Teleurstellende resultaten van Volendam en RK AFC Overtuigende revanche van Hollandia op Zeeburgia West-Frisia herstelde zich tegen dapper ZW HRC bleef ook tegen WA zonder doelpunten Sterke Helder-verdediging bezweek kort voor tijd WC\ bickrpan DOUWE Het der 2e, 3e en 4e klassers Vier minuten voor tijd viel de beslissing (1-3) Strijd om de leiding in 3 A en 3B gaat nu pas goed ontbranden WW VERSPEELT KOSTBAAR PUNT z.v.v. 1 Voor wie licht te licht en zwaar te zwaar is Oude9 vertrouwde opstelling voldeed uitstekend Met de rust al 3-0 voor Vios overspeelde Nieuwe Niedorp Zelfs een strafschop gemist Briluitslag na harde en weinig fraaie wedstrijd HVC kon na grote inspanning slechts met 2-0 winnen Aanval zonder Van der Meulen Strijd oi onver Hollan is er 1 Pagina 4 Maandag 22 Maart 1954 Volendam heeft verloren van Watergraafsmeer en heel Amersfoort zal op zijn kop hebben gestaan, toen de blijde mare door de Utrechtse stad liep. H.V.C. heeft nu in 2B zijn kans in eigen hand en dat is een groot voordeel. In 2A liep het voor Westfrisia zoals de Enkhuizers verwacht hadden. Minder gunstige berichten voor R.K.A.F.C. ver schenen op de uitslagenlijst, toen na het gelijke spel, dat een kranig Limmen hen had afgedwongen, de winst van D.T.S. bekend werd. Voor V.V.W. verminderde de kans op de titel ook iets door een gelijk spel tegen Andijk en in 3A en B kunnen we gevoegelijk opnieuw beginnen. De hele „santekraam" staat boven nu zo'n beetje gelijk Het wordt steeds duidelijker in 2A, dat er geen club meer in Noordholland is die West-Frisia nog kan inhalen. Na de afdwa ling tegen Zeeburgia werd tegen het onderaan staande ZW geen risico genomen. Aan de Westza- nerdijk werd het een 31 zege, die dubbele waarde kreeg door het gelijke spel, dat HFC in Nieuiwedam moest toestaan aan DWV. Vijf punten is de voor sprong nu weer op nummer twee, zes punten op ZFC, dat we eigen lijk nog de ernstigste concurrent achten. Onderaan wordt de si tuatie voor ZW met de Zondag beroerder. De nederlaag tegen West-Frisia is op zichzelf zo erg niet, maar het gelijke spel van HRC tegen WA bracht de Ra cers zo goed als in veiligheid. Alleen Holland staat nu nog in het bereik van de Zaandammers. Holland, dat met 20 van ZFC verloor. Hollandia kwam met een keurige 41 overwinning uit Amsterdam vandaan. Een presta tie, die perspectieven opent op een behoorlijke plaats in de eind klassering. West Frisia H.F.C. Z.F.C. V.V.A. D.W.V. Hollandia Rapiditas H.R.C. Zeeburgia Holland HVC loopt uit Diep in ons hart hadden we de angst voor de wedstrijd van Vo lendam tegen Watergraafsmeer al gevoeld. We zijn n.l. bekend met de toestand van de terreinen in de Meer en daarop is de club van die naam goed thuis. De 20 nederlaag van Volendam kwam niet helemaal onverwachts. Erger is voor de wijdbroeken, dat deze teleurstelling hen twee punten op HVC ten achter brengt. HVC, dat tweemaal van Volendam ver loor, maar verder aan niemand een punt prijsgaf. Ook niet aan Helder, dat gisteren in Amers foort met 2—0 de kracht van de leiders moest ervaren. Nu Spar taan van UW won en AFC zo waar de punten uit de Koog van daan haalde, is er voor Schoten helemaal geen aardigheid meer aan. Dat wordt degradatie voor deze Haarlemse club. H.V.C. 13 Volendam 12 Spartaan 14 Kennemers 12 Watergr.meer 11 14 10 3 1 23 15 9 2 4 20 15 7 5 3 19 15 6 3 6 15 14 4 6 4 14 15 6 2 7 14 13 6 1 6 13 16 5 3 8 13 14 4 4 6 12 15 4 2 9 10 14 2 3 9 7 Helder K.F.C. A.F.C. U.V.V. Schoten 14 12 14 11 13 11 0 2 22 8 2 2 18 