Afd. Gymnastiek N hield jaarvergadering Grote propaganda-avond voor beroepsvoetbal Woonwagenbewoner wilde met geweld steun trekken UITSLAGEN NATIONALE KOLF WEDSTRIJDEN Motorongeluk te Avenhorn Directeur Sociale Zaken bedreigd Een beweegbare strijkplank In-spin: een vlek erin... uit-spuit: de vlek eruit! Céff&L K. Dekker wint de J. ASchenk-beker Snellere afwerking voetbalcompetitie Markt en Beurs Pagina 4 Dinsdag 9 Maart 1954 PURMEREND. Op 9 Februari werd het 'Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken te iPurmerend in opschudding gebracht door E.v.P. uit Den Haag, die met zijn woonwagen in liet kamp te Pur- merend stond, «'leze man, die op de zitting verklaarde, dat hij een gruwelijke hekel aan steun had, was, nadat hij zich tevoren moed had ingedronken, het Bureau voor Sociale Zaken binnengedrongen en had luidkeels geëist dat men hem steun zou uitkeren Hij moest voor zijn vrouw en kinderen zorgen en had geen geld en dus moest er steun komen van de gemeente. Toen de ambtena ren hier niet direct op in gingen en de man sommeerden weg te gaan, werd hij boos. Zo ver mo gelijk wrong hij zich door het loket heen en dreigde de direc teur, dat hij hem 's avonds wel eens te pakken zou nemen. De directeur vreesde, dat de man woord zou houden en belde de politie, die de man weg haalde. Ondertussen hadden de ambtena ren de man met stoelen op een afstand gehouden. Gisteren stond hij terecht voor de Politierechter te Alkmaar en de Officier van Justitie had wei nig goede woorden voor de man over. De Sociale Dienst kan pas uitkeringen doen na een grondig onderzoek. Zo bleek bijvoorbeeld dat deze man f 80 op zak had (die hij had geleend). Bovendien had de man wel geld om borrel tjes te gaan drinken. De Dienst Vinding van Alkmaarse voor 10.000 verkocht ALKMAAR. Mevr. Kuis-de Wit, Ged Baansloot 25, alhier heeft een nieuwe vinding gedaan op huishoudelijk gebied, die,zelfs in Amerika nog onbekendwas. Mevr, Kuis heeft n.l. een nieuw soort strijkplank geconstrueerd, die voor de huisvrouwen een grote tijdsbesparing belooft te be tekenen. Om de gewone rechte strijkplank heeft zij na enige tijd experimenteren een soort rollende hoes vervaardigd van smalle aan elkaar gezette latjes, die zich met de hand om de plank laat draaien. Om de hoes is dik molton aange bracht. Hierdoor is het niet meer nodig steeds het strijkijzer neer te zetten om het goed te verleg gen. Immers door de hoes een zetje te geven komt automatisch het nog niet gestreken gedeelte op de plank te liggen. De nieuwe vinding van mevr. Kuis-de Wit, die zij voor 10.000 heeft verkocht, betekent ook een belangrijke elec'triciteitsbesparing. De fa. Valk te Westzaan en de N.V. Everest te Rotterdam gaan de beweegbare strijkplank, die de naam Eva zal dragen, vervaardi gen. Verwacht wordt, dat de plank, die goedgekeurd is door de Ned. Ver. van Huisvrouwen, einde Maart op de markt zal komen. Ledenvergadering Coöp. Boerenleenbank II ZUID-SCHARWOUDE. De Coöp. Boerenleenbank II kas sier de heer M. Vlug, hield haar algemene ledenvergadering in het lokaal van de heer Kramer De opkomst was bevredigend. Zo als te voorzien was kon de Bank door meerdere goede uitzettingen op een gunstig boekjaar terugzien en ook voor het komende jaar zijn de verwachtingen gunstig, temeer omdat géén dubieuze posten aanwezig zijn. Na reserve ring voor belastingen kan een netto-winst van f 743,69 aan de reserves worden toegevoegd, waarna deze ca. 8500.bedra gen De balans sluit met een be drag van 250146,28 en de ver lies- en winstrekening met 6832,53. De omzetten bedragen 430.000,De spaargelden zijn met 19500.toegenomen- tot 223.700,Het saldo van de voorschotten is met 5000.toe genomen tot 58.500,De cre- dit-saldi lopende rekening namen toe met 6200.Het tegoed bij de Centrale Bank te Eindhoven vermeerderde in 1953 met 24000 tot 128.500.—. De aftredende bestuursleden, de heren Jac. Kroon Az. en Ant. Mooij en het aftredend lid van de Raad van Toezicht, de heer Paul Wit, werden met algemene stem men herkozen. Ook de kassier werd voor de volgende 4-jarige ambtsperiode als zodanig herko zen De rente-stand voor 1954 werd voorlopig als volgt bepaald: Spaargelden leden tot 7000. 2 V, idem van 7 tot 10.000. 1%%: idem boven f 10000.1%; Spaargelden niet-leden tot 5000 2idem boven 5000.1%; Voorschotrente 44 1/4 Aan het Waarborg-instituut voor de tuinbouw in N.