Plan van B, en W., in 8 jaar krotwoningen op te ruimen Oranje Wit behaalde kampioenschap Ondanks 2 maanden rast programma afgewerkt Willy van Zeeland werd veldloopkampioen Raad Wleringen HANDBAL: met gelijk spel tegen V.B.O. L.T.J. forumavond in Wieringermeer Tochtgenoten van Sint Frans R.K. Ned. Haiidbalbond Bobeldijk tweede, Borst derde in districtskaiiipioeiischappen Carina 4 Dinsdag 16 Maart 1954 LIMMEN. Na weken van spanning, al werd er dan niet ge speeld. is Zondagmiddag door de R.K. Handbal met een gelijk spel tegen 'V.B.O. (Oudorp) het zo begeerde kampioenschap behaald van de le klasse afd. Kennemer land. Dit is de eerste maal in de ge schiedenis van Oranje-Wit. Na de oprichting in 1948 kwam men uit in de 3e klasse, waar men op de eervolle tweede plaats ein digde; dit 'bracht promotie met zich mee. In de tweede klasse ging het op dezelfde manier, zo dat men het derde jaar reeds in de le klasse vertoefde. 3 jaar lang eindigde men ook hier steeds weer op de tweede plaats. En nu zij kampioen zijn, kunnen wij zeg gen, dat deze titel terecht geko men is bij de ploeg die er het meeste aanspraak op kon maken. Niet eenmaal werd in deze com petitie verloren, zodat het kam pioenschap ongeslagen werd be haald, door een homogene ploeg, welke een goed samenspel en een uitstekende geest bezit. Een van de meest tactische speelsters is wel C. Keijzer, die ook uitverkoren is voor het N.H. selectie-elftal. Een groot aandeel in deze re sultaten 'heeft ook de heer Broe dersz, die vanaf de oprichting technisch leider en trainer is. In de competitie komt men dan ook uit met 5 elftallen, waarvan jun. B en adsp. A ook een goede kans op het kampioenschap hébben. De wedstrijd. Alhoewel Limmen aan een gelijk spal voldoende had, bleef de spanning er tot het einde in, want men had in VBO een niet te onderschatten tegenstan der. In dit elftal schuilen uitste kende krachten, die vaak door goed samenspel het spel een ver rassende wending kunnen geven. VBO had eerst de stevige wind mee, maar Limmen wist het spel geliikopgaand te houden, met VBO gevaarlijker in de afwer king. Enkele zeer goede worpen werden door de Limmen-keepster maar ternauwernood gekeerd. In de tweede helft was Limmen sterker en reeds in de le minuten werd het VBO-doel goed onder schot genomen. De bezoeksters waren dan nog eenmaal gevaar lijk, toen de Limmen-keepster het doel uitliep, maar de worp ging over de lat. Goed combinerend probeerde Limmen steeds weer 't winnende doelpunt te scoren, maar het geluk was niet mee. Het bleef dan ook 00. Een uitslag, welke voor de thuisclub het kam pioenschap betekende. SLOOTDORP. De Jongeren L.T.B. alhier hield een dezer da gen een uitstekend geslaagde forumavond, waarvoor een enor me belangstelling bestond. Er heerste in de grote zaal van hotel Lely in Slootdorp een prettige sfeer. De voorzitter, de heer P. Remmeren richtte zich in zijn welkomstwoord in het bijzonder tot de drie heren pastoors uit de Wieringermeer, die op de bijeen komst van hun belangstelling blijk gaven. De leiding van het gesprek berustte bij de heer Bos. Ten opzichte van de beroeps keuze viel op te merken, dat het merendeel zich hiervoor uitsprak; voor het afleggen van een studie test meende men de voorkeur te moeten geven aan de leeftijd van 12 a 13 jaar, voor beroepskeuze een hogere leeftijd. Men betreur de het dat niet meer jongeren uit de arbeidersstand de lagere land bouwschool bezochten. Over het algemeen was men voorstander van kernvorming op de