e Beurs De brandweer streeft naar een nog hoger niveau Alkmaar, stad der gastvrijheid A' W PUZZLE In technisch kunnen en materiële uitrusting Motorclub Alkmaar eer en prijs behouden Hercules'1' moest aan t lijntje blijven Wegens sterfgeval GESLOTEN Piakzegelactie Gevangene ontvlucht jubileum Aan bieding i Molton Deken i in vandaag 1954: een dubbel feestjaar AGENDA Vrijdag 26 Febr. Open brief van veteranenlegioen Doodse stilte eu peinzende gezichten Koopjes van de week Warenhuis JANSEN AIkmaarse vrouwenorganisaties werken samen Vo^r kwaliteit j Expositie moderne duplicators niet nageleefd I Boterstraat 15 De voMevbal- e*>*wel7tie Zaadmarkt opengebroken I f 2.95 l PUZZLE 321 •ntaal: twoord suwe wereldtaal hrijflbehoefte ndvat ndelsterm raardvis dekking ud (Ft.) itste nieuws (afk.) aats in Noord-Holland Iwoord -gelproduct lenkoolproduct om sisjesnaam est verschijning oeiwij'ze kje ipel. ial: iropeaan e-gwoord (Fr.) imeinse keizer rs. vnw. (Fr.) el van de bijbel 11-etje papier woord ehtig el v. e. wedstrijd udhtje lerfoed'ekkinig sisjesnaam rnilielid litaire opleidingsschool ucht iziekteken isterse titel ote bijl el v. e. schip orzetsel i'lige der andere. ilovsing Puzzle No. 320 zontaal: 1. A.P.; 3. op; 5. 1.1.; 8. kaart; 9. loket; 11. n; 14. sla; 15. ras; 16. ode; j; 18. ere; 19. ski; 20. sen; 22. aap; 23 tas; 24. ala; e- 27. oog; 30. forto; 32. 34. Greet; 35. ad; 36. T.T.; 38. R.I. lal: 2. pool; 3. ofce; 4. pa- ort; 5. presenteren; 6. atm.; i; 9 l.s.; 10. kaviaar; 12. m; '13. N.E.; 24. af; 25. 28. oker; 29. ge; 31. t.g.t. O. ra Rubber Mij/'i.viöó""*:;: adi Rubber ubber Cult Lijn Paket aketvaart atterd. Lloyd heepvaart Unie n, Phs. van Nederland Cuituur-Mij. d. Suiker Unie Cult, Mij. a via Mij j »h en Co. Vliss. Katoen A Werkspoor A. A Weyers' I&H A Zwan. Organ A Aniem NBvA Ov. Gas NBvA Borsumy. cvA Cur. II. My A Güntz Schum. A Houth.Alberts A Houth. Pont A Internatio Linde Teves Molukse HV Tels Co. Alg. Explor. Beng. Expl.M Oost-Borneo Gem. Eigend Houtvaart Tjepp. C. Mij Arendsb. Tab Besoeki Tab Sedep Telaga Pat A A A A A A A A A A A A A A Ngombezi C. A Albert Heyn A Walvischv A Schev. Expl A Thomsen H Bandar Oliep. I Kolen Sab cvA 38 38 136 34 50 49'/. 53 54 47 1 151% 121 122% 132% 133 131% 132% 136'/i 136% 138% 138 168'/. 168 145 145% 128% 125% 62 60% 81 21% 22% 118% 116% 101% 100 183% 182 172y4 174 143 143 172 165%e 188% 186 76% 76% 107 105 119i/i 118%i 205% 203 144 138 117'/. 130% 130% 166% 161'/. 184% 180 76% 73% 133% 132 109% 109% 42% 43 b 53 53 164 164% 132 130% 16 15'/. 87% 83 160 155 83 83 1 46% 46',1 118 117% 165 164% 189 80 79% 83% 134'/. 132% trek mij terug. Ik heb mij /zoek van de gravin met ;aak bemoeid. Else en ik en, dat zij het slachtoffer len was van een gemene Daarom heb ik het on-l i ter hand genomen, om in :n zonder openbare behan- deze moeilijkheden op te Maar ik stuit op zoveel ijks, op zoveel gemeenheid affineerdheid, dat ik 't niet verantwoord acht. om de til te houden. Als particu- urger, die van al deze irdige, om nog niet te misdadige plannen kennis jekregen, ben ik verplicht, ervan mededeling te doen e betreffende autoriteiten, gval dus aan U. Temeer, ik ervan overtuigd ben, nog meer schurkenstreken programma staan, tel U hierbij een afschrift ad van al mijn particuliere ingen en conclusies en :t verder aan de plaatselij - itie over, om die maatrege- treffen, welke zij nodig zweeg en stak een nieuwe op. duurde een hele tijd voor eld antwoordde. Hem was atzaggelijk zware taak op ouders gelegd. De familie ive en de familie Milford huisvrienden van hem. Hij ïaar een gewoon burger- je. dat het uit eigen kracht 5 gebracht had in de we- e omgang met de elite was ïem en vooral voor zijn vrouw iets geweest, wat oven de gewone burgerij (Wordt vervolgd) Donderdag 25 Februari 1954 Pagina 3 (Advertentie) ALKMAAR stedelijke feestviering, in gouden letters zal geschreven worden in de annalen van Brandweer