Koste] BILJARTKAMPIOENSCHAP 2e KLAS LIBRE Katholieke jongeren luisterden naar politieke rede St Genesiusgaf een perfecte vertolking Castricum krijgt er tivee scholen bij ZAALED WA 't Zit Titelstrijd in Alkmaar Op handkar naar *t politiebureau Heerhugoivaard: van „Het Gouden Kalf" in het Noord-Oost-plan: Markt en Beurs Tijden honderdeA De fanfai de feestz Successen Tonegi 1 Puüina 4 Dinsdag 2 Maart 1954 Koelemeij begon met twee overwinningen ALKMAAR Gisteravond werd in hotel Eeres het biljart- kampioenschap 2e klas libre geo pend door de heer v. d. Schilden, besturuslid van het district Alk maar en omstreken. De eerste 'avond werd er bijzonder fel ge streden. Het waren de heren Koelemy en Bus, die het ivoor aan het rollen brachten. Na vijf beurten was de stand 11-31 voor Koelemy, maar Bus bleef niet toe zien. In de 13e beurt maakte hij een mooi gespeelde serie van 30. Daar was Koelemy even van uit het veld geslagen. In de 18e beurt liet Koelmy een 27 noteren. Het was Koelemy, die uiteindelijk de partijuitmaakte Koelemy ISO 45 27 3.33 Bus 115 45 30 2.55 In de partij Ruiter-De Graaf gaf Ruiter de toon aan. Hij is zeer zeker een van de kanspaar den. De Graaf is ons tegengeval len. Hij zal in de komende dagen nog wel iets anders laten zien, want hij kan veel beter. Ruiter 150 32 21 4.68 De Graaf 104 32 20 3.25 Kamp en De Boer, twee oude rivalen, hebben strijd geleverd. Kamp was in het begin zeer sterk. In de 10e beurt speelde hij met een moyenne van S. Latei- vlotte het echter minder. De Boer heeft goed partij gegeven, hij was niet erg gelukkig. Toch is hij ook een van de heren, met wie geducht rekening moet wor den gehouden. Kamp 150 34 32 4.41 De Boer 122 34 15 3.53 Wester heeft tegen Poetskoke zeer goed gespeeld. In de 10e beurt stond hij nog ver achter, maar nadien kwam hij sterk op zetten, met series van 19, 26, 15. Hij maakte het hoogste moyenne van de avond f5.55) een zeer goede prestatie van Wester. Poetskoke moest met 121 caram boles genoegen nemen. Wester 150 27 26 5.55 Poetskoke 121 27 18 4.48 De laatste partij van de avond kwamen de heren De Boer-Koe- lemy voor de tweede maal aan 't biljart. Koelemy begon zeer goed. In de 3e beurt was de stand 55-29 Maar De Boer vocht wat hij waard was. Hij wilde zijn tweede nederlaag voorkomen. Maar Koe lemy had geen genade met De Boer. Hij maakte de partij uit met een prachtig moyenne. Koelemy 150 26 23 5.76 De Boer 97 26 20 3.73 PTT-montPur uit Alkmaar een jaar naar Amerika ALKMAAR Als een van de acht ondernemende vertegenwoor digers van de Nederlandse indus trie gaat de heer Engel H. Prins uit Alkmaar, monteur bij de te lefoondienst van de P.T.T. voor ongeveer een jaar naar Amerika, om daar te werken in een fabriek in een dergelijke functie als hij hier vervulde Deze verandering heeft hij te danken aan het „work- study-trainingprogram" van „het Bureau voor buitenlandse werk zaamheden." Hij werd aangezocht door de Contactgroep Opvoering Productiviteit in Den Haag. Hij maakt deel uit van een groep van acht Nederlanders, die zal worden ondergebracht in studentenverblij ven van verschillende Amerikaan se universiteiten, die uiteraard in de nabijheid van hun tijdelijke werkkring zijn gelegen. In hun vrije tijd zrillen zij een aantal speciale cursussen volgen. Drie van de acht Nederlanders, waar onder de heer Prins, zijn Zater dag met het m.s. ..Westerdam" naar New York vertrokken, waar zij 8 Maart zullen aankomen. KLEINGOED IN DE RAAD ALKMAAR. B. en W. stellen de raad voor, mede op advies van enkele vrouwenorganisaties, als zijn oordeel uit te spreken, dat de uitbreiding van het leerplan van de Huishoud- en Industrie school met cursussen voor huis- houdelijke en gezinsvoorlichting nodig is. De raad zal tevens te beslissen krijgen over een voorstel tot verlening van een eenmalige subsidie, groot f 300.aan de Speeltuinvereniging „Ons Kin- derbelang" te Oudorp, die nabij de Frieseweg een speeltuin ex ploiteert, waarvan vele Alkmaar- se kinderen gebruik maken. Er is een voorstel tot benoe ming van mej. R. M. E. Berkhout, onderwijzeres aan de openbare lagere school te Steenwijksmoer, tot onderwijzeres aan de Van der Leeuwsohool, in de vacature- mej. Verzandvoort. B. en W. stellen voor tot be noeming over te gaan van een lid van de Commissie van Bijstand voor financiën, voor de lichtbe- drijven en voor het sportpark en bovendien van een lid in de 3e afdeling van de raad. Deze be noemingen zijn noodzakelijk ge