Zwemselectieploeg kwam in Breda tot beste tijden MisterX Ronde van Nederland zal dit jaar doorgaan Egbert v. 't Oever tweede achter Wim v. d. Voort Twee derde-klassers bij laatste acht in de Cup Wim van der Voort ook in Almelo ongenaakbaar Koop eens een pakje Op de keper beschouivd Verbeterde Jitse van der Veen het Nederl. rugslagrecord? Sweeping kampioen handstoten Huisman nu reeds winnaar de milde, geurige ÓOcts. rigaret DE GRAAFF TWEEMAAL TWEEDE IN ZWEDEN Start 111 IfI OllllljJCll April te Groningen^ of Leeuwar- of Leeuwarden In Appingedain Voetbal in Engeland Machtig Blackpool werd gewipt I' rolt plakt brandt Andersen won tp Drontheim f Pagina 4 Maandag 22 Februari 1 '}7t J- De Ronde van Nederland zal dan dit jaar, aldus ten minste de licentiehoudster Efor, doorgaan. Hoe deze ron de geprojecteerd is, wie er al lemaal hun medewerking aan verlenen, hoeveel renners er deelnemen, kunt u elders le zen. Dit is allemaal verteld op een persconferentie Zaterdag morgen in Amsterdam. Wij xvillen hier nog eens nader in gaan op de moeilijkheden, die deze Ronde van Nederland altijd schijnen te omringen Nu eens dit, dan weer dat en verleden jaar is deze ronde die toch eigenlijk de voor naamste in ons vaderland moest zijn) helemaal niet doorgegaan. Dit jaar wel. „Hij gaat door", verzekerde de heer van Erp, de woordvoerder van Efor, ons. Aanvankelijk leek het er inderdaad op. dat het succes van Ronde 1954 verze kerd was. Kees Pellenaars was aangetrokken om 't ren- nersveld samen te stellen, en dat was een waarborg, dat on ze beste d.w.z. Tour de France renners zouden starten. Enkele weken gele den echter trokken opnieuw donkere wolken zich samen boven de Ronde-hemel. Het contact tussen Efor en Kees Pellenaars was verbroken. „In volledige vriendschap overi gens", zei de hr van Erp. Na tuurlijk kan dat waar zijn, evenals de cijfers, waarmede deze op tafel kwam om te la ten zien, dat de eisen van on ze „Tour de France manager" te hoog gingen. Doch onmid dellijk liepen de geruchten door onze wielerwereld, dat de Pel zijn Tour de France renners zou verboden hebben te contracteren voor de Ronde van Nederland. En hoe de hr van Erp ons nu Zaterdag al verzekerde, dat een evt. niet uitkomen van deze jongens, de Ronde geen grote schade zou aandoen, omdat jonge, energieke renners wel voor vaart en spanning zouden zor gen, wij blijven het als vast staand beschouwen, dat deze Ronde van Nederland valt of staat met het deelnemen van onze sterkste renners, die door een contract aan Kees Pellenaars gebonden zijn. Natuurlijk zal de man, die het rennersveld nu samen moet stellen, proberen Wim v. Est, Woutje Wagtmans etc. toch in de Ronde te krijgen, maar hij heeft een practisch hopeloze taak. De Efor geeft n.l. aan niemand startgelden en Wim van Est bijv. stelt zijn „handelswaarde" zeker hoger dan de dag- en garan tievergoeding van een slordige 50 per vier en twintig uur. Daar zou misschien via een of andere geïnteresseerde fa briek, die zijn naam nog wat opvallender in de reclameka ravaan wil hebben, wel wat aan te doen zijn, maar er komt nog wat bij. De Efor heeft namelijk Jef v.d. Vijver aangesteld als samensteller van het rennersveld. En deze Jef v.d. Vijver is niet bepaald een vriendje van Kees Pelle naars. Waarmede al bijvoor baat moelijkheden zijn te verwachten