Versterking van luchtmacht U.S.A. met atoomwapens Nieuw plan van Engeland voor E.D.G.-betrekkingen chat 1 I edreigt gering Eisenhower vreest geen economische depressie Geen onderhandelingen met Mau-Mau-troepen Dagblad voor Alkmaar en omgeving Ook voor zelfstandigen? F.S. bommenwerpers draadloos bestuurd op weg naar Europa Poolmanoeuvres op Groenland Russen zijn zeer actief! Het tweede proces van Marie Besnard Aardbeving in Noorwegen T rein vertraging Zwolle-Amersfoort Lichte verbetering Schietpartij bij meer van Galilea Studentenbetoging in Sevilla De reis van Prins Bernhard Luchtmacht gaat Spitfires verkopen l CANADA rEN-SHOW CHAGEN oordeel, dat dat pro- t worden geregeld al- t E.D.G.-verdrag kan •atificeerd). radicale ministers en le drie radicale staats- n zijn voor de E.D.G. idt heeft Mayer eerst n van hen gesproken n dreigement uitsprak, rekking uit het kabi- ler een regeringscrisis g en Vrijdag heeft n Buitenlandse Zaken gdurig gesproken met ikaanse ambassadeur illon. Dillon is drie de Verenigde Staten aar verluidt heeft hij 3idault uiting gegeven ns van zijn regering -verdrag spoedig be- vaordig, Bridge bekijken: dat hij. Nóg merk ten verstomde! end, werd een e te krijgen ten, het onbe naken; de ge- hij er goed aan precies, dat Zij wordt ge- s en betrouw- imaal heeft, tv reciame-bud- n eerste plaats Idt: z ee 3 O o CC O O 3 CC z O NOORDHOLLANDSj Abonnementsprijs 16.60 per kwartaal, f2.20 per maand, f0.51 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 et per mm, minimum f 2.50; in alle edities 26 et per mm, minimum f 4.familieberichten 20 et, resp. 30 et per mm. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelatie: Ned. Credietbank. Kantoren: Hoorn, Draafsingel 59, tel. 4243 en Grote Noord 77, tel. 4362 K2290; Alkmaar, Ritsevoort 52, tel. 2046 K2200; Den Helder, Keizerstr. 89, tel. 2800 K 2230; Schagen, Ged. Gracht 39, tel. 459 K2240. Buiten God is 'f nergens veilig (Vondel) Dinsdag 16 Maart 1954 49e Jaargang - Nummer 13035 HET IS EEN BEETJE een vreeimde geschiedenis, dat terwijl grote groepen van de bevolking zitten te springen a.h.w. om een nadere en betere regeling van de kinderbijslag voor zelfstandigen, thans drie hoogleraren van „Til burg" hun principiële (lees theo retische) bezwaren tegen de uit breiding van de verplichte verze kering tot zelfstandigen dit ligt in hetzelfde vlak nog weer eens in den brede ontwikkelen in het inmiddels al bekend ge worden minderheidsrapport van de S.E.R. inzake de nieuwe rege ling van de ouderdomsvoorzie ning. De principiële en theoretische bezwaren uit dit minderheidsrap port onderschatten wij natuurlijk allerminst. Maar het is nu toch naar veler mening wel zo, dat ook het verzekeringsbegrip in de loop der tijden een ontwikkeling doormaakt en de praktijk heeft geleerd, dat zekere sociaie verze keringsmaatregelen ook voor, zij het kleine zelfstandigen, on vermijdelijk zijn. Met de leuze „kinderbijslag ook voor kleine zelfstandigen" hebben wij jaren en jarenlang in het bijzonder in katholieke kring „furore" geimaakt en wij moesten zelfs de noodzaak erkennen, dat een voorlopige (nood)regeling voor deze kinderbijslag voor kleine zelfstandigen feitelijk op het beginsel van staatspensioen geregeld werd. Toen indertijd het Centrum voor Staatkundige Vorming door een commissie een rapport over deze aangelegenheid liet uitbren gen, bleek dit ook het harnas te gen de grondslag van deze rege ling te hebben aangetrokken en dit ontketende een storm van verzet in uitgebreide katholieke kring, sociaal zowel als politiek. Het zal goed zijn, dat deze zaak nu maar eens ten principale wordt uitgevochten, want het blijft toch maar vreemd, dat drie katholieke hoogleraren in het ka tholieke kamp verwarring stich ten op deze manier. Dat de nieuwe volksverzeke ring op de thans voorgestelde zeer brede basis