De nood in de streek van de grove tuinbouw Die kleinen vier Indrukwekkende tocht in eerste Lentenacht Algemeen Ziekenfonds Alkmaar en bestaat veertig jaar Haarlemmers wonnen steden-kegelwedstrijd brachten stevige humor Geen feestelijke viering TOCH BEDRIJFSSTEUN Pagina 3 aöto^school MIDDELBEEK Tel. «87 AGENDA Deken Kuilman overleden Malversaties in Den Helder Markt en Beurs itiaanudg - ALKMAAR Een zwijgende, nachtelijke processie, door het hart van Amsterdam trekkend, mag een evenement genoemd worden, wellicht enig in de wereld. Men kent de bekende processies die tijdens de Goede Week in Sevilla worden gehouden. Wij zijn getui gen geweest van nachtelijke aanbidding van het Allerheiligste, uitge steld op een rijk versierde Donauboot, varend van Budapest naar Esztergom, zoals dit voor de oorlog op 20 Augustus, de dag van de Sint Istvanprocessie in Hongarije, gebruikelijk was te doen. Indruk wekkend en schoon. Maar wat jaarlijks in de vastentijd in nachtelijk Amsterdam te aanschouwen valt is een merkwaardige belevenis, een machtige manifestatie, voor velen onbegrijpelijk, voor anderen een gelegenheid om een stil getuigenis af te leggen van geloof, van geloof in het wonder, dat zich hier voor eeuwen heeft voltrokken. Dit is de nacht van het wonder. Een wondere nacht. De sterren gaan schuil achter het wolkendek, maar het licht is brandend in de harten der mensen. Na een kort middernachteliik Lof in de St. Jozefkerk, bracht een extra trein de deelnemers aan de Stille Omgang naar de 'hoofdstad, waar tegen twee uur de stille bedetocht een aanvang nam. Duizenden trokken langs de oude route, eens door het H. Sacrament gegaan. In deze mooie, rustige nacht stijgt een woordeloos gebed uit duizenden harten op tot God. Dankend, 'huldigend, vragend Grootse manifestatie van man nelijke verknochtheid aan een ge loof dat levend is en zwijgend uitdrukking wil geven aan de ge voelens die in de harten wonen en die de grondslag zijn, waarop de mens zijn leven bouwt. Door oude straten en stegen, langs de prachtige Amsterdamse gevels, waar even de aandacht wordt getrokken door een beeld van het H. Hart achter een venster ge plaatst en omgeven door een zee van licht. Oude Amsterdamse de votie, voorheen ook tot uitdruk king gebracht door brandende kaarsen op de vensterbank te zetten. Wij gaan over bruggen en langs stille grachten, ongestoord en in volmaakte orde. Ergens slaat iemand, hangend uit een venster, het voorbijtrek ken van de bedevaartgangers gade. Welke gedachten bezielen hem en anderen die op hoeken en in portieken, geïnteresseerd of niet, te kijken staan? In wis selend tempo gaat het over Nieu- wendijk en Warmoesstraat, waar ondanks het gevorderd nachtelijk uur, het leven nog niet tot rust gekomen is. Wanneer wij ten slotte zijn teruggekeerd op het uitgangspunt bij het Bagijnihof, volgt de wandeling naar „De Zaaier" op de Rozengracht. De H. Mis werd ongedragen door pater L. M. P. Schiphorst O.P., die in zijn preek met dankbaar heid de zo juist afgelegde bede tocht memoreerde. Schimpscheu ten noch smalende opmerkingen deren ons. Deze stille tocht van duizenden ziwijgende, biddende mannen in de stilte van de nacht, is in haar uitwerking sprekender en machtiger dan het tumul tueuze geweld der wereld. Zij moge bijdragen tot verwezenlij king van de intenties door de H. Vader voor het Mariajaar aan bevolen waarin alle noden der mensheid, in enkele zinnen sa mengevat, tot uitdrukking zijn gebracht. De H. Mis is geemdigd. Men begeeft zich naar een der vele ge legenheden om, na het geestelijk voedsel te hebben genoten, ook van het goede der aarde te proe ven. Tegen de nachtelijke hemel tekenen de contouren van de Westerkerkstoren zich vaag af. Als een wachter over de stad is (Advertentie) Door instructie met nieuwe I I leswagens succes verzekerd Meldt U nog heden aar.' MAANDAG 22 MAART HET GULDEN VLIES: Leer lingen-avond Jan Couvée. WAPEN van HEEMSKERK: Emigratie-avond van het Reisbureau Lissone en Lin deman. 