Katholiek Alkmaar bezit schatkamer op de Laat i Films van de week aömssÊm) Het schaatsfeest eiste veel slachtoffers As-datte-me werkelijk lage prijzen handhaving' van kwaliteit Radio Bakker Heiloo Uitverkocht Gulden Vlies genoot van Andriessen's spel Rijkdom van R.KLeeszaal loont het lidmaatschap Romancatalogus verschenen STAVENUITER Ongelukken floor lage bruggen Schola Publica „Heden en verleden in Grieken land Radio - Televisie Accordeons Lidmaatschap kost niet veel AGENDA Zaterdag 13 Februari 1954 Pagina 3 ALKMAAR Houdt u van een moderne psychologische priester roman? Van het „Dagboek van een dorpspastoor" van Bernanos, van „Hemel en aarde" van Coccioii, van „Leon Morin, priester" van Beatrice Beck, van „Het geschonden geweten", dat magistrale boek van Graham Greene? Of houdt u meer van de boeken van Pearl Buck, van Leslie Charteris, van Agatha Christie, van onze Neder landse Havank? Prefereert u misschien Stefan Andres, Camus, Mauriac, Dick Ouwendjjk? Of wilt u Couperus herlezen, of Jacob van Lennep, of „De drie musketiers" van Alexandre Dumas? Zegt u het maar. Ti hebt het voor het kiezen. En het meest nauwgezette geweten behoeft niet langer te vrezen voor de schade-aan-de-ziel, die lectuur en literatuur kunnen aanbrengen. Wij hebben in Alkmaar immers een katholieke openbare leeszaal en bibliotheek. En we hebben die, om er gebruik van te maken! Dezer dagen is de voorlopige catalogus van die bibliotheek ver schenen. Het is 'n voorlopige catalogus, omdat er tot nu toe alleen nog maar de aanwezige Nederlandse en in het Nederlands vertaalde romans in zijn opge nomen. Maar het Is een catalogus, en men vindt er zowel de „Ka rolingische vertellingen" van J. A. Alberdingk Thijm in als „De kleine ark" van Jan de Hartog, de geslaagde roman over de Fe- bruari-ramp, die ons land het vorig jaar heeft getroffen. De „Camera Obscura" zoekt men er evenmin tevergeefs als de Historie van Mejuffrouw Sara Burgerhart". Annie Schmidt en Simon Carmiggelt, Herman Heijermans en Jan Willem Hof- stra, Felix Timmermans en An- toon Cooüen, Vestdijk en Augusta de Wit, Walschap en Edmond Ni colas, Top Naeff en Godfried Bo- mans zijn namen die men er allemaal in zal aantreffen. Wij willen daarmee maar zeg gen. dat de katholieke leeszaal en bibliotheek haar romanbezlt met veel zorg heeft gekozen, dat men Adverentie) U heeft garantie. Als U meubelen heeft van Eigen meubelmakerij en stoffeer-inrichting ALKMAAR We hebben nooit iets begrepen van de fijngevoelige Nederlandse cul tuur en nog minder van de Nederlandse charme, zo dik wijls in het buitenland gede monstreerd. We hebben ook nooit iets begrepen van de Nederlandse liedjes waar al lerlei Antjes, met mandjes, bij hun respectievelijke handjes gegrepen worden, terwille van de liefde van de een of andere orgelman. Of van een gitarist, wiens technische vaardigheid in het bespelen van een gitaar ver uitsteekt boven zijn (be droevende) zangtalenten. We hebben dit nooit begrepen tot voor kort. We weten nu iets van de Nederlandse ele gance, van de hoed in de nek en de handen diep in de zak ken. En dan maar zingen We hebben dit ontdekt in Akersloot, waar temidden van het landvolk een stedelijk dansorkest het rhythme ver zorgde, waarop de liefde dan sende ontbloeide. Ver van alle koetjes en boetjes. En met één hand zwaaiend naar de steeds weer goud-gele pils als jui chende metgezel ip het harde leven van de landman. Uit deze schare rukte zich