Onvriendelijke woorden leidden tot mishandeling DORMITA De „Mixed" vierde een uitbundig feest Turnlust gaf geslaagde adspir anten-uitvoering Nieuw kringrecord voor Tine Tenkink Vliegende Vissen verloor van D.A.W. 3 „Ik wilde alleen maar dreigen" In „kennelijke staat" uit de trein gezet Tivijfel niet langer AGENDA Kath. Thuisfront in actie Leziug voor RLWS D.A.W. vierde in Amsterdam Het Arnhemse „Neptuiius" te sterk Dinsdag 16 Februari 1954 Pagina 3 ALKMAAR Wegens mishandeling moest J. N. B. D. zich gistermiddag voor de Politierechter verantwoorden. D. bezweek echter niet onder de last van twee beschuldi gende getuigenissen en bleef hardnekkig zijn onschuld herhalen. Hij had slechts willen dreigen; maar van slaan, nee, daar was geen sprake van Het was zo, dat mevr. J. in het steegje naast het huis van D. had gelopen, toen deze naar haar toe kwam, en een gesprek toegon over bepaalde beledigende woorden, die mevr. J. zooi (hebben gebruikt! Dit gesprek verliep niet in de sfeer van een gezellig onderonsje en over en weer werden onvrien delijke woorden gebezigd, totdat mevr. J. de vrouw van D. begon te beledigen. Voor deze laatste was dit kennelijk genoeg, want hier kwam zijn hand in opstand en neer op het hoofd van de (vriendelijke) mevr. J. En ergens verderop in het steegje, had nog een zekere juffrouw K. heel de-ze bedoening gadegeslagen en op moment, dat de hand van D. het hoofd van mevr. J. raakte, slechts heel even „Oooooh" geroepen Hierna had zij gezwegen, totdat zij gistermiddag voor de rechte: getuigenis moest afleggen. D. bleef niettemin ontkennen, wat de Officier van Justitie, mr. Meischke, niet mocht weerhou den om f 40.boete of 20 dagen te eisen. De uitspraak was f 25 of 10 dagen. Verdachte gaf te kennen dat hij in beroep zou gaan Mevr. G. K., die meerdere malen geld had gestolen van mevr. W. G., waarbij zij werk zaam was, stond gisteren even eens ter verantwoording. Het bleek dat mevr. K. een bromfiets op afbetaling had gekocht, waar door haar huishoudgeld te kort werd gedaan. Om een oplossing te vinden deed zij meerdere ma len een greep in de geldki-st van mevrouw W. G. In totaal was dit een bedrag van f 200.gewor den. alhoewel verdachte het bij f 100.hield. De uitspraak was f 60.of 30 dagen, en daarmede modht zij dan gelukkig zijn, vol gens de rechter, omdat voor der gelijke feiten over het algemeen gevangenisstraf wordt geëist. G. G. uit St. Paneras had een blik geworpen op stukken smalspoor, die in Noord-Schar- woude gelegen waren. Hij had besloten deze eens te gaan halen en was daarvoor met een vracht auto en een chauffeur daar naar toe gereden. Eilaas bleek de buit te zwaar om op te laden. G. vond het echter zonde van de moeite r.u hij eenmaal op stap was en reed naar Schoorldam, waar hij eveneens stukken smalspoor had zien liggen. Hier gelukte het beter en met zijn wagen volgeladen toog hij naar Rotterdam, waar de hele buit f 225.opbracht. Gistermiddag moest ook G. zich verantwoorden en ter zitting bleek, dat de omstandigheden waaronder G. en zijn gezin leef den, nu niet bepaald gunstig wa ren. Deze omstandigheden waren er dan ook de oorzaak van, dat de Politierechter de eis van de Officier niet volkomen inwilgde, en D. tot 2 weken gevangenis straf veroordeelde, inplaats van tot zes. Het beroep van Hoofdcon troleur is een -beroep, waarbij men bloot staat aan allerlei on plezierige omstandigheden. Zo ook de hoofdcontroleur van de trein, die op een goede dag vanuit Amsterdam naar Alkmaar ver trok. In Zaandam kwam B. v. d. W. uit Zaandam de trein binnen en verkeerde in „kennelijke staat" Deze toestand was voor de hoofdconfcrole-ur aanleiding v. d.W. te waarschuwen zich rus tig te houden, v. d. W. gaf hier aan geen gevolg; integendeel, de hoofdcontroleur waarschuwde de politie in Krommenie, die echter niet verscheen, In Castricum ondernam de hoofdcontroleur toen zelf man moedige pogingen om v. d. W. uit de trein te