Minister-president leidt nationale gebeurtenis in. STAD EN GEWEST Alkmaar 700 jaar stad Zin van hel stadsfeest A Ikmaar krijgt Katholiek Militair Tehuis Rijk gevarieerde lenteboden bij Vroom en Dreesmann In Alkmaar leeft de vrijheid, waar de wereld voor vecht Modeshow Fa Hilckmann Bombardement van attracties Een sprookje van licht a<;em)v Journalisten ten stadhuize Koopjes van de week Warenhuis j AN SEN Alkmaarse Kamermuziekverenigiiig sloot het seizoen NEDERLANDS TRIO MUSICEERDE SUBLIEM Vrijdag 12 Maart 1954 Pagina 3 Zie ook pag. 9. ALKMAAR Op 20 Juli zal de avondhemel rondom Alkmaar oplichten in de rosse gloed der vreugdevuren, die de Alkmaarse stadsjeugd in een ring om haar stad zal aansteken, om het grote feest van het zevenhonderdjarig stadsbestaan van Alk maar aan te kondigen. De dag daarop zal deze jubilerende stad Neerland's minister president binnen haar eeuwenoude wallen begroeten en hij zal in de befaamde Grote Kerk de rede uitspreken, ivaarmee hij een Alkmaarse feestperiode, die 26 dagen zal duren, officieel zal openen. Door deze geste van IS eer land's premier Dr WDrees zal op Alkmaar's stadsfeest het nationale stempel worden gedrukt, dat het verdient. Weerver war lil in medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond: VRIJ KOUD Meest matige wind tussen Oost en Noordoost. Overwe gend droog weer met op vele plaatsen, vooral in de Noor delijke helft van het land, tijdelijk mist of laaghangen de bewolking. In de Zuide lijke helft van het land ech ter ook opklaringen. Vrij koud met in de nacht en de vroege ochtend temperatu ren om het vriespunt. De Stichting Alkmaar 700 Jaar Stad" heeft gisteren een persconferentie belegd, waarbij zeer vele binnen- en buiten landse journalisten tegenwoordig waren. Daar werd de komst van dr. Drees gemeld en daar gaven de voorzitter van de stichting, mr. G. A. de Lange, en de secretaris, mr. A. V. M. Leesberg, een inzicht in het karakter van de feestweken en een overzicht van 't waarlijk groots opgezette feestprogramma. De openingsbijeenkomst in de Grote Kerk zal worden geopend door ds. J. H. Klein Wassink en worden gesloten door de hoog eerwaarde heer deken J. Th. Jacobs. Alkmaar's burgemeester, mr. dr. H. J. Wytema, zal het welkomstwoord tot de genodig den richten. Burgermaaltij d op het Waagplein Die genodigden en alle burgers die dat wensen, zullen zich na de officiële opening van de fees telijkheden verenigen aan een burgermaaltijd, die op het histo rische Waagplein, in de open lucht, zal worden gehouden. Zon der verschil of geschil zullen zij daar aan lange tafels geschaard zich te goed doen aan een oud- Hollandse koffiemaaltijd. Spectaculaire autorace Een der attracties van de feest weken zal de komst' vormen van de Engelse Veteran Car Club, wier leden met twintig auto's uit het jaar 1920 in optocht vanuit Hoek van Holla'nd naar Alkmaar zullen rijden, waarna zij met hun stok-oude, spectaculaire ve- hiels in een snelheidswedstrijd zullen uitkomen op de weg Alk maarBergen. Grootse luchtvaartshow Dit jaar zal op Ypenburg géén luchtvaartdag worden gehouden, maar in feestvierend Alkmaar wel. Met medewerking van de Kon. Ned. Vereniging voor Luchtvaart zal hier een luchtvaartshow wor den georganiseerd, die o.a. een ballonvaart omvat, uitgevoerd door de leden van de Haagse Bal lonvaart Club. Canadese cadet ten zullen op het sportpark met helicopters landen, parachutisten zullen uit hun vliegtuigen sprin gen, machtige eskaders zullen over Alkmaar vliegen en dit alles zal worden opgeluisterd door de muziek van de Kon. Luchtmacht kapel. Nog altijd zijn de besprekingen niet ten einde, die worden ge voerd om in jubilerend Alkmaar een grootscheepse legerdag te or ganiseren. De vier kaasmarkten, die