bedrijven. Het werd onjuist geacht, wanneer ouders zich verzetten tegen de wil van hun kinderen, om te emi greren, althans voor zover van de zijde der kinderen de rechten van de ouders om hun gezag te laten gelden niet met voeten worden getreden. Verder werd gesproken over het geven van zakgeld en het betalen van kostgeld in de gezinnen. Op een gestelde vraag gaf 'de heer Halman een duide lijke toelichting op het werk en het doel van de practijksehool voor de landbouw. Organisatieprobleem. Bijzondere aandacht werd be steed aan de vraag, of ook meis jes, evenals jongens in L.T.J. ver band dienen samen te komen. Het grootste deel der aanwezige jongeren, meende dat hier grote behoefte aan bestond. Andere pun ten die in discussie werden ge bracht waren het opvangen van de jeugd van 14 tot 17 jaar en de geest onder de huidige jon geren. Eenstemmig was men van mening, dat de geest onder de jonge mensen van de .Wieringer meer gezond genoemd mag wor den. Werk opgedragen PURMEREND. Aan de fa. J. Plas alhier, die laagste inschrijf- ster was bij het werk van de uit breiding van de R. K. Meisjes school is thans dit werk opgedra gen. De Stille Omgang PURMEREND De belangstel ling voor de Bedevaart van de Stille Omgang was dit jaar weer groot. Uit het aantal verkochte toegangsbewijzen voor de kerk, enz. blijkt dat er 218 per autobus genheid en 65 personen te voet. zijn gegaan, 118 per andere gele- Tptaal das 401 deelnemers. De VBO-dames waren de eer sten, die hun gelukwensen aan boden, waarbij bloemen werden overhandigd. Hierna begon 'het feest. Met het muziekcorps voorop ging men in optocht naar het Parochiehuis, waar men de verdere middag in gezelligheid vertoefde. Na het aanbieden van de felici taties, werd het woord gevoerd door mej. A. Mooij, voorzitster, de heer Pepping, namens de R.K.V.V. „Limmen" en de paro chieherder. de Z.E. Heer pastoor Bangerd. Allen wezen op de uit stekende geest en samenwerking. Een speciaal woord van dank werd .gebracht aan de trainer, de heer Broedersz. terwijl bekend gemaakt werd, dat men zal trach ten te komen tot uitgave van een clubblad. Zondag 21 Maart wordt de maandelijkse tocht gehouden naar Bergen. De H. Mis is om half negen in de kapel van de zusters te Alk maar. Intentie; de lijdende men sen achter 't ijzeren gordijn. Gezamenlijk gesprek: het we zen en doel van de Beweging. Wie belangstelling heeft voor de tochtgenotenbeweging en eens een tocht mee wil maken, vervoege zich bij een van onderstaande adressen: L. Tames, Laat 57, Alkmaar. A. Stroet, Westerweg 302, Heiloo. Pater Rembert v. Vught O.F.M., Nieuwe Niedorp. Rijksgeeomniitteerden eindexamen Middelbare Handelsavondschool PURMEREND. Tot Rijks- gecommitteerden bij het eindexa men van de Middelbare Handels avondschool alhier zijn aangewe zen de heren: T. Lansdaal, voor zitter, J. L. v. Dijk en H. Reure- kas, allen alhier. Stille Omgang OUDORP. De bus voor de deelnemers aan de Stille Omgang te Amsterdam vertrekt a.s. Zater- daa 70 Maart om half 12 's avonds uit St. Pancras (Café Porrer) en om kwart voor 12 van het School plein te Oudorp. Kaarten te St. Pancras 'bij J. v. Baar en te Oudorp bij F. Nuyens. Het kranige handbalelftal „Oranje Wit" uit Limmen, dat on geslagen het kampioenschap wist te behalen in zijn afdeling, lste klasse Kennemerland. Knielend van links naar rechts de dames Tine Steeman, Rie Molenaar, Nelly Keijzer, Corrie Keijzer, Corrie Glorie, Nelly Molenaar, Ans de Rooy, Aaf Droog, Loes Zeeman, Gré Zeeman, Truus Kramer