een figuur los, die bezeten was van de Nederlandse zang-cul tuur. Met een wereldberoemd (en tot zelfs in Zuid-Frank rijk) doorgedrongen volkslied in de oren, bewoog hij zich in de richting van de orkestlei der en vroeg of deze een ver zoeknummer voor hem wilde spelen. En het nummer, dat hem in zijn gedachten zweef de, bleek „As-datte-me" te zijn. De leider van het pretenti euze orkest bleek echter niet veel van muziek te weten, want „As-datte-me" was hem volkomen onbekend, waarop de figuur hevig verbaasd de naam nog eens herhaalde. En de verbazing verplaatste zich nu ook naar de orkestleider en via hem naar het hele or kest. En „As-datte-me" gaf pas nadere uitleg, toen een ieder hem daarom verzocht. Temid den van de schone landouwen verhief zich toen een stem, die de Nederlandse cultuur tot ver over de grenzen van Aker sloot uitschalde. En een ieder begreep en luisterde: „As- datte-me-toffe-jongens-sijn We beseffen nu, waarom de Fransen niets begrijpen, wan neer wij op de Place Pigalle staan, met onze handen in de zakken en de hoed in de nek. En wij maar zingen „As- datte-me" WANNEER U TERECHT KUNT De uitlening geschiedt dagelijks, behalve op Maan dagmorgen en Donderdag middag. van 10 tot 12 en van 2 tot 6 uur. Op Zaterdag middag van 2 tot 5 en op Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond van half acht tot half negen. In de leeszaal kan men elke dag, behalve op Maan dagmorgen, Donderdagmid dag en Zaterdagavond, van 10 tot 12, van 2 tot 6 en 's avonds van 7 tot 9 uur terecht. heeft gezorgd aan ieders wens en aan ieders smaak te kunnen vol doen. Er is nauwelijks een goede moderne roman te noemen, die in deze catalogus niet voorkomt. Waarom zult ge dan langer de risico's lopen van allerlei obscure winkelbibliotheekjes? Het bezit van een eigen katho lieke leeszaal, een eigen katho lieke bibliotheek is een groot goed. Wij katholieken van Alk maar moeten dat waarderen. En die waardering kunnen wij eerst goed tot uiting brengen door ons lidmaatschap, door onze materiële en morele steun. De katholieke leeszaal staat nog in haar kinder schoenen, toegegeven, maar wat reeds is bereikt, is veel. Er is een zorgvuldig bijeengelezen, steeds groeiende bibliotheek; er is een goed voorziene leeszaal. Wat wilt ge nog meer? Het ligt aan ons O, natuurlijk, er zijn nog vele wensen te vervullen. De biblio theek kan tien maal zo groot, het naslagmateriaal kan worden uit gebreid, er kunnen nog op ik weet niet hoeveel kranten en tijd schriften abonnementen worden genomen. Dat kan en dat zal ook gebeuren. Of dat vroeg of .laat gebeurt, ligt óók aan ons. Het gemeentebestuur ziet het belang van een goed geoutilleerde katholieke leeszaal in. Het heeft „onze" leeszaal een extra subsi die toegestaan. En met dat geld gaat men de boekenschat uitbrei den. Hoe meer leden de katholie ke leeszaal telt, hoe groter het subsidiebedrag zal worden. Ziet u wel, de groei van de leeszaal is óók een zaak van ons. En denkt u vooral niet dat onze eigen katholieke leeszaal een wat veredelde Vicentiusbibliotheek is. Dat is zeer zeker niet het ge val. Wij willen daarmee niets ten nadele zeggen van de vroegere St. Vincentiusbibliotheek, die in derdaad in een behoefte voorzag, maar die per slot van rekening slechts een aanloop is geweest tot wat wij nu hebben bereikt, tot wat wij in de nabije toekomst nog hopen te bereiken. „Inlichtingenbureau" De leeszaal beschikt niet uit sluitend over