A Ikmaarse bunkers zijn ongezonde speelholen Ook kinderfeesten bij het stadsjubileum Alkmaarse Rode Kruis deed goed werk in 1953 Dr v. d. HOOG Holl si Op7A revolw Nieuwe Wederom een boottocht Is daar niets aan te doen? Nationale E. H. B. O.-wedstrijd tijdens stadsfeesten Middenstanders, organiseert U! 'Neem Blikgroenten Marktberichten VALLENDE METEOOR? LEUKE JERSEY- BLOUSE Extra aanbieding Hef Kinderparadijs Mutsaert's kinderwagen no i Paastenioonstelling Schagen Woensdag 7 April dan is OVERPELT uw adres Raad Onderham aanbestedi Pajuina 4 Zaterdag 20 Maart 1954 ALKMAAR. Onze stad heeft nog verschillende herinneringen aan de oorlog. Op enkele punten in de stad staan ze als een aanfluiting van de legendarische Alkmaarse schoonheid. Wie kent niet de betonnen kolos bij Huize Voorhout, het beruchte noodverblijf van de voormalige Ortskommandant Herr Schausz, en het ontsierende gevaarte bij de centrum-entree bij de Molen van Piet? Gedurende enkele jaren na de oorlog zijn de zware gebouwen onderwerp geweest voor vele ge sprekken. Afbraak, althans de mogelijkheid daartoe, kwam dikwijls ter sprake, maar het resultaat van de besprekingen is geweest, dat de trieste herinneringen er zijn blijven staan. We beperken ons nu tot de bunker bij de Heilooër- brug. De Ritsevoort-vereniginv wist het nutteloze ding nuttig te maken door het te gebruiken als opslagplaats voor versierings- attrilbuten enz. De bunker was goed afgesloten en aan eventuele onverlaten, die trachtten binnen te dringen, werd door Ritsevoort- bewoners onmiddellijk de pas af gesneden. Maar geruime tijd se- leden kreeg deze vereniging van de Genie opdracht de bunker te verlaten, daar deze dienst een andere bestemming wist. Het lelijke gebouw werd leeggehaald en de Genie gebruikte het in zo verre, dat er niets meer aan ge daan werd. Leeg was de bunker, los waren de deuren, donker en smerig was het binnen. Wie anders dan de jeugd zag hierin een gelegenheid tot spel? Er zijn verschillende grote kamers, ver bonden door enkele gangen en de speelgelegenheid is er inder daad onbeperkt. Maar wie zou dit donkere ongezonde speelhol met het stempel voortreffelijk willen bedrukken? Veel goeds komt er niet uit voort. Er was wel een afsluiting, maar wat be tekent voor een paar jongens 'n houten hekje? Ouderen uit de omgeving bezien het spel hoofd schuddend en vragen zich af of er niets aan te doen is. Hun vraag kan heel kort beantwoord worden met: ja. Plaats een ste vige, zo nodig ijzeren poort, en dit moeras onder de speelgele- genheden is droog geleed. Overigens hebben wij, en met ons vele anderen, wel eens na gedacht over een bestemming van deze 'bunker. Afbreken is vrijwel uitgesloten. Er zijn al eens pogingen gedaan het front afgeschermd te krijgen door het plaatsen van kraampjes of het aanbrengen van een of andere winkel, die in de bunker zelf een mooie pakhuisruimte zou kunnen Geslaagd ALKMAAR. Voor de examens die te Alkmaar zijn afgenomen door de Ned. Unie voor Praktijk- examens in Stenografie en Ma- chineschrijven zijn de volgende dames en heren geslaagd: Stenografie Nederlands: W. v.d Berg, G. Leek, G. Leenstra, B. v. d. Meer, L. Postma, Th. Warmer. Machineschrijven: A. Hemmer, L. Ofman, C. v. d. Pol, B. Sik- kens. H. Vel'tkamp en H. Vooren. Alle geslaagden zijn opgeleid door Instituut Globe, Verdronken- oord 67. Alkmaar. Buitenlandse reis van H.S.V. HEILOO In het clubblad van H.S.V. lezen wij een en an der omtrent de grote plannen, welke er dit jaar bestaan voor het eerste elftal en de supporters. Het ligt n.l. in de bedoeling dit jaar 'n mooie reis te maken door Duitsland. Er is contact ge zocht met de Duitse voetbalclub „Alemannia" uit Plaidt, een stadje bij Koblenz aan de Rijn. Het vertrek is voorlopig vastge: steld op Zondagmorgen 25 Juli De heenreis gaat via Verilo en Keulen. Aankomst in Plaidt des avonds circa 7 -uur. Maandag 26 Juli a.s. staat