als Jef v.d. Vij ver bij Wim van Est etc. aan klopt. Wij geloven niet, dat onze oude sprintkampioen daar tot een oplossing zal ko men. Waarmee de Efor zijn Ronde van Nederland ziet de graderen tot 'n tweede ramp aangelegenheid. Want alle Belgen, Fransen en Duitsers, die van de partij zullen zijn, hebben niet de aantrekkings kracht van Wim van Est, Ger- rit Voorting, Wout Wagtmans etc. Deze renners, die de Ne derlandse wegrennerij weer naam in Europa hebben gege ven, horen in onze Ronde van Nederland. Zo te zien, zijn de vooruitzichten daarop niet bijster hoopvol. Tenzij Kees Pellenaars het verzoenende gebaar maakt en „zijn" ren ners vrijlaat. Maar dat is iets wat Efor zelf onwaarschijn lijk acht als we Dirk Zijp ge loven moeten. G.T. In liet wegens zijn 20-jarige bestaan jubilerende Sportfondsenbad te Breda werd een aantrekkelijk zwemprogramma verwerkt. Het bassin had precies 5 cm water te weinig, waardoor de golfslag niet „dood" kon lopen en de baan dus zwaar zwom. Dat desondanks op enkele nummers zeer goede tijden werden genoteerd en een aantal persoonlijke records werd verbeterd of benaderd, geeft vertrouwen voor het komende zware seizoen, waarin NederlandHongarije en de Europese kampioenschappen in Italië de hoogtepunten zullen vormen. Ria Vonk had weinig moeite met haar tegenstandsters, hoe goed Nettie Leene en de nieuwste pupil van ma Braun, Jopie van Alphen zich ook weerden. Met 1.07,3 was de Amsterdamse 2,3 sneller dan Nettie Leene. Span nender, Ja enerverend zelfs, was de 200 meter schoolslag, waarbij de Bredase overdekte op zijn kop kwam te staan. Voor deze sensatie was Nel van Op stal verantwoordelijk, die als lid van Surae in eigen bad zwom en dus favoriete was bij het publiek. Of Rika Bruins en Nel Garritsen door het Zuidelijke enthousiasme werden geintimideerd, weten wij niet, maar een feit was, dat Nel van Opstal, na op de eerste banen een bescheiden rol te hebben ge speeld, na 150 meter met een fel le verbeten slag tussen Nel Gar ritsen en de Groningse doorkwam. Rika Bruins, bekend om haar eindsprint, kon de aanval niet af slaan; Nel Garritsen moest de Brabantse zwemster eveneens la ten gaan. Het verschil bedroeg eerder een vingerdikte dan een vingerlengte. Maar de zege van Nel van Opstal in deze race tus sen drie „vechtjassen" was onbe twistbaar. De 2.58,9 betekende voor de Surae-zwemster een ver betering van haar persoonlijke prestatie. 2.59.0 wezen de klokjes voor Nel Garritsen en Rika Bruins van wie de Rotterdamse als 2e werd geklasseerd. Jitse v. d. Veen 1.07,3 Toen Jitse van der Veen na een zeer goed gezwommen 100 meter rugslag als eerste aantikte ging een hoeraatje op in het Noorde lijke kamp op de deelnemerstri bune. De enthousiaste trainer van LZO. de heer Schoonhoven, had 1.07.3 voor zijn pupil afgedrukt. Verbetering van het Nederlands record van Kees Kievit (1.07,5) dus? Er waren er meer met tij den van 1.07.3 en 1.07,4, maar de officiële tijdwaarnemers noteer den 1.07,8 op het formulier en de reeds lang door van der Veen ge koesterde wens het Nederlandse record te breken was dus weer niet in vervulling gegaan. Maar wat niet is, kan komen, en een betere tijd dan 1.07,5 ligt zeker binnen de mogelijkheden van de Leeuwardenaar. Wanneer van der Veen deze vorm weet te be houden en wanneer de omstan digheden bij de