met Burgemeester Loggers van Wieringermeer gehuldigd NAALD uufi Koni Dienstplichtige ziek naar ISw Guinea? Tsjiang KaiSjek wenst geen president te blijven 360 straaljagers bewaken Tsjecho-Slowaakse grens mi owz& jdp4cca£g/Mfiz06 VOO] tk Vee KALFSVLEES Pagina ft Dinsdag 16 Februari 1954 Schouwenge dijk tot 5 m. verhoogd HUIJGENWAERT ZONG Weinig belangstelling voor prachtige avoncl Grote visaanvoer te verwachten TOVERDOKTER GEARRESTEERD Tochtgenoten St Frans Aanrijdingen Kaasexpresse gaat weer rijden De V.V.V.-prijsvraag 12x/2 jaar eerste burger Zeer velen kwamen ter receptie Alkmaarse kegelbond VEEL GEGADIGDEN VOOR DE GROND Verkiezingeii op Formosa Maar hij blijft opperbevelhebber Elk regiment onder Russisch toezicht JAARVERGADERING ST DEDUSDEDIT Levensgrote koe als standbeeld Broekman en De Graaff naar Eskilstuna Wereldkampioenschap dammen HUISMAN WINT VAN GUIGNARD Jaarverslag K.A.B, Ver. Westfriese Zangers Marktberichten vvï vXy wïv draad,,.. X,X*X,X,X*X*X*X,X,X,X,X,X''X*X'X''X,X,X*X*X,X*X,>X,'X' X^XvwXiVX^XwXwXwXwXvX'XwXswXwX' J „Ka jopo-Koopje FIBRANNE RUITEN i Stoffcnhuis ,Ka|opo' Voor beter naar de KOOLZAAD herdershonden Oud-Alkmaar LEZING Uitvoering Or» 't iiintM OUDKARSPEL sohuwd door hel een meisje smaa' derman het gen van de heer B. bijt achter ziin verdrinkingsdood 's-GRAVENHAGE, 15 Febr, Het Tweede Kamerlid de heer Gortzak heeft aan de minister van Marine de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is het de minister bekend, dat de dienstplichtige marinier L. J, Munier, nadat hij op 26 November 1953 de geneeskundige B. S. Po lak uit Amsterdam had geraad pleegd kennelijk wegens ge brek aan vertrouwen jegens de militaire geneeskundigen, die hem tevoren hadden behandeld, en, naar uit het volgende mag blij ken niet ten onrechte zich op 27 November 1953 heeft gewend tot de bevoegde militaire arts met een brief van de genoemde ge neeskundige, houdende een om schrijving van het door deze waax-genomene en de conclusie: „Het komt mij voor, dat een uit zending zonder nader neurolo gisch en psychologisch onderzoek niet verantwoord is."? 2. Is het de minister bekend, dat Munier de volgende dag zonder het op grond van de gevonden af wijking noodzakelijk geoordeelde specialistische onderzoek en zelfs zonder enige reactie van de „be voegde" militaire arts per vlieg tuig naar Nieuw-Guinea is gezon den? 3. Is het de minister bekend, dat Munier onderweg zeer ern stig ziek is geworden en dat des ondanks door de verantwoordelij ke leider van het transport het voor zijn gezondheid gevaarlijke vervoer is voortgezet? 4. Is het de minister bekend, dat Munier op Nieuw-Guinea op een ziekenafdeling moest worden op genomen en vervolgens naar Ne derland vervoerd, waar hij eerst in een Marinehospitaal en vervol gens in het tweede (neurologi sche) paviljoen van het Wilhel- mina Gasthuis te Amsterdam werd opgenomen, waarbij tenslot te een ernstige ziekte aan de her senen is vastgesteld? 5. Is het de minister bekend, dat tengevolge van het nalaten van het noodzakelijke onderzoek en het nalaten van de bij deze pa tiënt geboden zorgvuldige behan deling zijn ziekte ongetwijfeld in ernstige mate is verergerd? 6. Is de minister niet van oor deel, dat ae verantwoordelijke mi litaire geneeskundige en de ver antwoordelijke commandant (en) zich hebben schuldig gemaakt aan schadelijke handelingen jegens de gezondheid van een aan hen toe vertrouwde dienstplichtige? 