Dhr J. van Eechoud sprak voor Oost en Firma Hilekmann luidt het voorjaar in VITRAGES In Bergen aan Zee iverkt de V.V.V. voortreffelijk SIDONIUS DE JONG Poestkoke bracht De Ruyter zijn eerste nederlaag toe Straaljager neergestort Nieuw Guinea voorlopig nog niet rijp voor immigratie op grote schaal MEUBELMAKEN Jan Bolfen met welgeslaagde modeshow „Sterrenparade" AGENDA gedurende 8 dagen Spanning in bïljarttoiirnooi Koopjes van de week 1.59 0.25 0.48 Warenhuis JANSEN Donderdag 4 Maart 1954 Pagina 3 ALKMAAR. Gisteravond heeft de heer J. P. K. Eec houd, oud-waarnemend gouver neur van Nieuw Guinea, in „Het Wapen van Heemskerk" voor de afdeling Alkmaar van de Kon. Vereniging „Oost en West" een interessante lezing gehouden over Nieuw Guinea. De heer Eechoud heeft een eventuele vestiging in Nieuw Guinea niet bepaald aanlokkelijk voorgesteld. Nieuw Guinea, dat elf maal zo groot is dan Neder land en nog geen millioen inwo ners heeft, bestaat namelijk voor het grootste deel uit moerassen, gebergten en bijna ondoordring baar oerwoud. De bewoners le ven bovendien nog in zeer primi tieve toestanden. Velen waren nog pas aan het stenen tijdperk toe en dank zij het onvermoei bare werken van Missie, Zending en Overheid zijn bij de tot nu toe bekende stammen de ergste hei dense gebruiken, zoals koppen snellen en kannibalisme, uitge bannen. De verschillende stam men leefden (leven) voortdurend met elkaar op voet van oorlog. Een vreemdeling is steeds een vijand. Voor een deel vindt dit zijn oorzaak in het feit, dat er een tekort is aan vrouwen. Daar de mannen er verschillende vrou wen op na mogen houden, is dit tekort des te groter. De mannen, die nu op vredelievende wijze niet aan een vrouw kunnen ko men, trekken er op uit om bij de buren de vrouwen te roven. Een van de grootste problemen van dit onherbergzame land is het vervoer. Het verkeer gaat voornamelijk te voet en per prauw. De enige moderne moge lijkheid is per vliegtuig, maar dit is (en blijft) voorlopig te duur voor een intensieve dienst. Zeer interessant vertelde de heer Eechoud odk over de ver schillende typen mensen, die men in Nieuw Guinea vindt, en over nun zeden en gewoonten. On danks de grote moeilijkheden, die de vooruitgang van de be schaving in dit land in de weg staan, meende de heer Eechoud toch, dat men (zij het in de verre toekomst) iets en wellicht heel veel van Nieuw Guinea kan ver wachten. Zo is gebleken, dat de bevolking heel wat kan preste ren, als zij daarvoor in de gele genheid komt. Van de economi sche mogelijkheden heeft men nog weinig idee. Een te groot deel van het land is nog onbe kend. De geologische onderzoe kingen hebben echter gunstige resultaten gehad en wat de olie winning betreft komt men in zo verre vooruit, dat dit jaar het tweede olieveld in gebruik wordt genomen. Een serieuze ontgun- ning en openlegging van dit „land van de toekojnst" (zoals het soms wat voorbarig wordt genoemd) zal echter kapitalen kosten en de vraag is maar waar deze vandaan moeten komen. De heer Eechoud had jammer genoeg geen gelegenheid om een indruk te geven van het moedige pionierswerk, dat Missie en Zen ding verrichten voor bekering en beschaving van Nieuw Guinea. Tot slot werd een korte film vertoond van de Regeringsvoor lichtingsdienst over de opbouw van Nieuw Guinea. De film geeft een beeld van de eerste werk zaamheden op het olieterrein bij Temboelie, van wegaanleg en wo ningbouw bij Hollandiahaven, van groente-, tabaks- en mais- teelt te Kota Nica, van de lucht- verbinding. de medische verzor ging en van een feest van de bevolking nabij de