Rode Kruis doet een beroep op de Alkmaar se bevolking STAD EN De lijdende medemens heeft onze steun nodig Voor de Politierechter Lezing van pater over Heilis Bruurke'''1 'o j. de Boer werd winnaar in Burcht-tournooi Op 9 Mei a.s. Gewestelijk Maria-congres Een „levend contact" met Annie Schmidt en Carmiggelt Grote actie van 24 Mei tot 6 Juni AGEINDA Woonwagenbewoner maakte misbruik van hulp en vrij geven clheid De komende damesbeurs R.K. Vrouwengilde Wat is nu humor Suhsidie voor (le kaasmarkt BILJARTEN: Organisatie door Katholieke Westfriese Landdag en Bond voor het Gezin Dinsdag 16 Maart 1954 Pagina 3 (Zie ook pagina 4 en 6) ALKMAAR. Het voorjaar nadert. Het voorjaar betekent voor het Rode Kruis een tijd van intensieve actie, want het Rode Kruis-werk, dat geschiedt op basis van particuliere bijdragen, dient over geld te beschikken om zijn dienende taak jegens de Nederlandse bevol king te kunnen vervullen. Daarvoor is véél geld nodig. Heel Neder land kent en waardeert het werk van het Rode Kruis. En zeker in het jaar na het rampjaar 1953 behoeft dat werk geen nadere aan beveling. Het voorjaar nadert en het Rode Kruis doet, als alle jaren, straks weer een beroep op de Alkmaarse bevolking, een beroep op het hart en de beurs van alle Alkmaarders. Wij zijn ervan overtuigd dat dit beroep niet tevergeefs zal worden gedaan. Om de grote voorjaarsactie voor te bereiden kwam gisteravond het actiecomité van het Rode Kruis met de verschillende wijkhoofden tezamen. De Rode Kruis-actie, die het vorige jaar, in verband met de grote offers die Nederland en ook Alkmaar zich bij de Februari- ramp heeft getroost, op beschei den schaal is gevoerd, zal dit jaar grootscheeps worden opgezet. Dat is nodig. Het Rode Kruis behoeft de steun van iedere Nederlander, van iedere Alkmaarder. De nood zakelijke aanvulling van de ram pendepots er ging in het ramp gebied heel veel verloren heeft kapitalen gekost. Het Rode Kruis beschikt mo menteel over 55 depots, maar er zijn er 80 gepland. Die 80 móeten er komen: ze zijn dringend nodig. Als wij bedenken dat de inrich ting van één depot iets minder dan f 30.000.kost, dan weten wij meteen hoeveel geld er nodig is om de ontbrekende 25 depots te stichten. En dan spreken we nog maar alleen van de depots. Het Rode Kruis kent nog heel wat andere taken en activiteiten. Het heeft 60 directe en indirecte taken met daaronder 12 hoofdtaken. Het Rode Kruis kan onze steun niet ontberen, want het Neder landse volk, onze lijdende mede mens, heeft onze bijstand nodig. In de bijeenkomst van gister avond kwam de spontane bereid heid tot uiting om de Rode Kruis- actie, die dit jaar in de periode van 24 Mei tot 6 Juni zal worden gehouden, grootscheeps op te zet ten. De oude wijkindeling in onze stad is verouderd. Er is dan ook een nieuwe in de maak, die 17 wijken zal omvatten. Men besloot, tijdens de actie een bedrijfsinzameling te houden, die zich, om doublures van aan sporing tot offeren te voorkomen, tot de ongehuwde werknemers zal beperken. Van de zijde van het hoofdbestuur en van de kant van Voor jaarscompetitie Alcmaria Yictrix ALKMAAR. De Wielrenver. „Alcmaria Victrix" organiseerde Zondag de eerste rit van de voor jaarscompetitie, over een afstand van 55 KM. De uitslag was: A-klasse: 1. J. Pronik; 2. K. Groot; 3. W. Nieuwland; 4. Tesselaar; 5. J. Pronk;, W.Sluizen; 6. J. Schui temaker. B-klasse: 1. J. Prins: 2. C. Hoog moed; 3. A. Roele; 4. K. Klanker; 5. C. Kager; 6. Snip C-klasse: 1. Moorman; 2. K. Bo- beldijk; 3. J. Verduin; 4. C. Sta-m; 5 K. Jongejans; 6. A. Veenstra. A.s. Zondag wordt de tweede rit verreden. DINSDAG 16 MAART 't GULDEN VLIES: Toneel groep Theater met „Don Camillo", 8 uur. VICTORY: R.K. Reclassering 8 uur. Bioscopen: VICTORIA: „Betaalde Lief de", 18 jr, 8 uur. HARMONIE: „De Banneling van Ballantrae". 