romans. In genen dele. Al wat er verschijnt op po- populair-wetenschappelijk gebied wordt aangekocht en uitgeleend. Hebt u hobbies, hebt u een we tenschappelijke interesse.... u kunt op de Laat terecht. En tobt u met een vraag, een onzekerheid, zoudt u nu wel eens het fijne willen weten van een oude munt die u bjj het omspit ten van uw tuin hebt gevonden, van een familiewapen van een of ander oud-Hollands geslacht, gaat u dan gerust naar de katholieke leeszaal. De ijverige directrice, mejuf frouw J. M. Kesseis en haar staf, bestaande uit de gediplo meerde leeszaalassistente mevr. Van Meurs uit Egmond en twee leerlingen, helpen u graag met de oplossing van uw probleem. En loopt u eens de leeszaal bin nen. Het is er warm en u kunt er de grote katholieke kranten lezen. U kunt er ik weet niet hoe veel tijdschriften inzien. Er staan maar liefst twee encyclopaedieën tot uw beschikking. U kunt zich oriënteren op welk gebied u maar wilt. Er is niemand die niet gees telijk rijker die leeszaal verlaat dan hij er binnenkwam. Ziet u die leeszaal nu niet al leen als een instelling waar u elke week uw romannetje kunt halen. Dat kunt u, natuurlijk. Maar de leeszaal biedt u meer. Zie de leeszaal als een instituut dat er op gericht is de ontwikke ling van ons katholieke volk uit te bouwen, een instituut waar u om inlichtingen leunt aankloppen, van welke aard die ook zijn. Leest u eens een boekenrecensie in een krant of een tijdschrift die uw aandacht trekt, tien tegen een dat het boek waarover u gelzen hebt, in de katholieke bibliotheek aanwezig is. U kunt het dan zelf lezen, u kunt uw eigen oordeel toetsen aan wat u las. Er is al veel bereikt. Er liggen in de uitlening altijd wel wat studieboeken ter inzage. Kijkt u ze gerust eens in, en als ze uw belangstelling wekken, neem ze dan mee. Allicht dat u er wat van opsteekt. De katholieke leeszaal doet goed werk. In de korte tijd van haar bestaan is er al veel be reikt. De belangstelling van de leden verdiept zich. Het lezerspeil is op een hoger niveau gekomen. Men neemt niet langer genoe gen met een oppervlakkige detec tive al is zo'n speurdersroman netje nóg zulke genoeglijke lec tuur men neemt daarnaast een reisbeschrijving, een levensbe schrijving, een boek over land en volkerenkunde mee naar huis. En dat is winst. Dit goede werk moet voortgang vinden. Die leeszaal is waarlijk de moeite van een bezoek waard. Het katholieke literaire tijdschrift Roeping, dat u in de neutrale leeszaal in de Langestraat niet zult vinden, kunt u daar inzien. Wie zich voor de film interes seert, vindt er het voortreffelijke (Advertentie) tijdschrift Filmforum. Dux, ka tholiek maandblad voor vrije jeugdvorming, een tijdschrift met een uitstekende naam, kunt u er inzien. De Nieuwe Mens, Sociaal Kompas, Katholiek Vizier, De Ba zuin, De Linie, De Nieuwe Eeuw, ze liggen er allemaal voor het grijpen. De katholieke eneyolopaedie staat er naast de gi-ote Winkler Prins, de Technische W.P. staat er naast die voor de vrouw, de radio-encyclopaedie ligt er naast met muzieklexicon. En wilt u we ten wat „geestigheid" dn het Grieks betekent, zoek het dan op in de leeszaal. Het is een kwestie van een ogenblik. De Tuinency- clopaedie staat er naast zes dikke delen wereldgeschiedenis. Het handboek der kerkhistorie van Kardinaal De Jong vindt ge er naast de groots-opgezette litera tuurgeschiedenis van Prof. Baur. En zo kunnen we nog wel even doorgaan. Maar waarom