en stad, dat de Brandweer zal be wijzen dat zij berust op de bur gerzin van mannen, die zich we ten te geven en waakzaam te zijn voor de belangen van hun stadgenoten. Voor hun aandeel in deze burgerzin dankte de bur- Met een order en een lied werd de algemene jaar vergadering van de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer, die gisteravond ^lkmaarse Brandweer ^an^harte in café Tom werd gehouden, geopend. En dat geschiedde dus geheel in brandweerstijl. In diezelfde stijl duurde deze vergadering en Alkmaar weet dat een brandweervergadering een feest is tot in de kleine uurtjes voort. Daar werd gesproken en daar werd gespeeld, daar was een, heilig, vuur en dat diende geblust, er was ernst en er was jolijt. Het was een vergadering van de Brandweer en dat zegt genoeg. Het was de vierenzeventigste jaarvergadering, een ver gadering die dus viel in het jaar waarin de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer haar 75e verjaardag viert. De Brandweer, dienares van de Alkmaarse gemeenschap, zal dat feest vieren in het kader van de stadsfeesten. En het belooft een groots feest te worden, tijdens een groots festijn. Installatie Nadat de commandant de bur gerzin van zijn mannen nog eens had onderstreept werden de he- renj P. H. Koorn, tot brandmees ter bevorderd, en P. G. de Wit en J. G. Doeschot, beiden tot adjunct-brandmeester bevorderd, in hun nieuwe functie geïnstal leerd. Daana werden, de nieuwbe noemde brandweerlieden, de he ren van Meenen, Janson, v. d. Leij graaf, Leeuwenkamp, de Ruij- ter, Schouten en Teij geler, in de De commandant, de heer J. van Maarleveld, mocht dan al onder Duivendrecht een auto-ongeluk hebben gehad, hem misten wij op deze avond niet. Zijn auto, het vlaggesehip van de Alkmaarse Brandweer, zal echter een week of wat nodig hebben om weer op toeren te komen. Wie anders zou de commandant allereerst hebben verwelkomd dan de oppercommandant van de Brandweer, Alkmaars burgemees ter? Hoezeer burgemeester Wijtema de brandweer is toegedaan, bleek uit de woorden van lof die de commandant hem toezwaaide. En met hoeveel inzicht in de taak van de brandweer, bewees de commandant, door het citeren van een zinsnede uit de nieuwjaars rede van de burgemeester, waar uit bleek dat de grandweer kans had gezien vele branden in de kiem te smoren, zodat grote rampen werden voorkomen. De commandant bracht hem dank voor zijn steun. Hij verwelkomde de gemeentesecretaris, mr R. Veendorp, burgemeester Posch van Oterleek, burgemeester v. d. Heuvel van Akersloot en burge meester Driessen van Zuid- en Noord-Schermer en Schermer horn, hij dankte hen en hij prees de prettige relatie die er tussen hen en hun gemeenten enerzijds en de Alkmaarse brandweer an derzijds bestaat. Bij zijn wel komstwoord tot de commissaris van politie, de heer J. Dreeuws, 'gewaagde hij van de wederzijdse vriendschapsband die er niet al leen tussen de commandanten van politie en brandweer, maar ook tussen hun corpsen bestaat. Hij verwelkomde de brandweer familieleden van „Oud Goud' aan wier arbeid in vroeger jaren de brandweer van vandaag zo veel te danken heeft. Hen en al zijn mannen, in het bijzonder het college van hoofd lieden dankte hij voor hun steun, Een moeilijk jaar op komst Het jaar 1954 schilderde de commandant als een zwaar jaar voor de brandweer. Het is het jaar van het herdenkingsfeest, dat in de stadsfeesten zal worden ingebouwd. Alkmaar verwacht van de Brandweer iets bijzon ders. Daarom zal er hard moeten worden gewerkt. De plannen zijn er en aan hun verwerkelijking wordt druk gearbeid. De mannen van de A.V.B. zullen ook in de brandweer zelf een jaar van har de arbeid tegemoet gaan. Er zal waarachtig teamwerk moeten worden verricht. De brandweer moet op hoger peil worden ge bracht, de manschappen moeten technisch worden geperfection- neerd, zoals het materiaal geper- fectionneerd wordt. Door middel van cursussen zal de brandweerman op een hoger Brandweer opgenomen. De heren niveau worden gebracht. Nauw- Maassen en Admiraal waren ver- DONDERDAG 25 FEBRUARI HET GULDEN VLIES: „Hart tegen Hart" 2e Abonn. voorstelling serie B, 8 uur. WAPEN van HEEMSKERK: 2 uur: Voorlichtingsmid dag voor textielhandelaren. 