op de Vrijdagen van de feestweken zullen worden gehouden, zullen meer spectaculair zijn dan ooit. Men zal trachten te bereiken dat de Alkmaarse kaasmarkt dan kan prijken met de grote hoeveelhe den kaas, zoals die in het ver leden werden aangevoerd. Burgemeesters uit 's werelds kaassteden zullen tijdens de fees telijkheden een bezoek aan Alk maar brengen. De burgemeesters van Roquefort, Brie en Camem bert hebben hun komst bereids toegezegd. Het feeërieke bloemencorso, dat tijdens de stadsfeesten door Alk maar's straten zal trekken, ver heugt zich thans reeds in een zeer grote belangstelling. Attracties in het fantasiestadje Het feestcentrum in jubilerend Allernaar, waar zich de feest vreugde van dag aan dag zal concentreren, het Canadaplein, de Paardenmarkt en het Munniken- bolwerk, zal worden herschapen in een fantasiestadje van 6 ha, met feeëriek verlichte sprookjes- tuin, twee podiums, een grote ontvangsthal, verschillende café's met terrassen, winkeltjes en ten toonstellingen. Van twee tot zes en van acht Vrijdag 12 Maart Bioscopen: Harmonie: De banne ling van Ballantrae, 14 jaar, 8 uur. Victoria: Betaalde Liefde 18 jaar, 8 uur; Cinema: Toledo stad van terreur, 14 jaar, 8 uur Rex: Zolang jij bij mij bent, 14 jaar, 2.30 en 8 uur. Stedelijk Museum: Expositie Doorwerken. Zaterdag 13 Maart Wapen van Heemskerk: Concert Excelsior, 8 uur. Oude Herberg, Heiloo: Tot 2 u. muziek. Bioscopen: Als Vrijdag. Voorstel lingen 7 en 9.30 uur. Rex ook 2.30 uur. Sted. Museum: Als Vrijdag. Zaterdag: Hoog water 0.35 u. en 13.10 uur. Laag water 6.50 uur en 19.35 uur. tot half twaalf zal op de twee podiums een zeer attractief non stop-programma worden geboden. Muziekcorpsen, koren en dans groepen zullen daar optreden: Accordeola, The Constellations, Het Rotterdams Ballet, de accor- dennorkesten Vita Nova en Cres cendo, de wereldvermaarde va- riété-artisten The Saytons, Kol- mar Trio beide groepen traden op Broadway in New York op The 4 Dutch Rolling Stars, de Rio's, Jack Smith's Trio. de accor deonisten De Brox Cie en de Bervetines zullen daar o.a. triom- phen vieren. Meerdere malen zal in het fantasiestadje 'n bijzondere show avond worden gegeven met mede werking van bekende radio-artis- ten. De Alkmaarse confectiebe- derspel „Koning Kaaskop" en een groot stadsspel, waarover wij, in verband met het puzzle-karaktér ervan, nog maar niets zullen ver tellen. Dan zijn daar de grote sport evenementen, internationale mo torraces, internationale draverijen de voetbalwedstrijd BVV-Feijen- oord, auto- en motorrallye, een motorpolowedstrijd, motorstuntrit- ritten en een concours d'elegance. Cultureel niveau Culturele gebeurtenissen bren gen de stadsfeesten van Alkmaar op hoog niveau. Er staan er op het programma te veel om op te noemen Wij vermelden slechts de uitvoering van Beethoven's Ne gende, de feestconcerten door de organist Piet Kee te geven op de beide wereldberoemde Alkmaarse orgels in de Grote Kerk, de Ha- vingha-herdenking, een carillon concert door Mechelen's beiaar dier Staf Nees, welke concerten en herdenkingen door de NCRV zullen worden uitgezonden en door Radio Brussel gerelayeerd. Wij melden voorts nog het optre den van het Rotterdams Ballet onder leiding van Netty van der Valk. Een groot nationaal concours van padvinders-drumbands, corp- Kookdemonstraties ALKMAAR. In de huishoud- zaak van J. W. A. Heuseveldt worden demonstraties gegeven met een snelkookpan. Men heeft aan deze demonstraties een gezel lig en attractief karakter gegeven en zij zijn zeker de moeite van een bezoek waard. Advertentie Kalasiris kennen is Kalasiris kopen. Een speciaal corset met speciale eigenschappen. E. H. HOFSTEDE Langestraat 61 Alkmaar sen tamboers en pijpers, brand