8 uur. CAFé HARING: Causerie door de heer E. Vellinga voor de vereniging „De Kanarie". 7.30 uur. CAFé HARING: Jaarverga dering R.K. Verplegings- fonds. 8 uur. Bioscopen: VICTORIA: „Tonight we sing" (alle leeft.). 8 uur. HARMONIE: „Het meisje van de voorpagina" (alle leeft.). 8 uur. CINEMA: „Vlammende pij len" (14 jaar). 8 uur. REX: „Zolang jij bij mij bent" (14 jaar). 2.30 en 8 uur. STEDELIJK MUSEUM: Ex positie Doorwerken. DINSDAG 23 MAART HET GULDEN VLIES: Mis siefilm „Sacred City". 8 uur. WAPEN van HEEMSKERK: Kapconcours. HARMONIE: Genootschap Nederland-Frankrijk. 8 uur. VICTORY: Drs. W.' Kusters spreekt voor de K. A. B 8 uur. Bioscopen: Als Maandag. Voorstellingen als Maandag. STEDELIJK MUSEUM: Ex positie Doorwerken. Waterstanden: Dinsdag: hoog water 8.30 en 20.35 uur; laag water 2.50 en 14.50 uur. deze toren, die de toegang tot de Jordaan beheerst. Kooplieden hebben hier en daar hun stal letjes geplaatst, hopend dat hun geofferde nachtrust gecompen seerd zal worden door enkele guldens extra winst. Het oor wordt getroffen door velerlei dia lecten, die erop duiden dat Am sterdam deze nacht werd bezocht door Friezen en Zeeuwen, door mensen uit Kennemerland en de Achterhoek, door Brabanders en Twentenaren. En terwijl de klan ken van het Damcarillón hoog en sereen wegebben, begeven wij ons naar het C. S„ waar de druk te vlot en deskundig wordt ver werkt. In het ochtendgloren van de eerste lentedag zijn wij weer op weg naar onze haardsteden, dankbaar jegens allen, die ook deze Stille Omgang tot in de per fectie organiseerden. Tuinders bespraken afzetmogelijkheden DE RIJP. Woensdagavond kwam een aantal tuinders uit De Rijp en Graft in café Grasboer bijeen, ter bespreking van de af zetmogelijkheden van de stapel producten. Deze avond werd op verzoek van de veilingvereniging „Purmerend en Omstr." georgani seerd door de beide plaatselijke tuinbouwverenigingen, de L.T.B. en R.E.O. De voorzitter van de L.T.B., de heer C. Stoop, onder wiens leiding deze vergadering stond, sprak er zijn tevredenheid over uit, dat zovele tuinders ge volg hadden gegeven aan de uit nodiging. De secr.-penn. van de A.B.C., de heer J. G. Woestenburg, die hierop het woord verkreeg, zette het doel van deze bijeenkomst uiteen. Het lag nl. in het voorne men om de thans nog aanwezige stapelproducten zoals uien, wor telen, bieten, enz. centraal te doen verkopen. Hiertoe zullen de pro ducten per monster op de veiling ten verkoop worden aangeboden, terwijl de levering zal geschieden regelrecht vanaf de opslagplaat sen. Het voorstel werd door de aanwezigen enthousiast ontvan gen, vooral daar het een flinke besparing van vracht- en embal- lagekosten betekende. Hoewel aanvankelijk alleen de verkoop van de thans nog aanwezige sta pelproducten de aanleiding tot deze bijeenkomst was geweest, werd op buitengewoon vruchtbare wijze van gedachten gewisseld over de mogelijkheid om ook in volgende jaren deze producten gezamenlijk en centraal te doen verkopen. Zo is nu reeds besloten om de gedenatureerde producten onder leiding van