volgende week te Brussel te houden internationale wedstrijden gunstiger zijn (geen hinderlijke golfslag dus) dan kon Jan Sweering heeft op fraaie wjjze het Ned. kampioenschap bandstotcn in de wacht gesleept. De einduitslag luidt: 1. Jan Sweering de ontmoeting in de Belgische hoofdstad met. zwemmers als Bo- zon, de wereldrecordhouder en de Zweed Larsson wel eens 'n nieuw Nederlands rugslagrecord opleve ren. Op de 200 m schoolslag heren joegen Wim van Zijl en Peter Bekkering, beiden van Sleutel stad, elkaar weer op. Zo zelfs, dat Wim van Zijl, die zich na 125 meter had losgemaakt, met de goede tijd van 2.44,6 zijn per soonlijk record verbeterde.' Nel Garritsen won de 100 m vlinderslag in 1.20,1, hetgeen haar beste tijd is sedert zij in October 1951 in het snelle zoute water van het Kopenhaagse bad in 1.18,4 zegevierde. Corrie Plak werd van Arsenal verplettert Braziliaanse kampioen '52 In een door de Gunners prach tig gespeelde wedstrijd heeft Ar senal met 71 gewonnen van de Portugese Des Desportos uit Sao Paulo. de eerste Braziliaan se ploeg die ooit in Engeland is uitgekomen en kampioen was van Brazilië in het seizoen 1952 De ruststand was 30. De score was niet geflatteerd voor de Lon- denaren, die geweldig op dreef waren. Hun midvoor Cliff Hol ton nam vijf doelpunten voor zijn rekening. de tweede plaats verdrongen door de 15-jarige Jos Rubens vanPSV, die met 1.22 het persoonlijke, te vens het Zuidelijke record brak. Wim de Vreng bleek de stijf heid, die hem na zijn deelneming aan de Elfstedentocht („Zeg maar negen stedentocht, want in Fra- neker ben ik afgestapt") in de kuiten was gaan zitten, aardig te zijn kwijt geraakt. De 2 min. 13,6 sec, waarmee hij op de 200 meter vrije slag Piet ten Thije naar de tweede plaats wees, mag er zijn. Aanvankelijk had de in Groningen studerende Leeuwardenaar het veld aange voerd, maar de soepelere stijl van d. Vreng, diens betere keerpunten en betere inzet van de armen brachten hem tussen de 100 en 150 meter aan de kop. De eind sprint van ten Thije kwam te laat om de schade te herstellen. Candidatentournooi Dammen In de zevende ronde van het candidaten-tournooi voor het we reldkampioenschap heeft onze landgenoot Huisman, met zwart spelend, In 56 zetten van de Zwit ser Guignard gewonnen. De Fransman Verse won van de Italiaan Fanelli. Huisman heeft nu in zes wedstrijden elf punten vergaard, een totaal dat door geen der andere spelers meer kan wor den bereikt. De beslissing is dus reeds ten gunste van Huisman gevallen die hiermee het recht krijgt de wereldkampioen Piet Roozenburg uit te dagen voor een wedstrijd om de titel. De stand na de zevende ronde luidt: 1. Huisman 11 punten uit 6 part. 2./3. Guignard en Verse, 5 punten uit 6 partijen. 4 Demesmaecker 4 pnt uit 5 part. 5 Fanelli 3 pnt uit 5 partijen. Advertentie) Hongaarse ploeg naar open Nederlandse tafeltennis- kampioenschappen De volledige Hongaarse ploeg (dames en heren) die voor de wereldkampioenschappen te Lon den is ingeschreven, zal aan de open tafeltenniskampioenschap pen van Nederland deelnemen Tot het Hongaarse team behoren twee wereldkampioenen, n.l. Gi- sela Farkas en Sido, terwij) voorts Eva Koezian, Szepesi en Ghatvay ervan deel uitmaken Intussen is het ook vast komen te staan, dat de beide Zuid- Slaviërs Harangozo en Dolinar. die vorig jaar de Nederlandse dubbel-titel wonnen, naar Den Haag zullen komen. 