Krotopruiming moet met kracht en tempo geschieden Nog eens: de Baby Maar medewerking van bewoners is noodzakelijk mg aan Geeft melksaneri allen voldoening Ongezonde onrust in de Katholieke sportwereld Bouw Bergerwegtunnel begint in Augustus J Gidsen en Kabouters brachten frisse revue GORDIJNSTOFFEN MEIJER Zn. BUREAULAMPEN FRANKENBERG N.V. Sportdag bij opening seizoen Op Rasa's feestavond Nieuw voorstel in komende raadsvergadering Het daagt aan de horizon CRETONNES en DAMASTEN AGENDA MODERNE GERIEFELIJKE WONINGEN GUITAREN Klooster Kiebert Voetgangerstunnel voor verkeer Geslaagde ouderavond van de Maria Goretti-groep Zaterdag '21 fcóruaii 1 ^t»4 Pagiua «i o (Adverentie) ALKMAAR De krotopruiming in Alkmaar zal met kracht worden ter hand genomen. Al het mogelijke zal worden gedaan om binnen een zeer kort tijdsbestek een begin te maken met de opruiming van een aantal krotten. Schreven we verleden week in een vrij uitvoerige reportage, dat de urgentie van dit probleem groter is, dan men misschien wel vermoedt, thans ziet het er naar uit, dat binnen niet al te lange tijd een aantal krotbewoners zich de gelukkige bezitters mogen noemen van een huis, dat voldoet aan alle eisen, die men aan een dergelijk woonobject mag stellen. In de komende raads vergadering zal hierover menig woordje worden gesproken, terwijl wethouder Hoytink zal komen met een voorstel tot instelling van een commissie voor de krotopruiming. Dé oorzaak van deze plotselinge activiteit ligt in het besluit van de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting van 5 Februari om een extra premie te verlenen bij de bouw van nieuwe wonin gen. waardoor onbewoonbaar ver klaarde woningen kunnen worden afgebroken. In het kort behelst dit besluit het volgende: Een krotbewoner, die eigenaar of medeeigenaar is van de door hem bewoonde krot krijgt bij de bouw van een nieuwe woning niet alleen de normale premie van 4.000, maar daarbij boven dien 30 procent van deze premie extra, waarvan 15 pCt. door de gemeente en 15 pCt. door het Ri.ik zal worden betaald. In to taal zal dit dus zijn f 5.200,-. Wanneer de bouwkosten van dit huis 10 000,- bedragen, zal de bewoner dus zelf nog f 4.800,- moeten bijdragen. Hiervoor kan hij ook nog eventueel een hypo theek opnemen. Daarnaast be schikt hij natuurlijk nog over de opbrengst van de afbraak en de ondergrond van het krot. Ook woonschepen Ook eigenaren van woonsche pen, noodwoningen, woonwagens, keten, en plaggenhutten komen voor deze extra premie in aan merking, terwijl in bepaalde ge vallen de bewoner ouder dan vijftig jaar mag zijn. Voor de op ruiming van krotten op deze wijze zal extra bouwvolume worden verschaft. Ook is het mogelijk, dat de gemeente zelf of een wo ningbouwvereniging overgaat tot de bouw van deze woningen, en daarbij dan profijt trekt van deze extra premie, onder voorwaarde, dat voor elk nieuw huis een be woonde krot vrijkomt en wordt afgebroken. Begrijpelijk is, dat deze premie regeling slechts geringe betekenis heeft omdat een groot deel van de krotbewoners geen eigenaar is. Hiervoor is een andere regeling ontworpen. Deze krotbewoners kunnen een nieuwe woningwet woning toegewezen krijgen waar bij zij een, over vijf jaar aflo pende, reductie krijgen op de huur, zodat de plotselinge over gang niet te zeer wordt gevoeld. Het krot zal echter van tevoren onbewoonbaar verklaard moeten worden. Ruilsysteem Een andere mogelijkheid, die door het college is overwogen, is die van het ruilsysteem, waarbij een bewoner van een goede wo ning een nieuwe, iets duurdere woning toegewezen krijgt, daar door zijn huis vrijmakend voor een krotbewoner. De krotbewoner zal dan echter onmiddellijk de normale huur van het