De Amsterdamse Com speelt nog te schuchter D.A.W. was ook in tweede duel de sterkste EEN JONGENSDORP IN OPRICHTING DAMESKOOR „CONSONANT" organiseerde veelzijdige avond Koning Winter's sneeiiwbiircht bracht ware sprookjessfeer Leerlingen van Adelbertiissehool brachten Operette Katholieke Jeugdbeweging op haar best AGENDA Plezierige vrijetijdsbesteding van Alkmaar se jeugd Veel enthousiasme Kring-zwemcompetitie Vliegende Vissen op de vijfde plaats Maandag 22 Februari 19ö4 Pagina 3 ALKMAAR Het gezelschap „De Amsterdamse Comedie" werkt geheel anders dan de Haagse en Rotterdamse dito's. Vier jaar geleden werd opgetreden onder de naam „Gezelschap Rien van Nunen", maar verschillende overwegingen hebben ertoe geleid, dat het reizende ge zelschap een naamsverandering moest ondergaan. In tegenstelling tot de andere gezelschappen legt „De Amsterdamse Comedie" zich toe op voorstellingen in kleinere plaatsen, in besloten bijeenkomsten en vooral voor militaire onderdelen. Het repertoire is scherp gerichtveer van het gezelschap, over- op de afwijkende wijze van spe-1 troefde qua aanpassingsvermogen len. Men heeft enkele thrillers open flair zijn medespelenden volko- het programma, o.a. „The houndmen en vond in Tilly van Vliet, spoorstraat^1>8 en"*Doffer^R **Vis- A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR Wederom heeft Koning Thialf een spaak in het wiel gestoken en moesten wij ons bepalen tot gedwongen rust. Ge lukkig kan de training doorgang vinden en gaat ook de buiten- training weer beginnen. Alle se nioren worden Dinsdagavond 7 u. verwacht op het Sportpark. Gere gelde training is de beste waar borg voor onze kracht. Dus vrien den allen present. Een laatste bericht voor de kla verjassers. Het loopt geweldig met de inschrijvingen. Wilt u nog mee doen? Haast U dan met U op te geven, daar het er naar uit ziet. dat wij U anders wegens plaatsgebrek moeten teleurstellen. Inschrijvingen bij Schimmel. of the Bas'kervilles", „De Spook- I als beweeglijke kolonelsdochter de trein", en een aardige musical. angst in levende lijve, een bere- Zaterdagavond was „De Am- kenbare tegenspeelster. Chris sterdamse Comedie" in Alkmaar, waar zij een avond van de buurt vereniging D.V.V. verzorgde. Ge speeld werd het stuk „Wraak" van Rien van Nunen, leider van het gezelschap. „Wraak" is een lugu bere geschiedenis, stijf van span ning, zich afspelende op een spookachtig kasteel. Het stuk is uitermate gecompliceerd en be rust op een thema, dat in ver schillende soortgelijke stukken teruggevonden wordt. Moorden, geheimzinnige figuren en sinistere geluiden vormen de draad, die de zeven bedrijven bundelt tot een amusant geheel, dat juist beant woord aan de opzet van de te ver zorgen avonden. Het spel van enkele personen evenwel zal wat bijgeschaafd moe ten worden. We doelen in het bijzonder op Charles Gerhardt als de kolonel, die te weinig vuur in zijn acteren legde en meer deed denken aan een bespiede pantof felheld dan aan een kolonel, van wie men een krachtigere levens houding verwacht. Jaennine Maes en Hanny Simons, de laatste ter elfder ure ingevallen, beeldden hun figuren iets te gekunsteld uit. Rien van Nunen, echter, de drijf- I? Bridgeclub-R.K.A.B.C. ALKMAAR Op de onlangs ge houden bridgeavond stond bij R.K. A.B.C. de competitie stil, niet vanwege het slechte weer, maar er werd die avond gespeeld vol gens het viertallensysteem. Er waren 2 ploegen gevormd, die ongeveer gelijkwaardig waren, en in elke groep kwamen 6 viertal len uit. De le vier teams van groep B zorgden voor de tegen- score Resultaat: A wint met 42 van B.. aantal M.P. 237194. Eén spel trok vanavond de aan dacht, omdat men met het alom verbreide systeem van „4 KI. azen vragen" nooit op het goede bod kan komen. Probeert U het maar eens. En kijkt U dan eens naar de Weense vraagbiedingen, die U op het juiste bod brengen. Kaartverdeling: Sch. A H V B 1 - 10 4 2 Ha. HV 10 63-AB9842 RuV 10 7 2 KI. H 10 7 Onder voortdurend passen van de tegenpartij gaat het bieden als volgt: Z. N 1 SA (1) 2 H (2) 4 Ru (3) 5 Sch (4) 6 KI. (5) 6 H (6) 7 H 1. 