7. Is de minister met name be reid te erkennen, dat een brief, als door de geneeskundige B. S. Polak aan een militaire art? ge richt, bevattende de omschrijving van een gevonden afwijking en de conclusie tot een nader onder zoek, op zich zelf aanleiding moet zijn, een dergelijk onderzoek m te stellen, zoals dat bij het genees- 's-GRAVENHAGE, 15 Febr. De Schouwense dijk, die van Zierikzee naar Brouwershaven loopt en die de scheiding vormt tussen de laaggelegen waterschap Schouwen en de polders en wa terschappen ten Oosten daarvan, is thans zo goed als geheel ver hoogd tot vijf meter -f N.A.P. De verhoging en verzwaring van de dijk was reeds, nadat het werk na de raimip kon worden hervat, door de dienst dijkherstel ter hand genomen. De dijk werd toen verhoogd tot 3.50 m. 4- N.A.P. In haar eerste interim-advies heeft de Delta-commissie aan de minister van Verkeer en Water staat medegedeeld dat naar haar oordeel met spoed zou moeten worden overgegaan tot verhoging van de Schouwense dijk tot 5 m. 4- N.A.P. en tot verzwaring van die dijk. De Delta-commissie sohatte de kosten op drie k vier millioen gulden. Na het advies van de Delta commissie is begonnen met de werkzaamheden om de dijk te verhogen tot 5 m. N.A.P. Dit werk is thans nagenoeg gereed. Er hebben 685 man aan gewerkt. Aan materiaal is nodig geweest circa vierhonderdduizend kubie ke meter zand en ongeveer hon derduizend kubieke meter klei. Tien draglinies, vier locomotie ven, veertienhonderd meter spoor, vijf en tachtig kipkarren en twee bulldozes hebben de mens geholpen het zand en de klei te verplaatsen. kundig behandelen in alle secto ren van de gemeenschap zonder meer gebruikelijk is? 8. Is de minister bereid, mede te delen welke maatregelen tegen de aan de geschetste gang van zaken schüldige(n) zijn of geworden ge nomen? 9. Is de minister bereid, naar aanleiding van dit zeer ernstige geval van onverantwoorde handelen tegenover een dienst plichtige patiënt de verantwoor delijke militaire geneeskundige instanties haar verplichtingen je gens aan een ziekte lijdende mili tairen nogmaals onder ogen te brengen? 10. Op welke wijze is de mi nister bereid, aan de voor de Pa tiënt uit bovengenoemde handel wijze voortvloeiende financiële schade tegemoet te komen? HEERHUGOWAARD. Jam mer was het dat er Zondagavond niet meer personen in de grote zaal van de heer v. d. Heiligen berg aanwezig waren, om met ons te genieten van hetgeen er toen is gelboden. Er was ook weer zoveel op dansgebied te doen. dat de Zangvereniging Huygeniwaert hiervan, wat betreft de publieke belangstelling, zeer waarschijnlijk de dupe is geworden. Huygenwaert trad voor de pauze tweemaal op en laten we er direct bijschrijven: er is weer vooruitgang te bespeuren. De directeur, de heer P. Groot, heeft er slag van zijn mensen goed te doen zingen en als ook nu de uitspraak wat beter wordt, dan komt dat de nummers ten goede. De grote potpourri uit de Parel vissers van Éizet klonk machtig. De dirigent van het West-Graft- dijker Accordeonorkest, dat mede aanwezig was, bespeelde op pri ma wijze de piano. Na de pauze was 't Huygen waert op z'n best. Het West- Graftdijker Accordeonorkest o.l.v. de heer G. Hop verzorgde het overige gedeelte van het pro gramma. De kennismaking was in alle opzichten naar genoegen. Evenals Piet Groot dat met Huy genwaert doet, weet de heer G. Hop met zijn mensen om te gaan en de manier waarop hi.i zijn orkest laat spelen is voortreffe lijk. Mooie nummers wisselden elkander af. Na de