GERARD WORM BRENGT VIJFTIG JAAR MODE STAD EIS Van stijve herenfronten tot Parijse modesnufjes De kanarievogels gaan straks weer broeden Wordt boerderij Muis creatief jeugdcentrum R.K. Verplegingsfonds had een moeilijk jaar Winkelen met een geit AGENDA Causerie door de heer Vellinga Dinsdag 2d Maart iiüt Pagina a (zie ook pag. 4 en 5) ALKMAAR. Doe met ons, lezer, vijftig jaarschreden terug in de geschiedenis van Alkmaar en schrijf 1904. Ga met ons naar de Houttil het is 25 Maart en laten wij de spiksplinternieuwe herenmode zaak van de heer Gerard Worm eens bekijken. De nieuwste mode snufjes staan, liggen en hangen daar in de etalage: plankstijve witte fronten, nachtzwarte dassen, fraaie petten, „strooien doppen", keu rige Garibaldi-hoeden en vooral bretels, veel bretels. De 26-jarige eigenaar, de heer Gerard Worm zelf, staat in de deur, modieus met pet en snor. Ziet u hem, lezer, en herkent u hem. Het is de heer Gerard Worm Sr., in Alkmaar welbekend, die as. Donderdag met zijn echtgenote, in goede gezondheid het 50-jarig bestaan hoopt te vieren van de zaak die hij stichtte en die zij beiden groot maakten. Ja, de mode van 50 jaar ge leden was de onze niet. Zelfs de herenmode is in de laatste halve eeuw heel wat fleuriger en kleu riger geworden. In die tijd kwa men de buitenmensen op Zater dagmorgen de ochtend van de veemarkt rustig bij Gerard Worm hun pet kopen, vooral rus tig en ze namen dan zonder bedenking hun geit mee de win kel in. De jonge Gerard Worm. aan vankelijk in betrekking bij de fa. Leijers in het Payglop, was een man die wist wat hij wilde. Hij begon in 1904 zijn herenmode zaak in het pand waar (thans in de Houttil allerlei ibabygoederen geëtaleerd liggen. Hij moest hard werken en hjj deed dat ook. Hij verkocht zijn witte overhemden met de 7 centimeter hoge losse hoorden en hij schreef zijn in komsten en zijn uitgaven op in zijn eerste kasboekje. En toen hij een jaar lang tussen de heren nachthemden met een ge kleurd randje aan de hals had vertoefd, trouwde hij. Mevrouw Worm-Henneke werd zijn echt genote èn zijn trouwe mede werkster. Haar zakeninstinct en haar werkkracht zijn onmisbaar geweest voor de groei en de bloei van Gerard Worm's mode- zaken Óp moderne leest geschoeid De heer Gerard Worm schoeide zijn zaak op moderne leest. modern voor die tijd althans. Hij is dat steeds blijven doen. Hij was 50 jaar geleden de eerste hier ter stede die zij n artikelen op de hoogst moderne glasvazen ötslssTidê. De zaak met de ene etalage groeide. De klanten stónden bui ten, zaten op de trap in de win kel, op hun beurt te wachten. In 1906 trok Gerard Worm zijn achterkamer bij zijn zaak en maakte een nieuwe opgang: de zaak was verbouwd. In 1914 kooht deze vooruitstrevende za kenman het pand Houttil 50, waarin thans nog Gerard Worrn s herenzaaik is (gevestigd. Dat was een winkel van 12 meter diep met twee etalages. Met woonhui^ tuin en paardenstal liep het pand door tot de Achterstraat. In 1929 werd deze flinke winkel alweer te klein. De heer Worm trok zijn zaak door tot de Achterstraat. De verbouwing, die onder leiding van architect Groen werd uit gevoerd, slaagde zo voortreffe lijk, dat men er thans, 25 jaar later, nog altijd niet de behoefte gevoelt, de zaak nogmaals te ver- (Advertentie) KALASIRIS dragen is een. openbaring voor dames met rugklachten. Komt U dit corset ook passen? E. H. Hofstede, Langestraat 61 - Alkmaar DINSDAG 23 MAART HET GULDEN VLIES: Mis siefilm „Sacred City". 8 uur. WAPEN van HEEMSKERK: Kapconeours. HARMONIE: Genootschap Nederland-Frankrijk. 8 uur. VICTORY: Lezing voor KAB 8 uur. Bioscopen: CINEMA: „Vlammende pij len" (14 jaar). 8 uur. HARMONIE: „Het meisje van de voorpagina" (alle leeft.). 