1 SA 18 a 20 pnt. onge acht de kaartverdeling. 2 Na 2 H is de speelkleur van Z wel duidelijk. 3 4 Ru vraagt naar het aantal azen zonder Ru-aas. 4. 4 Sch. zou 1 aas aangeven, met 5 Sch. geeft N bovendien een renonce aan. 5. 6 KI. vraagt of KI. de renonce is. Zou dit niet het geval zijn ge weest. dan had Z. op 6 H. moeten stoppen of KI. de renonce is, is voor Z. het enig interessante. 6. 6 Ru. neen, 6 H ja, KI. is renonce. 7 H. van Z. is nu volledig verantwoord. SCHOOLJEUGD GEEFT FEESTAVOND ALKMAAR Op Dinsdag- en Woensdagavond 23 en 24 Febru ari zullen de jongens van de Sint Adelbertusscihool in 't Gulden Vlies voor bun ouders, genodig den en belangstellenden een feestavond geven. Zij zullen dan bet tot een ope rette omgewerkte sprookje van Hans en Grietje op de planken brengen. MAANDAG 22 FEBRUARI 'T GULDEN VLIES: Overdag de Landbouwwintersehool Schagen. Feestavond Mannenkoor Orpheus" 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: Vergadering Groot York shire Varkensstamtooek te 9.30 uur. Jeugd en Muziek 8 uur. RUSTENDE JAGER, Heiloo: Feestvergadering Bond v. Plattelandsvrouwen 8 uur OUDE HERBERG. Heiloo: Klaverjasclub 7.45 uur. CAFé ADMIRAAL, Heiloo: Biljartwedstrijd 8 uur. Bioscopen: VICTORIA: „De troubadour" 14 jaar, 8 uur. HARMONIE: „Calamity Jane" a.l., 8 uur. REX' „Maske im Blau". 18 jaar. 2.30 en 8 uur. CINEMA: ,Het Loon van de angst" 18 jaar, 8 uur. DINSDAG 23 FEBRUARI 'T GULDEN VLIES: Ouder avond St. Adelbertusschool 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK' Kappersconcours 7 uur. RUSTENDE JAGER: Bergen: „Sans Atout" 7.45 uur. OUDE HERBERG: Heiloo: Clubavond Biljartclub 8 u. BIOSCOPENals Maandav Voorstellingen als Maandag Dinsdag hoog water: 9.40 en 21.40; laag water 4.05 en 15.55. scherstr 26. f 0.50 p.p. De deel nemers worden verzocht op tijd, - 8 uur in café de Wit, Luttik Postma maakte zich verdienste- Qudorp 107 aanwezig te zijn. Tot lijk als een houterige en ondoor- woensdag a.s. grondelijke butler. Jan Blok was zonder meer goed. HtnB. Supporter. ALKMAAR Wie in het avonduur gisteren langs de Sta tionsweg kwam, bleef onwille keurig stilstaan bij het sneeuw- paleis, dat de jeugd uit deze buurt daar met vereende krach ten had gebouwd. Het was een ware burcht van koning Winter, getooid met de vaderlandse driekleur, feeëriek verlicht met tientallen kaarsjes en enkele lampions. En de -otse bouwmeesters stonden er rond om. Ze konden er maar niet ge noeg van krijgen. Er werd een kaarsje verzet, er werd een nieu we nis gevormd, er werd ge schaafd, maar bovenal: er werd bewonderd. En de jongelui had den reden om trots te zijn. Zij hadden hun vrije tijd op een voorbeeldige wijze besteed. Dat zagen ook de volwassenen in, die daaromtrent wonen. Die hadden hun kaarsjes, hun lampions ge offerd, om de jeugd een kans te geven op een sprookjesachtige finishing touch. Nu wij dit schrij ven, zijn de kaarsjes waarschijn lijk al opgebrand, maar het bouwwerk staat er nog, totdat de zon het verdwijnen doet. ALKMAAR. Zaterdagoch tend waren wij in het Gulden Vlies aanwezig om de onsterfe lijke avonturen te beleven van „Hans en Grietje" in operette- vorm samengesteld, uit deels be staande, deels oorspronkelijke melodieën, door de Eerw. Br. Wilbert, die ook voor de piano begeleiding zorgde. Om zoveel mogelijk profijt te trékken uit de met moeite en zorgen, die door zoveel onderwij zend personeel als door de leer lingen van de A.delbertusschool hiertoe waren doorstaan, werd deze Operette, die voor de Dins dag en Woensdag te houden ouderenavonden was ingestu deerd, ook eerder reeds ten to nele gébracht. Deze opvoering was bestemd voor