12 992 28 3.01 2. C. van Oosterhout 10 1034 33 3.28 3. L. G. J. Teg elaar 8 976 29 3.03 4. H. Popeijus 8 977 17 2.52 5. P. Kruythof 6 939 25 2.93 6 H. Metz 4 889 25 2.86 7. J. A. Eichelsheim 4 973 24 2.77 8 C. de Ruyter 2 919 33 2.65 Wim de Graaff heeft deelge nomen aan wedstrijden te Karl stad en Bofors. Op de 3000 meter eindigde hij als tweede met een tijd van 5 min. 17.7 sec., achter Odd Lundiberg, die 5 min. 10 sec voor zich liet afdrukken. Te Bofors was Lundberg op de 3000 meter sneller dan De Graaff. De Noor noteerde 5 min. 0.4 sec., en onze landgenoot wiens beste persoonlijke prestatie op deze afstand 5 min 1.4 sec bedroeg, drie weken geleden te Davos gemaakt noteerde 5 min. 5.2 sec. Stig Larsson, de Zweedse sprinter, werd winnaar op de 500 meter in 45 0 sec. Het tournooigemiddelde bedroeg 2.88. De cijferkolommen beteke nen: matchpnt, car, h.s., alg. gem. Van Oosterhout, Popeijus, de Ruyter en Teegelaar hebben de door de KNBB gestelde grens van 2.50 overschreden en hebben zich daardoor geklassificeerd als hoofdklasse spelers bandstoten. De andere vier spelers waren reeds geklassificeerd. Het duel Wim v.d. Voort Egbert van 't Oever op de 3000 meter. SchultePeters tweede te Brussel In het Sportpaleis heeft het Belgische paar BruneelAcou Zaterdagavond een koppelwed- strijd over 100 km gewonnen, voor het Nederlandse koppel SchultePeters. Het klassement luidt: 1 Bru neelAcou (België) 100 km in 2 uur 2 min. 37 sec.; 2. Schulte Peters (Nederland); op één ron de: 3. DecorteA. Ryckaert (Bel gië); 4. Glorieux—Bruyland (Bel gië); 5. CarraraForlini (Frank rijk); 6. ImpanisDe Beuckelaer (België). Wim van der Voort, die twee afstanden won (de 500 en 1000 m), vertolkte de hoofdrol in dit ijs- festijn, maar er waren meer die de speciale aandacht op zich ves- den plaats vinden. De eerste etap- tigden. De stijlvolle Egbert van t pe loopt dan tot Enschede of Al- Oever bpvoorbeeld. Zijn tweede melo. De tweede etappe, op 27 P'aats m het algemeen klassement April vindt zijn eindpunt te Eind- 1 's al 'anS geen toeval meer. Deze r*inniets vast- De start zal °P 26 In Appingedam liepen Vrijdag zeer bezorgde bestuursleden van de ijsvereniging Fivelgo te mopperen op het hagelwitte sneeuwdek, dat de ijsbaan een sprookjesachtig effect had gegeven. Zij hadden geen tijd voor sprookjes, die hun plannen danig in de war dreigden te sturen. Dat smetteloze sneeuwdek kon hun alleen maar een slapeloze nacht bezorgen en het leek voorlopig onbegonnen werk het „witte gevaar" met succes aan te pakken. Totdat Zaterdagmorgen dertig flinke kerels van de Nederlandse Luchtstrijdkrachten een opruimingsdienst organiseerden. Met de sneeuw verdwenen toen ook prompt de zorgen. Voor onze beste schaatsenrijders was de weg geëffend om op het harde ijs tijden te maken, die de verkleumde handen spontaan op elkaar brachten. En al bleek de recordverbete ring van Wim van der Voort op de 1000 m naderhand dan ook slechts loos alarm te zijn, aan de opgeruimde stemming kon dit niets meer veranderen. Twee derde klassers zijn er in geslaagd de kwartfinales van de bekercompetitie te bereiken: Port Vale, dat het machtige Blackpool, houder van de beker, met 20 vernederde en Leyton Orient dat zonder veel moeite Doncaster Ro vers