14 jaar, 8 uur. CINEMA: „Toledo, Stad van terreur", 14 jaar, 8 uur. REX: „Zolang ii> bii mij bent", 14 jaar, 2.30 en 8 u. STEDELIJK MUSEUM: Ex positie Doorwerken. RUSTENDE JAGER HEILOO Sans Atout, 8 uur. OUDE HERBERG, HEILOO: Biljartclub, 8 uur. WOENSDAG 17 MAART 't GULDEN VLIES: Dr Paul Juli en: „De pygmeeën van Midden-Aifrilka" met film 8 uur. WAPEN van HEEMSKERK: Bijeenkomst Motorclub Alkmaar, 8 uur. VICTORY: Drs P. Remijn voor Adelbert over „Mo derne theologische stromin gen", 8 uur. RUSTENDE JAGER HEILOO Klaverjasdrive E.H.K., 8 u. Bioscopen: Als Dinsdag. Voorstellingen als Dinsdag. STEDELIJK MUSEUM: als Dinsdag. Waterstanden: Woensdag: hoog water 5.45 en 17.35; laag water 11.25 u. het afdelingsbestuur zullen de werkgevers in de bedrijven daar toe worden benaderd. De inning van speciale giften zal, georganiseerd, worden ge handhaafd. De huis-aan-huis-collecte zal geen buscollecte maar een boek jescollecte zijn, een collecte met kwitanties dus. Voor de straatcollecte mag het Rode Kruis ook dit jaar weer re kenen op de actieve Rode Kruis Transportcolonne. Met affiches en vlaggen, veel affiches en veel vlaggen, zal Alk maar voor de Rode Kruis-actie rijp worden gemaakt. De bevolking moet ervan door drongen worden dat haar extra bijdrage noodzakelijk is om het Rode Kruis in staat te stellen paraat te zijn als, onverhoopt, een nieuwe ramp ons vaderland zou teisteren. De aanwezige rampendepots moeten worden aangevuld; de ontbrekende moeten worden in gericht. Eerst dan kan er van paraatheid sprake zijn. Daartoe dient dan ook de. extra bijdrage. De contributie, die het merendeel van onze stadsbevolking jaarlijks betaalt, stelt het Rode Kruis slechts in staat zijn gewone werk te doen. Men zal de mogelijkheid onder zoeken een bridgedrive ten bate van het Rode Kruis-werk te orga niseren. Men zal trachten in Alk maar- een voorstelling te doen houden door het doktorencabaret uit Utrecht, een amateur-cabaret gezelschap met een voortreffe lijke naam. Men zal de mogelijk heid van een klaverjasdrive be zien en men .gaat op zoek naar een geschikt hoofdkwartier voor de actiedagen. Men ziet het: het actiecomité van het Rode Kruis zet spontaan zijn schouders onder het vele werk dat verricht moet worden wil de Rode Kruis-actie slagen. Het doet dat met de hulp van allen die het Rode Kruis welge zind zijn. En zijn dat niet alle Alkmaarders? Wij zijn er dan ook van overtuigd dat de Rode Kruis- actie dit jaar de acties van al de vier vorige jaren zal overtreffen in resultaat. Die overtuiging was ook de voorzitter van de Alk maarse afdeling van het Rode Kruis, Dr. F. J. Frederikse, toe gedaan. Hij leidde deze geani meerde bijeenkomst en hij dankte mejuffrouw M. J. Vaders, de in- spectrice van het hoofdbestuur, die op deze vergadering aanwezig was, voor de uiteenzettingen die zij had gegeven. CEES GROEFSEMA STERKSTE BIJ JUDO KAMPIOENSCHAPPEN ALKMAAR. In een overvolle zaal van café Tom zijn Zaterdag de judokampioenschappen van Alkmaar gehouden, waaruit, zoals we gisteren reeds meldden, Cees Groefsema als sterkste te voor schijn kwam. De demi-finale ging tussen H. Sniide, M Groefsema en C. Groefsema. Door loting kwam M. Groefsema in de finale, terwijl Snijde en C. Groefsema er om moesten strijden. Groefsema won, zodat hij tegen zijn 'broer in de finale moest uitkomen. Deze fami lie-finale werd bijzonder goed. Technisch werd een behoorlijke hoogte