en staande de trainer de heer C. Broedersz. Na een rust van bijna twee V.D.O. speelde na vele strubbe- maanden is ook de Handbalcom- lingen eindelijk haar eerste wed- peiitie weer gestart. En gelukkig strijd tegen Leonidas, en met het is het vastgestelde programma degradatiespook voor ogen wist vrijwel geheel afgewerkt. De het zelfs met 41 te zegevieren, weersomstandigheden waren niet De uitslagen: erg aanlokkelijk, maar de velden De Noord: bleken toch in betere conditie, le klasse; Con ZeloAlw. For- dan vele pessimisten wel gedacht ward 13; F.S.A. 2D.T.S. 11. hadden. Drie elftallen, die reeds 2e klasse; StrandvogelsHugo weken zaten te springen om hun Girls 10. wedstrijd, zijn er in geslaagd bij deze eerste Zondag na de rust periode het kampioenschap van hun afdeling te veroveren. In de eerste klas Kennemer- 2 3—0; W.G.W. 2—Excelsior 8—1. Junioren AA: W.G.W.a-V.Z.V.a 2-0; Geel Zwart aCon Zelo 10-1; Hugo Girls aD.W O.a 14. Junioren AB: F.S.A.a—D.T.S.a larTd-Zaanstreek heeft Öranje-Wit j 1—0; Strandvogels aSt Victor a op prettige wijze een mooi sei- 07. b 21; V.Z.V.bGeel Zwart b G.Z. n.o. Adspiranten A: Geel Zwart W.G.W. 0—8. Adspiranten B: V.Z.V.Con Ze lo 1—0; V.I.O.—F.S.A. 4—0. Kennemerland-Zaanstreek: Diocesane Hoofdklasse Midden: O.D.O.S.— D.C.G. 1—2- T.Y.B.B.-— V.I.D.O. 4—4; A.D.O.—A.O.G. 2-3; LeonidasV.D.O. 14. le klasse: Or. Wit—V.B.O. 0—0. 2e klasse: Onze Gezellinnen G.V.O. 0—0; H.B.C.T.Y.B.B 2 2—0. 3e klasse: H.S.V.—I.E.V. 5—0; D.I.S. 2A.D.O. 2 3—3. Junioren Hoofdklasse: Or. Wit Adelbert 10; Wijk aan Zee T.Y.B.B.a 5—0; A.D.O.—A.O.G.a 3—4. Junioren: Leonidas aT.Y.B.B. c 3e klasse; W.G.W 3-Geel Zwart 1,0;,^®onidèSob_TÏ-YAB'S'ViT2' zoen afgesloten. V.B.O., een van de mede-candidaten heeft wel flink partij gegeven, gezien het puntloos gelijk spel, maar dit ene puntje was voor Oranje-Wit voldoende. Nu nog succes in de promotiewedstrijden en dan hio- pelijk volgend jaar een plaatsje in de Hoofdklasse. H.S.V. moest winnen wilde het (het kampioenschap veroveren. Het heeft er heel lang naar uitgezien, dat D.I.S. hier de grote favoriet was, maar in de beslissende strijd tegen H.S.V. bleek de laatste met 1-0 de sterkste te zijn, en heeft het door een 50 overwinning op I.E.V. een lang gekoesterde wens in vervulling zien gaan. Hier zit een automatische promotie naai de tweede klas aan vast. Tenslotte is A.O.G. a. er in de Hoofdklasse van de Junioren in geslaagd al (haar belagers van zich af te schudden en het kampioen schap te behalen. Een prachtig j succes voor de meisjes uit Alk maar. Dit A.O.G. verricht daar I pionierswerk. Het eerste elftal1 doet het zeer goed in de Dioc. Hoofdklasse Midden A,O.G. is de eerste vereniging, welke in het Noorden een herenelftal op de been wist te brengen, er zit dus leven en vaart in dit Alkmaarse troepje. Voor de rest werden hier en daar nog wat restjes afgewerkt, waarbij wel verrassingen zijn ge vallen. Zo verloor in de Noord Con Zelo van Forward. Forward hoopt het blijkbaar net als vorig jaar nog te nebben van de eindspurt, maar of het baten zal? Met nog Junioren B: W.G.B.bCon Zelo Geel Wit—S.H.S. 13—0; D.I.O.b A.O.G.c 1—0. Adspiranten: ZeevogelsA.O.G. 9—2. Na competitie: D.I.S,aV.B.O.a 2—3. De overige wedstrijden zijn af gelast. HEILOO 'n Record aantal deelnemers, ruim 130, had inge schreven voor de Districts-Veld- loopkampioenschappen in Heiloo, die, perfect georganiseerd door Doves (Heiloo) in het Heilooër- bos werden gehouden. Ondanks dat de weersgesteld heid niet bepaald gunstig was, bleek de belangstelling voor dit sportfestijn zeer groot en dat was dan ook een goede propaganda voor de „moeder aller sporten," de athletiek. Hevig is er gestreden in de ver schillende klassen en het duel .tus sen „Lygurcus" (Krommenie) en „Olympus" (Alkmaar), om 't ver- enigings-kampioenschap van N.