uitschakelde. Het is niet vaak gebeurd dat clubs uit de derde divisie het zove brachten in de slopende strijd om de meest begeerde trofee van het Engelse voetbal Port Vale, dat de leiding heeft in de Noordelijke afdeling van de derde divisie, had in vijftien thuiswedstrijden slechts één enkel doelpunt afgestaan. Een merk waardig record, dat nu nog eens extra belicht werd omdat ook de voorhoede van Blackpool met al haar internationale sterren, de grote Stanley Matthews inbegre pen, er niet in slaagde de verde diging van de thuisclub te door breken. Het was Leake, de rechts binnen van Port Vale, die voor de twee kostbare doelpunten zorgde. Leyton Orient stond bij de rust met 01 achter tegen Don caster. In de pauze sprak de ma nager, Alex Strock, een hartig woordje met zijn mannen die na de hervatting een serie stormlo pen uitvoerden over de rechter vleugel en in een overrompelend kwartiertje drie doelpunten scoorden. Zij hadden de kwets bare stee in de verdediging van de Rovers, die danig verzwakt was door een blessure van Gra ham, gevonden en concentreerden daarop hun aanvallen. Twee andere derde klassers, Norwich en Ipswich, konden zich niet in de zesde ronde plaatsen. Ipswich ging met 61 tegen Pres ton onder, cijfers die aan duide lijkheid niets te wensen laten. De gasten waren zeer gehandi capt doordat twee van hun spe lers verwondingen opliepen, maar toen had Tom Finney hun ver dediging al herhaaldelijk uiteen ereten. Norwich hield zich kra- ig tegen Leicester en stond bij rust zelfs voor, alhoewel de aan val van Leicester voortdurend druk had uitgeoefend. In de twee de helft konden de bezoekers uit een strafschop gelijk maken en drie minuten later wisten ze de leiding te nemen om die niet mee£ af te staan. Dank zij een hattrick van de beweeglijke midvoor Ronnie Allen bleven de kansen van Wesbbrom- wich op een „doublé" (league kampioenschap en beker) onge rept. De ploeg won met 32 op eigen terrein van Newcastle Uni ted. Ook Sheffield United ^ging naar de kwartfinales over, ten koste van Everton. Huil City haalde een draw te gen de Spurs en mag hiervoor de Deen Jensen dankbaar zijn die in de laatste minuut de gelijkmaker ter wereld bracht uit een straf schop. Overigens leverde de ploeg een prachtige prestatie want al enkele minuten na de aftrap moest Ken Harrison met een ge broken knieschijf van het veld worden gedragen. Met 10 man spelend konden de gastheren zich op het nippertje handhaven te gen de geduchte Londense ploeg. Bolton en Portsmouth speelden gelijk in een grimmige wedstrijd waarin geen doelpunten werden gemaakt. De acht bekerwedstrijden trok ken in totaal 372.000 toeschouwers die samen bijna 53.000 pond in het laadje brachten. FA Cup - vijfde ronde Bolton W.Portsmouth 00 HullTottenham 11 LeytonDoncaster 31 NorwichLeicester 12 Port ValeBlackpool 20 PrestonIpswich 61 SheffieldEverton 31 West BromwichNewcastle 3—2 Eerste divisie Aston VillaHuddersfield 22 BurnleyManchester U. 20 SunderlandOhelsea 12 WolvershamptonSheffield 6—1 Tweede divisie BuryBlackburn 00 FulhamLuton 51 LeedsBirmingham 1—1 Notts C.Lincoln 11 OldhamDerby 00 Westham Notts 11 (Advertentie) Nee, dit is niet de Picasso van Eindhoven. Want oolc bij Picasso's bestaan verschillen. Net als bij vloei, - al heeft dat niets met Kunst te maken. Bij vloei moet U altijd denken