Feestweken zullen geen winkelsluitingswet kennen Familie Hogeling-Rodenburg sloeg de spijker op de kop Jaarvergadering K.A.B. de heer De ]\ijs gehuldigd Toon Hermans gooide met rijke kolder Prijs van duizend gulden in „Operatie Draadnagel MODE-TIPS 1ILCKMANN Modehuis ST CAECILIA GAF DONATEURSCONCERT Murmellius- ofvranasium Operatie Draadnagel Feest in Alkmaarse Tuindwarsstraat Voorstellen in de Raad Restauratie van stedelijke monumenten wordt voorbereid AGENDA enige plaatsen Maandag 1 Maart 1954 Pagina 3 Dit is de gelukkige familie Hogeling Rodenburg, Eerste Tuindwarsstraat 16, Alkmaar, winnaar van een van de prij zen van duizend gulden in de „Ope ratie Draadnagel" van Katholiek Thuisfront. V) ALKMAAR. Er heerst sinds gisteravond kwart voor zeven een pure bruiloftsstemming in huize Eerste Tuindwarsstraat 16 in de Kaasstad, heter gezegd: bij de familie J. J. Hogeling- Rodenburg. Al deze vreugde is, simpel gezegd, veroorzaakt door één enkele spijker. Een spijker echter, die sinds het ontdekken van het geheim, waarin Katholiek Thuisfront zes tien vette geldprijzen heeft gehuld, wordt bewaakt als ware hij van zuiver goud, bezet met briljanten. kop sprong eraf. Op het vlakje, dat bovenkwam, stond weliswaar klein, maar duidelijk leesbaar het cijfer 92. Groot feest Toen wij gisteravond in gezel schap van de heer M. P. Janssen, gewestelijk commissaris van Ka tholiek Thuisfront en chef-redac teur van de Noorderpers en van de heer L. Moors, lid van het stedelijk comité van Katholiek Thuisfront in de Eerste Tuin dwarsstraat kwamen, bleken de vogels gevlogen. De familie Ho geling bevond zich ten huize van het gezin J. Schotten in de Twee de Tuindwarsstraat, waar me vrouw Schotten juist jarig was. Het was een opgetogen kring, waarin de heer en mevrouw Ho geling, nog wat beduusd waren opgenomen. „We konden gewoon weg niet eten," vertelde de heer Hogeling ons, nadat de beide ver tegenwoordigers van Katholiek Thuisfront hun gelukwensen had den aangeboden. De tweede persoon op wie on middellijk de aandacht moest vallen, was de heer Ploeger, die ietwat triest voor zich uit zat te kijken. „Stel je voor," zei hij mijmerend, „die duizend gulden lagen vanmorgen gewoon op m ij n tafel en ik heb ze niet gezien ,We hadden eigenlijk al afge sproken wat we met een prijs van duizend gulden zouden doen, voordat er ook maar een schijn tje van een prijs in zicht was," vertelde de heer Hogeling. „U moet weten, we zijn nu negen Wat is er allemaal gebeurd in de Eerste Tuindwarsstraat, sinds het moment, waarop mevrouw Hogeling Zondagochtend huis, haard en drie wolken van kinde ren verliet om zich naar de H. Mis van elf uur in de St. Jozef kerk te begeven? De gebeurtenis sen van deze dag zullen nog jaren-lang in het geheugen van familie en verwanten gegrift blijven. Mevr. Hogeling begaf zich dus naar de H. Mis van elf uur. Voor het kerkportaal kocht zij acht spijkers van de „Operatie "Draad nagel", waarmee het parochieel Thuisfrontcomité post had gevat in twee marktstalletjes. Het sneeuwde en de verkopers van de spijkers waren door en door koud. „Pakt U ze zelf maar uit de doos, mevrouw," zei de Thuis front-activist. „m'n handen zijn verstijfd." Mevrouw Hogeling kocht acht spijkers en nam ze eerst mee in de kerk en daarna naar huis. Daar vertelde haar buurman, de heer Ploeger, dat hij zelf geen spijkers meer had kun nen krijgen. „Dan