bereikt en geruime tijd gaven ze elkaar niets toe. Pas in de laatste minuut van de verlen ging begin? M. Groefsema een fout, door zijn werpen te roeke loos in te zetten en zijn b-oer profiteerde daar rustig van. P'ot- seling gt eeo hii zijn kans en voor het publiek zelfs maar wist wat er gebeurde, was de oartii beslist. C Groefsema had het kam pioenschap veroverd en ontving de wisselbaker. De jeugd demonstreerde daarna en dwong aller bewondering af. De uitslagen "=>n de wedstrijden luidden als volgt: Eerste team: HelderZaandam 71; AlkmaarHelder 64 en ZaandamAlkmaar 27. Tweede teams: Den Helder Alkmaar 26; Zaandam-Helder 53- Zaandam-Alkmaar 24. ALKMAAR Zoals we giste ren reeds in beknopte vorm meld den, wordt van 6 tot 11 April in het Wapen van Heemskerk weel een Damèsbeurs gehouden, die ditmaal zeer attractief zal worden ingericht. Er zullen ruim twintig stands worden opgericht, waarop, meer dan vorig jaar, demonstraties zul len worden gegeven. Er komen stands met radio's, manufacturen, zilverwerk, lederen kleding, schrijfmachines, keukenuitrusting en verschillende andere moderne huishoudelijke voorwerpen, ter wijl ze van elkaar gescheiden wórden door afrasteringen van houtvlechtwerk. Talloze fraaie bloemstukken zullen de zaal ma ken in een waar paradijs, dat voor een lage prijs te betreden is. Voor elke honderdste bezoeker ligt, een paar nylons klaar en oq>k de „vijf en twintigsten" zullen een ge schenk ontvangen. Op de beurs zal er steeds wat te beleven zijn. Voortdurend worden demonstra ties gegeven en Tom Erich met zijn solisten en de Jacksons zul len voor de opluistering zorgen, gezeten op een draaiend podium midden in de zaal. Als bijzondere attractie zal de uitvinding van mevr. Kuys, de „strijkplank op rolletjes" aanwe zig zijn De eerste exemplaren zullen door de fa. Dolle getoond worden. Modeshows zullen ook niet ontbreken, zodat alles, waar voor de vrouw interesse kan heb ben te bewonderen zal zijn. ALKMAAR Tijdens de zit ting van de Alkmaarse Politie rechter van Maandagmiddag werd de Alkmaarder R. van W. ver oordeeld tot een maand gevange nisstraf wegens het vernielen van een ruit in een café, voor een waarde van ongeveer vier gul den. De verdachte van W. was niet ter zitting verschenen. Vroeger is hij reeds .tweemaal veroordeeld wegens vernieling. Nu had hij de vernieling veroorzaakt in een café aan de Zaadmarkt. Bij ver stek werd hem een gevangenis straf van een maand opgelegd. Op 26 Januari heeft zich aan het station te Heiloo een woor denwisseling voorgedaan. Met de trein uit Amsterdam, die om goed half negen in Heiloo aankwam, arriveerde de heer W.D., die echter het station niet kon ver laten, daar hij zijn kaartje kwijt was. Er was geen tijd meer om in de trein de conducteur daar over aan te spreken en dienen- gevolge vervoegde hij zich aan het kantoor voor plaatsbewijzen. Daar kocht hij een nieuw kaartje en betaalde rustig. Maar opeens begon hij uit te varen tegen de twee ambtenaren, die bij hem waren. Hij schold ze uit voor „viezeriken" en kende ze meer dergelijke betitelingen toe. Voor belediging had hij zich gisteren te verantwoorden voor de politie- delwijze een misbruik van de vrijgevigheid en van het mede lijden van de Dierenbescherming. Hij eiste, zoals gezegd twee maanden met onmiddellijke in hechtenisneming. De uitspraak bracht een maand. De Alkmaarse kellner, L. J. H., die in een café te Heiloo werk zaam is, verscheen op het matje, omdat hij op 7 Februari een der klanten, die moeilijkheden ver oorzaakte bij de afrekening, in het gezicht had geslagen. De be wuste klant was de betreffende avond met