aan de 3 verschil punten van Mascotte, het vloei dat beter rolt, beter plakt en beter brandt. Drie kwaliteitspunten, die van heel wat meer belang zijn dan de vier verschilpunten die er deze week in de tekening zitten. Tijdens een persconferentie te hoven of Valkenswaard. De derde Amsterdam heeft de licentie- etappe is vastgesteld op 28 Apri. houdster van de Ronde van Ne- Etappe-eindpunt za, Maastricht of derland 1954 enkele mededelin gen gedaan over de organisatie van dit wielerevenement, hetwelk naar bekend is van 26 April tot 2 Mei wordt gehouden. Manager voor het aanwerven van renners voor de ronde is Jef van der Vijver, technische leiders zijn J. Meys (Valkenburg), D. Zyp (Den lip) en A Zwarte'poorte (Amsterdam). Voorzitter-kamp rechter wordt de heer W. van Steenbergen (Amsterdam). De or ganisatoren hopen een zo sterk mogelijk rennersveld te contrac teren. De bedoeling is dat 7 ploe gen van 7 man worden gevorma. Heerlen zijn. Op 29 April gaat de ronde naar Tilburg of Den Bosch en op 30 April naar Breda of Etten (halve etappe) en verder naar Rotterdam (tweede gedeel te van de etappe). Op 1 Mei staat een etappe van Rotterdam naar Utrecht of Alphen aan de Rijn van 't Oever is een rijder van for maat en ook één die onder alle omstandigheden knokken wil voor een zo goed mogelijk resultaat. Ook aan Schueler beleven we hoe langer hoe meer plezier. Zijn rit op de 3000 m. tegen Anton Huiskes was wel zeer fraai. Met een tijd van 5.17.2 klasseerde hij zich zelfs als eerste op deze af stand. Van de Noordelijke rijders was op het programma en op 2 Mei op de laatste dag is het eindpunt Jeen van der Berg de grote fa- in het Olympisch Stadion of te voriet. Van der Berg vocht echter Zandvoort, op he< circuit. De ook nog tegen een griepje, die keuze van etappe-eindpunt is hij 's morgens met een flinke nauw verbonden met het feit, hoe- dosis aspirine had pogen te ver veel vergoeding zo'c plaats aan de drijven. N.V Efor wil geven om ais zo- 1 Uitslag 500 meter; 1. van der danig in aanmerking te kunnen Voort 46.6; 2. Maarse 47.8; 3. en zo mogelijk acht ploegen van 7 komn. Te Amsterdam heeft het 4. van der Eist en van 't Oever man. Deze renners zullen wor- Stadion een huurbedrag van 48; 5. Bruine de Bruin 49.2; 6. den verdeeld over 3 Nederlandse f 8500,gevraagd en in dit ver teams, 1 Duitse ploeg, 1 Franse i band heeft de N.V Efor, die dit en 2 Belgisohe equipes. Een van bedrag te hoog acht, naar een de Nederlandse ploegen zal als uitwijkplaats gezocht, waarvoor de „Nationale" worden aange- dan eventueel Zandvoort in aan merkt. Over de route staal nog merking komt. 7 Paping en Huiskes 49.3; 8. 9. 10. Roozendaal, Olsthoorn, en Schueler 49.4; 11. van der Berg 51; 12. Ritsema 51.8; 13. van der Ruit 53.7; 14. Kruger 53.9; 15. Wi- chertjes 54.8; 16. van Gerner 56.5. Uitslag 1000 m. 1. Van der Voort 1.37.1 2 Van 't Oever 1.37.6 3 Van der Eist 1.37.7 4. Maarse 1.38.2 5 Schueler 1.40.4 6 Huiskes 1.41.6 7 Roozendaal 1.42 8 Van' der Berg 1.43.5 9. Bruine de Bruin 1.44.9 10. Ritsema 1.45.9 11. Van der Ruit 1.49.7 12. Kruger 1.51.8 13. Paping 1.51.8 14. Olsthoorn 1.53.8 15. Wichertjes 1.55.6 16. Van Gerner 1.59.3 3000 meter: 1. Schueler 5.17.2; 2. Huiskes 5.18.3; 3. Van der Voort 5.19.9; 4. Maarse 5.20.2; 5. Van 't Oever 5.20.4; 6. Van der Berg 5.24.7; 7. Van der