gevaren in zich houdt, mag zeker niet worden ontkend, maar zijn we er niet zelf bij, om die gevaren te ont gaan? Met het slagwoord van „collec tivisme" kan men deze zaak in elk geval niet afdoen, nu de nóódzaak van een regeling ook voor kleine zelfstandigen, mede blijkens de ervaring en blijkens de motiveringen in het rapport, aanwezig is. Overigens is dit rapport met het advies van de S.E.R. duide lijk een compromis, waarvan men, om precies te zijn, niet kan zeggen, dat het op deze belang rijke punten een overwinning voor socialistische politiek en voor collectivistische idealen zou zijn. Het advies neemt stelling tegen het socialistische standpunt van staatspensioen en het voordeel van de nieuwe regeling, die op de grondslag van de verzeke ringsgedachte zal staan, is dan ook zeker wel dit, dat terug gekomen wordt van het be staande element van staatspen sioen, dat in enige huidige so ciale verzekeringsregelingen aan wezig is. Hier wordt dus juist de weg terug van het staatspen sioen ingeslagen. Al wordt deze weg niet ten einde toe afgelegd, omdat voor gehuwde zelfstandigen beneden een inkomen van 2000 gulden geen premie verschuldigd is, en dus de Staat zal moeten bijpas sen, de zelfverantwoordelijkheid wordt toch voor een belangrijk deel hersteld. De noodzaak van dit punt in deze regeling wijst bovendien op de noodtoestand in de kringen van deze zelfstandigen, welke ons al eerder duidelijk geworden was, o.a. uit de veelbesproken Middenstandsnota. Een andere vraag is. of het be trekken van de zelfstandigen en van hen. die voldoende inkomen hebben om zich ook in dit oozicht „zelf te bedruipen", zo ver zal moeten gaan. als het S.E.R.-advies aan de hand doet. Waar de opmerking gemaakt is, in enkele commentaren, dat men zich kan afvragen, waarom men iemand zou mogen verplichten zich te verzekeren, die al op een behoorlijke manier voor zich zelf zorgt, kan daarnaast worden op gemerkt, dat de Overheisinds lang allerlei verplichtingen aan haar burgers oplegt (in zekere zin valt hier, al ligt dit in een ander vlak, te wijzen op de leer plicht en de dienstplicht e.d.), welke ook niet alle altijd zonder verzet zijn aanvaard en waarte gen nog wel tegenstand wordt ontmoet. Maar in elk geval geldt dit ge noemde argument niet voor hen. ook al zijn ze zelfstandig, die niet in staat zijn, zelf voor deze din gen te zorgen. Dat daarnaast de Overheid, althans ten opzichte van haar eigen dienaren, heeft te zorgen, dat de tot die verplich tingen jegens zichzelf en de hun nen, wél in staat zijn, behoeft geen betoog, maar wordt toch blijkbaar ook nu nog niet vol doende ingezien. Het probleem, dat hier aan de Orde is, kunnen wii dus, ondanks de vele rapporten en adviezen en beschouwingen, sinds jaren eraan WASHINGTON, 15 Mrt. (Reuter) „De leiding van de Amerikaanse luchtmacht is voornemens elke voor offensieve doeleinden bestemde jager of bommen werper, uit te rusten met atoomwapens, voor tactisch ge bruik tegen de vijandelijke grondstrijdkrachten", aldus heeft generaal Nathan Twining, chef van de Amerikaanse luchtmachtstaf. Maandag verklaard. „Het is ook onze politiek er voor te zorgen dat wij met deze wapens uitgeruste vliegtuigen te allen tijde, ongeacht de weersom standigheden, in de strijd kunnen werpen", vervolgde hij. „De V.S. brengen thans twee „squadrons" „B-61-Matador" bommenwerpers, die niet bemand zijn en langs draadloze weg worden bestuurd, naar Europa over, om de aldaar gelegerde tactische luchtmacht te versterken". Ons vermogen, om in Europa de grondstrijdkrachten in geval van oorlog onmiddellijk en krachtdadig met atoomwapens uit de lucht te bestoken, zal van zeer grote betekenis zijn om het militaire voordeel, dat een aan valler door zijn grotere getal sterkte zou hebben, teniet te doen", aldus Twining, die voorts zeide dat het vermogen der Sov jet, om