huis moe ten betalen, terwijl het gezin, dat dit huis voor hem vrijmaakt en in het duurdere huis komt, van de huurreductie geniet. Op deze wijze moet het mogelijk zijn een begin te maken aan de zo nood zakelijke krotopruiming. Natuur lijk kan ook de krotbewoner-eige naar op deze wijze een ander huis krijgen. Aan alle regelingen is echter de voorwaarde verbon den, dat het vrijkomende krot binnen eén half jaar moet worden afgebroken. Wat doen de mensen? Laat men zich bij dit alles éch ter -niet teveel illusies maken. Het voorstel dat door wethouder Hoytink is ingediend, en dat in de komende raadsvergadering van 4 Maart in behandeling zal ko men, is slechts een poging, om een overzicht te krijgen van de bestaande toestand. Het gaat er dus om te weten, hoeveel krotbe woners-eigenaren er zijn en hoe veel huurders. En dan is er nog de vraag hoe veel van hen, deze premie en re ductie-regeling willen aangrijpen om aan de ellende te ontkomen. Een vraag, die slechts beantwoord kan worden, nadat vooral het initiatief van de bewoners zelf is gebleken. Met de instelling van déze commissie, waarin o.a. zitting zullen hebben: de wethouder van openbare werken, de wethouder van volkshuisvesting, de directeur van openbare werken, de chef van het bureau volkshuisvesting, een vertegenwoordiger van de fe deratie van woningbouwvereni gingen, een vertegenwoordiger van de huiseigenaren, een verte genwoordiger van de makelaars- bond en drie raadsleden, wordt beoogd, een overzicht van al deze feiten te krijgen. Het is niet, zoals velen menen, gebrek aan financiën, die een af doende krotsanering onmogelijk maakt: Het van verschillende zij den geopperde voorstel, het geld voor de eeuwfeestviering voor dit doel té gebruiken is daarom zon der grond, omdat het bouwvolume de werkelijke schuldige is. Krot opruiming op deze wijze, geeft echter recht op extra bouwvolu me. Voor elk af te breken krot, zal de minister een nieuw huis toewijzen. De medewerking van de zijde van de krotbewoners zelf is daar om allereerst noodzakelijk. Wet houder Hoytink meent echter, dat het niet is uitgesloten reeds bin nen twee maanden een aantal „liefhebbers" .voor een van deze regelingen gevonden te hebben, zodat onmiddellijk opdracht kan worden gegeven tot de bouw van een even groot aantal nieuwe wo ningen. Hoe het ook zij, het bewijs is geleverd, dat het gemeentebestuur al het mogelijke doet de oprui ming van de krotten met de meeste spoed ter hand te nemen. Het is in ieder geval een stimu lerende factor, waardoor het aan de horizon van de krotbewo ner begint te dagen. WIJ ONTVINGEN: de nieuwe Voorjaarscollectie 'n Zeer geslaagd assortiment Alle gordijnen kunnen op ons atelier worden vervaardigd: vakkundig en voordelig Langestraat 7 - Alkmaar ZATERDAG 27 FEBR. 'T GULDEN VLIES: Toon Hermans met „Ballot" 8 u. WAPEN VAN HEEMSKERK Reünie reisbureau „De Magneet", 8 uur. RUSTENDE JAGER HEILOO Feestavond NACO, 8 uur. OUDE HERBERG HEILOO: Muziek tot 2 uur. Bioscopen: HARMONIE: „Gaslicht", 18 jaar 7 en 9.30 uur. VICTORIA: „De gekooide fu rie", 14 jaar, 7 en 9.30 u. CINEMA: „Naohteskader", 14 jaar. 7 en 9.30 uur. REX: „Staatsvijand no. 1" a.l. 2.30, 7 en 9.30 uur. ZONDAG 28 FEBR. 