worden door het overlijden van de heer Sietsma. RKAFC traint vanavond niet ALKMAAR De avondtraimng van R.K.A.F.C. op het Gem. Sportpark kan hedenavond geen doorgang vinden. Vergeefse inbraak ALKMAAR In de nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in een zaak van voedergranen aan de Noorderstraat. De toe gangsdeur was verbroken en de brandkast geforceerd, waarschijn lijk met breekijzers. In de kast bevond zich echter geen geld of andere voorwerpen van waarde. Er is dan ook niets vermist. De zaa'k is in onderzoek. EERSTE LUSTRUM KLAVERJASCLUB ALKMAAR De klaverjasclub „In 't Klein" bestond dezer dagen vijf jaar. Ter viering van het eer ste lustrum werd een feestelijke bijeenkomst gehouden, waarvoor begrijpelijkerwijs goede belang stelling bestond. In zijn openings woord liet de voorzitter de afge lopen iaren nog eens de revue passeren. Hij kwam tot de con clusie. dat die .jaren voor de jonge vereniging over het algemeen uit stekend waren geweest. Hij dacht ook aan de goodwill die „In 't Klein" reeds gekweekt had door het organiseren van een drive ten ba-te van de mensen in de lighal- len en de Zweedse barakken, als mede aan de medewerking, die de K.J.C steeds geeft aan aile dri ves. die voor een goed doel wor den georganiseerd. De goodwill kwam tot uiting in de vele bloem stukken en dankbetuigingen, die de vereniging bij de viering van dit heuglijke feit mocht ontvan gen. Vanzelfsprekend was het, dat na het officiële gedeelte de kaar ten op tafel kwamen. Het werd zodoende een zeer gezellige avond die de jubilerende klaver jassers niet spoedig zullen verge ten. Eervol ontslag brandmeester ALKMAAR B. en W. heb ben met ingang van heden aan de heer G. de Wit, wegens het bereiken van de gestelde leeftijds grens, op zijn verzoek eervol ont slag als brandmeester verleend. Zoals wij reeds hebben vermeld, I daarom als het gouden kalf hebben B. en W. in de vacature wordt begroet. Door een toeval BERGEN Als P. J. uit Ber gen dronken is, dan wil het wel eens gebeuren dat hij onhandel baar wordt. Uit dit ervaringfeit heeft hij destijds zelf de conclu sie getrokken dat hij zich moest onderwerpen aan een ontwen ningskuur. Maar die kuur heeft weinig uitgehaald, omdat de man in Zeeland weer aan de drank is geraakt. Op 2 Januari j.l. had hij weer te diep in het glaasje geke ken. Hij belde bij zijn overbuur man in Tuindorp aan, die hij wenste te spreken, maar het doel van zijn komst werd niet duide lijk. De buurman wilde zijn naar Bacchus riekende gast wel kwijt, maar die ging niet vrijwillig. En toen hij eenmaal de deur uit was wilde hij de tuin niet verlaten. Toen hij tenslotte de weg naar zijn eigen huis had gevonden, was de politie al opgebeld en de vrouw van de boemelaar, die bang voor haar hachje was, vond het maar wat best dat de politie mannen hem wilden meenemen. Maar ook dat ging niet zonder tegenstribbelen. De man, die aan vankelijk al een mes cfp zijn huismuur had geslepen en drei gende taal had geuit, verzette zich uit alle macht. Drie politie mannen konden het niet met hem klaren en tenslotte moest J. op een handkar naar het poli tiebureau worden vervoerd. Het naspel van deze affaire diende gisteren voor de Alkmaar- se Politierechter. De Officier van Justitie, mr J. C. V. Meischke, eiste wegens huisvredebreuk en weerspannigheid 2 maanden ge vangenisstraf, maar de Politie rechter wilde eerst een onderzoek instellen naar de mogelijkheid deze man in het kader van een voorwaardelijke veroordeling een ontwenningskuur te doen onder gaan. FEESTVERGADERING R.K. MIDDENSTAND HEILOO. In de Rustende Jager hield de R.K. Middenstand afd. Heiloo een feestavond, waar bij de voorzitter, de heer H. Groot, in de feestelijk versierde zaal een welkomstgroet kon toe roepen aan 120 damep en heren leden. Hij memoreerde de grote acties, welke momenteel aan de orde zijn, zowel bij de regering als in de Middenstandsbonden en wekte daarom eenieder, ook en vooral de dames op, de Bond krachtig te steunen, opdat zij krachtig pal kan staan tegen alle invloeden, welke de middenstand bedreigen. In een gloedvolle rede schilderde de spr. de aanwezigen groei en bloei van de Bond. Daarna gaf hij het woord aan het „Alcmaria Cabaret" onder leiding van Ned. de Vries. Het aardige hiervan was dat ook onze plaats genoot Klaas Komen hierin mede speelde en op voortreffelijke wij ze met gezonde humor de zaal deed daveren van het lachen. Ook de Westfriese voordracht van mevr. de Vries viel zeer in de smaak. Het was dan ook geen wonder, dat de voorzitter het gezelschap na afloop van harte feliciteerde met het schitterend succes, en een hartelijk tot weerziens toe riep. Daarna volgde nog een gezel lig samenzijn met bal, dat de aan wezigen nog lang bijeenhield. N.K.J.B.