in een oorlog atoomwa pens aan te wenden, „niet op hetzelfde peil blijft, noch ver mindert". BORDEAUX, 15 Maart (A.P.). Het tweede proces tegen Marie Besnard is vanmiddag in de grote zaal van het paleis van justitie te Bordeaux geopend. Het is Marie Besnard aan te zien dat zij 56 maanden in de ge vangenis heeft doorgebracht. Op 23 Juli 1949 werd zij ge: vangen genomen. Sindsdien is zij voorgeweest in Poitiers, maar het proces werd verdaagd, teneinde nieuw materiaal te verzamelen. In Poitiers werd Marie Besnard voor het hof gebracht als gif mengster, van wie elf personen het slachtoffer waren geworden. In vijf gevallen is de schuld niet bewezen Zij ontkende ook nu schuldig te zijn. rs BERGEN, 16 Maart. (N.T.B.). In 't seismografische instituut van de Universiteit van Bergen (Noorwegen) is gistermorgen om drie minuten voor acht een vrij sterke aardbeving geregistreerd, waarvan het epi-centrum ergens in Zuidwest-Noorwegen moet lig gen. DEMONSTRATIE IN TUNIS TUNIS, 15 Maart (Reuter). De politie van Tunis heeft van de vuurwapens en van traangas ge bruik gemaakt bij een demon stratie van studenten op het Casbahplein, waaraan de rege ringsgebouwen liggen. De studenten trachtten deze gebouwen te bestormen. Een be toger werd gedood en 2 politie agenten gewond. „Uit meldingen van onze ge heime dienst blijkt integendeel, dat de Sovjet-Russische lucht macht gestadig en op bekwame wijze wordt uitgebreid, waarbij een toeneming in kwaliteit en operatiedoelmatigheid is vastge steld. Het blijkt, dat Rusland be zig is met de bouw van nog meer over grote afstand opererende bommenwerpers, waarmede een rechtstreekse aanval op de Ver. Staten zou kunnen worden on dernomen. De Sovjet-Unie be schikt verder over een groot aan tal lichte straalbommenwerpers, die een ernstige bedreiging vor men voor de landen in Europa en het Verre Oosten. Voorts wordt gewerkt aan een meer af doend werkend luchtverdedi gingsstelsel, dat wordt uitgerust met moderne radar-apparaten. Ook zijn de Russen bezig met de vervaardiging van verbeterde straaljagers voor onderschep pingsdoeleinden. ZWOLLE Gistermiddag is enige vertraging ontstaan in het treinverkeer op het baanvak ZwolleAmersfoort, waar om streeks 12.15 uur een electrische locomotief van de vuilnistrein van Den Haag naar Drente on klaar geraakte bij Hattemerbroek. Tengevolge hiervan werd het baanvak over een korte afstand beschadigd. Tussen Zwolle en de legerplaats Oldebroek werd aan vankelijk over enkel spoor gere den. De stoptreinen tussen Olde broek en Zwolle vielen uit. Om streeks 15.15 uur was het trein verkeer weer normaal. in toestand van Noorse kroonprinses OSLO, 16 Maart. De toe stand van kroonprinses Martha van Noorwegen, die gisteren als „zeer zorgwekkend" werd be schreven, is in de afgelopen nacht iets verbeterd, aldus wordt in een officieel bulletin medegedeeld. De kroonprinses is vandaag, Dinsdag, weer tot bewustzijn ge komen. Ze heeft een goede nacht rust gehad. Er zijn geen nieuwe bloedingen opgetreden. Kroonprins Olaf bracht de nacht in het ziekenhuis door. Koning Haakon is van een officieel be zoek aan Bergen naar Oslo terug gekeerd in verband met de toe stand van zijn schoondochter. Incident tussen Israël en Syrië TEL AVIV, 15 Maart (Reuter). Israëlische en Syrische kust- batterijen hebben vandaag het vuur op elkaar geopend over het Noordelijk deel van het meer van Galilea. zo wordt van Israëlische zijde gemeld. Twee politieboten waren door het Syrische vuur beschadigd en drie politiemannen gewond. De Syrische radio meldt, dat een burger is gedood door het Israëlische vuur. SEVILLA, 15 Maart (Reuter). De politie te Sevilla is Maan dagochtend met gummistokken opgetreden tegen studenten, die tegen een verhoging van de tram tarieven met dertig procent be toogden. De demonstranten wier pen twee tramwagens omver. Omstreeks