-Holland zal ook deze Boerenleenbank haar medewerking verlenen. Burgerlijke Stand WINKEL. Geboren: Mein- dert, zv Gerrit Kant en Elisabeth A. Hoogschagen. Overleden: Elsje Maria Zaat- man, 67 jaar, zonder beroep, wo nende te Winkel, echtgenote van Jan de Waard. Brandalarm URSEM. Zondagmorgen half elf loeide de brandsirene. Bij de caféhouder Jas. Kuyper te Noord- dijk woedde een hevige schoor steenbrand. De brandweer was spoedig ter plaatse. Door snel in grijpen was men het vuur spoe dig meester. Burgerlijke Stand OUDE NIEDORP. Geboren: Petrus Johannes, z. v. N. J. Kok en M. J. Smit; Maria Johanna Petronella Gemma, d. v. J. Veld man en C J. M. Kersten; Brigitta Maria, d. v. P. Groot en A. M. Bakker; Cornelis Petrus, z. v. P. Veldman en M. J. A. Perrin; Jo hanna Afra, d v. J. C. Mak en M. Dekker; Margaretha Adriana. d. v. P. J. Ligthart en J. P. Swart. Sociale Zaken moest dan zeker maar voor vrouw en kinderen zorgen. De man had gezegd, dat hij „vol met zenuwen zat". De Officier meende daarentegen, dat hij te veel gedronken had Hij eiste 'mede ter bescherming van de ambtenaren een gevangenis straf van een maand. Ook de Po litierechter sprak nog zijn ver ontwaardiging uit over het feit en noemde het ware terreur. Hij veroordeelde de man conform de Gelderse KVP-jongeren aanvaarden rapport ARNHEM, 8 Maart (K.N.P.) - In Arnhem heeft de kring Gel derland van de K.V.P.-jongeren Organisatie het rapport van de Commissie Gielen aanvaard. Dit rapport behelst een plan tot ver lichting van 'het topzware lande lijke orgaan van de K.V.P.-J.O., waardoor meer tijd en geld kan worden besteed aan de vorming. Voorts beoogt het plan omzetting van de J.O.-afd. in plaatselijke Jongeren werkgroepen. Deze kringvergadering kenmerkte zich niet door een klaarheid in ge- dachtenwisseling. De verschil lende afdelingen gaven zeer uit eenlopende meningen over dit rapport. De vergadering, die dreigde te verlopen heeft ten slotte het rapport met vijf stem men tegen aangenomen. Door de aanneming van dit rapport is voorlopig een punt gezet achter het Gelderse vraagstuk in de Jongeren-Organisatie. Huizen voor militairen BONN. 8 Maart De West- duitse regering heeft bekend ge maakt, dat zij 1336 huizen zal bouwen om de leden onder te brengen van de Britse en Bel gische traepen die hier gestation- neerd zijn. De Britten en Belgen zullen een gelijk aantal wonin gen ontruimen die voor behui zing door hen gevorderd werden. (Advertentie) In de Salie de I'Horloge van het Ministerie van Buitenlandse Zaken aan de Quai d' Orsay te Parijs zijn hedenmorgen de besprekingen begonnen tussen vertegenwoordigers van de Franse regering en van Vietnam. Voor Frankrijk nemen aan de besprekingen deel o.a. premier Laniel, minister Bidault en minister Reynaud, terwijl Vietnam o.a. wordt vertegenwoor digd door Prins Buu Loe het staatshoofd van Vietnam. Een algemeen overzicht van de juist aangevangen conferentie. Rechts de Franse delegatie, links de delegatie van Vietnam. Zondagmiddag heeft de -afdeling Gymnastiek van de NKS haar jaarlijkse vergadering gehouden in Hotel Brinkman te Haarlem. De heer Warmerdam heette de aanwezigen, in het bijzonder rec tor Grinbergen hartelijk welkom en memoreerde, dat dit de zeven de, doch ook de laatste vergade ring zou zijn, door 'hem gepresi deerd. De heer Straub had zijn notulen BARSINGERHORN In ons vorige verslag maakten wij een prognose met betrekking tot de uitslagen van de nationale kolf- wedstrijden te Barsingerihorn, en die bleek voor een zeer -»root deel juist te zijn. Het zou ons te ver voeren om in precisie de gebroken records te noemen, maar het zij genoeg te vermelden, dat zeer vele re cords sneuvelden. Enkele opmerkelijke feiten wil len wij echter niet zonder meer passeren. Zo werd „Niet Klap pen" van Hoogwoud door „Vrien denkring" te Noordscharwoude in de le klas gummi naar de tweede plaats verwezen met een mini maal verschil van 3 punten, ter wijl de 'hoogste personele score in diezelfde le klas, welke lang op naam stond van C. van Kleef, werd verbeterd door G. Deute- kom te Nieuwe Niedorp. die maar liefst 9 punten meer sloeg, en daardoor de le prijs in de waoht sleepte met 167 punten. De uitslagen De J. A. Sohenkbeker, be schikbaar gesteld door de familie Schenk voor die kolver uit Bar singerihorn, die de meeste punten zou slaan, en waarvoor verwoed is gevochten, viel te beurt aan de voorzitter, de heer K. Dekker, met 151 punten. Deze beker werd uitgereikt -door de jongste telg van de familie Schenk, Dick, die met ternauwernood 'bedekte ont roering deze handeling verrichtte. De heer Dekker was de grootste persoonlijke vriend van de over ledene, en het was daarom, dat spreker hem de beker zo van har te gunde. le klas gummi: le korpsprijs: „Vriendenkring", Noordschar- woude (456) 2e korpsprijs: „Niet Klappen", Hoogwoud (453). 