8 uur. VICTORIA: „Tonight we sing" (alle leeft.). 8 uur. REX: „Zolang jij bij mij bent" (14 jaar). 2.30 en 8 uur. OUDE HERBERG HEILOO: Biljartclub, 8 uur. RUSTENDE JAGER HEILOO Sant Atout, 8 uur. STEDELIJK MUSEUM: Ex positie Doorwerken. WOENSDAG 24 MAART 'T GULDEN VLIES: Sacred City, 8 uur. WAPEN van HEEMSKERK: Bijeenkomst Onderofficies- renver. „Ons Belang" 8 u. CAFé TOM: Spelregeltest- avond bedrijfsvoetbal, 8 u. RUSTENDE JAGER HEILOO Schaakclub 8 uur. STEDELIJK MUSEUM: Ex positie Doorwerken. Bioscopen: Als Dinsdag. Voorstellin gen 2.30 en 8 uur. Waterstanden: Woensdag: Hoog water 9.00 en 21.00 Laag water 3.15 en 15.20 bouwen. De sfeer beantwoordt er nog altijd aan de hedendaagse wensen. De collecties werden uit gebreid. Gerard Worm begon sportconfectie te verkopen. Hjj opende een kinderafdeling en slaagde er in de alleenverkoop van Bleyle-kinderkleding te be machtigen. In hetzelfde jaar werd het pand hoek Langestraat- Houttil aangekocht, een fraai ouderwets huis met een trap- ge velt je en een pothuis, waarin voordien de parapluiezaak van Querelle was (gevestigd. Die zaak moest verbouwd worden, maar dat had nogal wat voeten in de aarde. Een antieke gevel offert men nu eenmaal niet gemakkelijk op voor zakelijke doeleinden. Maar Gerard Worm won de strijd. Hij verbouwde en liet on der leiding van de architecten van der Kamp en Zandstra een ultramoderne zaak optrekken. Damesmode, kousen en lingerie kwamen daar de collectie uitbrei den. Enige jaren later moest de bovenwoning bij de zaak worden getrokken voor de verkoop van damesconfectie, in die tijd hoofdzakelijk tricotconfectie. De ze dameszaak stond onder leiding van Mevrouw Worm. En dat was een voortreffelijke leiding. Be zaak bloeide dan ook. In 1935 Opende Gerard Worm een zaak in Den Helder, een modern pand, met een skelet van ijzer, en met veel glas, toentertijd een expe riment in de winkelbouw, onder nomen door de architecten Staal en Piet Worm, zoon van de eige naar. Voor de oorlog verkocht men daar dames- en herenmode artikelen. Na de oorlog, die de zaak praotisoh ongeschonden liet, specialiseerde men zich op da mesmode en -confectie. Zoons treden in voetspoor van ouders Op 1 Januari 1946 achtten de heer en mevrouw Worm de tijd gekomen om zich uit zaken terug te trekken. Zij konden dat des te gemakkelijker doen omdat zij de leiding hunner zaken met een gerust hart in handen konden ge ven van twee hunner zoons. Ge rard Worm Jr. kreeg de leiding van de Alkmaarse dameszaak en van de zaak dn Den Helder; Jan Worm zou voortaan de Alkmaarse herenzaak leiden. De heer Gerard Worm Jr. had echter een ideaal. Hij wenste ruimte te vinden voor de damesconfectie. Hij vond die ruimte in de Langestraat. Daar opende hij in 1948 de damescon- fectiezaak. Zijn ideaal was ver wezenlijkt. De zoons treden in het voet spoor van hun ouders. Zij wen sen hun collecties up to date te houden en dat is vandaag de dag een zeer veeleisend ideaal. Dat vereist vermoeiende reizen naar Frankrijk, naar Zwitserland, naar Duitsland, België en Enge land. Daar worden de fraaiste modellen gezocht volgens de laat ste mode, en dat is nodig om in staat te zijn een goede, exclu sieve collectie samen te stellen. De firma Gerard Worm. grootste mode-importrice 4in Alkmaar, slaagt daar telkenjare weer ten volle in. Haar modeshows tonen een collectie, heet van de mode naald, en exclusief zoals men zelden in een provinciestad vindt. „Worm is wel duur, maar best". De heer Gerard Worm Sr., stichter van de zaak die Don derdag een halve eeuw be staat. Dat hij en zijn echt genote dit jubileum in goede gezondheid mogen meevieren, maakt dit wel tot een uniek feest. zeiden de buitenmensen al in 1904, en het feit dat de firma nog altijd sterk is