Wisselmeren. Advertentie) Fijn meubelhout? Butterlaan 18 Heiloo Soldaat pleegde serie diefstallen ALKMAAR. De Krijgsraad te Velde West heeft Woensdag de dienstplichtige soldaat J. V. ver oordeeld tot één jaar met aftrek, waarvan drie maanden voor waardelijk, met een proeftijd van drie jaar, onder toezichtstelling en ontslag uit de militaire dienst zonder ontzetting van het recht om bij de gewapende macht te dienen. V. was ten laste gelegd in de maanden Augustus, September en October 1953 te Alkmaar zich aan verschillende diefstallen te hebben schuldig gemaakt. Hij zou een fototoestel, een zilveren cigarettenaanste'ker, vijf porte- monnaies tezamen inhoudende f 185.een zakmesje en een portefeuille met f2.hébben ge stolen. Nog meer diefstallen wa ren door V. gepleegd, die echter niet in de tenlastelegging waren opgenomen. De auditeur-militair merkte op dat beklaagde, ondanks zijn jeug dige leeftijd, aardig op weg was een beroepsmisdadiger te worden. L.T.J.-NIEUWS ALKMAAR. De leden van de L.T.J. en anderen, die op Zondag 7 Maart a.s. zouden wor den geïnstalleerd, wordt meege deeld, dat de installatiepleohtig- heid door onvoorziene omstan digheden niet kan doorgaan. De installatie wordt tot een nader te bepalen datum verschoven. Op Woensdag 10 M-aart a.s. zal de diocesaan secretaris en alge meen leider, de heer Th. v. Son, aanwezig zijn. Gezien diens ver bondenheid met de L.T.J. en het onderwerp dat hij zal behandelen dat luidt „Zijn boer en tuinder sociaal-voelend?", mag dan op een stampvolle zaal worden ge rekend. ALKMAAR De Firma Hilekmann heeft gisteren het voorjaar ingeluid met een intieme modeshow, die gehouden werd in cafétaria „De Top" in de Langestraat. Er zijn ons daar heel wat modellen ge toond, japonnen, mantels, kinderjurkjes, toppers, deux-pieces, mantel- costuums, noemt u maar op en mevrouw Hilekmann, die deze show leidde, vertelde er ons nadrukkelijk bjj dat dit alles nog maar een uiterst klein deel uitmaakt van de collectie waaruit de Alkmaarse dames hun voorjaarskeuze kunnen doen. Dat moet dan wel een zeer rijke collectie zijn. Wat ons opviel tijdens deze show is dat 't tweed de grote modestof gaat worden en dat marine-wit de favoriete kleur blijkt te zullen zijn. Maar er waren ook andere stoffen en andere kleuren, te kust en te keur. En de dames die de model len toonden Alkmaarse dames die het met zwier en elegance wisten te doen bewezen ons dat de Firma Hilekmann niet al leen de dames met een volmaakt figuur naar haar smaak weet te kleden, maar dat ook de zwaar dere figuren en de niet-meer-zo- jonge dames naar hartelust haar ALKMAAR De Dienst Wel- keuze kunnen maken. Het mantelcostimm is een klas- Welzijnszorg presenteerde Leger presenteerde gis- in 't Gulden Vlies voor zijnszorg tëravond in militairen en burgers een „Ster renparade", waaraan, zoals het programma meldde, medewerking werd verleend door de conferen cier Joop Penning, de cabaretière Lenie Lettow. de vrouwelijke kunstfluiter Ans Petit, de pianist Theo Waas, het komisch mond- accordeontrio „The Snapshots" en het radio-hawaiian-ensemble The Menia Muria Minstrels. Na afloop van dit feestelijk pro gramma werd er een bal gehou den. Onze lezers zullen het ons niet euvel duiden dat wij, wat deze avond betreft, volstaan met een opsomming der programma-on derdelen. zonder dat wij hen ver slag doen van deze „Sterrenpara de'" Wij zijn ervan overtuigd, dat het technisch niet mogelijk is ge weest deze avond op een andere dag dan Aswoensdag te organise ren, doch men houde ons ten goe de dat wij op deze dag, waarop de H. Kerk rouw aanneemt, geen verslag schrijven van een derge lijke feestelijke bijeenkomst, waarbij gelegenheid tot dansen wordt gegeven. DONDERDAG 4 MAART 'T GULDEN VLIES: Hoofd stad-Operette met „Wiener Blut", 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: Voordrachtsavond Ned. Heidemij. 