2e klas gummi: le korpsprijs: „Vriendenkring", Noordschar woude (395), 2e korpsprijs „On der vrienden". Oudkarspel (385). 3e klas gummi: le korpsprijs: „Onder vrienden". Oudkarspel (359); 2e korpsprijs „Niet Klap pen", Hoogwoud (351). le Klas saiet: le korpsprijs: „K.V.P.", Barsingerihorn (414); 2e korpsprijs „Op Maat" Zuidschar- woude (410). Nieuws uit Nieuwe Niedorp NW. NIEDORP. De lezing van dr de Bas over opfok, ziekten en voeding der biggen, zal Woens dagavond worden gehouden in zaal Hees. In het L.T.B.-verslag dat wij reeds plaatsten, is er sprake van dat er grote waarde ring bestond voor een voorstel om van 3 tot 8 Mei een jaarbeurs te houden. Hier zijn enkele woorden weggevallen. Bedoeld was natuur lijk een excursie naar de Utrecht se Jaarbeurs te houden, waarbij men vooral de agrarische afdeling wil bezoeken terwijl met de af delingen Waarland en 't Veld contact zal worden opgenomen voor het eventueel gezamenlijk laten rijden van bussen. Bij de bespreking van de voorstellen voor de vergadering van de Noor der Marktbond kwam de fust-re kening van de N.B.M. aan de orde. Hoewel er door de N.M.B. een statiegeld wordt geheven van de door hem uitgegeven fusten, worden deze vaak door vreemden gebruikt en komen dan dikwijls totaal versleten terug. De repara tie hiervan en de vernieuwing komt echter voor rekening van de leden. Nw. Niedorp zag nu gaar ne een voorstel ingediend of op dit punt geen afdoende verbete ring is aan te brengen. Eeierenmarkt Apeldoorn APELDOORN, 8 Mrt Aan voer ongeveer 255.000 stuks eie ren. Handel zeer vlot. Prijzen f 11.75 tot f 13.70 per 100 stuks. Gemiddelde prijs uit 80 noterin gen f 12.75 per 100 stuks. Personele prijzen: le klas gum mi: le prijs G. Deutekom, Nieu we Niedorp (167), 2e prijs C. van Kleef, Bovenikarspel (158) na loting met Mr. H. de Boer, Hoog woud, die daardoor de derde prijs kreeg met eveneens 158 pun ten. Dubbele serie: P. Gelder, Hoog- karspel (102), enlkele serie: J. Kreuk, Hoogwoud (59). Verras singsprijs: C. Visser, Hoogkarspel (81). 2e klas gummi: le prijs: H. Blom, Nrd-Scharwoude (157), 2e prijs: J. Blom, Nrd-Scharwoude (151); 3e prijs: J. Mulder. Oud karspel (147), dubbele serie: C. Groot, Zd-Scharwoude (101); en kele serie: T. Maars, Nrd-Sohar- woude (56), verrassingsprijs: M. Vlugt, Zd-Scharwoude (68). 3e klas gummi: le prijs: M. Betsema. Wognum (137), 2e prijs: W. Compas, Venhuizen (136), 3e prijs: S. Klaver, Oudkarspel (133), 4e prijs: R. Hagtingius, Bo- venkarspel (132); 5e prijs: C. Bakker, Hoogwoud (131), dubbele serie: K. Dekker, Oudkarspel (94); enkele serie: J. Prijs, Nrd.- Scharwoude (54); Heinekens- beker: J. Kout Zd.-Scharwoude (130): Verrassingsprijs: H. Bus, Wormer (33). le klas sajet: le prijs: K. Dek ker, Barsingerhorn (151), 2e prijs: P. Goet, Nieuwe Niedorp (141); 3e prijs: P. Kossen, St. Maartens brug (138), Dubbele serie: A. Rentenaar, Barsingerhorn (87), enikele serie: J. de Leeuw, St. Maartenibrug (47), verrassings prijs: S. Wit, Nieuwe Niedorp (72). 2e klas sajet: le prijs: K. de Geus. Zd-Soharwoude (148). 2e prijs: F. Blommaert, Barsinger horn (138), dubbele serie: J. van Twuijiver, Zd-Scharwoude (85). Enkele serie: A. de Graaf, Bar- singerhórn (45), verrassingsprijs: C. Rolff. Alkmaar (72). Twaalvenprijs: N. Rijper, Zd- Soharwoude met 5 twaalven. Elvenprijs: P. de Haas, Berk hout met 5 elven, na loting met J. Klopper, Bovenkarspel. Tienen- prijs: P. Langedijk, Oud'karspel, met 5 tienen. Sajetprijs voor die kolver, die de hoogste punten zou slaan: K. de Geus, Zuid-SoharwOude (151), waarvan 3 punten toegift, omdat de Geus 2e klasser is. In zijn sluitingswoord deelde de voorzitter nog mede, dat 146 kolvers dit festijn hebben bezocht. Een speciaal complimentje kreeg Hoogwoud, dat het pres teerde om met 3 korpsen in de strijd te treden. Verder zegde spreker allen, die op enigerlei wijze er toe hebben meegewerkt, om dit feest te doen slagen, van harte dank, waarna nog een poos gezellig werd na- gekout. UITSLAG VAN DE FINSE VERKIEZINGEN - HELSINKI, 9 Maart De rechtse