5 4 5 14 4 4 4 12 4 5 2' 13 5 2 7 12 5 1 6 11 4 3 7 11 3 3 5 9 1 2 10 4 Zeven clubs practisch gelijk Nadat de kruitdamp in 3A wat was opgetrokken, hebben we met angstige voorgevoelens de balans opgemaakt. Zeven clubs, zegge zeven, hebben nog gelijke kansen op de titel in 3A. Dit zijn de gevolgen van de nederlagen, die DEM en Zaandijk leden. DEM verloor van CSV, dat daardoor ook weer bijkwam en Zaandijk kreeg de verwachte kous op de kop in Purmerend, waar Pur- mersteijn zich ook al schaarde onder de koplopers. KVV kwam zover ondanks het gelijke spel tegen ADO, dat geen nederlaag wenste te incasseren voor eigen publiek en Alkmaarse Boys bleef zelfs nog in de kopgroep, al ver loren de geblokte met 21 van WSV, dat thuis ongenaakbaar schijnt. De beste papieren kreeg... Beverwijk. De roodbroeken won nen met de allerkleinste cijfers 1o van hekkesluiter EHS. Dat EHS staat er nu heel slecht voor. Always Forward deed wat het moest doen, het won met 10 van HSV en kan nu met zes punten voorsprong en een wed strijd minder gespeeld rustig ademhalen. Beverwijk D.E.M. Zaandijk C.S.V. Alfcm. Boys Purmersteijn K.V.V. A.D.O. 20 W.S.V. 30 H.S.V. Alw. Forward 14 E.H.S. 15 15 16 16 16 16 13 13 16 13 15 3 4 5 4 4 6 4 8 5 7 8 11 20 20 20 19 18 14 14 13 12 12 11 5 Kansen Vitesse stijgen Vitesse is in 3B de enige club geweest, die met behoorlijke cij fers een overwinning wist te be halen. De 40 zege op DEC is tenminste duidelijk. De Castri- cummers kregen loon naar wer ken, want niet alleen verraste Alcmaria op fraaie wijze zijn supporters door een 10 zege op JOS, maar Rivalen en TOG deel den de buit, zodat Vitesse,op bei de teams een punt inliep. En om de maat vol te maken, liet Vel- sen zijn kans om gelijk met lei der Rivalen te komen, voorbij gaan. De punten bleven (ook al 10) bij Ripperda. Zes clubs hebben 'hier nu een reële kans op het kampioenschap, al is de situatie voor Rivalen nog steeds zeer gunstig, dank zij de drie meer gespeelde wedstrijden. Rivalen 18 11 4 3 26 Velsen 17 10 2 5 22 Vitesse 22 15 8 3 4 19 J.O.S. 15 7 5 3 19 T.O.G. 15 6 5 4 17 Z.S.G.O. 15 6 5 4 17 Alom. Vietrix 17 7 2 8 16 Terrasvogels 16 5 4 7 14 Ripperda 16 4 5 7 13 Kinheim 16 4 4 8 12 D.E.C. 14 2 4 7 8 Wilskracht 16 2 3 11 7 RKAFC nu twee punten achter Wel, het is uitgekomen zoals we al verwacht hadden. RKAFC heeft tegen Limmen een kostbaar punt verspeeld. De thuisclub be haalde een gelijk spel 22, Een keurige prestatie, die echter door RKAFC minder enthousiast zal zijn ontvangen. Want al was de zege van DTS op Watervogels (10) klein, de punten tellen er niet minder om. De Deetjes heb ben nu een voorsprong van twee punten genomen. Met de thuis wedstrijd tegen RKAFC voor de boeg. Het programma van DTS (o.a. uit tegen Schagen en Gras shoppers) lijkt ons iets zwaar der. Onderaan bleef de situatie gelijk. Watervogels verloor zoals gezegd van DTS en Oudesluis kon in 't Veld niet tegen VZV op. De Veldtemers zijn wel op weg naar een prachtige derde plaats de laatste weken. Schagen ver wijderde zich door een gelijk spel (11) tegen Texel weer wat ver der van de twee hekkesluiters. BKC en Succes speelden gelijk, evenals Grasshoppers en ZAP (1-1). D.T.S. 14 10 3 1 23 R.K.A.F.C. 14 9 3 2 2,1 V.Z.V. 16 8 3 5 19 Succes 16 8 3 5 19 Limmen 17 6 4 7 17 B.K.C. 15 6 3 6 15 Grasshoppers V* 5 4 5 14 Texel 16 6 2 8 14 Z.A.P. 16 4 6 6 14 Schagen 13 4 3 6 11 Oudesluis 15 2 4 9 8 Watervogels 16 4 0 12 8 Kostbaar verliespunt Voor WW. Nog steeds staat WW boven aan. Daar kon zelfs het