een der kellners aan het biljarten geweest. Hij had verschillende rondjes gegeven, maar toen de afrekening kwam, begonnen de perikelen. Het liep zo hoog op, dat de ober kellner H. zijn geduld verloor en de klant met de vlakke hand een klap in het gezicht toediende. De dader werd conform de eis een boete van f 25 opgelegd. ALKMAAR Gisteravond kwamen de leden van het R.K. Vrouwengilde in Victory bijeen. De hoofdschotel van de bijeen komst werd gevormd door de le zing, verlucht met lichtbeelden, die gegeven werd door pater Mare. Heyer. Na de opening deelde men van de bestuurstafel mede, dat. mej. M. Kamphuvs het komende jaar waarnemend pre sidente zal blijven en dat volgens de taakverdeling in het bestuur het secretariaat gevoerd zal wor den door mevr Vermeulen en de financiën onder beheer staan van mevr. Arendsen. Op 22 April houdt het Gilde de sluitingsavond terwijl de bid- en boetedag op 25 Maart valt. Door de verschillende vrou wenverenigingen is het plan ge maakt alle huisvrouwen van Alkmaar een steentje te laten bijdragen aan een groot cadeau, bestaande uit een koffiefilter en, voor zover mogelijk. ,een servies, dat aan de gemeente aangeboden zal worden ter gelegenheid van de viering van „Alkmaar 700 Jaar Stad". Mevrouw Wet'Steyn hield een korte inleiding over het werk van de commissie van huishoudelijke- en gezinsvoorlichting. Pater Mare. Heijer. over wiens Advertentie) KALASIRIS, het corset dat slank kleedt. Het corset dat Uw orga nen steunt. E. H. HOFSTEDE, Langestraat 61 Alkmaar Se"TeQhemV%°ÖnfoTmTlêis ALKMAAR. - Dat wat wij altijd hebben gewild is, onze eigen veroordeelde tot een boete van f 40 of 10 dagen. Diefstal Een zekere mej. A. F. R. uit Alkmaar werd bij verstek een boete van f 75 opgelegd wegens diefstal gepleegd in de zaak van B. en W. in de Langestraat. L. S„ wonende in het woonwa genkamp, kreeg een maand ge vangenisstraf, nadat tegen hem eerst twee maanden met onmid dellijke in hechtenisneming was geëist. De man had enkele jaren geleden een paard, dat bij zonder zwak was. Het dier leek voor de man verloren te gaan, en toen inderdaad bleek, dat het dier niet te redden was, spanden enkele instellingen zich in voor de man. Een inzameling werd ge houden, maar door de stormramp van vorig jaar moest die gestaakt worden. Later kreeg de man een paard van de Dierenbescherming onder de voorwaarde, dat hij het paard niet zou verkopen. De man kwam in geldelijke nood en zag daar geen andere uitweg uit dan het verkopen van het paard. De officier achtte deze daad zeer ernstig en noemde de han- Maximaal f 30.000.- ALKMAAR. Naar wij ver nemen heeft het bestuur van het Nederlands Zuivelbureau onder voorbehoud dat de minister zijn begroting zal goedkeuren be sloten ten behoeve van de Alk maarse kaasmarkt voor het jaar 1954 wederom een subsidie tot een maximum van f 30.000 voor aanvoerkosten respectievelijk kos ten van oliën verleend. Stille Omgang ALKMAAR. Wij vestigen er nogmaals de aandacht op. dat zij, die de reis te voet willen maken, er goed aan doen zich eerst te melden bij een der onderstaande adressen: H. Hazes, Geestersingel 27; P. A. Koopman, Baansingel 67; A. J. de Boer, Vondelstraat 1. verslagen en onze eigen verhalen nu eens zelf voor te mogen lezen voor een zaal vol aandachtige toehoorders. Om de een of andere reden willen we dat. Het kan ten goede komen aan allerlei zaken en het op deze wijze verkregen „levend contact" kan leiden tot beter begrip. Misschien.Hoe het ook zij, terwille en op uitnodi ging van de gezamenlijke personeelsverenigingen, werd het podium van het Wapen van Heemskerk gisteravond min