medeleerlingen en onder wijzers, terwijl er 's middags een voorstelling voor andere kinde ren werd gegeven. Dit had ondergetekende bijna zijn laatste ochtend geworden, want nauwelijks in de zaal ge komen suisde hem een pijl langs zijn hoofd, bij nader onderzoek afgevuurd door een van de ka bouters die, zoals later bleek, een dergelijke krijgsverrichting ook inderdaad te spelen kreeg en die zich daar nu reeds sterk, iets té sterk, op concentreerde. De snaak bleek enigszins mis noegd omdat het schot niet „zui ver" was geweest. Ondanks mijn begrip voor de situatie kon ik zijn leed niet delen! Toch was dit voorval tekenend voor het enthousiasme van de jongelui. Verschillende van hen, zoals de Nar, Hans en Grietje en het koddige dirigentje, gingen minstens zo volkomen op in hun rol als voornoemde schutter. Vooral in het eerste en het laatste deel, waren de gesprek ken iets te lang en voor de kin deren niet erg goed te volgen, waardoor de handeling stil stond en de spelers automatisch begon nen te raffelen. Het stuk had zijn natuurlijk einde trouwens reeds bij de bevrijding van Hans, zodat het laatste bedrijf al sloot dit geestelijk aan bij het eerste, toch niet voldeed, ook het slotkoor had uiteraard niet gescheiden mogen worden van het voor gaande. Beter was ook hier de ripienisten vanuit de zaal te laten meezingen of ze anders reeds eerder op het podium te brengen. De solisten, waarvan er enke- Wielrennen ALU. VICTRIX ALKMAAR Zondag heeft Alc. Victrix haar jaarlijkse cycle Cross gehouden in het Heiloërbos len aanvankelijk hoorbaar last hadden van plankenkoorts, ble ken allen een goed stern-apparaat te bezitten. Hans en Grietje vooral kwamen tot grappige prestaties. Br. Wilbert wist in zijn muzi kale begeleiding de onontkoom-, bare vergissingen van de jongelui handig te corrigeren. Ook Br. Boudewijn vermocht als centrale figuur de handeling, het gesprek en de zang in de rechte koers en op het juiste tempo te houden. Mevr. de Moei bleek, zonder bijlbedoeling overigens, een ideale heks, wat in niet geringe mate bevorderd werd door haar om geving. Br. Paternusrhad nl, ge zorgd voor fraaie, zéér suggestie ve décors. Vooral kinderen, doch ook dé ouders en andere belangstellen den zullen van de nog te geven uitvoeringen zéker genieten. G. v. d. I. ALKMAAR. Reeds bij het openen van de deur kon men Zaterdagavond bemerken, dat er iets bijzonders op til was in het Gulden Vlies. Vriendelijke, char mante doch enigszins nerveuze dames overtroffen merkbaar niet alleen het getal, doch ook het ge zag der heren. Het interieur van de zaal bleek ook duidelijk door dameshand geordend te zijn. Tafeltjes, kleedjes en voor jaarsbloemen hadden de knusse huiselijke sfeer opgeroepen waarin nl. het Dameskoor „Con sonant" zou optreden onder lei ding van de heer P. J. Potgieter met pianobegeleiding van de heer Witbaard en met medewerking van het „Zaans Vocaal Quintet" met aan de vleugel de leidster van deze heren mevr. M. de Mie- Terwei. Het op deze avond gescheiden en afwisselend optreden van de beide sexen, resp. in dameskoor en heren quintet, bracht ons nóg sterker tot de overtuiging dat beide groepen elkaar, óók in de zang, moeilijk kunnen missen. Met uitzondering 1 van enkele werken, waarvan de componisten met dit euvel bewust rekening hebben gehouden, moeten de al ten doorgaans te laag zingen om een mannen-timbre te suggere ren, terwijl de tenoren feminale hoogtes moeten bereiken. Boven dien zit het merendeel dier ge zangen gevangen in de z.g.n. „enge ligging". Beide ensembles houden hier door iets onnatuurlijks. Een gemengd koor daarente gen, bevat alle registers, het is een volledige natuurlijke bezet ting, waarvan de goede werken in een doorzichtige ligging ge componeerd kunnen' zijn. Trouwens, een gemengd koor lijkt ons ook veel gezelliger! Het programma bevatte een zeer groot aantal nummers, waar