i Interessante lezing over weersverwachtingen IS.Ph.O. gaf extra concert Vliegende Fissen" wonnen overtuigend BICMPM* Jaarvergadering K.V.P. Beurs LUWEN - R.K.A.F.G. AGENDA V oetbalwedstrij d Alkmaar- Amersfoort Bewogen spel van Gerard Hengeveld Jongen uit auto geslingerd Bierut vervangen door Cyrankiewicz Vrijdag 19 Maart 1954 Pagina 3 goor het indexcij- mderdeel verzeke- istingen. dividend der Zonen ianhoudende grote 1953 de papierfa- an Gelder Zonen id in vol bedrijf ïij de recente uit- verbeteringen kon aaide hoogste pro- 7.000 ton ruim- i overschreden. ierekening beloopt la afsohrijving ad (f 8.7 millioen), >r diverse belangen aen (onveranderd) end, een nividend j de preferente en jn "worden voorge- ar beide 9 pet.). 5EER VAST VI, 18 Maart De anmiddag een rus- ernin vast verloop Bhilipshoek maak- ;rst sinds geruime indruk. Het grote is bekend en men t vele beroepshan- stukiken inmiddels en en dat Philips zijn niveau heeft notering week hier minste niet belang- oor Kom Olie valt belangstelling te et alleen voor de naar ook voor de ïkening. Het hoofd- mmiddag dan ook der dan ruim zes :a 432'Al, een nieuw ds jaren. Unilever er, mede onder in- it bericht, dat de dochtermaatschap- 3 geen winst heeft n. De notering was nt lager. A.K.U. m puntje beteT en ante industrieën in >ed peil. fdeling doet de weinig van zich andel hier is wei- jk en de hoeken tentijds verlaten, de ondertoon hier Amsterdam Rub- e circa één punt. li nauwelijks prijs- 11. De scheep vaart- >or het overgrote ie koersverbeterin- de beleggingsafde- opnieuw een be- dtgang, vooral voor ning 1954. Ameri- er 39'/. 39 117'/. 114 leo" 30 301 46 47 bber 48'/. 48 ut42 41 b :ub 67'/. 67'/. LMn 150<4 150% i Paket 126 126% 139% 140% t 128 127?:, ,loyd 136'/. 136'/. t Unie 138'/. 138% van 182 190 land 148'/. 146 120% 120'/, Mij 55'/. 54 r Unie 75 75 t. Mij. ..21 23 111% 110% 90% 90 180'/. 180% 150 172 215 68% 94 109'/. 204 137 122% 138 156 172 68'/. b 121 103'/. 40 b 501 160% 135 10'/. 28% 14 71'/. 166 70% 40% 1041 170 200 268 ekkere broodjes. Ik emen en scheren en t naar Enfield. Om en ik op de Yard. 1 tegen oom. uur zat hij weer in i weg naar Dungravê hij daar aankwam, reeds op. gegaan, Simons?" is heel min, Sir! Ik t al die rampen van j hem geknakt heb- nacht heeft hij niet i paar maal is hij in i de gravin geweest, i haar toestand te n ook op geweest?" erbaasd. maar de wacht op t het mij verteld. En ■ij mag zijn, is het dat we de politie i huis hebben?" ing van wel, Simons, me kunnen ontvan- en informeren, Sir", inuten kwam hij tê- f bevond zich in zijn wil de hoofdinspec- Dntvangen. de oude man zag, 'erkelijk. Het was een schim van dé uur van enige weken ogen schitterden als rtspatiënt. vanmorgén", zei hij de begroeting, „dat zwager gearresteerd vragen, of men hem i de aanslag op mijn (Wordt vervolgd) poor A. s' I&H A 149 H A 169 Organ A 210 NBvA 68'/i ras NBvA 96V4 uil. cvA 110^ MIJ A 207*/» Schum. A 136 .Alberts A 122^ Pont A 1361/* atio A is7y4 Teves A mvt se HV A 68y8 Co. A 120'/» Explor. A 103 Expl.M A 40 A 50 Ëigend A 162 aart A nann e. co erie A C. Mij A 13 sb. Tab A 72'/» tó Tab A 170 A 72 i Pat. A 41% tr Öliep. A 105 bezi C. A Heyn A 200 ell 272'/» scbv A 75 ExpL A sen ÊL A 130% Sab cvA ALKMAAR. Voor een zeer klein aantal leden van de ver eniging voor Weer- en Sterren kunde hield dr. G. H. Klamer gisteravond in Valk's Lunchroom een voordracht over het onder werp „De economische voordelen van de weersverwachtingen". Dr. Klamer gaf allereerst een uiteenzetting van de werkzaam heden, die verricht moeten wor den alvorens het weerbericht kan worden opgesteld. Hij noemde een drietal waarnemingen: grond en hoogtewindwaarnemingen en het opnemen van de gesteldheid van temperatuur, vochtigheid en luchtdruk. Daarna wordt de ver wachting opgesteld als een com binatie van verschillende factoren, waarvan we slechts het zicht, de temperaturen, de windrichting noemen. Er kan tenslotte een keuze gemaakt worden uit 100 verschillende weersoorten. Dr. Klamer