Finse partijen hebben bij de algemene verkiezingen een kleine meerderheid behouden, al dus blijkt uit de in de vroege ochtenduren van Dinsdag bekend geworden einduitslag. De rechtse partijen de Volkspartij, de Zweedse Volks partij, Boerenpartij en de Con servatieven verwierven 103 zetels. De Sociaal-democraten en Volks-democraten kregen er 97. In 1951 kregen de rechtse groepen 104 zetels en de linkse 96. Men schatte, dat ongeveer 75 procent van de kiesgerechtigden is opgekomen. De verkiezingen duurden twee dagen. De zetelverdeling is als volgt: Sociaal-democraten 54 (53); Boerenpartij 53 (51); Volksdemo craten 43 (43): Conservatieven 24 (28); Zweedse Volkspartij 13 (15): Finse Volkspartij 13 (10). prachtig in orde en het reeds aan de leden toegezonden jaarverslag kon ook de goedkeuring van de vergadering krijgen. De Noorder turnkring en de kring Haarlem hebhen achterstand in de contri butieafdracht. De oorzaken daar van voor wat betreft de Noorder turnkring werden door de afge- .—'digde van WGW, de heer Lucker belicht. Nadat de penning- meesteresse en mej. Jansen van de Technische Commissie de dank in ontvangst hadden genomen van de vergadering, kwamen de mede delingen los. De diocesane wedstrijden zullen plaats vinden te Delft, waar de vereniging DOK voor de organi satie zal zorgdragen. Er zullen nationale wedstrijden zijn in Juni te Swalmen (L.) en nationale wedstrijden voor dames te Breda. Na de pauze kwam de verkie zing van een voorzitter aan de orde. De heer C. Mineur werd met algemene stemmen de eer waar dig gekeurd de heer Warmerdam op te volgen. De aftredende mej. van Schalk werd herkozen, even eens met algemene stemmen. De heer Warmerdam richtte hierna het woord tot zijn opvolger en hij hoopte, dat de zeven magere jaren, die hij had meegemaakt, nu vervangen zouden worden door zeven vette. De heer Mineur had daarop vriendelijke woorden voor de scheidende preases, ter wijl de heer Witberg, de heer Warmerdam ten voorbeeld stelde aan de gehele Bond voor zijn ijver zijn oprechtheid en zijn eerlijk heid, waarmee hij het erebaantje van voorzitter heeft behartigd. Hij stelde voor de heer Warmer dam tot erelid te benoemen en bood namens allen een actetas en een vulpen aan. De begroting werd vervolgens goedgekeurd en de contributie voor komend jaar onveranderd gelaten op 35 ct per lid boven de twaalf jaar. Na de rondvraag kreeg Rector Grinbergen het woord. Hij wees op de verantwoordelijkheid van de bestuursleden en nam met en kele speciale woorden afscheid van de scheidende voorzitter. Tot besluit van de vergadering was er in gebouw St. Bavo een demonstratie van de damesgroep St. Rafaël. Pater Strijbos O.P. spreekt te Slootdorp WIERINGERMEER Op de ledenvergadering van de R.K. Vrouwenbeweging afd. Wieringer- meer, die vandaag in Hotel Lely te Slootdorp zal worden ge houden, zal de legeraalmoezenier Pater L. Strijbos O.P. komen ver tellen over: „Het soldatenleven met een lach en een traan". Ook de heren zijn deze avond van harte welkom. Toont Uw belang stelling voor onze jongens, door een bezoek aan deze avond. Voorts zullen nog enkele be langrijke mededelingen worden gedaan, zodat op aller opkomst wordt gerekend. Gezellige bridge-drive ST. MAARTENSVLOTBRUG Bridgers uit 't Zand, Petten, Bur- gerbrug, Julianadorp en St. M. Vlotbrug, in totaal zestig, ware aanwezig in zaal Homan, om één van de mooie prijzen te be machtigen. Er werd sportief en fair gespeeld, en de leiding was in goede handen. De uitslag was als volgt: Lijn-A 1 Blokland-Koopman 56 2 fam. Bregman 55 3 Boll-Bruijn 45 4 fam. de Graaf 43% 5 Bosman-Ott 37 6 Gebr. Dalenberg 37 7 Blom-Visser 35 8 Hanze-Ooijevaar 26 Lijn-B: 1 Beerse-Eriks 55 2 de Graaf-Bregman 50 3 Boontjes-P. Nanne 44 4 Mevr. Homan-G. Bakker 42% 5 A. Veuger-P. Dekker 41 6 Zon-Homminga 40 7 Dalenberg-mej. v. d. Sluis 40 8 v. d. Haag-Ammers 22 Lijn-C: 1 Bregman-Bregman 59% 2 Fam. Hellenaar 45% 3 Fam. Appel 44% 4 mevr. Ott-T. Nanne 41 5 Vriesman-P. Crum 40% 6 mevr. Bakker-J. Schouten 39 7 Schilder-de Wit 37% 8 A. v. d. Sluis-A. Witte 29 Lijn-D: 1 Tichelaar-Bos 45 2 Fam. Geense 38% 3 v. d. Vlies-Vriesman 31 4 fam. Dalenberg 23 5 fam. Doorn 21% 0 Mevr. Ooijevaar-Molenaar 21 ALKMAAR. De Beroepsvoet balclub „Alkmaar" heeft op vrij spectaculaire wijze contact opge nomen met het voetbalminnend publiek. Een uitverkocht „Wapen van Heemskerk" was er getuige van, dat het inderdaad menens is met