Always Forward versloeg HSV in harde strijd Oper trok Zouaven had moeite met MFC dan verwacht Half uur voor einde nog 2-0 voor Door 3-0 zege op PVWA werd Dinduakampioen St. George won van KGB kort voor tijd West-Friezen speelde met 10 man verloren wedstrijd Favor Maandag 22 Maarf 1954 Op de keper h^sehouivd Een doelpunt beslissend Incident bij eindsignaal Op goede behangsels staat G B ,u«mw\u\\\\\\\\\\\\\\\\\\\v Ver in tweede helft viel de beslissing Liinnieii-RK AFC 22 ST. VICTOR VERSLOEG' SIJBEKARSPEL TREFFENDE HULDIGING BIJ WEST-FRISIA D.T.S. had genoeg aan een goal Ook Vrone te sterk voor Randers Snelle voorsprong deed SVW winnen Zwaagdijk-Westfriezen 31 KSV maakte geen fout tegen Cocksdorp Zege Texelse Boys kwam in gevaar VZV bleef op eigen veld ongeslagen BERDOS SPEELDE NIET GELUKKIG Eigen inzet was K.B. noodlottig Petten mocht tevreden zijn Fuiïina 6 De wedstrijd tussen Always Forward en HSV is een beetje onvriendelijk geëindigd. Dat is jammer, heel jammer zelfs, want de belangen van de clubs worden daarmee niet gediend. We zullen geen diep gaand onderzoek instellen naar de oorzaak. Er werd hard gespeeld, er was een trainer, die voortdurend on vriendelijke woorden bezigde tegen een grensrechter, er was vlak voor, of vlak na afloop een incident tussen een Alw. Forwardspeler en een HSV- speler. De doelman van HSV bemoeide zich daarmee, om dat de Heiloërspeler een broer van hem was, daarna liepen verschillende toeschouwers het veld op en vormden een kring om degenen, die in hef tige bewoordingen het ja- en neen betwistten en elkaar de schuld gaven. Daarna ebde goddank door het ingrijpen van verstandige bestuursleden de oploop weg van het terrein en het incident was gesloten. Dit is allemaal erg verve lend. Zowel voor HSV, als voor Alw. Forward. Nogmaals, we willen geen oordeel vellen. Waar twee kijven", hebben twee schuld. Maar we willen wel met nadruk wijzen op het feit, dat deze dingen geen re clame zijn voor de voetbal sport, laat staan voor de be trokken clubs. „Nooit meer doen", is het devies, dat we beide clubs willen meegeven. We hebben in de verschil lende verslagen van gisteren meer gelezen over onregel matigheden. Bij Alcmaria JOS was het ook niet bepaald verheffend. Bij CSVDEM idem klachten over ruw spel, bij ZwaagdijkWestfriezen waren de gemoederen ook al verhit. Dit alles moet de clubs toch tot nadenken stemmen. Nooit mag men zich laten gaan op een voetbalveld. De sportiviteit moet nummer één zijn. Een kampioenschap, behaald op een wijze, die niet door de beugel kan, is geen kampioenschap, dat is een praedicaat voor onkunde. Een degradatie, die men ontloopt op dezelfde manier, zal de club niet verheffen, integen deel. Dat alles zal men moeten overdenken, nu de beslissen de wedstrijden van dit seizoen voor de deur staan. Wat gis teren gebeurd is, zij een vin gerwijzing daarvoor. G. T. Ondanks de goede start van Always Forward en H.S.V. is het een wedstrijd geworden, die men maar spoedig moet vergeten. De partij stak wel zeer af ten opzichte van het schone voorjaarsweer. Er werd n.l. veel te hard gespeeld, hetgeen fraai spel in de weg stond. Moge lijk had een wat strakkere leiding de al te felle activiteit beide partijen tot bezinning kunnen brengen. Nu werd het werkelijk geen propaganda voor onze mooie voetbalsport. Zoals gezegd begon de strijd niet onaardig en toen na enige wederzijdse aanvallen Pieterse heel handig twee H.S.V.-verdedi- gers omspeelde en daarna de bal voor de voeten van Hart schoof, knalde de laatste de bal hard en zuiver langs Apeldoorn (1-0). Ook daarna had Forward het bes te van het spel, maar de Horine- zen hadden net even te veel tijd nodig om het beslissende schot te lossen. Uiteindelijk werkte H.S.V. zich los en toen was het de beurt van de Forward-defensie om te laten zien wat ze in haar mars had. Het ging haar niet slecht af. Ze kon echter niet verhinderen dat Koster eenmaal hard tegen de onderkant van de lat knalde. De bal sprong loodrecht naar bene den, doch voordat de H.S.V.