behandelde in het kort enkele methodes van waar nemen, die op het K.N.M.I. in De Bilt worden aangewend. Op elk waarnemingsstation worden elk uur waarnemingen gedaan, op vliegvelden geschiedt dit elk half uur en op Schiphol zelfs elk kwartier. Bij erg wisselvallig weer kan het voorkomen, dat men het nog enkele malen doet bin nen het vastgestelde kwartier. Aan de hand van de verkregen gegevens stelt men het weerbe richt op, dat wordt medegedeeld aan talloze andere stations ter wereld en verspreiding geniet door middel van radio en andere technische mogelijkheden. Dr. Klamer wees op het grote belang van het weerbericht voor het agrarisch- en bedrijfsleven. De scheep- en luchtvaart, het ver- Advertentie ZONDAG a.s. 2.30 uur DE GROTE WEDSTRIJD Veel succes! SUPPORTERSVER. LIMMEN POPPENSPEL OVER KRUISVERENIGINGEN ALKMAAR Gistermiddag gaf mej. Cia de Boort uit Den Bosch onder auspiciën van het Witte Kruis in Paviljoen Kin- heim een poppenspel onder de titel „Zo of Zo". Het spel behandelde het werk van de Kruisverenigingen in het algemeen en gaf een duidelijk overzicht van de moeilijkheden, die te overwinnen zijn. Er werd voortdurend in gezinspeeld op de onontbeerlijke medewerking f van patiënten. De propagandistische waarde die er van uitging, was zeer sterk. Het spel werd opge voerd in 14 taferelen. De teksten en poppen waren van Cia van Boort, de decors en requisieten van Trudy de Gruiter, eveneens uit Den Bosch. R.K. Lyceum was in feeststemming ALKMAARGisteren was het R.K. Lyceum in feeststemming. Rector Küppers vierde zijn ver jaardag en aangezien hij dit als rector niet zo vaak meer zal doen, werd hij eens duchtig in de bloemetjes gezet. Verschillende leerlingen spraken hem en zijn vrouw tijdens een feestelijke bij eenkomst in de aula toe. Piano spel, ballet en zang, alles ver zorgd door enkele leerlingen, verhoogden de feestelijke stem ming. 's Morgens was er eerst in de St. Laurentiuskerk op het Ver- dronkenoord een H. Mis uit dank baarheid opgedragen. VRIJDAG 19 MAART 'T GULDEN VLIES: Prof. dr K. Steur voor Schola Pu- blica over „De taak van de leek in de Kerk", 8 uur. RUSTENDE JAGER HEILOO Vergadering Kleuterschool met tentoonstelling. 8 uur. STEDELIJK MUSEUM: Expositie Doorwerken. BIOSCOPEN: Harmonie: Het meisje van de voorpagina, a.l., 8 uur. Victoria: Woestijnratten, 14 jaar, 8 uur. Cinema: De schatten van Dakaru, 18 jaar, 8 uur. Rex: Zolang jij bij mij bent (geprolongeerd), 14 jaar, 2.30 en 8 uur. ZATERDAG 20 MAART 'T GULDEN VLIES: Weens Cabaret ,Die Kleinen Vier'. 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK Bijeenkomst Ned. Lawn Tennisbond, 2.30 uur. Bij eenkomst Alg. Bedrijfs groepen Centrale, 8 uur. STEDELIJK MUSEUM: Expositie Doorwerken. RUSTENDE JAGER HEILOO Bond van Staatspensionne- ring, 8 uur. OUDE HERBERG HEILOO: Tot 2 uur muziek. BIOSCOPEN: Als Vrjjdag voorstellingen: 7 en 9.30 uur. Rex ook om 2.30 uur. Waterstanden: Zaterdag: Hoog water 7.15 uur en 19.05 uur. Laag wateT 1.30 uur en 13.25 uur keer en alle andere vormen van vervoer zijn gebaat bij een voort durende betrouwbare voorlichting over de weersgesteldheid. In de economie neemt de weersver wachting een voorname plaats in en wanneer vandaag plotseling de verwachtingen achterwege zouden blijven, dan liep het bedrijfsleven tot in alle takken in de war. Spr. weidde uit over de vele mo gelijkheden, die de weersverwach ting biedt. Het was jammer, dat er maar weinig belangstelling be stond voor de lezing, die met in teressante lichtbeelden werd ver lucht. Loterij R.K.A.F.C. ALKMAAR I.v.m. de snel le verkoop van de loten, wor den al degenen die loten toege zonden hebben gekregen en deze nog niet hebben afgerekend, ver zocht deze uiterlijk 24 Maart a.s. af te rekenen bij de heer Schim mel, Spoorstraat 68. Stokboekjes en eventueel nog niet verkochte loten medebrengen. Aller medewerking wordt ver zocht, opdat de trekking begin Aprjl kan plaats vinden. pas het volgend jaar ALKMAAR Uit Amersfoort is bericht ontvangen, dat men er aldaar niet voor voelt, op 30 April of op 5 Mei een wedstrijd tegen het Alkmaarse voetbal elftal te spelen, zoals aanvanke lijk in de 'bedoeling lag. Op 30 April is het H.V.C.