in het verkrijgen van de alleenverkoop van wereldmerken, dat zij er nog al tijd in slaagt het summum uit de wereldmarkt te trekken, doet deze slagzin nog steeds van kracht zijn. Geen wonder dat Gerard Worm zijn klanten niet alleen in Alkmaar en Den Hel der telt. Niet alleen uit de bui tengemeenten komen zij, maar van her en der uit het iand, uit Groningen en Friesland zowel als uit Rotterdam en Delft. Gerard Worm's jubileum is een uniek feest'. Uniek omdat de op richter van de zaak, die zijn be drijf, met de grote steun van zijn echtgenote, tot bloei heeft ge bracht, dit halve-eeuw-feest, met zijn vrouw beleven mag. Dat maakt „50 jaar Gerard Worm" tot een onvergetelijk feest voor de heer en mevrouw Worm Sr.. voor hun vier zoons, voor Alkmaar en voor de grote kring van hun zakenrelaties. Gerard Worm Sr. stond vijftig jaar geleden met zijn zuster witte 'overhemden te verkopen in de Houttil: thans bouwen 36 man personeel met zijn twee zoons mee aan de bloei van vier zaken. Chequeboek en modeshow Het vijftigjarig bestaansfeest wordt door de vaste klanten van de zaak meegevierd. Zij krijgen een chequeboekje thuis, waarin iedere aankoop boven f5.in een bepaalde drukke perio de gedaan, wordt genoteerd. Na Pinksteren kunnen zij hun che ques inwisselen en dat betekent, dat zij voor 10% van het bestede bedrag aan goederen mogen uit zoeken. Dat is een uitstekend ge slaagde feestgave, als men het ons vraagt, en een voortreffelijke reclame bovendien. Aanstaande Donderdag houdt Gerard Worm een receptie en op Woensdag 31 Maart is er een veelbelovende jubileum-mode show in 't Gulden Vlies, waar tussen neus en lippen ook wat flitsen uit de herenmode zullen worden getoond. Onttrekking aan openbaar verkeer ALKMAAR. B. en W. van Alkmaar brengen ter kennis van belanghebbenden, dat ter secre tarie der gemeente van 24 Maart tot en met 6 April a.s. ter inzage is gelegd het raadsbesluit van 6 November 1952 nr. 11B tot ont trekking van het openbaar ver keer van het gedeelte van het Wolfpad, gelegen tussen de Com pagniestraat en het Raaksie, en een gedeelte van het Raaks je, ge legen tussen het Wolfpad en de Zuiderpleinsteeg alhier, zoals na der in rood is aangeduid op de bij dit besluit behorende teke ning. welk raadsbesluit is goed gekeurd door Gedeputeerde Sta ten van Noordholland bij besluit van 19 November 1952, nr. 179. Steel van pijp drong in keel ALKMAAR. Tijdens de dra verijen van Zondag j.l. gebeurde er op het Sportpark een eigen aardig ongeluk. Bij de tweede course werd een der deelnemers door de jury uitgeschakeld. Toen die zijn paard uit de baan leidde, schoot een employé van de Draf- en Rensport, de heer C. Ockhorst uit Den Haag, te hulp. Het paard was echter vrij weerspannig en de heer Ockhorst kreeg een stoot van de sulky tegen zijn gezicht. De man bleef op het veld liggen. Het Rode Kruis verleende eerste hulp. Vervoer naar het zieken huis bleek noodzakelijk. Op het sportpark werd de afgebroken kop van O.'s pijp gevonden. In het ziekenhuis bleek, dat de steel van die pijp het slachtoffer onder diens tong in zijn keel was ge drongen. Nadat de steel verwij derd was. kon de heer O. zich op eigen kracht naar huis begeven. CONTACTAVOND IN „DE BURCHT" ALKMAAR. In het clubhuis „De Burcht" werd Zaterdagavond een contactavond gehouden, waarop de leden Van het Stich tingsbestuur „Het Alkmaarse Clubhuis" en de leiders en leid sters van het clubhuis nader met elkaar kennis maakten en van gedachten wisselden over het clubhuiswerk. Het werd tevens een afscheids avond voor de hoofdleidster, mej. Van Maarleveld, Zij vertrekt naar Zwitserland. Voor haar werd een goede opvolger gevonden, de heer Buitenkant uit Zutphen, die reeds in verschillende clubhuizen