KLM krijgt komende jaren type straalvliegtuigen Na dramatische aanklacht tegen Piero Piccioni Zweden zendt opnieuw kleuterschool-materiaal Nederlandse militairen naar de „New-Alliance" „Wij voelen ons deel van Nederlandse Koninkrijk Zomerdienstregeling uitgebreid Kinderroof" in Rotterdam zette stad op stelten Eén portie paardevlees a.u.b. voor mijnheer Cobra Marechaussee hielp smokkelaars Hoofdconducteur verijdelde aanslag Dodelijke val in 16 m hoge ketel Naar wij vernemen Proces Montesi verdaagd Zoon van Italiaanse minister zou laffe moordenaar zijn Belgisch meisje ivas ongehoorzaam NOG MEER IN 'T VERSCHIET STAFOEFENING IN DUITSLAND Lou Lichtveld (Suriname): Antwoord op Pan- Amerik. resolutie ponde v. Nederland start in Groningen Dinsdag 23 Maart 1954 Van een onzer verslaggevers) Over enkele jaren, in 1938 of 1959, zal de K.L.M. voor enorme investeringen staan, aangezien dan wel overgegaan zal moeten worden tot aanschaffing van straalvliegtuigen. Met het oog op die komende vernieuwing van de luchtvloot zal de Iv.L.M. in de eerstkomende tijd zeer voorzichtig zijn met de aanschaffing van nieuwe toestellen. Dit vertelde gistermorgen de heer D. von Balluseck, vice-president-directeur van de K.L.M. op een persconferentie in Den Haag. De heer von Balluseck kon nog niet mededelen, welk type straal vliegtuig door de K.L.M. zal wor den aangeschaft. De Engelse Co- met nummer 1 en 2 komen zeker niet in aanmerking, wel uit de K.L.M. haar belangstelling voor de Cornet 3, die tegen 1957 in productie zal komen. Het is even wel mogelijk, dat tegen die tijd ook Amerikaanse straalvliegtui gen voor de burgerluchtvaart be schikbaar zullen komen. Tegen 1957 zal de K.L.M. waar schijnlijk ook meer directe be langstelling gaan tonen voor heli copters ,de huidige types zijn nog teveel onderhevig aan weersom standigheden en te klein om een lonende verkeersexploitat-ie te ma ken, In 1958 komt Fokker met een nieuw verkeersvliegtuig op de markt. Hoewel de K.L.M. van zelfsprekend met grote verwach ting naar dit nationale product uitziet, is het nog niet zeker of de nieuwe machine in 1958 voor de K.L.M. bruikbaar zal zijn. De K.L.M. zal de tarieven op verschillende lijnen, zowel voor de luxe- als voor de touristen klasse verhogen. De touristen klasse zal in de zomerdienstrege ling tot het Verre Oosten worden uitgebreid, de frequentie op de diensten naar New York, het Na bije Oosten en in Europa wordt aanzienlijk verhoogd. In de zomerregeling van de K.L.M. die geldt van 11 April tot 30 October a.s. zijn 104 steden on 68 1 an dien in het KL.M.-luchtnet opgenomen, dat ruim 236.000 km telt. Vannacht is de hust vrij MAASTRICHT, 22 Maart. De Economische Kamer van de Maastrichtse rechtbank heeft Maandagmorgen de 26-jarige ma rechaussee eerste klasse A. v. D. veroordeeld tot 6 mntl. gevange nisstraf. Hij werd er van beschuldigd de gebroeders G. te Kerkrade in de nacht van 14 op 15 Januari j.l. te hebben geholpen bij smokkelprac- tijken. Hij had ml. willens en we tens een oog dicht gedaan, toen genoemde smokkelaars die nacht een partij van 576 blikjes koffie Nescafé over de grens aan de Nieuwstraat hadden gebracht. Verdachte had hiervoor van de gebr. G. f 100.ontvangen en daarvan een deel gegeven aan een Duitse douane-beambte, om zich ook afzijdig te houden bij de op touw gezette smokkelarij. Deze douane-beambte had echter zijn superieuren gewaarschuwd en toen was de zaak zeer ten nadele van de marechaussee bekend ge raakt en werd hij aangehouden. De waarn. substituut-officier van Justitie, mr. van Mierlo. had tegen v. D. zes maanden onvoor waardelijk geëist. Huldiging in Amersfoort AMERSFOORT, 22 Maart. In de conducteurskamer op het tweede perron van het station te Amersfoort is vandaag in een algemene vergadering van het „Fonds treinpersoneel Amersfoort" de te Amersfoort wonende hoofd conducteur J. Mulder gehuldigd. De heer Mulder stelde vorig jaar de recherche in kennis van de grote aandacht die een aantal mensen had voor de treinenloop bij Blauwkapel. De recherche ontdekte dat gewetenloze lieden een plan hadden beraamd bij Blauwkapel een trein te laten ontsporen om een van de inzit tenden te doen verongelukken. Zij zouden dan in het bezit zijn gekomen van verzekeringsgeld. De heer W. J. van Viersen in specteur van Vervoer te Utrecht, huldigde de heer Mulder namens de directie der Nederlandse Spoorwegen. Hij vertelde dat een loffelijke