zouden we dat doen. U kunt er immers zelf eens gaan kijken. Het loont de moeite. En als u er 's avonds heengaat, stoor u dan maar niet aan dat beetje herrie, dat de Kajotters boven uw hoofd maken. Dat is een bijzaak, al is het on plezierige bijzaak, die niet te ver waarlozen valt. De katholieke leeszaal heeft in dat Kajottershuis dan ook maar een voorlopig on derdak gevonden. We hopen nog altijd op een beter home, maar de woningnood geldt ook voor leeszalen. De leeszaal is wat klein behuisd, dat is jammer, maar het is niet anders. De meesten van ons zijn dat ook. We nemen het voor lief en we wachten op gunstiger tijden. Maar als die eenmaal aanb,reken, moet heel katholiek Alkmaar de weg naar de eigen leeszaal hebben ge vonden. Naast en na het katholiek onderwijs is het goede boek noodzakelijk. ALKMAAR. Wanneer men pret wil hebben, moet men daar wat voor over hebben. IJspret is ook pret, dus voor iispret zullen ook de nodige offertjes gebracht moeten worden. Dit is inderdaad gebeurd. We zullen hier maar niet spre ken over pathetische jeugdige rijdertjes met blauwe gedichten, stijve vingertjes en slapgebonden riemen. De ijstijd mogen we nu als voorbij beschouwen en het is nu dan ook de tijd eens rustig en nuchter te gaan denken over het schaats lief en leed met al het aanverwante lief en leed. We willen het vooral hebben over •het matige betrachten van de voorzichtigheid, over het roeke loze rijden van vooral de jonge ren en het treffen van voorzorgs maatregelen, te nemen bij het voorbereiden van een tocht of een doodgewoon partijtje baan- trekken op een stadsgracht. In zekere zin is dit natuurlijk na praten en het lijkt nuttiger om vóór de sehaatstijd wenken te geven. Die „wenken" zijn echter voor de tijd reeds in voldoende mate gegeven van medische zi.ide. Men moet onze opmerkingen fei telijk slechts beschouwen als een opsomming van feiten, voortge- (Adverentie) I VRIJDAG 19 FEBRUARI om 8 uur in Het Gulden Vlies Prof. Dr. F. J. de Waele: Met kleur-lichtbeelden en gramofoonplaten Harmonie „HET GROTE GEHEIM" ALKMAAR. „Het Grote Geheim" is een oorlogsfilm. Er zijn veel mensen, die bij een dergelijke soortbeschrijving on middellijk besluiten de film niet te gaan zien. Dit is ons zelf ook al verschillende malen overko men, maar we willen de film „Het Grote Geheim" beslist niet een dergelijk lot toekennen. Voor al omdat in de rolprent voor de eerste maal de filmische gehei men van de gruwelen, veroor zaakt door de eerste atoombom, neergeworpen boven Hirosjima, aan de openbaarheid worden prijsgegeven. Men beleeft de ge schiedenis van een echtgenoot en vader, die de leiding krijgt bij de voorbereiding en uitvoering van het ernstigste bombardement uit de geschiedenis. Gedurende en kele maanden richt hij zijn ge hele leven op zijn eervolle op- Een der gevorderden dracht, zelfs zijn gezin dreigt er door kapot te gaan. De streng ste geheimhouding verbiedt; hem zijn vrouw en zijn intiemste vrienden te spreken over de op dracht. Tenslotte, wanneer de op dracht is uitgevoerd, zien zijn vrouw en vrienden, wat de man tot zijn stugge houding gebracht heeft. We kunnen deze film ten zeerste aanraden. DE JOURNAALS ALKMAAR. Het binnenlands nieuws van deze week staat vol komen in het teken van de vorst periode. Men ziet opnamen van verstarde wateren en vastgelopen schepen, van schaatswedstrijden tussen prominente Noorse en Ne derlandse rijders, tussen kellners en kinderen. Het