-filmavond HEILOO Morgen, Woens dagavond om 8 uur geeft Pater Kallenberg, voor de leden van de N.K.J.B. een zeer interessante filmavond over het leven in een klooster. Aan deze film gaat een korte inleiding vooraf. Wii spo ren al onze leden aan, beslist deze mooie en leerzame film te bezoeken. Komt zoveel mogelijk op tijd. SCHOORL Men mag bij een uitvoering van dilettanten nu eenmaal niet de maatstaf aanleggen, die men gebruikt bij het beroepstoneel ,doch zou dit wel het geval zijn, dan was ,.St. Genesius" er ongetwijfeld niet ongunstig afgekomen. ..Het Gou den Kalf" van Mar Jansen en Gerard Nielen is niet nieuw en het gegeven tamelijk oud Mevr. Smith en haar beide kinderen, een zoon en een dochter, „staan" nogal op hun stand of liever zij leven ver daarboven en daar mee dan ook boven napa's porte- monnaie, hoewel de heer Smith een goed pensioen heeft. Het gezin zit hierdoor bij alle leve ranciers „vast". Men meent dat er huln komt opdagen in de vorm van een schatrijke neef. die benoemd zijn zoon, de heer P. G. de Wit, adjunct-brandmeester van het corps „Burgerplicht". komt de neef hierachter en wis selt met zijn secretaris,van naam'. Dit heeft natuurlijk de* -gebruike- Dierenbescherming CASTRICUM Dezer dagen vergaderde de gemeenteraad. De publieke tribune was geheel be zet toen burgemeester Smeets opende. De heer Jav. v. d. Meij was wegens ziekte afwezig.. Aan de orde kwam de subsidiëring van de jeugd- en gymnastiekver enigingen. De voorgestelde sub sidie werd met algemene stem men aangenomen. De voorstellen tot het komen van een speelterrein voor de jeugd had algemeen bijval. Na enige hamerstukken betreffende de verhuur van gronden en wo ningbouw; nam de raad kennis van een verzoek van St Pancra- tiuskerk en schoolbestuur tot het bouwen en beschikbaar stel len van gronden voor een zes- klassige school voor gewoon la ger onderwijs. De raad kon zich met deze voorstellen in zijn ge heel verenigen. Eveneens werd goedkeuring gegeven voor de bouw van een openbare school voor uitgebreid lager onderwijs. Beide scholen zijn in het Noord- Oostplan opgenomen Sinds enkele weken zwerft Voorschotten aan de besturen een hond van middelmatige van bijzondere scholen werden grootte in de omgeving van het oveneens goedgekeurd. Een voor- Beyershof te Heiloo. Kentekenen; stel tot het verlenen van een cre- reu, lang haar, bruine kop en 5 diet voor het instellen van een rug. Adres: Beyershof 4. Heiloo. structuur-onderzoek voor de ge- Ter beschikking van een boer- meente had geen bezwaren. Mej. derii is een gezonde kat. Men wordt er aan herinnerd. j dat alleen aangereden en over- i reden dieren gebracht mogen worden. Men verzorgt de dieren zelf enkele dagen, waarna de Dierenbescherming voor plaatsing zorgt Eigen dieren mogen niet langs deze we? geplaatst worden, l Jaardag van H.M. de Koningin PROGRAMMA VOOR KONINGINNEDAG CASTRICUM. Nu oo de ver- aar, eenieder vrijaf zal worden gegeven, heeft het Oranjecomité besloten voor die dag een pro gramma samen te stellen, waar aan iedereen zal kunnen deelne men. Voor de uitvoering van Adres inspecteur: C. Verwer, Zaagmolenstraat 36, Alkmaar. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Anne- lies, d.v C. W. v. d. Meulen en dergelijk programma doet het E. Dekker: Martha M., d. v. G. P. comité een dringend beroep op Hoogland en M. C. Dekker; Petrus de verenigingen (muziek, zang, M. M., z. v. P. J. Baars en M. sport, etc.) hun medewerking te SCholtén; Maria' A. P. J„ d. v. J. willen verlenen en daarvan zo B. C. P. Vinken en M. J. C. C. de spoedig mogelijk kennis te geven. Groot; Hendrica J. P. C„ d. v. J. Het Oranjecomité 'heeft jaarlijks Kindt en J. C. Vet; Cara, d. v. N. in zijn programma de zorg voor J. de Winde en C. C. de Jong; 2000 schoolkinderen, waarvoor het Willem C.. z. v. D. C. Ber-khouwer tevens een beroep doet op parti- en L. C. van der Neut; Jacoba J., culieren en de jeugdbeweging d. v. J. Godijn en T. C. A. de voor de uitvoering van het jeugd. Moei. program. Eenieder die zijn Getrouwd: Anton H Weiier en medewerking zou willen en kun- Maria G. M. Mentink; Gera^dus J. nen verlenen om 30 April tot een Lut en Cornelia A. M. Roobeek; waardige