pauze traden enkele solisten op en vooral de xylophonist Dick Los deed het prima. Dinsdag wordt een tweede avond, eveneens in de zaal van de heer v. d. Heiligenberg, ge geven. Laten we hopen dat de zaal dan goed bezet zal zijn. Het programma is het in alle opzich ten waard. AMSTERDAM, 15 Febr. Het bericht, dat enige IJmuidense treilers ter verre visserij zijn ge varen, is vooral ook in de krin gen van de kleinhandel in vis met vreugde begroet. De mogelijkheid, dat het assor timent vooral van rondvis belangrijk wordt uitgebreid, is hierdoor toegenomen. De kans is thans ook aanwezig, dat de be volking kennis kan maken met het artikel roodlbaars, een vis soort, die in de noordelijke wate ren veel wordt gevangen en die in de andere Europese landen een veelgevraagd volksvoedsel is geworden. Dit neemt niet weg, dat de oude trouwe Noordzee nog volle dig haar plicht blijft doen. Zo is deze week een grote aanvoer te verwachten van kabeljauw en tong. DJAKARTA, 15 Febr. De politie van D.jember heeft een toverdokter gearresteerd die be weerde, in staat te zijn de men sen rijk te maken zonder dat zij ervoor behoefden te werken. Iwaalf arbeiders bij een cera- misch bedrijf hadden reeds hun ontslag genomen, nadat de won derdokter hun had verteld, dat zij als personeel van dat bedrijf niet rijk zouden worden. ALKMAAR. Zondag 21 Februari a.s. houden we onze tocht eens in Oostelijke richting. De H. Mis is in Alkmaar om 8.30 uur. Intentie: de bekering van Rusland. Kapittel over Maria. Wie iets meer over de tochtge- notenbeweging wil weten, ver- voege zich bij een van onder staande adressen: Pater Rembert v. Vugt O.F.M., Nieuwe Niedorp; L Tames, Laat 5-7, Alkmaar; A. Stroet, Westerweg 302, Heiloo. ALKMAAR. Gistermorgen om kwart voor elf reed een wiel rijder vanaf het Ritsevoort in de richting van de Grote Kerk en wilde linksaf de Heul op rijden. Voor hem echter reed een grote vrachtwagen, waardoor hij een van de andere kant naderende personenauto niet zag aankomen. De wielrijder werd geschept, maar liep geen verwondingen op. De auto en de fiets werden beide beschadigd. Gistermiddag wilde een wiel- rijdster vanaf de Voordam de Schapenbrug oprijden. Zij stapte af om een vrachtauto te laten passeren. De chauffeur van de vrachtwagen moest de bocht echter krap nemen, omdat vlak bij de brug een auto geparkeerd stond. Hierdoor reed de vracht wagen over het rijwiel van de dame. De schade werd onder ling geregeld. ALKMAAR De kaasexpresse, die in het vorige seizoen zo'n enorm succes is geweest, gaat ook in de komende zomer weer zorgen voor het vervoer van de toeristen die vanuit Amsterdam een bezoek aan Alkmaar's kaasmarkt willen brengen. Op alle Vrijdagen in de periode van 9 Juli tot en met 3 September zal zoals thans defi nitief vaststaat de kaasexpres se weer rijden op dezelfde tijden als het vorige jaar. ALKMAAR De V.V.V. Alc- maria heeft vorige week, zoals men zich zal herinneren, 'n feest avond gegeven, ter gelegenheid waarvan Georgette Hagedoorn in het Gulden Vlies optrad. Op die avond is aan de dames een prijs vraag-formulier uitgereikt, waar op men de belofte deed, dat de vraag, die op verschillende manie ren moest worden beantwoord, tij dens deze feestelijke bijeenkomst zou worden bekend gemaakt. In alle gezelligheid heeft men die belofte echter, onvrijwillig, niet gestand gedaan. Daarom maken wij thans de te beantwoorden vraag bekend. Die vraag luidt: Wat zegt die dame, wanneer zij voor het eerst de