van die, door het dameskoor uit te voeren, merendeels van goed gehalte waren. Sanctus van A. Caplet kan tot voorbeeld dienen van de hiervoor bedoelde uitzonderingen. De uit voering ervan was voornaam, mooi van voordracht, lichte beto ning op de accenten en overwe gend zuiver. Uit dit en uit de, door grote verscheidenheid niet te noemen, overige werken, bleek de muzi kaliteit van de heer Potgieser en de goede kwaliteit van het en semble.. Slechts de zuiverheid was nu en dan zoek, waardoor menig accoord, onbedoeld, meer dis- was, dan consonant. De pianist, de heer Witbaard, die overigens gevoelig begeleidde, had dit door een krachtiger be toning wellicht grotendeels kun nen voorkomen. Het programma van het „Zaans Vocaal Quintet" was zoals men dit van de meeste mannenquin- tetten gewoon is. De manier waarop dergelijke op zich al overgevoelige werken, doorspekt met „Sehnsucht und Liebe" wer den voorgedragen en zichtbaar dóórleefd, kon, bij ons althans' slechts op de lachspieren werken. Wat geluidssterkte betreft be stonden er slechts twee mogelijk heden: pp of ff. d.w.z. uiterst subtiele geluiden werden plotse ling onderbroken door krachtige windstoten. Interessant was ook het elkander voortdurend ver baasd aankijken van de execu tanten. Daarom ook voldeden de nummers als „Die zwölf Rauber" en „Mama, 'k wil een man hè" door hun tóch al komische inslag het meest. Mevr. H. H. Narold-Bas heeft zich kranig geweerd in haar de clamatie. Jammer dat de span ning even teloor ging door een hinderlijke aandoening van haar stemorgaan zodat de declamatrice zich schielijk moest verwijderen om een dropje te halen. Deze veelzijdige en druk bezochte avond werd besloten met een zeer gezellig samenzijn, verzorgd door de Ragtime-boys. G. v. d. I Geslaagd ALKMAAR. Wederom slaag de één der zpons van bakker Cor Rood voor een examen. Het was nu Niek Rood die te Amsterdam slaagde voor het Banketbakkers examen. Dames-congregatie ALKMAAR Voor de dames van de St. Dominicuskerk is er a.s. Woensdag geen congregatie. Dan wordt in de gymnastiekzaal van de meisjesschool aan de Laat een film over Lourdes gedraaid. Alle leden hebben gratis toegang. Aanvang half acht. Aanrijding Naar ons gevoel moeten tie De meer dan vijftig series wer- zwemwedstrijden voor het tweede den onderbroken door een aller- deel van de zwemcompetitie die aardigste demonstratie kunst- Zaterdagavond in De Overdekte zwemmen door meisjes van 913 werden gehouden, tot ver in de jaar van DAW. Zij zwommen de omtrek hoorbaar zijn geweest. parade der Tinnen Soldaatjes, Zelden is er bij de vele span nende series zo'n aan moediging'-- kabaal gemaakt. 01 het daaraan gelegen heeft is natuurlijk niet uit te maken, maar een feit is toch, dal er Zaterdag verscheidene mooie prestaties geleverd zijn. Zo verbeterde Tine Tenkink van D.A.W. haar eigen, een week oude kringrecord op de 100 m. vrije slag van 1.10.8 tot 1.10.2, waarbij het voor een ieder duide lijk was, dat hier nog meer uit te halen is als haar keerpunten- techniek eens goed onderhanden wordt genomen. Ook de tijd van nummer twee, Elly Huisman van Nereus, 1.14.8, verdient extra ver melding. Het tweede kringrecord dat deze avond sneuvelde was dat op de 4 x 100 m. vrije slag estafette heren. Boxem, Slikker, Blank voort en de Jong zwommen de prachtige tijd van 4.15,2 Den Hel der werd 2e in 4.30.9. In de laatste serie van de 50 m. rugslag jongens finishten C. Koeman van Nereus, D. de Vries Bijzonder spannend was de 3 x 100 m. wisselslag estafette voor dames. Op de rugslag raakten alle ploegen achter bij het sneile Nereus zwemstertje en de Zaan dijkers schenen op een onbedreig de zege af te stevenen. Jetty Piersma van DAW echter zette de achtervolging in en wist in een uiterst snelle 100 m. schoolslag (in 1.25.