buitenlands nieuws toont opnamen van vlieg tuig- en treinongelukken in het buitenland. Bovendien zijn er aardige beelden uit Karachie van het traditionele wegen van Aga Khan, van overvloedige sneeuw val en van de terugkeer van He mingway naar de wereld der le venden. Een tentoonstelling, op gezet door de Franse politie en tonende, hoezeer vervalsingen de mens kunnen misleiden, kreeg de nodige aandacht van de camera man, evenals de reis van konin gin Elizabeth door Australië. Victoria Theater „CONTRA-SPIONNAGE" ALKMAAR. Spionnage en contra-spionnage vormen cie in trige die ten grondslag ligt aan de film, die thans in het Victoria- theater draait. De wijze waarop Robert Parrish dit gegeven heeft verwerkt is een wel zeer origi nele, waardoor deze film een bij zonder boeiende rolprent is ge worden. Het décor, waartegen het verhaal zich aanvankelijk ontwikkeld, is een jachtgebied in Engeland, waar een Amerikaanse luitenant-kolonel een bungalow heeft gehuurd. Dit jachtgebied blijkt ook het terrein te zijn, waarop een Duits vliegtuig zai landen om een verbindingsman af te zetten. Kol. Taine wordt door een toevallige samenloop van omstandigheden in deze affaire betrokken en de verdere ontwikkeling gebeurt in een snel en uitermate boeiend tempo, waarbij geen enkele vondst en geen enkel effect onbenut is ge laten. Het wassenbeelden mu seum van Madame Tussaud vormt het decor voor een happy end. Al met al een film, die de moeite van het zien waard is, voor hen, die enkele uren ont spanning wensen. Want meer biedit een film als deze dan ook niet. Leeftijd 14 jaar. Rex „The Captain's Paradise" In Rex draait deze week een amusante film. die eohter be slist geen meesterwerk is van amusement. Het is een film, die voor 18-jarigen toegankelijk rs, met enig voorbehoud. Het is het gewone voorbehoud, dat wij steeds vaker voor een film moe ten maken: men dient goed van kwaad te onderscheiden, men dient in het leven te staan met op een heohte overtuiging gefun deerde morele levenshouding. Voor wie deze gave des onder - soheids mist, is „The Captain's Paradise" onverteerbaar. Het voL- maalkt dwaze van de situatie die die film schetst, maakt haar voor geestelijk volwassenen wel ge nietbaar. De zeeman wordt dikwijls aan gewreven dat hij in ieder stadje een ander sohatje zou hebben. Dit motief wordt in „The Cap tain's Paradise:" tot in het absur de uitgewerkt. De zeekapitein in kwestie leidt een krankzinnig dubbelleven, al varende van Gi braltar naar de kust van Noord- Afrika en terug. Dat is hier en daar vermakelijk om te zien, maar men wordt er toch ook lich telijk landerig van. Het is alle maal zo verbijsterend onbelang rijk. M!en kan aan deze film een re delijk amusement beleven en men kan hartelijk lachen om de wrange grap, waarmede 't film verhaal. overigens zonder inner lijke noodzakelijkheid, wordt af gesloten. (Advertentie) Alleen verkoop: Tel. 4414 - Vraagt demonstr. vloeid uit de niet-naleving van de wenken. We zijn eens met enkele Alk- maarse doktoren gaan praten over het extra werk, dat zij in de sehaatstijd altijd hebben. Ons werd duidelijk, dat vele onge lukken veroorzaakt zijn door de talloze lage bruggen, die zioh in onze stad bevinden. Vele rijders verkijken zich steeds weer op de hoogte van die bruggen en komen in botsing, waarvan bij zonder veel hoofdwonden het gevolg zijn geweest. Vrijwel iede re dokter had onder zijn patiën ten een groot aantal gevallen met