weercorpsen het Antwerpse komt met zijn athletencorps Poolse en Hongaarse oud-strij ders, Twentse volksdansers, het St. Andriesgilde uit Essen, dat al les zal met muziek, folklore en klederdrachten de stadsfeesten luister bijzetten. En dit, wat hierboven staat, is nog maar een uittreksel uit het rijk gevarieerde feestprogramma, waar Alkmaarders en hun gasten van 21 Juli tot en met 15 Aug. a.s. van zullen kunnen genieten. Het is een programma dat heel veel belooft en wij zijn ervan overtuigd, dat een stadsfeest als dit, van een stad als Alkmaar, die zoveel goodwill geniet in heel de wereld, voortreffelijk zal sla gen. Wij zijn er zeker van dat de leuze, waaronder de stichting „Alkmaar 700 jaar stad" thans naarstig werkt aan de voorberei dingen van de feestelijkheden: „De wereld komt naar jarig Alk maar" in de komende feestweken volledig bewaarheid zal worden, den. Een flits uit de modeshow van V. en D. ALKMAAR We hebben de De Ocelot-parade viel bij vele zon al door de wolken zien gluren, dames in de smaak. We hebben zelfs al enige warmteHet kon ons niet zo bekoren, van haar stralen gevoeld en dan behalve dan de warmgevoerde kunnen wij zo verlangen naar de peignoir met handige capuchon, zomer. En met dat verlangen naar Als laatste noemen we de bij— drijven zullen er bovendien op verschillende dagen modeshows organiseren, die met kinderballet ten zullen worden opgeluisterd. Alkmaar een unieke liehtstad Alkmaar zal gedurende deze feestweken herschapen worden in een unieke lichtstad, die in de avonduren de tienduizenden be zoekers van de jubilerende licht stad zal doen dromen in een der sprookjessteden uit Duizend en een Nacht te zijn verdwaald. De oude bolwerken, waarop Alkmaarders eens de vrijheid be vochten tegen de Spanjaarden, de voornaamste toegangswegen tot <fe stad, straten, pleinen, grachten en singels zullen worden versierd en met de medewerking van Philips' experts zal Alkmaar volgens de nieuwste vindingen van de belich tingstechniek tot een lichtstad worden gemaakt, wanneer des avonds alle toegailgsbruggen van de stad, de bekende molen van Piet, de Grote Kerk, de Waag, de Accijnstoren, het Victoriebeeld, het Murmelliusgymnasium, de Bergerhout, de Lindengracht, Oudegracht, de Visbanken, het Hof van Sonoy en heel het bol werk vanaf het Texelse Hek tot de Emmabrug zullen worden ver licht. Bovendien zullen in de fraaie singels twintig meter hoge sprook jesachtig verlichte fonteinen op spuiten In het singelwater zullen verlichte waterlelies drijven. 2300 armaturen en 30 kilometer kabel zijn daartoe nodig. Daar naast zal het stadhuis van ge meentewege worden verlicht. De hele verlichting van jubilerend Alkmaar zal 100.000 kwu ver bruiken. Muziek- en jeugdfeesten Zes en twintig muziekcorpsen zullen tijdens de feestweken door Alkmaar trekken. Wij hebben ze reeds eerder genoemd; het zijn de bekendste van het land en een Tiroler spoorwegmuziekcorps in de klederdracht van zijn land, waarvan 14 leden bovendien een show verzorgen. De 10.000 Alkmaarse schoolkin deren zullen daadwerkelijk in het stadsfeest worden ingeschakeld. Allerlei wedstrijden en spelen zijn voor de scholieren georganiseerd. Wij noemen slechts de brand weerwedstrijden voor de leerlin gen van hoogste L.O.