-elftal waaruit het Amersfoorts elftal hoofdzakelijk wordt samenge steld, reeds bezet en de vijfde Mei acht men een ongeschikte da tum .vooral omdat H.V.C. 1 zeer goede kampioenskansen heeft en men de spelers niet wil overbe lasten. In Amersfoort voelt men in principe wel voor een stedenont- moetin.g met Alkmaar, doch dan liefst in de zomermaanden. In verband met de stadsfeesten zal dit echter in de komende zo mer wel niet mogelijk zijn. Het komt de afd Noord Holland van de K.N.V.B. daarom het beste voor, deze wedstrijd naar het jaar 1955 te verschuiven. ALKMAAR. Donderdag avond werd in het Gulden Vlies een extra concert gegeven door het N.Ph.O., dat onder leiding stond van Toon Verheij. Het programma bestond geheel uit werken van L. v. Beethoven, in wiens 3de Pianoconcert Ge rard Hengeveld optrad als solist. Het concert werd geopend met de ouverture „Leonore III", één van de vier ouvertures, die Beet hoven voof zijn oorspronkelijk gelijknamige, doch naderhand tot „Fidelio" omgedoopte opera heeft geschreven. De vertolking was dadelijk boeiend van voordracht en zuiver geïntoneerd, hetgeen zélfs het geval was in de, wat betreft stemming t.o.v. het orkest, ge vaarlijke trompetmotieven van achter de coulissen. De indicaties van de dirigent werden nauw keurig opgevolgd, waardoor het geheel bijzonder verzorgd en be heerst naar voren kwam Gerard Hengeveld trof ons on middellijk door zijn eerlijk-he- wogen spel, wars van zwoele pa thos of koude techniek. Ieder motief had z'n aandacht, waar door het geheel uitzonderlijk in evenwicht was. In de van toonladders en tril lers doorspekte cadens van het eerste deel werd onze aandacht even onontkomenlijk gericht op zijn parelende techniek, doch hierna ging deze weer volkomen ALKMAAR. De vijfde wed strijd van de Vliegende Vissen in de wintercompetitie waterpolo in de kring Zaandam is een overtui gende overwinning geworden. Neptunus uit Zaandam werd met 73 geslagen. Hierdoor hebben de Vliegende Vissen de tweede plaats op de ranglijst behouden. Spoedig na het begin reeds na men de Alkmaerders de leiding, toen na snel uitzwemmen Hans Overtoom een goede kans kreeg en die zonder aarzelen benutte. Neptunus herstelde zich even bij een hapering in de verdedigings machine van D.V.V. en de stand was weer gelijk. Daarna was het echter D.V.V, wat de klok sloeg. De bezoekers werden volkomen in de verdediging gedrongen. Van Amsterdam gaf zijn team opnieuw de leiding na uitstekend opzwom men van Rob Rietveld en vlak (Advertentie) KALASIRIS het corset dat medisch verantwoord is en door doctoren wordt aanbe volen. E. H. HOFSTEDE Langestraat 61 Alkmaar Alkmaar opent het nieuwe draafseizoen ALKMAAR Zondag a.s. be gint het nieuwe courseseizoen op het Sportpark van de gemeente Alkmaar georganiseerd door de paardensportvereniging „Vooruit" De draverijen vangen om 1.30 uur aan, er zijn 82 paarden inge schreven. Geopend wordt met de Openingsprijs. Onze Alkmaarse pikeur T. J. Arzbach zal hier sterk favoriet zijn, toch zien wij hem geklopt worden door Rodneii Hollandia G. Als derde aanko mende verwachten wij Ronny Zora. Queen G kan voor een ver rassing zorgen. Kaasstadprijs. Dit nummer is voor de amateurrijders en moei lijk te voorspellen, hierin start o.a. ook Louis F. H.. die al meer in Alkmaar won hij verrassing. Toch zien wij als aankomst Quick Star Oranje J en Peter Karnac. Alcmaria prijs. Reine Neosko aan de kop heeft een redelijke kans, gezien de regelmatige cour- sen van de laatste weken. Qui Poter won vorig jaar in Alkmaar Hij liep toen de course van zijn leven, nu kan hij als outsider ge tipt worden. Verwachten als aan komst Roi d'Or. Quality F, Reine Neosko. Victrixprijs. Prins Bernhard D moet gezien zijn tijd vön Zondag in Hilversum bii de eersten kun nen eindigen. Van R Petrosia moet zijn vorm afgewacht