verwijderen. Hierbij kreeg hij een klap, waardoor hij zoals hij ter zitting verklaarde veertien dagen een blauw oog had gehad. Uiteindelijk was de politie hem ter hulp gesneld en had v. d. W. ter ontnuchtering meegenomen. v. d. W. had nog verklaard, dat zijn vader op sterven lag, maar bij onderzoek was gebleken, dat -deze het ziekenhuis inmiddels al enige tijd wee-r verlaten -had. Voor de Politierechter was hij gistermiddag niet verschenen. Hij heeft dus n-iet -kunnen horen, dat hij is veroordeeld tot 4 weken ge vangenisstraf, terwille van de 5 minuten oponthoud, die de be treffende trein door deze ontwik keling heeft gehad Koninklijke onderscheiding voor 40-jarig dienstjubileuni ZAANDAM. Voor zijn 40- jari-g ddenstjubileum bij de N.V. Oliefaibrieken Het Hart en de Zwaan te Zaandam, is gisteren aan de heer J. Ridder uit Koog aan de Zaan de gouden medaille, behorende bij de Orde van Oranje-Nassau, door burgemeester W. Thomassen uitgereikt. R.K. Rijwielclnl» Maria Kevelaer ALKMAAR. Het secreta riaat van de R.K. Rijwielvereni ging „Maria Kevelaer" is ver huisd naar Spieghelstraat 28 Voorts deelt het bestuur mede, dat het niet voornemens is de contributieverhoging door te voeren. (Advertentie) Er is geen beter laken dan foutloos geweven zonder „pap" blijft na de was even zwaar de beste garens goed „dicht" geweven kan ook een ruwere wasbehandeling doorstaan haast onverslijtbaar in smaakvolle oello- phaan-ver pakking niet slechts goedge keurd, doch ook aan bevolen door de Ned. Ver. v. Huisvrouwen Alleen bij: DINSDAG 16 FEBRUARI 'T GULDEN VLIE-S: Adspi- rantenuitvoering Turnlust, 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: Automob-ielteclhnische Clu-b 8 uur. Bioscopen: HARMONIE: „Het grote ge heim", 14 jaar, 8 uur. VICTORIA: „Contra-spionna- ge", 14 jaar. 8 uur. REX: „The Captains Para dise", 14 jaar, 2.30 en 8 u. CINEMA: Ontoelaatbaar. RUSTENDE JAGER, Heiloo: 7.45 uur: „Sans Atout" OUDE HERBERG. Heiloo-: Biljartclub 8 uur. WOENSDAG 17 FEBRUARI 't GULDEN VLIES: K.R.O.- revue „Tijd voor Jolijt" 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: 10 uur: Vergadering en film van Schapenstamboek. Voorlichtingsavond Nederl. Heidemaatschappij, 8 uur. BIOSCOPEN: als Dinsdag. Voorstellingen: 2.30 en 8 u. RUSTENDE JAGER, Heiloo: Vergadering Brandweer, 8 uur Waterstanden: Woensdag: hoog water 6.40 en 18.30 uur; laag water 0.50 en 12.40 uur. ALKMAAR De gymnastiek vereniging „Turnlust" lieeft gis terenavond in het „Gulden Vlies" haar adspiranten-uitvoering be leefd; een uitvoering, die van avond nog eens zal worden her haald. Bewonderenswaardige prestatie's kan men op een avond als deze onmogelijk verwachten, maar projecteert men datgene wat men te zien krijgt, binnen 't kader van een adspiranten-optre- den, dan is deze avond toch al leszins geslaagd te noemen. Men kan enkel al respect heb ben voor het geduld, waarmee de leiders en leidsters de allerklein sten onder de leden bepaalde oefeningen lieten instuderen. En het feit, dat deze oefeningen werden uitgevoerd met een ont wapenende natuurlijkheid, vorm de juist de charme van de onvol komenheden. Het gezegde „Jong geleerd, oud gedaan" wordt op deze wijze wel bijzonder in prak tijk gebracht. We zullen t.z.t. uit al deze, nu nog onwennige jong. ren, ervaren turners en turnsters zien groeien, die met elegance en behendigheid jongleren aan de ringen, op het paard en de brug. De ongedwongenheid, waarmee de kleinsten onder hen op de even- wichtsbalk „wandelden" was vol doende om elk misstapje verge vingsgezind te aanvaarden. Behoorlijke prestatie's Over het algemeen stonden de oefeningen op behoorlijk peil, Dat de kwaliteit steeg met de leeftijdsgrens, zal een ieder be grijpen; en wanneer men zich daarbij realiseert, dat hier le vend materiaal moet worden ge vormd, met al de moeilijkheden van dien, dan kan men slechts respect hebben voor datgene wat de jeugdleiders en leidsters van „De