de plannen, die door de Nederlandse Beroepsvoetbalbond ontworpen zijn en door de in middels opgerichte verenigingen overgenomen zijn. De voorzitter van de N.B.V.B., de heer Boersen, was erover ver heugd, dat het Alkmaarse pu bliek in grote getale opgekomen was om kennis te nemen van het geen er leeft en omgaat in het wereldje der Ned. profs. Hij wees op de dalende lijn, waarin het voetbalpeil zich sinds enkele ja ren beweegt en koppelde daal de doelstelling van de N.B.V.B., namelijk het Nederlandse voetbal op een hoger plan te brengen, aan Vast. Er zijn in ons land al 20 clubs opgericht of nog in oprich ting en in September reeds hoopt de jonge bond te starten met een heuse competitie. Meewerken met iedereen, die het goed meent met de sport, luidt het doel, aldus de heer Boersen, en niet ageren te gen het beleid van de K.N.V.B. De bondspropagandist. tevens voorzitter van de vereniging in Amsterdam, de heer G. J. Kiersch, ging in het kort de ver diensten van de K.N.V.B. en in het bijzonder die van de heer K. Lotsy na en kwam tot de con clusie, dat het nationale elftal jarenlang boven zijn stand leefde en dat de impasse, die momenteel doorgemaakt wordt, daar een gevolg van is. „Er moet dus iets gedaan worden om het spelpeil weer omhoog te halen," zei de heer Kiersch, „het resultaat daar van is de N.B.V.B." Het zal niet mogelijk blijken onmiddellijk gro te sommen op tafel te brengen. Eerst zal het premiestelsel toege past worden. Binnenkort zal de bond met een eigen orgaan uit komen. De films over de legenda rische wedstrijd tussen de Neder- Burgerlijke Stand HEERHUGOWAARD. Gebo ren: Theodorus M M., zv M. P. Keizer en A. M. Mol. Hendricus P. M., zv F. J. M. Twisk en H. S. M. van der Donk Albert H„ zv A. H. van der Velde en H. Boeke- stein. Johannes P.,zv W. P. Groot en P. Stet. Johanna E. M., dv J J. Sinnige, en C. R. Borst. Francis- eus A. M„ zv N. Schoen en M. P. J. van Schouwen. Cornelia M., dv A. Berkhout en B. Sneekes. Jaco bus C.. zv J Th. Overgoor en J. Provoost. Catharina A., dv C. J. J. Kager en M. G. Zuurbier. Johan nes G. L., zv J Tromp en P. J. Brink. Engelbertus W. M„ zv J. Dudink en M. Groot. Johannes W. M.. zv C. Berkhout en G J. Boots. Matthias P., zv J. van den Berg en M. E. Jonker. Adrianus J. S., zv C. Brink en J. A Vader. Ondertrouwd: Johannes J. Does, 26 jr en Anna J. Meester, 23 jr. Johannes M. Schapendonk, 31 jr, (Rotterdam) en Maria Sehagen, 29 jr. Jacobus Mul, 28 jr en An- thonia de Boer, 26 jr. Getrouwd: Cornelis Th. Swin- kels, 23 jr en Brigitta A. Bleeker Gerrit Folkertsma. 24 jr en Elisa beth Bierman, 24 jr. Jacob Wester 23 jr en Anna Wenning, 20 jr. Johannes M. Schapendonk, 31 jr, (Rotterdam) en Maria Sehagen, 29 jr. Overleden: Maartje Groot, wed. v Cornelis Blokker, oud 75 jr. Jantje Jongert, wed. v. Louwrens de Boer, oud 78 jr. INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN Ingekomen: G. J. Groot, van Akersloot, n. Korte Dreef 2, RK. J. Burger, v. Brummen n. Veen- huizerweg 29, RK H. Ariesen. v. Buurmalsen n. Middenweg 200, NH. J. J. Geels, v. Wedde n. Lin- denlaan 3. NH. A. C. Meester, v. Ursem n Jan Glijnisweg 119, RK. J. Bleeker, v. Heemskerk n. Mid denweg 550, RK. M. de Krijger, v. Alkmaar n. Stationsweg 110, GK. N. Zuurbier, v. Ursem n Midden weg 190, RK. S. Bruijns, v. Oter- leek n. Jan Glijnisweg 18, RK. A. C. van Diepen, v. Ursem n Wes- terweg 30, RK. Vertrokken: Th. Dekker, v. Jan Glijnisweg 119 n. Millswood (Aus.) RK. E. Luitjes, v. Midden weg 25 n Ursem, RK. N. F. Bleij- endaal. v, Lindenlaan 3 n. Alk maar, RK. E. M. Tromp, v. Mid denweg 517 n. Bergen (N-H), RK. C. M. Ursem, v. Jan Glijnis weg 53 n, Avenhorn. RK E. Kos^ v. Kerkweg 27. n. Spanbroek, NH. M. Bakker, v. Kerkweg 27 n. Op meer, NH. J. Wester, v. Midden weg 151 n. Oude Niedorp, RK. Anna Wenning. v. Middenweg 458 n Oude Niedorp, RK. W. Wester, v. Middenweg 151, n. Nw Zee land, RK. J. de Krijger, v. Sta tionsweg 110 n. Essex Ont. Can., GK. D. P. Krep, v Rustenburger- weg 67 n. Tandjung Priok Indon., Geen. T. M. Lont, v. Berkmeer- dijk 12 n. Zaltbommel, DG. R. van der Heide, v. Stationsweg 69 (woonwagen) n. Oostdongeradeel, Geen. G. M. de Wildt, v. Midden weg 319, n. Grootebroek, RK. M. E. Botman, v. Middenweg 450 n. Alkmaar, ÉK. C. Cardol, v. Sta tionsweg 11 n. Haarlemmermeer, NH. J. H. N. Wijnker. v Wester- weg 16 n. Spanbroek, RK. N. Slooten, v. Middenweg 200 n. Schellinkhout. NH. Bijeenkomst