- Holland, was zeer fel. Precies om 1 uur viel het eerste startschot voor de Junioren B, en na AAC (Amsterdam), was het de Alkmaarse vereniging „Olympus" die da boventoon voerde. Bij de 2 weds/rijden te spelen staat het Junioren A. werd een felle strijd nog drie punten acnter op num- mer voor laatst. In de tweede klas Noord moest voor de vierde keer de beslissings wedstrijd om bet kampioenschap uitgesteld worden. Hugo Girls had een kansje zic'h wat verder uit de gevaarlijke zone omhoog te wer ken, maar Strandvogels dacht er net 'zo over en stelde zich prac- tisch wel veilig. In de derde klas blijft W.G.W. 2 S.E.W. belagen. De laatste loopt nog alle kans, dat net na een heel seizoen aan de kop van de rang lijst te hebben doorgebracht, toch nog door W.G.W. 2 gepasseerd zat worden. In de Hoofdklasse Midden won D.C.G., zij het op het kantje met 2—1 van O.D.O.S., terwijl T.Y.B.B. als de ernstigste pretendent een puntje moest laten aan V.I.D.O van de laatste zeker geen slecht resultaat. Ook de overwinning van A.O.G. op A.D.O. getuigt van bijzondere gevoerd tussen F. Kalkman (Dem) -M. Huigen (AVA) en P. Althof (AAC), welke uiteindelijk werd beslist in het voordeel van de Be- verwijker athleet Kalkman. Ver- enigigings-kampioen werd AAC (Amsterdam). Bij de Senioren C en D, over 3.5 km. werd het een duidelijke overwinning voor de „Doves"- athleet S. Hopman, voor J. van Baaster (Holland) en F. v.d. Boom (Volewijckers). De grote strijd over de 5000 m, waaraan een kleine 25 athleten deelnamen, o.i. zeer weinig voor het District-N. Holland, was zeer spannend. Fel werd er gestreden, maar uiteindelijk liet v. Zeeland (AAC) zijn grootse kracht zien. Hij liep regelmatig verder weg van zijn concurrenten, om als eerste en kampioen van Noord - Holland, over de eindstreep te gaan. Goold-old Siem Bobeldijk werd tweede, terwijl als derde de sterkte, en hoop voor de toekomst. „01ympus"-athleet Borst eindigde Het is jammer dat deze jonge athleet wat passief is in het ver dedigen van zijn kansen, vooral in de eerste ronden, waardoor de opgelopen achterstand niet meer te overbruggen is. Na zeer felle strijd werd „Ly- curgus" (Krommenie) verenigings- kampioen, met 1 punt verschil op „01ympus"-Alkmaar. Uitslagen: Junioren B: 1. H. Baker, AAC 6.47.2 min.; 2. B. Mulder, Olympus 6.56 min; 3. B. Bakker, Olympus 6.57 min; 4. A. v.d. Woestijne, AAC 6.57.5 min. Junioren A: 1. F. Kalkman, DEM 12.30.2 min; 2. M. Huigen, AVA, 12.33.8; 3. F. Althof, AAC, 12.36.5; 4. B. Giling, Olympus, 12.37 min. Senioren: A, B, C, D: 1. W. van Zeeland AAC, 16.45.4 min; 2. S. Bobeldijk, MFC, 17.10.5; 3. J. Borst Olympus, 17.22.5; B. Alt'ink, Ly- curgus, 17.27.1 min. Voorgeschiedenis P.B.O. TUITJENHORN Over de voorgeschiedenis van de P.B.O. zal de heer Macihielse. tuinbouw- onderwijzer te Warmenhuizen, Dinsdag 16 Maart komen spreken voor een groep jongeren boeren boven de 20 jaar. Er staan nog meer dingen op het program waarvoor jongeren zich interes seren, zodat een flinke opkomst mag worden verwacht. Drie belangrijke punten TUITJENHORN De leden van de L.T.B., K.A.B. en N.K.J.B. worden in de gelegenheid gesteld Donderdag 18 Maart te komen luisteren naar