Plan Burgersdijk aanvaard door Bergense gemeenteraad Langdurige discussies gingen eraan vooraf KAMP ONGESLAGEN AAN DE LEIDING N.K.Shad in vele opzichten een goed jaar Sursum Corhield haar jaarvergadering Wat is eigenlijk het plan Bur Peetoom Schagen) derde in voorwedstrijd T ramcomité fel aangevallen Wester versloeg De Ruijter Sportdag op R.K.A.F.C.-terrein Sport in het kort Biljarlkampioeiischap kader 38/2 Pagina 1 Vrijdag 5 Maart 1954 BERGEN. Het was al over het middernachtelijk uur, toen de gemeenteraad van Bergen zich met acht tegen vier stemmen uitsprak voor het plan Burgersdijk. Voordat het echter zover kwam, waren enkele duizenden woorden over de tafel uitge stort. Voor dc vergadering van de Bergense raad bestond wel nimmer zo'u belangstelling als gisteravond. De publieke tribune puilde letterlijk en figuurlijk uit en ook de pers was beter dan ooit vertegenwoordigd. De tafel, waarom de vroede vaderen geschaard waren, was getooid met een miniatuur- dorpspleintje van de toekomst cn veelbelovende sponzen boompjes maakten hel geheel waarlijk lot aannemelijk dorps gezicht. Uiteraard stond de vergade ring in het teken van de tram kwestie. B.urgemeester Huygens opende de zitting met een inlei dend woord, waarin hij het plan Burgersdijk voorlegde als de mo menteel enig mogelijke oplossing van de tramperikelen. Er zijn al zes adviseurs geraadpleegd over de aangelegenheid en B. en W. achtten het wenselijk voor de laatste maal met een rapport te komen. Een tramverbinding met Alk maar is onmogelijk gebleken. Door 't plan van Ir. Burgersdijk schijnt de oplossing volgens B. en W. gevonden te zijn. Het overstappen in het dorp Bergen kan geen moeilijkheden opleveren. Hel aan tal doorgaande reizigers bedraagt een fractie van het aantal, dat in Bergen in de tram stapt. Boven dien schept men een fraai dorps plein, dat voor Bergen een aan winst genoemd mag worden. Met een boombeplanting wint het dorp aan schoonheid en ook wordt de parkeergelegenheid ruimschoots vergroot.. Het grootste voordeel ligt in het feit, dat het verkeer zich in de kom van het dorp splitst, wat bij een nieuwe weg niet het geval zou zijn. Door het plan Burgersdijk ziet de vreem deling het dorp zelf en bovenal is de middenstand ten zeerste ge baat bij deze oplossing. Geleide lijk aan zou de Eeuwigelaan even tueel verbreed kunnen worden. Dit zou in de loop van vele jaren kunnen geschieden, waartoe de provincie reeds medewerking heeft toegezegd. De mogelijkheid blijft altijd open om later, wan neer dit noodzakelijk mocht blij ken, een weg aan te leggen op de huidige trambaan. Het plan Bur gersdijk biedt namelijk gelegen heid tot talloze herzieningen en wijzigingen in de verkeerstoe- stand. B. en W. stelden door dit plan dus uitdrukkelijk de railver binding voor. De Nederlandse Spoorwegen wensen daarentegen beslist geen tram. Zij willen de aanleg van een autobaan en vervoer door middel van busdiensten. Dit zou moeten geschieden in een samen werking tussen de N.H.A.D.O. en de N.S. Tegen de aanstelling van een zevende adviseur maakten B. en W. met kracht bezwaar. Vol gens het college betekent dit slechts tijdverspilling en boven dien gooit Bergen daardoor het kleine beetje respect, dat het dorp nog heeft op het ministerie, weg. Het plan Burgersdijk acht ten B. en W. volkomen accep tabel. in alle opzichten. Daarom begrijpt men niet de houding van het Burgertramcomité, dat zich immers uitgesproken heeft tegen de technische verantwoording. B. en W. wensen zeer zeker ernstig rekening te houden met de be langen van de middenstand en be grijpen als gevolg daarvan ook het adres van de middenstand niet. Slechts uitstel. De heer Ellis (K.V.P.) was van mening, dat het plan niet vol doende de aandacht heeft gehad van de commissie ad hoe. Volgens de heer Ellis was de oplossing van het verkeersvraagstuk de hoofdzaak en met het nu gepro jecteerde plan keren de moeilijk