-ers kans zagen om het zekere stootje te geven, was het Karei die de bal uit de doelmond trapte. Aan de andere kant schoot Hart laag in de hoek, doch vallend sloeg doelman Apeldoorn deze keurig' uit zijn doel. Open aanvallen Na de thee eenzelfde spelbeeld, doch nu was het H.S.V. dat de beste papieren had en Forward die door open aanvallen de HSV- defensie voor lastige problemen stelde. Zo was Eeken eens door- Advertentie) Vraagt de exclusieve monstercollectie 1954 De goede behanger heeft hem gebroken, recht ging het op Apel doorn aan,1 doch in plaats van zelf te schieten gaf hij de bal aan de meegekomen Biezen, die echter een minder goede schiet kans had en bovendien belem merd werd door de linksachter Apeldoorn. De kans ging dan ook verloren. Inmiddels kwamen er voor H.S.V. diverse kansen. Eenmaal schoot Kosters tegen de lat, een andermaal toen zelfs de Vries, die nu weer eens het Forward- doel verdedigde, was gepasseerd, werd de bal weer overgeschoten. Het spel werd steeds feller en harder met als gevolg tal van on gevalletjes. Met verre trappen bracht de Forward-defensie steeds weer de bal op de H.S.V.-helft, doch even hard werd er terug- geknald, want zowel bij Forward als H.S.V. werd er slecht ge plaatst. Toen de scheidsrechter 't verlossend eindsignaal gaf, was het nog steeds 10 voor de thuis club. Dit eindsignaal werd nog aan leiding tot een incident, want juist in dezelfde seconde knalde Hart de bal zo hard tegen T. Apeldoorn aan dat deze van het veld gedragen moest worden. De H.S.V.-ers namen dit incident zeer ernstig op. Toen de Zouaven-ploeg de eer ste speelhelft met een 10 voor sprong afsloot, waren we er nog niet direct van overtuigd, dat er een Zouaven zege in verschiet lag. De tweede helft was al een half uur oud, toen Zouaven MFC op de knieën dwong. Koomen zette voor de zoveelste maal schitterend t'oor en Fr. Vriend knalde ineens hard in. dat was 20. In de zelfde minuut maakte K. Vriend er met een onverwacht schot 30 van. Al direct na de aftrap moest er worden gestopt voor de Zou aven middenvoor. In een botsing liep Vriend een bloedneus op. Na dit oponthoud was het Scheer die hoog over schoot. Een vrije trap van K. Kok werd door Schotarius goed gestopt. Maar de roodbroaken kwamen terug. Het was vooral Vlaming die de bal steeds goed wist op te brengen, een hoge voorzet van Koomen werd door Vriend net over de lat getrapt. Aan de andere kant wist eenmaal Hofman goed door te breken, maar van Diepen pikte de bal van zijn schoen af, en het gevaar was geweken. Ook op een schot van Lak rea geerde de Zouaven doelman goed. Trouwens zijn collega aan de an dere kant weerde zich ook ge- Een grooi gejuich steeg op bij de AFC-spelers, toen de handige Kooge enkele minuten voor het einde, zich met drie, vier stappen van de Limmer verdediging los maakte, van dichtljij keeper Haanraads glansrijk passeerde en hiermede een gelijkspel uit het vuur sleepte. Een gelijk spel dat de Atkmaarders overigens wet verdienden, maar niet gedroomd hadden te bereiken, aangezien zij een half uur voor het einde nog met 20 achterstonden. De eerste aanval die voor Lim men was bracht al direct de spanning er in. een spanning die de gehele wedstrijd bleef bestaan en een sfeer bracht als bij een derby. De eerste aanval van de gasten was direct al zeer gevaar lijk. Haanraads weid ver uit zijn doel gelokt, maar de verdediging wist de bal nog weg te werken. Al spoedig bleek, dat de gasten qua techniek de meerdere waren, maar Limmen stelde hier een flinke dosis enthousiasme tegen over, terwijl de meest fantasie rijke spelers Kooge en ten Have, resp. door Weijers en Groot in bedwang gehouden werden en het duel Grootten Have was wel eens aan de harde kant, zo dat de uitstekend leidende scheidsrechter terecht enkele waarschuwingen gaf. De aanvallen van Limmen, af en toe fris en open van opzet, ga ven de Alkmaarse verdediging met een uitstekende Popma in doel, handen vol werk. Toch moest Popma zwichten toen de benjamin van de thuisclub J. v.d. Molen me' een flitsende hoofd beweging de bal uit een voorzet van de naar voren gekomen Groot in het doel deponeerde, 10. Het initiatief was in han den van de thuisclub en alhoe wel Hoebe en Dorresteijn mees ter van het terrein wisten te blijven, moest Popma 'och al zijn kunnen tonen. De rust ging in met de stand 10. Na de tihee zat er voor AFC nog