gelijke spel tegen Andijk de Werversho- vers nog niet vandaan verdrij ven. Maar pal naast hen ver scheen Meervogels, dat kranig werk verrichtte met zijn 20 zege op USVU in Uitgeest. Nog gunstiger staan Assendelft en EVC ervoor. Assendelft bleef baas in de plaatselijke strijd te gen SVA (2-0) en EVC nam tegen nabuur Monnikendam geen halve maatregelen. Het- werd 4—0. Zouaven stuurde MFC on- verrioh terzake huiswaarts. De twaalfde nederlaag van de Me- demblik.kers had nog een wrang bijsmaakje door het gelijke spel, dat Andijk tegen WW bevocht. De Rijp deed van zich spreken door de 21 zege op Purmerend. Het wil met deze Purmerenders V.V.W. 15 9 3 3 2,1 Meervogels 31 15 9 3 3 21 Assendelft 13 9 2 2 20 E.V.C. 14 9 2 3 20 U.S.V.U. 14 7 3 4 17 Zouaven 14 6 4 4 16 de Rijp 15 6 1 8 13 S.V.A. 13 4 4 5 12 Purmerend 13 5 0 8 10 Monnikendam 13 3 3 9 Andijk 14 1 4 9 6 M.F.C. 13 0 1 12 1 (Ad veren tie) Als U sukkelt met maag- pijn, slechte spijsvertering, oprispen, overtollig maag- zuur en misselijkheid, bent U aardig op weg om een maagpatiënt te worden. Kom I Uw maag te hulp met het voortrelielijke maagmiddel BICARPAN, dat alles bevat om Uw klachten voor goed te laten verdwijnen. De cachet-(ouwel-)vorm heeft speciaal bij maagklachten dubbel voordeel. Begin daarom morgen met lMAAG-CACHETS "AKKER" smaakloosI snel, zeker mm c -p- Advertentie) i Op wel overtuigende wijze heeft Hollandia gisteren revanche geno men op de indertijd in eigen huis geleden nederlaag tegen Zeeburgia. Met rust was het reeds 30, door goede doelpunten van resp. Verell, Groot en Bos. Na de thee nam Hollandia tegen wind spelend een verdedigende tactiek aan, waartegen een tot het uiterste samenspe lend Zeeburgia niet de juiste tactiek wist te vinden. Toen Hollandia na een goed begin in deze competitie ,de sa menstelling van haar team gron dig wijzigde en o.m. Bos op de linksbuitenplaats opstelde had onze critieik en waarschuwing hierop nogal enige reactie. Velen waren het met ons niet eens. An deren daarentegen waren aan on ze kant. Enfin Hollandia speelde en van de goede tweede plaats van boven duikelden de rood- witten tot de gevaarlijke voor laatste plaats. Inderdaad er werd wel eens een kostbaar puntje veroverd zoals tegen Z.F.C., doch men was het toen wel met ons eens dat dit laatste geen verdien ste was van eigen kracht. Hoe het ook zij. na de vorst periode greep men terug naar practisch dezelfde samenstelling als in het begin met het volgende aanivalsquintet: Jager, de Flart, Bos, Groot en Verell en nu na twee wedstrijden bleek dq.t we niet mis gezien hebben want beide wedstrijden werden even zoveel overwinningen.... ver diende overwinningen, waardoor de rood witten tot op de vijfde plaats zijn gestegen! Snel succes Wat nu de strijd van gisteren West-Frisia heeft zich tegen Z.V.V. volledig hersteld van de inzin king, waarin het de laatste twee wedstrijden was gekomen, waar schijnlijk als gevolg van de lange winterperiode en de onvoldoende trainingsmogelijkheden. Het werd 31 en eigenlijk was dit maar een flauwe afspiegeling van de kracht der rood-gelen, die vooral in het eerste halfuur van de wedstrijd Z.V.V. volkomen overrompel den. Het ging echter zo gemakkelijk, dat men vergat te doelpunten, en hierdoor heeft Z.V.V. steeds gevochten voor zijn kansen. Toen B. Ooteman vier minuten voor tijd de stand op 31 bracht was liet met de Zaankanters gedaan en nog voor het eindsignaal van scheidsrechter Steyn hadden reeds velen van de 3 a 4000 toe schouwers het terrein verlaten. Z.V.V. startte op het droge, maar niettemin zware veld met de wind in de rug en reeds direct maakte Anderiesen en de zijnen het de West-Frisia defensie zeer lastig. Dit duurde echter maar kort, want gesteund door de W.F.