of meer gevuld door Annie M. G. SchmiJt en Simon Carmiggelt. En beiden deden hun best aan te tonen, dat zij behalve geestig schrijven ook nog geestig kunnen spreken, onder het motto: „Humor in de krant". Nu kan men er bezwaar tegen hebben, dat schrijvers voorlezen uit hun eigen werk. Op de eerste plaats is hun persoon niet altija representatief, want men dient m zekere mate enigszins een cabaret- figuur te zijn. Op de tweede plaats is voorgedragen iets anders dan schrijven Men kan in het dag blad Parool aardig kronkelen van geestigheid, op het podium kan dezelfde kronkel een eento nige en dorre tirade worden. Men kan zeer veel geestige 'boeken schrijven en nog meer geestige impressies van een simpele ziel, het „levend contact" met de be wonderde auteur garandeert niet, dat deze geestigheid stand houdt. Er zitten dus wel enkele bezwa ren aan het tegenwoordig zo in de mode zijnde „verlangen" om van aangezicht tot aangezicht te mogen staan met de aanbeden auteur. En een van de voornaam ste bezwaren daarvan is wel het verlangen zelf. dat somtijds ziekelijke vormen dreigt te gaan aannemen. „Wat is nu humor." Maar wandelen we achteloos aan deze problemen voorbij, dan vinden we tenslotte een mevrouw Schmidt en een Simon Carmig gelt, die uiteindelijk geen „groen tjes" meer zijn o.p het podium, waar de kunst mét de kleine k wordt gebracht. Zij blijken beiden aardig op elkaar te zijn „inge speeld". wat vooral naar voren kom.t uit de melodieuze zachtheid van hun resp. stemmen en de wijze, waarop zij voordragen; een wijzej die hier en daar associaties wekt met Toon Hermans. Tenslotte betekende deze avond voor Alkmaar een primeur, omdat dit de eerste „opvoering" was bin nen het schema yan een tournee, dat beiden zullen gaan onderne men lezing wij eerder reeds scheven, hield met grote kennis van zaken een helder en interessant betoog over het leven van Everardus Witte, „Het Heilig Bruurke". die een groot deel van zijn jeugd in Alkmaar heeft doorgebracht. In 1878 namelijk verhuisde zijn va der met zijn gezin van Hoorn naar Alkmaar, waar hij directeur werd van een bierbrouwerij, ge vestigd aan de Bierkade. De jonge Witte kreeg onderwijs op de R.K. Burgerschool aan de St Anna- straat en was later misdienaar in de Laurentiuskerk. Als zodanig staat hij nu nog op een muur schildering in' die kerk. voorstel lende de H. Bloedprocessie. In October 1881 verliet Witte Alk maar weer om op Hageveld voor priester te gaan studeren. Hij kon niet goed meekomen en na enige tijd keerde hij terug naar het ouderlijk huis. Hij wilde zich daarna dienstbaar maken voor de kerk als kunstschilder en als or ganist. Organist werd hij gauw, maar er gingen enkele jaren voorbij alvorens hij als schilder aan hét werk kon gaan. Pater Heyer vertelde talloze aardige bijzonderheden over het leven van het Heilig Bruurke en toonde verschillende fraaie licht beelden. Katholieke jongemannen van Alkmaar ALKMAAR Wij roepen jullie allemaal op voor de zeer bijzondere bijeenkomst, welke gehouden wordt op Woensdag 17 Maart- in het Kajottershuis aan de Laat. De uitstékende spreker rector Geraets uit Beverwijk zal spreken over de problemen van de jongeman in deze tijd. Als Aalmoezenier van de Arbeid in ons Bisdom weet hij beter dan wie ook, wat er al zo onder de jonge kerels aan problemen leeft. Zit er ook in jou nog voldoende pit. om de waarheid te durven aanhoren? Heb je nog voldoende moed om mede de moeilijkheden tot een oplossing te brengen? Blijf dan niet afzijdig, maar kom eerst eens luisteren. En als je dan geluisterd hebt. dan zal je het wel laten, voortaan de anderen de kastanjes