de heer Bosma uit Haarlem, die zal spréken over „Industrialisatie", „Emigratie" en „Socialisatie". WIERINGEN. Op verzoek van het „Koningin Wilhelmina- fonds" voor de kankerbestrijding om verhoging van de subsidie werd besloten om het bedrag der subsidie te verhogen en te bren gen van f 34 op f 65 per jaar. Toepassing art. 31 der Woonruimtewet N.a.v. een ingekomen schrijven van Gedeputeerde Staten van NoordHolland waarin verzocht werd na te gaan of in de ge meente Wieringen toepassing van genoemd artikel wenselijk of mo gelijk wordt geacht, stelden B. en W. voor aan Ged. Staten te berichten, dat toepassing door de minister van Maatschappelijk Werk van art. 31 der Woon ruimtewet ten aanzien van de gemeente Wieringen niet wense lijk voorkomt. Ook de Plaatselijke Woning commissie gaf als haar mening te kennen, dat, zolang de be staande woningschaarste in Wie ringen voortduurt, het beslist ongewenst is de gemeente in de uitvoering van de Woonruimte- wet beperkende bepalingen op te leggen. Uit een onlangs aan de raad overgelegd rapport is geble ken, dat de bemoeiingen der Commissie nog zeer belangrijk zijn en dat de Woonruimtewet in al haar geledingen toepassing vindt. Het voorstel van B. en W. werd z.h.st. aangenomen. Medegedeeld werd dat Be- driifswoningen buiten de distri butie vallen. Vooral voor werkgevers, die tot nu toe geen werknemers in dienst hadden, is het moeilijk om voor het aan te stellen per soneel een woning te krijgen.. De heer E. Mulder (Wr. Belang) vroeg in deze de grootste soepel heid van B. en W. en Woon ruimtecommissie. Burgemeester Kolff zegde de grootst mogelijke medewerking toe, doch men moet hier zeer voorzichtig mee zijn. Ook de heer H.' Bodder (CPN en lid der Woonruimtecommissie) eiste grote voorzichtigheid, want er zijn werkgevers die elk jaar nieuw personeel nodig hebben. Uit de verdere discussie bleek omtrent toewijzing van de zes woningen te Den Oever misver stand te heersen. Er worden soms toezeggingen gedaan, die dikwijls niet vervuld kunnen worden. Aan het bestuur van „Beter Wonen" is indertijd een schrijven van B. en W. gezonden, dat over de toewijzing van de zes ge bouwde woningen te Den Oever B. en W. de zeggingschap aan zich hielden. Burgemeester Kolff zag toch graag dat aan de leden van ..Beter Wonen" zo mogelijk het idee gegeven wórdt, dat 'lidmaat schap van deze Woningbouwver eniging inderdaad voordelen biedt. Aan de heer C. Glimmerveen werd op zijn verzoek eervol ont slag verleend als onderwijzer aan de Openb. Lagere school te Den Oever. B. en W. stelden vervolgens aan de raad voor om, zolang niet één der leerkrachten van de ULO-school in staat is de lessen in machineschrijven aan de leer lingen van de examenklas van genoemde school te geven, de beloning voor het lesgeven in het vak machineschrijven door een ■bevoegde vakleerkracht, behou dens hogere goedkeuring, van ge meentewege te vergoeden. De kosten hiervan zullen plrn. f 10,per week bedragen. De raad had tegen een en ander geen bezwaar. N.a.v de maatregelen, uitge vaardigd door de minister van Wederopbouw ter stimulering van de krotopruiming merkte het college van B. en W. op. dat er momenteel nog op Wieringen 21 onbewoonbaar verklaarde wonin gen zijn. terwijl in de gemeente nog talrijke andere krotten, onder noodwoningen e.d. zijn aan te wijzen, zodat naar schatting on geveer 120 woongelegenheden WINKEL KLOPTE SPORTERS Dit belangrijke treffen voor de bovenste plaats in 3C is in een kleine overwinning voor de thuisclub