alles in. Het tempo werd op gevoerd, en Limmen werd in de verdediging gedrongen. Kooge en Ten Have wisten zich echter los te werken, wat binnen 10 minu ten resulteerde in een formida bele kogel van Kooge, welke ra kelings over de lat suisde, ter wijl Ten Have een mooie kans naast schoot. Toen kwamen de gastheren fel in de aanval en 'n voorzet van v.d. Molen werkte de Lange maar half weg. Bak ker wist zich meester te maken van de bal, loste snel een uitste kend schot en de verbouwereer de Popma moest voor de tweede maal vissen, 2—0; AFC was even ontmoedigd en af en toe vertoon de hun spel een zekere matheid. Toch blijven zij het initiatief behouden, maar de verdediging van Limmen, goed bijgestaan door de kanfhafis liet alsnog geen doelpunten toe. Toen Ten Have echter in het doelgebied ten val kwam en AFC hiervoor een penalty kreeg toegewezen, herleefde de hoop bij de Aik- maarders. Jo Tijm plaatste zich achter de bal, maar keeper Haan raads retourneerde het harde schot. Tijm vin,g de bal op en verkleinde de achterstand 21. AFC bleef vol houden. De laat* ste 5 minuten ging het hele elf tal praktisch tot de aanval over, waaruit door Kooge het hierbo ven reeds omschreven doelpunt werd gescoord. Een groot aantal bezoekers woonde deze spannen de wedstrijd bij. St. Victor slaagde er gisteren in Sijbekarspel met een 31 ne derlaag naar huis te sturen. Alle doelpunten van St. Viotor wer den door P. Bos in de eerste helft gemaakt uit mooie aanvallen. Sijbekarspel leverde wel goed partij, maar zijn voorhoede was niet bii machte het St. Victor yastig te maken. Eerst na de rust kwam het verdiende succes, toen de bezoekers de eer redden. WeL iswaar zetten zij alle zeilen bij om nog meer dan een doelpunt te scoren, maar de thuisclub gaf geen kansen meer weg en gelei delijk aan ging de wedstrijd als de bekende nachtkaars uit. Reeds voor het eindsignaal van scheidsrechter Hartland was, men reeds zeker van het kampioen schap van Dindua. Toen het eind signaal van de wedstrnd tegen PVW.A. weerklonk, bestormden dé supporters hun spelers, die toen reeds door hun sportieve tegenstanders waren gecompli- mer.-eerd. Dindua is na een prachtig seizoen kampioen ge- worden van de 4de klasse KNVB afd. Zaterdagmiddag-voetbal, en met de kampioen van de andere vierde-klasse afdeling gaat Din dua strijden voor een plaats in de derde klasse, de hoogste afde ling van het Zaterdagmiddagvoet bal. Toch heeft Dindua de punten niet cadeau gekregen. P.V.W.A. onwikkelde zich als een sterke tegenstander technisch goed on derlegd, maar met een voorhoede die niet op toeren kon komen tegen de sterke Dindua verdedi ging, waarin spil Landman de centrale figuur was. Na 27 mi nuten gelukte het Dindua zijn overwicht in een doelpunt uit te drukken. Het was G. Petersen die een fraaie voorzet lanceerde, waaruit J. v. Veen onhoudbaar inkopte. 10. In de tweede helft begon Dindua weer sterk aanval lend hetgeen rsulteerde in hefti ge doelworstelingen, waaruit A. Nauta via een back wist te doel punten. 20. Het antwoord van P.V.W.A. was zeer hevig, maar toen ook ontpopte doelman Kees man zich als een betrouwbaar doelwachter, door een snel reac tievermogen. Langzaamaan heroverde Dindua het verloren terrein. Een ver schot vanaf de vleugel door J. v. Veen werd het derde doelpunt, want de bal draaide precies in de bovenhoek, waar deP.V.W.A.- doelman niet bij kon (30). De huldiging In het gastvrije clublokaal van West-Frisia werd het eerste elf tal hierna gefeliciteerd door een lange rij van Dinduanen. suppor ters en belangstellenden. Voor zitter J. Boogaard stelde daarbp het eerste elftal tot voorbeeld van anderen, want van meet af aan hebben de jongens veel ont beerd en opgeofferd om dit re sultaat te kunnen bereiken. Een hechte vriendschapsband was er gevormd, en spr. hoopte dat deze band mocht blijven bestaan, ook al zou men de derde klasse niet bereiken. Aanvoerder Nauta kreeg bloemen en dankte op zijn beurt de voorzitter voor zijn gast vrijheid, waardoor deze vriend schapsband kon worden verkre gen. Verder voerden nog het woord de heer W. Zwier namens de supporters, de heer Hartland namens de scheidsrechters, de heer K. Ruiter als oud E.G.