heden in de toekomst opnieuw terug. Volgens spr. is men ver plicht plannen te scheppen, die ten volle beantwoorden aan de niet weinige vraagstukken. Men moet er bezwaar tegen maken, dat de N.H.A.D.O. de exploitatie van de dienst krijgt in de „slappe" maanden en dat deze onderne ming in de drukke 'tijd aan de kant gezet wordt. „Hoe moet de regeling tot stand komen, wan neer deze' onderneming zich terug trekt?" De frequentie van de bus is groter, de snelheid is prettiger en de aangevoerde argumenten betreffende comfort en frequentie, waarvan wij reeds eerder melding maakten, zijn niet afdoende, al dus de heer Ellis. Volgens spr. moet de Bergerweg met rijwielpaden doorgetrokken worden naar de trambaan in Ber gen, waar dan een weg aangelegd zal moeten worden. Dit lijkt de enige goedkope en practische uit weg en spr. hoopte dan ook, dat B. en W. het door hem gelanceer de voorstel met het oog op het algemeen belang serieus in over weging zou nemen. Mevrouw Broekman-Vriesman bracht naar voren, dat geheel Nederland als „randstad Holland" belang heeft bij het bewaren van natuurschoon, dat door de aanleg van een autobaan op de tramweg betreurenswaardig ge schaad wordt. „Wij moeten be waarders zijn van ons nationale erfdeel". De zwaarst wegende bezwaren van mevr. Broekman waren het overstappen in het dorp van bus naar tram, de onverzorgde ver binding met Tuin- en Oostdorp en de opheffing van de haltes Sparrenlaan en Fransman. Het goederenvervoer, koppelde zij hier aan vast. Zij achtte de aanwinst voor het dorp in de vorm van een dorpsplein niet inhaerent aan de waarde van het plan-Burgers- dijk. Zij adviseert de raad nog geen uitspraak te doen en dient een motie in, waarin nieuw over leg met de N.S. om te komen tot een synthese der beide plannen voorgestaan wordt. De motie was mede ondertekend door de heren Hemelrijk, de Beurs en Maassen, allen P.v.d.A. Afhankelijk van de N.S. Mr. Sluis (Prot.-Chr.) verbaas de zich erover, dat er na het raad plegen van zo'n groot aantal ad viseurs nog geen beslissing geno men kon worden. Volgens hem was ook de tramdienst Alkmaar- Bergen aan Zee absoluut onmo gelijk. Het plan Otto tekende hij ais onaanvaardbaar en hij stelde de gehele situatie als afhankelijk van de Nederlandse Spoorwegen. Zeer duidelijk moet, aldus Mr. Sluis, het alternatief: plan Bur gersdijk of autoweg met bussen- vervoer gesteld worden. Het plan B. zag spr. als financieel heel voorzichtig ontworpen en de brief van het Tramcomité kon hij niet anders dan laken. Weliswaar zijn er enkele nadelen verbonden aan het nieuwe plan, maar de voordelen overtreffen deze toch wel .Een volmaakt plan is nooit en te nimmer te verwezenlijken, maar de enkele bezwaren moeten op de koop toe genomen wor den. Bij de aanvaarding zag mr. Sluis, evenals verschillende an dere sprekers de oplossing als zuiver tijdelijk, die rendabel wordt „Hoe eerder men de N.S. van een onrendabele exploitatie afhelpt, des te meer zuilen de N.S. ook welwillend tegemoet treden". De heer Broersma (Bergens Be lang) betitelde in zijn redevoe ring, die hem als voorstander tekende, de mensen die wantrou wend tegenover het plan B. staan met te kwader trouwen. De heer De Beurs (P.v.d.A.) wierp het laat 'onvangen van het rapport op tot een ernstig tellend bezwaar. Hij zag in het plan een bijzondere waarde, maar bleef desondanks bij de motie. Graag vernam hij, waarom op de kórt gehouden termijn een besluit moest worden genomen en waar om uitstel funejt moet zijn. De heer Maasen (P.v.d.A.) ver klaarde zich voorstander van het aanleggen van wegen, die veel voordelen brengen voor forensen. De heer Maasen bepleitte deze aanleg en trachtte zijn bewerin gen sterker te maken door vooral Bergen aan Zee te zien als een plaats met een geweldige toe komst voor zover het forensen betreft. Hij refereert aan de groei en de bloei die Egmond beleeft, terwijl deze plaats slechts be reikbaar