Jeep" organiseert een wandeltocht ALKMAAR De Alkmaarse wandelsportvereniging „De Jeep" zal op Zondag 28 Februari een wandeltocht organiseren waaraan alle wandelaars vanaf tien jaar kunnen deelnemen Jongens en meisjes van 10 t/m 13 jaar 10 km: ouderen leggen een afstand af van 20 km. De start vindt plaats bij café Tom op het Waagplein. Er zal een medaille worden uitge reikt aan ieder die de tocht heeft uitgelopen. De afd. Alkmaar van het Rode Kruis zal geneeskundige bijstand verlenen, als dat nodig is. De wandelaars en wandelaarsters zullen geen kledij moge dragen waaruit hun politieke gezindheid blijkt, evenmin mogen de dames shorts, rijbroeken, skibroeken of trainingspakken dragen. Niet meer dan twee medailles zullen de wandelaarsborst mogen sieren en burger-groepen is het verboden gebruik te maken van trommels en hoorns. A.F.C.-nieuws ALKMAAR Woensdag 24 Febr. a.s. zal er wederom een kla- verjasavond worden gehouden die buitengewoon aantrekkelijk be looft te worden. Als speciale at tractie zal er voor de dameskop pels een aparte wedstrijd worden gehouden. Het is nl. bekend, dat vele dames ook willen kaarten, maar enigszins bevreesd zijn het tegen geroutineerde herenkoppals op te nemen. Aan wedstrijd A doen mee, he renkoppels en gemengde koppels en aan wedstrijd B uitsluitend da meskoppels. Beide wedstrijden met mooie prijzen. Tijdens de ronden zullen trac- taties de stemming nog verhogen Deelname f 0.50 p.p. Plaats van samentreffen: café De Wit, Lut- tik Oudorp 107. Opgave aan: Schimmel, Spoorstraat 68 en Dof fer, Roem. Visscherstraat 26. Een dringend verzoek: geeft U van te voren op, dit maakt dat 'dé voorbereiding perfect is. Deelna me voor leden, steunende leden en supp. leden al of niet met een introducee. SUPPORTER Turnlust zelfs de jongsten weten bij te brengen. Door middel van schetsjes, die weer werden gebracht door Jaap Smit en Wim Arts, werd deze avond aaneengeregen tot een redelijk „non-stop" geheel. En ook de kunstfluiter J. Schutt- verleende aan deze avond zijn medewerking. Al bi.i al genomen kan Turnlust. wat dit eerste op treden betreft, terug zien op een geslaagde avond. Om misverstand tegen te gaan: FAILLISSEMENT BOUWKAS ..NEDERLAND" ALKMAAR Enige dagen ge leden maakten wij melding van het faillissement van de Bouwkas „Nederland." Ter voorkoming van misverstand maken wij onze lezers er op attent, dat deze bouwkas niets te maken heeft met de N.V. Bouwkas Noord-Nederlandse Ge meenten, waarbij velen geïnteres seerd zijn. Bij een bouwkas als deze laatste, staan de verschil lende aangesloten gemeenten ga rant voor de gestorte gelden, zo dat faillissement hierbij practisch is uitgesloten. We hopen hiermede degenen, die meenden dat dit fail lissement de N.V. Bouwkas Noord Nederlandse Gemeenten betrof, te hebben gerustgesteld. „Avantl" ALKMAAR In verband met de clubavond van Zaterdag a.s. worden de leden er nogmaals o-p gewezen, dat heden-avond van half acht tot half tien gelegenheid be staat zich op te geven in het Ka- .iottershuis. Vrijdagavond a.s, worden alle leden verwacht op de repetitie. De afgelopen repetities waren niet overdadig, wat betreft de op komst. ALKMAAR. Het jaarlijkse feest van de Alkmaarse Mixed Hockey Club mag ditmaal wel bijzonder geslaagd genoemd wor den. De revue in cabaretstijl, sa mengesteld door Nanny Eclunann en de heren Henk Schuurman en Piet Smit, oogstte een buitenge woon succes en was zeer terecht een aanleiding voor voorzitter Hed de Vries om de samenstel lers voor het volgende jaar reeds maar te benoemen. Aan het begin van de avond gaf de voorzitter van A.M.H.C. een o-venzicht van de gang van zaken in de vereniging van het afgelopen jaar. Hij constateerde o.a., dat het ledental tot 200 uit gegroeid was en diat de vooruit zichten, wat betreft de speelge- legenheid, zeer gunstig waren in verband met de aanleg van en kele sportvel-dencomplexen aan de Hoeverweg. Eveniwel moest de heer de Vries