-halflinie met Posthumius en C. Visser in uitstekende vorm kwam de voorhoede in actie en deze eerste de beste aanval was al raak ook. Uit een verre ingooi van Visser pikte Dangermond de bal op, passeerde back v. d. Zeijs en schoot schuin voor doel keihard in" de hoek, 0-1. Dit betekende voor de rood gelen een morele steun en keer op keer sneed men met vlotte combinaties door de zwakke Z.V.V.-verdediging. Vooral de kleine Bruinis had er zin aan. en minstens vier van zijn scherpe passes hadden door Simons c.s. in doelpunten kunnen worden omgezet. Helaas ondanks het voortreffelijk spel vergat men te schi'eten of schoot men hoog over en naast. Toen W.F. het blijkbaar niet kon, probeerde Z.V.V. het. Eerst was het Anderiesen die van dichtbij angstig over de lat knal de en even later Penning die de bal van de achterover koppende Langedijk kreeg, maar ook te hoog richtte. Gelijk ging de wed strijd nu op en neer, met West- Frisia technisch beter en ook veel gevaarlijker voor doel. Voor al Dangermond, die door zijn bei de watervlugge buitenspelers goed bediend werd, schoot er lustig op los, maar keeper de Boer verrichte goed werk. Uit een voorzet van Simons knalde Dangermond ineens in, maar scheidsrechter Steyn keurde het doelpunt af, wegens buitenspel. Z.V.V. putte er moed uit het geen resulteerde in snelle aan vallen waaruit de Vries met een diagonaal schot doelman Ubels het nakijken gaf, 11. In de zelfde minuut kwam W.F. echter weer voor te staan. Bruinis werd getackeld en de vrije trap van Dangermond werkte Simons in een duel met de doelman over de lijn, I2. Nadat de Vries aan de andere zijde opviel met een hard schot tegen de paal was het andermaal Dangermond. die uit een passé van Simons doelpuntte, maar weer was scheidsrechter Steyn niet te vermurwen. Stelling was hinderlijk geweest voor de doel man luidde het commentaar. Direct na de hervatting maak te Z.V.V. gelijk door Anderiesen, tenminste dat dacht men. maar weer annuleerde Steyn het doel punt wegens buitenspel. Zo mooi de eerste helft was, zo wei nig boeiend werd de tweede. Bei de ploegen geraakten vermoeid, het tempo lag aanmerkelijk lager. Z.V.V. vocht voor wat het waard was en meermalen werd er door West-Frisia paniek-voetbal ge speeld. waarbij het door het oog van de bekende naald glipte. Ubels wist door snel reageren veel onheil te voorkomen, terwijl daarnaast ook Langedijk en Bak ker goed werk verrichtten. Na vele mislukte kansen bracht Ooteman 4 minuten voor tijd de stand op 3—1 toen hij in een snelle ren de gehele Z.V.V.-ach- terhoede passeerde en juist op tijd voor de inlopende doelman de bal in de hoek schoot. West- Frisia won verdiend, maar erg gemakkelijk was Z.V.V. niet te overwinnen. betrof. Hollandia koos met de wind in de rug te starten. Het veld was verre van ideaal. Eigenaardig was dat de bezoe kers eerder aan de terreinom standigheden waren gewend dan de gastheren en zo gebeurde het dat Hollandia het spel in handen nam en met gevaarlijke aanvallen het doel van Altena bestookte en toen Groot de bal eens keurig aan Verell gaf, knalde deze zo hard in dat de bal via de handen van Altena in doel schoof (01). Hollandia bleef het beste van het spel behouden. Wel deden de gastheren alle moeite het spel te verplaatsen