-lid en de heer K. Y. Joustra. voor zitter van West-Frisia. Laatstge noemde had veel waardering voor de wijze, waarop dit kampioen schap werd behaald. Een slecht terrein, gebrekkige accommodatie geen douches, geen tribunes, ja zelfs de buskosten naar de uit wedstrijden moesten door de spe lers zelf worden betaald. Dat is de ware clubliefde, die geen be roepsvoetbal verlangt en die ten nauwste beantwoordt aan het doel. nl. de opvogding van de jeugd te bevorderen. Aanvoerder A. Nauta dankte in hartelijke bewoordingen en hoopte dat na Dindua ook West- Frisia kampioen zal worden en dat beide dit jaar een klasse ho ger mogen komen. Hierna bracht het Harmonie-orkest ..Patrimo nium" een serenade, en bood de voorzitter van P.V.W.A. bloemen aan. ducht. Vooral een ver schot van Smit werd goed gestopt. Na een gemiste kans voor de Medemblikkers werkte Zouaven een van zijn veelvuldig» aanval len voorbeeldig af. Er moest ech ter een vrije trap van Pannekeet aan te pas komen. Prachtig werd het leder voor doel geplaatst, en al vallende wist K. Vriend schit terend in te koppen (10). In de tweede helft voltrok zich over MFC het vonnis. Het zou echter nog een half uur duren, een half uur waarin de Zouaven voorhoede diverse goede kansen miste, en bij de goed afgewerkte aanvallen stond doelman Schota rius steeds goed op zijn plaats. Maar een doelpunt hing in de lucht en het werd geboren toen Koomen een afgemeten voorzet lanceerde, een tikje van Klaas naar St. Vriend, die er toen wel raad mee wist, en met een droog schot de stand op 20 bracht. Di rect hierop maakte K. Vriend aan alle onzekerheid een einde, toen hij een hoog schot inzond, wat de MFC doelman totaal ver raste. 30. De thuisclub bleef het beste van het spel behouden, maar toch zag in de allerlaatste minuut Hofman nog kans om met een onverwacht schot v. Diepen te passeren, overigens wel verdiend (31). Ofschoon de score wel aan de zeer lage kant bleef, heeft het in de wedstrijd DTSWatervo gels niet aan spanning ontbroken. De Torren, die deze competitie nogal experimenteerden, eerst met een verjongd elftal en daar na de oude spelers maar weer van stal haalden, schenen vast besloten nu eens wat achterstand in te lopen. Het' is hun echter niet gelukt. Vanaf de aftrap zaten de Hel- dersen geweldig op de bal, maar de thuisclub beet even hard te rug Na een half uur met gelijke kansen over en weer wist DTS de leiding te veroveren door van Dort, die een trekibal van de Waard onhoudbaar in de roos joeg (10) De Torren lieten zich door deze achterstand in het ge heel niet ontmoedigen en vochten door. Maar DTS is in eigen huis nu ook niet direct een zacht ge kookt eitje en diende volledig van repliek. Hierdoor ontstond een vinnige wedstrijd, waarbij het aan spanning niet ontbrak. Alleen de doelpunten bleven uit. Hoe men het ook aan 'beide kan ten probeerde, steeds was daar weer een verdediging die tijdig wist in te grijpen en te retour neren. Het laatste kwartier scheen de thuisclub vergeten te zijn dat aanval de beste verdedi ging is, want geleidelijk betrok zij meer spelers in de defensie, met gevolg dat zij spoedig met de rug tegen de muur vocht. Met man en macht verdedigende wist zij toch de schrale voorsprong ge. stand te doen en de Torren met lege handen huiswaarts te zen den. De strijd in het Ooyevaarsnest was geen schaduw meer van voorheen. Het spelpeil is danig gezakt en het wordt voor de meest verstokte Randers suppor ter moeilijk zijn chauvinisme te blijven behouden. Het eerste half uur weerstond R de Vrone aanvallen noc, maar toen was het D. Bobeldi.jk. die uit een voorzet van links de score opende. 01. J. Heesbeen was Vr. behulpzaam door vlak voor rust de bal in eigen doel te plaatsen 02. Ongeveer 10 minuten na half time was het J. Bobeldi.jk die de maker van het derde doelpunt werd 03. D. Zeegers als links binnen fungerend, verschalkte de R. achterhoede en vergrootte de voorsprong tot 04. Randers kon geen vat krijgen op het spel en de Vrone doelwachter kon het rustip aan blijven doen. Vrone verhoogde de score via J. Bobel di.jk 05. De spanning, die al niet groot was, is toen geheel verdwenen. Toen Brammers (r.