een rondrit door de prachtige om geving op het programma. Maan dagavond zal dan de voetbalwed strijd Alemannia-H.S.V. gespeeld worden. Dinsdag 27 Juli wordt 'n boottocht op de Rijn gemaakt langs de Lorelei enz. Woensdag 28 Juli gaat de terugreis via Lu xemburg en de Ardennen. Het ligt in de bedoeling dat „Alemannia" met de Pinksterda gen in Heiloo komt. Hierover wordt echter nog gecorrespon deerd. Naar voorlopige schatting zullen de totale kosten circa f 30 per persoon bedragen. Ver schillende deelnemers hebben de helft hiervan reeds gespaard. Er kunnen nog enkele deelnemers worden geplaatst. Ook de spelers van het eerste elftal of eventueel ook de overi ge elftallen hebben zich nog niet allen definitief gemeld. Alle nlichtingen zijn te beko men aan het secretariaat van het comité Ewislaan 22 of bij de an dere leden van het comité. H.S.V.-NIEUWS PRACHTIG RESULTAAT HEILOO Ondanks de grote onkosten, welke aan de Fancy- Fair noodwendig verbonden wa ren, heeft het comité aan de pen ningmeester van de jeugdcom missie een bedrag overhandigd van f 325. Voorwaar een prach tig resultaat. ALWAYS FORWARD-H.S.V. Morgen zal het eerste elftal na een lange rustperiode de com petitie vervolgen met een uit wedstrijd tegen Always Forward in Hoorn. De bussen vertrekken uiterlijk 1.15 uur. Leden van Rood-Geel kunnen de reis gratis meemaken. Voor niet-leden is de prijs f 1.40 per persoon. H.S.V. 2-Alkmaar, Aanvang te 2.30 uur: Vitesse 4-H.S.V. 3. ver trek 1.40 uur; H.S.V. 4-Randers 3, aanvang 12 uur. Burgerlijke Stand HEILOO - Ondertrouwd: Fran- ciscus Bruin, 46 jaar en Geer- truida P. Kraakman, 31 jaar. Overleden: Cornelius Marcus Schneiders, 71 jaar. vinden. In een droom zagen we eens een mooi terras, omheind door glas, bezet met vele touris- ten, die genoten van het uit zicht. Die droom beleefden we voordat er plannen bekend wa ren over de Eeuwfeestviering van Alkmaar. Ware dit niet het geval, ongetwijfeld zouden we ge droomd hebben van een onder nemend caféhouder, die dit zou aandurven tijdens de Stadsfees ten en zijn durf beloond zag met goede inkomsten. Waarmee we maar willen zeg gen, dat de bunker er niet be hoeft te liggen als een dood ele ment tussen huizen vol leven en dat het vunzige ding meer pre tenties bezit dan het fungeren als smerig hok. waar de jeugd vermaak zoekt. A.O.G.-nieuws ALKMAAR. Het herenelftal speelt thuis tegen Wilskracht Tr. 2 om 12 uur. Succes heren in deze beker- en lauwerkranswedstrijd. Het le dameselftal gaat naar Haarlem met hetzelfde doel en speelt tegen TYBB 1 om kwart over vier op het veld aan de Schalkwijkerweg. Met de NACO- bus vanaf station om 5 minuten over twee. In Haarlem met bus lijn 5 richting Amsterdamse buurt, halte Rustenburgerlaan. De jun. A spelen thuis tegen DIS A om 2 uur. De jun. B krij gen VBO B op bezoek en spelen thuis om 1 uur. De adspiranten ontvangen Or.-Wit A en spelen om 3 uur thuis. De thuisspeelsters en spelers een kwartier vóór de aanvang aanwezig. De opstellingen staan aan bij de heer J. Smit, Nieuwesloot. Ook indien de wed strijden niet doorgaan wordt het hier bekend gemaakt. Speelsters en spelers veel succes. HOCKEYPROGRAMMA ALKMAAR. Het programma voor de Alkmaarse Hockeyveren. is als volgt vastgesteld: Zaterdag: Jongens: Alkmaar aTerriërs a Meisjes: Alkmaar aHermes a. Zondag: Dames: Terriërs 1Alliance 4; Alkmaar 3-Terriërs 2; Alkmaar I- Laren 2; Alkmaar 2Str.berries 3. Alkmaar 4Eechtrop 3. Heren:- Terriërs 1Pinoke- 4; Alkmaar 1Be Fair 2; Alkmaar 2Pinoke 5. ALKMAAR Wij hebben reeds gemeld, dat de grote actie van het Rode Kruis onder de Alkmaarse bevolking dit jaar zal worden gehouden tussen 24 Mei en 6 Juni. Op 24 Juli, tijdens de stadsfeesten, zal in onze stad een grote nationale wedstrijd in Eerste Hulp Bij Ongelukken worden gehouden. Dit werd gisteravond medege deeld op de ledenvergadering van de afdeling Alkmaar van het Rode Kruis, die ten