kaasdragers ziet? WIERINGERMEER. De inwoners van de Wieringermeer hebben gisteren op grootse en treffende wijze burgemeester G. C. Loggers die 12 '/2 jaar burgervader is, gehuldigd. De heer Loggers werd op 15 Augustus 1941 als zodanig benoemd. In die dagen was er weinig reden dit feit met uitbundigheid te vieren, thans twaalf-en-een-lialf-jaar later heeft de Wieringermeer dubbel en dwars goed gemaakt, wat zij een jaar na het uitbreken van de oorlog bewust verzuimde. In de grote zaal van de heer Smit te Middenmeer werd gisteren een druk bezochte receptie gehouden, waar velen getuigenis kwamen afleggen van hun bewondering voor het werk van de eerste burger van Wieringermeer. De zaal van hotel Smit was tot de laatste plaats gevuld met be langstellenden. Er waren niet al leen zeer vele inwoners van de Wieringermeer, maar ook colle ga's van de jubilaris uit de 'krin gen Den Helder en Alkmaar. Er was ook een deputatie uit de Vereniging van Nederlandse Ge meenten. In de ochtenduren bracht 'het muziekcorps „Soli Deo Gloria" de burgemeester voor zjjn woning in Middenmeer een auba de. Op de receptie werd slechts één rede gehouden door een ingezete ne van Wieringermeer. De heer Giessen, de loco-burgemeester voerde het woord. Hij herinnerde in een uitvoerig betoog aan de omstandigheden waaronder de heer Loggers als burgemeester in de Wieringermeer was gekomen. Spr. riep ook de onderduikperio de en de gijzeling van Wieringer- rneer's eerste burger in herinne ring. Daaruit bleek voor ons, al dus de heer Giessen, dat gij uit het goede hout waart gesneden. Gij 'hebt u ten zeerste ingespan nen om de jonge gemeente, die de Wieringermeer in 1941 nog was, goed te besturen. De heer Giessen betoogde dat burgemees ter Loggers erin geslaagd was de bevolking in al haar geledingen te dienen. Spr. legde speciaal de nadru'k op het goede werk van burgemeester Loggers op het ge bied van het onderwijs zowel openbaar als bijzonder. Hij rele veerde voorts bet grote aandeel, ALKMAAR Van de vrije baan-wedstrijd werd gisteravond druk gebruik gemaakt. Verschil lende dames en heren hebben ge tracht 5 x 9 op hun naam te krij gen. En inderdaad is dat enkele gelukt en wel mevr. van Uitert en de heren S. Schaaf, W. van de Bosoh en M. Witte (2 x). dat burgemeester Loggers had ge had bij 'het overwinnen van de moeilijkheden na de inundatie. De heer Giessen betrok ook mevrouw Loggers in de huldiging. Hij besloot zijn toespraak als volgt: „Moge gij de belangen van onze gemeente in een nieuw ge meentehuis en in een nieuwe ambtswoning nog lange jaren behartigen. Daarna bood de heer Giessen het geschenk van de gemeent'e aan, een schilderij van de kunst schilder G. F. van Sc'hagen. Het schilderij stelt een gezicht op Amsterdam voor. Spr. hoopte, dat dit schilderij vóór 1955 de nieuwe ambtswoning van de burgemees ter zou kunnen sieren. Drie leerlingen uit drie dorpen, afkomstig uit scholen van ver schillende richtingen, 'boden ver volgens een bloemstuk aan mevr. Loggers aan. Burgemeester Re- horst, sprekend namens de kring Den Helder sprak de hoop uit, dat het de jubilaris zou mogen gelukken ook in de komende periode de hoogheid van zijn amlbt te handhaven. Burgemeester Kooiman van Hensbroek sprak den gehuurd. namens de burgemeesters uit de kring Alkmaar. Daarna voerde inspecteur Bos namens de Rijks inspectie het woord. Tenslotte sprak de jubilaris een dankwoord uit. waarin hij er op wees, dat het prettig is een keer verwend te