werkte en nu het Alkmaarse clubhuis gaat leiden. Meestal wordt een hoofdleider ter zijde gestaan door een assistent-leid ster, maar de financiën l'aten dit nog niet toe. Mevr. Fraay zal echter onbezoldigd het meisjes- werk behartigen, hetgeen zij tot nu toe met mej. Van Maarleveld reeds deed. Op de contactavond gaf mej. Van Maarleveld een overzicht v'an wat tot nu toe in het club huis werd gedaan. De heer Bui tenkant zette in het kort uiteen, waarom een clubhuis onmisbaar is. Na een geanimeerde discussie kwam mevr. Bakker-Breed de aanwezigen op haar voordrachts kunst vergasten. De voorzitter van de avond, de heer Abraham- se. die de heer Bakker verving, die door ziekte niet aanwezig kon zijn, dankte haar met bloe men. Tevens sprak hii een af scheidswoord tot mej. Van Maar leveld, dankte haar voor het vele wat zij voor de Alkmaarse Club- huisjeugd deed, en zei haar ter herinnering het nog te verschij nen Alkmaarse Jubileumboek toe, voorzien van de handtekeningen van leiders (sters) en bestuursle den. Dergelijke contactavonden zul len in de toekomst herhaald wor den. Avanti ALKMAAR. Alle heren leden worden dringend verzocht Donderdagavond om 8 uur aan wezig te zijn bii de Avondmis in de kapel van het St. Fidelisge- bouw aan het Verdronkenoord. Vrijdagavond, is er weer nor maal reDetitie om kwart over acht in het K.A.J.-tehuis. Bil jarten GEWESTELIJK KAMPIOENSCHAP 2e klasse libre ALKMAAR. Aan het gewes telijk kampioenschap 2de klas li'bre, dat gehouden zal worden op Donderdag 25 tot en met 28 Maart a.s. in hotel Brandjes te Uitgeest, zal door de volgende heren worden deelgenomen: P. Blesgraaf, distr. Haarlem, ..Vriendenkring" Haarlem: J. v. d. Ham, distr. Schageu, „De Ket- ser" St. Maarten: P. Kamp. distr. Alkmaar, ..De Doorbraak" Alk maar; A. Koik. distr. Zaanstreek. De Posthoorn" Zaandam: P. Poort, distr. 't Gooi, „Royal" Hilversum; W. Post. distr. Den Helder, „Onder Ons" Helder; J. Reehorst, distr. Amsterdam, „Vic toria" Amsterdam: C. Rijnsoever, distr. Utrecht, „Domstad" Utrecht; D. de Wit. distr. West-Friesland, „D.H.S." Wijdenes. De organisatie is in handen van de B.V. „Excelsior". Uitgeest. Aanvang der partijen Donder dag 19.30 uur. fAdvertentie) smsI M§y§ ALKMAAR Dc voorzitter van de Alkmaarse afdeling van de vereniging „De Kanarie", de heer E. Vellinga, heeft gisteravond in café Haring voor de leden van deze vereniging een causerie ge houden over het broeden der ka naries. Hij ging daarbij uit van de meest gebruikelijke broedmethode van zangkanaries. Hij wees er op dat de broedkooi aan bepaalde eisen dient te voldoen. De driedelige kooi, in de afme tingen van 40x40x40 verdient z.i. de voorkeur. De stokken dienen van een zachte houtsoort te zijn gemaakt op vingerdikte. Er moet gelegenheid zijn tot verversing van voedsel en drank. Men z'orge voor diepe zandbladen met een ruime hoeveelheid rivierzand. Het mannetje dient een helder geluid te bezitten en ook overi gens in goede conditie te zijn. Dat laatste geldt uiteraard ook voor de pop. De broedeieren moe ten afkomstig zijn uit een be paalde stam. Als de nagels van de man in de winter te lang geworden zijn, dan dient men die bij te knippen; dat knippen moet eveneens gebeu ren wanneer de snavel wat over- gegroeid is. Deze voorzorgsmaat regel is zekqr nodig. De man zet men een dag of drie in de broedkooi, liefst buiten, het gehoor van de poppen. Dan brengt men de poppen ook in de broedkooi. De man gaat in het middenvak; de schuiven ga$n dicht; tralies laten een weder zijdse bl'ik toe. Zo zal er een paartje ontstaan. Als bij de pop blijkt dat er heel wat veren uit haar onderlijf zijn uitgevallen, dan is zij in de juiste broedconditie. De nestge legenheid kan in of tegen de kooi worden