stadhuize onder voorzitterschap van dr, F. J. Frederikse werd gehouden. Dit jaar zal wederom een boot tocht worden georganiseerd voor invaliden en chronisch zieken Deze tocht zal op 30 Juni plaats vinden. Voor die datum is de boot. het „Kasteel Staverden", niet 'beschikbaar. Het vorig jaar heeft het Rode Kruis zoveel mogelijk patiënten de kans gegeven de boottocht mee te maken. Maar de noodza kelijke zong die elk der meeva renden vereist, vraagt 'n strenge selectie. Die selectie zal dit jaar dan ook worden toegepast, en wel zo, dat niet meer dan 200 patiënten de boottocht zullen meemaken. Dan, en dan alleen, kan aan hen gedurende de tocht de liefdevolle zorg worden be steed die zij nodig hebben. De heer J. C. Corver te Haar; lem is met ingang van 15 Juli 1953 benoemd tot kringcommis- saris van het Rode Kruis in de kring Noord-Holland. Het bestuur van de Alkmaarse afdeling is in het afgelopen jaar met vijf personen uitgebreid: met de burgemeesters of hun plaats; vangers van de plaatsen, die bij Alkmaar zijn aangesloten. Dat zijn de burgemeesters van Oudorp, Öterleek, Hensbroek, Heerhugo- waard en Ursem. Het jaarverslag van de secre taris, de heer J. H. Nijhuis,, me moreerde het vele goede werk dat door de afdeling, en vooral door het Rode Kruis Korps, tij dens de Ferbuariramp is verricht. Het vermeldde als activiteit naast de boottocht voor invaliden, de collecte die ten bate van het DIEPZEEONDERZOEKER KOMT SPREKEN Prof. Brach voor Genoot schap Nederland-Frankrijk ALKMAAR Zoals hekend, werd het genootschap Neder land-Frankrijk tijdens de eerste wereldoorlog opgericht ter be vordering van de culturele be trekkingen tussen de beide lan- TÓt de werkzaamheden be hoort - de uitwisseling van ge leerden. Zo heeft de afd. Alkmaar het genoegen haar leden en andere belangstellenden uit te nodigen op Dinsdagavond a.s. in de Har monie, waar een Frans specialist op het gebied van het diepzee- onderzoek zal spreken over de resultaten van een zijner ont dekkingstochten naar de Rode Zee. Professor Pierre Brach, thans hoogleraar aan de Sorbonne, is wereldberoemd geworden als wetenschappelijk leider van ver schillende onderzoekingstochten in de Poolzeeën (1932, 1933, 1934). naar Brazilië (1948) en de zeeën van Indo-China (1949) en is de laatste jaren leider van de expedities die met behulp van 'n door hem ontworpen duiktoestel het Kanaal, de Middellandse Zee en de Zuidelijke helft van de At lantische Oceaan wetenschappe lijk onderzoeken. Het resultaat van zijn arbeid publiceerde hij in tal van geleerde verhandelingen zoals „Biologie marine et physio- logie des animaux marins". Wij verwachten dat prof. Brach. wiens lezing met lichtbeelden wordt geïllustreerd, ook in Alk maar een talrijk en aandachtig gehoor zal vinden. Introducties voor deze lezing zijn te verkrijgen 's avonds aan de zaal en hij de secretaresse mej. C. Andriessen, Steynstraat 37. getroffen Griekenland is gehou den. De jaarlijkse inzameling heeft in het afgelopen jaar belangrijk minder opgeleverd dan men had geraamd. Wij hebben reeds eer der gemeld dat de actie, in ver band met de ramp, minder groots is opgezet dan anders het geval geweest ware. Er was een resul taat van f 8500,geraamd; de opbrengst bedroeg slechts f 3300,-. Dat kan dus alleen maar een aansporing voor Alkmaar bete kenen om dit jaar de Rode Kruis- actie beter dan ooit te doen sla gen. De postzegelaotie leverde uitstekende resultaten op. Er kwam f 1048,62 netto in kas. 50% van de opbrengst komt ten goede aan de Alkmaarse afdeling; 50% is voor het hoofdbestuur. Welfare-werk De cursus in Welfare-werk, die onder leiding van mej; T. Leesberg is gegeven, mag ge slaagd heten. Wat de Welfare werkster echter ontbreekt zijn patiënten, die al te weinig blijken te weten van de moge lijkheden die de Welfare biedt. Dit werk stelt hen in de ge legenheid de tijd van hun lang ziek zijn te bekorten