feestdag te maken, geve Jan A. Terluin en Johanna M. E. hiervan spoedig kennis aan het Zonneveld; Jan ter Burg en Jo- qornité. Aan de hand van binnen- Ihanna Liezemejjer; Roelof W. gekomen plannen zal in gezamen. Zaadnoordjjk en Catharina E. lijk overleg het programma wor- Schortinghuis. den samengesteld. J M. van Doorn werd met alge mene stemmen benoemd als hoofd voor het Tehuis voor Ou den van Dagen. Regeling van verhuur voor de exploitatie aan het strand waar bij de heer Twisk de opmerking maakte om ingezetenen zoveel mogelijk in de gelegenheid te stellen ir. te schrijven, werd aan genomen. Het voorstel van B. en W. om een crediet van f 30.000,inzake een noodoplossing voor de af voer en verbetering van afval water doordat het zuiveringssta tion zulks niet in zijn geheel meer kan verwerken en vooruit lopend op het grote plan tot al gehele 'verbetering door recht streekse afvoer naar het Alkma-ar- dermeer werd aangenomen ge zien de rapporten van deskundi gen. De voorzitter hechtte hier aan zeer grote waarde. Aan het einde van de rondvraag dankte de heer Berlee B. en W. en de gehele raad voor het cadeau en de gelukwensen die hij bij zijn zilveren huwelijksfeest mocht ontvangen. „OERKRACHTEN" CASTRICUM Twee uitvoe ringen, goed bezette, soms over volle zalen, uitstekend spel onder regie van N. Ma-reé: dat waren de resultaten van het optreden van de gemengde toneelgroep St. Pancratius. „Oerkrachten", een spel in 5 taferelen van klucht en grappen, ging er -bij de belangstellenden als gesneden koek in en vele ovaties mochten de spelers en speelsters dan ook in ontvangst nemen. Een der hoofdrolspelers, Alexander Pinderohle, de heer Kroon, speelde de rol van pan toffelheld prima, bijgestaan door de dienstbode Suzanna (mej. Th. Vervoort) met als geduchte te- gen-speeltser zijn vrouw Clemen tine (mej. A. M. Castricum). Prof. Mara-tzke, de krachtmens, zowel als de hotelgasten Bartho lomew Protter (de heer Schram) en zijn geheime aanbidster Theo dora (mevr. H. Alkemade Beentjes) die een gastrol ver vulde, speelden voortreffelijk. Napoleon, een nieuweling bij Pancratius, (de heer A. v. d. Veen) bleek een zeer goede aan winst te zijn, o.a. omdat deze speler beschikt over een enorm stemgeluid. De dubbelrol-speler, de heer Noordover, toonde zijn kunnen als altijd: rolvast en met ervaring. Het verloofde paar mej. C. Vervoort en haar aanbidder lijke verwikkelingen tengevolge, vooral ten aanzien van de aniou- reuse kwesties, die hier de hoofd rol spelen. Het stuk is^ doorweven van werkelijk geestige zetten en ge zegden, die het luisteren al-leen reeds tot een genoegen maakten. Wanneer men daarbij voegt het keurige spel en de perfecte rol- kennis. moet -men tot de erken ning komen, dat de uitvoering volledig is geslaagd niet alleen, maar een succes is -geworden. De rol van Papa Smith werd op uitnemende wijze gespeeld dooi de heer S. Opdam, op waardige wijze geassisteerd door zijn ..def tige" echtgenote (mevr. Opdam- Witteveen). Eva (Bets Bakker) en Freddy (F'-ans Kaandorp Fz.), hun „kwasten" van kinderen, ver. v-ulden hun rol op de juiste wijze. Elly, hun nicht en 'huisgenootje, het bijbehorende „goede" kind, dat haar familie vaak bijspringt in financiële moeilijkheden, werd keuri-g vertolkt door Tinie Witte brood, Bertha (mevr. Opdam— Hoebe), de goed van -de tongriem gesneden dienstbode met het gou den hart. verover-de stormender hand de zaal. Tom. de chauffeur-huisknecht, was het prototype van de oudere vrijgezel, die zijn burgerlijke staat wel enigszins verwenst bij zo-veel minne-kozende paartjes. De -heer Joh. Louter spee-lde deze rol on verbeterlijk. De -heer Jb. Kaandorp -gaf een goede vertolking van de rol van Bernard v. d. Bilt, een rijkgewor. den rulbber-magnaat. Eugène, zijn zoon, „Het Gou den Kalf", werd keuri-g en be heerst gespeeld door de heer Kees Kaandorp, Hetzelfde geldt voor zijn secretaris Adam Forster (G. Louter). Riet Kaandorp gaf een gave vertolking van de rol van de aan stellerige Freule de Monte Carré, die eveneens op jacht was naar het gouden kalf. Zelfs de kleinste rol, die van Gracy Kel-ler, de verloofde van Adam Forster, werd goed ge speeld door All Lo-uwe. „St. Genesius" kan met haar regisseur, de heer Jac. van Baar, op een werkelijk succesvolle avond terugzien. Hoewel de tweede avond de zaal best was bezet, was de op komst de eerste avond uitgespro ken slecht. De parochianen mogen heus wel iets meer waardering tonen voor hun