er op wijzen, dat de vereniging zeer dringend een behoorlijk clubgebouw behoeft en spr. vroeg daarvoor dan ook de steun van alle leden en sympa- thiserenden. Na zijn inleiding liep een vlotte en originele revue vol aardige vondsten en ideeën van stapel. Enkele geslaagde sketches werden op prettige wijze afge wisseld door muziek en zang, waarin vooral Puck Schmidt een groot aandeel had. In de grappige sketches schitterden de heren Schuurman, Smit en Lammere. ALKMAAR Het mag als be kend verondersteld worden, dat het Nationaal Katholiek Thuis front de „Operatie Draadnagel" op touw heeft gezet, bestaande uit een grote loterij, waarin tal van waardevolle prijzen te winnen zijn. Op Zondag 28 Februari worden de „spijkers" verkocht bij het uit gaan van de Kerken Evenwel be staat weer het „gevaar", dat de loten zeer snel uitverkocht zullen zijn. waardoor velen naast de prijzen grijpen. Voor Alkmaar en omgeving is slechts een beperkt aantal loten beschikbaar gesteld, zodat we een ieder aanraden te zorgen, dat hij zo spoedig moge lijk in het bezit van een „spijker" is. Meermalen reeds is er door het publiek over geklaagd, dat de kan sen te klein zijn bij dergelijke ac ties. Het is dus zaak gebruik te maken van de voorverkoop, die plaats vindt aan ons kantoor. Voor de verkoop van „spijkers" o-p 28 Februari zijn meerdere per sonen boven de achttien jaar no dig. Iedereen, die zich gedrongen voelt daadwerkelijk zijn steentje bij -te dragen aan het werk, dat Kath. Thuisfront doet voor de Ne derlandse militairen, melde zich bij mevr. Arendsen, Langestraat 48 en bij de heer Jac. Haker, Kennemersingel '18. ALKMAAR Leerlingen en oudleerlingen van de Rijksland- bouwwintershool kwamen giste ren in 't Gulden Vlies te Alkmaar bijeen om een interessante lezing van hoofdingenieur Krijn te aan horen. Ir Krijn behandelde de ge volgen van de watersnood van het vorige iaar, speciaal die voor Noord-H-olland van betekenis zijn. Spr. wees er onder meer op. dal waterkeringen, die geen dienst meer doen, opgeruimd dienen te worden. In Zeeland hebben ver ouderde keringen buiten dienst 'n groot aandeel gehad in de gewel dige schade. De Afsluitdijk noem de spreker een zegen voor d-e pro vincie. Deze dijk heeft zich het vorig jaar bijzonder sterk ge toond en biedt bovendien ver schillende voordelen. Een algehele afsluiting van alle zeegaten biedt ook meerdere voordelen. De bin nendijken behoeven niet zo zwaar meer geconstrueerd te worden, de verbinding tussen de eilan den wordt veel beter en boven al ontstaat er een mogelijkheid tot landaanwinning. Ir. Krijn verluchtte zijn betoog met een aantal lantaarnplaatjes. In zijn inleiding sprak hij over de de vloed van 1916. die in Enkhui zen en omgeving een noodtoestand schiep. In het bijzonder willen we noe men het koddige parodie-ballet van vier heren en het charmante optreden van de 13-jarige Srmone Krom en Micky Jitta. Ook het „Parijse gedeelte" van de avond verdient een extra woord. Voorwaar, de revue was voor treffelijk en deed een onwetende bezoeker geenszins vermoeden, dat daar amateurs aan het werk waren. Na afloop amuseerden de aan wezigen zich tot diep In de nacht bij de muziek van de „Diamonds" TEMPO's VOLLEYNIEUWS ALKMAAR Na de gedwon gen rust van de laatste weken gaan we met nieuw enthousiasme weer de training hervatten. Nog even in herinnering brengen: Dinsdags de junioren. Woensdags de heren en Donderdags de da mes. Ook de competitie ga-at nu weer naar we hopen op volle toeren draaien. Wat we óók hopen? Dat de da mes van het tweede zich intussen hebben hersteld van de harde klap, die zij zich hebben laten toedienen door de sterke concur renten Dit betekende de eerste nederlaag en die was nog vol komen verdiend ook! Nog steeds hebt U de beste kansen .dames, maar grijpt die dan ook en laat U niet meer verrassen. Het kan stukken beter! Jammer, dat het eerste dames team door de volkomen onnodige nederlaag tegen