met aan gename en nuttige verpozing. Langdurig zieken die met dit werk willen kennismaken of zij thuis of in het zieken huis liggen kunnen zich schriftelijk melden bij het se cretariaat van het Rode Kruis, Koorstraat 33. De ledenwerfactie die de afde ling in 1953 op touw zette, liep vrij goed, maar kon door ziekte van de wervers geen doorgang vinden. Men zal trachten deze actie dit jaar weer op gang te brengen. De afdeling, die in het afgelopen jaar 162 zieken met Kerstpakketten kon verrassen, telt momenteel 3041 leden; dat zijn er 44 meer dan aan het eind van 1952. Het financieel verslag meldde een batig saldo van f 2184,23. Aan contributies kwam f 5752,72 binnen. BEGIN VAN BRAND BIJ VROOM EN DREESMAN ALKMAAR. Door een kort sluiting in de schakelkast, die zich in het sousterrain bevindt, ont stond gistermorgen ca. half twaalf bij Vroom en Dreesmann een be gin van brand. Het personeel werd onmiddellijk uit het sous terrain verwijderd. De politie wist met sehuimblusapparaten de brand te blussen, Eerst om half 3 werd het sousterrain voor het pu bliek opengesteld. Een onderzoek naar de oorzaak van de brand leverde niet het gewenste resul taat op. De brand is inmiddels geen verrassing, daar de schakel kast ondeugdelijk bleek. Men heeft een noodverlichting aangelegd. Aanbesteding BERGEN. Voor het bouwen van een toiletinrichting op het parkeerterrein te Bergen aan Zee, dat g'ister door B. en W. werd aanbesteed, hebben 6 aannemers ingeschreven. D. Beeldman f 6550.C. Schot ten, Bergen aan Zee ,f 6482.D. Duin f 6480.Rampen f 6412. Fa. Jan Houtenbos Zn. f 6394. Wed. Jac. Houtenbos f 6296. De begroting was f 6500.Het werk is gegund aan de laagste in schrijver. Benoemd BERGEN. Wegens het be danken als raadslid door de heer A. Maasen (PvdA) te Bergen aan Zee per 1 April a.s., is met ingang van genoemde datum benoemd de heer N. F. A. de Graan, Jan Ol- denburglaan 10. Dienst jubileum HEILOO De heer Pel her dacht de dag. waarop hij 25 jaar geleden in dienst kwam bij de Alkmaarse Courant als machine- zetter. Thans is hij chef van de Technische afdeling. Wij wensen hem nog vele jaren in goede ge zondheid. ALKMAAR. In het kader van het 700-jarig stadsbestaan zullen in Alkmaar in de hele stad kin derfeesten worden gehouden. De stad wordt daartoe in 17 wijken verdeeld. De kinderfeesten zullen worden gehouden op Dinsdag 27 Juli a.s. De finale tussen de ver schillende buurten zal op de Laat plaatsvinden. Hier en daar bestaan nog oude buurtverenigingen, maar in een groot gedeelte van de stad zijn die allang ter ziele. Het comité, dat de kinderfeesten organiseren zal, doet nu een beroep op allen die wensen mee te werken aan het welslagen van dit kinderfes- tiin, zich aan te melden bij de heren C. Weert, Koningsweg 75 en J. Jonker, Eikelenbergstraat. Men verzoekt ook de buurtver enigingen zich met deze heren in verbinding te stellen. Hierdoor verwacht men voldoende mede werkers te verkrijgen, opdat dit feest voor alle kinderen van de EEN STEEN ALS DANK! ALKMAAR Gistermiddag om streeks half vier waren arbeiders bezig met werkzaamheden aan de nieuwbouw van een winkel op de Koorstraat 13. Zij waren bezig met het zgn. Profielstellen. Een voorbijganger was hierbij be hulpzaam. Hij stond op een stei ger waarop stenen lagen opgesta peld. Op een gegeven moment gleed, door onbekende oorzaak, een steen van de steiger en viel op het hoofd van de behulpzame voorbijganger. Dr. Plaiser ver leende de eerste hulp en heeft de man verbonden, die later met een taxi naar huis is vervoerd. Opname in een ziekenhuis bleek gelukkig niet noodzakelijk. Eindles motorcursus DE RIJP. Deze week werd de laatste les gehouden van de door de plaatselijke afdeling van de L.T.B. georganiseerde motor cursus. Op deze avond waren o.m. een rijksgecommitteerde en het bestuur van de L.T.B. aanwezig. Na een proefles, welke door de leider van de cursus, de heer