worden. Het verheugde spr. behalve zijn eigen bevolking zo vele collega's en vrienden uit andere plaatsen te zien. Spr. bedankte wethouder Gies sen voor zijn huldigingsrede. Zijn gedachten gingen echter ook uit naar wijlen de heren de Graaf en v. Oers. Diep bewogen richtte de jubi laris zich tenslotte tot zijn 80- jarige moeder, die dit feest nog mocht meemaken. Nadat burgemeester Loggers had gedankt voor het fraaie geschenk, werd er gelegenheid gegeven de heer en mevr. Loggers persoon lijk geluk te wensen Hiervan maakten zeer velen gebruik. NIBBIXWOUD Het stuk land aan de van der Deureweg, eigendom van de gemeente Nib- bixwoud en voorheen in huur bij de heer C. Vlaar. thans wonende in Wijdenes, is nu voor anderen bestemd. 38 Gegadigden gaven bij oproep te kennen in aanmerking te willen komen voor de grond. De geluk kigen waren tenslotte na be slissing van B. en W. de heren A. Having Wz„ Nibbixwoud en G. Laan, Zwaagdiik. De grootte van het land is 2.88 ha. en zal in twee percelen wor- FRANKFORT, 15 Febr. Een jonge Tsjechische piloot heeft hier vandaag verklaard, dat drie luchtdivisies met 360 straaljagers van Russische makelij de Tsje cho-Slowaakse grens met het Westen bewaken. Korporaal Jiri Sorm heeft hier op een persconferentie mede gedeeld, dat tot de vliegtuigen behoren Mig 16's en een nieuwe straaljager, welke slechts „Bis" genoemd wordt. Sorrn was passagier in een vliegtuig van de Tsjechische luchtmacht, dat 5 Februari bij Waidhaus is neergestort, nadat het de koers kwijt geraakt was. De piloot en Sorm zeiden des tijds dat zij onmiddellijk naar Tsjecho-Slowakije terug wilden, maar enige dagen later vroeg Sorm politiek asyl. De piloot is intussen teruggekeerd. „De straalvliegtuigen opereren vanaf drie velden langs de grens," aldus Sorm. „Er is een vierde luchtdivisie. welke niet voor bewaking van de grens is aangewezen." Sorm vertelde, dat de vlieg tuigen in Praag gebouwd worden en dat zij door Tsjechen be vlogen worden, ofschoon „elk regiment onder Russisch toezicht staat". Volgens hem is de Bis sneller dan de Mig 16. Vier vliegtuigen patrouilleren regelmatig langs de Tsjechisch Duitse grens om vluchtelingen op te sporen. Sorm werd de eerste Tsje chische piloot genoemd, die naar het Westen is gedeserteerd. De 22 jaar oude korporaal zei niet de sterkte van de Tsjechische luchtmacht te weten, maar hij dacht niet. dat deze op volle kracht was. „Er zijn een paar bommenwer pers van Duits type in gebruik, maar niet langs de grens. Het moreel van de luchtmacht is slecht en in geval van oorlog ben ik er zeker van, dat veel piloten zouden weigeren te vechten. Sinds de ongeregeldheden in Juni Pilsen, aldus Sorm, „is het toezicht van de Tsjechische politie verscherpt. De mensen zijn nu bang iets te doen. De meerderheid van de jonge men sen zijn slechts op papier com munisten. In Tsjecho-Slowakije neemt de werkloosheid toe en de mensen hebben steeds minder geld om uit te geven". De ouders van Sorm bevinden zich nog in Tsjecho-Slowakije. TAIPEH, 15 Febr. Generaal Tsjiang Kai-Sjek heeft Maandag het bestuur van zijn Kwomin- tangpartij meegedeeld, dat hij niet herkozen wil worden als president van Nationalistisch China. Hij zou er de voorkeur aan feven, als dr. Hoe Sjih zou wor- en aangewezen als niet-partij- candidaat voor het president schap. Wel was de generaal be reid de functie van premier of opperbevelhebber te vervullen. Tsjiang Kai-Sjek verklaarde dit in een toespraak op een be