- buiten) zijn kans schoon zag, werd hij de maker van het 6e doelpunt met 06. Koedijk speelde met tien man Het is toch wel treurig, dat een eerste elftal van een club, die uitkomt in de tweede klasse van de afdeling Noordholland met tien man in het veld ver schijnt. Dit zagen we gisteren gebeuren tijdens de wedstrijd SVWKoedijk, waarbij de geel zwarte gasten niet meer dan tien mensen in het veld konden bren gen. Dat dit tiental desondanks de nederlaag tot 21 wist te be perken, is een compliment op zichzelf. Het voorspoedige begin voor SVW deed daar het zijne wel toe bij. De Heerhugowaar- ders waren in die eerste minuten overwegend in de meerderheid. Na vier maal zestig seconden knalde een SVW voorwaarts het 'bruine leder tegen de scheids rechter en vandaar in het Koe dijk-net. Even later ging B. Schouten aan de haal en passeer de de ver uitgelopen Koedijk- doelman met een welgericht schot (20). Koedijk trachtte daarna de ba kens wel te verzetten, maar na dat nog één van zijn spelers is uitgevallen, is het al SVW wat de klok slaat. Schoten van Schou ten en Boekei suizen op de doel mond van Koedijk aan, doch suc ces blijft verder uit. In de tweede helft hetzelfde beeld. Het Koedijk-doel wordt belegerd, doch er komen geen doelpunten. Een misverstand in de SVW-achterhoede is oorzaak, dat het Koedijk-negental zowaar de achterstand weet te verklei nen. Verder komen de gasten echter niet, al zaten de SVW-ers in angstige spanning, toen de Koedijk linksbinnen alleen voor de doelman verscheen. Deze kans werd gelukkig voor SVW niet benut. Een technisch beter spelend St. George heeft tegen de degrada- tiecandidaat KGB een flinke maar uiterst moeizame overwin ning bevochten. Een overwinning die pas enige minuten voor het einde een feit werd, toen debu tant Langedijk het beslissende doelpunt scoorde. St George 'trapte af en zette direct een mooie aanval op die echter op niets uitliep. KGB was ditmaal besloten de huid zo duur mogelijk te verkopen. Al was St. George in deze begin,-periode sterker toch was het KGB, dat de leiding nam. Bij een plotse linge uitval kwam de bal terecht bij linksbuiten Mathot die de bal hard op doel school, keeper Doo- deman kon de bal niet klemvust krijgen en de toegesnelde de Wit was er als de kippen bij om de bal in het doel te trappen, 0—1. Het zat St. George hierna niet mee. De druk op het KGB-doel werd steeds sterker maar doel punten bleven uit. Uit een snelle aanval van St. George kwam de bal bij van Leeuwen die doorgaf aan Doodeman, een hard schot volgde, maar keeper Swier stond op zijn plaats en stompte de bal het veld weer in, de terugsprin gende b-al kwam voor de voeten van Kunst die liggende de kans niet kon benutten. Hierna zag de scheidsrechter een handsg-eval in het. strafschop* gebied over het hoofd, wat nog tweemaal 'in deze wedstrijd ge beurde, waardoor drie penalties St. George werden onthouden. De Sp'ierdijtoers vochten echter on verdroten verder om ten koste van alles een doelpunt te maken. De achterhoede van de gasten dacht er echter anders over en retourneerde alle ballen met har de trappen uit het bedreigde ge bied. St. George hield echter stug vol en dit overwicht moest tot een doelpunt leiden. Lange dijk plaatste de bal naar Kunst Direct na de aftrap van de be langrijke wedstrijd tussen Zwaag dijk en West-Friezen kregen «re enige W.F.-aanvallen te zien, doch de zenuwen zaten de voor- waartsen van de geel-witten danig in de weg, zodat als enig resultaat een paar corners kon den worden genoteerd. Op een gegeven ogenblik kreeg Co Wiering een goede kans. De keeper van Zwaagdijk kon door tijdig uitlopen echter keurig red den. Even hierna volgde van de zelfde speler weer een hard Schot dat door de rechtsback der gastheren op de lijn uit het doel kon worden getrapt. W.F. bleef aanvallen, doch was niet door tastend genoeg om haar kansen in doelpunten om te zetten. We noteerden nog een mooie kans Na de misstap tegen DWOW heeft KSV het goede spoor weer gevonden. Het eerste half uur leek dat er tegen de Cocksdorp niet erg op, doch toen eenmaal het doel gevonden was, kwamen de goals met de regelmaat van een klok. KSV begon t'egen de wind, doch verder dan een vijftal hoekschop pen bracht de thuisclub het niet. Na