het middaguur was de politie de toestand meester. WASHINGTON, 15 Mrt (Reu ter). In een Maandag gehou den radiorede heeft president Eisenhower het Amerikaanse volk meegedeeld, dat er geen economi. sche depressie in de V.S. is, en dat de regering er voor zal zor gen, dat er geen depressie komt. De president deelde mee dat hij de belastingen met 1.397 millioen dollar wenst te verlagen. De ver laging der belastingen zal het economische leven versterken, de werkgelegenheid vergroten en de zekerheid voor de Amerikaanse arbeider verhogen. Hij verklaar de, sterk gekant te zijn tegen ver dere belastingverlagingen en waarschuwde, dat een stijging van het begrotingstekort door be. lastingverlagingen de nationale verdediging ernstig zal kunnen verzwakken. Naar hij uiteenzette is het niet gerechtvaardigd te beweren, dat Amerika voor een ramp staat en dat de situatie verdere belasting verlagingen noodzakelijk maakt om de koopkracht van het volk te vergroten. President Eisenho wer herinnerde eraan, dat hij een maand geleden aan het Congres als zijn mening te kennen heeft WASHINGTON, 15 Maart A.P. De luchtbasis te Thule op Groen land en andere Amerikaanse in stallaties in het poolgebied wor den op het ogenblik voor de eer ste maal op proef gesteld. Het departement van defensie heeft bekendgemaakt, dat aan deze oefening, „Koude wind" genaamd, door marine en luchtmacht deel genomen wordt. gewijd, nog niet voldoende als opgelost beschouwen. Tot nog toe bewoog het zich te zeer in de sfeer van de theorie. Nu wij met de, soms harde praktijk Gecon fronteerd worden, zullen wij, te gen de achtergrond van die prak tijk, duidelijk en principieel ons standpunt als katholiek volksdeel ook, moeten vaststellen. Het gebied waar de oefening gehouden wordt, omvat Thule op de Noord-Westelijke hoek van Groenland, Sonderstrom, halver wege de Groenlandse Westkust en elders gelegen installaties. Aan de operaties wordt deelge nomen door 850 parachutisten van het 18de luchtlandingskorps en 20 reusachtige C-124 vliegtuigen voor het vervoer van manschap pen. Thule ligt slechts 1.500 kilome ter van de Noordpool en in deze tiid van het jaar is het klimaat er bijzonder hard. De lange pool nacht eindigt plotseling, maar on verwachte stormen met wind snelheden van 160 kilometer per uur en meer, temperaturen ver onder het vriespunt en sneeuw blindheid maken de operaties buitengewoon gevaarlijk. Volgens het departement van defensie zal de oefening een trai ning zijn in het ergste poolweer. gegeven, dat de overgang van oorlogs- naar vredeseconomie zich zonder ernstige economische moeilijkheden zal voltrekken en hij verklaarde, dat er sedertdien niets is gebeurd, dat hem van me ning kan doen veranderen. In verschillende delen van het land is enige werkloosheid ont staan. doch over het geheel geno men is de natie nog steeds wel varend, aldus president Eisen hower. Mobiele brigade in West-Java overvallen SERANG, 15 Maart (Pi-Aneta). De kampementen van de mo biele brigade in Kaloran Serang (nabij Bantam in West-Java) zijn Vrijdagavond door een bende van onbekende sterkte overvallen. Er volgde een hevige vuurwisseling tussen de bende en de mobiele brigade. Prins Albert naar Nederlandse Antillen BRUSSEL, 15 Maart (Belga). Vernomen wordt, dat prins Albert 30 Maart per vliegtuig naar de Ned.