wor den. Als aankomst zien wii Rita BH. Padua. Pompéa. Debuutprijs. In deze 3 jarigen- course zijn slechts 6 paarden in geschreven. waarvan Spencer Gay's Zoon, wel moeite zal heb ben met de afstand. Stuart A is wat onwis, zodat wij als aan komst voorspellen Speedy Ladv, Stuart A. Spencer Gay's Zoon. Waagprijs. Dit nummer zal weer interessanter worden als 't voorgaande. Paarden als O. Bre vier. Guerie. Nimble's Boy. Piret- te, Qpveger, zullen elkander wei nig toegeven. Toch geven wij aan Nimble's Boy. Pirette O. Bre wer, outsider Querie. Besloten wordt met de Houtprijs. Hier staan 18 paarden ingeschreven, waarvan 13 paarden op 2040 m. Dit nummer zal wel worden ge splitst. Als eerste kanspaarden komen in aanmerking Quichotte. Nemeto B, Olivier B en Juinosch- ka. Pr. voor de rust vergrootte Overtoom de voorsprong tot. 31.. Het offensief van de Vliegende Vissen hield na de rust aan. De Zaandammers kregen geen schijn van kans tot het opzetten van een aanval en regelmatig voerden de jonge Alkmaarders hun voor sprong op tot 71. Pas toen één der D.V.V.-ers het water gewond moest verlaten, konden de bezoe kers zich enigszins ontworstelen aan de zware druk. Een vrije worp van een Neptunus-baek werd rechtstreeks in doel ge plaatst, toen de Alkmaarse goalie niet oplette. Om de verhoudingen in het veld normaal te houden, verliet een Zaandammer het wa ter. De beloning voor deze spor tieve daad kwam in de vorm van een derde doelpunt, zodat het ein de aanbrak met een stevige 73 zege voor de Vliegende Vissen. Zoals gezegd, staat de Alkmaar se ploeg op de tweede plaats ach ter D.A.W. Dit is, gezien het feit, dat D.V.V. voor de eerste maal deelneemt aan de competitie, een behoorlijk resultaat. Inbraak opgehelderd ALKMAAR In de nacht van 28 Februari op 1 Maart werd er ingebroken in de mengvoeder fabriek van Glastra aan het in dustrieterrein. Hierbij werd een brandkast opengebroken, alhoe wel er niets werd ontvreemd. Een deZbr dagen heeft de politie van Beverwijk vier personen aan gehouden, die zieh schuldig heb ben gemaakt aan inbraak. Bij hun verhoor bleek, dat zij ook schuldig waren aan de inbraak in deze mengvoederfabriek De politie heeft de zaak voor verder onderzoek in handen. Eén dodeéén zivaar gewonde bij Uitgeest ALKMAAR Gisteravond om streeks 10 uur heeft op de Rijks weg naar Amsterdam even voor Uitgeest een ernstig auto-ongeluk paais gehad, dat aan de 17 .ïarige G. uit Bergen het leven heeft gekost. Gisterenavond laat brachten enkele personen de 20-jarige D., een Alkmaarse bediende, wiens gezicht met bloed was bedekt, op het politiebureau. D. vertelde, dat hij even voor Uitgeest met een auto enkele malen over de kop was geslagen. De personen, die hem brachten waren langs komen rijden en hadden hem gevonden. Zij merk ten, dat hij naar drank rook en namen D. mee naar het politie bureau te Alkmaar. Volgens D. had er bij hem nog een andere passagier in de auto gezeten, n.l. de 17 jarige G. uit Bergen, die hij echter niet terug had kunnen vinden. De politie te Alkmaar waar schuwde de Rijkspolitie te Uit geest. die een nader onderzoek instelde. Men vond later de 17- jarige jongen in een sloot langs de weg. Waarschijnlijk is hij. toen de auto over de kop ging, waarbij de portieren afbraken uit de wa gen geslingerd en in de sloot langs de weg terecht gekomen. Vermoedelijk hebben D. en G. met een te grote snelheid gere den, terwijl zij op weg waren naar Amsterdam. Men vreest, dat D.. die de wa gen bestuurde, onder invloed van sterke drank was. Stille Omgang ALKMAAR In de nacht van Zaterdag op Zondag gaat Alk maar ter Stille Omgang. We wil len er nog eens op - wijzen, dat kaartjes voor de trein verkrijg baar zijn aan ons kantoor. Burgerlijke Stand ALKMAAR - Geboren: Marga- retha J., dv P. Pijl en A. Rens. Ondertrouwd: J. H. Stuullen en Jantje Berkhout: Albertus H. v. Maastrigt en Sijtske Heid- buurg; Jacob Klein en Aaltje Post. Overleden: Grietje Kool, 71 j„ weduwe van J. Koeleman: Anna Langendijk, 48 j„ gehuwd met N. Thamis: Cristina J. Vlierman, 82 j„ weduwe van A. Langeveld. Inschrijving kermis BERGEN De inschrijving Voor de kermis die in de zomer zal worden gehouden, is zeer in trek geweest en er werd voor hoge bedragen ingeschreven om toch maar een plaats te kunnen bemachtigen op het kermisterrein in de Stationsstraat en Herten kamp. Zo werd voor een stand plaats voor 'n autoscooter inge schreven voor f 606.