geëindigd. De blauwwitten wonnen o.i. verdiend door iets agressiever en doortastender spel. Bij de ge- blokten waren alleen keeper Velt, die een prima wedstrijd speelde, de backs Horstman en Kampen, alsmede spil Back in goede vorm, de rest had schijnbaar het lange voetballoze tijdperk nog in de benen. Speciaal de voorhoede, waarin wij op de linksbuiten plaats een nieuw gezicht, A. Wei land, zagen, bracht er maar heel weinig van terecht. Gedurende de eerste helft hadden de blauw witten windvoordeel, maar de ge blokte verdediging wist de situa tie goed meester te blijven. Tien minuten voor de rust belandde de bal uit een ver schot onhoud baar voor Velt in de uiterste bovenhoek. Na de hervatting bracht de S.-voorhoede, ondanks het sterke windvoordeel, er niets van terecht en de W.-keeper had dan ook al een zeer gemakkelijke middag, daar de onsamenhangen de, steeds te ver doorgevoerde aanvallen reeds op de backs strandden. Bij een harde kogel moest de doellat Velt assisteren. Het terugspringende leder, we derom ingeschoten, maakte hij fraai onschadelijk. Het zeer zwa re veld deed zich gedurende het laatste deel van de wedstrijd ge ducht gelden en aan beide zijden toonden verschillende spelers te- Kenen van vermoeidheid. Arbiter E. Koops leidde deze sportieve wedstrijd heel goed. voor noodzakelijke opruiming zijn aan te merken. Het ligt in het voornemen van B. en W. aan Gedeputeerde Sta» ten een plan tot krotopruiming voor te leggen, uit te voeren in bijv. 8 jaren, en te verzoeken daarvoor jaarlijks 'n 'bouwvolume van bijv. 10 tot 15 vervangings woningen beschikbaar te stellen. In verband hiermee stelden B. en W. aan de raad voor te be sluiten: a. tot het verstrekken van gelden ter gedeeltelijke voor ziening in de ongedekte jaarlijkse exploitatiekosten van woningen te vervanging van krotten (wo- ningwetbouw)b. tot het ver strekken van gelden, ter gedeel telijke voorziening in de onge dekte jaarlijkse exploitatiekosten van woningen (met inbegrip van woongebouwen) voor bejaarden; c. tot het verstrekken van gel den ter voorzienin® in ongedekte jaarlijkse kosten van krotoprui ming of de verbetering van wo ningen (particulieren). Het voorstel van B. en W. werd met algemene stemmen aangeno men. Op advies van de gemeente- architect stemde de raad toe in de ruiling van enige grond aan de geprojecteerde Laan Bloys van Freslong met de heren C. Halfweg en P. Bakker te Den Oever. Deze ruiling is noodza kelijk i.v.m. het verkrijgen van genoemde laan, waar deze weg aansluiting zal vinden in de Zwinstraat. Aan het bestuur van de Chr. Nationale school te Den Oever zal een vergoeding verleend wor den voor de te maken kosten wegens het geven van les in nuttige handwerken door een vakonderwijzeres, daar vanaf 1 April aan genoemde school geen vrouwelijke leerkracht zal ver bonden zijn. De voorschot vergoeding zal verstrekt worden voor 3'/, klok uur per week, tegen eèn bedrag van f 140,per wekelijks lesuur per jaar. Van de heer P. C. Grin werd in eigendom overgenomen enige grondstroken gelegen voor de woningen nos. 38 en 40 aan de Beltstraat te Hippolytushoef, tegen de som van f 1,per woongedeelte. Deze stroken grond zullen bestraat worden en be stemd worden tot openbare straat. Kasgeldlening Heemraadschap Wieringen B. en W. stelden vervolgens voor om de rente van de kas geldlening ter grootte van f 10.000, verstrekt aan het Heem raadschap Wieringen te verlagen van 1% op 1%%. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel aangenomen. De heer D. Nieuwbuurt (PvdA) vroeg o.a. hoe het stond met de bouw van het gymnastiek-vereni- gingsgeibouw te Westerland. De voorzitter wilde er op wij zen, dat zo iets niet in een hand omdraai voor elkaar is. De heer Overzicht bevolking WIERINGEN Bevolking op 1 Januari 1953: 3329 mannen, 3143 vrouwen, totaal 6478. Gebo ren: 52 mannen. 74 vrouwen, to taal 126. Gevestigd 114 mannen, 99 vrouwen, totaal 213. Vertrok ken: 148 mannen, 187 vrouwen, totaal 335. Overleden: 31 man nen, 17 vrouwen, totaal 48. Be volking op 31 December 1953: 3316 mannen, 31,18 vrouwen, to- tagl 6434. Vermindering 13 man nen, 31 vrouwen, totaal 44. Het aantal in 1953 voltrokken huwe lijken bedroeg 64. Missiefilm 'T ZAND. Vrijdagavond om half acht wordt in zaal de Wit de prachtige film „Bizimana" vertoond, een echte negerfilm uit Afrika met angst, liefde en haat, wraak en strijd van duistere machten, gevolgd door een schit terend bijprogramma; voor de jeugd een aparte vertoning. Het geheel gaat uit van de Witte Paters. Alles ten bate van het missiewerk! Damclub Texel le klas: S. RosS. v. Heerwaarden 20 C. v. d. WerfP. Jansen 02 C. DijkerJ. Vinke 20 N. de GraafS. Bakker 0—2 C. v. d. WerfJ. Vinke 02 2e iklas* W. J. .BoonJ. Kikkert 20 C. P. BurgerA. v. d. Slikke 20 J. N. Rijk—A. Vinke 1—1 3e klas: Siem v. Heerwaarden P. Bakker 20 Joh. v. Heerwaarden Siem v. Heerwaarden 11 Jb. KoornA. de Vries 20 P. Bakker—Jn. Barhorst 20 J. A. v. EnstJoh. Barhorst 20 A. de VriesD. v. d. Werf 02 Siem v. Heerwaarden F. Schuit 20 Joh. BarhorstC. Vinke 02 Door zelf van Vinke te winnen, en door de nederlaag van S. v. Heerwaarden, heeft Dijker de titel ivoor ihet igrijpen (Dijker 31 uit 18 v. Heerwaarden 31 uii 21). S. Bakkerwees De Graaf terug; Jansen en Vinke brachten v. d. Werf heel dicht bij de 2e klassers. In de 2e klas zetelt Burger thans op de 2e plaats, door zijn zege op v. d. Slikke die ietwat achterop raakt, evenals Rijk die een puntenverdeling met Vinke bereikte. Burger 2225 punten; Hooyberg 21—23 pnt.; v. d. S. 19—22J4 pnt.; Rijk 20—21 pnt. Boon versloeg Kikkert en kwam nu veel veiliger te staan. De vele uitslagen in de 3e klas brachten geen enkele verrassing en de kopgroep blijft dan ook on gewijzigd. Om niet uit de strijd genomen te worden dienen vooral v. d. Vijver en Schuit geregeld te verschijnen. Van Drunen, consulent der Licha melijke Opvoeding, had in deze ook nog bepaalde wensen. Van het bestuur van het Witte Kruis was voorts een verzoek ingekomen om indien mogelijk in de uitbreiding te Westerland ook op te nemen een magazijntje voor het opbergen van verple- gingsartikelen en een kleine wo ning voor een functionaris die de artikelen zou kunnen uit reiken. Mede n.a.v. verzoeken om licht punten op duistere plaatsen elke raadsvergadering maar weer, op perde de heer E. Mulder het idee om de gemeente-architect, de heer Zijlstra een verlichtings- plan voor geheel Wieringen op te laten stellen. Is 'het waar. aldus de heer Mulder, dat architect Zijlstra Wieringen al weer wil verlaten. Burgemeester Kolff merkte op dat de gemeentearchitect mo menteel meer dan overbelast is. Voorts verklaarde de voorzitter dat hij, zulks op verzoek van de heer Zijlstra, categorisch kon tegenspreken, dat de gemeente- arahitect van Wieringen weg wil. Op verzoek van de heer Gan- gelthof, hoe het stond met de aangevraagde extra-kolentoeslag, moest burgemeester Kolff ant woorden dat hierop nog geen antwoord was ingekomen. De heer Jansen bracht een persoonlijk verzoek