-) de helft van de achter stand in te lopen. Ook Tine Ten- kink naderde slag na slag het voor haar zwemmende Nereus meisje, maar die perste er op de laatste meters nog een sprintje uit zodat Neureus op het nippertje won: 4.08.6 tegen 4.08,8. De ove rige ploegen kwamen er niet aan te pas zoals blijkt uit de 4.28,7 van Neptunus en de 4.29,- van DAW 2. Wel vochten de laatstge noemde ploegen even fel als de eerste twee op de 3e en 4e plaats. De overige uitslagen waren: 50 m. vlinderslag jongens: le. D de Vries (Nept.) 39,-. 2e. R. Rentenaar (DAW) 40,-. 3e. Hans v. d. Wall Bake (DAW) 40,3 en i 4e Leo de Vreede (VI. Vissen) En dat het een zware rit zou Van Neptunus en S. Hottentot van, worden, was direct ai duidelijk DAW resp. in 34,8, 36,8 en 37„5. De ln 42,-:pO m. vlinderslag meisies De bospaden, nog vol met sneeuw, snelste Vliegende Vissenman Henk 1 g- L Billm^eld (Nereus) 41,3, 2e. en daarnaast de stukken die ge- Van Amsterdam, maakte 43,1 maar T Tenkink (DAW) 41.8. 3e A. lopen moesten worden. De A. en hij werd gedisqualificeerd. Haeck (DAW) 42.2 en 4e E. de B.-Klasse moesten ongeveer 25 De 200 m. schoolslag heren Haas (DAW) in 44.-. km. afleggen. De C-KIasse 10 km bracht een toppunt aan lawaai 1 Afvalrace jongens 12-13 jaar, Het was de jeugdige Zandbergen toen Ad Boxem van DAW en G le P. Koelemey (DAW). 2e. P. die zich deze morgen heer en Goddink van Den Helder elkaar Olsthoorn (VI. Vissen) en 3e. K. meester toonde, maar ook Bel- de gehele afstand geên duimbreed i Eijer (Nept.). les, Eenhoorn, Veldboer, Assen toegaven. Slikker van DAW viei I Idem meisjes, le. E. Thomassen en Slot lieten het er niet bij aanvankelijk iets terug maar (Nereus) 2e. E. de Haas (DAW) zitten. Zij joegen dan ook fel bleef goed volgen. Op de laatste I en 3e H. Huisman (Nept.), achter Zandbergen aan. Toch kon- meters wist de man uit de Ma- Hierna volgt de stand van het den zij hem niet benaderen, met rinestad iets uit te lopen. In de j tweede deei met tussen haakjes een flinke voorsprong kwam hij tijd van 2.57,8 won hij dit num- erachter de totaalstand: Ie DAW als eerste over de streep, gevolgd door de heren hierboven reeds ge noemd. In de C-Klasse was het Bobeldijk die de eer voor zich opvorderde. Als tweede kwamen Noorman en Zonneveld. De overige uitslagen zijn als volgt: A en B: 1. K. Zandbergen B; 2. E. Belles A: 3. K. Eenhoorn A; 4. K. Veldboer B; 5. W. Assen B: 6. K. Slot A; 7. J. v. d. Eng B: 8 H. Snip B: 9. J. Kager B. C-Klasse: 1. G. Bobeldijk; 2. R. Noorman; 3. G. Zonneveld. mer. Boxem maakte 2.59.2 en Slikker 3.01,2. De snelste Vlie gende Vissenman. Leo de Vreede zwom niet onverdienstelijk 3.17,5. Tine Tenkink bewees, dat ze niet alleen op de vrije slag goed meekan, maar dat de schoolslag haar ook wel ligt. Op de 100 m. voor meisjes werd ze tweede ach ter Ina Bij'leveld in 1.36,3. Het Nereusmeisje maakte 1.29,-. Bea Obdam van DAW werd 3e in 1.37,- en Antoinet Haeck 4e in 1.37,3. V. Mesgering van Vliegen de Vissen maakte 1.43,-. 1687.3 (3677,1), 2e Nereus 1743,5 (3775,4), 3e Neptunus 1876,5 (4036.-),4e Den Helder 1921.8 (4211,1), 5e Vliegende Vissen Alk maar 2029,3 (4433,5) en 6e De Ham 2131,2 (4609.3). De DAW reserves bewezen in de vlot gespeelde polowedstrijd, dat hun nederlaag in Den Helder en kele weken geleden inderdaad veroorzaakt werd door een groot aantal invallers. Op regelmatige wijze werden de Helderse Bruin vissen met 80 geklopt. ALKMAAR Zaterdagmid dag omstreeks 2 uur reed een personenauto over de Bergerweg komende vanuit de stad. Op het Kruispunt Bengerweg-Hoeverweg besloot de bestuurder weer naar de stad terup te keren. Hij maak te hiertoe een bocht naar limks. Acihter hem reed echter ook een personenauto, die doordat ook deze auto zich in de bocht be vond de naar links uitstaande richting-aanwijzer van de auto vóór hem niet kon zien. Een bot sing was onvermijdelijk. Beide auto's werden beschadigd. Burgerlijke stand ALKMAAR Geboren: Hen- ricus T. z. v. H. Schra en C. Michels: Gerardus J. M. z. v. H. J. Dolle en E. J. Stevens; Fran- ciscus M. z. v. H. H. Brugman en M. J. Venneker; Engelbertha P. M. d. v. G. H. Spek en M. T. H. Schobben; Antoon R. z. v. P. Bakker en A. Loots; Margaretha J. M. d. v. G. G. Schipper en A. C. J. Kramer. Overleden: Theodorus J. Lu- cassen, 79 jaar, weduwnaar van M. Bille' Gerardus J. Parmentier 91 jaar, gehuwd met M. Olij; Hendrik Snaterse, 44 jaar. ge huwd met J. B. van Seuren; Pie- ter Hartos 79 jaar. weduwnaar van G. Hiile; Jacob E. Tebbert- man. 56 jaar, gehuwd met G. van der Sluiis. AUTO IN HACHELIJKE POSITIE ALKMAAR De chauffeur van een zware vrachtwagen van de kolenhandel Venneker uit Ouidorp heeft vanmorgen een ha chelijk ogenblik beleefd. Hij reed zijn vrachtauto uit het kolenpak- huis van de firma Veer op de Lindengracht en kwam toen on gelukkigerwijs met een der voor wielen van de wagen over de walkant heen. De wagen hing dus gedeeltelijk over de met 'bros iis bedekte gracht. De chauffeur had zoveel tegenwoordigheid van geest, dat hij verdere ongelukken wist te voorkomen. Met wat bal ken en een dommekracht wist men de wagen weer op de be gane grond te krijgen. „Dempt de Lindengracht'. zeiden de man nen, die rond de geredde wagen stonden, „dempt haar want zij is veel te smal Diefstal van veilingkisten HEILOO In Haarlem is voor de Rechtbank de diefstal van veilingkisten te Beverwijk behan deld. Ook een inwoner van Hei loo werd genoemd. Het is de 23- jarige J. B. Hij werd veroordeeld ómdat hij drie kisten, welke van diefstal afkomstig waren, had verhandeld. Gevonden voorwerpen HEILOO. Een paar groene wollen wanten; een blauwe kin- ei erwant; een wollen want, een broche; een huissleutel; een ge kleurde sjaal: een plastic rood meisjestasje; een zwarte hond; een muntbiljet van f 1.en een rijwieltas Bezwaren tegen restauratie „boerderij Muys" HEILOO. Bewoners van „plan West" hebben middels een schrijven aan het gemeentebe stuur bezwaren geuit tegen de re stauratie van de „boerderij Muys" in plan West, om de hoge kosten en de inrichting van een creatief jeugdcentrum in deze omgeving, zoals dat in de laatst gehouden raadsvergadering door de heer Tompson is voorgesteld. Kruimeldiefstal HELOO. Tijdens de kijkuren van de verkoping bij de heer Rozing, heeft men kans gezien enige voorwerpen weg te nemen. De politie heeft de zaak in on derzoek. Mooi resultaat HEILOO. Tijdens de kij kuren J. Borst werd. bij de nationale bosloop te Leiden in het zware parcours van de Leidse Hout, tweede in de tijd van 17,25 mi nuten. De Leidenaar v. d Linden deed over deze 5000 m. 16.36.2 minuten. Feestelijke jaarvergadering HEILOO. De Bond van Plat telandsvrouwen, afdeling Heiloo, houdt Maandag 22 Februari (hedenavond) haar feestelijke jaarvergadering in de Rustende Jager. Hieraan zal medewerken het gezelschap van André Car-rell uit Alkmaar TWEE KINDEREN ZAKTEN DOOR HET IJS ND.-SCHARWOUDE. Het vierjarige meisje van de heer P. Beers alhier en haar achtjarig broertje zakten Zaterdagmiddag door het ijs in een sloot benoor den het bouwplan-centrum. Hun hulpgeroep werd gehoord bij de z.g.n. paardenboet waar men be zig was met het koolladen. De handelaar C. Stam en de vracht rijder C. Leegwater snelden di rect te hulp en smaakten het ge noegen om de kinderen bijtijds weer op het droge te brengen. Zij moesten echter plat op het ijs gaan liggen en liepen beiden een nat pak op. De heer Beers bracht beiden een bezoek om hen te danken voor de redding van zijn kinderen. Bedankt als regisseur HEILOO. De heer J. Robert heeft als regisseur van de R.K. Gemengde Toneelvereniging „Het Masker" bedankt. Redenen hiervoor zijn o.a. zijn drukke beroepswerkzaamheden. Naar wij vernemen heeft hij nog geen opvolger. Voor „Het Masker" is dit een gevoelig ver lies. Als regisseur en speler van formaat zal hij niet