de secretaris- penningmeester van de A.B.C. centraal te doen verkopen. Tijdens de vergadering werd de wens geuit, om meerdere van deze gecombineerde bijeenkomsten te organiseren. ALKMAAR Op 23 Maart '54 is het 40 jaar geleden, dat het Algemeen Afdelings Ziekenfonds „Alkmaar en Omstreken" met zijn werkzaamheden is begonnen. Hoewel besloten is dit jubileum niet feestelijk te herdenken, geeft dit feit toch wel aanleiding tot een terugblik. Toen in 1913 de Ned. Mij. t.fo.d. Geneeskunst, in nauwe samenr werking met die van de Ptoar- macie, aan haar afdelingen op droeg eigen ziekenfondsen te stichten, was de afdeling „Alk maar en Omstreken" de eerste die hiertoe overging. Het bestuur van dit ziekenfonds werd ge vormd door de heren Dr. R.G.C Schroder, voorzitter; B. H. J. Schouten, secretaris-penning meester; Dr. Tih. W, Beeker; C, L. Molenaar; Dr.' W.N. van Dam en C. M. B. Wanna. Alhoewel opgericht door artsen en apothekers werd reeds na en kele maanden het bestuur aan gevuld met een 3-tal verzeker den, n.l. de heren J. Fenijn, Th. Butter en C. Smit, terwijl sedert 1945 de samenstelling paritair is. Van de oorspronkelijke deel nemers zijn er nog twee als zo danig aan toet fonds verbonden, Wie kent zijn spelregels het best? ALKMAAR, Bij de te Groot- Schermer gehouden spelregeltest- wedstrijd was de uitslag: Ie deel spelregels: 1. DREO 75 Pt; 2. De Rijp 62 pt; 3. St. Bavo 58 pt; 4. Gr. Scher mer 47 pt; 5. Ursem 43 pt. 2e deel voetbalhersengymna- stiek 1. DREO 70 pt; 2. Gr. Schermer 63 pt; 3. Ursem 54 pt; 4. De Rijp 53 pt; 5. St. Bavo 46 pt. Totaaluitslag: 1. DREO 145 pt; 2. De Rijp 115 pt; 3. Gr. Schermer 110 pt; 4. St. Bavo 104 pt; 5. Ursem 97 pt. Het klassement over dé nu ge houden 3 avonden luidt: 1. DTS met 156% pt: 2. RK AFC met 148% pt; 3. DREO met 145 pt. A.s. Woensdag 24 Maart wordt er een spelregeltestwedstrijd ge houden voor de Alkmaarse Be drijfsvoetbal in café Tom, Waag- plein, alhier, aanvang 8 uur. De toegang tot deze avond is geheel vrij. Bedrijfssporters, op naar deze test! Het is gezellig en men leert er wat van. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Mar- garetha C. M., dv J. Zomerdijk en E. M. C. M. Dekkinga; Nico- laas P. J., zv J. Winder en A. van Dijk; Martha E., dv L. Mar tin en E. Unglaub; Eleonora L., dv S. Lodder en C. M. Leijen; Jan, zv J. Pronk en C. Henke; Max L. J. en Cristiaan F. M., zoons van G. H. J. Schweigmann en M. E. Vergnes; Nico, zv N. Hofman en G. E. Nierop Groot; Cornelis J.. zv J. S. Riel en A. J. van den Bos. Gehuwd: Cornelis de Groot en Alida J. Zwetsloot; Meine Ku- perus en Catharina H. Boots. Het brandje bij V. en D. ALKMAAR Nader verne men wij, dat het brandje dat zich Vrijdagmorgen bij V D voor deed, een oorzaak vond in een los contact achter het schakel bord. Het schakelbord was dus niet zoals wij eerder bericht ten ondeugdelijk. n.l. de artsen Dr. J. Deigenaar te Allkmaai- en dr. H. Heringa te Schoorl. Het aantal verzekerden bedroeg in 1914 circa 17500 en is thans uitgegroeid tot 137000. Vooral de invoering van de Verplichte Verzekering in 1941 is van grote invloed geweest, niet alleen op de uitbreiding van het aantal verzekerden, doch ook op die van de verstrekkingen, zo als ziekenihuisverplegingj sana,- toriumopname, uitwendige ge neeswijzen en ziekenvervoer. Begrijpelijk is, dat de admini stratie meermalen moest worden verplaatst wegens gebrek aan ruimte. Begonnen werd met een kamer ten huize van de toen malige administrateur in de Baanstraat; vervolgens werd het kantoor gevestigd