2 uur en 8 uur: Knipde- monstraties. 8 uur: Voorlichtingsavond Ned. Heidemij. 8 uur: Toneelavond van de L T J RUSTENDE JAGER, Heiloo: Vergadering „Hanze" 8 u. SPOORWACHT. Heiloo: Kla- verjasclub, 8 uur. CAFE ADMIRAAL: Damclub „Heiloo", 8 uur. AULA WILLIBRORDUS- STICHTING: Carnaval „St. Monica". 8 uur. Bioscopen: VICTORIA: De Troubadour 14 jaar, 8 uur. HARMONIE: Calamity Jane a.l. 8 uur. CINEMA: Het loon van de angst, 18 jaar, 8 uur. REX: Maske in Blau (18 jaar 2.30 en 8 uur. VRIJDAG 26 FEBRUARI 'T GULDEN VLIES: Scho- lierenibal van Dansinstituut Arendsen, 8 uur. WAPEN van HEEMSKERK: 2 uur en 8 uur: Knipde- monstraties. 8 uur Feestavond R.A.S.A. Bioscopen: CINEMA: „Nadhteskader", 14 jaar. 8 uur. REX: „Staatsvijand no. 1", 2.30 en 8 uur. HARMONIE: „Gaslicht". 18 jaar, 8 uur. VICTORIA: „Gekooide Fu rie", 14 jaar, 8 uur. keurige studie zal de blusmetho den moeten vervolmaken. Men is met deze cursussen al gestart. Middels de B.B. zijn de chauffeurs-motordrijvers reeds aan hun perfectionnering begon nen. Er zullen ook cursussen ko men voor alle chauffeurs en voor alle brandweerlieden. En wie zich tot een hoger niveau op werkt, zal worden beloond. Daar toe zal eventueel de functie van hoofdbrandwacht worden inge last. Binnenkort hoopt de brand- weercommandan het gemeentebe stuur voorstellen te doen, die er t9e strekken dat de commandant zich meer met het actieve werk van de Brandweer zal kunnen bemoeien. De heer van Maarleveld deel de mede dat hij naar Bergen gaat verhuizen, doch hij zal zo dicht bij Alkmaar blijven wonen, dat hij telefonisch rechtstreeks met Alkmaar verbonden blijft, zodat de aanleg van een aiarmkabel niet nodig is. De commandant besloot zijn openingswoord met dank te bren gen aan het gemeentebestuur, dat bewezen heeft oog en oor te heb ben voor de belangen van de Brandweer. Grandioos jaarverslag Secretaris C. de Grand is als auteur van jaarverslagen zijn ge wicht in goud waard. Ook dit maal weer was zijn verslag een mengeling van ernst en humor, gekruid zo nu en dan zelfs met een snufje dieptepsychologie. Het was een lust dit geestige jaarver slag aan te horen. De fijnzinnige persiflage van de brand in een tweetal hooimij ten nabij het terrein van de Rei niging, was een knap stukje lite ratuur. In het verslag werd de politie 71 maal voor brand gealarmeerd. 23 maal rukte de Brandweer uit, 6 keer naar buitengemeenten. 19 maal was een vuile schoorsteen de oorzaak van een brandje, 7 keer het kinderspel met lucifers. Er zijn thans 362 brandkranen, waarvan 3 bovengronds. De hooi- stekers brachten 82 bezoeken aan boerderijen, 7 maal moeten zij steken. De capaciteit van het motorisch aangedreven blusmateriaal be draagt 5600 liter water per mi nuut. Er is 3896 meter brandslang aanwezig, waarvan 1034 meter tweeduims, 1245 meter 214 duims en 1590 meter 3-duims. De nieu we sl'angentoren zal de onder- houdsmogelijkheid van het slan- benmateriaal tot een schier vol maakte staat kunnen opvoeren. Er zijn nieuwe petten aange schaft en gedeeltelijk hebben de brandweerlieden nieuwe helmen. De oude konden niet meer wor den aangemaakt. Het restant der nieuwe helmen wordt spoedig verwacht. Het slot van het jaar verslag van de secretaris behels de dankwoorden aan het adres van de commandant, wiens door tastende ijver de mannen van de brandweer slechts kan stimule ren. De commandant dankte op zijn beurt de secretaris voor diens voortreffelijke vervulling van zijn taak, die allesbehalve een si necure is. Het beeld van Alkmaar verandert De oppercommandant van de A.V.B.burgemeester Wytema ge tuigde vervolgens van het grote vertrouwen dat