gemakkelijk te vervangen zijn. Geslaagd HEILOO. Onze plaatsge- note. mej. D. Waterdrinker, slaag de Donderdag in Den Haag voor het diploma gezinsverzorgster. Zij zal zich in Alkmaar op dit ter rein verdienstelijk gaan maken. Geslaagd HEILOO. Op het laatste ge houden bondsexamen van de C.B.L. te Beverwijk slaagden voor machineschrijven de dames M. Bakker, G. Kohier, R. v. d. Drift en E. Verhagen. Zij werden opgeleid door mej J. H. Stuifbergen te Heiloo. Oudste inwoonster overleden HEILOO. Zondag overleed, na een korte ziekte, de oudste inwoonster, de weduwe Kuiper - Nijman, in de ouderdom van 97 jaar. Prettig nieuws voor de parochianen van Kapel HELOO. Tot ons genoegen kunnen wij melding maken van het feit, dat j.l. Zondag de Kleine Kapel voor het eerst heerlijk ver warmd was, voor de parochianen. Kleurig Zuid-Afrika HEILOO. Op Maandag 1 Maart a.s. zal in de Rustende Jager te Heiloo door de film dienst van de Nederlandse Reis- vereniging een aantal kleuren films worden vertoond voor Nuts- en Instituutleden en verder voor allen, die iets meer willen zien van en over Zuid-Afrika. Voor eerst de film „Kleurig Zuid- Afrika" welke voor de pauze wordt gedraaid. Wij bezoeken via deze film het historische Kaapstad, bestijgen de Tafelberg, begeven ons naar Johannesburg en Pretoria en beleven veel bij zondere dingen. Dan vragen „Die ou Transvaal" en de enorme Victoria-waterval- len, onze aandacht en trekken wij door Zoeloeland, waar de be volking in fantastische feest/kle dij haar exotische krijgsdansen uitvoert. Ook brengen wij een be zoek aan het beroemde Nationaal Krügerpark. Tot slot draait een indruk wekkende documentaire flm ,,'n Volk se erfenis". In korte trek ken wordt daarin de geschiede nis geschetst van de voortrekkers in Zuid-Afriika en hun moeilijk heden. Weersverwachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt. geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond: NEVELIG Nevelig weer met veel be wolking en later kans op enige ragen vanuit 'het Westen. Zwakke tot mati ge wind uit Zuidelijke richtingen en dezelfde tem peraturen als vandaag of iets hogere. Carnavalsfeest padvinders HEILOO. Op Dinsdag 2 Maart a.s. zullen de padvinders van de St. Clements Willibrord- groep weer het carnavalsfeest vieren in de Brunogebouwen. De aanvang van dit feest is gesteld op 7 uur. Zijn wij goed ingelicht, dan worden reeds nu voorberei dingen getroffen om het feest van Prins Carnaval zo uitbundig mo gelijk te vieren. Feest voor de R.K. Textielarbeiders HEILOO. Zaterdag a.s., 27 Februari, is er bij Ruiter op Ka pel een feestavond voor de R.K. Textielarbeidersbond. Met de bonte Dinsdagavondtrein HEILOO. Onze plaatsgenoot Nic. Akkerman rijdt als conferen cier met de Bonte Dinsdagavond- trein mee op a.s. Dinsdag 23 Fe bruari. Kleurenfilm van Nartuurbeschermingswachl HEILOO Woensdag a.s. 24 Februari geeft de Natuurbescher- mingswacht te Heiloo in „de Rus tende Jager" de kleurenfilm „Vo gels in stad en land", ingeleid en toegelicht door dhr. K. Visser, hoofdinspecteur van de Nederl. Vereniging tot bescherming van Dieren. Deze prachtige film draait des middags voor de jeugd van 10 jaar af en des avonds voor vol wassenen. Tijdens de avondvoor stelling zal de heer Dr. J. H. van Burkom, hoofdleider van de Bond spreken over Natuurbescherming. De toegangsprijs voor volwas senen bedraagt 0.50 en voor leerlingen van de lagere scholen 0.15. Kaarten voor volwassenen en leerlingen die buiten Heiloo op school zijn, zijn verkrijgbaar bij I. F. Groothedde, Westerweg 323, C. v. d. Graag, Westerweg 180, C. Harteniberg, Slimpad 28 en J. v. d. Kommer Sr., Straat weg 324. Ook 's avonds aan de zaal. Gezien het feit, dat deze film in andere plaatsen zeer veel belang stelling trok worden in Heiloo ook vele bezoekers verwacht. Groei carnavalsfeest van St Monica HEILOO Wellicht ten over vloede