H. Droog, werd afgenomen, sprak de voorzitter van de L.T.B. zijn vol doening uit over de gehouden cursus. Hij wees de cursisten er op, dat zij zich nu niet als volledig monteur moesten beschouwen, maar dat toch verwacht mocht worden, dat zij eventuele mo torstoringen, welke z'ich in de praktijk met landbouwmachines voordoen, zouden kunnen ophef fen. Hierna werden de diploma's door de rijksgecommitteerde, de heer ir. Vanbeneden, met een toe passelijk woord uitgereikt. Hij fe liciteerde de cursisten met het be haalde succes en sprak zijn waar dering uit over de getoonde ken nis. Elf van de dertien deelne mers verkregen het getuigschrift; de overige twee ontvingen i.v.m. hun leeftijd, een verklaring, dat zij de cursus met goed gevolg hadden doorlopen. Namens de cursisten dankte de heer W. Prins de heer Droog voor diens lessen en bood hem een kistje sigaren aan. De aanwezigen bleven hierna nog gedurende enige tijd in café Blokdijk gezellig hijeen. Propagandabijeenkomst in Langedijk LANGEDIJK Iin verband met de actie „U" organiseerde de Kath. Middenstandsvereniging 'n propagandabijeenkomst in Hotel de Buy. Gestimuleerd door het hoofdbestuur van de N.R.K.M. had de plaatselijke afdeling een ledenwervingsaotie ontplooit. Het resultaat was dat weer enige niet- georganiseerde middenstanders toetraden. De vergadering was goed bezet. Mr. Hans Velu zette op duide lijke wijze de noodzakelijkheid van een krachtige organisatie uit een. Spr. constateerde dat de mid denstand nu de wind in de zeilen heeft en dat de geboden kans met twee handen moet worden aangepakt. Spr. zette de positie van de zelfstandige ondernemer op duidelijke wijze uiteen en wees ook op de economische be tekenis welke o.a. hieruit blijkt dat 40 van de werknemers zijn arbeid vindt in middenstandsibe- drijven. Ook behandelde spr. de Middenstandsnota en al wat tot nu toe speciaal door onze Kath. Bond is bereikt. Tenslotte wees spr. op de morele verplichting om lid te worden van de stands- organisatie en niet alleen van de vakorganisatie. Ons standsbewust zijn juist moest ons doen beslui ten om ons te organiseren in de N.R.K.M. Nadat sor. enige vragen had beantwoord, vatte de geestelijk adviseur, kapelaan Bregten, het gebed samen als de operatie „G". Juist gebed hebben we allen hard nodig voor onze zaak en ons gezin. De voorzitter sloot hierna de vergadering met een opwekking tot de- leden om propagandist te zijn en tot de niet-'leden om zich aan te sluiten. Donderdagavond 1 April zal weer een bijeenkomst vösden ge houden. Dan komt pater Rem- bertus voor ons spreken. Er is een muzikale omliizting terwijl ook de middenstandsvrouwen en de oudere zoons en dochters ver wacht worden. stad een groots evenement zal kunnen worden en dat het dit zal zijn, daaraan twijfelt wel niemand. In aansluiting op wat wij reeds eerder hebben gemeld, kunnen wij nog meedelen, dat de Veteran Car Club, die aanvankelijk met 20 oude „brikken" naar Alkmaar zou komen, het aantal deelnemende auto's van de jaarklasse 19041915 heeft zien groeien tot niet minder dan 40. De animo om naar Alk maar te komen is onder de eige naren van deze fraaie museum stukken kennelijk zeer groot. Tafeltennis: BE QUICK I KAMPIOEN NIEUWE NIEDORP. De tafel tennisclub Be Quick I heeft met het maximaal aantal punten het kampioenschap in de 4e klasse behaald en zal dus het volgende seizoen in de 3e klasse uitkomen. De laatste wedstrijd wist zij met 6—4 van de Twisker tennis! club te winnen, doordat P. van Eeten 3 partijen, N. Bart 2 partijen en J. van Mtoorselaar 1 partij op hun naam brachten. Dienst wijkverpleegster DE RIJP. A.s. Zondag zal de wijkverpleegster, zr. M. Labree te De Rijp, tel. K 2997—377, voor spoedgevallen in de gemeenten De Rijp, Graft, Zuid- en Noord- Schermer, Schermerhorn en Öter leek bereikbaar zijn. „Is politiek vuil?" OUDE-NIEDORP. De K.V.P. afd. Oude-Niedorp houdt op Vrij