-Antillen zal ver trekken. De prins zal zich waar schijnlijk bij koning Leopold, zijn vader, gaan voegen, die een reis maakt in Midden-Amerika. DRIE UUR ONDER SNEEUW BEGRAVEN BRESSANONE, (Italië) 16 Mrt. De 18-jarige Dorino Allodi uit la. Villa di Badia in de omgeving van Bressanone heeft drie uur lang onder de sneeuw begraven gelegen, nadat hij bij het ski-en onder een lawine was bedolven. Hij werd door een reddingsbri gade uitgegraven. BESCHADIGING AAN BOORD VAN EEN BRITSE DUIKBOOT CHATHAM (Reuter) De politie van het Britse departement van Marine heeft Maandag een on derzoek ingesteld naar arbeiders van een marine-inrichting te Chatham, nadat er lichte bescha digingen waren aangetroffen in de lange-afstandsduikboot „Turpin" Er waren electrische draden door gesneden toen het schip werd ge reviseerd. KRUISVUUR VAN VRAGEN VOOR FATEM1 Na zijn arrestatie door kap. Moulavi wordt Hossein Fatemi, (man met baard), le minis ter van Buitenlandse Zaken van ex-premier Mossadeq, door jour nalisten ondervraagd. Enige uren, nadat hij was gearresteerd werd Fatemi neergestoken, toen men hem naar 'n gevangenis overbracht en hij werd aangeval len door een woeden de menigte. LONDEN, 15 Maart (A.P.) Welingelichte ambtenaren hebben vanavond verklaard, dat Groot- Brittannië een nieuw plan opge steld heeft voor nauwe Britse betrekkingen met de Europese Defensiegemeenschap. Het voornaamste kenmerk van dat plan zou een plechtige ver klaring zijn, dat Groot-Brittannië permanent zijn strategische en politieke belangstelling in de vei ligheid van het Europese vaste land zou behouden ongeacht wie die veiligheid bedreigt. De zegslieden verklaarden, dat het voorstel in grote trekken uit eengezet zou worden wanneer de zes E.D.G.-landen binnenkort te Parijs bijeenkomen. Die zes lan den" zijn Frankrijk. West-Duits- land, Italië, België, Nederland en Luxemburg. Verwacht wordt, dat de V.S. die op het ogenblik zelf een studie maken van de toekom stige vorm hunner betrekkingen met de E.D.G.. die conferentie te Parijs zullen bijwonen. (Inmiddels werd bericht dat deze conferentie misschien wordt uitgesteld). LOS ANGELES, (A.P.). Prins Bernard heeft zich gisteren per vliegtuig naar de Edwards luchtbasis begeven, waar een cen trum voor testvluchten is. Hij zal daar nogmaals opstijgen met het toestel waarvan de motor Zater dag j.l. toen de prins er mee vloog, afsloeg. De prins besloot daarmede een rondreis van vier dagen langs luchtvaartinstellingen in Zuid- Californië. PILOTEN ZIJN WEER TERUG LONDEN, 15 Maart De twee Amerikaanse piloten van de ma- rinevliegdienst, die Vrijdag tij dens een oefenvlucht in de buurt van de Duits-Tsjechische grens zijn aangevallen door een Mig straaljager van de Tsjechische luchtmacht, zijn thans weer vei lig teruggekeerd aan boord van het Amerikaanse vliegdekschip, waar zij thuis horen. Lederwarenbeurs in RAI-gebouw In een vergadering van belang hebbenden in de koffer- en leder- warenbranche, gehouden onder leiding van de heer Stade, voor zitter der detaillistenorganisatie, is besloten de zomerbeurs 1954 te houden van 27 tot en met 30 Juli a.s. in het Rai-gebouw te Amsterdam. Helicopter redriingsstation STOCKHOLM, 15 Maart (A.P.) Zweden en Finland overwegen gezamenlijk een reddingsstation voorzien van Helicopters in te richten op de Aaland eilanden in de Bothnische Golf. Volgens de zegslieden zijn de kernpunten van het Britse voor- Stel ongeveer de volgende: 1. Een verzekering, dat Groot- Brittannië voornemens is een mi nimum aantal soldaten in Europa te legeren zolang de E.D.G. be staat en in ieder geval zolang Amerikaanse troepen in Europa liggen, en 2. een belofte, dat Gr.- Brittannië in ieder geval eerst het opperbevel van de E.D.G. zal raadplegen voordat het zijn Euro pese troepen terugtrekt of reorga niseert. Met deze beloften zal een over eenkomst verruimd worden vol gens welke Groot-Brittannië reeds toegezegd heeft toe te tre den tot de ministerraad van de E.D.G., een permanente missie bij het hoofdkwartier van de E.D.G. te detacheren en op alle niveaux nauw samen te werken met de lucht-, land- en zeestrijdkrachten van de E.D.G. In een radiorede tot het volk van Kenya heeft Lyttelton, de Britse minister van koloniën, ge zegd, dat de Mau Mau-terroristen langzamerhand beginnen in te zien dat het spel uit is. Dit heeft geleid tot het aanbod van gene raal