Eist 5.29.6; 8. T. Roozendaal 5.321 9 Olsthoorn 5.33.6; 10. Bruine de Bruin 5.33.9; 11. Ritsema 5.348: 12. Paping 5.35.2. Algemeen klassement: 1 Van der Voort 148.467 punten; 2. Van 't Oever 150.200; 3. Maarse 150.267; 4. Van der Eist 151.783: 5. Schueler 152.467; 6. Huiskes 153.150; 7. T. Roozendaal 155 750: 8. Jeen v. d. Berg 156.867; 9. Bruine de Bruin 157.300; 10. Rit sema 160.550; 11. Paping 161.067; 12. Olsthoorn 161.900. Wim van der Voort is de win naar geworden van de invitatie- wedstrijden, welke op de tijsbaan „Twenthe" te Almelo werden ge houden. De beslissing viel tijdens de wedstrijden over de 3000 meter toen van der Voort en Maarse een fel duel uitvochten, dat het tal rijke publiek er waren onge veer 4000 toeschouwers tot groot enthousiasme bracht. Hoe wel de baan zwaar was, reed van der Voort een prachtige race. Hij noteerde de goede tijd van 5 min. 18,2 sec., waarmede hij 3,3 sec. boven het Nederlandse record bleef. Deze tijd bleek voldoende om Maarse. die tot dat moment de leiding in het algemeen klas sement had, van zijn plaats te verdringen. Maarse die uitste kend partij gaf, doch in de laatste ronde snelheid te kort kwam, no teerde 5 min. 33,5 sec. Behalve Broekman en de Graaff was de volledige Nederlandse kernploeg aanwezig. Bovendien namen een aantal Overijsselse rijders deel, van wie de jeugdige Almelo-er van der Zee een goed figuur sloeg. Deze 16-jarige rijder reed de 3000 meter in 5 min. 50,9 sec. De uitslagen luiden: 1 Maarse, Aalsmeer 48.0; 2. v. v. Eist, Rotterdam 48,3; 3. v. d. Voort, 's-Gravenzande 48,7; 4. Schueler, Barneveld 50,0; 5. en 6. van 't Oever. Lisse en Olsthoorn Naaldwijk 50.1: 7. van der Ruit, Amsterdam 50,3; 8. Paping. De- öemsvaart 50,4; 9 Bruine de Bruin Aalsmeer 50,5; 10 Huiskes, Wier den 50,9. 1500 meter: 1. van der Voort 2.34,4; 2. Maarse 2.35,1: 3. Schue ler 2.36,4: 4. van 't Oever 2.36,7; 5 van der Eist 2.37,6: 6. Paping 2.38,1; 7. Huiskes 2.38,3; 8, T. Roo zendaal, Warmenhuizen 2.40,9; 9, van der Berg, Nijbeets 2.41,0; 10. Bruine de Bruin 2.42,4 3000 meter: 1. Van der Voort 5.18,2; 2. Van 't Oever 5.20,3; 3. Schueler 5.22,8; 4. Huiskes 5.26,3; 5 Paping 5.28,3; 6. Van der Berg 5.31,4; 7. Doets. Loosdrecht 5.32,2; 8. Maarse 5.35,5; 9. Bruine de Bruin 5.36,9; 10. Pronk, Warmen huizen 5.37,5 Het -eindklassement luidde: 1. Van der Voort 153,200; 2. Maarse 155,283; 3. Van 't Oever 155,716; 4. Schueler 155,933. De internationale schaatswed strijden, welke te Drontheim wer dén gehouden, werden door Hjal- mar Andersen gewonnen. Hij won zowel de 5000 als de 10.000 meter, zijn tijd op de 10 km. van 16 min. 57.7 sec. betekende tevens een nieuw baanrecord. Verschillende persoonlijke re cords werden verbeterd Jan Kristiansen verbeterde zijn per soonlijke prestatie zowel op de 1500 2.21.4 (oud record 2.22.3) als op de 10.000 meter 17.25.2 (oud record 18.00.1). Roald Aas bracht zijn snelste tijd op de 5000 meter op 8 min. 19.9, waarmede hij zijn oude record van 8.25.7 met ruim 5 sec. verbeterde, terwijl KnuT Johannesen met de tijd van 8.21.8 zijn beste prestatie met 6.3 sec. omlaag bracht. Op de 10.000 meter sneuvelde het persoonlijke record van Knut Tange. Hij noteerde 17 min. 26.3 sec. terwijl zijn snelste tijd tot nu toe 17.46.0 geweest was. i

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 4