aangebracht. Men brengt een nestkastje aan met wat poets- katoen, wat houtwol en pluksel. Men kan een (ontzilt) stukje sepia in de kooi doen. Men lette op vuile poten bij de vogels. Die dui den zeker op ziekte. De dieren moeten er fris en helder uitzien en een gesloten vederdek bezit ten. De ontlasting van de vogels moet klein zijn en droog. Natte en grote ontlasting wijst eveneens op ziekte. Binnen een week zijn de eieren te verwachten, drie tot vijf. Het is wenselijk dat men de eieren weghaalt en er stenen eie ren voor in de plaats legt totdat 't gehele legsel aanwezig is; dan zul len de eieren tegelijkertijd uitko men. De broedtijd is 13 dagen Rust, licht, nauwgezette reinheid en een flinke dosis geduld zijn noodzakelijke voorwaarden voor het goed fokken van kanaries, Men verontruste de vogels dus niet en jage ze niet van het nest, Rust en goede voeding zijn nodig voor de jongen. Geef ze weinig eivoer, midden op de dag wat groen, goed raapzaad en een bak gemengd (snoep-)zaad. Na onge veer 20 dagen komen de jongen op stok. Een oordeelkundige voe dering is dan de eis. Hoe langer de vader de jongen blijft voeren, des te beter. Men late daarom de jongen in het middenvak tot dat een tweede nest uitkomt. Te gen die tijd kunnen ze wel zowat in de vluchtkooi. Men lette dan op een juiste voedering. Het raap zaad kneuze men wat, men menge er wat eivoer door en men voege er wat in water uitgeknepen wit tebrood bij. Men geve de vogels alle dagen vers water en vers badwater. De heer Vellinga wees tenslotte nog op de wetten der erfelijkheid, die ook gelden voor bepaalde ziekten. Vandaar de strenge eis van de goede conditie der fok- kanaries. Men dient op de hoogte te zijn van de afstamming van mannen en poppfen. De dieren die ziek zijn of ziek geweest zijn, sluite men van de kweek uit. Wanneer de jongen een dag of tien oud zijn dient men nieuwe nestmogelijkhgid te scheppen, an ders zou het kunnen zijn dat de pop de veren van de jongen gaat gebruiken voor het tweede nest. Lu'is voorkome men door het nest onder te dompelen in petroleum of teerolie, voor het broeden. De tijd om de jonge vogels te ringen is gekomen, wanneer de jongen hun uitwerpselen depone ren op de rand van het nest. Een geanimeerde gedachtenwis- seling volgde op de causerie van de heer Vellinga. Een volgende maal zal voor de vereniging de behandeling van de jonge vogels in de vluchtkooi worden besproken. Jury-cursus Athletiek ALKMAAR. Aangezien de athletieksport in Noordholland een steeds grotere plaats gaat in nemen, ligt het in de bedoeling van de Koninklijke Nederlandse Athletiek Unie (district Noord holland). om voor Alkmaar en omstreken een nieuwe jury- cursus te organiseren. Deze cursus wordt op de Zater dagmiddagen gehouden en is ge heel kosteloos te volgen. Duur van deze cursus ongeveer vier a vijf weken. Opgave en inlichtingen in ver band met deze cursus kan men doen of verkrijgen aan het dis- tricts-secretariaat der K.N.A.U. per adres de heer A. H. A. van Rhoon, Westerweg 52 te Alkmaar, telefoon K 2200-3537. Weersverwachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond KOUDER OVERDAG Aanvankelijk zwaar be wolkt met enige regen, later verspreide opkla ringen. Matiei tot vrij krachtige Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind. Kouder overdag. HULPACTIE CADIER EN KEER In Dekenaat Alkmaar ALKMAAR. Naar wij ver nemen. heeft zich in Alkmaar een comité gevormd, om te ko- 'men tot een hulpactie voor het zo zwaar geteisterde Missiehuis ivan de Paters der Afrikaanse /Missiën te Cadier en Keer (L.) Overleg met de hoogeerw. heer deken J. Th. Jacobs is gaande omtrent de wijze waarop deze actie gevoerd zal worden. Bin nenkort zullen wij U hierover meer