delen we," be sliste mevrouw Hogeling. De acht spijkers werden op de Ploegerse tafel gelegd en om de beurt ging er een spijker naar de familie Ploeger en een naar de familie Hogeling. De vier resterende spijkers hebben de middaguren onge stoord doorgebracht op Eerste Tuindwarsstraat nummer 16. Maar om zes uur begaf de heer Hogeling zich naar de St. Jozef kerk om het bulletin te lezen, dat het geheim van de spijkers moest onthullen. Er was 'geen bulletin. Om half zeven ging de heer Hogeling andermaal naar de kerk. Het bulletin was er. Toen naar huis, de „kousjes" van de spijkers verwijderen en de kop pen inspecteren. De koppen ble ken onwrikbaar, behalve.een. Een flinke tik met een mes en de jaar getrouwd en ons ameuble ment is een echt oorlogs ameu blement. Het is af. Nu had ik ALKMAAR De Stichting „Alkmaar 700 Jaar Stad" heeft het gemeentebestuur om ontheffing verzocht van de Winkelsluitingswet gedurende de komende feest weken. Niet alleen voor het fantasiestadje, maar voor heel de feestvierende stad. Dit verzoek werd gesteund door de middenstandsverenigingen en de alhier geves tigde grootwinkelbedrijven. B. en W. zullen de raad in de vergadering van a.s. Donderdagmiddag voorstellen. de gevraagde ontheffing te verlenen. en W. niet rechtstreeks zameling van de bijdragen van Rijk, Provincie en gemeente en het uitvoeren van de restauratie zelf. Ter voorbereiding van deze Stichting achten B. en W. het wenselijk een commissie in te stellen, bestaande uit de voorzit ter van „Oud Alkmaar", de di recteur van Openbare Werken, de stedebouwkundig adviseur van de gemeente, de archivaris, de chef van het Bureau Huisvesting, de directeur van de Accountants dienst, de heer Rooyaards, ver tegenwoordigers van de Rijks dienst voor Monumentenzorg en van de Provinciale Commissie en drie door de Raad te kiezen raads leden. Voorzitter en secretaris van de commissie dienen naar het oordeel van B. en W. te zijn de Wethouder van Openbare Wer ken en de Chef van de 4e afde- Tijdens de feestweken zullen van 3 niet gelden de voorschriften om- een mak van de gemeente. B. en trent de Zondagse winkelsluiting achten het het beste, dat er j ling. Deze commissie zal de stich- en die betreffende de sluitings- een stichting in het leven wordt tingsacte moeten voorbereiden, uren op de werkdagen, en even- geroepen die ten doel heeft de 1 welke aan het college van B en min zal de verplichte halvedag- inventarisatie van de monumenten W. ter goedkeuring dient te wor- sluiting in acht dienen te worden die voor restauratie in aanmer- den voorgelegd, genomen. Dit geldt voor winkels, kjng komen, het voeren van pro- B. en W. vragen de raad voor markthandel en handel te water. paganda om de eigenaren te be- de eerste werkzaamheden van de m'n vacantiezeld al apart aeleed Zaterdag maakten wij reeds wegen aan de restauratie hun commissie een crediet van 1000.