aan de Oude gracht en later aan de Nieuw- landersingel, terwijl 2 jaar ge leden het nieuwe pand aan de Costerstraat werd betrokken. Ook het werkgebied van het ziekenfonds breidde zich uit door toevoeging van de Wiermger- meerpolder en door fusie met 't Mij. Ziekenfond „Den Helder". Van welke betekenis het zie kenfonds voor de Volksgezond heid is, moge blijken uit het be drag van ruim 5 millioen gulden, dat over 1953 aan verstrekkingen is uitbetaald. Dit alles is tot stand gekomen door samenwerking van mede werkers en verzekerden, welke beide groepen ten nauwste bij toet Ziekenfondswezen zijn be trokken. Moge deze verantwoor delijke en heilzame samenwer king blijven voortduren. (Advertentie) Zoals wel te verwachten was, 3199, zodat de Haarlemse dames zag het Alkmaarse 25-tal in de return-wedstrijd op de Alkmaarse banen in De Unie geen kans de in Haarlem opgelopen achter stand van 729 hout in te lopen. Dat de Alkmaarse kegelaars nog ruim 300 hout zouden moeten prijsgeven, viel eerlijk gezegd wat tegen. De Haarlemmers maakten hier in totaal 6393 tegen Alkmaar 6080. In Haarlem en in Alkmaar samen maakte Haarlem 13278 hout en Alkmaar 12236, zodat Haarlem deze steden-ontmoeting won met 1042 hout. De persoonlijke resultaten van het Alkmaarse 2:5-tal waren; W v. d. Bosch 284, B. Willers 271' G. J. Genefaas 271, T. Bonsema 269, A. Köllman 269, H. van Galen 263, G. Vrijburg 258, G. J Nieuwveen 255, C. Klerk 255, C. H. de Lange 252, G. Bosch 252, C. Kaijer 249. J: Eickholt 248, J. Metselaar 248. C. Balder 245, J. de Jong 241. G. Revers 240, J. Kelder 234, G. v. d. Post 230, C. van Wijngaarden 229, mr. Schuurman 220, E. Brink 215, C. Vlaar 211, A. Winder 206, C. Brugman 191. Ook het Alkmaarse dames-tien tal moest de eer aan de Haar lemse kegelaarsters laten. Ook nu maakten de Haarlemse dames meer hout en wel 1790, tegen Alkmaar 1493. In totaal werd de stand Haarlem 3734 en Alkmaar Borst en Bleeker onderscheiden zich te Amsterdam In Amsterdam-Noord is Zon dagmiddag door de A.S.C. „De Volewijckers" de traditionele „Floraparkloop" gehouden. Bij de A-klassers, die een af stand moesten afleggen van 5500 meter en die samen met de B- en C-klassers startten, was het Ver geer (A.v. '47), die in een tijd van 17 min. en 43 sec. als eerste dooi de finish ging, gevolgd door Borst (Olympus) in 18 min. 2.4 sec. De deelnemers werden gehandicapt door een vrij harde wind. De uitslagen luiden: Senioren A-klasse (5500 meter)' 1. Vergeer (A.V. '47, Boskoop) 17 min. 43 sep. 2 Borst (Olympus, Alkmaar) 18 min. 2.4 sec. 3 Spek (Suomi, Velsen. 18 min. 7 sec. Senioren B-klasse (5500 meter): 1. Bleeker (Olympus, Alkmaar). STILLE OMGANG BERGEN. Aan de Stille Om gang hebben ruim 1.70 parochia nen deelgenomen. Kapelaan Ap pelman droeg de H. Mis op in de kerk van de Redemptoristen aan de Keizersgracht. Om 2 uur, na de H. Mis nam de stille tocht een aanvang. Met de trein van 4.14 vertrok de groep tezampn met Krommenie huiswaarts. Van de deelnemers gingen er 125 met bus en trein. 