kunnen mededelen. De Orde van deze Paters had de laatste jaren reeds zeer met financiële moeilijkheden te kam pen, zodat deze ramp voor hen wél dubbel zwaar is. Men kan reeds thans een gift storten op girorekening nr. 102964 ten name van het Missiehuis, Cadier en Keer onder het motto: „Alkmaar helpt Cadier en Keer". Gaven in natura, b.v. overhem den. onderkleding. sokken, e.d. zijn ook van harte welkom. Deze kunnen bezorgd worden bij de heer A. A. van Campen, Karei Doormankade 30 en Comanstraat 18. Indien U belt 5859 of 2181 wordt uw gift of gave in natura gaarne afgehaald. De katholieken van Alkmaar en omgeving heb ben de gelegenheid ook nu weer hun edelmoedigheid te tonen. Direct helpen is dubbel helpen! Failliet verklaard ALKMAAR. Bij vonnis van de Alkmaarse Rechtbank is fail liet verklaard: Hendricus Johan nes Cornells Mill, van beroep manufaeturier, wonende te NiëU*-'-' we Niedorp. Dorpsstraat B 73,1 met benoeming van de rechter mr P. M. J. Nolet, te Bergen tot rechter-commissaris en van mr N. P. Vestering, alvocaat en pro cureur te Alkmaar, Kennemer- park no. 7, tot curator. Voor 50 jaar begon een 26-jarige jongeman in het pand Houttil B 24 een herenmodezaak. Het was de jonge Gerard Worm, wiens naam in de Alkmaarse modewereld in die 50 jaar tot een begrip geworden is. Hierboven zien wij de trotse eigenaar van de zaak in zijn deuropening staan, met pet en snor, naar de laatste mode. Die mode zien wij ook in de etalage te prijk gesteld: witte fronten, bretels, petten, strohoeden en Gari- baldidoppen Neen geef ons de herenmode van vandaag maar. De mode is veranderd; het begrip Gerard Worm is hetzelfde gebleven. ALKMAAR Tijdens de ge zellige jaarvergadering van het R.K. Verplegingsfonds bleek overduidelijk, dat het afgelopen jaar zeer moeilijk is geweest. Er was een financieel tekort, maar de vooruitzichten zijn zodanig, dat de toestand niet verontrus tend genoemd kan worden. In het jaarverslag van de se cretaris werden de verhoogde ziekenhuistarieven aangemerkt ais een zware kostenverhoging van het Fonds. Het •afgelopen jaar waren 42 deelnemers minder ingeschreven. Het aantal deelnemers bedraagt op 'het ogenblik 1111 met 3694 verzekerden. Deze getallen wa ren het voorgaande jaar 1153 te gen 3850. Er waren in totaal 2114 verpleegdagen genoteerd voor 118 opnamen. D.i. 476 da gen meer dan 'het vorige jaar. De mannelijke verpleegden wa ren 53 in getal tegen de vrouwe lijke 65. Onder de patiënten wa ren er 8, die buiten Alkmaar verzorgd werden. Bekend ge maakt werd, dat de aangeslote nen zioh nu tegen alles verzeke ren kunnen. Het jaarverslag van de pen ningmeester gaf een tekort van ruim f 4800 aan, veroorzaakt door de hoge verpleegkosten, de ach teruitgang van het aantal deel nemers en het verrichten van verschillende verstrekkingen. Een contributieverhoging werd als noodzakelijk ingevoerd. De baten va,n 'het afgesloten boek jaar bedroegen f 15.877. Er was een exploitatietekort van f 6610, dat gedeeltelijk teniet gedaan kon worden door de opbrengst van beleggingen: f 1790. Opgemerkt werd, dat de eerste maanden van 1954 beter waren dan die van 1953. De premies zijn nu: 14 cent voor de derde klas; 22 cent voor de tussenklas, 29 cent voor de tweede klas en 2 cent voor kin deren. Het aantal verpleegdagen is gesteld op 42 en 84. Herkozen werden de heren C. J. Groot als penningmeester, P. Blokker als tweede voorzitter en C. Schilder als lid van de raad van commissarissen. Uniformfonds „Excelsior" ALKMAAR. Verantwoording: Huiscollecte f327.18; Gebr. Hoed f 10.J. J. Mobron f5; J. C. Amoureus f5; D. Davelaar f 5; mr de Lange f5: N.N. f5. Totaal f 362.18. Totale verantwoording f2608.25. Dierenbescherming ALKMAAR. Op de Kenne- merstraatweg is