Be Fit I de kam pioenskansen vrijwel uit handen gaf. De achterstand op no. 1 is nu al 5 pun-ten. Maar ook hier geldt het parool.volhouden! Het kan nog! Uitgeschakeld is ook het eerste herenteam nog niet. maar het zal toch wel een hele toer worden. We hebben evenwel gehoord .dat besloten werd, uit iedere wed strijd -te halen wat er uit te halen valt. En het tweede stevent nu vastbesloten op de eerste over winning af, heeft men ons ver teld. Goed zo! gen? Het menu voor de komende da- Vrijdag' 19 Febr. in de Koorn- laan. Jongensschool, 8 uur dames I tegen Bergen en 9 uur heren I tegen SVN II. VERKOOP VAN WONINGEN ALKMAAR De laatste tij-d worden wederom in toenemende mate vrijgekomen, binnenkort vrij komnde of nieuwe woningen ten verkoop aangeboden. Natuurlijk is een ieder vrij een dergelijk perceel aan te kopen, wat echter geenszins betekent, dat de koper dit ook zal mogen gaan bewonen. Daarvoor behoeft men een woon vergunning, te verstrekken door burgemeester en wethouders, die de toewij-zing o.a. afhankelijk stel len van de samens celling van het gezin van de koper in verhouding tot de grootte van de woning en voorts of de koper c.s. voldoet aan de voorwaarden, die bij toe wijzing van woonruimte worden gesteld. Van bevoegde zij-de verzocht men ons er daarom nog eens op te wij-zen, dat de kopers van per celen zowel bestaande als nieuwe woningen die hun nieuw verworven eigendom zelf willen gaan bewonen, er goed aan zullen doen om alvorens tot koop over te gaan zich schrif telijk tot het Gemeentelijk Bureau voor Hu-isvestin-g, Oudegradht 86, te wenden, teneinde aldaar te in formeren of hun al dan niet een woonvergunning voor het betref fende perceel zal worden ver leend. Eventuele kopers wordt alsdan de grote teleurstelling bes-paard, ■dat indien zij niet aan de gel dende richtlijnen in-zake urgentie, doelmatige verdeling van de be schikbare woonruimte, economi sche gebondenheid aan de ge meente e.d. voldoen zij geen toestemming zullen ontvangen -het aangekochte perceel te mogen be wonen en de woning aan een an der gezin dan het h-u-nne zal wor den toegewezen. Zulks is uiteraard nimmer de -bedoeling van de koper geweest. Dierenbescherming ALKMAAR In de omgeving van het gebouw van de Lic-htbe- d-rijven zwerft sinds enkele dagen een jonge hond. Het dier i-s bruin rood van kleur en heeft een hals bandje om. De klagers over het mishandelen van een hond te Warmenihuizen worden verzocht hun namen bij de Dierenbescher ming bekend te maken. Adres: Inspecteur C. Verwer, Zaagmolen straat 36 Alkmaar. ALKMAAR. Zaterdagavond vond het tweede deel plaats van de vierkamp tussen de HZC uit Hilversum, DAW uit Alkmaar en de Amsterdamse combinaties HDZ/DJK en ADZ/De Dolfijn. Het is DAW ditmaal niet gelukt om het stoute stukje uit te halen om achter de sterke combinaties op de derde plaats te eindigen. In het knusse bad aan de Heilige- wag te Amsterdam werden zij vierde, a-1 was het verschil met de Hilversummers niet groot: HDZ/DJK 7967,4 punten, ADZ/ De Dolfijn 8013,8 punten, HZC 83-2-6,6 punten en DAW 8348,6 punten. In een prachtige race tegen G-eertj-e Wdele-ma en Els van der Ploeg eindigde Tine Tenkink op de t-weede plaats in 1.10,8, wat een nieuwe kringrecordtijd is. Hans v. d. Wail Bake en Riks Bulthuis lever-den ook een goede prestatie door 2e en 3e te worden op de 50 m schoolslag j-ongens. liet nummer werd gewonnen door de Dolfijoman G. Zee-wus- ter, die 38,8 maakte. De Alk- maarders zwomim-en resp. 40,1 en 41,8. Op de 100 m vrije sla-g jongens maakte Siern Hottentot van DAW een mooie tij-d: 1.08,7. Hij viel hiermee echter niet in de prij zen. Het nummer werd gewon nen door Ab Swijghuizen van De Dolfijn in 1.03,7. And-ré Slikker legde beslag op de derde plaats op het nummer 200 m schoolslag heren in 3.01,1. Winnaar was J. Wiltenb-urg van DJK in 2.57,2 vóór S. de Vrij van de H-ZC, die 2.57,7 maakte. ALKMAAR Met twee inval lers voor Rob Rietveld