is met autobussen. De busverbinding is in de toekomst onvermijdelijk en het is niet verantwoord nu veel geld uit te geven voor een overgangs regeling. Enige oplossing De heer Van Rees-Vellinga V.V.D.) voelde zich hevig be angstigd. Met zorg heert hij de trage gang "an zaken gevolgd en hij vond het hoogst te betreuren dat Bergen op een dergelijke wijze een oplossing moet zoeken. Hij achtte een railverbinding een eerste vereiste voor het behoud van natuurschoon. Ook de heer Van Rees verfoeide de manier van optreden, gebezigd door het tramcomité en de hele constellatie van tegenwerking en bemoeizucht beschouwde spr .als een aanval in de rug. De dubbele mening van de heer Maasen (motie en betoog) vond hij zeer vreemd. Het probleem is tweeslachtig: financieel en natuurschoon. Het plan B. voldoet aan deze pro bleemstelling, aldus de heer Van Rees. Er zijn inderdaad wel enige bezwaren „op te werpen, maar deze mogen toch in geen geval doorslaggevend zijn. Ongewoon is het dat er nog mensen zijn die aan de positieve waarde van het plan kunnen twijfelen. Zelfmoordenaars! Burgemeester Huygens wees er in zijn antwoord op, dat het nrohleem niet alleen verkeers technisch, maar vooral in het be lang van het dorn als vodanig gezien moet worden. Wanneer Bergen vol geplant zou worden met i'ndicateurs en vluchtheuvels, dan is dat dorn Bergen niet meer. Wie liet probleem zó niet ziet, kent Bergen niet. De mensen die een weg willen aanleggen, zijn zelfmoordenaars, 'omdat zii de belangstelling om het dorn heen leiden en zodoende klandizie en bezoek weren. B. en W. zijn tegen de radicale oplossing. Het besluit is 'werkelijk niet overijld, zoals het Tramcomité suggereert De heer Sluis repliceerde, dat het principe van dc heer Ellis in wezen niet onaanvaardbaar is. maar dat het belang van het dorp erdoor uit het oog verloren is. Spr. wenste dat het Tram- comité zich verder van bemoei ingen onthoudt en dat 'de gelan ceerde motie ingetrokken wordt. De heer Maasen is de heer Sluis ontzettend tegengevallen. Sinds deze man in Bergen aan Zee woont en geen middenstander meer is, pleit hi.i slechts voor Bergen aan Zee. Aansluitend hierop zei de heer Broersma dat hij Bergen iiaii Zee steeds verder van Bergen-Binnen zag wegebben en dat de mensen daar zich langzamerhand een apart dorp gaan vóelen. Dc fr ir- gemeester deed een beroep op de gemeester deed een beroep op nauw contact te onderhouden met „Binnen". „Beide hebben «alleen staand vrijwel geen levens kracht". Felle tegenstand De heer Hemelrijk (P.v.d.A.) diende zich als een fel tegenstan der van het plan B. aan .Hij wenste de verantwoordelijkheid van de beslissing niet -te 'dragen. Onbegrijpelijk vond de heer He melrijk het,' dat de N.S. niet eerst gepolst was inzake de verbin ding AlkmaarBergen aan Zee. Bergen kan volgens spr. verze kerd zijn van de meeste tegen werking van de Spoorwegen. Bo vendien vindt de fractievoorzitter van de P.v.d.A. de tramdienst gevaarlijk in verband met de vele wandelaars langs de lijn en over de overwegen. Hij zag het goed keuren van het plan als het begin van de afbraak van Bersen. Hij hoopte dat hij geen gelijk zou krijgen, maar vreesde het wel. Het besluit heeft toch r;een haast, een volgend overleg moet toch mogelijk zijn?, aldus de heer Hemelrijk. M"vr. Broekman en de heren De Beurs en Maasen schrapten inmiddels hun namen onder de motie, zodat de heer Hemelrijk alleen bleef staan. De stemming bracht het reeds genoemde resultaat: de raad gaf B. en W. volmacht het plan ver der uit te werken. Tegen stemden de K.V.P -fractie en de heer He melrijk (P.v.d.A.). (Advertentie) maak: zwakke mensen, want zi] nemen tenslotte hoe lan ger hoe minder voedsel tot zich Zi) zpn bang voor de na iedere maaltijd optredende klachten, zoals maagpijn. T misselijkheid, maagzuur ot een zwaar en drukkend ge- voel Het nieuwe maagmid del BICARPAN bevat alles voor het herstel van