toneelvereniging, die moeite noch kosten spaart o-m goede uitvoeringen te geven. „St. Genesius'" kan de toets der critiek met andere verenigin gen zeker glansrijk doorstaan. Geslaagd SCHOORL Te Den Haag slaagde voor de C.N.V.V, voor het examen coupeuse Lingerie B en Jongenskleding mej. Marijke Wil- deboer, die werd opgeleid door mej. G. Dapper, modevakschool te Schóorl. Het verkeerde woord WINKEL Wie langs de weg timmert staat bloot aan critiek. Alzo de gemeentesecretaris van Winkel, die kennelijk iets ge daan had, dat minder naar de zin was van de M. Deze althans, had de ambtenaar enkele termen naar het hoofd geslingerd, die de Politierechter niet wilde herha len, zodat wij dit ook niet kun nen doen. Zij waren echter ern stig genoeg om de M. te doen veroordelen tot een geldboete van f 75 of 25 dagen. HEERHUGOWAARD De K.V.P.-jongeren organiseerden in de grote zaal van de 'heer v d. Heiligenberg een avond voor de katholieke jongeren, waar de heer v. d. Vall. propagandaleider van de kring Haarlem van de K.V.P., een uiteenzetting gaf over de politiek, voor ruim 70 aanwezi gen, onder wie de zeel-eerwaarde heer pastoor, kapelaan Obdam, de heer C. Kok. voorzitter van de K.V.P., afdeling H.H. Waard en enkele K.A.B.-bestuursleden. In zijn openingswoord zei voorziter Arie Smit dat hij het helemaal niet eens was met de genen, die de K.V.P.-jongeren de vraag hadden gesteld, of der gelijke avonden nu wel enig nut hebben, .Spr. betoogde, dat men in H.H. Waard gewend is alles parochieel te zien en te doen. Men -weet niets van het leven en werken in andere parochies af. Door deze avonden te organiseren kunnen wii elkaar beter leren kennen en begrijpen Boven dien: wij zijn allen verschillend georganiseerd, zowel in de K.A.B. de L.T.B. als in de Middenstands- vereniging. Ook hier, 'betoogde voorzitter Smit, bindt men zich zo graag aan het nauwe kringetje van de organisatie. Ook hier is bet van groot belang eikaars moeilijkheden te leren kennen en begrijpen. Rede Na deze uiteenzetting, die vol gens de voorzitter het belang van een dergelijke avond geheel rechtvaardigde, begon de heer v. d. Vall ziin politieke rede. Men bedrijft politiek aldus de in leider - om een staat de orde nen. Die politiek wordt, door verscheidene groepen der be- volkincr uitgevoerd. Zii ziin ver- teeenwnnrdifd in C.H. VVD A R.. C.P.N.T P.v.d.A. en K.V.P. FTke ernep onderwierp spr. aan ^en beschouwing. Diep ging bü "I on de werkwijze van de D.vd.A. n.a.v het gezegde van orof. Romme over kleurbeken- r>en. Snr. betreurde het. dat de Ka.thoJi«ken in de P.v.d.A. maar niet willen inzien dat hun plaats m d» K.VP .is en niet in de P v.d.A. Hierna volgde een grien-bpirrekin? en een discussie Vrmiwenheweaing vierde feest LIMMEN De Kath. Vrou wenbeweging heeft in de met slingers en bloemen versierde zaal van het parochiehuis St. Maarten zeer gezellig vasten avond gevierd. Aanwezig waren 170 leden. Dat het aantal leden zo gestegen is. is te danken aan enige da-mes, die door haar actieve medewer king 80 nieuwe leden wisten te werven. Aan deze dames werd dan ook bij de opening door de voorzitster een speciaal woord van dank gebracht. De avond werd door de leden zelf verzorgd met zang en -to neelstukjes. wat, bijzonder goed in de smaak viel. Tot slot werd nog een ver loting -gehouden ter dekking van de kosten. De pi-ijzen hiervoor beschikbaar, waren bijna alle door de leden zelf en enkele middenstanders gegeven. Een bandje verhoogde nog de gezelligheid van deze uitstekend geslaafde avond. Gvnsliiststemminsc LIMMEN De groslijststem ming van de K.N.P alhier voor de Prov. Staten heeft het vol gende resultaat opgeleverd: Uitgebrachte stemmen 178. waarvan 173 -geldig. Het Politiek Advies kreeg 167 stemmen, ter- wii] od 6 stembiljetten de can didate!! anders waren genum merd. Kookcursus EG-MOND AAN DEN HOEF Op initiatief van mej. A. Luyckx, maatschappelijk werkster alhier, wordt een kookcursus georgani seerd, onder leiding van een lerares van de Huishoudelijke Voorlichtingsdienst ten platte- lande. Duur van de cursus is 6 lessen, die wekelijks zullen -worden gegeven in de R.K. frö belschool aan de Slotweg te Eg- mond aan den Hoef, telkens op Woensdagavond. Doel is het leren bereiden van eenvoudige maal tijden. Deelneming staat nog open. Het cursusgeld -bedraagt slechts f 2,50 Bedrijf verkookt EGMOND AAN DEN HOEF Naar wij vernemen heeft de heer C. v. d. Molen zijn huis en bedriJf overgedaan aan de heer J. N. Orij