uit het vuur te doen halen voor jou en zelf er alleen maar van te pro fiteren. Durf jij nog langer zo 'n houding aan te nemen? Jonge kerels, het gaat om jul lie heden en toekomst. Woensdag 17 Maart gaan we vuurtjè stoken in de beste be tekenis van het woord. Om half negen word jij er verwacht. Het zal je goed doen. N. TROMP. Aalmoezenier Biljarten ST. MAARTENSVLOTBRUG Dezer dagen hebben de biljart clubs „De Carambole" uit Sint Maartensvlotbrug en „Het groe ne laken" uit Burgerbrug een wedstrijd gespeeld, waaraan door zes spelers van elke club werd deelgenomen. Deze ontmoeting werd met 7 gewonnen partijen in het voordeel van „De Carambole" tegen gewonnen partijen van „Het groene laken" in het voor deel van de thuisclub beslist. Het hoogste gemiddelde in één partij bracht Jb. de Graaf (de Carambole) op zijn naam in de partij tegen L. Dapper. Weersverwachting Medegedeeld door het K.N. M.I. te de Bilt. Geldig van Dinsdagavond tot Woensdag avond. AANHOUDEND KOUD Zwaar bewolkt, nevelig weer met later enkele verspreide opklaringen. Overwegend droog. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Oost. Weinig verandering in tem peratuur. ALKMAAR Zondag werden de laatste partijen gespeeld van het Burcht-tournooi in de over volle zaal van de heer Huiberts op Torenburg. In de middagpartij toen De Boer uitkwam tegen Dekker heeft hij heel goed ge speeld. Dekker die al direct een flinke voorsprong had genomen, weet De Boer mooi weg te wer ken. Dat het niet aan spanning heeft ontbroken bleek wel dat de stand in de 26e beurt gelijk 147 was, toen was Dekker aan de stoot, jammerlijk miste hij een zeer eenvoudige stoot, wat ge luk betekende voor De Boer die deze fout niet maakte en onder grote stilte maakte hij de partij uit. De laatste partij moest De Boer spelen tegen Schot, hij was reeds winnaar van het toürnooi, mits hij een goed moyenne speelde, hij was echter lang niet zo goéd als in de beslissende partij. De Boer moest genoegen nemen met 123 caramboles. Schot kreeg een waardige ovatie van het talrijk publiek, dat gold ook voor de winnaar van het tournooi. Hierna nam de voorzitter van de biljartvereniging „Doorbraak" waar De Boer lid van is, het woord en overhandigde fraaie bloemen. De prachtige Burcht- beker werd namens de familie Huiberts door de secretaris van Wat humor is, zijn we deze avond echter niet aan de weet gekomen; eenvoudig weg, omdat noch Annie Schmidt, noch Simon Carmiggelt een duidelijke uitleg van dit begrip konden geven. Overigens was dit ook onbelang rijk, omdat humor ten enenmale niet te definiëren is. De journa list Carmiggelt vertelde enkele bijzonder aardige anecdotes en droeg verhalen voor uit zijn reeds verschenen boeken. Annie Schmidt deed hetzelfde op haar manier, die wij overigens minder overtuigend vonden. De beste zijde van het werk, dat zij deze avond voordroeg, werd eevormd door haar gedich ten. Gedichten die geestig zijn, iuist omdat zij dikwijls het be lachelijke van de zwaarwichtige ernst aantonen. Maar men kent M t de manier waarop zij de dingen 1 Jviaait a.s voorstelt al voldoende door haar alom geprezen .Familie Door snee". Men kan tenslotte deze avond beschouwen als een volko men succesvolle, al was het dan alleen al om de poging publiek en schrijver of schrijfster nader tot elkaar te brengen. Een po ging. die zeker van de zijde van Simon Carmiggelt en Annie M. G. Schmidt is geslaagd, door dat zij hebben bewezen ook gees tig en boeiend te kunnen spreken Bovendien kan men het initia tief van het bestuur van de ge zamenlijke personeelsverenigingen toejuichen dat het zijn publiek nader