van het Wit-Gele Kruis HEERHUGOWAARD. Het Wit-Gele Kruis zal hedenavond in de zaal van café Veenboer zijn jaarlijkse bijeenkomst houden. Na behandeling van enkele 'huis houdelijke punten zal de heer Van Willige, journalist te Haarlem, een leerzame en humoristische inleiding houden over het kinder leven van zuigelingen, kleuters en schoolkinderen. Het belooft een nuttige en mooie avond te wor den. Vooral de moeders zullen er goed aan doen deze avond te be zoeken, maar natuurlijk zijn ook de vaders van harte welkom. Het bestuur zal een ruime opkomst honoreren met een gratis ver loting. landse en Franse profs en over de grote strijd Initernazionale- Juventus werden vertoond. Alkmaarse Boys terrein? Naar ons werd medegedeeld zal de afdeling Alkmaar van de beroepsvoetbalbond vrijwel zeker de beschikking krijgen over het veld aan de Sportparklaan, het geen bespeeld wordt door de Alk maarse Boys. Dit veld is eigen dom van de gemeente. Het veld heeft een toeschouwersaccomoda- tie voor 6000 bezoekers. Bij informatie bleek echter, dat ten gemeentehuize van deze „huur" niets bekend was. Dit be richt schijnt dus alle grond te missen. De K.N.V.B. heeft besloten op 4 April, de dag van BelgiëNe derland een zo groot mogelijk in haalprogramma vast te stellen. Verder wordt de mogelijkheid bestudeerd op Paas-Zaterdag 17 April een volledie programma vast te stellen voor de le klasse A en B en op Paasmaandag door deze 2e klassen een inhaalpro gramma te laten verwerken. Tenslotte zal ook op Konin ginnedag een inhaalprogramma worden vastgesteld. Ziekenverzorging ZIJPE Voor de cursus huis houdelijke ziekenverzorging, die vanwege de afdeling „Zijpe-Cal- lantsoog" van het Witte Kruis te Petten zal worden gegeven, heb ben zich ongeveer 25 deelneem sters aangemeld. De cursus zai vandaag beginnen en worden ge geven door Zr. Houiter, wijkver pleegster alhier. Vijftig sollicitanten ZIJPE Voor de op 1 Mei a.s. vacant komende betrekking van grafdelver en verzorger der algemene begraafplaats te St. Maartensbrug hebben zich ruim 50 sollicitanten aangemeld.Dus liefhebbers genoeg. Uitbreiding zuivelfabriek ZIJPE De Coöp. Zuivelfa briek „Nieuw Leven" te 't Zand zal een niet onbelangrijke uit breiding ondergaan door aan bouw van een groot kaaspakhuis. Het werk zal worden uitgevoerd onder leiding van de architect D. S. de Boer te Alkmaar. WEINIG INTERESSE VOOR GOEDE MUZIEK ST. MAARTENSBRUG. Het moet voor de fanfare „Zijpe" uit 't Zand en hun energieke direc teur P. Kreyger toch een bittere ontgoocheling geweest zijn, dat voor hun uitvoering in zaal Kos sen zo weinig belangstellenden waren komen opdagen. En zoals meestentijds hebben de thuisblij vers werkelijk ongelijk gehad, want wat „Zijpe" te genieten bood was waarlijk het beluiste ren dubbel en dwars waard. Het 11 nummers tellende programma werd ingezet met de Divama mars welke al meteen een zeer goede indruk maakte. Ook de Fruotodor en de Printemps als ouverture's deden het zeer "goed, om van het concertstuk Uranus nog niet eens te gewagen. Veel bijval genoot de potpourri van Strausz-melo- dieën. Na de pauze werd door le den een opvoering verzorgd van het kolderverhaal „Rustig aan, denk om m'n zenuwen". Onbe grijpelijk welk een lachorkanen het betrekkelijk kleine groepje kijkers heeft veroorzaakt. De amateur H. Zwart had als gooche laar buitengewoon succes. Daarna volgde dan het optreden van de Boerenkapel, een speciale fanfa reformatie onder leiding van diri gent „Teun". Om die dirigent is geweldig gelachen. Maar hij hoede zich voor overdrijving. Men kan gerust komiek doen, als daar een passend praatje aansluit. Teun deed geweldig ziin best, en zal het ongetwijfeld m de toekomst als „dirigent" nog ver brengen. Het publiek genoot van de popu laire wijsjes en zong naar harte lust mee. Niet alleen uit het gulle applaus, maar meer nog uit de gesprekken bleek dat de „Zijper Fanfare" te St. Maartensbrug een uitstekende indruk heeft achter gelaten. Men hoopt derhalve vurig dat dit wakkere ensemble nog meerdere malen aan de Brug zal komen concerteren. De fanfare kan zich dan wellicht verzekerd weten van een vele malen talrij ker publiek. Het lag op straat DE RIJP. Gevonden: 1 paar lichtgr. wollen herenhandschoe nen; 1 paar bruin geruite kinder wantjes; 1 paar rode kinderwan ten; gevoerde zwarte glaché da meshandschoen; bruin vechtpetje met ritssluiting; gebreide blauwe handschoen; 2 sleutels; 1 paar donkerbruine herenwanten: grijs rode kindershawl; bruine glacé herenhandschoen; lichtbruine kin- derportemonnaie; kinderbroche. Verloren: beige-bruine dames- want; 1 paar donkerblauwe kin derwanten; grijs-blauw wollen herenhandschoen; Lindberghkapje (blauw). R. K. Middenstand WAARLAND. De R.K. Mid denstandsvereniging zal morgen in jaarvergadering bijeenkomen in het café Stoop. Op de agenda 'komt o.a. voor bestuursverkiezing wegens het periodiek aftreden van de heren Jn, Jaspers en Corn, van Ophem. Vervolgens zullen enkele leden een causerie over een bepaald onderwerp houden. Marktbericht TEXEL. 