Uw - maag. verlicht Uw klachten onmiddellijk en bij voortge zet gebruik volgens voor schuit verdwijnen deze voor qoed U krijgt weei een ge zonde maag en een even gezonde eetlust. De cachet- (ouwel vorm heeft bij maag klachten dubbel voordeel maag-cachet Meisje, doe het NU! BERGEN. De Eerwaarde Paters Redemptoristen van het Retraitehuis te Bergen, die trach ten om elke categorie in hun retraitewerk te betrekken, en on langs nog een retraite gaven voor gehuwden tezamen, die toen zeer geslaagd is geworden, gaan nu weer een stapje verder. Zij ge ven, mede omdat van verschil lende zijde de wens is geuit, van 9 tot 12 Maart aan meisjes van 14-17 jaar een retraite, die speci fiek is ingesteld op hun jeugdige leeftijd. Meer dan ooit krijgen zij o-p fabrieken, kantoren en ook huisgezinnen, waarin zij geplaatst zijn. plotseling vaak vegl te ver werken. De gehele dag doen zij verschillende indrukken op. die innerlijk te zwaar zijn om ze op de juiste wijze te ordenen, en voor velen ontstaat een inwen dige strijd om de vraag over goed en kwaad Nu de gelegenheid wordt gebo den om in dit Retraitehuis, waar zij met „begrip" en liefde ont vangen worden, een mooie re traite te volgen, moet deze wor den aangegrepen. TRAMMETJE SPELEN BERGEN. De heer van Rees Vellinga verklapte tij dens de raadsvergadering van gisteravond, dat hij 's mid dags trammetje had gespeeld Om de geprojecteerde rijtij den op hun juistheid te on derzoeken, was hij met zijn wagen naar het station ge reden, stapte daar uit, liep het stukje, dat een passagier, die van de bus in de tram zal moeten overstappen, moet afleggen. Hij nam precies de tijd op en reed toen met een snelheid van 65 km in de richting Bergen aan Zee. Hij toeterde net als een tram op elk kruispunt, stopte ook net als de tram bij de Fransman en de Sparrenlaan en kwam daarna bij de zee. Daar draaide hij om en reed met een snelheid van 45 km zon der te stoppen terug naar Bergen. Met het langzamere rijden bij de hoeken inbegre pen, had hij hiervoor 8V« minuut nodig voor een weg, die nog zeshonderd meter langer is dan de tramlijn. Het plan-Burgersdijk klopte wonderwel! Kunstenaars Centrum Bergen WERK VAN DE LEDEN BERGEN Na het beëindigen van de expositie „Prestatie en Contra-prestatié", welke gedu rende enkele weekends grote aandacht trok, zal nu gedurende drie weekeinden, die voorafgaan aan de opening der tentoonstelling ter gelegenheid van de boeken week, werk geëxposeerd worden van werkende leden van het Centrum, hoofdzakelijk schilde rijen, in de Kunstzaal van „de Rustende Jager" .De expositie wordt niet met vertoon van wel sprekendheid geopend, doch zal voor zich zelf spreken. Aankoop grond HEILOO De gemeente Hei- loo heeft gekocht van de heer C. Vennink Jr. de grond aan de Stationsweg en Slimpad. N.K.J.B.-nieuws HEILOO Morgenavond wordt er een film gedraaid in het NKJB- gebouw voor jongens van 12 tot 17 jaar. De voorstelling begint om 7 uur en duurt tot half tien. En tree is vrij. BILJARTKAMPIOENSCHAP 2e KLAS LIBRE ALKMAAR Onder zeer gro te belangstelling werden gister avond de partijen voortgezet om het kampioenschap 2e klas libre in hotel „Ceres" voor Alkmaar en Omstreken. De spanning was deze avond zeer hoog. In de eerste partijen van de avond kwamen de heren Poestkoke en Bus aan het biljart. Het was Bus, die zeer goed wegging, maar Poestkoke haalde zijn achter stand in met een zeer goede 43. Hij wist in de 20e beurt uit te lopen tot 106-70, maar Bus kwam terug met 19, 23. 12, zodat toen nog alles mogelijk was. Poest koke haalde echter toch de pun ten binnen. Poestkoke 150 30 43 5. Bus 125 30 23 4.16 Kamp heeft het zeer moeilijk gehad tegen de nog kans heb- gegeven. In de nastoot kwam hij echter niet verder dan vier ca ramboles. De Graaf 150 24 21 6.25 Wester 144 24 24 6. Dat De Boer zijn eerste winst partij (tegen Bus) zou gaan ha len, daar twijfelde niemand aan, want hij had zijn vorm herwon nen. De Boer had in de 20e beurt een ruime voorsprong van 35 caramboles genomen, maar Bus vocht verbeten terug. De stand in de 27e beurt was 138 gelijk. Maar De Boer wilde de punten binnen halen en hij maakte de partij uit. Bus had echter de na- stoot die negen caramboles moést opleveren. Prompt maakte hij re mise. De Boer 150 30 18 5.