en slaagden zij er in derdaad in gevaarlijke aanvallen te lanceren maar voor doel waren zij de kluts kwijt. Hollandia speelde productiever en toen Bos eens was doorgebroken hielden de withemden hem vast. De straf schop werd feilloos door Groot benut (02). Vijf minuten later was het al 03 toen Bos een bal van Jager kreeg aangegeven, beide backs omspeelde en toen Altena geen kans gaf. De gang zat er nu geducht in en we zagen direct na de aftrap De Flart een poging wagen, doch de Paal voor kwam erger. Strafschop gemist Na de rust waren de 'bordjes verhangen. Spoedig kreeg Zee burgia een fraaie kans, toen De Bakker kwam te vallen en hij de bal even met de handen vast hield: strafschop. Keihard en hoog werd het leer echter naar van der Kooy geschoten. De vuist van de Hollandia-doelman deed de bal over de lat verdwij nen. Zeeburgia hield aan en wist uit een vrije schop via het hoofd van de linksbinnen de achter stand tot 31 te verkleinen. De withemden bleven domine ren maar hun spel was en bleef te kort en al hun aanvallen lie pen hierdoor op niets uit. De uit vallen van Hollandia bleken niet ongevaarlijk, eenmaal schoot Bos tegen de staander doch even later zou hij het beter doen. Met de rug naar het vijandelijk doel volgde onverwacht een stevige omhaal die de Zeeburgia-doelman totaal verraste (14). Op overtuigende wijze wist een enthousiast spelend Vios zijn overwicht in de tweede helft in een verdiende overwinning om te zetten. Voor de rust ging de strijd ge lijk op, door het harde spel wat door de arbiter in goede banen werd geleid, bracht men de span ning er dadelijk in. Er was geen sprake van enig overwicht. Toch werd het benauwd voor de Vios- veste, bij een prima opgezette aanval van NW. Kater wist een harde schuiver te lossen, waarbij de Vios-keper de bal niet klem- vast kon krijgen, maar toch nog op de doellijn wist te grijpen. De arbiter kende een doelpunt toe. De Vios-keper hield de bal echter op dezelfde plaats vast, waarna de scheidsrechter zijn beslissing herriep. Na de hervatting wist Vios door het tempo op te voeren de Nie dorp verdediging dikwijls in pa niek te brengen. Reeds na vijf minuten kreeg men een prachtige aanval waarbij de Vios-b'innen- speler gemangeld werd doch de bal kwam voor de voeten van de schietgraage Koot die de toe schietende doelman Druif geen schijn van kans gaf 01. Na 15 minuten moest Druif voor de tweede maal zwichten voor een scherp schot van de Vios-links- buiten 0—2. NW werd finaal overspeeld maar door het onbe suisd schieten werden de goede kansen onbenut gelaten of paal en lat versperden de weg. Even leef de de NW-aanhang op toen de NW-midvoor vrij voor doel kwam maar niets anders wist te preste ren dan naast te schieten. Acht minuten voor het einde werd een Vios-aanval door de linksbinnen op keurige wijze met een harde kopbal afgewerkt, waarbij Druif het nakijken had 03. SPORTKEURING VOOR ELFSTEDENRIJDERS ASSEN, 21 Maart In een vergadering van de afdeling Gro ningen, Friesland en Drenthe van de Federatie van Bureaux voor Medische Sportkeuring in Nederland werd besloten op de federatieyerigadering, die op 12 Juni te Utrecht wordt gehouden, voor te stellen stappen te onder nemen teneinde een verplichte sportkeuring voor de deelnemers aan de Elfstedeniwedstrijd inge steld te krijgen. Ook voor de deelnemers-aan de toertocht, die een bepaalde leeftijd hebben be reikt, men sprak van 35 of 40 jaar, 'is een verplichte keuring wenselijk, aldus de vergadering. Ook in de tweede