- wi de vier nrneent maar vnnr melding van het komende voor medewerking te verlenen, de in-beschikbaar te stellen. en de vier procent, maar voor een heel nieuw ameublement st®' ,tot instelling yan ®cn. com- hadden we het geld niet. Nu is mlssjc voor de krotopruiming. B. het er wel. U kunt begrijpen: we kunnen er niet over uit." De heer Hogeling werkt aan de Hoogovens en van zijn vaste weekloon blijft niet zoveel over. dat er binnen enkele maanden een bedrag bijeen is, voor zulke grote aankopen. Een gezin met drie kinderen heeft nogal wat nodig. De familie Hogeling had tot gisteren toe nog nooit iets ge wonnen. Met de pleistertjes niet, met de pepermuntjes niet, al ging er ook iedere keer een gul den voor het goede doel de por- temonnaie uit. En nu. alleen maar een tik tegen de spijkerkop, een getal van twee cijfers, een telefoontje naar Den Haag, numt 112092 en daar komt zomaar een cheque van duizend gulden bin nen. Er komt dus bij de familie Ho geling een nieuw ameublement, een nieuw karpet nog eventueel. Maar er komt ook een aquarium voor de heer des huizes. Hij houdt er niet van het geld over de balk te gooien. Een aquarium met tropische vissen is zijn enige liefhebberij. Het komt er' nu. En wie weet, misschien komt er voor Willy,, Sjef en Coos, respectieve lijk van 7, 6 en 2 jaar. ook nog wel iets extra's „Wéér draaien" „Ik ga straks weer draaien" verzekerde ons de heer Ploeger. Want U moet weten: het kopje van de spijker is er met een flinke tik wel af te krijgen, maar U moet eigenlijk draaien. De kop van de winnende spijker zit met een schroefdraadje op de spijker zelf bevestigd. Dus, burgers, boe ren en buitenlui, alsnog draaien, of Uw leven er van af hangt We hebben de verjarende en feestvierende families Hogeling, Ploeger en Schotten een recht gezellige voortzetting van deze avond gewenst. Of U het gelooft of niet: de wens was een over bodige! en W. zullen bovendien een voor stel indienen tot instelling van een commissie voor de restauratie van monumenten. De actie tot behoud en verbe tering van de stedelijke monu menten is door de burgemeester op de feestavond van deV.V.V. reeds aangekondigd. Het materiële bezit als zodanig dient behouden te blijven, maar bovendien de sfeer Van onze stad, die uit het oogpunt van vreemdelingenver keer van onschatbaar belang is. Commissie bereidt Stichting voor. B. en W. menen dat hier een taak ligt die met voortvarendheid dient te worden aangepakt. De restauratie van de daarvoor -in aanmerking komende monumen ten is echter, naar het inzicht (Adverentie) AUTO^RIjschoolT MIDDELBEEK Te«- Door instructie met nieuwe I leswagens succes verzekerd Meldt U nog heden aan! MAANDAG 1 MAART 'T GULDEN VLIES: R. K. Danscomité, 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: Vastenavondbal Dansinsti tuut Arendsen, 8 uur. So- lexelub Alkmaar, 8 uur. Vereniging voor K.I. 10 uur CAFé TOM: jaarvergadering Alkmaarse Bedrijfsvoetbal- bond 8 uur. CAFé HARING: Lezing over het kweken van kleurkana- ries voor de vereniging „De Kanarie," 8 uur. RUSTENDE JAGER. HEILOO Film voor I. v A.O.. 8 uur. OUDE HERBERG HEILOO: Klaverjasclub, 8 uur Bioscopen: HARMONIE: „Gaslicht" 18 j. 8 uur. VICTORIA: „De Gekooide Furie," 14 j. 8 uur. CINEMA: „Nachteskader" 14 j. 8 uur. REX: ..Staatsvijand No. 1". a l. 2.30 en 8 uur. DINSDAG 2 MAART WAPEN VAN HEEMSKERK: 10 u: Jaarvergadering LTB. 8 u: Propaganda-avond van de Nederlandse mijnen. RUSTENDE JAGER, HEILOO „Sana Atout," 8 uur OUDE HERBERG HEILOO: Biljartclub,' 8 uur. Bioscopen:. Als Maandag: Voorstellin gen als Maandag. Waterstanden: DINSDAG: Hoog water 4.05 en 16.25 u: Laag water ru.05 en 23.05 u. ALKMAAR. Tijdens de dezer dagen gehouden vergadering' van de K.A.B., afdeling Alkmaar, hield de voorzitter, de heer J. J. Zandbergen, een toespraak, waarin hij de rol, die door de K.A.B. in de politiek gespeeld wordt, toelichtte en er op wees, dat het eigenlijk de georganiseerde hoofd- en handarbeiders zijn, die de taak hebben de maatschappelijke belangen van de werknemers te be hartigen. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Marti - nus G. zv J. J. Woestenburg en M. Schoorl; Orsele zv M. Wouda en R. J. Douma; Frederik G. L. zv P. Gorter en E. Schaap; An dreas A. zv B. Hoogeboom en A. Boften; Yvonne M. dv A. Tijm en H. Kaandorp. Gehuwd: Jacob de Jong en Wil- helmina Egbergen: Willem Admi raal en Anna C. "Meijer. Overleden: Trijntje Vos. 65 j., weduwe van A. Bak; Rebecca van Someren, Greve, 86 j. weduwe van N. Peereboom; Dirk de Bak ker. 92 j. gehuwd met G. Mooij. T elef oonkoppeliiig AlkmaarMaastricht ALKMAAR Vandaag bij de aanvang van de dienst is de abon- né-koppeling tussen de geautoma tiseerde netten van het technisch district Alkmaar en die van het technisch district Maastricht in dienst gesteld. De aangeslotenen in het district Alkmaar kunnen nu alle nummers in het district Maastricht doorlopend recht streeks kiezen. Voor WOENSDAGMIDDAG 4 uur en DONDERDAG MIDDAG zijn nog verkrijgbaar. De entree is vrij Plaatsbespr. aan onze zaak De heer Zandbergen drong er op aan meer gebruik te maken van de cursussen. Dr. Schaep- man reeds wilde een school vor men, waar de mensen toegerust zouden worden met een rots vast geloof en uitgebreide ont wikkeling. Nu is er een ver- bondscursus, nu zijn er zeer veel leden, maar het aantal deelne mers aan de-ze cursus bedraagt nauwelijks 1 Wanneer de te genwoordige jeugd een goede toekomst wil hebben, zal daarin voor gevochten moeten worden en dit kan op meerdere manie ren geschieden. De toekomst van de K.A.B. hangt voor een groot deel van de jopgeren af. Spr. zei, dat de KAB een belangrijke rol vervult in de politiek, maar waarschuwde tegen het bemoeien met aangelegenheden, die niet tot ons terrein behoren. Er ligt voor de KAB echter wel degelijk een taak buiten de begrenzing van het vakorganisa- tiewerk. Sprekende over de industriali satie, zei de heer Zandbergen, dit niet te beschouwen als een noodzakelijk kwaad. Het kan tot zegen strekken, wanneer de mens de industrie weet te beheersen. Voor de Katholieken echter zul len er spanningen ontstaan en het zal moeilijk zijn de in te lopen achterstand tijdens de in dustrialisatie te verkleinen Er ontstaat een spanning tussen de Katholieke- en de industrie mentaliteit. Daarom moeten de jonge arbeiders zich nu reeds klaar maken voor de strijd. Na de toespraak van de heer Zandbergen volgde een korte huldiging van de heer de Nijs, die al vijftig jaar lid is van de KAB. De' heer de Nijs werd het KAB-insigne opgespeld, terwijl zijn vrouw een bloemenhulde in ontvangst mocht nemen. Rector Adank, de geestelijk adviseur, sprak de wens uit, dat Alkmaar dit jaar eens goed ver tegenwoordigd zou zijn bij de bedevaart naar Heiloo. Spr. stond even stil bij de kwestie van de priesterarbeiders in Frankrijk en verklaarde, dat het werk van de priesterarbeiders daar zeer ver schillend is van dat in Neder land. De heer Zandbergen werd met vrijwel algemene stemmen als voorzitter herkozen. De heren J. M. de Boer en W. de Boer wer den als bestuurslid herkozen. Langestraat 22 ALKMAAR. Toon Hermans' nieuwste creatie „Ballet" mag in zijn soort, wanneer dat althans bestaat, nogal buitensporig genoemd wor den. Maar juist omdat de naam Hermans er