— Bus 150 30 29 5.— ALKMAAR Dezer dagen isN.K.S. afd. Alkmaar) werd door ai£f rc.Htp- het bestuur van de N.K.S. in het de penningmeester een ruim batig ?Ietg Jf™ bltln tnt hot ip district Alkmaar^ in vergadering saldo geboekt. De Kascommissie j Geen wer Spannende partij Inde bende Koelemey. In de tiende beurt was Kamp achter geraakt (61-27), maar toen keerden de kansen, want Kamp hervond zichzelf met een sterk gespeelde serie van 44. Koelemey kwam nog wel terug (21-18), maar Kamp had de smaak te pakken en maakte de partij uit. Kamp 150 32 44 4.68 Koelemey 138 32 21 4.31 K. de Graaf moest het opne men tegen Wester. Dat heeft hij voortreffelijk gedaan. Wester was ook nog een van de kanspaarden maar doör zijn verlies is hij nu wel uitgeschakeld. De Graaf speelde in de 10e beurt maar liefst met een moyenne van 3. Toch heeft Wester met het ruime Doktersdienst Dokter Reedijk te Avenhom, telef K 2294-225: dokter Barn- hoorn te Blokker, telef. K 2292- 533; dokter Mulder te Midwoud, telef. K 2291-225; dokter Wajon te Spanbroek, telèf. K 2263-215; dokter Leusink te Medemblik, Westerhaven 17, telef. K 2274-234; dokter Ubbink te Andijk, telef. K 2289-325; dokter Buisma te Obdam, telef. K 2264-213. MOTOR GESTOLEN Dieven gepakt ALKMAAR. In de afgelo pen nacht om twaalf uur is bij de politie aangifte gedaan van dief stal van een motorrijwiel, n Nor ton, die door de eigenaar met een stalen kabel en een slot aan het voorwiel was vastgezet op het Waagplein. Toen de motorrijder terug kwam om zijn vehikel te halen, bleek 't verdwenen te zijn. „—a uetii vvesiei mei nei ruime i" ------ spel voor hem, zeer goed partij Binnen een uur konden de daders bijeengekomen. Deze vergadering merkte op, dat alleen de afdelin- inP hevt r,.ï»pp ni„,-,;; stond onder leiding van de waai- gen voetbal, handbal en gymna-1 voorsprong genomen 59 41 WeV nemend voorzitter de heer H. J. stick contributie betaalden, ter- tw°n? SS™ ten Berge, die zoals bekend, voor- wijj de betaling eigenlijk een lopig de plaats van de afgetreden plicht behoort te zijn voor alle voorzitter, de heer P. J. de aangesloten afdelingen. Olympus Bruyn inneemt. zegde onmiddellijk aansluiting bij de betalende verenigingen toe. De De heer ten Berge gaf een over-1 heer ten Berge blijft voorlopig zicht van de verrichtingen der bij waarnemend voorzitter, terwijl de N.K.S. aangesloten verenigin- i Bj. Alexius eveneens voorlopig die alle door een of meerhet secretariaat zal blijven voe- afgevaardigden vertegenwoordigd waren. Alleen S.E.T. liet verstek gaan. De Geestelijk Adviseur, Rector J. v. d. Zalm, dankte in zijn toe spraak de heer de Bruyn voor het vele pionierswerk, dat hij in de afgelopen jaren verzet heeft. Hij verheugde zich erover, dat -de N.K.S.-gedachte steeds meer be gint te leven in de verenigingen. Tijdens de vergadering werden verschillende aardige suggesties gedaan. Onder meer neemt het bestuur in overweging de organi satie van districtsontmoetingen voor alle takken van sport. Het district Haarlem heeft zich in middels ook als voorstander ver klaard van dergelijke ontmoetin gen. De sportdag voor dit jaar is nu officieel vastgesteld op 5 Sep tember. Alle verenigingen hebben hun medewerking toegezegd. De Vliegende Vissen zal verzocht ren. Mej. v. d. Laarschot (Tempo) werd aan het bestuur toegevoegd. Lezing over „De Film" AKERSLOOT. De heer P. van der Ham uit Den Haag zal op 10 Maart, 's avonds half 8, direct na het Lof in het Jeugdhuis spre ken over „De Film". ter kwam met bandstoten naar vorert. In de 25e beurt had hij zelfs een