stuursvergadering, waarop een candidaat moet worden gekozen, die op de Nationale Vergadering op 19 Februari te Taipeh (For mosa) zal worden voorgedragen voor het presidentschap. Men verwacht, dat een nieuwe pre sident op 20 Maart zal worden benoemd. Generaal Tsjiang Kai-Sjek, die 66 jaar is, werd in 1928 presi dent en premier. In 1945 deed hij afstand van het premierschap, doch hij bleef volledige militaire bevoegdheid bezitten. Waarnemers in Hongkong ver klaarden niet verrast te zijn door Tsjiang Kai-Sjeks besluit. Zij wijzen er op, dat volgens de be richten de generaal niet van plan is de belangrijke functies van directeur-generaal van de Kwo- mintang of de functie van opper bevelhebber op te geven. Als dr. Sjih het presidentschap zou aanvaarden, zou dit een li beraliserende invloed hebben op de Nationalistische Regering, hoe wel de macht goeddeels in han den van Tsjiang Kai-Sjek zou blijven, zo verklaarden de waar nemers. Zij zien overigens in het besluit van de generaal een uitdaging aan nationalisten die menen, dat een liberalere rege ring meer aanvaardbaar zou zijn voor de openbare mening in de wereld. Zij geloven voorts, dat de nationalisten bezorgd zijn over de tanende belangstelling van de Amerikanen onder het bewind van Eisenhower. Later werd gemeld dat het centrale bestuur van de Kwo- mintang eenstemmig heeft beslo ten Tsjiang Kai-Sjek te vragen het presidentschap te blijven be kleden, ondanks het feit, dat deze te kennen had gegeven niet her kozen te willen worden. BURGERBRUG. Voorzitter H. Janssen kon een goed be zochte jaarvergadering openen. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer W. Janssen, bleek een terugigang van het aantal leden van 29 tot 25. De heer Pelt had de jubileum feesten van de bond op 2 Jan. meegemaakt en daarvan een schriftelijk verslag samengesteld. Op enthousiaste wijze beschreef hij de hoogtepunten van dat feest. Hij toonde zich een goed opmerker en bji het voorlezen 'beleefden ook de vergaderden iets van dit feest waar één hun ner bij geweest was. Verder werd besloten een 2-tal moties in te dienen cup de jaar vergadering van de bond, o.a. over een gedifferentieerde contri butie voor losse en vaste arbei ders. Nadat Hans Hobma in de kas- commissie was gekozen, kwam de pauze met koffie en gebak. Na de pauze werd het bestuur in zijn geheel herkozen. Bij de rondvraag bleek de G.A. goed op de hoogte te zijn met de loonsverhogingen voor inwonen de knechts van bepaalde leeftijd. Na een verloting zonder nieten en uitdeling der wandborden sloot de voorzitter deze geani meerde vergadering. LEEUWARDEN. In Septem ber a.s. zal, zoals bekend, he Friesch Rundvee Stamboek zijn 75-jarig bestaan vieren. De leden hebben besloten het bestuur ter gelegenheid van dit feit aan te bieden een in brons vervaardigd levensgroot beeld van een koe. De opdracht hiervoor zal wor den verstrekt aan de Leeuwarder beeldhouwer G. J. Adema in sa menwerking met ir J. J. N. Veg- ter. Het beeld zal in het plant soen voor de bureaux van het Stamboek een plaats krijgen. Onder leiding van Klaas Schenk zijn de Nederlandse rij ders Kees Broekman en Wim de Graaff gisteren per vliegtuig naar Stockholm vertrokken. Zoals be kend is Gerard Maarse, die oor spronkelijk de reis zou meema ken, verhinderd en is de keuze op Wim de Graaff gevallen. Broekman en de Graaff zullen beiden deelnemen aan de jubi leum-wedstrijden van de Zweed se schaatsenrijdersbond, welke op 16 en 17 Februari te Eskilstuna