tracht te brengen tot de li teratuur, al is bet dan maar zoals Annie Schmidt het formu leerde met een kleine 1. Waar bij tenslotte zij vermeld, dat dit bestuur veel medewerking heeft ondervonden van de boekhandel van de fa. Zwaan en Zoon, bij het organiseren van deze avond. Filmavond K.A.B. HEERHUGOWAARD. Don derdag 18 Maart a.s. houdt de K.A.B. afd. Heerhugowaard een filmavond voor de leden en hun dames. Aanvang 7.30 uur. In ver band met de vastentijd heeft het bestuur de keus laten vallen op de mooie film: Van de Kribbe tot het Kruis, het leven van Christus op aarde. Ook het lijdensverhaal is hierin geheel opgenomen. De avond wordt gehouden in de grote zaal van de heer H. Veentooer. Baggerregeling HEERHUGOWAARD. De plaatselijke baggerregeling voor de tuinbouw is verlengd tot en Filmavond BERGEN. Onder auspiciën van de K.A.B., doch voor iedereen toegankelijk, zal Woensdag de film „van kielplaat tot zeekasteel" de bouw van de Oranje worden vertoond. Vooral de films over de diamantindustrie, de staalfabrie ken in Duitsland, het grootkran- tenbedrijf, reisje door het buiten land. Kampioenschap K.K.V.V. LIMMEN De adspiranten A van de R.K.V.V. Limmen behaal de Zondag het ongeslagen kam pioenschap van hun afdeling. Zij speelden in Alkmaar tegen A.F.C. B en wonnen met 23. Na afloop van de wedstrijd werden de jon gens door de Eerw. Broeder Amandus, leider van de A.F.C.- jeugd, gelukgewenst en getrac- teerd. waarna zij vol vreugde huiswaarts keerden. Hollands Trio musiceerde in het R. K. Lyceum ALKMAAR Onder auspiciën van de Stichting voor Muziek onderwijs in concertvorni op Ne derlandse Scholen werd Maandag middag in de aula van liet R.K. Lyceum het laatste concert ver zorgd van de cyclus, die voor de leerlingen was samengesteld. Ditmaal trad het Hollands Pianotrio op. dat wordt gevormd door Sini van den Brom, piano, en door twee musici van het Con certgebouworkest n.l. Jan K<e es sen, viool, en Reynier Bresser, cello. Jan Keessen wist op onderhou dende wijize datgene uit de parti turen toe te lichten, wat voor het auditorium zonodig houvast kon geven bij het verwerken van de stu'kiken. Gelukkig beperkte hij zich doorgaans tot het noemen en voorspelen van enlkele thema's, zodat vooral de muziek zélf en niet slechts een droog-theoretische benadering hiervan op de jonge lui kon inwerken. Een verrassend aandachtige on derbouw (laagste klassen) kreeg allereerst de finale' uit Beetfao- vens trio no. 1 te horen. Dit vrien delijke, nog uit Manheimse drui ven geperste werkje, gaf ons te vens en dadelijk een goede indruk van dit enthousiaste, warm musi cerende ensemble. Na enkele karakteristieke kleu ren uit Mendelssohns beminnelij ke palet, volgde een uitzonder lijk mooi trio van Tsjailkofski, wat 'bovendien door zijn variatievorm scherp was afgebakend, hetgeen het volgen van de muzikale lijn aanzienlijk vergemakkelijkt. De hoogste klassen kregen naast Tsjaifcofski's trio nog het volle dige trio op. 32 van diens tijd- en landgenoot A. S. Arensky te ver werken. Dit nogal breedsprakige werk deed oolk de aandacht van de jon gens vooral sterk teruglopen. Wij konden het dan ook vol komen met rector Klippers eens zijn. toen deze in zijn slotwoordje nog eens extra de aandacht me moreerde en daarmee prees van de op de speelplaats dikwijls door de „grote broers en zusters" zo geminachte onderbouw. G.v.d.I. de „Doorbraak" overhandigd. Het biljart was inmiddels herschapen in een prachtige prijzentafel, iedere speler ging met prijzen naar huis. Eindstand: J. de Boer 7 P Rolie 7 D. Kroneburg 7 Th. Schot 7 P. Hoogland 7 D. Wester 7 A Dekker 7 H. v. Wonderen 