het gemeentebe stuur stelt in de Brandweer, waarvan de leiding, zoals de bur gemeester zei, in de best' ver trouwde handen ligt. Er zullen beslissingen worden gevraagd van het gemeentebe stuur op materieel gebied. De ma- terieelvoorziening behoeft aan vulling evenals de technische vaardigheid van de brandweerlie den. Het beeld van Alkmaar ver andert. De tijd is niet ver meer, dat er hoger gebouwd zal worden dan de tot nu toe toegestane 15 meter. Er is al een project dat die hoogte overschrijdt en er is een tweede plan voor een gebouw van 7 verdiepingen dat eveneens boven de 15-metergrens zal stij gen. Er zullen objecten verrijzen die de Alkmaarse brandweer niet kent en dat eist een nieuwe tech niek en nieuw materiaal. De burgemeester stak de lof trompet over de brandweer en de] brandweergeest van het Belgische stadj® Sint Niklaas, dat Alkmaar in grootte evenaart. „De brand- weergast is in Alkmaar even goed, het materiaal zullen wij trachten te evenaren en te over treffen." De burgemeester deelde mee, dat B. en W. op voordracht van de commandant en de hoofdlie den hebben besloten de heer G. de Wit, .wiens tijd van scheiden nadert, te doen opvolgen in het college van hoofdlieden door zijn zoon, de heer P. G. de Wit. De burgemeester sprak de hoop uit, dat dit jaar, „waarin de we reld komt naar jarig Alkmaar" en waarin het brandweerfestijn hinderd. De commandant deelde mede, dat er gelegenheid bestaat op kosten van de B.B. een gymnas- tiekafdeling op te richten, die bij voldoende deelneming uit Brand weerlieden kan bestaan. Hij wekte zijn mannen op dg verbintenissen met de B.B. niet te negeren maar te tekenen, wan neer dat administratief geboden is. Nadat de heer G. Schouten, naar aanleiding van het ondeu gende verslag van de secretaris, een technische uiteenzetting had gegeven van hooibroei, burge meester G. v. d. Heuvel van Akersloot, mede namens zijn col lega's van de buitengemeenten woorden van hulde had gespro ken voor de prettige samenwer king van de buitengemeenten met het Alkmaarse Brandweercorps, de heer Lind namens „Oud Goud" en de heer M. Kuiper namens de pers hadden gesoroken. moest de ernst plaats maken voor jolijt. Het uur van jolijt Toen loeiden de sirenes van de miniatuur-brandweerauto's wier doel ditmaal niet een uit slaande brand was, maar een in slaande taart. Toen zaten, vijf aan vijf, suceessieveliik alle fees telijk vergaderden, de ellebogen op de knieën, om met snelst de auto-touwtjes om de haspels te winden om die vermaledijde rode magyruswagen maar tijdig naar de taart te trekken. En de taarten werden gewon nen. en de auto's werden ook ge wonnen, de vriendschap werd verstevigd en in de kleine glazen fonkelde wat erin fonkelen moet, tot in de kleine uurtjes. Die ver gadering was een feest, een feest in Brandweerstijl. is onze zaak tot 3 uur n.m. wf ALKMAAR Spiegelruit ingedrukt ALKMAAR. Gisterenmiddag om kwart voor zes werd een spiegelruit met een oppervlakte van 1.75 x 1.43 meter ingedrukt bij de winkel van B. W. in de Langestraat. Er waren teveel rijwielen tegen het ruit geplaatst. Damclub D.D.D. ALKMAAR. In de onderlin ge competitie werden de volgen de partijen gespeeld: K. Tuinman-J. Mekken 02; P. Smolenaars-N. Oud 02; J. Jorna-M. Hemels 11; M. Lan- gras-D. Bruggeman 20; D. Korn-P. de Wijn 1—1; D. Klink- hamer-N. Lengers 0 2; D. I Stam-D. Korn 11. Diefstal van bromfiets ALKMAAR. In de Nassau- laan is voor het gebouw van het Apostolisch Genootschap een bromfiets, die niet afgesloten was, gestolen. De dader is nog niet gevonden. Weersverwachting medegedeeld door het KNMI te -De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdag avond WISSELEND BEWOLKT Wisselende bewolking met enkele verspreide buien. Ma tige tot krachtige Zuidelijke wind Dezelfde of iets lage re temperaturen. ALKMAAR Gisteravond Voorlopig echter, zal het eerst heerste er een doodse stilte in alleen om het kampioenschap