worden gehouden. ,.Pe, partij tussen W. Huisman (Ned.) en A. Guignard (Zwits.) - de laatste speelde met zwart in de tweede ronde van het can- didatentournooi om het wereld kampioenschap dammen werd na 40 zetten gewonnen door onze landgenoot, die na 2 ronden thans 3 punten heeft verkregen. DE WEERE. In een vlotte vergadering heeft de K.A.B., afd. De Weere, kans gezien ziin om vangrijke agenda af te werken. Om acht uur precies riep voorzit ter Nipshagen aan een vijftig le den een hartelijk welkom toe. Daarna werd 't jaarverslag voor gelezen door secretaris P. Groot. Voor het kolenfonds en de spaar bank werd de aandacht gevraagd door de hr C. Sneek. Voor „Her wonnen Levenskracht" gaf de hr Berkhout de resultaten. Het ge ring aantal leden-donateurs was voor de voorzitter aanleiding een gedegen inleiding te houden over deze prachtige instelling. De heer C. v. Diepen deelde het nieuws over het Kanunnik van Schaik- fonds mee: 213 mensen in de pa rochie te De Weere zijn hierbij aangesloten. In totaal werd 239.81 gulden opgehaald, waarvan 10 gulden werd geschonken aan het plaatselijk studiefonds. De heer Cor van Diepen spoorde de aan wezigen aan om de uitvoering van de „De barbier van Straats burg" te gaan zien. WOGNUM. In plaats van Donderdagavond is er a.s. Woens dagavond repetitie. Komt morgen allen. Het is de laatste repetitie voor de Zangersavond. WARMENHUÏZEN. Uien f 11.10—11.50; grove f 10.20-10.50 gele kool f 9.4016.40; rode kool f 7.50—11.30; witte kool f 5.90 9.20; bieten f 56.60. ZUIDERKOGGE, HEM, 15 Febr. Knolbieten 5.206.20; rode kool 68; sprudtkool 3551; witlof 4865; groene kool 15—38; peen 7.109.10; grove u n 8.90—9.80; midd. uien 10.7011.50; driel 12.6013.50; nep 2527; afw. 2.503.80; Winterjan 1831 en Bramley 26. AMSTERDAM, 15 Februari Binnenlandse granen. (Boeren- noteringen). Witte tarwe 27.25; rode tarwe 27.10; rogge 2122; haver 2223.25; groene erwten 44-43; bruine bonen 8090: paardebonen 29—30; duivebonen 3540; kar wij zaad 95-110; blauw maanzaad 120-134; geel mosterd zaad 60-65; kanariezaad 50-62.50. BEEMSTER, 15 Februari Witlof 41—72; rode kool 6—16; witte kool 5.50; spruitkool 1592; andijvie 94101; rode bieten 5— 7; gare bieten 815; winterpeen II 59; waspeen 35; uien middel 311.50; prei 2142; Branbantse Bellefleur 57; Bramley Seed ling 823; Glorie van Holland 422; Goudreinette 1354; Jona than 1672; Laxton Superbe 12 48; Present van Engeland 14 58; Zoete Campaigner 1332: Golden Delicious 30—82; Com- tesse de Paris 1036; Kamper veen 1328; St. Rémy 13—32; Winterlouwtje 1428; Winterjan 10—41. •V»» 8#§#i kan iedere handige vrouw haar voorjaarstoilet vervolmaken. Wij brengen een uitgelezen collectie van de modernste tweedstoffen, waaruit ook IJ zeer zeker een keus kunt maken. TWEED VOOR TAILLEURS 1 A zuiver wol, 140 cm. breed TWEED VOOR TAILLEURS, zu> ver wol, in zwart/wit en IA 9 multicolour, 140 cm. breed TWEED VOOR JAPONNEN, zee soepele wollen stof, Q 7 130 cm. breed TWEED VOOR JAPONNEN, zeer origineel met mohair-effect, 11 50 130 cm. breed TAILLEURSTOFFEN, 150 cm. br., in wollen changeant-fantasie, diverse tinten, 95 zeer voordelig ZUIVER WOLLEN YER3EY, 130 cm. breed, j J 95 alle modetinten WOLLEN FANTASIE, diverse streepdessins, 130 cm. breed, "7 85 uitgebreide collectie 9.75, 1 Iets heel aparts is onze FIBRANNE COMPOSé, 160 cm. breed, in 50 A modetinten, toch slechts van deze week! 9 130 cm. breed a 3.50 I Snaarmanslaan 48 - Telef. 