— en voor de zweef f 508. Steeds wordt door het gemeen tebestuur getracht om ieder jaar weer nieuwe attracties aan te trekken en daarom zullen we op de kermis aantreffen de R. Tax, de zelfbestuurbare electrische vliegtuigjes, een golfbaan, de Monte Carlo, auto'ties (vroeger paardjes), een schiettent, een sensatiegrot. speciale kinderamu- sement met trammetjes, paard jes en fietsjes, een bumperspel en waarschijnlijk ook nog een lucht=c'hommel De nougatkraam van .Tac. Stuvé en de poffertjes kraam zullen evenmin ontbreken. „D.LO," kiest nieuw bestuur BERGEN ne R.K. Gymna stiekvereniging heeft door het be danken van de heer ,T. de Koning, op de algemene ledenvergadering een nieuwe voorzitter ne^ozen: de heer J. Wester. F'larskiweg 2. De heer de Konin" die vanaf de oprichting 9 iaar het voorzitter- schar) heeft vervuld en mevr. Rendering die ruim 6 iaar be stuurslid is geiwepst pv, eveneens afscheid nam. wetpn door de se cretaris de heer f Tienman h*w- tnlü'k toegesproken Tn het be stuur werden no-k oekoren de he ren Co Zeitsep. Th HoDman uit Schnnrl en W. Smit. De nenniUigmeestpresse mei R Groenewoud werd dank opbracht voor haar aceuraat Ketter nP nieuwe vnnrzitter wekte alle le den nu mede fe werken o.m de vereniging van ?0(1 leden tnt gro ter bloei te hrppgpp Tie onder linge wpd«friiden die no OP hpt programma .sitaqp moeten pen vnenherei.dinc 7iin „nor een ner- fertp li 'irnpripp bii dp Viering van bet 10 jarig heataan dor ver in loss Het onvoprep var de pre staties. hiUnen de gonnrlp.nfln orpn-mn heeft de (rrnotsfe aan dacht van het bestuur. Fin Twi upend om gppft Rv-RdTT-Nj AAN 7FE Tn de februari ramnnacht van bet vo rige 'aar werden ten Noorden van Bergen aan Zpe twpp stok ken duita weggeslagen met pep Ipngto van 9*10 en 500 meter T7o gpo Vwpm toen 70"% de dnipnan binnen dringpn tbn heeft piot 7plf d« gaten gedicht dnpb het de ree 7plf laten deen. Men bopft er helm. riet en takken geplant T*te 7pp bracht het 7and nr> het strand terug en de wind bracht het door oustuiven in de takken. Tn ruim een iaar tiid heeft zieh h;er een duinrug gevormd van 5 a 6 meter hoogte. op in zijn intieme, warme voor dracht, die vooral in het Largo ongemeen boeiend was. Het peil van zijn spel kreeg duidelijk een weerspiegeling in de begeleiding, die uitblonk in volgzaamheid. Vooral ook in het Largo kwam het orkest, met name de groep fagot, fluit en hoorn, tot een on berispelijk en uiterst gevoelig spel. Met een gedecideerd en be heerst van tempo gespeeld rondo finale werd 't gedeelte vóór de pauze besloten. Als laatste werk hoorden wij de Symphonie no. 3 in Es gr. t„ bii genaamd de „Eroïca". Hadden wij reeds eerder be merkt dat dirigent Verheij niet alleen een sterke voorliefde voor Beethoven's werk, doch tevens en vooral een uitstekende opvat ting hiervan had, deze vertolking bevestigde dit volkomen. Middels het sterke Contact, dat hij voortdurend met zijn musici wist te behouden, bracht hij ons een spannend en rijk-genuan ceerd muziekstuk, dat ons op deze plaats méér boeide, dan wij aanvankelijk hadden verwacht. Riik-gesorteerde proefwerken, griep e.d. zullen de nog onbe zette plaatsen wel op hun ge weten hebben. G.v.d.I. HULP IN NOOD BURGERBRUG. De vereni ging „Hulp iri Nood" was dezer dagen in vergadering bijeen. Uit het financieel verslag bleek, dat bet bezit in 1953 met een bedrag van f30.67 is teruggelopen. Tij dens de bestuursverkiezing wer den de heren Kok, Delver en Mors herkozen. Discussie ontstond over het punt „herziening reglement in verband met een uniforme uit kering en aansluiting bij een herverzekeringsfonds