onverbrekelijk aan ver bonden is, wekken de grillige sfeer, de vreemdsoortige costuums en tekenende teksten geen bevreemding en kunnen deze factoren er slechts toe medewerken, dat het cabaret gestempeld wordt tot een genre op zich. Het gehele programma vormt eigenlijk één lange parodie op. ge woonten en eigenschappen van de> mensen, die op nimmer beledi-' gende wijze in een belachelijk daglicht gesteld worden. Toon Hermans heeft op een onnavolg bare manier de gekunsteldheid en ook de onbewust gestelde daden van de mens omgezet in een uiterst plezierig programma, overlopend van rake geestigheid, die met voorbedachte rade door de mand valt. Goochelaar, winkel meisje, politici, allen worden in hun typerende trekken even naar voren gehaald en met grappen en grollen van de categorie, waar „de volgende morgen dikwijls pas om gelachen wordt", toont hij aan, dat iedereen toch mens is. Soms doet het programma Frans- geschoold aan, maar op de beslis sende ogenblikken geeft de mees ter van de kolder er een echt Hollandse draai aan, waardoor, 'n mengeling van buitengrenzelijke en treffend binnenlandse humor tot stand gebracht wordt. Deze heerlijke nonsens en voortreffelijk gespoten onzin, met desondanks een sprekende inhoud, vormen zo ongeveer, let wel: zo ongeveer, het waarlijk veelvormige pro gramma, waarin tegenstrijdige figuren als Aaf Bouber, Beppi Nooy, Milly Scott. Reinoud An ders en vele anderen als juist passend gegoten zijn. Glanzend van originaliteit glijdt het programma naar een finale, die een hele Hermans-avond ty peert, een finale zonder klater goud, onopgesmukt, zo van de straat geraapt en daardoor won derlijk succesvol. HtnB Jong Kajolters ALKMAAR. Maandagavond geen bijeenkomst maar Dinsdag avond 7 uur worden jullie alle maal in het Kaj ottershuis ver wacht voor onze Vastenavond viering. De muzikanten nemen hun mu ziekinstrumenten mee! N. TROMP, Aalmoezenier. HEILOO. In de aula van de St. Willibrordusstichting te Hei loo werd Zondagavond een dona teursconcert gegeven door het R.K. Fanfarecorps „St. Caecilia" o.l.v. de heer Olij. Nadat vendel en corps in accu rate samenwerking o.l.v. de nog iets te schuchtere tambour-maïtre de Manoeuvre-mars van P. A. Stenz hadden geblazen en gerof feld, betrad de voorzitter het po dium om de aanwezigen te be groeten en velen van hen te be danken voor hun medewerking en steun. Het was ons reeds opgevallen en de voorzitter vestigde er ook inderdaad de aandacht op, dat het corps enigszins is uitgedund. De vereniging heeft de laatste jaren door verschillende oorza ken een groot aantal leden ver loren, wier plaatsen nog steeds niet voldoende zijn ingenomen. Een tiental instrumenten ligt als het ware te verroesten. Daarom maakte spreker van deze gele genheid gebruik om een beroep te doen op jongeldi. zowel jon gens als meisjes, om zich óver deze verweesde instrumenten te ontfermen, waarvan niet alleen de vereniging doch waarvan zij ook zelf de vruchten zullen pluk ken. Mede door deze oorzaak heeft „St. Caecilia" geen groots pro gramma kunnen opzetten. Het corps liet zich na de openings- mars horen in Tête a le Baillie van A. Thiry. Het nummer werd overwegend zuiver van stemming en fris van voordracht geïnter preteerd. Opvallend muzikaal en be heerst klonk de sopraan-saxo- phoon in Boedijn's Divertimento. Het gehele werk werd trouwens bijzonder goed gespeeld. De