voorsprong genomen met 113-109. Ruiter kreeg zeer slechte ballen aangegeven en 't was dan ook geen wonder dat Wester de partij won. Wester 150 32 20 4.68 Ruiter 127 32 21 3.96 Stand na de vierde avond: P. Kamp 5 5.10 J. Poestkoke 5 5.26 7 D. Wester 5 4.51 6 J. Koelemey 5 4.15 6 J. Ruiter 4 5.14 4 R. de Graaf 5 4.80 4 H. Bus 6 4.04 4 J. de Boer 5 3.78 1 Hedenavond worden de par tijen voortgezet. OUDORP Een dezer dagen liielcl de vereniging „Sursuin Corda" haar jaarvergadering in j" Ti j I -,i i - i een der lokalen van de Naai- rild^,^tJljd|nxztAe^udl"J"' schooi. De voorzitter, de heer F. toet Zomerbad. R.K.A.F.C. heeft .zijn goedkeuring gehecht aan het voorstel, volgens hetwelk de sportdag zou plaatsvinden op het R.K.A.F.C.-terrein. De verwezen lijking van de wens van Rector v. d. Hoek zaliger „Het R.K.A.F.C. terrein als Katholiek sportpark van Alkmaar" wordt hierdoor wel zeer dicht benaderd. Voor de eer ste m-aal sinds de oprichting van toet R.K. Sportcomité (nu dus J. M. Nuyens, memoreerde na de opening, het behaalde succes op het Bondsconcours te Amsterdam, op het zangfestijn te Langendijk en in de Zweedse Lighallen te Alkmaar. In 't komende jaar, zal deel genomen worden aan het Bonds concours te Wognum en even tueel aan het Nationaal Concours bij gelegenheid van 't 700-jarig bestaan van Alkmaar. BERGEN Het plan dat ont-1 kosten is geen tweede (reserve) worpen is door ir. W. J. Burgers- rijtuig aanwezig, omdat het daar- dijk te Heemstede, omvat de aan verbonden risico te groot is. tramexploitatie tussen Bergen en Voor de bediening is gerekend op Bergen aan Zee in de itijd van een chauffeur en buiten de slappe uren op een conductrice. In spits tijden zal voorverkoop plaats vinden .Voor het baanonderhoud zijn 2 man nodig zodat met in begrip van aflossings- en hulp personeel nodig zijn: 5 man ge durende 12 weken en 5 vrouwe lijke personen voor verkoop en n:odhulp. Om het kampioenschap biljarten WARMENHUIZEN In café Slikker werden de wedstrijden om bovengenoemde kampioen schappen voortgezet met de vol gende resultaten. Math. Smit 100 77 15 32 5.13 Jn. Slikker 170 170 15 46 11.33 Nic. Pronk 190 190 16 42 11.88 W. Hoogeboom 210 143 16 31 8.93 cadre Jac. Meijer 90 62 15 22 4.13 J. Kuiper 120 120 15 21 H. Pronk 90 90 23 16 Math. Quant 90 48 23 20 M. Pronk 100 100 23 44 M. Smit 100 66 23 12 Gebrandschilderde ramen in kerk te Castricum CASTRICUM. In nauwelijks vijf jaar heeft de offerzin van de parochianen van St. Panci-atius 24 nieuwe ramen bijeengebracht. De glazenier Frans Balendong te Haarlem, die de opdracht heeft eekregen, deze ramen te vervaar digen. blijkt de beloften, die zijn plannen inhielden, geheel te ver wezenlijken. ongeveer 15 Juni tot 1 September, iedere dag van 7 uur tot 23 uur. De dienst zal worden uitge oefend met een tramrijtuig met een lengte van 18 meter en een breedte van 2.85 meter. Aan de Zuidelijke zijde is deze wagen geheel dicht (glas), aan de andere zijde open en met in- en uit gangshekken afgesloten. Het rij tuig biedt 50 zitplaatsen en 175 a 200 staanplaatsen, waardoor het een elastische capaciteit heeft van 50 tot 250 plaatsen en in staat is op de spitsuren het overgrote vervoersaanbod op te vangen. Strandwagentjes zullen kunnen worden meegenomen op slappe uren in het rijtuig en op drukke uren pp een voor een rijtuig uit te bouwen bagageplatform. Het rust op 2 draaistellen en zal worden uitgerust met een diesel motor van ongeveer 145 p.k., -die een der 4 assen aandrijft. Gedurende de minst drukke dagen zullen gemiddeld 25 ritten per dag in elke richting gemaakt worden. De rijtijd wordt geschat op 9 minuten. Daar er slechts één rijtuig op de baan is, worden alle bestaande wissels weggeno men met uitzondering van een in Bergen aan Zee, die toegang geeft tot een remise voor de winterberging. Ter besparing van Keuring lichting 1955 AKERSLOOT Dezer dagen werden 8 ingeschrevenen van de lichting 1955 bij de Indelingsraad Alkmaar te Heiloo gekeurd, van welk aantal er 5 personen ge schikt werden verklaard, 2 voor goed ongeschikt, terwijl van 1 keuringsplichtige de keuring werd aangehouden. Stille Omgang (lopers) AKERSLOOT 14 Maart trekken wij weer naar Amstei dam om door onze lichamelijke inspanning en gebed, meer vruch ten te vragen bij al onze inten ties. Geef U tijdig op bij G. Preyen, Westerweg 89. Alleen zij die met de bus teruggaan. Doktersdienst DE RIJP-BEEMSTER: J. C. D. van Maanen, De Rijp. 8.