wedstrijd na de vorstperiode is het H.R.C. tegen V.V.A. niet gelukt te scoren, hoewel, evenals in de wedstrijd tegen H.F.C., de Racing-voorwaartsen verschillende goede kansen hebben gehad. Alleen het gebrek aan productiviteit is de oorzaak dat deze wedstrijd eindigde in een bril, daar ook de rood-zwarte-voorhoede niet bjj machte was de nul van het scoringsbord te veranderen. De wedstrijd tegen V.V.A. is er een geworden welke maar zo spoedig 'mogelijk moet worden vergeten. Was de strijd aan de ene kant zeer slecht, aan de andere kant droeg hij ook een onsportief karakter. Tot vijfmaal toe zag de oud-eersteklas scheidsrechter Florin zich genoodzaakt een officiële waarschuwing te geven. Het begon reeds nadat er zeven dent niet vriendelijker op. Vele minuten waren gespeeld, toen rechtsbinnen Wolf opzettelijk na trapte. De V.V.A.-er9 waren het met de beslissingen van de scheidsrechter altijd niet eens, waarvan zij dan ook blijk gaven. Dit kwam hen duur te staan, want toen stopperspil Van der Valk P. de Vries een beetje fors aan viel maakte de heer Florin zijn enige fout door de Racers een strafschop te laten nemen. Bakker schoot deze elf-meter- schop hard in, doch doelman Tusschede keerde de bal prach tig. Wel liet hij het leder glippen, doch hij herstelde zich schitterend door het schot van de toeschieten de Bakker opnieuw te keren. Het spel werd er na dit inci- malen moest scheidsrechter Florin, die wel een zeer moeilijke taak had, alle tact gebruiken om de wedstrijd te laten eindigen met evenveel spelers als was begon nen. Het is hem gelukt. Dat hier door sommige spelers dachten dat zij enkele stunts konden uithalen welke feitelijk niet op een sport veld thuishoren, was te meer te betreuren. De wedstrijd begon echter aardig. Gedurende de eerste vijf minuten werden er behoor lijke aanvallen opgebouwd. Aan beide zijden zagen wij diverse aanvallers dichtbij de doelman komen, doch even zo vele malen wisten zij hiervan geen gebruik te maken. Den Os, die het op de rechter vleugel niet verder kon brengen Een dapper strijdend Helder-team is op Birkhoven tegen H.V.C. eervol ten onder gegaan in het laatste gedeelte van de tweede helft. Voordien hadden de Amersfoortse rood-witten geen kans gezien om de uitstekende Helderverdediging uit haar verband te spelen. Het pleit niet voor de Amersfoortse aanval, dat tenslotte midhalf v. d. Biezenbos het reeds in de lucht hangende gelijke spel met een treffer in de 33ste minuut afwendde. Het was jammer dat de Hel- der-ploeg zo gehavend aan de start moest verschijnen. Van der Neut kon niet van de partij zijn en v.d. Meulen, die elders van daan moest komen versoheen niet op hetappèl, zodat Helder na eerst een kwartier met tien man 10 man te hebben gespeeld, tenslotte nog een invaller moest laten aantreden. Deze, en dat mag men hem niet tot euvel meekomen, waardoor de Heider- aanval aanzienlijk verzwakt was, mede door het zwakke spel van Jullens, die ook in het tweede klasse voetbal allerminst thuis hoort. Pulhl stond ditmaal op de spilplaats en heeft met zijn me deverdedigers, waarbij vooral Veenendaal en Boekei schitter den, uitstekend werk geleverd. Joop Heyster was ditmaal als kanthalf en binnenspeler meer in zijn element dan de week te voren, terwijl ook Mos nu zeer verdienstelijk werk afleverde. Voor circa 7000 toeschouwers startte Helder met tien man en hoe vreemd het ook moge kiin- duiden. kon' 'in dit milieu niet 'ken, de withemden namen al di rect een klein veldoverwicht, dat