vermelding iets zeer bijzonders is. „U heeft door uw tact en voortvarendheid een mis drijf voorkomen en mensenlevens gered", zo zeide de heer Van Viersen, die de heer Mulder een horloge met inscriptie overhan digde. Afscheid van ir Keus bij de N.V. Heemaf HENGELO. De gewone al gemene ledenvergadering van aandeelhouders der N.V. Heemaf droeg een 'bijzonder karakter door het afscheid van ir. H. I. Keus. die 35 jaar directeur der Heemaf was. Tot nieuwe directeuren wer den benoemd de here., ir J. van de Wateren en ir H. J. Ruttinger beiden te Hengelo, terwijl als nieuw lid van de raad van com missarissen werd benoemd de heer H. J. Keus. die in de plaats van de heer Joan Gelderman, president-commissaris, zal optre den als gedelegeerd commissaris Het West-Indisch luchtnet wordt uitgebreid. In dit net zal tegen Juni a.s. ook Lima, de hoofdstad van Peru, worden opgenomen. Ook op de Europese lijnen wordt een touristenklasse ingevoerd. Op de AmsterdamNew York lijn zullen zestien passagiers- diensten per week worden uitge voerd, waaronder zeven touristen- d-iensten. Tot dusverre bedroeg dit aantal twaalf. Tussen Amster dam en Curacao zullen vijf dien sten per week worden gevlogen. Het aantal diensten naar Djakarta blijft op vijf per week gehand haafd. Een 'belangrijke verande ring hier is echter de invoering van de touristenklasse die 20 pro cent lager ligt dan het normale tarief en f 1.894 bedraagt. AMSTERDAM, 22 Maart. In de afgelopen nacht, omstreeks drie uur, is op de bodem van een ketel op het terrein van de N.V. Amsterdamse Superfosfaat- fabriek het stoffelijk overschot van de 50-jarige arbeider C. J. v. d. Nes aangetroffen. Men vermoedt, dat de man. die werkzaam was aan de in aan bouw zijnde ketel, van een hoogte van circa 16 meter is neergestort. Het stoffelijk overschot is naar 't Wilhelminagasthuis overgebracht. Lamababy in circus Strassburger AMSTERDAM, 22 Maart. In het winterkwartier van circus Strassburger te Hilversum heeft Rani, een der lama's, het leven geschonken aan een zoon. De nieuwe aanwinst zal Umherto worden gedoopt. is in de winkel van de goud smid R. aan de Vaartweg te Hil versum ingebroken. De dieven hadden met een steen de ruit ingeslagen. De winkelier werd wakker van het geraas, dat in de nacht plaats vond. Hij kwam te laat, want de inbrekers waren met 70 horloges, ter waarde van f 4000,verdwenen is in de provincie Zuid-Holland Zondag het eerste kievitsei ge vonden op het grondgebied van de gemeente Oegstgeest. De vin der was de heer J. A. Vorhieloo, keurmeester bij het openbaar slachthuis tc Leiden hoopt de bekende architect W. M. Duöok te Hilversum deze zomer, 6 Juli, zijn 70e verjaardag te vieren. Er is een comité ge vormd, waarin vooraanstaande figuren uit het land zitting heb ben genomen, welk comité zorg zal dragen voor een passend huldeblijk ROTTERDAM, 22 Maart Een 30-jarige Antwerpse mevrouw had met haar vriendin en diens DEN HAAG, 22 Maart Het hoofdbestuur van het Nederland se Rode Kruis heeft van de Zweedse vereniging „Radda Bar- nen" bericht ontvangen dat op nieuw een zending kleuterschool materiaal onderweg is naar Ne derland. Zoals bekend. heeft deze Zweedse organisatie, die zich ten doel stelt hulpprogramma's uit te voeren op het gebied van de jeugd, en die reeds in 1945 zeer veel voor de Nederlandse jeugd heeft gedaan, verleden jaar aan geboden om getroffen kleuter scholen in het rampgebied te voorzien van nieuwe inventaris sen. Op verzoek van „Radda Bar- nen" heeft 'het Jeugd-Rode Kruis in Nederland in samenwerking met de betrokken inspecties op gave verstrekt omtrent de door de watersnood aangerichte schade aan 73 kleuterscholen in de rampgebieden. Tot dusver is deze opgave door „Radda Barnen" be antwoord met een zending van 42, meestal geheel complete en enkele aanvullende inventarissen. Thans zijn de materialen voor 14 kleuterscholen verzonden. Uienexport in Februari beneden de verwachting BiRUINISSE, 22 Maart. Van wege het minder gunstige weer in Februari, is de uienexport in deze maand beneden de verwach tingen gebleven. Dit geldt voor alle landen en in bijzonder voor Engeland, Duitsland en Frank rijk. Gewoonlijk bedraagt de ex port 20 millioen kg. Slechts 2/3 van dit kwantum kon in Februari worden bereikt. Hardnekkige wedder wint fortuin DuSSELDORP, 22 Maart. Een 66-jarige invalide uit Essen-Relli-nghausen, die als enige wedder alle uitslagen van wedstrijden goed voor