-klassen, een viswedstrijd in de Oudegracht, waaraan een 500 kinderen zullen deelnemen, wagenspelen die de historie van Alkmaar in beeld zullen brengen en een speciaal voor de kinderen geschreven kin- Het is dit jaar zeven eeuwen geleden dat Alkmaar stads rechten verkreeg. De zevenhonderdste verjaardag van de stad Alkmaar zal op grootse wijze worden gevierd in de periode van 21 Juli tot en met 15 Augustus. In het feestcentrum te Alkmaar zal dan een non-stop-feestprogramma ten beste wor den gegeven. Hierboven een hoekje uit dit fantasie-stadje, zoals het is geprojecteerd. ALKMAAR Alkmaar siert zich als een Schone vrouw, AI wat wij hebben aan architectonische rijkdom en overig stadsschoon zullen wij de wereld op zijn best tonen als tienduizenden en nog eens tien duizenden vreemdelingen het zevenhonderdste verjaarsfeest van de stad Alkmaar met ons zullen komen vieren. Men zal weten dat Alkmaar het karakter bezit van een gave Hollandse stad en dat het dit karakter de eeuwen door heeft bewaard. Diep leeft in onze stadgenoten de zorg voor dat karakter. Hier leeft een grote, wanpe liefde voor de stad en die liefde zullen wij uitdragen in de wereld. Dat zei Alkmaar's burgemees ter, mr. dr. H. J. Wytema, giste ren tot de binnen- en buitenland se journalisten, die hij ter ge legenheid van de door de Stich ting „Alkmaar 700 jaar Stad" in de raadzaal ten stadhuize ont ving. De burgemeester legde er de nadruk op dat het behoud van het eigene en het bewustzijn van de waarde daarvan de beste grondslag is waarop de verbin ding met anderen tot stand kan komen. In deze tijd van nationale en internationale integratie leidt bet opgeven van het plaatselijk eigene tot een heilloze vervlak- de burgemeester een voorwaarde king. Stedelijke binding noemde voor binding in groter verband. Hij gewaagde ervan dat de Alkmaarder trots is op zijn stad omdat die de bakermat werd van geestelijke en politieke vrijheid in de moderne betekenis van het woord. De victorie immers die onze voorouders hier bevochten en die wij elk jaar feestelijk vie ren, is de victorie die de wereld vandaag de dag nog altijd moet bevechten. Dat in deze stad in de strijd om de vrijheid de krijgskans is gekeerd, dat in deze stad de zin voor geestelijke en politieke vrij heid steeds leefde en steeds le ven zal, is wat ons tot trots stemt. Wij willen dat de wereld kond doen en daardoor zal het stadsfeest van Alkmaar, in een wereld waarin de vrijheid nog niet verwezenlijkt is, bijdragen in de strijd om die vrijheid, zon der welke het geestelijk leven van de mens niet mogelijk is. Dit noemde de burgemeester de zin van de Alkmaarse jubileum viering. De vele journalisten die gis teren in Alkmaar bijeen waren verenigden zich na de ontvangst ten stadhuize, aan een lunch in Victory, die hen door de Stich ting Alkmaar 700 jaar Stad werd aangeboden. De jeugdomroep van de A.V.R. O. en de N.C.R.V. legden flitsen vast van de persconferentie over de Alkmaarse stadsfeesten. BESTRIJDING IEPZIEKTE ALKMAAR. Tussen 1 April en 1 October is het verboden iepenhout te laten liggen, opge stapeld te houden of te vervoe ren, met uitzondering van: hout met een doornede kleiner dan 7 cm; geheel ontschorst; hout dat onder water ligt en hout waar- I van de schors in haar geheel op j de door de minister van land bouw, visserij en voedselvoorzie- j ning te bepalen wijze is behan- deld. Het niet nakomen van dit verbod wordt gestraft met hech- j tenis van ten hoogste één maand of geldboeten van ten hoogste f 1000. i de zomer, bekruipt ons dat heer lijke gevoel van iets fleurigs, luchtigs uit onze garderobe te voorschijn te halen. Maar als we de motten.uit onze kleding hebben geschud, schudden wij zorgelijk ons hoofd. We duiken diep in onze beurs, maar och, als je de show bij V. en D. hebt gezien, die gehouden werd in de Lunchroom, behoeven we niet teleurgesteld te zijn, mits men met smaak en zorg de goede keus maakt, want deze show toonde ons modellen, uit iedere beurs betaalbaar! De prijzen, die Emmy Huf als explicatrice noemde, vielen in ve le gevallen beslist mee. Opvallend is het, dat er een mooie en voordelige keus is wat betreft het toilet van de meer ge zette dame. De mode vërtoont de aflopende