'T GULDEN VLIES: Toon Hermans met- „Ballot" 8 u. WAPEN VAN HEEMSKERK Carnavalsavond 7.30 uur. OUDE HERBERG HEILOO: Muziek tot 2 uur. AULA WILLIBRORDUS- STICHTING: Concert St. Caecilia, 8 uur. BIOSCOPEN: Als Zaterdag. Voorstellingen: 2 uur, 4.30, 7 uur, 9.30 DOKTERS DIENSTEN Alkmaar: G. Kruysinga, Sieynstraat 1, tel 2387. A. H. F. M. Corthals, Nw- landersingel 59, tel. 3193. Heiloo, Limimen en Aker sloot: P. Nijentouis. Aker sloot, tel. K 2513-309. De Rijp, Beemster, Scher mer: K. J. Welsenes, Mid- den-Beemster, tel. K 2998- 455. APOTHEKERSDIENSTEN: Alkmaar: Wanna, Mient. RETRAITEHUIS BERGEN: 3 tot 6 Maart: Gehuwde dames. WATERSTANDEN: Zondag: Hoog water 0.55 en 13.30 u. Laag water 7.00 en 20.05 u. Maandag: Hoog water 2.25 en 15.00 u. Laag water 8.50 en 21.55 u. ALKMAAR Meermalen hebben wij ons al eens afgevraagd of de enkele jaren geleden doorgevoerde melksanering bij leverancier en consument volledige tevredenheid gebracht zou hebben. Ongetwijfeld zullen verschillende voordelen in de achtér ons liggende jaren tot hun recht gekomen zijn. Daar staat weer tegenover, dat de vele bezwaren, die, aanvankelijk door het publiek vooral, naar voren zijn gebracht, ook op hun nadelige uitwerking onderzocht kunnen worden, Dit alles vroegen wij ons reeds wend geraakt was aan de tijd en geruime tijd af. Hier en daar hoorden we wel eens een losse opmerking van de een of de an der, maar we konden uit die op merkingen geen bepaalde con clusie trekken aan de hand waar van vastgesteld zou moeten wor den of de melksanering inder daad de verwachte voor- of na delen met zich mee heeft ge bracht. Meerdere leveranciers zul len zeer zeker gebaat geweest zijn met de afgesloten wijken, die een einde betekenden van het tijdperk der verre ritten naar af gelegen klanten. Uiteraard heb ben leveranciers, die bun afne merstal ingekrompen zagen, ver zet geboden, maar uitgesproken levendig is dit niet gebleken. De klanten zijn eigenlijk min of meer in een dwangpositie ge komen. Hun werd een andere „melkboer" aangewezen en of de man nu aardig, zindelijk en stipt was of niet, daar werd weinig of niet over gesproken. De hygiëne in ons land is thans wel zover, dat men geen afschuw behoeft te hebben voor het een. of andere zuivelproductenmerk. Maar vast staat toch in ieder geval wel, dat er altijd verschil in kwaliteit blijft bestaan. De klanten behou den steeds voorkeur voor .een zeker product. Door de sanering echter was de vrijheid van kiezen vrijwel uitgesloten en was men genoodzaakt speciaal een geprefe reerd product te vragen. Boven dien klaagt men wel over het feit. dat de melk laat bezorgd wordt in bepaalde wijken, een klacht, die hoofdzakelijk het ge volg is van het veranderen na de periode, waarin men geheel ge- (Advertentie) aan de CORT v. d. LINDEN KADE en DE VISSERSTRAAT kwaliteitsbouw van Fa. de Haan en Reek 12 middenpercelen, p. st. f 11.400.2 eindpercelen Zuid, p. st. f 13.000.3 eindpercelen Zuid, p. stuk f 12.700.5 overige eind percelen p. stuk f 12.500. H Ind.: hall met WC, trap, k.'k., woonk. 690x375, keu ken, 3 flinke slaapk, badk Stenen schuur 320 x 250 Voor- en achtertuin IH Voor wie snel kan beslis sen is er nog een zeer be langrijk voordeel te be halen. 9 Overleg met Bureau Huis vesting gewenst. Verkoop door: Makelaardij v. d. BORDEN Kenn.straa.tweg 31, Tel. 2774 ALKMAAR Uitsluitend op' werkdagen Bezoek op aanvraag de manier van bezorgen door de vroegere leverancier. Dit zijn zo enkele opmerkingen, die als voor de hand liggend ge maakt kunnen worden. Hiermee is weliswaar geenszins gezegd, dat er een ontevredenheid heerst aan de een of andere kant. Aan leiding nu voor ons om dit te gaan schrijven, was de actie, die onlangs ontketend werd in Nieu- wer-Ainstel, waar de bevolking furieus te keer ging tegen de sa nering. Men beweerde allerlei le lijke dingen over de leveranciers, over de dictatoriale wijze van sa neren en was in het geheel niet te spreken over de bediening We veronderstellen absoluut niet, dat dergelijke toestanden zich in Alk maar voordoen. Integendeel, de practisch volmaakte rust, die volgde op de sanering, kan als voorbeeldig aangemerkt worden. Het zou echter wel buitengewoon toevallig zijn. wanneer alleen