pun tige indicaties van de dirigent werden stipt gerealiseerd. Niet alleen het programma, doch ook de vertolkingen liepen hierna vooral wat betreft stem ming aanzienlijk terug. Een opfrissing betekende dan ook de mars van G. J. de Houwe- re door corps en vendel tezamen m goede harmonie vertolkt, het geen tevens de finale betekende van het muzikale gedeelte. Het gedeelte na de pauze, waar in de verloting plaats vond, werd bestaat vijftig jaar ALKMAAR Het Alkmaarse Murmellius-gymnasium, waarvan het 50-jarig bestaan op 5 en 6 Nov. a.s. zal worden gevierd, heeft als klassiek opleidingsinsti tuut een roemrijke historie. De geschiedenis van de Latijn se School, die tot 1856 bestond, gaat terug tot de middeleeuwen, tot 1381. Het huidige gymnasium behoort tot de tien grootste in den lande. Bij gelegenheid van het 50- jarig bestaan zal er een gedenk boek worden uitgegeven van het gymnasium en de Latijnse School. De leraar in de geschiedenis van het gymnasium, de heer A. Vis ser, stelt dit gedenkboek samen. De curatoren hebben het ge meentebestuur verzocht voor de uitgave van dit boek en voor de viering van het herdenkingsfeest aan hen een crediet te' verlenen van f 4.000. B. en W. achten het van groot belang voor stad en gymnasium, dat dit boek wordt uitgegeven en ook in verband met de viering van de stadsfeestei" is het wen selijk dat het boek verschijnt en dat het verkrijgbaar zal zijn tij dens de historische tentoonstel ling in het gymnasium. Daarom stellen B. en W. de raad voor, het gevraagde crediet te verle nen. Sl. Elisabelh-ziekpiihuis YT'aatïl ontheffing van bouwverordening AJjKMAAR. Bij het gemeen tebestuur is een verzoek binnen gekomen van het bestuur van 't St. Elisabeth-ziekenhuis, om ont heffing van de bouwverordening voor wat de toegestane hoogte- grens betreft, in verband met de voorgenomen bouw van een ver pleegstershuis op de hoek Coster- straa-tv. Everdingenstraat. B. en W. stellen de raad voor dit verzoek in hun handen te stellen om advies. Weersverwachting Medegedeeld door het K.N. M.I. te de Bilt. Geldig van Maandagavond tot Dinsdag avond. MAARTSE BUIEN Veranderlijke bewolking met nu en dan een regen-, sneeuw- of hagelbui. Over wegend matige wind uit Wes telijke richtingen. Vannacht op de meeste plaatsen lichte vorst, morgen overdag tem peratuur enkele graden bo ven het vriespunt. opgevrolijkt door Maartje en Jan Buisman met hun vermakelijke West-Friezen. „St. Caeclila" heelt zich op deze avond kunnen verheugen over liet aantal belangstellenden, de aandacht achter in de zaal ge tuigde bepaald niet van belang stelling. Hun luidruchtigheid was voor executanten en auditorium hinderlijk en hoogst onbeleefd bovendien. Wanneer zij toch iets' te doen willen hebben tijdens het musiceren, laten zij dan die tien genoemde instrumenten ter hand nemen. „St. Caecilia" wacht! G. v. d. I. ALKMAAR Zoals we reeds voorspelden, was de wedloop om spijkers, die in het kader van de „Operatie Draadnagel" van Ka tholiek Thuisfront verkocht zou den worden, ongekend groot. Tal lozen maakten al gebruik van de voorverkoop en bij de kerken vond de verkoop een grandioos besluit. In totaal werden in Alkmaar 26.300 spijkers te koop aangebo den. In -de voorverkoop bracht men er 3.100 aan de man. bij de Laurentiuskerk verkocht men er 6.000. bij de Dominicuskerk 9.500. en bij de Josephkerk 6.500, zodat de totale