te Rinnegom. Nieuwe huisnummers EGMOND AAN DEN HOEF In de maand Maart zal de nieuwe luusnumrnerinp een feit worden. Een grote verbetering, want de doorlopende nummering was voor de niet-ingewiiden steeds_ op nieuw 'n struikelblok. De nieuwe nummering gaat uit van de hoofdweg, n.l. de Herenweg. Rechts van die weg komen de even nummers en links de on even. Bii de nummering van de overige wegen dient men uit te gaan van de hoofdweg, tei'wiil ook on deze wegen rechts de even nummers en links de on even nummers zullen zijn. De doorlopende nummering komt dus te vervallen. Vanaf het mo ment dit de nieuwe nummering in werking treedt, zullen dus alle straten, wegen pp nleinen een eigen nummering krijgen. met de spreker. De dames (goed vertegenwoordigd) stelden de vraag, wat of de plaats is van de vrouw in de politiek. Krachtens haar emancipatie aldus de heer v. Vall heeft de vrouw haar stemrecht, dat wettigt haar volledige deelneming aan de politiek en ook haar juiste vertegenwoordiging in de regering, Spr. vond overigens de vertegenwoordiging van de vrou wen in de regering te gering. Daarom zo betoogde hij meer activiteit en ontwikkeling in de politiek voor de vrou-w. Met lof geslaagd HEERHUGOWAARD-ZUID Onze plaatsgenoot de heer Th. Dekker Janzn., wonende aan de Janglijnis-weg alhier, slaa-gde een dezer dagen -met lof aan de Universiteit te Amsterdam voor doctorandus in de wiskunde. Loop der bevolking AKERSLOOT In-gekomen personen: Petrus J. Spellen en echt-gen., onderwijzer, van Haar lem. Nieuwe Gracht 22 naar Zui dervaart 378a; Adriaan Bouterse, onderwijzer, van Rotterdam, Gor- delwe-g 199a, naar Juliaoaplein 11; Nicolaas H. Bakker, chauf feur, van Schagen, Corn. Bokstr- 27 naar Hoogegeest 45. Vertrokken personen: Marigare- tha A. M, Kuijs, zonder beroep, van Hem weg 140 naar 's-Graven- ha-ge, Amsterdamse veer kade 32; Hendrikus A. J, van Tien-en en gezin, onderwijzer, van Zuid-er vaart 378a naar Franek-er, Upeij- sinigel 31. Terug uit Korea AKERSLOOT Dezer dagen keerde onze oudplaatsg-enoot de heer S. P. Leijen uit Korea terug. Hij heeft ruim een jaar in Korea vertoefd en maakte d-ee-1 uit van het Regt. van Heutz. Burgerlijke Stand AKERSLOOT Geboren: Mar- garetba Cecilia Maria, d. v. Ni colaas Kaandorp en Marg-aretha M. Kerssews, Bosohweg 184d. Ondertrouwd: Nicolaas Bruijn, 22 jaar, te Den Helder en Geer- Straat- en marktliandel WARMENHUIZEN Dezer dagen vond er een vergadering plaats van straathandelaren in bloemen en marktkooplui, welke tot doel had. om een afdeling op te richten voor Alkmaar en om streken Door omstandigheden is dit. niet gelukt. Limmen en Bever wijk tellen reeds 50 leden. Wel trad er een lid uit Alkmaar toe, dat direct de propaganda ter hand zal nemen. Nu er reeds een afd. in Limmen en Beverwijk is werd er een definitief bestuur gekozen dat bestaat uit de heren P. Nii- man, voorzitter, Limmen: A. Spaansen, 2e voorz., Warnu ui- zen; A. Nuijens, secretaris, Lim men; J. Beentjes, penningmeester, Limmen en J. Wit, 2e penningm., Limmen Vergadering Stille Omgang WARMENHUIZEN 'Dezer dagen vond bovengenoemde jaar vergadering plaats. Besloten werd wederom met bussen naar Am sterdam te gaan op Zaterdag 6 Maart samen met de afd. Sohoorl, om aldaar de jaarlijkse Stille Om gang te houden. Vooraf is er des avonds in onze parochiekerk om half elf Lof. De Stille Omgang vangt 12.45 uur aan; de H. Mis om half 3 in de kapel aan de Lau riersgracht, waarna vertrek naar Warmenhuizen. Bij loting om gra tis mee te reizen viel het lot op A. Ligthart Pz. en P. Mosch Pz. Na deze huishoudelijke verga dering hield kapelaan van Veen een lezing over de H Stede, en de betekenis daarvan, welke met aandacht werd gevolgd Spr. gaf iedere pelgrim de raad, toch voor al met devotie te bidden voor on ze vervolgde priesters, broeders en zusters die zo enorm veel te lijden hebben achter het ijzeren Gordijn, alsmede voor de vijan den van de Kerk. Voorzitter hoopte dat speciaal in dit Mariajaar zich een record aantal deelnemers zou opgeven. Dit kan uiterlijk tot Donderdag 4 Maart bij een der bestuursleden A. W. P. de Moei, P. Blokker en P. Mosch. Prijs f 2,30, vertrek di rect na het Lof. Geslaagd BROEK OP LANGENDIJK Onze plaatsgenoot de heer J. II. Donner is aan de Stichting Kli nisch Hoger Onderwijs te Rotter dam geslaagd voor het artsexa men. Bijeenkomst K.A.B. voor dames gaat niet door WAARLAND Op de feest- vergaderi'ng der afd. Waarland truida Maria Olgers, 21 