dag 26 Maart haar jaarvergade ring (annex propaganda-avond), in café Blankendaal te Zijdewind. Er zal die avond een rede ge houden worden door mr. Hans Vélu, nat. secr. van de K.J.M.V., over: „Is politiek vuil?" Daar deze redenaar een grote bekendheid geniet, verwachten wij een grote opkomst. Er bestaat thans reeds gelegen heid tot het afhalen van formu lieren voor volmachtstemmen en wel voor Oude-Niedorp bij H. Damhuis, voor Zijdewind bij T. Broersen en J. Bruin en voor 't Veld bij Th. Wijnker Dz. Ook kan men zich opgeven voor het KVP- appèl te Amsterdam. Douchecellen in Witte Kruis-gebouw SCHERMERHORN Op de heden gehouden bestuursverga dering van afd. Schermerhorn van het Witte-Kruis is besloten een poging te ondernemen om de reeds in het Witte-Kruis gebouw aanwezige douchecellen voor het publiek in gébruik te stellen. O.m. zal hiertoe een beroep worden gedaan op de vrijwillige mede werking van de leden voor het houden van toezicht. Tevens zal een oplossing moeten worden ge vonden voor de verwarming van het benodigde water. Over een en ander zal moeten worden be slist op de algemene vergadering welke Donderdagavond 25 Maart a.s. te 7.45 uur in hotel 's Lands Welvaren zal worden gehouden. Nieuwbouw WAARLAND. In het vorig jaar kwamen alhier ter plaatse negen nieuwe woningen gereed, waarvan vijf particuliere. Op 't ogenblik zijn er drie nieuwe wo ningen in aanbouw, terwijl er plannen bestaan om nog een vier tal particuliere huizen te bouwen. Er komt een R.K. Kinderkoor LIMMEN Het bestuur van het R.K. Gemengde Koor „In Pace Natu" heeft besloten over te gaan tot het oprichten van een kinderkoor, dat een onder-afde ling van het gemengde koor zal zijn. Reeds 70 kinderen meldden zich aan. Nieuwe leden kunnen zich nog opgeven bij de directeur de heer Bob BruscHke, die dezer dagen zal beginnen met het be oordelen van de stemmen. (Advertentie) „Niets veranderlijker dan een man!" „En dan willen sse wat van ons zeggen! Maar op mijn man slaat 't ook. Gisteren zei hij, dat hij misschien niet kwam eten. En toen kwam hij notabene met twee gasten. Was lk even blij, dat Ik een paar blikken groenten in hui* had. Ik was zo klaar. Niet schoon maken, niet afhalen, niet koken, dan heb je je handen vrij voor do rest. En lekker! Wantblikgroen- ten zijn heerlijk!" in 4 minuten Waar op tl Laatste verkeersles DE RIJP. Woensdagavond vond in het handenarbeid-lokaal der Openb. lagere school de eindles plaats van de gehouden verkeers- cursus. Als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur bracht de ge meentesecretaris, de heer D. B. A. Appel, dank aan de leider van de cursus, opperwachtmeester L. Londo. Spr. dankte de heer Londo voor diens bereidwilligheid de les sen te geven en hoopte, dat de lessen zouden bijdragen aan' de beperking van het grote aantal ongevallen, welke in het steeds aan dichtheid toenemende verkeer plaatsvinden. Hij sprak de wens uit, dat de verkeersveiligheid in het algemeen en die van De Rijp in het bijzonder met de cursus ge baat zou zijn. Namens de cursisten dankte de heer J. Middelkoop opperwacht meester Londo. Daar de heer Londo de wens te kennen had ge geven, dat hem geen cadeau zou worden overhandigd, reikte hij aan de opper een door de cursis ten beschikbaar gesteld bedrag over voor de aankoop van de uit rusting van een jeugdverkeersibri- gade. Dit sympathieke gebaar pas te wel bijzonder in het kader van deze avond. BEJAARDENCENTRUM PURMEREND Gisteren, op de feestdag van St. Joseph, is in Den Haag de beslissing geval len en is officieel de toestemming gegeven aan de R.K. Woning bouwvereniging W.C.V. Passtoors te Purmerend voor de bouw van het bejaardencentrum St. Joseph. Dit bejaardencentrum wordt ge bouwd op basis van de Woning- wetwoningbouw. Het werk is op- gderagen aan de gebrs. Brink man te Purmerend. Jaarvergadering KAB WAARLAND. Dezer dagen vergaderde in café G. Stoop de plaatselijke K.A.B.