dergelijke wonden, de een minder ernstig dan de ander. Door botsingen van rijders heb ben zich veel breuken voorge daan, van armen en benen, maar vooral van polsen. Ook hersen schuddingen zijn in grote mate veroorzaakt, meestal onder de jongere rijders Eén dokter had er zelfs tien te' behandelen in de eerste week van de „ijstijd". Hierbij mogen ook gerust de vele gevallen worden gerekend van personen met een lichte hersen schudding, die er mee doorgelo pen zijn. Men ziet hierdoor, dat het schaatsfeest niet alleen vreugde, maar ook veel leed brengt. Weersverwachting Medegedeeld door het K.N. M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdagavond tot Zondag avond. ZUIDELIJKE WIND Zwaar bewolkt met enkele opklaringen en plaatselijk enige regen of motregen. In het Noorden van het land doorgaande dooi, in het Zui den vrij zacht weer. Vrij krachtige tot matige wind uit zuidelijke richtingen. (Voor verder Stadsnieuws zie pagina 10.) EXAMENS VOOR GEZEL EN MEESTER ALKMAAR De vereniging ter veredeling van het Ambacht, maakt bekend, dat ook dit jaar de gelegenheid zal worden ge geven tot het onder Rjjikstoe- ziüht afleggen van de examens, ter verkrijging van de graden „gezel" en „meester" in de ver schillende ambachten. Deze exa mens zullen worden gehouden in Amsterdam (1924 Juli); Assen (19—-24 Juli); Apeldoorn (19—24 Juli)- Utrecht (26—31 Juli); Sit- tard (26—31 Juli); Maastricht (2631 Juli); Den Bosch (27 Augustus). Nadere inlichtingen worden verstrekt door het secretariaat van deze vereniging, Stadhuis, kamer 197, Amsterdam-C. Klaver j asnieuws van de Kajotters ALKMAAR In het kader van de KAJ Lourdes-actie orga niseert het bestuur een klaverjas- drive op Donderdag 25 Febr. om 8 uur in het Kajottershuis aan de Laat De eerste drive gehouden in November j.l. was een succes; daarom wordt dit kaartfestijn nog eens herhaald. Opgave voor deze drive bij Jaap Smit op de Nieuwesloot. Het inschrijfgeld bedraagt f 0,50 per persoon. Help mee de Lour des-actie te doen slagen en kom ook eens kaarten in de „Kajot- terstent". Ze rekenen daar op U. ALKMAAR Willem Andries- sen heeft gisteravond in het Gul den Vlies, op uitnodiging van de Alkmaarse Kamermuziekvereni ging, zijn Beethoven-programma kunnen brengen- voor een tot de laatste plaats bezette zaal. De Beethoven-minnaars kun nen zich dan ook geen betere tolk kiezen voor deze bewegen taal dan de romanticus Willem An driessen. die zioh desondanks nooit heftiger zal uiten dan de componist zelf. In het eerste deel van de sonate nr. 4 o,p. 7 in Es gr.t. was het spel van de pianist technisch la biel en derhalve ook muzikaal niet bevredigend. Eerst in 'het galante en melodieuze Allegro begon hij ons te boeien, wat ook zéker z'n oorzaak vond in de compositie zelf. In 'beide opzichten was de Fan tasie op. 77 in B. gr. t. verrukke lijk te noemen. Allereerst laat de componist enkele thema's horen, die hem al fantaserend te, bin nen schieten, dóch die hij, na even behandeld te 'hebben, weer terzijde legt, tot plotseling een heel simpel gegeven verschijnt, dat door hem geniaal wordt ont wikkeld. De pianist realiseerde dit werk met onmiskenbare voorliefde. Ziin spel was mankant en glas helder, wat ook aan z'n voor dracht een ongemene overtuiging gaf. Het is wel zeer moeilijk om een zo dikwijls begraven stuk ais het Adagio 'Sóstenuto uit de „Mond- scheinsonate" weer opnieuw tot leven te brengen. Dat Andriessen dit op een der gelijke