26 schapen 85105; 23 biggen 4563; 63 nuchtere kal veren 4055. De heer C. A. Laan verloor het leven AVENHORN De heer C. A. Laan, keurmeester van de veiling ter plaatse, is gisteravond door een noodlottig motorongeluk om het leven gekomen. De verslagen heid in het dorp is groot. De heer Laan was 47 jaar, gehuwd en vader van twee kinderen. tiet ongeluk gebeurde voor het huis van de rijwielhersteller Len- tink, waar onder een straatlan taarn een niet verlichte vracht wagen stond geparkeerd van de fa. S. Borst, kolenhandel uit Ur sem. De heer Laan, die bekend stond als een voorzichtig rijder, heeft deze wagen wellicht te laat opgemerkt, want toen hij in niet overmatige snelheid om circa 9 uur huiswaarts keerde, reed hij op de auto in. De gevolgen wa ren zeer ernstig. Met een schedel- basisfractuur werd het slachtof fer bij de heer Lentink binnenge dragen, waar hij enige minuten later overleed. Pater Boerbooms, van de parochie De Goorn, ijlings gealarmeerd, diende het slachtof fer het H. Oliesel toe. In een ziekenwagen is het stoffelijk over schot van de heer Laan later naar het ziekenhuis in Hoorn overgebracht. KIP EN HUISMAN UIT SCHAGEN Klaverjaskampioeiien te Sint Maarten ST. MAARTEN. Voor de Za terdagavond in zaal Schrijver ge houden klaverjaswedstrijd be stond een ongekend grote belang stelling. Liefst 66 deelnemers schaarden zich rond de tafeltjes, begerig om de uitgeloofde bekers en andere fraaie prijzen in de wacht te slepen. In de eerste ron de werden er door enkele deelne mers al bijzonder hoge punten tallen' genoteerd; maar in de tweede ronde viel reeds de eigen lijke beslissing, toen de heren P. Kip en Huisman uit Sehagen het presteerden om zes doormarsen te volbrengen en zo achter el kaar 2510 punten verzamelden. Uit twee ronden hadden ze er 'liefst 4370, zodat ze vanaf dat moment practisch onbedreigd bovenaan hebben gestaan. Wel hebben hun ernstigste rivalen D. en G. Entes energiek geprobeerd om in de derde ronde de achter stand op hen in te lopen, maar het mocht niet baten. De laatste ronde was voor het kampioen schap eigenlijk niet van zoveel gewicht meer, maar in de op hen volgende rangen 'werd er toch nog met vuur gekaart om de andere prijzen. Finstra en Mulder haden zich inmiddels opgewerkt tot de tweede plaats met toch nog 1100 punten minder dan de kam pioenen. Twee andere Sehage- naars, de heren T. Clay en A. Kaauw kwamen de laatste ronde zo goed voor de dag dat zij in het eindtotaal de tweede plaats konden bezetten. Het best ge plaatste koppel uit de gemeente St. Maarten werd gevormd door de heren A. Wit en D. Kooi van Valkkoog met 6313 pnt., vóór de heren S. Krijgsman en K. Nu- man 6303 pnt., resp. eindigende als 5 en 6. De gehele wedstrijd kenmerkte zich door een zeer sportieve en vooral genoegelijke sfeer. Burgemeester Korver rekende het zich tot een waar genoegen om de kampioensbekers aan de heren Kip en Huisman te over handigen. Dat de heren op de eerste grote klaverjaswedstrijd welke ooit te St. Maarten gehou den is, zulk een succes geboekt hebben, was z.i. niet alleen aan het geluk maar vooral ook aan hun bedrevenheid in het kaart spel te danken. Einduitslag: 1. P. Kip-Huisman 7455 pnt.; 2. T. Glay-A. Kauw te Sehagen 6961 p.; 3. B. Kistema- ker-C. de Maaier, St. Maartens brug 6777 p.; 4. D. en G. Eentes, Tuitjehorn 6500 p.; 5. A. Wit-D. Kooi, Valkkoog 6313 p.; 6. S. Krijgsman-K. Numan, St. Maar ten 6303 p.; 7. S. Tesselaar-J. Houtenbos. Kalverdijk 6173 p.; 8. C. Tinga-J. Mulder, Burgerbrug 6026 p.; 9. Kip-Kuit, Sehagen 6015 p.; 10. Noorman-Dijkstra, Seha gen 5971 p.; De marsenprijs was ook voor de kampioenen (7 st.), en de heren Kooi-Vos ontvingen de befaamde troostprijs voor 4151 punten. WOGNUM, 8 Maart. Witlof A 72—88, B 65—75, C 47—62. stek 3054, aanvoer 500 kg; spruitkool 1882; rode