8 uur. RUSTENDE JAGER HEILOO Film Landbouwvoorlich ting, 8 uur. Bioscopen: HARMONIE: „Gaslicht" 18 j. 8 uur. VICTORIA: „Ave Maria". 8 uur. CINEMA: „Louise Lotte" 14 jaar. 8 uur. REX: „Staatsvijand No. 1" a.l. 2.30 en 8 uur. VRIJDAG 5 MAART 'T GULDEN VLIES: Neder landse Comedie met „De Grote Stilte", 3e Abonn. Voorst.. Serie C, 8 uur. CAFé TOM: Spelregeltest- avond Voetbalverenigingen 8 uur. Bioscopen: HARMONIE: „Everything I have is yours", 14 j., 8 uur. VICTORIA: „De Rode Baret", 14 j„ 8 uur. CINEMA: „Razzia .in Triëst", 18 j., 8 uur. REX: „Het dubbel leven van Dr. Gerforandt", 14 j., 2.30 en 8 uur. Waterstanden: Vrijdag: Hoog water 7.05 u., 18.55 u. Laag water 1.05 u., 13.00 u. siek kledingstuk, dat de mode niet kan aantasten. Ér waren dan ook verschillende mantelpakken te be wonderen, vanaf het goedkoopste in grijze wollen flanella, voortref felijk gecombineerd met een rode blouse en rode accessoires tot het sportieve en toch geklede tweed type met de ronde schouderlijn en het ruim vallende jasje, en dat van wollen jersey, met nylon draad versterkt, en 't effen brui ne k'lassiéke pak dat met een uit stekend gekozen rose blouse werd gedragen. Een van de glansnummers van deze show was een marine-witte jurk, waarvan de voorzijde tot aan de taille in wit was uitge voerd. Het achterfront en de schuingeknipte klokrok waren marineblauw. Het aangeknipte mouwtje Viel niet al te kort en de marine-wit-scheiding langs de schouderpartij deed het uitste kend, evenals de originele hals- afwerking. Wij zullen geen prij zen noemen, al willen wij wel vermelden dat die over het alge meen aan de zeer lage kant bleken te liggen, maar voor dit japonne tje willen wij toch een uitzonde ring maken. Het kost nog geen f26 en het is een waarlijk smaak volle jurk. Moeten wij u dan nog spreken van de leuke zwart-witte ruit, een kreukherstellende jurk van taft- zijde, met een alleraardigste ge rimpelde horizontale borstpartij en de uiterst plezierige theemuts- rok? Moeten wij u spreken van de tweed regenmantel, dei zonder ceintuur een sportieve swagger wordt; van de Iers linnen deux pieces, waarvan het wat langere aangeknipte mouwtje het effect van een ingezette mouw bewerkt, van de bijzonder geslaagde kin derjurkjes; van de met smaak en overleg gekozen modellen voor oudere dames en zwaardere fi guren? Moeten wij u spreken van de princess-line, van de fraai tegen de hals opstaande uitsnij dingen, de opstaande kraagjes, de smaakvolle dessins, de goed gekozen garneringen? Moeten wij Kruidenierswinkel zonder vergunning ALKMAAR Voor de Écono mische Politierechter stond giste ren de kruidenier J. J. D. uit Alkmaar terecht, die reeds sinds 1945 een kruideniersbedrijf heeft, zonder dat hij hiervoor vergun ning heeft. De man verklaarde dat hij geen tijd had gehad om voor de diploma's te stude ren. daar hii ai die jaren thuis veel moeilijkheden heeft gehad. Hij beloofde nu echter zijn best te doen het diploma zo gauw mo gelijk te verkrijgen. De Officier eiste een boete van f 40,subs. 10 dagen hechtenis en de Politie rechter veroordeelde de man tot f25,boete, subs. 10 dagen. onze lezeressen verteilen dat een dame die wat ouder, die wat zwaarder is, wel degelijk ook een gedrapeerde japon kan dragen, dat een ruit beslist niet altijd breed maakt? Neen, dat zullen wij niet doen. Onze lezeressen