opbrengst 3.120,65 be droeg. Alkmaar weerde zich dus uit stekend. Ook de omliggende plaatsen meldden een goede gang van zaken. Jammer dat het weer op het laatste ogenblik tegenwer king bood. Een hinderlijke sneeuwval was een geduchte be lemmering bij de verkoop aan de kerken, maar desondanks gingen de meeste spijkers vlot van de hand. Op de Laat stopte na de H. Mis van half zeven zelfs een stadsbus, waarna de chauffeur en enkele passagiers naar de ver kopers van de spijkers toegingen om ook hun steentje bij te dragen. Om zes uur verdrongen zich honderden bij de posten, waar het geheim van de spijker werd ge publiceerd MEJ. BAKKER VLIEGT WEER EEN KONING ALKMAAR. De Alkmaarse KLM-stewardés mej. Riet Kos telijk, die onlangs H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard op hun Amerikaanse reis in het vliegtuig vergezelde, veraange naamt thans als stewardess de reis van Koning Leopold en de Prinses de Rethy naar Zuid. Amerika. Zoals wij Zaterdag reeds meld den. maken Koning Leopold en zijn gemalin deze reis per KLM- toestel. Mej. Kostelijk vergezelde de hoge KLM-reizigers van Lis sabon tot Curacao. De reis was op 26 Februari begonnen. ATHLETIEKNIEUWS „OLYMPUS" ALKMAAR Na de successen in N. en Z. Holland, heeft de „Olympus" athleet Borst uit Hei loo, wederom een keurig succes geboekt, In de klassieke „IJzeren Man"-bosloop in Vught, wist deze Alkmaarder athleet. wederom be slag te leggen op een der ere plaatsen. ondanks de geheel nieu we omgeving en de zeer sterke bezetting. Vlak na de winnaar Willem v.d. Zeeland (A'dam), v.d. Veerdonck en Maliepaard die resp. 2e en 3e werden, kwam Jan Borst in volle spurt over de eindstreep, bewijzend dat ook N. Holland in deze wedstrijden mee gaat tellen. Om vlak achter deze cracks, die op internationaal, terrein, hun sporen reeds hebben verdiend, te eindigen, is zeer zeker een prach tige prestatie. Op onderstaande wedstrijden wordt door Olympus athleten deelgenomen: 7 Maart: G.A.C.-Hilversum (6 deelnemers). 14 Maart: Doves- Heiloo (Veldloop-kampioenschap- pen N.H., 17 deeln.); 21 Maart: Volewijckers-A'dam, Flora Park loop (10 deeln.) Winnaar 1953: B. Klasse. P Bleeker, Olympus. Startgelden voor al deze wed strijden, moeten a.s. Vrijdag afge dragen worden. Opgave „Sport- parade" en/of ..Athletiekwereld" eveneens a.s. Vrijdag. BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM Z.H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot: Kapelaan te Haarlem (O.L. Vr. Rozenkrans), de weleerw. heer B. J van der Spek, die kapelaan was te Beverwijk (H. Agatha). FEESTAVOND VAN „ST MONICA" HEILOO. In de Aula van de St Willibrordus Stichting werd door het cabaretgezelschap „Con- ny Delmonte" voor de R.K. Vrou wenbeweging St Monica afdeling Heiloo een drukbezochte cabaret avond gegeven. De presidente, mevr. de Win- ter-Veltman, begroette in het bij zonder de heren geestelijken en de afgevaardigden van de zuster organisaties uit Alkmaar, Eg- mond, Castricum en Limmen. Zij moest tot haar spijt constateren, dat aan de samenwerking tussen de R.K. verenigingen nogal wat ontbrak. Het geval was nl.. dat ook „De Hanze" op deze avond een feestavond had georganiseerd in de Rustende Jager. Zij ver trouwde dat deze onprettige ver houding door ingrijpen van de Raad van Overleg in den ver volge voorkomen zal worden en deed vervolgens een oproep aan de niet-leden om zo spoedig