reeds spoedig resulteerde tot de eerste 'kans voor Lamoree uit 'n voorzet van van Beekhoven. Doelman Brits moest zioh lang uit voor de voeten van de Hel der speler werpen om erger te voorkomen. In het Helder-gebied kreeg linksbuiten Houtveen uit een pass van van Eeden een goe de gelegenheid om de score te openen maar het schot verdween over de lat. even later gervolgd door een irizet van rechtsbuiten Nederhand, die uitstekend door Boelkei werd gestopt. Korte tijd later kreeg Lamoree weer een scoringsgelegenbeid via Bionda, en weer moest Brits zich hoek- waarits bflgeven om erger te voorkomen. Ware rots Onmiddellijk na de nlst ont kwam het HVC-doel ternauwer nood aan een doorboring na een blitz-aanval van Helder. Brits was echter oip zijn qui vive. Hierna begon HVC langzamer hand een veldoverwicht te ne men, wat allereerst resulteerde in een schitterende inzet van Sleeking uit een pass van links half de Gans, maar even schitte rend ging Boekei naar de be dreigde hoek en voorkwam erger De aanvallen rolden steeds op de Helder-verdediging aan, die ech ter als een ware rots trots over eind bleef tot grote wanhoop van al wat HVC was. De Helder-verdediging bleef met koel overleg de talrijke HVC- aanvallen het hoofd bieden tot 12 minuten voor het einde. Een hoekschop van Nederhand belandde voor de voeten van Biezenbos (een bewijs hoe ge vaarloos Jullens wel was) en met een korte droge knal was de in zijn uitzicht belemmerde Boe- kei geslagen (10). Twee minu ten later weifelde Himpers een moment met ingrijpen tegenover middenvoor Vreekamp die van de gelegenheid gebruik maakte om Boekel andermaal te passe ren (20). Hierna wist Helder zich nog wel wat aan de HVC-druk te ontworstelen maar doelpunten vloeiden hier niet uit voort, want daarvoor was het aanvalsspel te zwak en te doorzichtig van op zet. De scheidsrechter, de heer Satter, leidde zeer verdienstelijk. Prins Bira krijgt een Maserati De regering van Thailand heeft besloten een som van 350.000 baths ongeveer 65.000 gulden ter beschikking te stellen voor de aankoop van een „maserati". Deze zal dan worden aangeboden aan prins Bira, de bekende Thai- landse autocoureur, die tot nu toe alleen maar met Franse race auto's uitkwam. dan enkele vrije schoppen tegen zich, kreeg hiervan wel de mooi ste toen hij op nog geen vijf me ter afstand in geheel vrije positie de bal kreeg toegespeeld. Zijn schot ging onbeheerst ver naast. Bij VVA werden de meeste aan vallen over rechts opgebouwd, waar rechtsbuiten Rozenboom echter niet veel keren langs de zeer goed spelende Kramer wist te komen. Aan de andere kant ging het beter waar rechtsachter Bot enkele malen door de blik semsnelle Killert voorbij werd gesneld. Tot de rust bleven de Racers sterker doch verder dan een ge weldig schot van Van Knijff, die als middenvoor soms aardig werk liet zien, tegen de lat kwamen de Racers niet. Gedurende de rust had deze middenvoor die twee minuten voor de thee met zijn hoofd in aanraking was gekomen met het terrein, zich laten ver vangen door Koster, wat aan de toch al niet erg handige voorhoe de geen goed deed. De eerste vijf minuten ken merkten zich door drie vrije schoppen in het voordeel van de bezoekers, welke door beide halves Bokhoven en Klockenbrink mag nifiek voor doel werden geplaatst. Zonder resultaat echter. Evenals de Racers wisten de rood-zwarten ook van de gemakkelijkste kansen geen gebruik te maken. In deze periode viel het goede werk van de Racing-rechtsbinnen De Jager op. Met