Nieuwer-Amstel. als burcht van ontevredenheid, ongemak onder vond van de nieuwe situatie. We moeten ons voorlopig onthouden van oordelen over de Alkmaarse gezindheid ten opzichte van de sanering, maar we zijn van plan hier zeer binnenkort op terug te komen. (Advertentie) brengen wij in grote verscheidenheid LANGESTRAAT 24, ALKMAAR Niet meer zelf knippen ALKMAAR. Dat is tegen woordig het dévies van De Verf pot op de Laat in Alkmaar. Deze firma heeft zich n.l. al goed voor bereid op het komende schoon- maakseizoen, door zich als eerste in Alkmaar en omgeving een su per Amerikaanse randensnijma- chine san te schaffen. Deze ma chine zal in dienst gesteld worden van de amateur-behanger en hem bij zijn werkzaamheden onschat bare diensten bewijzen, door in zeer korte tijd de randen van zijn behangrol af te snijden. Wij heb ben het apparaat in werking ge zien en achten hét de moeite waard om er een gang voor naar de Verfpot te maken. Vastenavondbal Dansinstituut Arendsen ALKMAAR. Evenals voor gaande jaren organiseert 't Dans instituut Arendsen een vasten avondbal voor de Katholieke leer lingen, oud-leerlingen en intro- ducé's. Het festijn wordt gehou den op Maandagavond a.s. in het Wapen van Heemskerk. Als bii- zondere attractie zullen ..The Tail- Sisters" optreden met hun nieuwe programma van populaire Engelse songs. De dansmuziek wordt op de bekende wijze verzorgd door het. gerenommeerde dansorkest ..The Rhythm Stars" onder lei ding van Antoon Dekker Het gehele programma wiist er dus op. dat er een ware Carna valsstemming zal heersen. De kaartverkoop vindt nlaats aan het Wapen van Heemskerk op Zon dag van 12 tot 1 uur. Voor nade re biizonderheden verwiizen we naar de advertentie in dit num mer. Bestrafenis J. J. P. Spruvt ALKMAAR. Onder over grote belangstelling is het stoffe lijk overschot van de heer J. J. P. Spruyt ter aarde besteld. In de Sint. Dominicuskerk werd een plechtige requiemmis opgedragen door de zeereerw. heer pastoor T. L. Ch. Biesta met assistentie van de zeereerw. heren J. Colbé en B. E. Teppfema. Het koor zong onder leiding van de heer Kui per de drie-stemmige requiemmis van Perosi. De absoute werd ver richt door pastoor Biesta. Onder de talloze aanwezigen bevonden zich onder meer mr. dr. Wytema en mr. A. J. M. Lees berg. Uitslag Lourdes» klaverjasdrive ALKMAAR. De tweede drive weer gehouden in het Kajotters- huis, ten bate van het Lóurdes- fonds, is een groot succes gewor den. Een veertigtal paren be volkten de beide" zalen van het Kiajottershuis.. De stemming zat- er al spoedig goed in, vooral door het feit dat er van tijd tot tijd diverse tractaties werden uitge reikt door de aalmoezenier van de K.A.J., de eerw. kap. Tromp. De koppels die uiteindelijk met de prijzen gingen strijken zijn: 1 Balhum-Luk 5876 p; 2. Alles- D-usbaba 5684 p; 3. Wester-Lan- gras 5421 p; 4. Winder-Snijders 5329; 5. Leek-Leek 5194: 6. Lan- gras-Wouters 5191; 7. Visser-v. d. Schee 5177; 8. v. Délden-de Rui ter 5108; 9. Visser-Kaagman 5085; 10. Langras-de Jong 5085; 11. Temming-Timmer 5000. De troost prijs was voor Tijm-Jansen 3523 punten. Er zij nog vermeld dat de vol gende Lourdesdrive plaats vindt, omstreeks Pasen. Dit wordt dan een z.g. eierendvive. Een 500 eieren komen op tafel! Verdere mededelingen hieromtrent volgen nóg. ZIJ HAD HET KOUD EN REED WEG ALKMAAR Vrijdagmor gen omstreeks twaalf uur stond de stadsbus op het be ginpunt bij het Stationsplein. De chauffeur had de bus even verlaten om naar het kantoor van de Naco te gaan. Hij had de wagen in de ver snelling staan en de hand rem vast. In de bus zaten twêe dames. Zij kregen het echter wat koud en één van hen nam het besluit om de deur, die open stond dicht te doen. Zij, begaf zich daarop naar het dashbord en haalde, zoals zij dat de chauffeur ook wel eens had zien doen één van de daar aanwezige handles over. Dit bleek ech ter niet de deursluiter te zijn maar de starter, zódat de bus zich langzaam in beweging zette en dwars over de Sta tionsweg in de richting van de Stuardstraat reed.