van café Wanner aan de Nieuwesloot. Noordholland gaan. waarna straks Een bijna tastbare stilte, die als de elf beste kenners van de ver een mist tussen de tafeltjes hing.schillende verkeersreglementen uit En 23 peinzende leden van de de bus zullen komen. De beste Motorclub Alkmaar en Omstre- elf van Nederland dan, wel te ken, deden hun uiterste best, om verstaan. Vóór het zover is echter tachtig verkeersvragen zodanig te zal er in café Wanner nog menig beantwoorden, dat het Kampioen- zuchtje geslaakt worden; zal Op- tAdvertentiei NEST SCHALEN. QO crème, 6 delig I .70 KOP EN SCHOTELS, A DQ crème U.Dx AARDAPPELSCHAAL, n 7Q inhoud 3 Liter U. 7 STRAATWEG HEILOO schap van Nederland, verleden jaar behaald, in het bezit zal blijven van hun club. Welnu, deze tachtig vragen werden gesteld in het kader van de Veilig Verkeerscompetitie, ge organiseerd door de K.N.M.V. Deze competitie bracht verleden jaar voor de Motorclub Alkmaar de hoogste eer en het is begrij pelijk, dat de leden deze eer op nieuw aan hun club willen ver binden. Vandaar deze doodse stilte; vandaar ook de 23 pein- zende gezichten, gebogen over een vragenlijst van maar liefst 4 pagina's. Gisterenavond werd de eerste ronde gehouden, waaruit de beste zes deelnemers hun puntental aan het totaal van straks zullen bij dragen. Uit de tweede ronde zul len opnieuw de zes beste deelne mers worden geselecteerd, terwijl de derde en laatste ronde, de fi nale zal zijn, waaruit het totaal kan worden opgemaakt. Maar de Motorclub zal geen gemakkelijke taak hebben, zoals wachtmeester Boltee bij de opening reeds zei. Per slot is het eenvoudiger een kampioenschap te behalen dan te behouden. Temeer, omdat onge veer 12 andere clubs in Noord- holland meedingen naar dit kam pioenschap. perwachtmeester Meijer, die voor examinator fungeert, nog menig antwoord op waarheid moeten on derzoeken: zal tenslotte wachtmeester Boltee. die de leden van de motorclub heeft „opge leid" nog wel een paar keer zijn „hart vasthouden". Maar laten we hopen, dat al deze pogingen het resultaat zullen opleveren, dat men er van ver wacht. Alkmaar 700 jaar stad o-root SIHTOS ALKMAAR. De plakzegel- actie van de Stichting „Alkmaar 700 Jaar Stad" is een groot suc ces. De Stichting had 250.000 ze. gels laten aanmaken, maar' de vraag is zo enorm groot, dat men reeds thans 140.000 exemplaren meer heeft moeten bestellen. Wie van de Alkmaarse ingeze tenen nog geen plakzegels van het stadsfeest gebruikt, èn ze nog wil bestellen, kunnen wij niet anders aanraden dan zich zo spoedig mogelijk te melden aan het secretariaat van de stichting in' de Langestraat. De afdeling Alkmaar en om streken van het veteranen legioen Nederland heeft een open brief gericht aan Minister President Dr (>(-* J l Yt'I*'*111111111 ütMl W. Drees, aan de Minister van c? Overzeese Rijksdelen Prof. Dr. W. J. A. Kernkamp en aan de Mi nister van Oorlog en Marine Ir. C. Staf. In deze brief wordt o.m. mede gedeeld dat de leden dier afdeling zeer verontrust zijn door de gang van zaken in Indonesië. Zij vre zen dat de anti-Nederlandse hou ding van Indonesische autoriteiten er toe zal leiden, dat binnen zeer afzienbare tijd een tweede ser- siap-periode haar intrede zal doen. Voorts delen zij mede met ontsteltenis kennis te hebben ge nomen van 'de op Zondag 21 Februari te Djakarta gehouden demonstraties, met ontsteltenis, omdat de Indonesische regering heeft medegedeeld sympathiek te staan tegenover de gestelde eisen, o.a. inlijving van Westelijk Nieuw Guinea bij Indonesië. Met ontstel tenis temeer omdat de Nederland se Hoge Commissaris een protest nota en een aantal resoluties van de demonstranten in ontvangst heeft genomen. Zij dringen er, in het bijzonder bij minister Staf, op aan om aan de beveiliging en verdediging van Nieuw Guinea grote aandacht te schenken. Zij besluiten de brief met de hoop uit te spreken, dat in het bijzonder de tegen Nederland en de Nederlanders gerichte activi teiten van Indonesiërs spoedig tegengegaan zullen worden en vertrouwen, dat bij de bevoegde instanties in Indonesië daartoe de nodige stappen zullen worden ge nomen. I. ALKMAAR. De Alkmaarse Economische politierechter kreeg tijdens de zitting van gistermid dag weer verschillende overtre dingen van teeltvergunningen te behandelen. De straffen, die op gelegd werden, waren over het algemeen niet mild. S. J. de B. uit Bovenkarspel kreeg een boete van f 150.