schouderlijn en ook de lage mouwinzet is en voque. Er werden Franse mantelcos- tuums getoond van kamgaren en tweed, een grote variatie van Shorty's oftewel Toppers zagen wij van Zibeline, Tweed, Araché, de soepele langharige stof, in ef fen en ook zwart-wit gestreept. Rokken in alle mogelijke varia ties, van het voordelige katoen tot de duurdere kamgaren, blouses idem, een fijn blauw-wit streepje (wat werkelijk een koopje is te noemen) tot het verfijnde Zwit serse Broderie. Swaggers werden getoond van zware Ottoman, regenmantels, ge heel dubbel met bijpassende hoofddoek op een charmante ma nier om het hoofd gedrapeerd. Deux-Pieces van yersey in alle mogelijke variaties, tinten en prij zen. Italiaanse modellen Overgooiers gecombineerd met diverse blouses zullen ook weer veel gedragen worden, naar Ita liaanse modellen in effen en ge ruite tinten. ALKMAAR In de avond uren woonden wij de show bij van de Fa. Hilckmann (Billijk man), die showde in Het Wapen van Heemskerk in combinatie met een drietal zaken, n.l. Mai- son Caprice, die ons een greep uit haar collectie hoeden liet zien; Kivoli toonde ons tassen en verdere accessoires; Woltering- Wackers de parapluies. Mevr. Hilckman.n opende deze avond met een kort welkomst woord en leidde verder de ge hele show. De kreukvrije en kreukher- stellende japonnetjes doen het bijzonder goed, ze zijn practisch, vlot en zullen zeker veel gedra gen worden. De garnering was heel aardig, hetzij met touw, raf fia, knoopjes of grote handige zakken. Japonnen ip, effen, grijs, ge ruit, rose, bleu en natuurlijk het marine-wit ontbrak ook hier niet. Behalve de katoentjes ont moetten wij de Zwitserse Poplin, Franse Georgette, Kamgaren, Linnen, Fibraan, Honanine en Nylon. Mooie tailleurs werden ge toond en wat in deze omgeving goed van pas komt. vooral de grotere maten zijn' in deze zaak voorradig, mantèlcostuums zelfs in maat 52. Ook tweed pakjes troffen we aan, yersey en ook zuiver wollen. Swaggers van zware Ottoman- zijde en in waterproof tweed. Ook de zijden deux-pièces in de grotere maten waren billijk en zaten goed passend. Verscheidene modellen lever den een spontaan applaus op van het publiek, omdat bij deze show zeker tot uiting kwam dat men in deze vier zaken, zo wel in het voordelige alsook in het duurdere genre zeker zal slagen. A. S. NIEUWE ZAAK ALKMAAR. De corsetten- zaak Estrella (d.w.z. Ster), die voorheen gevestigd was in het pand Hoogstraat 7, opende gis teren een nieuwe winkel in het pand Laat 140, waar de lampe- kappenzaak van Kueter was. De zaak is volkomen naar de eisen van de tijd ingericht. Er is veel ruimte en licht en drie pas kamers zijn aangebracht. Het is er prettig kopen. De eigenaar, de heer S. Vijzelaar heeft zijn wo ning boven de zaak gevonden. zonder mooie japonnetjes van ka toen, Zwitserse dupion en van de nieuwe kreukvrije stof „Honani ne". Deze stof geeft het effect van Shantung en js een heerlijke, prettige dracht. De show werd gesloten met de gebruikelijke bruidsstoet, waarbij de bruidegom en het Lohengrin echter ontbraken! De hoedjes en verdere accessoi res waren ook afkomstig uit de diverse afdelingen van V. en D. De eerste van de serie mode- flitsen van Vroom en Dreesmann mogen wij zeker wel geslaagd noemen. A.S. R.K. A.F.C.