jaar, ie 1 van de KAB ter gelegenheid van Nor i J de heer J. Zaal droegen het nodige er toe bij om het stuk goed tot zijn recht te doen ko men. Zelfs de politie, de heer W. Zaal, deed zijn werk zonder man keren. Al met al een groot succes voor onze toneelgroep die de Ier te Broek op Langendijk is vele belangstellenden een prettige aangewezen de heer P. Schoen avond bezorgde. B. D. maker van Noord-Scharwoude. BROEK OP LANGENDIJK Onze plaatsgenoot de heer J. Kostelijk, hulpbesteller bij de P. T.T. gaat 12 April met de „Zui derkruis" naar Canada. In de vacature voor hulpbestel Akersloot. Gehuwd: Fredericus J. Kraak man, 3'5 jaar, te- VGravenha-ge en Margaret-ha A. M. Kuijs, 31 jaar, te Akersloot; Johannes Reijnders, 23 jaar, te Castricum en Cornelia M. Terluin. 23 jaar, te Akersloot. Overleden: Maria J. Verduin, 61 jaar, eohtgen. van Johannes Krom. Niedorper Motorclub Nw. NIEDORP Een dezer dagen hield de Niedorper Motor club haar jaarvergadering, waar vrij veel belangstelling voor be stond. Besloten werd op de a.s. regionale vergadering te Alkmaar voor dit seizoen weer een 5 tal behoorlijke ritten aan te vragen, waaronder de traditionele Èlf- dorpentocht en de Bloesemrit. Evenals vorig jaar zal naast de K.N.M.V.-clubcompetitie, weer 'n onderlinge competitie worden ver reden met de clubs uit Oostwoud en fieerhugowaard In Maart en April zullen enkele filmavonden worden gehouden. De controleurs zullen van stem peltjes worden voorzien bij hun taak. De heer C. Wit werd aange steld als commissaris voor 't ma teriaal. De heer Ab. Smit uit Lut- jewinkel kwam in het bezit van .de kampioensbeker zware klasse. De heer J. Scheurs uit Lutjewin kel werd clubkampioen voor de lichte klasse. Op het programma stond ver der bestuursverkiezing wegens aftreden van drie leden van het bestuur. Gebrek aan tijd was de oorzaak dat de heren J. Mole naar, G. van der Stok en J Blok ker zich niet herkiesbaar stelden. Het nieuw gevormde bestuur bestaat nu uit de heren M. Dek ker. voorzitter; P. Boere. secre taris; Jb. Blokker, penningmees ter; J. Bossen, Jn. Blokker; Ab. Smit en A. A. Wagenaar, commis sarissen. Bij de rondvraag stelde de heer M Dekker voor er in de districts- vergadering op aan te dringen de eigen ritten niet mee te laten tel len voor het kampioenschap. De mensen, die deze rit uitzetten, kunnen namelijk nooit deelnemen aan de thuisrit. Na afloop werden sportfilms vertoond door de heren E, Band en Jb. de Vries. EEN WERKKRING IN DE STAATSMIJNEN WARMENHUIZEN Dezer da gen werd in café Pronk in samen werking met het Gewestelijk Ar beidsbureau een uiteenzetting ge geven over een goede en zekere toekomst in de Staatsmijnen. De heer Th. Wekkamp behandelde uitvoerig de gunstige arbeidsvoor waarden, o.a. uitbetaling van lo nen, gezins- en kindertoeslagrege ling, verlof verstrekkingen en werktijden, alsmede de pensionne ring op 55-jarige leeftijd, die na 35-jarige diensttijd is vastgesteld op f 3500 per jaar. Dienstplichti gen hebben vrijstelling van mi litaire dienst. Hierna werd de jubileumfilm vertoond „De Zwarte Stroom" van de Staatsmijnen in Limburg. De ze gaf een duidelijk beeld van de werkzaamheden in de mijnen, waar 40.000 mensen, van wie 16.000 op een diepte van 700 meter hun brood verdienen. Na de film behandelde de heer L. Franssen zeer uitvoerig de vei ligheid en de gezondheidszorg bij de mijnen. De veiligheid, aldus spr., was zeker zo goed te noemen als in elk ander bedrijf boven gronds. De ziekte, die vroeger veroorzaakt werd door kool- en steenstof, is grotendeels ondervan gen doordat bij het boren van de kolen, de steenkolenlaag onder hoge druk van water staat. Ten slotte was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waar 'n goed gebruik van werd gemaakt. De heer Th. Wekkamp beantwoordde ieder naar genoegen. het gouden jubileum der R.K. Landarbeidersbond „Sint Deus Dedit" was het besluit genomen om op 9 Maart 1954 een bijeen komst voor de dames der KAB- ers te organiseren. Naar wij ver nemen 'kan deze bijeenkomst we gens bijzondere omstandigheden geen doorgang vinden. Veemarkt Alkmaar Aangevoerd: 4 paarden f 500 f 750; 64 koeien f 600f 1075 per stuk; 1-e kwaliteit 1 2.75f 2.86. 