-afdeling. Daar de heer P. Noordstrand Dz. wegens vertrek naar elders genoodzaakt was als voorzitter af te treden, berustte de leiding de zer bijeenkomst bij de vice-voor- zitter, de heer Ant. Duimel. Na een woord van welkom, spe ciaal tot de Geestelijk Adviseur, Pastoor S. Mol, volgde het jaar verslag van de secretaris, de heer Jn. Kooij, terwijl de heer P. Zuij- dam als penningmeester rekening en verantwoording over 1953 deed. Als voorzitter werd met meer derheid van stemmen gekozen de heer Ant. Duimel, terwijl de heer F. Ruiter als bestuurslid werd be noemd. Vervolgens werd door de secretaris nog een opwekkend woord gesproken, om in deze tijd, nu het sociale en het politieke meer en meer met elkander wor den verweven, ook lid te zijn van de passende katholieke partij. Pater Bernardinus sprak over de zin van de arbeid. Öp duide lijke wijze liet hij zien, dat de arbeid geen noodzakelijk kwaad is, maar een zegen. Ook wist hij zeer frappant te schetsen „de zin van de arbeid in de K.A.B.". Een daverend applaus bewees wel, met hoeveel aandacht naar pater Bernardinus geluisterd was. Daar de afdeling nog geen agent had van de Uitgeverij De Lanteern" stelde de heer'A. Bruin Gz. zich daarvoor beschikbaar. ALKMAAR,, 19 Maart Kaas markt. 1 stapel boerenkaas 350 kg 1,85; commissie notering fa- brieksfcaas 1,82—1,83 Handel stug. BEEMSTER, PURMEREND en O., Vrijdag 19 Maart Witlof 34- NOG RUIM 5000 WAGONS AAN STAPELGROENTEN Weinig verschil met vorig jaar BROEK OP LANGENDIJK. Bij de Noordhollandse veilingen lagen dezer dagen nog de volgen de voorraden stapelgroenten op geslagen in wagons van 10.000 kg. Het cijfer tussen haakjes is van de begin-inventarisatie op 5 Dec. 1953: Rode kool 1252 (2429), gele kool 485 (1089), witte kool 1738 (3438), uien 407 (1235), peen 695 (1380), bieten, ronde 475 (826), bie ten lange 52 (74). Totaal thans 5104 wagons tegen 10.471 in Dec. 1953. Wat de koolsoorten betreft zij vermeld, dat de voorraad 3475 wagons bedroeg, tegen 3527 op dezelfde tijd in Maart 1953. Ver geleken met vorig jaar is dit dus maar een gering verschil. Toen is nog redelijk goed verkocht, maar momenteel ziet het er niet erg rooskleurig uit voor deze kou- degrond-cultuur, daar grote ex- porttransacties tot heden uitblij ven. Gezien het verloop aan de veilingen is wel te verwachten, dat er een inkrimping van de koolteelt zal volgen. Stichting Vakschool voor Zuivelhereiders Van de cursus ter opleidinvan Controleur-Staimiböekhouders 1952/1954 had in Hotel „De Ros kam" te Hoorn na gehouden praotisch, schriftelijk en monde ling examen, de uitreiking plaats van de behaalde diploma's. Aan de examens was deelgenomen door 11 Candida ten, waarvan een 9-tal werd gediplomeerd, n.l.: C. Groot. Watergang; R. J. Kruijer, Tuitjenhorn; H. de Leeuw, Holy- sloot; J. Posch, Sijbekarspel; J. Kleine, Assendelft; P. A. het Lam, Lutjewinkel; S. Ottens, Hippolytusihoef; A. Roeper, Texel; J. de Vries, Heerhugowaard. WAARLAND. Gistermorgen om 6 uur heeft een automobilist uit Alkmaar een merkwaardig natuurverschijnsel waargenomen. Hij reed op de hoogte van Waar land vóór het Verlaat toen hij een van rechts schuin uit de lucht vallende vlaraemehbundel zag. De automobilist stapte uit zijn wa gen en zag toen „het ding" ach ter de spoorlijn verdwijnen. Hij reed onder het viaduct door in de hoop nog iets te zien, maar elk spoor ontbrak verder. Hij heeft zich in verbinding gesteld met het K.N.M.I. te De Bilt, waar men geen verklaring kon geven. Men veronderstelt, dat het een vallende meteoor was. 80, Rode kool 7-16. Spruitkool 15- 82, Rode bieten 4-6, Gare bieten 7-14, Winterpeen III 5-6.50, Uien, middel 3-6.90. Prei 8-26: Bramley Seedling 24-36. Goudreinette 24- 61; Jonathan 23-61; Present van Engeland 30-64; Zoete Campag- ner 8-31; Conférence 27; St Re- my 27-48: Winterjan 20-53. ALKMAAR, 19 Maart Wit lof 3782; rode kool 