mo gelijk de gelederen van St Mo nica te komen versterken. Het vervolgens door genoemd gezelschap gebrachte programma viel erg tegen. Aan een beroeps gezelschap worden nu eenmaal 'hoge eisen gesteld en wij zijn in Heiloo wel iets gewend. Van het vertoonde noemen wij Professor Alfetti als illusionist-telepaath. Hij deed het goed en het publiek waardeerde dit dan ook met een hartelijk applaus. Ook Piet Schopman toonde zich een gerou tineerde pianist, doch hij deed afbreuk aan zijn optreden door te onbenullige mimiek. Jac. In- ara viel met enkele Indische dansen wel te waarderen, doch heel wat aanwezigen zullen wel aanstoot genomen hebben aan zijn „kleding". Iets dergelijks past nu eenmaal niet in ons katholiek milieu. Het optreden van Conny Delmonte kan ons niet erg bekoren, evenmin als dat van Ad. Backer. Zijn liedjes waren wel aardig, doch hij mist de voordracht en een reserve aan stemgeluid, die wij toch van een beroepsartist mogen verwachten. Rest nog het duo Wil v. Oijen. De enkele sketches brachten zij met zo'n omhaal en omslag, dat het publiek zich begon te ver velen en rumoerig werd. Ook als conferencier was de heer v. Oijen geen uitblinker en zijn langdra dige, van iedere humor gespeende voordracht, viel slecht in de smaak. Na de pauze werd het ver toonde aantrekkelijker, doeh bij geen benadering wist men de Vastenavondsfeer te bereiken. Na een verloting met zeer nut tige prijzen sloot mevr. de Win- ter-Veltman deze avond. Vermelden wij nog, dat geheel belangeloos medewerking werd verleend door de Music Players, die hun beste beentje voorzetten Bal-masqiié Rode Kruis BERGEN In het kader van de festiviteiten van 't Rode Kruis werd Zaterdagavond in de dan cing van de Rustende Jager een Bal-Masqué gehouden. Door de kunstschilders Karei Colnot en Jb de Carpentier waren de meest bonte, kunstzinnige en abstracte earn avals versieringen aangebracht Al heel spoedig heerste er een uitbundige stemming. De uitslagen waren: Individueel: le. „Lucifer." Kees Bos; 2e „Hartenvrouw Berger Bridgeclub," Mevr. Regnery; 3e „Oude Vrouw; 4e „Vlinder," Mevr Volkers; 5e „Hollandse molen;" 6e „Prikkebeen," de heer Volkers; 7e „Boerenkool met echte worst". Groepen: le „Van de wieg tot het graf;" 2e „Twee aardbeien": 3e „Atos en Portos;" 4e „Oude en nieuwe tijd;" 5e „Echtpaar uit het jaar 1900." Groslijslstemmiiig BERGEN Uitgebracht 302 stemmen, waarvan 7 ongeldig, 285 op het politiek advies en 10 op de vrije lijst. De puntenlijst is als volgt: van Baar 24; Bockxmeer 56. de Boer 43, Braakman 73, Clijnck 63, Elders 85, Groen 38, Hooij- schuur 44, Jong 91, Kalb 93, Knu- wer 63, Kortekaas 68. Laan 77. Lange 106, Roeleveld 20. Runder kamp 41, Smeets 33, Weel 19 en de Zeeuw 13. Jaarvergadering K.Y.P. HEILOO. De K.V.P. afdeling Heiloo hield haar jaarvergadering in het Gezellenhuis. De voorzit ter, de heer Schuijt, liet het af gelopen jaar de revue passeren: secretaris en penningmeester bo den hun jaarverslagen aan en werden door de voorzitter be dankt voor het gepresteerde. Be sloten werd vervolgens de contri butie niet te verhogen en de in ning op te dragen aan het be stuur en enkele anderen, die iets voor de goede zaak over hebben en hiervoor de tijd hebben. Ten slotte werden de a.s. Prov. Sta tenverkiezingen behandeld en enige plannen van het bestuur besproken.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3