kunnen dat alle maal zelf gaan zien, zelf gaan constateren, want vanmiddag houdt de Fa. Hilekmann weder om een show in „De Top" en de volgende week zal men hoogst waarschijnlijk wederom in de ge legenheid zijn kennis te maken met de modetips van Hilekmann. Gratis - wat wilt u meer? Het is een welverzorgde show, die iedere bezoekster verrassingen te bieden heeft. U ziet er bovendien geen twee maal hetzelfde toiletje. De accessoires zijn eveneens ver rassend. De hoedjes waren van M'arson Wagenaar, de bijoux van Flandria, de tassen van City en Flandria en de parapluies van Woltering-Wackers. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Gehuwd: Cor nells Smit en Margarete E. Pe- sendorfer. Overleden: Maria M. Ibink, 55 jaar, gehuwd met J. J. Wiebes; Erngsting Meulenhoff, 62 jaar, wed. van T. Gatsonides. Het aantal werkzoekenden ALKMAAR. Aan de gege vens van het Gew. Arbeidsbureau Alkmaar over het aantal geregis treerde werkzoekenden in het ressort van dit bureau per 27 Februari 1954 is het volgende te ontlenen. Ingeschreven mannelijke werk zoekenden: 1217 (per 13 Febr. 1954: 1280). van wie werkloos 853 (929), nog werkend 29 (30), nog werkzaam in de DUW 239 (225) en werkzaam in gemeente lijke werkobjecten 96 (96). Ingeschreven vrouwelijke ar beidskrachten 79 (87), van wie werkloos 60 (67) en nog wer kend 19 (20). De openstaande aanvragen van werkgevers betroffen 82 (87) mannelijke en 53 (47) vrouwe lijke arbeidskrachten. In Februari 1954 zijn 225 inge schreven werkzoekenden (162 mannen en 63 vrouwen) ge plaatst voor vast of tijdelijk werk. Benoemingen aan Christelijk Lyceum ALKMAAR Aan het Chris telijk lyceum alhier zijn benoemd als docenten per 1 September 1954 :drs, A. G. van den Berg, Kampen, klassieke talen; A. A. van Bernmel, Eindhoven, aard rijkskunde: drs. G Dekker, Cas- tricum, staatsinrichting en staat huishoudkunde: mej. I. Minke, Haarlem, tekenen: mej. A. J. S. Vahl. Heiloo, Engels; mevr. H. A. H. van der LaanBosch, Bergen, voor handwerken aan de afde ling M.M.S. Revanche-wedstrijd BKL—TOG ALKMAAR, -r- In de kazerne van het ROG-gebouw is een re vanchewedstrijd gehouden tussen BKL-ers en de Klaverjasclub TOG. De wedstrijd, waarbij de gasten goed onthaald werden, eindigde in een overwinning voor BKL.' De eindstand was: BKL 26.4.14; TOG 28.436. Hoogste koppel van de avond: mevr. Wage-J. Spijker (TOG) 51.66. De marsenprijs werd ge wonnen door het BKL-koppel Klumper-Schroeder, met 5 mar sen. (Advertentie) Wij etaleren een unieke collectie MIENT 23 ALKMAAR ALKMAAR. Gisteravond werden de partijen voortgezet voor het kampioenschap 2e klas lifore van het district Alkmaar en Omstreken in Hotel Ceres". De Graaf, de stoere speler uit Eg- mond, heeft in zijn partij tegen de Boer getoond, dat hij zeer zeker thuis hoort in dit gezel schap. In tien beurten liet hij niet minder noteren dan 90 ca ramboles tegen de Boer 40. De Graaf scoorde in de elfde beurt een prachtige 39, die hem naai de 128 ijraeht. De Boer speelde in deze finale erg ongelukkig. De Graaf maakte de partij uit met het mooie gemiddelde van 7.89. De Graai 150 De Boer 67 19 19 39 15 7.89 3.52 Een zeer spannende partij was die tussen Kamp en Poestkoke. In de tiende beurt wist Kamp uit te lopen, maar Poestkoke volgde goed. In de 20e beurt had Kamp weer een voorsprong genomen. Daarna wilde het niet meer vlotten. Poestkoke kwam ge ducht opzetten en Kamp raakte daardoor uit zijn spel. Poestkoke snelde naar het einde met series van 20, 19 en 11. Kamp had echter de natstoot en maakte onder grote stilte de partij remise. Poestkoke 150 29 24 5.17 