710; sa- voye kool 650J6; groene kool 14.5023.50; spruitkool 1777; boerenkool 13—37; spinazie 1.05— 1,24; sla 2529; rode bieten 45; winterpeen 57.50; waspeen 10 34; uien 27; prei» 12—22; sel derie stek 8 ct; Goudreinette H I 4152; Jonathan H II 45; Zoete Armgardt 39; St. Rémy K 35— 41; Winterjan 2740 K. DAMES- PULLOVERS met driekwart en korte mouw 5.95 PLAATS EEN DOEI TREFFER Roestvrije messen 6 stuks 6.95 Bowlglazen 6 stuks 1. Zeemlap tegelijk sPOi_; 1.25 Lola borstel 0.35 Plast, fruitschaal 0.50 Handstoffer 0.67 Grote nylonspons 0.29 Porcelein theeservies mooie décor 9-delig 17.25 Zeer fraai porcelein tafel-, thee- en ontbijtservies 49-delig 89. Voor schoonmaak artikelen naar HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN EN SPEELGOED ^fHAfiFN EN TOCH IS DE in vele modellen, kleuren en prijzen in voorraad in Gevraagd wordt: Vetvee, slachtpaarden, melkkoeien, weidevee, pinken, varkens, schapen en konijnen. De aangifte voor wolvee en gereg. varkens dient vóór 23 Maart te geschieden aan het Landbouwhuis te Alkmaar. Voor het ander vee moet vóór 2 April om 12 uur aangifte geschieden bij Trapman N.V. Schagen. Voor de aangifte wordt ook zitting gehou den op Donderdag 25 Maart en 1 April in Cafe „De Beurs", van G. Boontjes Czn,, van 9.3011.30 uur. Dames wenst U een goede voorlichting voor al Uw artikelen van Bespreek nu reeds voor de nieuwe demon stratie wegens de grote belangstelling MIDDEN MEER. - visitekaartje van modelpolder, die en waar grote mot beheersen, is welhi en efficiency. Meet de Wieringermeer de polder onder h de dakgoten steeg polder te sijn. Ni bevrijding werd dl kon de opbouw va Nu, negen jaar na te bekennen en de der Zee te Middenn op het Raadhuis vt dat nog moet vern Op Woensdag 7 A Huibers deze wel zei kerk komen consac. het zover is, zal er heel wat moeten get Terecht zijn de pan Middenmeer, die m de vordering van d- hun kerk hebben gi op de mpóie en ze kerk zqals er ifi gel geen tweedh te vim ontwerp van archite nissén is namelijk hpi zo niet (voor Holland nair te noemen. Dit tekent echter njet e vreemd en ongewoc doen, zoals soms m kunst het geval is. het gebouiw krij'gt ee en vrieqdplijk aanzie heel in overeenstemn karakter van de Wi t. Viel Een van de yqprpaa derheden van deze 1 ze geheel vierkant i: het voordeei dat all ■in de kerk, die plaati 450 mensen, peg be hebben met het gebei altaar en een hechte vormen. Ook het dab naamd tentdak, is dpi tect zo ontworpen dal onmiddellijk een zeei sfeer schept. Ifet pee lijk uit gewelven met den een koepelgewe' kan tg grppdslag. Dit k araagt een houten t precies op het midd Sinds de oude kerk de parochianen het gelijking met antfere gen, maar de pieuwe WIERINGERWERF - avond hield de gen van Wieringermeer ee eisende vergadering pn slissing te nemen over stel van B. en W. tot 1 steden van het te bou' huis. Daar de raadhuisplai in een vorige vergade Augustus 1953) waren keurd, viel er in deze ring weinig meer te ze burgemeester zette uitgi na uitvoerige besprekm de architecten tot het vc komen was, om het te raadhuis onderhands a: steden. B. en W. hebbe overwogen, dat het voor het raadhuis, dat zeer sober gebouwd za! van zeer goede kwaliteil ten zijn. Dit. materiaal melijk in zijn natuurli blijven, zodat geen n; ling en stucadoorswei zijn. B. eh W. zijn vai dat dit werk daarom z nauwkeurigheid zal vei vendien moet er met h< ren van het werk reke: gehouden worden, dat huis in Augustus 1955 genheid van het vijfenb rig bestaan van de V meerpolder geopend za. worden. Dit eist een z uitvoeringstempo. Boveni net bestek zeer hoge e het betonwerk en met i tecten zijn B. en W. vai dat dit werk om al deze alleen door grote en o werk gespecialiseerde aa tirma s zal kunnen woi £.eY°eid. Daarom werd steld M. en W. te mach' bouwen van het raadhu bands aan te besteden waarde dat het aan de

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 4