een jong Cypers Eoesje aangereden. Het diertje is ei-stellende. De eigenaar wordt verzocht het diertje af te halen bij mevr. Muller, Kennemer- straatweg 342. Heiloo. Adres Inspecteur: C. Verwer, Zaagmolenstraat 36, Alkmaar. R.K. T.T.V. „Reactie" ALKMAAR. Het gaat goed met de R.K. Tafeltennisvereni ging „Reactie". Door gebrek aan materiaal moesten velen teleur gesteld worden. Maar dank zij de aanschaffing van twee nieu we tafels kunnen thans weer le den opgenomen worden. Zij, die zich reeds eerder opgegeven heb ben, kunnen nu aan de slag. Men kan zich opgeven op de trainings avonden. die gehouden worden Dinsdags- en Vrijdagsavonds van 710 uur in de St. Lidwina- school. Dr Schaepmankade. HEILOO In het modern aangelegd „Plan West" staat de oude boerderij van Muis. Zij staat te wachten om te worden ge sloopt, of.... ze zal als de plan nen van de heer Tomsom door gaan en hij hiervoor de vereiste goedkeuring krijgt worden om getoverd in een creatief jeugd centrum. In de vorige raadsvergadering legde ihet raadslid de heer Ir. Tomson (WD) aan de gemeen teraad 'het plan voor om deze oude boerderij voor Heiloo te behouden omdat et in Heiloo niet veel oude gebouwen te vin den zijn en hij het de moeite waard vond voor dit doel zijn krachten in de spannen. De heer Tomson vroeg de Raad om hem circa 2 maanden de tijd te ge ven. In deze periode zou hij an deren voor zijn plannen trachten te interesseren en wel speciaal voor de financiële kant. Want dit is het voornaamste. Hij had een architect en zijn echtgenote bereid gevonden de boerderij te herstellen en te bewonen en de leiding van het jeugdwerk op zich te nemen. De gemeente, eigenares van de bedoelde boerderij, zou dan vol gens berekening van de heer Tomson de grond beschikbaar moeten stellen en een subsidie geven tol een totaal bedrag van ca. f 30.000. De tijd is verstreken en op Vrijdag 2 April a.s. zal de heer Tomson in de te houden gemeen teraadsvergadering zijn resulta ten mededelen en zal hij trach ten de vereiste meerderheid in de Raad te verkrijgen. Of hem dit echter zal gelukken? Verschillen de deskundigen uit de Raad we zen de 'hr Tomson er in de vorige raadsvergadering al op, dat zijn schatting veel te laag was, en de hele boerderij in een zodanige staat verkeert, dat zij voor af braak in aanmeriking kwam. Wij zijn deze week eens een kijkje gaan nemen in de bewuste boer derij. Veel moois is er niet meer aan. Alles is zwaar verwaarloosd, de muren zijn gestut. Wij heb ben hiervan een foto genomen en zoals u kunt zien lijkt het uit wendige nog wel iets. Ook de heren raadsleden hebben enkele dagen geleden onder leiding van de heer Eversitein de boerderij bezocht en zij zijn derhalve vol komen op de hoogte als de heer Tomson zijn plannen en voorstel len in de a.s. gemeenteraadsver gadering op tafel zal leggen. B. en W. hebben geen behoefte aan Advies commissie voor de woonruimte-verdeling HEILOO. De heer Bolten, K.V.P.-raadslid, vroeg in de ge meenteraadsvergadering van 18 December j.l. of het niet wense lijk zou zijn een adviescommissie voor de woonruimteverdeling in het leven te roepen. B. en W. zijn na rijp beraad tot de conclusie gekomen, dat aan zulk een commissie geen be hoefte bestaat. Zij stellen vast 1. dat de verdeling van de woon ruimte ingevolge de bepalingen van de Woonruimtewet 1947 tot de uitsluitende competentie van het college behoort; 2. dat de verantwoording over deze mate rie niet aan twee instanties op gelegd kan worden. Dit is in strijd met genoemde wet; 3. dat de werkzaamheden aan de ver deling der woonruimte niet veel tijd in beslag nemen. Van een verlichting dezer werkzaamheden kan dus niet gesproken worden.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3