Kamp 150 29 19 5.17 De Graaf kwam m zijn tweede partij tegen de pas gepromo veerde Bus uit: Hij had de glans van zijn eerste partij geheel ver loren. Bus speelde bizonder goed In de tiende beurt was hij al uit gelopen met 50 caramboles ver schil. De Graaf was de gehele partij uit vorm. Bus boekte zijn eerste winstpartij. Hij maakte slechts één poedel. Bus 150 27 15 5.55 De Graaf 109 27 26 4.03 Poestkoke was wel de man, die deze avond de spanning er in heeft gebracht. Ditmaal moest Ruiter het ontgelden, de man die de favoriet is in dit tournooi. Poestkoke heeft een prachtige partij gespeeld. In de 10e beurt was de stand nog gelijk, maar daarna kwam Poestkoke opzet ten. In de 20e beurt was hij uit gelopen tot 13579. Toen kwam Ruiter qpg even naar voren met een mooie 31, maar Poestkoke voelde het gevaar en maakte een einde aan de partij, de eerste verliespartij voor Ruiter. Poestkoke 150 Ruiter 123 27 27 19 31 5.55 4.55 De laatste partij werd gespeeld door de heren Wester en Koele- meij. Het was een spannende, maar langdurige partij. In de tiende beurt was de stand 4346. In de 20e beurt was de stand ge lijk: 72. Het was Koelemeij die een einde maakte aan de partij. Wester had in de nastoot nog 8 caramboles te maken, maar kwam niet verder dan 4. Koelemeij Wester 150 43 146 43 18 Stand na de derde avond: I. P. Kamp 4 5.21 7 2. J. Koelemeij 4 4.12 6 3. J. Poestkoke 4 5.33 5 4. J. Ruiter 3 5.64 4 5. D. Wester 3 4.12 4 6. K. de Graaf 4 4.46 2 7. H. Bus 4 3.81 2 8 J. de Boer 4 3.40 0 Hedenavond worden de partijen voortgezet. Burgerlijke Stand EGMOND-BINNEN Gebo ren: Maria A. A., dv Joh. Schuit en Aid. Melker; Johannes L., zv Is. Scholten en M Chr. Eitjes; Maria A., dv Wiih. B. Orij en M. A. Blankendaal; Christina E., dv Ger. J. J. Wijnker en E. Eitjes; Andreas A., zv W. A. Baart en A. A. Zentveld. Overleden: Afra M. Dirkson, oud 43 jaar, echtgenote van C. Groen, overleden te Alkmaar; Jacobus E. van der Molen, oud 14 jaar, zv J. E. v. d. Molen en C. J Keijzer.* Ondertrouwd: C. Melker en M. G. Zentveld, beiden van Egmond- Binnen; J. Appel van Hensbroek en G. Mooij, van Egmond-Binnen; J. P. Smit en H. P. Hopman, beiden van Egmond aan den Hoef; A. H Kareis en A. J. Bellekom, beiden van Egmond aan den Hoef; C. Melker en M. G. Zentveld, beiden van Egmond-Binnen. Loop der bevolking EGMOND-BINNEN Ingeko men: Fr. Stins van Schoorl naar Egmond aan den Hoef, Banweg 501; Anna M Beentjes van Am sterdam, naar Egmond aan den Hoef, Herenweg 506. Vertrokken: Ger. Melker van Egmond aan den Hoef, Herenweg 335 naar Bergen, Jan van Olden- burglaan 4; C. G. Zuurbier van Rinnegommerlaan 352 te Rinne- gom naar Bergen. Jan van Ol- denburglaan 4; J. J. Bommel' van Egmond-Binnen. Vennewa- tersweg 4 naar Amsterdam, Mar- nixstraat 290; C. M. Apeldoorn van Égmond-Binnen, Herenweg 156 naar Heel L„ St. Annastraat 104; C. A Groot van Egmond- Binnen. Herenweg 245, naar Ca nada, Winnipeg. Tuinders opgelet! DE RIJP. Naar wij verne men is in de gemeenten De Rijp en Graft op 1 Februari j.l. een verordening in werking getreden, welke de voorkoming en bestrij ding van de virusziekte onder de aardappelen ten doel heeft. Ingevolge deze verordening zal het verbouwen van de rassen Lichte Rode Star, Triumph, Zeeuwse Blauwe, Zeeuwse Bonte en Westeinder Blauwe niet zijn toegestaan. Tevens zal iedere verbouwer o.m. verplicht zijn tijdens de groeiperiode binnen een jaar lijks door burgemeester en wet houders te bepalen termijn de door virusziekte aangetaste plan ten te verwijderen. Daar op de overtreding van de verordening zware straffen zijn gesteld, adviseren wij