wordt er op gewezen dat a.s. Donderdagavond in de Aula van de St. Willibrordus Stichting te Heiloo een groot Carnavals feest gegeven wordt door „St. Monica". Het vermaarde cabaretgezel schap „Conny Delmonte" zal deze avond op grootse wijze verzorgen. Naar wij vernemen bestaat voor n iet-leden de mogelijkheid nog om kaarten te bestellen en wel bij de presidente: mevr. de Winter- Veltman, Rijksstraatweg, Heiloo. De toegangsprijs is, gezien het uit stékende gezelschap, zeer laag ge steld, n.l. 0.85 per persoon. Het spreekt vanzelf dat wij ook vele heren op deze feestavond verwachten. HEILOO. De grootse plan nen, opgezet door hopman A. de Wildt, om een jongensdorp op te richten en alle jongens tussen 11 en 17 jaar te groeperen onder eigen bestuur, worden werkelijk heid. Uit deze jongens wordt een voorlopig gemeentebestuur geko zen. Burgemeester en gemeente raad zullen op 10 Maart plechtig worden geïnstalleerd. Met enthousiasme heblben de jongens de idee aangegrepen om 'zelf de leiding in handen te nemen. Zo zijn ze begonnen met een bestuur voor hun Jongensdorp te kiezen. En.... het nieuwe ge meentebestuur is er. Dit nieuwe gemeentebestuur van jongensdorp gaat nu zelf or ganiseren. regelen en wetten stellen die door elk lid van hun dorp aanvaard zullen worden. Alle clubs en verenigingen van jongens van 11 tot 17 jaar zullen zich gaan scharen onder deze nieuwe vorm van bestuur. Zullen dan die clubs en vere nigingen zomaar hun rechten prijs geven. Neen. want het zal het doel van het jongensdorp zijn om alle jongens lid te doen wor den van clubs, terwijl van elike club een afgevaardigde zal zitten in het gemeentebestuur van Jon gensdorp. Werkelijk met vertrouwen kunnen we de toekomst van de Katholieke Jeugdbeweging in Heiloo tegemoet zien. Zo zal straks iedere jongen zich thuis gevoelen in Jongens dorp. Het gemeentebestuur dat bijeenkomsten zal gaan organi seren voor eigen leeftijdgenoten en zal dan ook datgene bieden, waar zij naar uitzien. Zo zal de gemeenteraad diverse clu'bs gaan oprichten en activiteiten stimu leren. Naast deze clubs komen enkele vaste bijeenkomsten voor „Jon gensdorp". Zo zal de „Instuif", de vrije ontspanningsavond op Zondag avond blijven. Terwijl naast deze bijeenkomst er nog een komt, waar bij Jongensdorp met eigen krachten de leden aangenaam bezig zal weten te houden. Dit kan gebeuren zowel met toneel-, hersengymnastiek, muziek etc. Tevens zullen op die avonden ouderen worden uitgenodigd, die iets komen vertellen van hun levenservaringen. Onderwerpen zoals Rome-reiizen, het politie wezen, overzeese gebiedsdelen, sport, Rode Kruis en nog vele andere zullen behandeld worden. En tenslotte zullen in het Bru- nogebouw regelmatig filmavon den worden gegeven, waar Jon gensdorp tegen gereduceerde prijs toegang zal krijgen. Medewerking ouders Wij verwachten, dat de pa rochianen van Heiloo, maar voor al de oudei's van de jongens deze nieuwe vorm met vreugde be groeten. Reeds wordt er van alle kanten beweerd dat er zo weinig voor de jeugd wordt gedaan. La ten wij met vreugde deze nieuwe organisatie begroeten, nu de jeugd zelf het initiatief neemt. Uw vertrouwen zal zeker niet beschaamd, worden omdat zij onder de prominente leiding van de heer A. de Wildt en een staf van diens medewerkers bestaat. Gaat dit veel kosten? Neen. „Jongensdorp" wel een „jongens dorp" zijn voor alle jongens en daarom is het lidmaatschap slechts gesteld op tien cent in de week. Is daarbij Uw jongen lid van een club of vereniging, dan gelden aparte voorwaarden. En op alle bijeenkomsten van Jongensdorp hebben zij met de lidmaatschapskaart vrije toegang. Wij wensen de Katholieke Jeugdbeweging veel succes toe met dit grootse besluit en we heten het nieuwe gemeentebe stuur van harte welkom in de kring van de parochiële vereni gingen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3