42 oo de fiets en 4 be devaartgangers legden de tocht van 40 k.m. te voet af. Ingang wostkantoor vernieuwd ALKMAAR Hedenmorgen is het nieuwe tourniquet in het post kantoor mgebruik gesteld. De nieuwe ingang bevindt zich in het waaigat. Ook de fietsenberg plaats is verplaatst naar het waai gat tegenover de nieuwe ingang. met 535 hout zegevierden De persoonlijke resultaten van het dames-tiental waren: mevr. Mulder 197, mevr. Prins 174, mevr. Schoonenberg 166, mevr. Lensen 162, mevr. Köllmann 148, mevr. van Uitert 142, mevr. Eick holt 136, mevr. Metselaar 132, mevr. Bosch 119. mej. Knuppel 117. De voorzitter van de Alkmaar se Kegelbond, de heer Diepen, heeft na afloop de wisselprijzen met een toepasselijk woord uit gereikt. VOORLICHTING OVER EMIGRATIE Het Gewestelijk Arbeidsbureau te Alkmaar zal 2 voorlichtings avonden met filmvertoning over emigratie geven, n.l. op Dinsdag 23 Maart 1954 te Noord-Schar- woude in Hotel „Concordia" over Canada, aanvang 19.30 uur, en op Woensdag 24 Maart 1954 te Alk maar, in café-Restaurant „Cen traal". over Australië, aanvang 20 uur. Op beide avonden wordt de voorlichting verzorgd door een spreker, die deze landen zelf heeft bezocht. VERKOCHT BERGEN. Het perceel, St. Antoniusstraat 22 is verkocht aan de heer Krom, St. Antoniusstraat 3 zomerhuis. 9? ALKMAAR. In de minder dan matig bezette zaal van Het Gulden Vlies werd Zaterdag een Weens cabaret onder de naam „Die Kleinen Vier" gepresen teerd. Met een verkwikkende vaart brachten de vier groten in hun vak een programma, dat schitterde door de originaliteit en waarin zij met een minimum aan middelen een maximum effect bereikten. „Die Kleinen Vier" hebben grappen gezocht op een terrein dat van de doorsnee-artist een wat te ruim geweten vraagt. Hiermede willen we geenszins beweren, dat de Oostenrijkers af daalden tot minderwaardige praatjes. Het waren hun grote capaciteiten, vol maatgevoel en kennis van grenzen, die daarvoor hoedden. „Ausverkauf in Lachen" heette het programma.; misschien dacht men op deze manier een aantal grappen, die niet gemak kelijk ge- en verkocht worden, aan' de man te brengen. Dit laat ste is gelukt; vooral de „Streif- liehter des Humors" gingen vlot van de hand, hoewel de humor, evenals in „Paedogogik ohne Logik" en „Wiener Scbmeh im kleinen Kaffee" wel eens te hardhandig was. Het tweede deel van het pro gramma stond qua inhoud iets hoger. Het was evenwel voor en na de pauze een genot de kleine vier aan het werk te zien. Met verbluffend gemak werd uit elke tekst gehaald wat erin zat en op de meest puntige wijze werden grootheden uit deze we reld in een belachelijk daglicht gesteld. Vooral enkele Ameri- 2e COMPETITIE-RIT Wielerver. Alcm. Victrix ALKMAAR. Zondag is de tweede rit der Voorjaarscompeti tie verreden van de Wielervereni ging „Alcmaria Victrix'". Hier volgt de uitslag: A-klasse: 1. J. Pronk; 2. KI. Groot; 3. W. Nieuwland; 4. G. Koch; 5. J. Schuitemaker; 6. M. Hoogschagen. B-klasse: 1. J. Zandbergen; 2. Pancras; 3. J. Klanker; 4. W. Ligt- hart; 5. J. Prins; 6. N. Kager; 7. de Vos; 8. H. Snip: 9. A. Roele; 10. J. Ooievaar 11. K. Veltboer. C-Klasse: 1. C. Stam; 2. K. Bob- bel'dijk; 3. J. Kalis; 4. J. Verduin; 5. P. Tesselaar: 6. P. Zonneveld; 7. J. Nap; 8. Noorman; 9. Veen- stra. LANGEDIJK De roep om steun van de Overheid wordt in de streek van de grove tuinbouw (Langedijk en omgeving) steeds dringender gehoord. In de vergadering van het bestuur van de veiling „De Noordermarktbond" wees voorzitter Duyves erop, dat vele bedrijven zonder de steunxvan de overheid niets meer kunnen beginnen. Aan deze grote veiling draaien de laatste weken grote hoeveelheden rode en Deense witte kool door en aan de andere veilingen (Broek en Warmenhuizen) is dit niet beter. Dagen met 15 tot 20 wagons doorgedraaide kool zijn geen zeldzaamheid en dagen met min der dan 10 wagons zijn wel 'n zeldzaamheid. Gisteren maakten we 'n tuindersnota klaar over de afgelopen lie week. Op deze nota stonden 9000 kg. rode kool en 9000 kg Deense witte kool. Al deze