de tuinders van beide gemeenten het voren staande in acht te nemen. Ten slotte wordt hun eigen belang 'hiermede gediend. Nogmaals: Katholieke jeugdbeweging ALKMAAR. Eergisteren bespraken we zeer beknopt i het jaarverslag van de Katholieke Jeugdbt weging in de St Domi- nicusparochie. Daarbij maakten we melding van het gebrek aan leiders, waarmee men steeds te kampen heeft. Het is vooral het Gilde, dat tekort leiders heeft. In verband hiermede worden jonge mensen boven de zeven tien jaar, die zich aangetrokken voelen tot leiderschap in dit werk. verzocht zich te melden bij Pater Marcelis. Pastorie aan de Breeds tra.at. Geslaagd ALKMAAR Aan de Gem. Universiteit van Amsterdam slaagde voor het candidaats- examen rechten mej. A M. C. A. Vermeulen te Alkmaar. Teveel bollen verbouwd OUDORP A. F B. uit Oudorp hoorde gisteren voor de Economische Politierechter een boete van f 100.tegen zich eisen, omdat hij meer bollen had gekweekt dan hij volgens zijn vergunning mocht. Hij verklaarde echter, dat het hem niet om de bollen ging, maar om de bloemen Een boete van f 100,vond hij erg veel. daar hij een groot gezin had (elf kinderen) en met de ..extra bollen" weinig had ver diend. De Politierechter hield met een en ander rekening en veroordeelde hem tot f25,boete te vervangen door 15 dagen hech tenis. Loop der bevolking GRAFT. Ingekomen: Anna A. van Berkum. van Alkmaar naar West-Graftdijk 99a: Willem Smit. van Beemster naar Graft 25a. Vertrokken: Dirk Kuijn, van West-Graftdijk 5 naar Zuid- en Noord-Schermer; Pieter Plukker, van Graft 65 naar Den Helder: Maria T Plukker, van Graft 65 naar Soest: Wessel A. Kastein en echtgenote van Graft 101 naar I Limmen; Joseph J. Koop, van West-Graftdijk 97 naar Harder wijk; Johanna M. Mul. van Graf- termeer 12 naar Haarlem; Klaas 1 Prins en echtgenote, van Oosl- Graftdijk 5 naar Wieringerwaard. I BERGEN AAN ZEE. Na de rumoerige tijd, waarin Bergen aan Zee zich afscheidde van de V.V.V. te Bergen en een eigen V.V.V. stichtte, schijnt de rust in het badplaatsje volkomen weer gekeerd te zijn. De eerste oprich- tïngsmoeilijkheden zijn overwon nen en langzaam maar zeker ver werft de V.V.V. Bergen aan Zee tegen veler verwachting in be staanszekerheid. Rijdende van Bergen-Binnen naar Zee ervaart men als leek reeds, dat in het vreemdelingen verkeer in de duinstreek een ver andering is ingetreden. Langs de Zeeweg zijn in Bergen aan Zee richtingwijzers naar een V.V.V.- kantoor aangebracht en aan het einde van de Blzemweg staat een heus V.V.V.-kantoor. Het bureau, ondergebracht in een groot woon huis, is nog vrij primitief, maar (Advertentie) «iiiiiiimHiMiMiMHMMmmmm111'11111111' NEST SCHALEN, helder glas, 4-delig BORRELGLAASJES, helder glas, 3 stuks BOTERVLOOT helder glas STRAATWEG HEILOO alle vereiste requisieten zijn aan wezig. In de toekomst evenwel zal 'het provisorische gebouw niet meer voldoen en men ziet reeds uit naar een echt eigen gebourw, waar de administratie en het be stuur gevestigd kan worden. Het werk van de nieuwe V.V.V. verloopt uitstekend. Door een practisöhe en snel opgezette ad ministratie kunnen de talloze aanvragen positief afgehandeld worden en door een uiterst vlug ge werkwijze is men er ook al in geslaagd folders gereed te krij gen. De samenwerking in eigen plaats, maar ook daar buiten, kan voortreffelijk genoemd worden. In het bijzonder is de samenwer king met de moeder-V.V.V. in Bengen-Binnen voortreffelijk. Voortdurend bestaat er een nauw contact in verband met verkeerd geadresseerde informa ties en de noodzakelijk te voeren 'besprekingen verkeren in een ge zonde