over om wo ningtoewijzing aan iemand, aan wie door de Woonruimtecommis- sie een woning beloofd was. Ofschoon dit geen zaak was voor een raadsvergadering, wilde de voorzitter hier toch op ant woorden. Een belofte van de Woon- ruimtecomimissie heeft totaal geen waarde. B. en W. beloven niets en hou den de definitieve toewijzing van woningen aan zich, waarbij zo mogelijk rekening gehouden wordt met de adviezen van de W oonruimtecommissie. Burgerlijke Stand WIERINGEN - Geboren: Trijntje A., dv P. Broersma en A. Visser; Marinus C„ zv F. Mik en L. Steigstra; Pieter W., zv P. F. Schoonen en D. C. Oudt; Gerard, zv H. Ansink en B. Boomsma; Pieternella J., dv P. G. du Pau en Z. Veger; Jacob K„ zv K. Kostwinder en A. Hartman Mees, zv M. Boer en G. Kraaijeveld; Aagje C„ dv A. den Hollander en P. J. Tülema. Ondertrouwd: A. Hulsebos en P. M. van Zundert; H. Homan en V. Blanfcman; F. C. de Caluwé en J. A. van Es. Gehuwd: H. Braaf en G Half weg J. Wittebol en A. C. Tijsen; F. C. de Caluwé en J. A. van Es. H. Homan en V. Blankman. Overleden: N. Baijs, 78 jaar. weduwnaar van G. Kroon; A. de Vries, 89 jaar, weduwnaar van M. Stapel A. Monshouwer, 74 jaar, weduwnaar van A. Pruis- sen; S. Gorter, 80 jaar, echtg. van T. Dekker; W. Omis, 47 jaar, echtg. van N. PlatsChorre; J. van Kulen, 81 jaar, weduwnaar van M. A. Swart. Loop der bevolking WIERINGEN -Ingekomen personen: P. Boonacker van Schermerhorn; A, Glasbergen van Anna Paulowna; P. C. G. Bes van Sint Maarten; J. J. van Blerck van Den Helder T. Keijzer van Australië; J. E. P. Ligtendag van Anna Paulowna; S. Huisman van Beesel; W. Jonker van Wognum; W. van Os van Den Helder- C. Bakker van Blaricum; M. E. Bergsma van Hoorn; F. G. de Caluwé van Wieringermeer; J. A. Kwast van Dantumadeel. Vertrokken personen: H. Does burg naar Zierikzee; H. A. J. van Leest van Wonseradeel; E. Goederee naar Purmerend: J. H. Kruijswijik-Struik en kinderen naar Den Haag; T. Sok naar Nijeveen; J. Schoneveld naar Wieringermeer; A. Wit naar Cas- tricum W. Akkerman en gezin naar Sneek; G. Halfweg naar Wieringerwaard; H. H. Scheffer naar Numansdorp; J. van Dijk naar Grootehroek; T. de Leeuw naar Uitgeest; P. J. Stoop naar Amsterdam; N. G. Thoma naar Arnhem; M. H. Kaptein naar Harenkarspel; J. de Boer en gezin naar Den Helder. Bouwvergunningen WIERINGEN Burgemeester en wethouders hebben vergun ning verleend aan G. Lont Sz. tot het bouwen van een woning aan de Parklaan: aan G. M. Rusten burg tot het bouwen van een woning aan de Elftstraat; aan P. Omis en K. Hakvoort tot het verbouwen van hun woningen in de Belt en de Hofstraat; aan J. Hofstetter tot het 'bouwen van een kippenhok aan de Belterlaan; aan W. Jonker tot het bouwen van een eendenhok aan de Dam- sterweg. Kermis 1954 WIERINGEN Voor de ker mis te Hippolytushoef zijn de volgende standplaatsen gegund: Auto-scooter (Sipkema) Cake walk (Klinkhamer); Ludhtschom- mel (Zuidema); Hoogvaart (Tak ken): Sensatiebaan (Tegelaar); Golfbaan (Arjaan); BalcOspel (Meijer); Bumperspel (Bakker); Monte Carlo (Van Heuven); Ge bakkraam (Gebr Werk); Suiker en nouigatkraam (Kooistra) Bus- sensport, lijntrek, speelgoed (Kamlag); Schiettent (Wester- dijk); Vlooientheater (Van Stip- riaan) Aanbesteding onderhoudsbaggerwerk WIERINGEN Door de Dienst Zuiderzeewerken zal op Woens dag 31 Maart 1954 worden aan besteed: het uitvoeren van onder houdsbaggerwerk in havens en vaargeulen naar de havens van de Afsluitdijk en Wieringen

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 4