- of 30 dagen, J. de B. uit Anna Paulowna f 100.- of 30 dagen, J. P. uit Medemblik 60.- of 20 dagen, N. A. v. d. G. uit Wer- vershoof 25.- of 10 dagen, N. J. D. uit Zwaagdijk 125.- of 30 ciagen, J. .T. P. uit Bovenkarspel 50.- of 25 dagen en F. A. v. d H. uit 't Veld f 115.- of 45 dagen Wijzigingen busdiensten ALKMAAR. De wijzigingen, die de N.A.C.O. bij het invallen van de dooi aanbracht in de bus diensten en die wij in ons blad eerder reeds noemden, zijn, na enige tijd opgeheven te zijn ge weest, weer geldend. Klaverjassen ALKMAAR. Vandaag vangt onze Lourdes-drive aan om 8 uur in het Kaj ottershuis. Laat ieder een op tijd aanwezig zijn. Degenen die zich nog niet op gegeven hebben kunnen dat nog doen aan de zaal. Het bestuur verwacht ook U! ALKMAAR We leven nu eenmaal in de eeuw der teohniek, zodat elke vooruitgang op dit ge bied ons niet hoeft te verwonde ren. Daar is de N.V. Gestetner in London. De heer Gestetner se nior, die ongeveer honderd jaar geleden stierf, was de man. die het principe van de duplicator, ofwel de z.g.n. stencilmachine heeft uitgevonden. En de daaruit ontstane faibrieik is er een, die zich nu al meer dan 70 jaar spe cialiseert op de verdere ontwik keling van deze machine. Het laatste resultaat daarvan kon EN WEER GEGREPEN ALKMAAR. Gistermiddag is tijdens een lichaamsoefening een der gevangenen van het strafge- sticht „Schutterswei" ontsnapt. De man verdween in de richting van de Bergerweg. Naar wij vernemen is men er kort na de ontsnapping in ge slaagd de man, die zijn heil ge zocht had in een huis. te achter halen en terug te brengen naar men gisteren in hotel Victory be- d'e gevangenis. Zijn vrijheid was wonderen. De daar geëxposeerde van korte duur stencilmachine heeft nog maar weinig weg van het oude beken de rolsysteem, terwijl de practi- sehe mogelijkheden, door middel van een fotografisch procédé, bij na onbegrensd zijn. Vol-automa- tische apparaten, met gesynchro niseerde be-inkting, maken het mogelijk landkaarten, muziek stukken, tekeningen en schetsen, briefhoofden en zelfs braille schrift, te stencillen. De techniek gaat dus vooruit. Het wachten is nu nog op de mechanische kan toorbediende: efficiëntie in Uw bedrijf is nu eenmaal 'belangrijk: een mechanische kantoorbedien de zal geen verlet-uren hebben vanwege de griep. Misschien, dat Gestetner Ltd. London, t.z.t. een dergelijk product op de markt za] brengen. Voorlopig echter, zal men het nog met deze duplica tor moeten stellen. ALKMAAR. „Alkmaar, stad der gastvrijheid". Deze titel heb ben de plaatselijke vrouwenorga nisaties zich aangetrokken en tzij hebben in een bijeenkomst over leg gepleegd over de wiize, waar op het loseerruimteprobleem kan worden opgelost, zulks in .alge hele samenwerking ine* de plaat- "elüke hotels en pensions. De normale toevloed van vreemdelingen kan weliswaar op gevangen worden door de alhier gevestigde hotels en pensions, ■tech tijdens de aanstaande fees ten van 21 Juli tot en met 15 Augustus zal de beschikbare lo- geerruiim+e in deze 'hotels en pen doos volrtrekt ontoereikend blij - \°n te ziin. De laatste iaren is door de vrouwenorganisaties in den lande prachtig werk verricht op het ge bied der gastvrijheid. Diverse "rote feesten, congressen, bijeen komsten e.d. ziin vaak in hoofd taak geslaafd door de medewer- V'Tii? van de vrouw. Zoals bekend zullen in de feest periode veel verenigingen van heinde en "erre. zelfs