sfeer. Het is nog niet mogelijk ge weest werkelijke plannen voor 't komende badseizoen te ontwer pen. Er was teveel tijd gemoeid met de organisatie en oprichting en zolang deze factoren nog niet ten volle voltooid zijn, ziet men af van toekomstplannen. Onderhandse verkoop HENSBROEK Bij onderhand se verkoop is een woonhuis met erf, eigendom van de heer Jac. van Vuure te Hensbroök, overge gaan op de heer Douwe de Jong, eveneens alhier. Weersverwachting Medegedeeld door het K.N. M.I. te de Bilt. Geldig van Donderdagavond tot Vrijdag avond. BUIÏG Zwaar bewolkt met opklarin gen en enkele buien.'Kouder dan vandaag. Aanvankelijk zwakke tot matige, later ma tige tot krachtige van Zuid west naar Noordwest ruimen de wind. MORGEN EERSTE VRIJDAG LAATSTE NIEUWS: Hedenmorgen om ongeveer tien uur is een straaljager, afkomstig van de vliegbasis Twenthe, van liet type iGIoster Meteor 7 even na opstijging tussen De Lutte en Denekamp bij enkele boerderijen neergestort. Het verongelukte toestel brandde geheel uit. De piloot, die zich «via de schiet stoel niet meer in veiligheid heeft kunnen stellen, kwam om het leven. Enkele minuten voor het on geluk was een drietal Glosters van bovengenoemd type opgeste gen voor een routineviucht. Een der machines, zo wisten om standers te vertellen, kreeg blijk, baar motorpedh. Hoorbaar werd een fluitend geronk, terwijl het toestel bijna gelijktijdig in brand raakte. Hoewel het aanvankelijk leek, of de Gloster weer op zou stijgen, bleek dit niet te lukken. Loodrecht stortte het toestel daarna neer, vlak voor de boer derij van de heer B. Kuipers, een diep gat in de grond borend. Brokstukken van het toestel vlogen door de ruiten van de nabijgelegen woning, terwijl het glas van de broeikassen rondom het huis totaal werd vernield. Onmiddellijk na het gebeurde snelden omwonenden toe om de helpende hand te bieden. Een felle steekvlam, die uit het brandende toestel kwam, belette evenwel ook maar iets uit te richten. De piloot was niet meer te redden. Spoedig daarna arri veerden brandweren van omlig gende plaatsen en ook de auto riteiten van de vliegbasis waren spoedig ter plaatse om een on derzoek in te stellen. De naam van de verongelukte piloot is nog niet békend. Burgerlijke Stand EGMOND AAN ZEE Gebo ren: Krijna M. J„ dv W. Ch. van Loenen en K. Prins; Arie N., zv H. E. Wijker en G. Wijker Ondertrouwd: Christiaan G. C. Steen, wonende te Bussum en Janny Zwart; Cornelis Groen en Wilhelmina Wijker; Martinus J. Vorstenhouw, wonende te Velsen en Trijntje van Winsum. Getrouwd: Melis Wijnstra en Aaltje Versteeg; Engel Stam en Allegonda J. Ilmer; Cornelis Groen en Wilhelmina Wijker. Overleden: Agatha Gravemaker, oud 82 jaar. echtg. van D. Prins; Neeltje Wijker, oud 44 jaar, echtg van J .Visser. Kweker ging buiten zijn boekje KOEDIJK AG. Kuitoedijk stond voor de Economische Po litierechter in Alkmaar terecht, omdat hij zonder de vereiste vergunning tulpen gekweekt had. De man verklaarde, dat hij zich vergist had. Hij had namelijk wel een vergunning om tulpen in een kas te kweken. Hij had gedacht nu ook huiten tulpen te kunnen kweken. De Officier van Justitie kon hier geen ge noegen mee nemen en eiste een boete van f 40,su'bs 20 dagen hechtenis. Nadat G. nog ver klaard had, dat hij er niets mee verdiend had, werd hij veroor deeld tot f 30.iboete, subs. 6 daigen hechtenis. Een opname van de prijsuitrei king van de Rijnbende-jubi leumwedstrijd. De directeur van Rijnbende, de heer A. J. Breve, overhandigde de heer Cor Brouwer zijn chèque. Rechts mevr. Brouwer.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3