2e kwaliteit f 2.60—f 2.75, overige soorten f 2.40f 2.60 -per kg; 327 nuchtere kalveren f 32f 72; 3 vette schapen (geen notering), 215 varkens, zware varkens/vlees varkens f 1.90f 1 95, lichte var kens f 1.70f 1.90, zeugen f 1.76 f 1.84 per tag. De aanvoer van koeien, vooral de pari-ma kwaliteit, was vandaag al hee-1 gering. Toch is de vraag niet groot ge-weest zodat de han del ma-ar traa-g verliep, waarbij voor de 2de en mi-ndere soorte-n even (hogere noteringen moesten worden besteed. Het aan-bod van kalveren kan hier steeds geplaatst worden. Bij verhoogde aanvoer was de handel goed te noemen, terwijl de dieren over het geheel duurder verhan deld zijn. Het trage verloop bij de koeien is hieraan niet vreemd. Geslacht ko-men d-e kalveren o-p f 1.- f 1.10, afgeslacht van f 1.35f 1.45 en afgeslacht en uit gebeend van f 2.05f 2.25. Ook varkens waren er veel te weinig. Toch is de handel maar traag verlo-pein; alleen de vlees- varkens waren goed te plaatsen. De geringere aanvoer heeft wel tot gevolg gehad, dat men tegen hogere prijzen moest inkopen. Veemarkt Alkmaar ALKMAAR, 1 Maart. 4 paar. den f 500750; 63 vette koeien f 600—1075; le kwal. f 2.75—2.86 per kg; 2e kwal. f 2.602.75; ove rige soorten f 2.'402.60; 300 nuahtere kalveren' f 3272; 185 varkens: zware varkens f 1.85 1 95 'ALKMAAR, 1 Maart Witlof A 55-71, B 49-54, rode kool 7- 12.50, savoye kool 13-19, groene kool 16-40, spruitkool A 45-70, B 15-42, boerekool 45-52, Goud- reinette K 31-38, Jonathan K 32, H 34, rode bieten 4.50-7, winter peen 5-7.50, waspeen 12-37, uien 3-9.50, prei 10-29, selderie 23, knolselderie 4-8, St. Rémy H I 37, IJsbout peren 36-37. TEXEL. 1 koe f 800 24 big gen f 40—65; 5 schapen f 30-110; 52 nuchtere kalveren f 3555. NOORD-SCHARWOUDE, 2 Mrt. 17.000 kg. uien 8.409.70, grote 7.70—8.70, drielingen 13.0015.00; 1100 'kg. kroten A 6.70- 2500 kg. peen B 5.00—5.80, C. 5.00; 130.000 kg. rode kool 7.0013.70; 35.000 kg. gele kool 7.0018.70; 140.000 kg. Deense witte kool 6.0010.30. WARMENHUIZEN 2 Mrt Uien 8.608.80; grove 7.60; drie lingen 9.109.40; nep 13.10—14; geel 816.40; rood 712.20; wit 6.10—9.80. AMSTERDAM, 1 Mrt Bin nenlandse granen, (boerennot.) Witte tarwe 2627.20, rode tarwe 2626.95. zomergerst 2323.60, wintergerst 2122, haver 23 23.50, groene erwten 4649.50, bruine bonen 8590, paardebonen 2930, duivebonen 4042.50, kar- wijzaad 110117, blauw maan zaad 120135, geel mosterdzaad 6065, kanariezaad 5060. ZWAAG, 2 Mrt Gare biet 5 14; spinazie 67; bieten 3.908.00; prei 4.305.40; Chinese kool 820; gele bew. kool 11.7016.20; rode kool 7.5011.50; boerenkool 13; spruitkool 5279; witlof 5374; breekpeen 4.006.10; waspeen 22 24; andijvie 98: knolselderie 9 19: goudreinet 3751: jonanthan 3868; laxton superbe 24; pre sent van engeland 3059; confe rence 2073; sint remy 29; win- terjan 2539. OOSTHUIZEN C woest op de receptie schappij N.V. te OostI sierde zaal van hotel 1 Koster, gelukgewenst plin. 120 personeelslec de reputatie van de I en D. F. Vos, resp. p eens op de ereplaats „Koster's Kaashandel stichting en de groei i Het noemen van d< officieel genodigden ondoenlijk. We moei perken, door te men -o.a, aanwezig waren d rer, referendaris aan. rie van Landbouw, Voedselvoorziening, Snethlage, directeur nornisch Technologisch heer Benjamin, admin de Gezondheidsdienst de heer Klok, admin; het N.I.Z.O., verteg van zuivelfabrieken, Ver. van Kaasexport het Bedrijfschap vooi gevaardigden van maatschappijen, din banken, de directeur velkwaliteits-contrólel WARMENHUIZEN A.V.A. georganiseei bal tournooi, dat Zo menhuizen in de plaats werd gehoudi succes De belangstel ze spectaculaire spor- te steden reeds eno zonder twijfel zal zi omgeving toenemen, goed geslaagd tourr eerste dames- en he Tonegido (Wieringer succesvolle dag. Zov als de heren emdigdi op de eerste plaats blieke belangstelling het feit dat zaalhai omgeving practisch erg mee. Toen s middags o 4 de wedstrijd tuss teams AVA en Ad< aanvang nam, waren a vierhonderd toesc troffen het buitengi deze ontmoeting zow ning als spelpeil ver deren uitstak. De kleine afmetin zaalhandbal-„veld" noodzakelijk dat zei gespeeld. Daarbij 1 het reglement het maakt de bal lang b den, zodat het spel conde wijzigt. Aan en reactievermogen ook zeer hoge eisen De uitslagen luidi Heren poule A Adelborsten 109; AVA 9—9; AVA— 1 Winnaar Tonegidi Poule B: AVA 2 Pancras) 111; Ton 2 313 Winnaar j Dames poule A: i do 12; Tonegido- nadorp) 70. (Wir do). Poule B: Vrone- BergenOlympia waard) 33; Olyn 5 (Winnaar Vrom Poule C: SSV (S Zwaluwen (Kolhorr luwenAVA 2 1— VV 31 (Winnaar Gegun WIERINGERWEF W onin-gbou<w verenis Voort" werd het van de 44 te bow opgedragen aan de te Wieringer-werf.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 4