een kwartier kwamen de Te xelaars, gesteund door de wind, verschillende malen gevaarlijk voor het KSV-doel, doch de doel man bleef meester van zijn ter rein. Na een half uur lanceert Loos een scherpe voorzet, die p. Bruyn prachtig afwerkt (10). Nu is het hek van de dam. De mannen van het Eiland hebben niet veel meer in de melk te brokkelen en heel KSV stond bij tijd en wijlen voor het Texelse doel. Het duurde tot in de tweede helft eer de score kon worden opgevoerd. Na twintig minuten 20, uit een corner van P. Bruyn scoort de hele voorhoede nummer drie en in de laatste minuten mag de scheidsrechter voor de vierde maal naar het midden wijzen. Een verdiende zege in een wedstrijd, die correct door de heer Beemster werd ge floten. Weliswaar kwamen de Texelse Boys na achttien weken zonder voetbal Zondag voor het eerst weer in het veld, maar zij had den nog niet veel aan hun tech niek ingeboet. De wedstrijd tegen Callantsoog was tenminste het aanzien ten volle waard. Dank zij het windvoordeel ble ven de Boys in het begin van de wedstrijd steeds in de aanval, het geen na 15 minuten in een doel punt van de voet van M. Boo gaard resulteerde. Callantsoog bleef echter terugbijten, waarbij vooral midvoor De Vries een ge vaar voor de Boys-achterhoede bleef. Na een doelworsteling kwam de stand dan ook op ge lijke voet Even later was de keeper der gasten reeds gepas seerd, maar een der backs sloeg de bal uit doel. De penalty werd door A. Boogaard benut, welke stand door M. Boogaart later tot 31 en 4I- werd verhoogd In de tweede helft ging de strijd geheel gelijk op. Er waren ver rassende aanvallen met goede pas ses, die echter voor het doel niet werden benut. Het laatste kwar tier was geheel voor Callantsoog en de druk op het Boys-doel werd zo sterk, dat de stand tot 42 werd teruggebracht. Met nog 3 minuten spelen werd dit 43, zo dat Callantsoog alles naar voren dirigeerde, om de gelijkmaker te forceren, hetgeen echter niet ge lukte. voor de rechtsbuiten, maar daar hij vlak voor doel vallend hands maakte, werd ook deze kans om zeep gebracht. Toen kreeg Schoutsen de bal fraai .toege speeld, maar zijn schot mislukte en ging rakelings over de lat. Het zat W.F. dus niet mee. Daar na volgde opeens een aanval van Zwaagdijk. een misverstand in de achterhoede der gasten werd door Kok afgestraft, 1—0. Kort hierna maakte de rechtsback van W.F zich aan een overtreding schuldig en de scheidsrechter stuurde hem buiten de lijnen. W.F. zag zich dus voor de taak gesteld de rest van de wedstrnd met 10 man uit te spelen, het- geen geen lichte opgave was. Bu een aanval van de W.F. die hier op volgde, bezondigde zich een speler van Z.V.V. door een te genstander in de rug te duwen en de arbiter gaf hiervoor een penalty, welke door Schoutsen onhoudbaar werd ingeschoten. 11. Even hierna floot de scheidsrechter voor de rust. Het Zag er toen voor W.F. nog niet zo ongunstig uit, daar zij met windvoordeel. na de rust het ge lijke spel zouden kunnen ver dedigen, zij het dan met 10 man. Na de rust zette Zwaagdijk alles op alles om een voorsprong te nemen, hetgeen voorlopig door de achterhoede der gasten kon worden voorkomen. Vooral het spel van de spil viel op. Bij een corner ontstond er een schermut seling voor het doel en tussen dverse benen door wist Dudink de bal in het doel te plaatsen, 2-1. Zwaagdijk bleef doorgaan. Het zat wel wat tegen, want di verse schoten hadden zeker beter diverse benen door wist Dudink de bal weer te bemachtigen en hij stelde met een hard schot de voorsprong veilig, 31. In deze periode bleek duidelijk dat W.F. door het gemis van een speler danig was gehandicapt. Bij een hunner sporadische aanvallen, die meestal door de achterhoede van Zwaagdijk kon worden gestuit, dachten we ze de achter stand nog te zien verkleinen, maar de bal. die de uitgelopen keeper reeds was gepasseerd, werd door de back uit het doel gewerkt. Ook het doel van W.F. ontkwam nog een keer aan een doorboring, daar bij een hard schot de bal tegen de onderkant van de lat belandde. Toen floot de scheidsrechter voor de laatste maal in deze rommelige wedstrijd en Zwaagdijk was weer 2 kost bare punten rijker en dichter bij het kampioenschap. In een spannende wedstrijd heeft Z.V.V. zijn thuis-record (ongeslagen op eigen terrein) tegen Oudesluis kunnen handha ven door een 20 zege. Held van de middag was de doelman van Oudesluis, die in grootse vorm was. Hoewel V.Z.V. aanvankelijk het beste van het spel had, bleek al spoedig, dat de aanvallen van de Oudesluizers veel gevaar met zich droegen. Bij een hard schot uit een vrije trap op het V.Z.V.