^ Beide dames begonnen luid "te gil len. Een taxichauffeur, de heer A. Duinmeyer, hoorde dit „concert" en zag boven dien wat er gebeurde. Hij rende de bus achterna, sprong erin en wist te voorkomen, dat deze tegen het perceel op de hoek van de Stations weg en de Stuardstraat reed. De bus stond op het trottoir met de rechter voorzijde te gen een in de Stuardstraat geparkeerde vrachtwagen. Wonder boven wonder was alleen het knipperlicht van de bus afgebroken. (Advertentie) (Advertentie) xa. Silvestri, Levin, Höfner, Spaanse import. Lichtspelen- de instrumenten voor begin ners en gevorderden. Ook alle onderdelen, zoals snaren, me- ;hanieken, steeds voorradig. Mient 22 - Tel. 2853 - Alkmaar ALKMAAR- De Alkmaarse sportvereniging van rijksambte naren, R,A,S,A, in de wandeling, heeft gisteravond haar jaarlijkse feestavond gehouden in Het Wa pen van Heemskerk. R.A.S.A. presenteerde „Een baby van dui zend weken", de bekende klucht van Hans Nesna, die enkele we ken geleden door de Bergerhof- spelers en eergisteren door de L.T.J. op de Alkmaarse planken werd gebracht. De baby maakt dus wél furore. Ze is het ook wel waard. Wan neer men meer dan eens en door verschillende groeipen van ama teurspelers hetzelfde stuk ziet opvoeren, dan krijgt men pas een juist idee van de mogelijkheden die dit stuk voor het amateur toneel biedt. De ene toneelgroep weet meer van die mogelijkheden te verwerkelijken dan de andere. R.A.S.A. heeft met deze „baby" allerminst een slecht figuur ge- slagen. De negen rollen die deze klucht telt, werden op een ple zierige wijze ten tonele gebracht. ALKMAAR. In Augustus zal een begin worden gemaakt met de bouw van de tunnel bij de Bergerweg. Dit is het be richt dat de Nederlandse Spoor wegen aan het gemeentebestuur deed toekomen. Een prettig be richt, nu er eindelijk vaste lijn begint te komen in de oplos sing van het verkeersprobleem bij deze-overweg. Dit begin zal hierin bestaan, dat de tunnel, die thans voet gangerstunnel is. zal worden ver breed, zodat ook ander verkeer daarvan gebruik zal kunnen ma ken. Wanneer dit gereed is, wordt de overweg voor de laatste keer neergelaten en dus voorgoed voor elk verkeer afgesloten. Dit zal dan gebruik moeten ma ken van de kleine tunnel. En daarnaast, onder de overweg, zal dan een begin worden gemaakt met de bouw van de reeds roem ruchte „Bergerwegtunnel"". Men hoopt dat alles normaal zal ver lopen, zodat in 1956 deze tunnel gereed zal zijn. Over dit object is voldoende gaande geweest om dit bericht met vreugde te be-- groeten. Voorlopig echter zal het inschakelen van de voetgangers tunnel een gedeeltelijke oplossing zijn van de dikwijls onhoudbare toestanden, die zich bij deze overweg voordoen. Scholiereiibal Arendsen ALKMAAR.Gisteravond or ganiseerde het dansinstituut Arendsen in 't Gulden Vlies een scholierenbal, dat uitblonk door gezelligheid. De muziek werd verzorgd door de Rhythm Stars. Het programma vermeldde even als dit de komende vastenavond het geval zal z'ijn het optreden van de Tail-Sisters. We hebben in onze krant van gisteren nog eens in het kort de inhoud van dit stuk vermeld, zodat wij ons daarvan thans ver schoond mogen achten. R.A.S.A. heeft het tijdens de repetities niet gemakkelijk gehad. Mevrouw Kieft-De Haas, die aan vankelijk de rol van mevrouw Bolderman zou spelen, viel uit wegens vertrek naar elders. Mevrouw Haasbroek, die haar rol zou overnemen, moest wegens ziekte uitvallen. Toen was me vrouw C. Dekker-Tiebie, van de Bergerhofspelers, bereid bij de uitvoering van R.A.S.A. een gast rol te spelen. Voor die spontane bereidheid zegde de voorzitter van R.A.S.A., de heer Van Wes- terop, haar in zjjn openingswoord hartelijk dank. Hij verwelkomde bovendien de afgevaardigden van de zusterverenigingen O.C.A.R.A. uit Amsterdam, Ó.V.E.D.A. uit Zaandam en P.R.A.K. uit Bever wijk. voordat de avond met een uitgebreid R.A.S.A.