en Harry Huybers moesten de Vliegende Vissen het Zondag opnemen tegen D.A.W. 3. Het is een aardige wed strijd geworden, waarbij D.A.W., dat voor een deel uit iets oudere sobers bestond, aan het langste eind trok door een grotere erva ring. Dat hieraan nog wel wat man keerde bleek o.a. hieruit, dat tweemaal een strafworp gemist werd omdat deze niet volgens de regels werd genomen. Het feit, dat stopt, terwijl v. d. Mteer aan de andere kant raak schoot, 30. Na de rust werd het door dezelfde speler 40 voordat H-en-k van Amsterdam na mooi doorzwem men een goed tegendoelpunt m-aa-kte. Uit een vrije worp schoot hij even later net over. Uit een vólgende V.V.-aanval ontstond toch een doelpunt toen de D.A.W.- doelm-an de bal door z'n doel haalde: 42. Nog geen minuut la ter overkwam Frans Nijpe-ls het zelfde toen hij een hard schot van v. d. Meer goed had gestopt. Met deze 5—2 stand kwam het einde beide keepers een doelpunt maak- en kon de bekerwedstrijd tussen ten doordat zij de bal bij het weg werpen tever achteruit en daar mee in eigen doel brachten is ook iets dat bij vaker wedstrijden spe len niet meer zal gebeuren. U-it een vrije worp van Haak man wist Jaap Cloeck er 10 van te maken. Henk van Amsterdam D.A.W. en Neptunus uit Arnhem beginnen. D.A.W. startte veelbelovend. Wij noteerden een schot van Blank voort dat tot corner werd ver werkt, een schot van v. d. Horst, dat over gdn-g en wederom een mooi schot van Blankvoort, dat had weldra de kans om gelijk te - met moeite door de Neptunuskee- maken toen W. Luinge eruit werd per uit de bovenhoek werd ge- gestuurd en de V.V.-man een strafworp toegewezen kreeg. Hij nam deze echter foutief zodat de kans onbeput bleef. D.A.W. speel de nu met 6 tegen 7 man en even later met 5 tegen 7 man toen ook Haakman naar de kant moest. Nog bleef het 10, maar toen werd aan de andere kant Leo de Vree-de er uit gezonden. Jaap Cloeck benutte de strafworp. waarmee hét 20 werd. Een mooi schot van V. Amsterdam werd ge plukt. De enkele snelle Arnhem se aanvallen strandden op de D. A.W.-verdediging waarin Ekkel de plaats van Boxem had inge nomen, die nog steeds niet kan spelen door een neusblessure. Na dat v. d. Horst met een slinger van zijn armen de bal on-houdbaar ingekogeld had dachten wij Slik ker te zien doelpunten maar door twee man op zijn huid gezeten kon hij het net niet meer tot een afgeslagen aanval kwam Neptu nus naar voren De midvoor kreeg de bal, gaf v. d. Pol een trap en gooidehet leer in het net, waarop de scheidsrechter het doelpunt nog goedkeurde ook. Gedepri meerd aarzelde D.A.W. met het- afwerken van de volgende Neptu- nus-aanival waaruit een tweede doelpunt werd gemaakt, wat niet nodig was geweest. Slikker zocht hierop het vijandelijk doel enikele keren te hoog en ook Neptunus schoot eenmaal hard over. Maar dit was uitstel van executie want zijn kwamen terug, weer kreeg v. d. Pol een schop, weer zag de scheidsrechter het niet en het stond 1—3. Toen Slikker zijn man liet gaan en de Arnhemmers voor het D.A. W.-doel een man meer hadden was het een koud kunstje voor ben om er 14 van te maken. Wel bracht D.A.W. het tot enkele gevaarlijke kansen maar doelpun ten werden het niet. De Neptuni- anen waren inderdaad beter. Als ploeg waren zij Veel gevaarlijker, hun reactievermogen was stukken sneller en ook de aanvallen wa ren stuk voor stuk gevaarlijker door een betere opzet dan die van de Alkmaarders waarbij het nog grotendeels van de midvoor moet komen. Na de rust stelde Blan-kvoort de Neptunuskeeper enkele keren op proef maar hoewel het moeite kostte hield hij zijn doel schoon. Aan de andere kant had Neptu nus meer geluk met een razend snelle aanval die hun 5e doelpunt opleverde. Kort hierna werd het zelfs 61 wederom uit een afzel- bal. Scheidsrechter Hölsken uit Haarlem zag dit trappen bijna geen enkele keer. Pas tegen het eind kreeg Blankvoort een straf worp toegewezen toen ook de Arnhemse verdediging