kool was doorgedraaid. Dank zij de minimumprijsrege- ling met vergoedingsprijs ontving de tuinder voor deze kool bruto 90 x f 5.60 en 90 x f 4.80 of f 936 Van dit bruto bedrag moest worden afgetrokken f 180 aan heffing, f 28.08 aan markt- geld en 15 ct. voor 'n zegel of in totaal f 208.23. Deze tuinder, die zelf z'n product aanvoerde ontving dus voor deze 18 ton kool netto f 727.77. We nemen aan dat deze 18 ton kool werden geteeld op 20 a 22 snees land, ofschoon dit in de meeste gevallen wel wat meer zal zijn. Aangenomen dat ze geteeld werden op 20 a 22 snees dan, ontving deze tuinder dus netto pl.,m. f 35.per snees. Dat dit bedrag voor de grote onkosten landhuur, bemesting, ploegen, bewerking, thuishalen en over houden veel te laag is, zal ieder duidelijk zijn. Onze tuinders moeten voor 'n minimaal bestaan minstens f 50.- per snees ontvangen. Iedereen kan hieruit zijn gevolgtrekking maken. In bovenstaande hebben we al leen maar rekening gehouden met tuinders die hun kool op het land in het Ambacht hebben geteeld. Indien de kool werd geteeld als contractkool in een of andere polder, dan liggen de kosten nog belangrijk hoger en drukken dus ook de verliezen zwaarder. Uit bovenstaande blijkt ook dat, indien deze kool allemaal verkocht was tegen de minimum prijs, resp. ad f 7.en f 6. per 100 kg, de tuinder ook dan nog geen bestaan had. We willen hiermede niet zeggen dat de mi nimumprijzen opgetrokken die nen te worden omdat ook hier aan weer consequenties vastzitten. Voor zover ons bekend, hadden de standsorganisaties en ook de veilingen zich op het standpunt gesteld, dat 'n eventuele steun zou moeten worden gegeven als steun op het product en niet als bedrijfssteun. De ministér (gead viseerd door andere raadgevers) stelde zich echter op het stand punt dat eventuele steun zou worden gegeven als bedrijfssteun. Het laatste woord is hier zeker nog niet over gezegd maar wel geven wij in overweging om spoed achter de zaak te zetten. De werkzaamheden op het land staan weer voor de deur. Er moet weer worden geploegd, geëgd, gezaaid en vooral bemest. Naast deze uitgaven voor het bedrijf moet de tuinder met zijn gezin ook nog leven en ook de levens standaard vraagt thans wel wat geld. We weten dat verschillen de tuinders nog met rekeningen zitten van het vorige jaar en dat velen zich met 'n bezorgd hart afvragen hoe of ze het in de ko mende periode zullen klaren. Hoè het uiteindelijk ook uit zal pak ken steun op het product of bedrijfssteun dit is thans zon neklaar: steun moet er komen en spoedig. kaanse cultuur-facetten moesten het ontgelden. Men kan voor het programma veel waardering hebben. Men moest de ogen af en toe wel even dichtknijpen, maar het geheel vermocht voor echt amusement door. te gaan. In het bijzonder viel Rolf Olsen op. Deze man beschikt over uitzonderlijke ko mieke aanleg en is buitengewoon rad van tong. Fred Kraus vindt in het parodistische zijn sterkste zijde, terwijl Hilde Berndt als enige vrouw goed paste tussen de twee geboren zotten. Dr. Peter Wehle tenslotte ontpopte zich als een voortreffelijk cabaret-pianist HtnB AFC.nieuws ALKMAAR De zware strijd tegen L'immen heeft de onzen 'n half succes gebracht. Gezien de stand tien minuten na de rust, willen wij daar dik mee tevre den zijn. In ieder geval prima werlk mannen om met een 30 achterstand tegen zo'n ploeg, nog een draw uit het veld te slepen. Het tweede zag na een teleur stellende wedstrijd KFC 5 met de volle winst huiswaarts keren. Het derde liet met 31 de winst aan