-loterij ALKMAAR. Degenen, die loten voor de verloting van R.K. A.F.C. hebben en deze niet alle maal van de hand kunnen doen, worden verzocht de overgebleven loten in te leveren bij de heer J. ten Have, Ritsevoort 21. Bij voorkeur tussen 7 en 9 uur des avonds. (Advertentie) Alum. FLUITKETEL 1 CQ IV2 liter I -Jy Emaille PO IQ grote maat 1.17 Emaille NEST 7 78 SCHALEN lm. IO STRAATWEG HEILOO ALKMAAR Het laatste abonnementsconcert, dat de bezoekers van het Gulden Vlies Donderdagavond door de Alkmaarse Kamer- muziekvereniging kregen aangeboden, werd verzorgd door het Ne derlands Trio, gevormd door Paul Godwin, viool, Carel van Leeu wen Boomkamp, cello, en Gerard Hengeveld, piano. Zij openden met het Trio nr. 3 op 11, in Bes gr. t. van L. van Beethoven. Onmiddellijk brachten zij het auditorium in de bgn van hun artistiek hoogstaand samen spel. De muzikale lijn werd steeds als door één hand getrokken, zonder ook maar de geringste twijfel te verraden. Ieder van de drie onderschei den artisten wist zijn spel vol komen dienstbaar te maken aan het geheel, waardoor dat op een uitzonderlijk niveau kwam te staan. Het eerst gespeelde werk be koorde vooral door de galante, speelse trant, waarin het sterk aan Haydn en Mozart deed den ken. Het laatste deel boog hier even vanaf en richtte zich meer naar de componist zelf. Van Felix Mendelssohn hoor den wij daarna het Trio op. 49 in d kl. t. Dit werk leende zich tot harts tochtelijk spel, waarvan het trio dan ook gebruik wist te maken. Het andante con moto, een echt „Lied ohne Worte", neigde hier door iets te veel over naar het sentimentele. Zowel het puntige Scherzo, dat overigens haast een copie was van het gelijknamige deel uit de Midsummernights- dream, als het eveneens geestige slotdeel kregen een bijzonder en thousiaste vertolking, zó overtui gend zelfs, dat wij de nogal hoor bare rhythmische voet-begelei ding van de beide strijkers moe ten vergeven. Tot slot werd gespeeld het Trio op. 90, in e kl. t. (Dumky Trio) v. Antonin Dvorak. Een „durnka" is een typisch Slavisch volkslied. Door de meervoudsvorm hiervan wordt aangeduid dat dit trio uit een reeks van deze liederen is samengesteld. Mede door de ge bruikelijke afwisseling van vlugge en langzame delen, heeft het werk meer weg van een Suite. De vertolking was intens ver zorgd. De langzame delen waren haast angstig van intimiteit. Niet in het minst door de veelvuldig wisselende speelmanieren maakte dit werk een kleurrijke, boeiende indruk. Zulke avonden belonen en sti muleren het concertbezoek in hoge mate. Velen zullen dan ook nu reeds naar een volgend seizoen verlangen. G. v. d. I. Rode Rio bijeen ALKMAAR. Gisteravond kwamen de leden van de Alk maarse aquariumvereniging „Rode Rio" bijeen om te debatteren over verschillende aquariumperi kelen. De avond was zeer geani meerd en de debatten waren zeer zeker vruchtdragend. De belang stelling voor dergelijke leerzame avonden mag anders wel wat gro ter worden. Attractieve Kindermiddag ALKMAAR Zondagmiddag a.s. presenteert de toneelgroep voor de jeugd „Joker" in 't Gul den Vlies een vrolijk spel voor jong en oud „Het Raadsel van Jan Klaassen". De dolle avontu ren van Jan Klaassen en Katrijn in levende lijve, aan het hof van Koning Jodocus. Het is 'n span nend en fraai gecostumeerde voorstelling, speciaal voor de jeugd geschreven. A';"-- Het pand Egmonder- straat 18, waar het kantoor van de N.A.K. ondergebracht is, zal door de Stichting Ka tholieke Militaire Te huizen gekocht wor den om het als militair tehuis in te richten. Daarmede is dan een einde gekomen aan de periode vanaf begin Juli. waarin Alkmaar met zijn soldaten schreeuwden om een dergelijk tehuis. Lang is gezocht naar een ge schikte gelegenheid. Het pand is behoorlijk ruim. Beneden kan het huidige kantoor inge richt worden als con versatiezaal en aan sluitend daarop heeft men ruimte genoeg voor een biljartzaal. Boven komt een ge legenheid voor stude ren en lezen, terwijl daar ook nog een loka liteit is, dat het home van de tafeltennissers kan worden. In hét begin van April hoopt men het nieuwe militaire tehuis in ge bruik te kunnen nemen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3