- 3.91 2.86 4.34 2.86 De stand na de eerste helft luidt als volgt: W. Hoogeboom 12 5 0 7 10 10.03 Ook is medewerking gevraagd - en gaarne toegezegd - bij het 40-jarig priesterfeest van pastoor W. Polder. Voor de medailles en lauwer takken, die de vereniging reeds bezit zal een medaillekast wor den aangeschaft. De jaarverslagen van secretaris en penningmeesteres werden on der dank goedgekeurd. De penningmeesteres werd ex tra dank gebracht voor 't vele werk in 't afgelopen jaar voor „Sursum Corda" verricht. Van de aftredende bestuurs leden werd de heer W. Admiraal herkozen, terwijl de heer J. van Zelm opvolger werd van L. Ta- mis als secretaris. Hierna was 't woord aan ka pelaan P. Bruiman, die in een hartelijke toespraak, de vereni ging dank bracht voor alles wat zij voor de parochie en paro chianen gedaan had en hoopte dat nog velen zich in „Sursum Corda's" gelederen mochten scharen. Een goede zangvereni ging is een groot cultureel be lang voor een parochie. Nadat de voorzitter aan de heer Cas Himmelreich grote dank had gebracht voor zijn kun dige en succesvolle leiding en ook de leden bedankt had voor hun toewijding en trouw repeti- tiebezoek sloot hij de officiële vergadering. Hierna werd onder leiding van de feestcommissie het traditione le „Sursum Corda-Carnaval" ge vierd, dat dank zij kapelaan Brinkman en Jan van Zelm een groot succes werd. J.G.-revue WARMENHUIZEN De J.G. revue-avond, die op Vastenavond werd gehouden is volledig ge slaagd. Het patronaatsgebouw was geheel bezet. De toneelstuk jes vielen erg in de smaak. Beis Stam en de gezusters Tesselaar verleenden uitstekende medewer- kinlg. Het nummer „Trek aan de bel" werd gewonnen door mej. R. Agterbos en de heer B. Nan- nés. Mej. Tr. Bleeker verzorgde op goede wijze de conférence. M. de Groot N. Pronk J. Slikker A. Dekker J. Kuiper J. Swan M. Pronk Mat. Quant M. Smit Jac. Meyer H. Pronk H. Masch 11 6 2 3 14 12 9 0 3 18 12 6 1 5 13 12 7 1 4 15 12 6 1 5 13 11 3 0 9 6 12 9 0 3 18 12 6 0 6 12 12 4 0 8 8 12 7 1 4 15 12 6 0 6 12 12 0 0 12 0 9.51 3.77 7.15 6.12 5.37 5.24 4.63 3.69 3.67 3.64 3.32 2.79 café ïn Velsen worden aangehouden door de politie aldaar. Het waren twee Amsterdammers. Zij werden op transport gesteld naar Alk maar. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Ronald F. zv J. G. Daalhof en M. Koppen; Robertus G. H. zv J. A. G. Kuhne en M. T. van Elferen; Nanno zv O. Nanninga en E. Duiker; Gerarr dus J. P. zv J. Schoen en A. Heij- ne. Ondertrouwd: .1. Put en E. Mey er: P. N. van Baden en M. G. Wijkstra; A. J. van Rutten en M. Blaauw. Overleden: M. J. Paleari, 79 jaar. Jaarvergadering Rihvielebib „Pins XI" BURGERBRUG Bovenge noemde vereniging kwam één de zer dagen in vergadering bijeen. De secretaris, de heer N. Beste man was wegens ziekte verhin derd. Besloten werd. dat de fiet sers het komende jaar ook per bus naar de Stille Omgang zullen vertrekken. Voor het fonds voor een vatndel of vlag, had de heer Janssen ruim f 50opgehaald De retraiteverloting wees de he ren N. Besteman en N. Kramer aan. De bus vertrekt Zaterdag avond om 11.15 uur. Vergadering Stille Omgang AKERSLOOT Op Vrijdag 5 Maart (heden) zal de jaarlijkse vergadering voor de a.s. Stille Omgang naar Amsterdam worden gehouden in café Verduin. Op deze vergadering, die om 8 uur zal beginnen worden niet alleen verwacht, degenen, die met de bus of de fiets aan deze Stille Omgang zullen deelnemen, maar ook zij, die gaan lopen naar Am sterdam. Op deze vergadering zul len n.l. 4 kaarten onder hen wor den verloot om gratis met de bus terug te gaan. Lopers komt dus ook voor de voor u zo belangrij ke vergadering. Tol dijkgraaf benoemd OTERLEEK. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot dijkgraaf van de uitwaterende sluizen in Kennemerland en West-Friesland de heer J. Posch te Stompetoren. Een vriendschappelijke wed strijd tussen Haarlem en De Vole- wijekers eindigde gisteravond :n 22 gelijk spel. 0 De Belgische volksvertegenwoordiger Philippart heeft bij de Kamer een wetsvoor stel ingediend, dat bokswedstrij den 'in België wil verbieden. 0 De Belgische wielerbond acht de voorwaarden voor deelneming aan de Ronde van Nederland onvol doende. De bond zal dan ook géén verantwoordelijkheid aanvaarden voor het eventueel deelnemen van een Belgische ploeg aan deze ron de. 0 In het tournooi om het wereld- en Europees kampioen schap ijshockey hebben Canada en Rusland momenteel de leiding met ieder tien punten uit vijf wedstrijden. Gisteren versloeg Zweden met 40 de Duitsers. Tsjeco-Slowakije en Zweden be zetten de derde en de vierde plaats met ieder acht punten. 0 De Antwerpse Zesdaagse is ge wonnen door het Nederlandse koppel Sctouite-Peters, Onze land genoten werden op een ronde ge volgd door de Zwitsers Plattner- van Büren en de Belgen van Steenbergen en Ookers. 0 In Bergen (Noorwegen) werden in ternationale schaatswedstrijden gehouden. Op de 500 meter (door Hodt gewonnen in 44.'5 sec.) werd Broekman zesde in 47.2 sec., op de 3000 meter moest Broekman de eer laten aan Andersen, Haugli en Hodt. Broekman werd vierde in 5.04.6. 0 De K.N.V.B. heeft be sloten het programma voor Zon dag a.s. uit te breiden met een in haalprogramma voor de tweede, derde- en vierde klassers. Oo:k Jn het eerste klasseprogramma ko men enkele wijzigingen, die ech ter nog niet békend zijn. A.s. Dinsdag "worden in Pronk de wedstrijden voortgezet. Dienst wijkverpleging DE RIJP A.s. Zondag zal Zr M. Labree, wonende te De Rijp (Tel. 2997-377) voor de gemeen ten De Rijp, Graft, Zuid- en N.- Schermer, Schermerhorn en Oter- leek bij spoedgevallen bereik baar zijn. Stille Omgang SCHOORL Men deelt ons mede dat voor de deelnemers aan de Stille Omgang op Zater dag 6 Maart 's avonds om half elf een kort Lof zal worden gehouden. Het vertrek per bus vanaf de kerk is gesteld op kwart voor elf. In Zaandam worden momenteel voorwedstrijden om het biljart- kampioenschap van Nederland eerste klasse anker kader 38/2 ge houden. Deelnemers zijn de Zaan dammers Broerse, Koomen en van 't Hof, de Sehagenaar Peetoom., Steffers uit Haarlem, Lamers uit Beverwijk en de Amsterdammer Beekhof. Na twee ronden leidt Koomen met drie gewonnen par teravond herstelde de Sehagenaar zich echter keurig door eerst La mers en daarna Van 't Hof over tuigend te kloppen. Lamers kwam niet verder dan 166 teg-en Peet oom, die zeventien beurten nodig had en een hoogste serie van 73 maakte, in de partij tegen Van 't Hof won Peetoom in 18 beur ten, hoogste serie 82, gemiddelde 19.44. Voorts won gisteravond tijen (moyenne 28.37), voor Broerse van Beekhof en Steffers Broerse, die evenveel punten heeft, doch een lager gemiddelde 21.42. De Sehagenaar Peetoom be zet de derde plaats met vier pun- ties geleverd. De promotiégrens en Koomen van Beekhof. Er zijn tot dusver goede presta- ten uit drie partijen en een ge middelde van 16.92. Van 't Hof en bedraagt 24.Ieder, die een al gemeen gemiddelde van minstens Lamers zijn nog zonder punten. 24.maakt promoveert automa- Beekhof en Steffers ieder twee. De enige nederaag, die Pijet- tisch. Koomen maakt met 28.37 Jus wel een redelijke kans. Mor- oom tot dusvar leed was die tegen gen-middag worden de partijen in Broerse op de eerste avond, gis- café Lammes voortgezet.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 4