Zeevogels 2 en het vierde liet Egmondia 3 met een 13 zege vertrekken. Dat was dus goed mis. Van het jeugdfront niets dan goeds. Jun. A won van USVU A met 1—2, C met 3—4 van SVA A, B met 15 van KSV A E speelde gelijk, met DREO A, 2—2. D zag haar wedr strijd afgekeurd. Adsp. A won met 14 van SVA a, B met 12—0 van HSV a, C met 20 van KSV a, E speel de gelijk met Meervogels b 44, F won van HSV b met 42 en D versloeg LSW c met 70. Prachtig werk jongens. Profi ciat. Supporter Kip voor zwaar werk ALKMAAR De heer W. Mans, Jan van Scorelkade 34 te Alkmaar, is in het bezit van een kip. Dit is op zichzelf niets bij zonders, maar deze kip wier Zon dagse naam Herineline Wiandotte is, heeft de voortreffelijke ge woonte eieren te leggen van niet minder dan 150 a 160 gram. Indeling 1954 waterpolo-competitie Vooruitlopende op de beslissing van de buitengewone algemene vergadering van de K.N.Z.B., welke op 24 April wordt gehou den en waarin het voorstel om de eerste klasse waterpolo heren van 12 op 18 zeventallen te brengen moet worden behandeld, heeft de competitieleider van de K.N.Z.B de indeling voor het komende seizoen bekend gemaakt. De hoofdklasse zal bestaan uit: HZ en PC (den Haag), GZC (Gouda), Haarlem, Meeuwen (Am sterdam), Merwede (Dordrecht) en SVH (Hillegersberg). De eerste klasse zal (behoudens dus de goedkeuring van de ver gadering) bestaan uit drie afde lingen met 6 clubs. In de eerste klasse A is DAW ondergebracht met AZ '70 (Amsterdam), HPC (Heemstede). HVGB (Haarlem), Nereus (Zaandijk) en 't Y (Am sterdam). De start van de competitie zal dit keer niet bijzonder vroeg- zijn De eerste wedstrijden zullen voor de eerste week van Juni worden vastgesteld. Het aantal clubs, dat aan de bondscompetitie deelneemt, wordt elk iaar groter. Totaal 311 ze ventallen zullen in de zomercom petitie van de KNZB uitkomen Het 7iin 99 dames- en 212 heren- rvi„,o„on. In 1953 bedroes het to taal ">96 (94 dames- en 202 heren- rrym taRen). Uitslag aanbesteding ALKMAAR Het maken van plm. 300 m riolering achter de Lange Tuinstraat en het dempen van de Spoorsloot met bijkomen de werken te Enkhuizen is aan besteed, Hier volgt de uitslag van deze aanbesteding. Kopen en Zn. Enkhuizen voor f 44.900; G. Pranger te Edam f 43.500; B. Roele Edam f 42.500 C. Ooters Schagen f 40.740; H. Bloeming Andij.k f 39800; N.V. Tanido Sittard f 37.900; J. Wil- lemsma Joure f 37.945; H. A. Punt Alkmaar f 37.199. W eersverwachting Medegedeeld door het K.N. M.I. te De Bilt, geldig van Maandagavond tot Dinsdag avond. AANHOUDEND ZACHT Veranderlijke bewolking en overwegend droog weer. Ma tige wind tussen Zuid en Oost. Aanhoudend zacht. HAARLEM, 20 Maart He denmorgen is in de Mariastich- ting te Haarlem overleden, de ken J. J. A. Kuilman. Tien da gen geleden was hij in het zie kenhuis opgenomen en onder ging Woensdag j.l. een zware operatie. Uit voorzorg heeft de officiaai van het bisdom Mgr. C. van Tricht hem de H.H. Sacra menten der Stervenden toege diend. Hij werd geboren op 5 Febr. 1894 te Limmen en 15 Augustus 1917 priester gewijd. Na ver schillende jaren kapelaan te zijn geweest werd hij in 1936 be noemd tot pastoor te Schoorl. In 1941 benoemde de bisschop hem tot pastoor van de Maria Magda- lenaparoehie te Amsterdam. In 1947 kwam hij naar Haarlem, als deken en pastoor. De bisschop benoemde hem op 7 Aug. 1947 tot erei-kanunni'k van toet kathedrale kapittel van de Haarlemse basi liek. In 1950 volgde hij Mgr. Fil- bry op als kanunnik. bij Beivapenings- werkplaatsen DEN HELDER. Dezer