voor alle ziekenkassen". Vooral over de leeftijdsgrens was men het on eens. De uitkering van het zie kengeld bedraagt thans voor de leden: 13 weken volledige uitke ring. 13 weken halve uitkering eh 26 wekeh een uitkering van 14 van het verzekerde bedrag De heren Kok en Delver wer den benoemd als afgevaardigden naar de te hóuden algemene ver gadering van de Bond van Zie kenkassen. (Advertentie) 1 voelt men niet Als U dus - voortduiend tobi met maag- - pijn, druk op Uw ™aa9. °P- tispingen, misselijkheid of maagzuur, is er iels niet in orde en moet U Uw maag I te hulp komen. Hei nieuwe ■4 maagmiddel BIC ARP A geelt onmiddellijk verlich- JU ting en bij voortgezet ge- - bruik verdwijnen Uw klach- ten voor goed. De cachet- s (ouwel)votm heelt speciaal bij gevoelige magen dub bel voordeel Begin daarom morgen mer i MAAG-CACHËTS "AKKER Smaakloos, IsneJ, zekert Sclioolvoetbal in de Paasvacantie EGMOND AAN ZEE. Ook in Egmond aan Zee wordt weer druk geoefend door het school-elftal, onder leiding van de heer J. Ban- nink. In de Paasvacantie zullen zij hun beste beentje voorzetten, orri zo goed mogelijk voor de dag te komen. Egmond viert Nationale Feestdag op 5 Mei EGMOND AAN ZEE. Het gemeentebestuur van Egmond aan Zee heeft besloten op 5 Mei de nationale feestdag te vieren en het gemeentepersoneel die dag voor zover de dienst het toelaat, vrijaf te geven. Aanbesteding Naco-Autobusstation en V.V.V.-gebouw EGMOND AAN ZEE. Woens dagmorgen heeft de aanbesteding plaats gehad van de bouw van het autobusstation en V.V.V.-ge- bouw. Ingekomen waren de volgende inschrijvingen: Gebr. Schuit, Egmond a.d. Hoef fg 28.890.Tervoort en Zn., Am sterdam f 28.300.—; H. de Boer, Anna Paulowna f 27.500.Hoog werf, Ursem f 27.400.A. v. Duin Noordwijk aan Zee f 26.000.— Joh. Seijsenaar. Hillegom f 25.900: F. Hes. St. Pancras f 25.300.—: D. van Gulik, Waailand f 25.129 70 G. Blaauboer, Egmond aan Zee f 24.875.Arie Wijker. Egmond aan Zee f 24.700.— Th. Veul, Rijksweg, 't Zand f 24.300.—: P Buis, Oudorp f- 24.240.—; Apel doorn, Egmondbinnen f 23.900.—; Meijer en Smal, Amsterdam f 23.500.j Jac. Tromp, Alkmaar f 22.990.— R.K. Gynmastirkverpiiiging D.W.V. WARMENHUIZEN Aan staande Zondag 21 Maart houdt bovengenoemde vereniging des middags te 1.30 uur een wed strijd met haar buurtvereniging Olyphia uit Tuitjenhorn, tussen Olvphia adspiranten meisjes en DWV adspiranten meisjes. Dit belooft een mooie wedstrijd te worden voor onze turnjeugd. Ouders van de kinderen heb ben vrije toegang. Voor andere liefhebbers is de entrée 25 cent. Vios-programma voor Zondag 21 Juni 1954 WARMENHUIZEN Na een rustperiode van 2 maanden, gaat Vios I naar N. Niedorp I. Dit is voor het eerste elftal altijd nog een moeilijke opgaaf, maar wil len ze nog een kleine kans be houden op de titel, dan zal men met de volle 100 procent moe ten thuis komen. Dus jongens, zorg voor de overwinning. Aan vang 2 uur; vertrek per bus 1.15 uur. Het programma luidt verder: Vios II—VZV II, aanvang 2.30 u. St. Bavo II—Vios III, aanvang 2.30 uur. Vios juniorenHugo Boys junioren, aanvang 12 uur. Supporters die het eerste elf tal willen vergezellen, kunnen zich tot Zaterdagavond 9 uur opgeven bij een der bestuurs leden, alsook afberichten wegehs niet kunnen meespelen voor Za terdagavond. Om bet kampioenschap biljarten Warmenhuizen WARMENHUIZEN. In café Slikker werden de wedstrijden om het bovengenoemde kampioen schap voortgezet met de volgende resultaten: H. Mosch 90 47 27 8 1.74 H. Pronk 90 90 27 11 3.33 J. Slikker 170 115 18 27 6.38 M. Quant 90 90 18 22 5.00 J. Kuiner 120 120 14 32 8.57 A. Dekker 130 57 14 22 4.07 Jac. Meijer 90 90 27 11 3.33 M. de Groot 200 152 27 27 5.62 W. Hoogeboom 210 102 19 21 5.36 cadre P. Quant 100 100 19 21 5.26 A.s. Dinsdag worden in café M. Pronk de wedstrijden voortgezet. Tuinbomvvereniging „Groentecultuur" BROEK OP LANGENDIJK. De Tuinbouwver. „Groentecultuur" vergaderde in het café van de heer J. de Boer en kon 2lch in grote trekken verenigen met de