vlijmscherpe passes sneed de bal herhaaldelijk door de VVA-achterhoede. Geen der HRC-voorwaartsen wist hier van te profiteren. Jammer was het, dat deze speler weinig steun had aan zijn rechtsbuiten waar door hij tezamen met Nieuwstad voor een bijna onmogelijke taak stond het middenveld op te vul len. Een kwartier voor het einde moest ook Koster zich laten ver vangen toen hij bij een aanval door de lucht het gevaar opzocht en mede hierdoor een vrij ern stige blessure boven het oog op liep. HRC had er beter aan ge daan deze speler in dergelijke wedstrijden niet op te stéllen. Maas-Holboom die 's morgens reeds een wedstrijd als midden voor had gespeeld, kwam nu het elftal completeren. Dat hij het op deze ongeluksplaats kalmpies aandeed is te begrijpen. VTA kwam tegen het einde nog ge vaarlijk opzetten. Gesteund door de wind bevond de bal zich steeds op de HRC-helft. Het achtertrio wist echter niet van wijken, zo dat deze wedstrijd in een punt loos gelijk spel eindigde, hetgeen de verhoudingen in het veld vrij goed weergaf. Derde partij Botwinnik Smyslov remise Na een grondige bestudering van de stand van de afgebroken derde partij hebben Botwinnik en Smyslov tot remise besloten zon der verder te spelen. De analyse had aangetoond dat er noch voor wit noch voor zwart winstkansen bestonden. Na drie partijen leidt Botwin nik met 2% tegen punt. De vierde partij zal op 23 Maart worden gespeeld. Botwinnik heeft dan de witte stukken. De grote winnaai ongetwijfeld WGV concurrenten veri met ODIZ, maar landia. In IC sc Zwaagdijk zich ee Friezen met een konden we Zeem Ëgmondia heeft aangetrokken var omgeving, waarin aangetreden tegen rent ODIZ. Deze hadden geen sle voor inwendige kunnen uitzoeken, deze belangrijke waren dan ook k Ëgmondia, dat nu zaak krijgt te ma landia. Deze Zaa over Zeevogels b dat met kennelijk onderaanstaande E nen van RCZ. De; de blauwhemden z heid in nog meer 1 verlies tegen Zaar is namelijk ook maal veilig. Alkn vogels Z kunnen dreigd worden. Hi lemaal vanaf, of 1 de Bergenaren bl: ken. Ëgmondia Zaanlandia Uitgeest ODIZ Zaanse Boys RCZ Meervogels Z. Berdos Alkmaar Zeevogels Bergen 17 16 15 14 15 14 17 16 15 15 14 R Flevo, SEW en I gisteren in 1B op gebleven. RKEDO Valken over de sc te onverbiddelijk uitputtingsstrijd, d nieuw hoogtepunt GeorgeFlevo. F1 maal geen moeite St.; George won van KGB, dat uit vege lijf probeert SEW zegevierde m bij het gevaarlijke nederlaag, die RKE leed, bracht deze 1 geheel in veilighe volgde dit goede een 31 overwini karspel. De strijd plaats tussen Berk duurt onverminder f. In IA is Haarlen dammers in de v vogels niet verd gelijke spel was ren zijn vrijwel veel moeite met de leiding, maar kwartier na de Haarlemse doelp een 22 gelijk s regionen verandi parkersHeracle den. Alleen Z\\ Zwollenaren ver! warden speelde afdeling) tegen I In 1B zorgde Vit 10 te kloppen Arnhemmers red D.O.S. kon wat beien en de Ut wijekers werden de ranglijst ver£ niet ten gunste, a werden de Sneki kwam er door d staan en hetzelf< dienstelijk met 1- 't Gooi met 31. en Hanskamp. Ii sprong tot 30 Ook Enschede ve Wit wist in deze vieren. Eerste klasse 1 AJax Haarlem NEC DWS Wageningen Stormvogels Elinkwijk Ensch. Boys Leeuwarden Heracles Be Quick Zw. Boys Oosterp RCH 18 17 17 17 18 18 17 18 17 18 17 17 17 18 Eerste klasse C PSV 18 VVV 18 Emma 18 SW 18 Sparta 18 Bleijerheide 18 BW Sittardia NAC Xerxes Brabantia WH '16 Longa HBS 18 18 18 18 18 17 17 18

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 4