle werkzaamheden. In diensttreding één liefst spoedig, de ander na overeenkomst. Zich aan te melden bij de dir.: Jib Helder, Egmonder- meer. Te koop: prima werk paard, 8 jaar oud, mak voor alles, maar bang v. auto's. A. Koot, Uitgees- terweg 12, Limmen. Te koop in de van Doornstr. 8 te Heiloo. Vrij te aanvaar den. Te bevr. bij de Rooy Straatweg 390, Heiloo. Te koop: Boulevard 7 A, Egmond aan Zee. Te koop met of zonder pand. Tel. K 2206 -352. Gevraagd: Brieven met uitvoerige referenties onder no. 25458, Bur. v. d. blad. HOGE PRIJS voor goud, zilver,! juwelen, bloed-g koralen kLangestr. 14, Alkmaar! Wegens overcompl. aan- geb. gesloten motor pas gereviseerd. C. Stokman, Sch. Honds- bosselaan 10, Heiloo. het U gemakkelijk! Wij zenden U gaarne onze prijscourant van kan- toormachines en een lijst voor contante of termijnbetaling. U kunt dan zelf uitzoeken, zo dat U nog deze week kunt profiteren van zo'n prachtige kofferschrijf machine. kANGKTRAAI Si Geurig en krachtig per pak Bij aankoop van 250 gram 1 Uw adres voor: maat- en ortbop.| schoeisel Laat 63 - Telef. 5469 Alkmaar Rijks gediplomeerd De sleutelspecialist. Be slist pass. sleutels op alle sloten, goedk. en gar. Alkmaar, Spoorstr. 87. telef. 3695. Te k. wringer met box, m. Erres bij J. v. Dam. N 54. Tel. 303, Ursem. Te k. damesf.. pick-up 125-220 v„ d.bl. en br. jas, kl. herenm. f 12 en f 7. Egm.str. 14, Alkm. Te k. 8 mm films en eni ge normaalfilms, billijk. Br. no. 25420 bur. v. d. blad. Te k. auto merk Austin T.E.N. '47. Br. no. 25440 bur. v. d. blad. Te k. Miele elec. emaille wasmachine, z.g.a.n. spot prijs f 265.m. garantie. Straatweg 255, Heiloo, Tel. 4414.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 10