-„klaplied" werd geopend. Mevrouw Dekker-Tiebie's spel bleek gerijpt. André Rusche speel de de glansrol van de avond. Zijn Dorus Bolderman was een aller aardigste creatie. Goede rollen zagen wij voorts van Bep v. d. Meer, dienstmeisje-baby-nichtje, van P. de Boer, Louis, van mevrouw H. Winkelman, werk ster, van J. Kuperus, postbode, van mevrouw R. Stadig, Julia, van J. Stadig, student en van T. Uitenbogaart, oom-zaken vriend. D. Haaslbroek's regie was welverzorgd. Onder leiding van de heer J. K. de Boer en met muzikale medewerking van de Dolonans bleef men. na het veelvormige happy ending van deze klucht, nog wat dansen. A.O.G.-nieuws ALKMAAR. Het eerste dameselftal speelt morgen thuis om twaalf uur tegen V.D.O. uit Amsterdam. Het tweede elftal .gaat naar Castricum en vertrekt om half één vanaf de Heilooër- brug. De wedstrijd tegen D.I.S. 2 begint om twee uur. De junioren A krijgen Oranje Wit A op be zoek en spelen thuis om één uur. De junioren B ontvangen D.I.S. B en spelen om drie uur. De junioren C spelen ook thuis en wel tegen V.B.O. B om twee uur. De opstellingen staan aan bij J Smit, Nieuwesloot. Ook indien de wedstrijden niet doorgaan worden bekendmakingen op dit adres gedaan. ALKMAAR In de Alkmaarse katholieke sportwereld lopen de zaken sinds enige tijd niet zoals het behoort. In verenigingen en overkoepelende comité's zijn ver schillende bestuursfuncties vrij gekomen door het bedanken van personen en het ziet er bepaald niet naar uit, dat een vreedzame oplossing gevonden zal worden. Door een grillige samenloop van onenigheden heeft de heer P. de Bruyn besloten af te tre den als voorzitter van de gym nastiekvereniging Taveno. Kort hierna werd bekend, dat hij het presidium van het district Alk maar van de Ned. Katfa. Sport bond ('het voormalige R.K. Sport comité) ook ter beschikking, van een ander stelde. Intussen is het bestuur van de NKS in vergade ring bijeengekomen om de vrij ingewikkelde moeilijikheden te bespreken. Op deze vergadering is onmiddellijk voorgesteld de hr H. J. ten Berge, oud-voorzitter van RKAFC, voorzitter van „Reactie" en tot no:g toe penning meester van de NKS, tot voor zitter te benoemen Laatstgenoemde wenste dit ech ter nog even in beraad te hou den. Dezer dagen zal de secre taris van de NKS in het district Alkmaar. Br. Alexius, ook af treden. Dit als gevolg van over drukke werkzaamheden, dezelfde reden, waarom de heer C. Bak ker niet langer als trainer van „Olympus" werkzaam blijft. De heer Bakker blijft wel bestuurs lid van de NKS. Olympus zal m de hr de Vries uit Heiloo, kor- teling van de sportschool in Overveen gekomen, een nieuwe trainer krijgen. De opvolger van Br. Alexius zal de heer P. Kooi ker, secretaris van „Tempo" zijn. Sportdag in gedrang In verband met de vorst zijn enkele weken lang talloze sport- wedstrijden afgelast. Door deze omstandigheid zijn verschillende sportieve evenementen in ge drang gekomen. Met name is dit het geval met het jubileumtour- nooi van RKAFC en de Katho- Advertentie) Onze meubelen hebben een aparte afwerking. Daar is inderdaad zorg aan besteed STAVENUITER - Alkmaar Ritsevoort 21 liefce Sportdag, die gehouden zou worden in de maand Mei. De plannen