-doel redde Veldman schitterend ten koste van een corner. Wat beide ploegen ook probeerden, er kwa men vooralsnog geen doelpunten. Met de wind als bondgenoot kwam V.Z.V. na de hervatting herhaaldelijk voor het Oudesluis- doel. maar de doelman van de gasten wist voorlopig niet van wijken. Vele harde scboten maak te hij keurig onschadelijk. Toch kon ook hij niet verhinderen, dat rechtsbuiten Ligthart V.Z.V. na 20 minuten "onhoudbaar aan de leiding hielp. V.Z.V. bleef ster ker, maar het duurde tot 20 minuten voor tijd alvorens Wijn- ker de meerderheid van V.Z.V. in een tweede doelpunt kon uit drukken. De scheidsrechter leid de de wedstrijd zeer goed. die de bal ineens doorgaf naar de actieve middenvoor Doode man die uit vrije positie onge hinderd kon doelpunteo, 11. Vlak hierna schoot Langedijk schitterend in de rechter boven hoek maar op even sublieme wijr ze wist doelman Swier de bal uit zijn doel te houden. Na rust kwam St. George over weldigend opzetten en maakte ihet de KGB-achterlhoede danig lastig, maar met kunst en vlieg werk' kon verder onheil worden voorkomen. Kunst kreeg de kans van de dag door vrij voor open doel toch nog te missen. Uit zeer moeilijke positie schoot Lange dijk juist. Om de druk op het KGB-doel te verminderen, wer den de 'ballen hard naar voren geknald, waaruit zeer snelle uit vallen ontstonden die echter op resolute wijize werden onder schept. Stopper Boots vuurde zijn mannen tot het uiterste aan. Uit legio aanvallen ontstonden verschillende mooie kansen die door onbesuisd schieten om zeep werden gebracht. Eindelijk, aCht minuten voor tijd, had St. George succes. Klaver zwenkte naar bui ten en plaatste de bal hoog voor doel, Langedijk bedacht zich ge^n moment en schoot onhoud baar in 21. Op een zeer slecht bespeelbaar terrein verloor Berdos van de Zaanse Boys in Zaandam met 41. Bij de aanvang van de wedstrijd wérd een minuut stilte in acht genomen in verband met het noodlottig overlijden van het lid Nico Glorie. Niettegenstaande hun harde werken hadden de Berdos-man- nen geen gelukkige dag, want wat er ook werd geprobeerd, het liep bijna steeds op niets uit. Spoedig wisten d'e Boyis de leiding te nemén. Na 20 minuten wisten zij nogmaals de Berdos-linie te doorboren, 20, terwijl in de laatste minuut voor de rust de stand op 30 weid gebracht. In de tweede helft nam Berdos het heft in handen en reeds na 2 minuten kiwam, door een hands bal van de Zaanse spil in het doelgebied, een penalty tot stand, die voor Berdos eindelijk succes bracht. Steeds was Berdos voor- hoede te vinden voor het doel der gastheren, maar hun achterhoede was niet meer te doorbreken, Ondanks deize druk wist de Zaan se voorhoede de bal over de hoof den van de Berdos-toacks te wer ken en had de midvoor van Zaan dam het niet moeilijk enkele mi nuten voor het einde het vierde doelpunt te scoren. Voor de rust werd er in de wedstrijd Kolping BoysSdhoorl (2—-3) niet gescoord, maar tien minuten na rust bracht Schoorl de stand op 01 door rechtshalf Mol. Vlak daarop Ikreeg Jong bloed van K.B. de 'kans de kee per van Schoorl met een kop stoot hei nakijken te geven. Met open spel trok K.B. nogmaals op de Schoorlse veste af. Linksbin nen P. Oud maakte er er uit een schermutseling 21 voor K.B. van. Het nu aantrekkelijke spel golfde heen en weer, Sdhoorl trok ten aanval het binnentrio verweerde zich prima tegen de hechte K.B. verdediging. De bal kwam bij rechtsbinnen Wildeboer teredht, die op dt linksbuiten- plaats was uitgeweken, met een onverwachts sdhot bracht 'hij de stand op 22. Vlak voor het ein de maakte de K.B. achterhoede een noodlottige fout de keeper miste en een toegesnelde K.B.