dagen heeft, naar wij vernemen, de ma rechaussee enige employe's van de Bewapeningswerkplaats alhier aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld in verband met vermoedens van malversaties. Het onderzoek hiernaar was al enige tijd gaande, waarbij een der opzichters reeds was aangehouden en voorgeleid als verdacht van het aannemen van steekpennin gen. Blijkbaar zijn er ook voor andere employés belastende feiten aan het licht gekomen, doordat dezer dagen opnieuw twee perso nen werden aangehouden. Hangende het onderzoek wordt over deze malversaties, de aard en de omvang ervan, van offi ciële zijde nog niets medegedeeld. SHOWKAASMARKT IN EDAM PURMEREND, 21 Maart. Onder grote belangstelling is Za terdagmiddag in het historische waaggebouw te Edam de eerste „showkaasmarkt" gehouden. Een grote partij kaas was buiten de waag neergelegd en in het ge bouw zelve stond de oude weeg schaal uit het jaar 1625 weer op gesteld. waar de kazen werden gewogen. Voor deze gelegenheid waren de bekende Alkmaarse kaasdragers aanwezig om op berries de Edammertjes te trans porteren. Het ligt in de bedoeling voor de vreemdelingen eens per maand deze showkaasmarkt te houden, waarbij dan in de toe komst plaatsgenoten in costuum als kaasdragers zullen optreden, na eerst opleiding te hebben ge had van hun Alkmaarse ambts broeders. Katholiek onderwijs MIDDENMEER Dinsdag 23 Maart a.s. zal er in hotel Smit te Middenmeer een bijeenkomst worden gehouden van de R.K. school te Middenmeer. Dé teke ningen zijn nu gereed, de plaats is bepaald en als alle goedkeuringen zijn verkregen kan spoedig met de bouw worden begonnen. Ook heeft het schoolbestuur de gedachten laten gaan over de mo gelijkheid om een eigen Uloschool te stichten. Op grond van het ge dane onderzoek is het schoolbe stuur van mening, dat het ern stig overweging verdient hierover eens met alle ouders te spreken. Het R.K. schoolbestuur heeft voor deze avond van zakelijke besprekingen ook nog uitgenodigd dr. C. J. C. Arnold, conrector van het R.K. Lyceum te Alkmaar om te spreken over de noodzaak van het bijzonder onderwijs. Het geheel belooft een leerza me en interessante avond te wor den waar geen R.K. ouders uit de Wieringermeer in het belang van hun kinderen mogen ontbre ken. WARMENHUIZEN, 22 Maart Bieten 5, uien 3.30, gele kool 8.60, rode kool 7, witte kool 6. AVENHORN, 20 Maart - Aan voer 7000 kg rode kool 711.70; 3000 kg gele kool 6.6013; 16.000 kg grove uien 3.504.50, gewone 4—6, drielingen 4.606.10; 35.000 kg bieten: rond I 55.20, II 4 4.40; 1000 kg witlof I 74, II 60—70 III 56—86; 35000 kg peen: II 5.70 —7.90, II 5—5.80, III 5—5.30. Doorgedraaid: 15.000 kg peen; 35.000 kg bieten. Veevoer: peen 22.50; bieten 1.90. ALKMAAR, 22 Maart Aan voer: 75 vette koeien 6001250, le kwal 2.752.85, 2e kwal. 2.60 2.75, overige soorten 2.402.60 per kg; 350 nucht. kalveren 30 78: 250 zware varkens 1.831.95 per kg. NRD.-SCHARWOUDE, 22 Febr. Aanvoer 5800 kg uien 3.20—4, grote 2.70—3.90, drielingen 6: 1700 kg kroten: a 5, b 4; 42.000 kg rode kool 7—7.70; 2200 kg gele kool 810; 47.000 Deense witte kool 66.60; 850 kg witlof: I 69, Ib 69, II 65, III 54—55, stek 20— 29. Doorgedraaid: 31.000 kg rode kool, 42.000 kg Deense witte kool. LANGEDJK, 22 Maart. 1300 kg uien 4.605.00. grove 3.503.90. 15.000 kg gele kool 6.5013.30, 16.000 kg rode kool 7.00—10.90, 28.000 kg witte kool 6.00—9.30. Doorgedraaid: 800 kg peen, 4400 kg bieten, 5000 kg rode kool, 14.000'kg witte kool.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3