ui* het bui tenland. A'kmaar bezoeken: con gressen zullen wovdp-n gebonden °n 7°er veel vreemdelingen zul ten Ate-maar in hu" reisroute on- „enien en Hear nok willen oyer- rmhten. Moeten de AUrmaarse '-uLsvrcowe-n fen hieronder wo"- "'en ook gerekend zii die jn de paasfe omgeving van Ankmaar '"onenl dsp onderdoen voor hun rosters in andere steden op het gpHiea der gastvriikeid? Reslist nipt. hebber, de nlaatse- liifce vrouwenorganisaties geant woord en zij rekenen het als een "'•enlicht gastvrouw van Alkmaar mogen ziin. Zij doen daarom een bennen oo olie huisvrouwen van Alkmaar en omstreken om m'ede te werken Alkmaar te promoveren tot stad der gastvrijheid. Om hiertoe te geraken vragen •de plaatselijke vrouwenorganisa ties uw daadwerkelijke steun om ninstens één logeergelegenheid te een onderdeel zal zijn van de willen reserveren tegen een nader ALKMAAR. Competitiestan- den NeVoBo, afdeling Alkmaar: Heren le klasse: Catapult 1 Octopus 1 Hooge Huys ■T. Holland 1 RVN 1 The Smash 1 SGA 1 Catapult 2 Klawrjawlnh ..hi 't Klein" bestaat vijf iaa*- ALKMAAR. Heden is het. vijf jaar geleden dat de Klaver- jasclub „In 't Klein" werd opge richt. Dit eerste lustrum wordt Zaterdag a.s. in het clublokaal Wed. Admiraal, Bierkade, in in tieme kring gevierd met een feestavond voor de leden met hun dames. V eehoud er ver oord eel *1 ALKMAAR. De 48-jarige Alkmaarse veehouder W. B. werd gisterenmiddag door de Econo mische politierechter conform de eis veroordeeld tot een boete van vijftig gulden Hij werd beschul digd van verkeerd invullen van een vragenlijst, opgesteld door de Provinciale Voedselcommis- saris. Verdachte draaide steeds om de waarheid heen. Dit was aanleiding voor de officier een hogere boete te eisen dan wan neer W. B. rond was uitgekomen voor zijn overtreding. Povay 12 12 10 12 11 9 10 10 13 10 13 e klas: 1 te bepalen vergoeding. U kunt U daartoe vóór 1 April a.s. opgeven bij het 'bestuur van van de navolgende oi"?-nisaties of bij het bureau van ri-'' j -r;;v„ p0i V.V.V.. Waaggebouw alhier, tus- PÖVA sen 9.00 en 12.30 en 14.00 to 17.00 uur. Stelt U ons niet teleur. Laten Be Fit 1 13 vele huisvrouwen bet zich tet DpNeBa 11 een eer rekenen vreemdelingen i Holland 2 11 te huisvesten tijdens de a.s fee— p'CB 1 10 ten en de naam van Alkmaar ate Catanuilt 3 11 stad' der .gastvrijheid hoog te Tempo 1 10 houden tm-,o Bmesh 2 12 De besturen der navolgende ""h p0ï. 2 13 vrouwenorganisaties: TOP 10 Ned. Ver. van Huisvrouwen PCB 2 10 Bond v. Plattelandsvrouwen SVN 2 9 Unie van Vr. Vrijwilligers Peren 3e klasse: „Inner Wheels" SGA 2 R.K. Vrouwenbeweging pP pjf 2 Kath. Arbeidersvrouwenver Ned. Chr Vrouwenbond Ned. Coöp. Vrouwenbond Vrouwenbond N'.V.V. Vrouwengroep P.v.d.A. HVR VLN Bovs APSV Povay 2 SGA 3 Re «Fit 3 Tempo 2 name.s 1e klasse: Catapult 1 12 t Holland 1 13 ROVA 13 katapult 2 in PCB I 10 "tee Smash I 12 Dames 2e klasse: 12 12 12 11 11 13 11 12 11 11 12 i Holland Tempo 1 Be Fit 1 Bergen Rijks Pol Octopus 1 TOP Catapult 3 10 11 12 11 9 8 10 11 Dames 3e klasse: Tempo 2 8 SVN 8 Octopus 2 9 The Smash 2 7 Be Fit 3 7 Be Fit 2 8 ■T. Holland 3 12 0 0 8 2 2 8 1 1 7 1 4 3 5 3 4 2 3 3 4 3 1 4 5 1 3 9 2 2 6 0 0 13 8 5 0 8 3 0 8 3 0 5 3 2 4 4 3 3 5 2 2 3 7 2 3 8 2 2 6 0 3 7 0 2 7 8 3 1 8 2 2 8 2 2 4 4 3 4 6 1 4 2 7 5 3 3 1 5 6 3 2 6 0 5 6 0 4 8 10 2 0 6 4 3 5 4 4 4 1 5 1 2 7 1 3 8 8 2 0 7 2 2 5 1 6 4 2 5 4 1 4 4 2 2 3 1 6 0 1 10 4 3 1 5 1 2 2 4 3 3 3 1 0 3 4 3 0 5 3 0 4 24 18 17 15 11 10 10 6 5 4' 0 21 19 19 13 12 11 7 7 6 -1". -2" 19 18 18 12 10" 10 9" 7 6' 5 2' 22 16 14 5" 4 3' 18 16 11 10 9 8' 7 -3" 11 11 8 7' 3 2" Ox Grote Cabaretavond R.K. Vrouwenbeweging HEILOO. Voor de grote cabaretavond van de R.K. Vrou wenbeweging, welke hedenavond in de aula van de Sint Willibror- dus Stichting wordt gegeven door het vermaarde gezelschap van „Conny Delmonte" zijn nog enkele plaatsen aan de zaal ver krijgbaar. De zaalopening is niet om ze ven uur. doch om half acht. Aan gezien er geen plaatsbespreken is, is het zo geregeld: wie het eerst komt, die het eerst maalt. Het behoeft geen betoog, dat deze avond een „knailavond" zal worden. Laat deze geboden kans dus niet voorbijgaan. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Gehuwd: Ber- nardus M. Boddeke en Veronica M. van Diepen: Petrus J. Snee- boer en Hendrika B. Huiberts; Sije S. van Dieken en Grietje Hendriks; Jacobus J. Kabel en Alida C. van 't Voort. Overleden: Arie C. de Man. 65 jaar, gehuwd met T. H. Klijn; Anne de Vries, 77 jaar, gehuwd met K. Miedema. Tot vanavond in de tent. Het Lourdes-eomi'té. K.A.V. afd. Sl. Laurentius ALKMAAR. Een dezer da gen heeft de K.A.V. afd. St. Lau rentius haar Maria-avond gehou den geheel in de geest van het Mariajaar. Nadat een bezielend woord door de Weleerw. heer kap. Beeffing over de H. Moeder Gods gesproken was, werd de Lourdesfilm vertoond. Een en an der werd door het dameszang koortje der Congregatie onder lei ding van de heer Vogelpoel op verdienstelijke wijze opgeluisterd. De K.A.V. kan met genoegen op deze avond neerzien. Nieuws R.K. Danscomité ALKMAAR. De laatste dans avond voor de Vasten zal gehou den worden op Maandag 1 Maart a.s. te 's avonds 8 uur in het Gul den Vlies. De kaartverkoop hier voor is Zondagmorgen 28 Febr. van half twaalf tot half een aan de zaal. Telefonische bestellingen worden buiten dit uur beslist niet aangenomen. In verband met de overgrote belangstelling wordt het vroegtijdig halen van kaar ten ten zeerste aanbevolen. Toe gang uitsluitend voor katholie ken. „HART TEGEN HART" GAAT NIET DOOR ALKMAAR. De voorstelling van „Hart tegen hart", die heden avond in Het Gulden Vlies zou worden gegeven, gaat wegens ziekte van Mary Dresseïhuys niet door. De voorstellingen in Den Haag en Rotterdam zijn ook reeds afgelast. Het is nog niet bekend wanneer het gezelschap wel naar Alkmaar komt. 2 verliespunten in mindering 4 verliespunten in mindering x 6 verliespunten in mindering waren betrokken bij deze opera- ALKMAAR De gemeente heeft het ijsbreken in de „bin nenwateren" van Alkmaar zelf maar ter hand genomen. De graanpakhuizen aan de Zaadr markt lagen leeg en troosteloos en zolang de grachten nog niet bevaarbaar waren, konden de boten geen nieuwe voorraad aanvoeren. Het gevolg was, dat de gemeentereiniging mei de motorboot „Hercules" de strijd tegen het nog steeds 25 lot 30 em dikke ijs aanbond. Eenvoudig echter .ging dat niet, want de kracht van de „Hercu les" was zijn naam ten spijt niet groot genoeg. Weshalve gisteren de ietwat vreemde si tuatie ontstond, dat men op de Zaadimarkt de „Hercules" bezig zag, geassisteerd door een 8 'A tons auto. die met een staalkabel aan de motorboot verbonden, deize door het ijs trok. De heer H. W. Groot, opzich ter bij de gemeente-reiniging, ver telde ons, dat het alleen al een „duivels" werk was geweest, om de „Hercules" „los" te krijgen uit de haven. Maar om ongeveer vier uur arriveerde de ietwat vreemde „optocht" aan de Zaad- markt en om ongeveer half ze ven was de gracht tot aan de Handelskade opengebroken. Daarna ging men dezelfde weg terug, om ook de kanten nog vrij te maken, terwille van de kinderen, die 'anders toch mis schien op het ijs zouden klim men. Zes mannen, inclusief de opzichter, die de leiding had, tie „ijs". Dezelfde zes mannen zullen morgen beginnen met het openbreken van de Oude Gracht, terwijl ook het ijs op de singels het waarschijnlijk zal moeten ontgelden. Waterver versing maakt dit noodzakelijk. Men weet dus, wat er aan de hand is, wanneer men vandaag deze broederlijke samenwerking tussen weg- en waterverkeer tegenkomt. ^ynconr* E Deze week een mooie E maat 125x180, gewone E prijs 3.75, nu op bon 2 E van het wonderboekje f Payglop 12 E Een vertrouwd adres! E Wonderboekjes kunt s E U gratis aan- onze E zaak verkrijgen. E

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3