China dat ten doel had de Mau Mau ertoe te brengen zich over te geven. „Het aanbod van China was geen poging om zijn leven te red den. Het ontstond uit het diepge wortelde gevoel, dat zijn strijd niet gewonnen wordt". Lyttelton voegde eraan toe: „Er is geen kwestie van onderhande len met de terroristen. Wij pro beren het mogelijk te maken, dat zij zich overgeven". Oliver Lyttelton heeft de Afri kanen van Kenya gisteren een extra zetel in de voorgestelde raad van ministers een uit vertegenwoordigers van verschil lende rassen bestaand „kernkabi net" van de huidige wetgevende raad toegezegd, mits de Euro peanen eveneens een extra zetel krijgen. Het plan voor de vorming van een raad van ministers is de vo rige week Woensdag door Lyttel ton ingediend teneinde de niet- Europeanen een groter rol te doen spelen bij het bestuur van Kenya. CHURCHILL IN OCTOBER UIT DE POLITIEK? NEW YORK, 15 Maart (A.P.) Romney Wheeler, een correspon dent van de Amerikaanse radio, de National Broadcasting Corpo ration heeft vandaag uit Londen gemeld dat premier Churchill zich in October uit de politiek zal terugtrekken. Radio Moskou over uitslag verkiezingen LONDEN. 15 Maart (A.P.) Radio Moskou heeft vandaag ver klaard, dat de uitslagen van de nationale verkiezingen in de U.S. S.R, „aantonen, dat het Russische volk unaniem op de candidaten van het communistische en par tijloze blok heeft gestemd". Deze candidaten waren de eni ge, waarop gestemd kon worden. Volgens het oorspronkelijke plan zou de raad bestaan uit drie Europese leden, een Afrikaan en twee Aziaten. De Afrikanen hebben zich tot dusver tegen dit plan verzet. Zij dreigden en massa uit de wetge vende raad te zullen treden Een van de gronden was. dat één ver tegenwoordiger voor zes millioen Afrikanen onvoldoende werd ge acht. DE KOMENDE GENEEFSE CONFERENTIE LONDEN, 15 Maart (Reuter). Gemeld is dat diplomatieke ver tegenwoordigers van Groot-Brit tannië, Frankrijk, Nederland, België en Luxemburg Maandag te Londen beraadslagingen zouden beginnen in verband met de be paling hunner houding op de ko mende besprekingen te Genève a De Spitfire, het vliegtuig, dat in de laatste wereldoorlog een zo belangrijk aandeel heeft gehad in de successen der geallieerde lucht macht, zal waarschijnlijk binnen kort van de Nederlandse vliegvel den verdwijnen. Uit de lucht is het in ons land al sinds enige tijd, daar de trai ning van de z.g. „maandvliegers" die de laatste tiid ook reeds op straalvliegtuigen geschiedt, waar door het squadron „Spitfires", dat op Soesterberg is gestationneerd tot nonactiviteit was gedoemd. De luchtmacht is thans bezig te trachten de ruim 20 vliegtuigen met onderdelen in het buitenland te verkopen. Mr R. POS NAAR CARACAS PARAMARIBO, 16 Mrt Mor gen, Woensdag, zal mr. R. H Pos, de algemeen vertegenwoordiger van Suriname in Nederland, zich in opdracht van de Surinaamse landsregering naar Caracas be geven, alwaar thans op de Pan- Amerikaanse conferentie het agendapunt „Europese koloniën in het Westelijk Halfrond" aan de orde komt. Mr. Pos was voor zitter van de Surinaamse delega tie in de „Kleine Commissie" voor voortzetting der rondetafel conferentie Nederland—Suriname Ned. Antillen. Koopt bij onze adverteerders INGSAVOND met .rbeidsbureau Den migratie voorlich- Maart 1954 des in hotel Igesz te ïbtenaar, die dit oegang vrij. Gele- vragen. '///////ff////////ff//////////////////^ f IJZEN in hotel Igesz onze kassa mm/m/mr/mmmmrM mmunmuwn^ =1 mij door niets of S rgen is het goud S lurk ging in een S te nemen in een S onder schot, Ver- 3 ook. Slechts een S dat ik jullie alle- s leur. Ais je geluk s al ik al ver weg mkomen, denk ik. als jullie met je beginnen om de kneukelde zich al het al niet meer, Toen stierf ook itste opflakkeren- b icht op het van S fosco. S

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 1