zich er aan bezondigde. Hieruit werd het beslissend schot brengen. Uit deze 62, waarmee het einde kwam. Op de 100 m rugslag komen de DAW-daines er voorlopig niet aan te pas. De ADZ-dam-es A. Segaar en E. de Boer maakten hierop de internationale tijden van 1.17,6 en 1.17,8. Rineke Sij- mons werd 3e in 1.22,8. Op de 4 x 25 m wisselslag persoonlijk heren werd Ab Blankvoort goede tweede in 1.16.7 na C. Rol van DJK, die 1.15.8 maakte. Na de persoonlijke zwemnum- mers was de stand: HZC/DJK 5252,- pt; ADZ/Dolfijn 5-297,5 pt; HZC 5530,8 pt en DAW 5543,7 pt; een zeer minliem verschil dus tussen de laatste twee. Van de es'tafettenumimers won DAW de 4 x 100 m vrije slag heren met veel machtsvertoon: Boxem, Slikker, Blankvoort en Nïerop Groot lieten 4.17,7 af drukken tegen DJK 4.31,- en HZC 4.35,9. Ook de Zweedse es tafette heren werd een DAW- zege. Zij maakten 2.59,1 tegen de Dolfijn 3.02,- en HZC 3.05,4. Hier uit blijkt duidelijk waar de grote kracht van DAW ligt: bij d'e heren. Voor de rest van de ploeg waren alleen enkele derde plaat sen weggelegd: op de 5 x 50 m vrije slag meisjes in 2.59,4 achter H'DZ met 2.51,7 en ADZ met 2.58,6, verder op de Zweedse estafette jongens B in 3.11,1 ach ter DJK in 2.55,7 en Dolfijn in 2.58,0. Ook op de Zweedse esta fette jongens A in 1.49,- achter DJK In 1.47,1 en Dolfijn 1.48,4. De drie polowedstrijden, die DAW moest spelen, werden even zoveel nederlagen. De adspiran- ten verloren met 50 van DJK, de dames met 81 van de HDZ. en de heren met 41 van de HZC. Het polo, dat de HDZ-da- mes Zaterdag speelden, was niet hartverheffend. Het was een schoppen en trappen zonder op houden en zonder noodzaak. Ook met faire middelen zouden de Amsterdamse dames, die sneller en geroutineerder zijn, gewonnen hebben. Het is te wensen dat de DAW-sters zi-dh hierdoor niet la ten intimideren en op de inge slagen weg voortgaan. De neder laag van de heren was voor het grootste deel te wijten aan eigen fouten, al nam ook de scheids rechter, die zich in dit bad niet van zijn plaats kan begeven, vaak zeer vreemde beslissingen. STRUBBE. R.K. Bridgeclub R.K. A.B.C. ALKMAAR Donderdag werd de parencompetitie van R.K. ABC voortgezet. In de hoofdklasse was o-pimerkélijik de verbeten en met suoces gevoerde strijd van de staartigroep, ten koste van de kop en midden-groep. Van de kopgroep konden alleen De Rie-Lambach en van de middengroep Laas- JBuissink hun positie verbeteren. Het gevolg was, dat het verschil tussen nr 6 en nr 10 slechts zes ipunten bedraagt. De stand aan de kop is: fa-m. Engels 834 pt., De Rie-La-mbach 816 pt., Laas-Bu'is- sinfc 800 pt. In de le klasse kwam iets meer tekening, ofschoon het gedrang nog lievig is. Hier is de stand: Oo-ms-Bisman 756 pt., M-oral-Velt- -man 755% pt., Randshuizen- Sohmeddes 752 pt. Oo-k in de 2e klasse werd het gedrang heviger: Haanra-ats-v. d. Lubbe 733% pt., Van Veen-De Rie 733 pt., fam. Pannekeet 732 p. In de hoofdklasse kwamen deze avond veel „-grote" spellen voor, die, in het algemeen, goed werden u-itgeboden. Des te merkwaardi ger was 'het, dat bij onderstaand W eersverwachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdag avond. GELEIDELIJK KOUDER DE BILT, 16 Febr. Veel bewolking met hier en daar lichte sneeuwval. Matige Noordoostelijke wind. Van nacht en morgenochtend lichte, op enkele plaatsen in het Noordoosten van 't land matige vorst. Morgenmiddag lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. PROVINCIALE RUITERS BIJEEN ALKMAAR In paviljoen Kinheim is Zaterdag de Noord- hollandse bond van de Koninklij ke Federatie van Landelijke Rij- verenigingen bijeen geweest. Het ledental van de bond daalde in het afgelopen jaar van 475 tot 454. Deze daling staat in verband met de afneming van de paarden- stapel, Men besprak de agenda van de federatieve vergadering, die te Utrecht zal worden gehou den, waarbij het voorstel ter spra ke kw-a-m om bij competities de achttallen