5353 - Alkmaar Gehakt 1.30 Lappen 1.40 Fricandeau 1,60 Oesters 2. BEZORGEN 10 ct. per Vi kg. Te koop: 2 pond rood, 2 p. Deen en 4 ons geel en 2 pond uienzaad. NH. strogeel. G. JON KER, Zijdewind 191. Goed onderh. Franse STUDIE-PIANO te kp. Munnikenweg 65, post Alkmaar. Te koop: twee mooie 6 weken oud. M. VAN LANGEN, Jan Glijnis- weg 11. H.H. Waard Donderdag 18 Febr. a.s. van Z. Exc. Luitenant- Admiraal b.d. C. E. L. HELFRICH over: „Zeemacht in de tachtig jarige oorlog en nu" 's avonds om 8 uur, in Hotel Victory. Prijsverlaging Schoenreparatie van 't beste zoolleer en vak lieden met diploma's waarborgen U 't beste. Herenzolen 2.90, dames zolen 2.40. Van het bes te zooirubber: heren zolen 1.90, dameszolen 1.50. Keurige en water dichte afwerking. Op kleine karweitjes kan gewacht worden Chattillon de echte su perlargo, alléén Hoog straat 15 en 20. Telefoon 4145, Alkmaar. Schoenen vergroten en vormen naar de voet en anti-slip. Speciaal adres voor ver. ven van schoenen, tas sen. enz. Schoenen per bode ge bracht dezelfde dag klaar. ZIJPE Maan ambtsjubileum va gadering van gei tionarissen, artse Breebaart de veri behaagd heeft om gemeenschap, te 1 En aangezien de versierselen als c de borst spelden. Dat de bevoikin zijn geledingen se op de handen dr overduidelijk gebl toespraken die b heid zijn gehoud zou de burgerij v feest iets groots ware het niet, zelf wegens fair den dringend h hiervan ontheven Mr. D. Breeba woorden van sec in herinnering tegen onze versla bezigd: „40 jarei tijd. Het is onbeg al voorbij zijn". I grijpelijk, want d vervult dagelijks met hetzelfde ék hier pas was. Ni sleur. Sterker, oo nog even accuraa vooral netjes. Eer zijn om alles te v< in die 40 jaren öj zoal is geschied, spr. er aan hoe ir de heer de Boer bestaande college stond als een rot de woeste baren, jaren na de kon burgemeester, nu kende de raad nc ten, terwijl die neg wel eens in nen moest worden was de heer de wezen man voor. echter hard om krijgen. Met bijz lijkheid gewaagde hoogst belangrijks inwoners dat de zamen met de in bezettingstijd Mr. Breebaart schap" vertoefde, secretaris de Boer schuldigd. Niet gens het vele g voor hen deed vereniging, Weesh en andere verenig Mevr. de Boer echtgenoot geridi bloemenhulde In men, als vergtoedi loze malen dat zi; vel" baar zeer hi noot voor avondk! staan. De jubilaris bet< even ontvangen dersoheiding voor verrassing was. H .iesteit, maar ook Breebaart, daarvr baar. Nog levendig zich hoe hij hier na een zeer gede aankwam met Schagen, dat t reed en 19 ja werd opgedoekt- deze 40 jaar ver: bouwd: denken menvoeging van ten, het verdwijn nieuwbouw Van d werk dat spr. hier de gemeenschap mede de vrucht samenwerking meester en alle secretarie van hoe de burgemeesters en Breebaart (18 van de eerste kunnen vinden, waar alles om goede verstandhou leiding van de de vooruitgang de burgers van Wethouder P. vertellen welk plaats de geme zijn leven had imponerende fig acte van zijn verjaardag in er interesse voor een fiets zonder WAARLAND j.l. kwam het Wi gezelschap „Ons de tweede maal toneelspel „Van het voetlicht. Oo' werd wederom grote zaal van was geheel tot bezet. Er werd van „Ons Gen„ gespeeld en het verwonderen dat gliek na ieder was met hun Na afloop heeft ker Hz. de spe en regisseur en kenden namer dank gebracht spel dat zij het cultureel op hor zei dat een goed Ander Ras" opgave was, di voorbereiding i leiding van Br Genoegen" tot ai taat kunnen kon

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 4