kool 710,30; gele kool 1518,10; breekpeen 55,70; gare bieten 1113; prei 17—26; knolbieten 46. WARMENHUIZEN, 9 Maart. Uien 7.308.30, drielingen 11.10, gele kool 12.5016.80; rode kool 712.60; witte kool 67.80; peen 5—7.60. ALKMAAR. Witlof A 70—83; II 4956; rode kool 711; savoye kool 1-218,50 groene kool 10,80 32; spruitkool A 4784; B 19 38; andijvie 1,081,15 Goudrei- nette Hl 40—44; HII 40; K 26—36 rode bieten 4—6,50; winterpeen 57,50; waspeen 16—38; uien 3 9,50; prei 1142; selderie 28. AMSTERDAM, 8 Maart. Aangevoerd 387 runderen, le srt. 2,90—3,00, 2e srt. 2,70—2,80, 3e srt. 2,502,65, p. kg gesl. gew.; 137 varkens le svt. 2,342,36, 2e srt. 2,252,32, p. kg gesl. gew. vlugge handel; 105 nucht. 'kalve ren 0,951,10 p. kg lev. gew.; 1 vet kalf geen notering. HEM, 8 Maart. Rode kool 712; bieten 4.205.30; witlof 4073; uien, midd. 7.308.20, grof 6.308 drieling. 12.2012.90, nep 916; rode uien 55.30; win- terjan 3536; winston 5065. BEEMSTER, 8 Maart. Witlof 2674; rode kool 7—17; spruit kool 1578; rode bieten 47; fare bieten 817; winterpeen III 7.50; waspeen 16; uien, middel 38.50; prei 1034. Appels: Bramley Seedling 10— 25; Goudreinette 1854; Jona than 2156; Present van Enge land 2056; Zoete Campagner 1634. Peren: St Rémy 2038; Winterjan 14—^47. Buiten not Com mui Midden Coster Dulles minister va ken, is in Car; op de tiende Conferentie me Guatemala in Een twist tussi een muis, want kleine republiek landengte van met nog geen 4 ners. In zielent dan de helft van temala is de nag kist van Uncle sedert geruime aan een commur tie. De buur-state Honduras, Nica Rica maakten vorig jaar reeds ken hun mening onder stoelen of mala antwoordde uittreden uit de Midd.-Amerikaans was toen April van Guatemala het „inlaten v< gendheden met nenlandse aanj wendde zich to: V eiligheidsraad. geringen, waartoe noemde ook die v hoorde, koesterdf leiders in Guaterr bedoelingen." De in deze beschuldi vervat lieten er al over bestaan, uit wind woei. /Np de recente w ferentie hee zijn bezwaren aa de gang van zaki Wat Dulles nu dus in feite niets de buur-staten va rika het vorige verbondenheid v< kaanse landen, mi van Canada, berus naar een eensgi Zowel in economi pisch opizicht. Voo is van groot belang pelijk, dat men i zich zorgen maakt nest als Guatemala munisme met de De landengte van 1 ka is kwetsbaar steden er sedert jaren alle zorg aan tieve verdediging voor Panama en naai, de verbindi Atlantische en de Communistische Midden-Amerika veiligheid van het kaanse Noordelij] maar zijn niet min voor de Zuid-Am« den. Guatemala weer de beschuldig hand gewezen. r\e invloed van de in Guatemala moeilijk worden om zijde der bevoHdn aan de 'regering land van communis! ten te bevrijden, 't nihil. Anderzijds k den ontkend dat economische toestam rijp hebben gemaal munisme. Er heerse gen waar bv. de Ke riteiten dikwijls in rende zin over hebb Het grootgrondbezit lig. Zelfs in een de dat het land toebeh geen 2 pet. der bevc de „United Fruit bananenplantages in Nu heeft men wel ning ingevoerd, maa mate bruuske wijz slecht dan goed aan gedaan. De commur beweging deelde de De agtitatie tegen toe. Ondanks dat G katholiek land is het liberalen en vijanden van de K touwtjes in hand Priesters van buite worden zoveel moge Het onderwijs wordt Deze aanslagen op c" het streven naar sociale orde in de gevolg dat Guatem communisten wordt Voegt men daar no Anti-Amerikaanse st terwijl het land nota misch het van de hebben, en men kan latingen van Dulle: Grote wereldpolitiek zullen er niet uit De situatie in Guate een bewijs voor di ningstactiek, die het munisme toepast. Eer tot afweer noopt wat ook heeft gedaan. NEDERLANDS] IN VEROP VERONA, Italië, t Vandaag is op de 56st( nale Agrarische Jaa Nederlandse dag gé eregast was de Nede nister van Landbouw, holt, die met vertege van zijn ministerie er attache's van de amba me aanwezig was. De heer Mansiholt Nederlandse paviljoej en hartelijk onderhou Italiaanse ambtgenoc Capua. Later heeft b Ubenti de Nederlandi gen in het Barbieri P Massa-ineiiliiig diphteritis MAASTRICHT, 3 IV de gemeente Berig en Zuid-Limburg zijn se nuari 17 gevallen van geconstateerd. Op last meenitebestuur zijn in kmg met de Gemeen neeskundige Dienst te 540 babies, kleuters gaande kinderen in ge April zal de tweede in Enige maanden geied ®Ch ook in de genie perigh enkele gevallen Mrtis voorgedaan.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 4