voorstellen, die op de agenda prijken van de in Stompetoren te houden algemene vergadering van de Langedi.iker Groente Centrale. Men sprak zich uit tegen het voorstel van „De Tuinbouw" te Sint Pancras, om de mnimimprij- zen op te trekken. Hetzelfde lot was een voorstel van de vereniging „Het Kruis" te Heerhugowaard beschoren, om 't veilingpercentage van de neerzet- veiling zoveel mogelijk In over eenstemming te brengen met dat van de doorvaartveiling. Met het voorstel van de CBTB te St. Pancras, om iedere aan voerder vrij te laten om zijn aardappelen voor het binnenland aan te bieden, ging men accoord. Tevens om het risico voor de tuinder niet langer te laten duren dan de tijd, die door de P.Z.D. voor quarantaine wordt aangege ven en tenslotte, dat zieke aard appelen tot 1 net. niet in minde ring mogen worden gebracht. Mevr. v. cl. Hombergh-Bot promoveert VENRAY, 17 Maart. Op 26 Maart a.s. zal aan de R.K. Uni versiteit te Nijmegen promoveren als doctor in de letteren en wijs begeerte mevrouw M. van den Hombergh-Bot uit Venray. Haar academische proefschrift draagt de titel: „Structuur in de woor denschat van drie waterlandse dialecten", een studie over de dialecten van Marken, Volendam en Monnikendam. De voornaamste bedoeling van de studie, welke van 19421944 onder leiding van prof. dr. Jac. van Ginneken over de dialecten van Marken, Volendam en Mon nikendam werd gemaakt, was te bewijzen, dat de taal hiet de uiterlijke weerspiegeling of een volkomen gelijkend beeld van een volk is, maar de diepe ziel ervan. Als promotor zal optreden prof. dr. L. G. Michels. Mevrouw van den Hombergh- Bot heeft ondanks haar drukke huishoudelijke werkzaamheden (haar man is huisarts, terwijl zij drie kleine kinderen heeft te ver zorgen), op aandrang van prof. dr. Jac. van Ginneken S.J. deze stu die, waartoe hij het initiatief had genomen, voortgezet. De profes sor had desbetreffend tot haar een verzoek gericht enkele dagen voor zijn dood. Zij meende nu on danks alle huishoudelijke beslom meringen verplicht te zijn dit werk te voleinden. Tevens wil zij dit werk aan de nagedachtenis van prof van Ginneken opdragen. Zij is oorspronkelijk afkomstig uit Heerhugowaard. Weersverwavbiinü Medegedeeld door het K.N. M.I. te de Bilt. Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdag avond. VRIJ ZACHT Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk wat heel lichte motregen. Overwegend ma tige wind uit Zuidelijke rich tingen. Vrij zacht. Geeii audiëntie Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag 23 en Woens dag 24 Maart a.s. geen audiëntie verlenen. LONDEN, 19 Maart. Naar Radio-Warschau meldt is premier fiierut oniheven van zijn functie en benoemd tot eerste secretaris van de Poolse communistische partij. Joseph Cyrankiewicz, voorma lig vice-premier, volgt Bierut op als hoofd van de regering. Tot deze wijziging zou, met instemming van Bierut. besloten zijn op een gemeenschappelijke vergadering van het partijbestuur en de Raad van State. Bierut zal zich nu geheel aan partij-aange legenheden kunnen wijden, aldus dit bericht van Radio-Warschau. K.F.C.'keur ing ALKMAAR: Cinema Americain: „De schatten van Dakaru", 18 jaar. Rex: „Zolang jij bij mij bent". 14 jaar, Victoria: „De Woestijnratten", 14 jaar; „To night we sing", a.l. Harmo nie: „Het meisje van de voor pagina", a.l.; „De Minivers" 14 jaar. SCHAGEN: Royal: „Zoek de zon op", 14 jaar. Hugo Boys-nieuws HEERHUGOWAARD NOORD. - Het eerste elftal gaat naar WGW op bezoek. Dit is een moeilijke opgave, maar geef de volle 100 pet. en wie weet wordt er nog een goed resultaat behaald. Hugo Boys 2 krijgt Bergen 3 thuis. Hier moet gewonnen wor den, mannen! Hugo Boys junio ren gaan naar Vios. Hugo Boys adsp. ASWW A; Hugo Boys adsp. BBerdos B. Jaarvergadering K.V.P. HEERHUGOWAARD NOORD, - Een dezer dagen hield de K.V.P. haar jaarvergadering onder voor zitterschap van G. Jonker. In zijn openingswoord memoreerde hij de afgelopen gemeenteraadsverkie zing. Hierna Volgde jaarverslag van