wijze wist te doen getuigt van 'n pure muzikaliteit en zijn nog frisse geest. Dat ook zijn techniek nog op hoog niveau staat 'bleek uit het Presto agitato, wat ondanks 'de werveling van accoonden prach tig gelijk en doorzichtig bleef. De veeleisende sonate nr. 23 op. 57 in f. kl. t. „Appassionata") werd buitengewoon gaaf ge- Grote sortering 32, 80 en 120 bassen. Alle instrumen ten twee jaar garantie. Alleen vertegenwoordiging van Scandalli, Sett. Soprani en Stradivari KLOOSTER KIEBERT Mient 22 Alkmaar Wat kost ons het lidmaat schap van de R.K. Leeszaal? Niet veel. Minder waar schijnlijk dan de som van een jaar leesigeld bij 'n ob scuur winfcelfoibhotheekje. Volwassenen kunnen voor f 3,5.0 per jaar elke week 'n roman-of een studieboek (of een buitenlandse roman) mee naar huis nemen; voor f5,50 twee romans en twee studie boeken. En wil men dan nog een extra roman, dan betaalt men een dubbeltje per boek. Voor jongelui van 16 en 17 jaar geeft een bedrag van f 2,50 per jaar recht op het lenen van een roman en een studieboek per week, en kin deren tot 15 jaar betalen f 1,50 jaarlijks voor 'n boek per week; de broertjes en zusjes van het eerste kind hoeven dan nog maar een gulden te betalen om ook sen boek mee naar huis te kr ijlgen. speeld. De pianist liet zijn voor dracht niet verdrinken in tech nische stroomversnellingen, doch maakte deze laatsten slechts er aan dienstbaar. Het spontane applaus werd door Andriessen beloond met het ingetogen vertolkte Adagia can tabile uit de sonate Pathétique. Dit recital heeft bewezen dat Andriessen's tijd om ook van het concertpodium afscheid te nemen nog lang niet is aangebroken. We hopen hem dan ook nog dikwijls te kunnen beluisteren. G. v. d. I. Zaterdag 13 Februari GULDEN VLIES: Feestavond A.M.H.C., 8.00 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: 's Mid'dags: vergadering Tennisbond; Vergadering K.A.B., 2.30 uur; Toneel avond van de Bergerhof- spelers, 8.00 Uur. Bioscopen: HARMONIE: „Het grote ge heim", 14 jaar. Voorst. 7.00 en 9.30 uur VICTORIA: „Contra-spiona- ge", 14 jaar. Voorstellingen 7.00 en 9.30 uur REX: „The Captains Para dise", 14 jaar. Voorst. 2.30, 7.00 en 9-30 uur. CINEMA: Ontoelaatbaar. STEDELIJK MUSEUM: Ten toonstelling Scheepsbouw, gehele dag. Zondag 14 Februari GULDEN VLIES: R.K. Dans- comité, 8.00 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: Dansorkest Tonny Bakke- nes, 7.30 uur Bioscopen: HARMONIE: „Het grote ge heim", 14 jaar. Voorst. 2.00, 4.30, 7.00 en 9.30 uur VICTORIA: „Contra-spiona- ge", 14 jaar. Voorstellingen 2.00, 4.30, 7.00 en 9-30 uur REX: „The Captains Para dise", 14 jaar. Voorst. 2.00, 4.30, 7.00 en 9.30 uur CINEMA: Ontoelaatbaar. Doktersdiensten ALKMAAR: E. E. M. van Gilse, Nïeuwlandersingel 46, tel. 3136; A. L. Grans- bergen, Geesterweg 11, telefoon 2294. HEILOO, LIMMEN, AKER SLOOT: A. A. M. E. Jans sen, Heerenweg 236, telef. 3530. DE RIJP, BEEMSTBR EN SCHERMER: J. C. D. van Maanen, De Rijp, telefoon K 2997—355. APOTHEKERSDIENSTEN: Hartog van Ark, Lange straat 1. DIENST WIJKVERPLEEG STERS: in de gemeenten De Rijp, Graft, Schermer, Sdhermerhorn en Oterleek Zuster N. A. Borst. RETRAITEHUIS: 16 tot 19 Februari: meisjes, die ver loofd zijn of verkering he/bben. Waterstanden Zondag: hoog water 3.35 en 16.10 u. laag water 9.45 en 22.40 u. Waterstanden Maandag: hoog water 4.55 en 17.15 u. laag water 10.55 en 23.50 u.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3