paarden te splitsen in drie categorieën van zwaar, mid del zwaar en licht. Men wenste bovend-i-en een wijziging in de puntentelling bij het springen. Het is de bedoeling, dat er streek- wedstrijden zullen worden gehou den waar-bij publiek tegenwoordig kan :iijn tegen entreeprijs. De -men-cursussen wil men zoveel mo- igelijik stimuleren. In het district Noord Holland Noord zullen op 29 Mei, 3 Juli en 11 September stree-kwedstrijden worden gehou den; in Noord Holland midden op 22 Mei en 28 Augustus en in Zuidwest op 19 April, 22 Mei en 19 Juni, Zuidoost krijgt zijn streekwedstrijd op 8 Mei en 5 Juni. Het zilveren jubileum van de vereniging zal de provinciale kampioenschappen een feestelijk cachet geven. Ze worden gehou den op 29 Juli te midden Deem ster. Deze herfst zal er 'in Alkmaar een julbileumavond worden geor ganiseerd. De -heer A. J. C. Bom wer-d herkozen als voorzitter en hoofdbestuurslid. De h-eur R. D. Hartim-ans werd herbenoemd in het bestuur van Noord Holland Noord. In de vacature N. de Graaf werd de heer C. Swa-erts gekozen. De heer J. Roodenburg werd her kozen vo-or -het district Zuidwest. WERKGELEGENHEID Voor landarbeiders in Luxemburg ALKMAAR Enkele weken geleden heeft een aantal land- bouwhemiddelaars van de Gew- Anbeid-sibureaux een werkbezoek gebracht aan Luxeimibu-rg, ten einde de mogelijkheid te onder zoeken voor plaatsing van Ne derlandse landarbeiders. Er be staat op dit ogenblik een vraa-g naar P'lm. 250 van deze krachten De algemene voorwaarden zijn .gunstig. Gegadigden moeten min stens 18 jaar zijn en geheel of gedeeltelijk bekend zijn met de lanidbouwweittazaaimheden, terwijl voorts een contract voor een jaar moet worden aangegaan. Aanmel ding kan geschieden bij de ar- beidslbureaux, waar tevens na dere inlichtingen zijn te verkrij gen. Wielrennen ALKMAAR Zondag werd in 't Heilooërbos de jaarlijkse club ontmoeting van de wielrenvereni- ging Alsmaria Victrix gehouden Door omstandigheden was de Ba taaf uit Halfweg niet op het ap pél verschenen. Dit werd dus een ontmoeting Alcmaria-Kennemev- land. De C-klassers vertrokken voor het afleggen van een afstand van 12 km. Het waren Beverwijkers, die de eerste twee plaatsen voor zich opeisten. De daarop volgende drie waren Alcmarianen. Ook in de B-klas was het een Beverwij ken die met de hoogste eer ging strijken, hoewel de Alkmaarder Veldboer zeer goede tweede werd. Trouwens de gehele kop groep bestond verder uit Alk maarders, zodat de achterstand die de C-klassers hadden opge lopen, teniet werd gedaan. In de A-klasse echter waren de Kennemerlanders H. Kuit- waard en D. de Ruiter sterker dan de Alkmaarse A-klassers. Met grote voorsprong behaalde Kuitwaard de overwinning. De uitslagen luidden als volgt: A-klasse: 1. H. Kuitwaard; 2. D. de Ruiter; 3. T. Stroomer; 4. E. Bellis; 5. K. Slot. B-klasse: 1. C. Stroomer; 2. K. Veldboer; 3. C. Zandbergen; 4. J. Oooievaar. C-klasse: 1. C. Niesten; 2. L. Grafendaal; 3. W. Ligthart; 4. J. Bobeldijk. Aflossing 3 1/4 pet. Ned. Staatsleningen 1950 's-GRAVENHAGE, 15 Febr. Het ministerie van Fianciën deelt mede, dat van de 314 pet Neder landse Staatslening 1950 en van de 3% pet. Nederlandse Staats lening 1950, tweede uitgifte, op 15 Maart 1954 aflosbaar zal wor den gesteld 1/97 deel van de op die datum uitstaande bedragen dezer leningen, zijn van de 314 pet lening 1950 f 1.992.100,en van de 314 pet lening 1950, twee de uitgifte f 4.273.100, De uitloting van schuldbewijzen zal plaats vinden op 25 Februari 1954. spel sileoh-ts 1 van de 5 OW-paren er in slaagde 5 ruiten te bieden en te maken. Nog merkwaardiger •was, dat n-iemand van de andere paren, die 5 ruiten boden, er 6 -maaikte. West: S-öh. Vxxx, Ha. 8xxx, Ru. AVBx, KI. H. Oost: Sch. H., Ha. AH10, Ru 9 8 xxx, AVxx. Als men nu weet, dat Ru H 1U bij Zuid zaten, dus vóór AVBx, -dan vragen wij' ons af, hoe 6 Ru te verliezen is. V

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3