secretaris en penningmeester. Volgens de penningmeester heeft de K.V.P. in 1953 gewerkt met een nadelig saldo. Het volgende punt was de bespreking van de grote propagandavergadering te Amsterdam; hiervoor kan men zich opgeven bij het dagelijks be stuur en wel zo spoedig mogelijk. De voorzitter spoorde aan om in grote getale hieraan deel te ne men opdat deze propagandabij een- komst een groot succes mag wor den. Vervolgens werd met de aanwezige raadsleden overeen ge komen om eens in 't jaar een kort overzicht te geven van hetgeen in de gemeenteraad voorvalt. R.K.V.V. LIMMEN LIMMEN Zondagmiddag wordt op het Limmerveld, de met spanning tegemoet geziene wed strijd gespeeld Limmen IAFC I. Voor AFC is deze wedstrijd wel een zeer lastige klip om te omzeilen, maar er moet gewon nen worden, wil men in de run ning blijven. Voor Limmen staat er minder op het spel. maar zii zijn belust op revanche voor de in Alkmaar geleden 10 nederlaag (na pro test) Nadien kreeg Limmen een inzinking, die zij echter gezien de resultaten van Zondag j.l. al- Weer enigszins te boven zijn. Het belooft dan ook een zeer spannende wedstrijd te worden, en aangezien de ploegen uit de omtrek meest allen uitspelen, zal de belangstelling voor deze kamp zeer groot zijn. Mnge het een sportieve wed strijd worden, met een eerlijke uitslag. WAARLAND Woensdag 17 Maart j.l. had in café „De Post hoorn" de jaarvergadering van de afd. Waarland der K.V.P. plaats. In zijn openingswoord gaf de voorzitter nog een uiteenzetting over het verloop der candidaat- stelling voor de a.s. Prov. Sta tenverkiezing. Uit het jaarver slag van de secretaris bleek dat de afdeling in 1953 van 511 leden contributie heeft mogen ontvan gen, waardoor zij tot een der grootste afdelingen der kring Den Helder behoort. Het financieel overzicht van de penningmeester, de heer Th. Pa ter, gaf aan ontvangsten te zien een bedrag van f 781,50 terwijl f 882,77 was uitgegeven, wat een nadelig saldo opleverde van f 101,27. De heren A. Bakker Pz. en Joh. Molenaar die de kascom- missie vormden, verklaarden na controle, alles accoord te hebben bevonden, waarna de penning meester werd gedechargeerd. In verband met de tekorten, die in de laatste jaren zijn ontstaan werd besloten de contributie met 25 cent te verhogen, want een contributie van f 1.50, terwijl dit zelfde bedrag aan de kringpen- ningmeester moet worden afge dragen, is te laag. Ondanks deze kleine verhoging blijft Waarland toch tot de afdeling behoren met de laagste contributieheffing. In de vacature P. Noordstrand Dz. werd de heer Ant. Duimel ge kozen, die belast werd met het secretariaat. Bij de bespreking der Próv. Statenverkiezing werd gewezen op de mogelijkheid van stemmen bij volmacht. De aanwezigen werden aangespoord in hun om geving op onderzoek uit te gaan, wie niet in de gelegenheid is op 21 April a.s. te stemmen, opdat deze een gevolmachtigde aanwij zen, tijdige opgave is dringend gewenst. Hierna kwam aan de orde „be spreking Raad van Overleg". Bij verschillende gelegenheden was dit punt in discussie geweest, maar tot een besluit is men in Waarland nog niet kunnen ko men. Daar de afd. der K.V.P. bij na de gehele plaatselijke bevol king omvat en het toch een paro chiaal belang is dat zo iets tot stand komt. was dit punt in be spreking gebracht Men is echter nog niet tot een definitief besluit kunnen komen .aangezien het be stuur der grootste plaatselijke standsorganisatie verstek heeft laten gaan. De heer W. Dekker Hz. uitte zijn teleurstelling, dat van dit bestuur niemand aanwe zig is. Door de heer Koog werd een korte uiteenzetting gegeven, over het doel van de Raad van Overleg, die toch ook door de hogere instanties der organisaties wordt aanbevolen. Hierna werd nog gesproken een woord tot deelname aan de a.s. propaganda-meeting in .Bel- levue" te Amsterdam, waarbij o.a de heren Middelhuis, Theo van Steen en het lid der Ged. Staten drs. A. v.d. Donk zullen spreken.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3