zullen waarschijnlijk ge wijzigd worden en wel zodanig, dat de sportdag georganiseerd wordt op dezelfde dag, waarop men het nieuwe sportseizoen opent. Op die dag wordt dan ook de H. Mis opgedragen, zoals dat in de laatste jaren tot een tradi tie was gegroeid. Het ligt ook in de bedoeling dit sportfestijn, wanneer RKAFC daarin toe stemt, te houden op het RKAFC- terrein aan de Westerweg. De bedevaart van de Katholieke Sportverenigingen zal plaatsvin den op 18 Juli. Weersverwachting medegedeeld door het KNMI te de Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond MINDER WIND Buien, afgewisseld door opklaringen. Overwegend ma tige wind uit Westelijke rich tingen. Vannacht temperatuur om het vriespunt, morgen overdag dezelfde of iets la gere temperatuur. Athletieknieuws Olympus ALKMAAR. In verband met de Vastenavond is de vastgestel de ledenvergadering van Dinsdag 2 Maart verschoven naar Vrijdag 5 Maart a.s. De vergadering vangt precies om acht uur aan in het clubgebouw Beemster, Waagplein. Aller opkomst drin gend gewenst. De opgave voor de Noordhol landse v eldloop-kampioenschap- pen in Heiloo sluit onherroepe lijk Woensdag 3 Maart a.s. Deze wedstrijd is op Zondag 14 Maart. Scholieren naar België ALKMAAR. Tijdens de Pink sterdagen gaat een aantal leerlin gen van Nederlandse Middelbare scholen naar België bij wijze van excursie. Tevens bestaat er voor de scholieren in België en Neder land tot gedachtenwisselingen. De kosten voor de deelnemers zijn zeer laag gehouden. Dit was mo gelijk door de financiële steun, verleend door de regeringen van België en Nederland. Er zullen ook Alkmaarders deelnemen aan de grootse excursie. Met name zullen verschillende leerlingen van het R.K. Lyceum de reis mee maken. ALKMAAR De gidsen en kabouters van de Maria Goretti- groep hebben gisteravond in de aula van het R.K. Lyceum hun ouders een allerplezierigste avond bezorgd. De woorden van Guido Groen, die deze ouderavond opende, wer den tijdens de ware revue, die de gidsen en kabouters voor het voetlicht brachten, volkomen be waarheid; de meisjes hebben in het afgelopen jaar niet alleen plezier gemaakt; ze hebben ook wat geleerd. Het was een fris en origineel geheel, deze meis jes-revue. Een geheel van zang, voordracht en sketches, van klompendansen en grappige ver kleedpartijen. Jantje en Ma- rietje (van Negen heit de klok) braken een lans voor het Fran cises Romanawerk en ze vertel den ons dat Pater Mendel nu zijn bivak vindt schrik niet in 'n „vlooienpakhuis". Wel, daar moet natuurlijk verandering in komen. „Pluk de dag" bracht liedjes, evenals Elck wat wils. We wa ren in Venetië en we verkeerden in de „oude tijd", we waren in „de Wigwam" en Trudi de Munk declameerde: „Moederke". We voeren mee met Columbus, die in ■een heuse Gietihoornse punter Amerika ging ontdekken en we schrokken met hem van de krijgshaftige pikzwarte negerin netjes, die hem daar, in de nieu we wereld begroetten. En het moge in het begin allemaal wat stroef zijn gegaan, toen de plan kenkoorts voorbij was, werd het een uiterst prettig, uiterst spon taan gebracht evenement. Joop Kruissen speelde piano en de nieuwsberichten, die ons ervan overtuigden dat het mooie werk der gidsen en kabouters hoogno dig om idealistische leidsters vraagt, werden op een bijzonder originele wijze geïllustreerd. Ze hadden er plezier in, de kleintjes en de wat groteren, en dat plezier sloeg over op het tal rijke publiek, dat waarlijk ge noot van deze zeer geslaagde avond, die besloten werd met 't zinvolle „Avondgebed" van Alice Nation, gedeclameerd door Els Haanraads, en die na dit besluit no>g even plezierig voortgang vond

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3