7 5.29 10 4.41 10 4.52 8 3.75 8 3.98 6 3.93 6 3.91 6 4.34 2 Het verkeersongeval in Langeiulijk BROEK OP LANGENDIJK In ons bericht over het verkeers ongeval in Dangendijk, waarbij 'n wielrijder bij een aanrijding met een motor, vrij ernstig werd ge wond, hebben wij gemeld dat de motorrijder met grote snelheid reed. De snelheid bedroeg onge veer 40 km per uur. Of dit voor het weggedeelte waarop het ongeluk gebeurde al of niet een grote snelheid is, zullen wij niet uitmaken. Omtrent de schuldvraag in verband met. dit- ongeval hebben wij geen enkele suggestie ge daan. Wij zouden dat ook niet kunnen. De politie is daartoe de aangewezen instantie. Toneelavond R.K. Blinden- bond St Odilia HEERHUGOW AARD-ZUID Een handjevol belangstellenden was Zondagavond in de zaal van de heer v. d. Heiligenberg om de opvoering mee te molken van het toneelspel in drie bedrijven „De Pastoor van Eikeldonik"! Namens 'het hoofdbestuur van de Haarlem se Diocesane Bond was aanwezig voorzitter Lauwman. d Vanwege de Vastentijd was en geen bal na. We vroegen ons at of dat de oorzaa'k was van de ge ringe publieke belangstelling. Waar zaten de jongelui? Allemaal netjes thuis? Dat is [haast niet te geloven. Ja maar als ze niet thuis zijn waar zijn ze dan? In Alk maar? In de bioscoop? In de ca- fé's? We weten het niet, maar al deze vragen geven reden t<H na denken. „Odilia" liad in ieder geval een stampvolle zaal verdiend. In de eerste plaats de zorg voor onze R.K. Blinden. Hebt U wel ëens een tijdje onder de blinden ver toefd? Wij wel en door veel met hen om te gaan hebben we een indruk gekregen van leven, wer ken en denken van een blinde. Gelukkig zijn er ook in Heerhugo waard wel mensen die wat met onze blinden op hebben. Wij ken nen ze die elk jaar als geleidster met hen meegaan. Wij weten ook dat onze blinden de financiële hulp zo nodig hebben en gevoelig als de blinden zijn zal voorzitter Lauwman, die ook blind is, deze avond betraande ogen hebben ge had. Het was jammer dat de R.K. Toneelvereniging Alberdinck Thyrn uit Haarlem voor meest le ge stoelen moest spelen. Wat deze vereniging bracht was spel van de bovenste plank en ook voor hen was het jammer, maar niet tegenstaande hebben de toneelspe lers precies gedaan of de zaal vol was en de aanwezigen een avond van een lach en een traan gebo den; een avond om niet te verge ten. We hopen dat bij een vol gende gelegenheid de zaal beter bezet is. OF ZONDAG 9 MEI zal er teHoom een Gewestelijk Maria- congres worden gehouden, georganiseerd door het comité van de Katholieke Westfriese Landdag en Kring VII van de Katho lieke Bond voor het Gezin. Het verheugende van deze nieuwe vorm van samenwerking is bovendien, dat Z. II. Exc. mgr. J. P. Huibers goedgevonden heeft het programma van zijn vorm-reis in het Dekenaat Hoorn, van 9 tot 12 Mei zo te organiseren, dat de middag van Zondag 9 Mei vrij blijft voor een bezoek aan deze katholieke gewestelijke manifestatie. Mgr. zal ook het Lof celebreren, en het Congres toespreken. De bijzonderheden van het programma van deze dag worden op het ogenblik uitgewerkt door een plaatselijk comité van heide organisaties, terwijl de hoofdleiding berust hij het be stuur van de Kath. Westfriese Landdag en een deputatie van drie leden van het bestuur van de Gezinshond. Nadere bijzon derheden zullen spoedig volgen. Men hoopt, dat kunnen wij vast wel mededelen, de beeltenis van Maria van Hoorn in optorlit door de stad naar het Congres-terrein over te brengen, inw elke optocht alle Westfriese parochies vertegenwoordigd zullen zijn.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3