- back trachtte de situatie te red* den, maar zijn schot trof eigen doel (23). Zo trad Schoorl als overwinnaar uit de strijd, af- schoon gelijke stand de sterkte der ploegen goed zou hebben uit gedrukt. Gelijk spel tegen Geel-Zwart In een fris en in hoog tempo gespeelde wedstrijd, hebben Pet ten en Geel Zwart de punten gedeeld. De bezoekers mogen hiermede ruim tevreden zijn. Petten startte tegen wind direct in zeer hoog tempo en de thuis club, gehandicapt door het niet meespelen van aanvoerder Hui- berts, moest alle zeilen bijzetten. Maar toen succes voor de door tastende Pettemers uitbleef, be gon de verjongde Geel Zwart- machine op volle toeren te draaien. Na vijftien minuten spe len zagen we de naar links ge zwenkte Broersen de bal scherp voor doel plaatsen, waar Hui- - berts jr. doelman Kooi het na kijken gaf (10). Petten maakte echter nog voor de rust op ver rassende wijze gelijk. Bij een aanval van rechts plaatste Moole- naar de bal gevaarlijk voor doel, waar de overigens uitstekende rechtsback Koopman de bal in eigen doel plaatste (11). Ook de tweede helft was het aankijken waard. Petten begon cpnieuw overweldigend en for ceerde direct drie corners in suc cessie, die echter door goed in grijpen van v. d. Wey op niets uitliepen. Toen ieder dacht, dat de thuisclub door dit moordend offensief onder de voet zou wor den gelopen, tikte de goed door gelopen Broersen de bal, die Huiberts jr. hem listig had toe gespeeld, langs Kooi (21). Pet ten bleef aanvallen en had zo waar succes toen bij een lichte inzinking .van de Geel Zwart- achterhoede midvoor De Graaf met een harde kogel van zeker vijf en twintig meter afstand v. d. Wey volkomen verraste (22). Hierbij bleef het. 1LKMAAR •iet sportpark d klein incident, door de heer v. de baan opzicht aanreed. Het ongei medisch onderzoek Begonnen werd -lingsprijs. De Alk F. J. Arzbaeh was "a/voriet vertrekker derdaad lange tijd den, imaar door slee achteren, werd ronde uitgeschakeld die regelmatig had toen zegevieren, rechte stuik deed een felle aanval maar het gat was Annie was derde olaatsbetaling van In de Kaasstadpr Fried als outsider. 1 Nora Belwin en Mi i n sneltreinvaart Toen Nora echter e te, zette inr. Fried aanval in en won de zeer mooie k 1.25.9. Degenen, nel Mr. Fried-Ms hadden gewed, haic middag, want zij fl.niet minde; terug. In de strijd om prijs was Geersen niet gelukkig. Na verdween de rust en werd de favO: keld. Na een span Quaestor (J. Wa Reine Neosho. Pari als nummer drie achter. De Victrix Quita Scott, de D Stuart A. die Spen (lange tijd de le: tweede plaats dror De course voor moest gesplitst' woi het grote aantal de de eerste afdeling L, die buiten we liep. Olympus kwaï bijna springend ovi De strijd in de twe was eenzijdig. Opve der moeite. Plaijsie Cola verspeelden door een lichte aan Dream werd tweede rum's Gregor. Ook de rit voor (18 deelnemers) m worden. De eerste en spannend. Favor had Ongelukkig geloo en wilde ook niet Mary Reynolds beg< moest zwichten voc Nonbert M. gaf Nelli legenheid binnendoo waardoor de laatste V O E T B A Eerste klasse A: DWSZwolse Boys HaarlemElinkwijk Be Quick (Gr)—RCH OosterparkersHeracles Enschedese BoysNEC StormvogelsAjax Leeuwarden Wageningen Eerste klasse B: Blauw Wit— Rigtersbleek Vitesse—"VSV AGOW-'t Gooi Sn eekHeerenveen Go AheadEnschede DOSDe Volewijckers EDO—GVAV Eerste klasse C: EmmaLonga PSVBleijerheide Sittardia—VW SpartaXerxes NAC—HBS WH *16—SW BrabantiaBW Eerste klasse D: Hermes DVSDHC AD OLimburgla MWEindhoven ExcelsiorFeij enoörd NOAD—Willem II Juliana—EBOH RBC—Maurits Tweede klasse A: ZWWestfrisia Zeeburgia—Hollandia DWVHFC HRC—WA Holland—ZFC Tweede klasse B: Watergraafsmeer— Volendam KFCAFC UW—De Spartaan HVC—Helder WEST 1 Derde klasse Ai WSV '30— Alkmaarse Boys ADO '20—KW CSV—DEM BHSBeverwijk Always Forward—HSV PurmersteijnZaandij k Derde klasse B: RipperdaVelsen DÉCVitesse '22 Rivalen—TOG Terrasvogels—Kin heim Alcmaria Victrix—JOS Derde klasse C: QSC—RKAVIC ^W-Wijk aan Zee osv-rkwa Hilversum—owo gvo—wfc dcg— Wilhelmina Vooruit Vierde klasse A: Behagen—1Texel VZVOudesluis Lbnmen—RKAFC RKCSucces DTSW ater vogels GrasshoppersZAP Ylerde klasse B: trw!?T3!^7Purmerend usvu—Meer vogels '31 AseeridelftSVA EVC—Monnikendam vYW—Andijk ZouavenMFC

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 6