speld had, heeft van de ge combineerde West-zuid voet baltoto een bedrag van 738.000 Mark (ongeveer 665.00 gulden) uitgekeerd ge kregen, wat een recordsom voor Duitsland betekent. De gelukkige winnaar, Mecki genaamd, moest tot nu toe rondkomen van aller lei losse werkzaamheden. Maar altijd deed hij mee aan de voetbalpool, alhoewel hij nooit meer dan 1 Mark ris keerde, in de hoop dat de fortuin hem eenmaal zou toe lachen. Het spreekwoord, dat de aanhoder wint, is in zijn ge val dus bewaarheid. In April kunnen de laatste zen dingen worden verwacht. Om trent de grootte van deze laatste' zendingen zijn nog geen gege vens verstrekt. De vereniging „Radda Barnen" heeft bovendien op zich genomen om de gehele vernielde kleuter school van Oosterland op het eiland Schouwen en Duiveland door een geheel nieuw houten gebouw te vervangen. Dit ge bouw zal naar Nederland worden verzonden op dezelfde wijze als hier regelmatig de „pre-fabrica- ted" Rode Kruis-huizen voor het rampgebied aankomen. Het ont werp voor deze nieuwe school is thans wederzijds goedgekeurd zo dat waarschijnlijk spoedig met de bouw zal kunnen worden begon- De nieuwe Rijksweg no. 2, die op 1 April a.s. door de minis ter van Verkeer en Waterstaat officieel zal worden geopend, vereist ook goede verbindingen met 't „achterland". Bij Breu- kelen was die verbinding niet al te best; zij bestond nl. uit een oude smalle brug over het Merwedekanaal, die om de haverklap moet worden ge opend voor het drukke scheep vaartverkeer in het kanaal. Men is thans zoals men op de foto ziet bezig met de bouw van een nieuwe brug over het Merwedekanaal nabij Breukelen, die een betere ver binding met Rijksweg nr. 2 zal vormen. De lengte van de brug wordt ongeveer 140 M.', het wegdek krijgt een breedte van 7.27 meter; de rivierover spanning wordt ongev. 89 M. 's-GRAVENHAGE, 22 Maart. De staf van het le legerkorps zal binnenkort, zoals ieder jaar ge beurt, medewerken aan een staf oefening in Duitsland onder lei ding van de bevelhebber der land strijdkrachten van Centraal- Europa. De oefening genaamd „New Alliance" zal wonden gehouden in de omgeving van Munster in Westfalen. Aan de oefening zul len ongeveer tweeduizend militai ren deelnemen, toehorende tot de staf en verschillende hulporga nen. Van 1 April af zullen de onderdelen geleidelijk naar Duits land worden verplaatst om van Vrijdag 9 tot en met Maandag 12 April deel te nemen aan de oefe ning. O.p .Dinsdag 13 April volgt de terugkeer naar Nederland. Aan de militairen, die deelne men aan de oefening New Allian ce kunnen verzonden worden: brieven tot en met 20 gram, brief kaarten, drukwerken (ook nieuwsbladen tot 3000 gram). De ze, stukken moeten volgens het in Nederland geldende tarief worden gefrankeerd en op de normale wijze worden gepost. Het adres moet de volgende gegevens be vatten: rang, naam en voorletters, legernummer, onderdeel, Napo 201, postkantoor Enschede. Aan de militairen kan telegra fisch of telefonisch bericht wor den verzonden: •bij overlijden van echtgenoten, bloed- en aanverwanten in de eer ste graad der rechte linie, en in de tweede graad der zijlinie, pleegouders, pleegkinderen en verloofden; bij ziekte of ongeval van bovengenoemde verwanten op verklaring van, de geneesheer; bij bevalling van echtgenoten, in zeer dringende gevallen. Belang hebbenden wenden zich tot het gemeentebestuur waar nodig met een schriftelijke verklaring van de geneesheer. Uitsluitend in zeer dringende gevallen waarin onmiddellijk han delen vereist is, omdat de tussen komst van de burgemeester tot ontoelaatbare vertraging zou lei den, kan men zich rechtstreeks wenden tot de berichtendienst van het ministerie van Oorlog te 's-Gravenhage. Vergunning tot terugkeer naar Nederland wordt verleend: bij ernstige ziekte van echtgenote, verloofd, ouders, stiefouders, schoonouders, kinderen, stief- en aangehuwde kinderen, broeders en zusters; 'bij overlijden van echtgenote, verloofde, ouders of kinderen als hierboven bedoeld, voor vier da gen en van overige bloed- en aan verwanten tot in de tweede graad voor twee dagen. Pseudo-vogel pest te Alplien aan de Rijn ALPHEN AAN DE RIJN, 22 Maart. Tijdens het weekeinde zijn bij de kip-penhouder S. in de Bo-degraafse Meije 1400 kippen op last van de gezondheidsdienst afgemaakt, omdat op dit bedrijf pseudo-vogelpest werd geconsta teerd. Chinese kok vermist te Rotterdam ROTTERDAM, 22 Maart. De 44-jarige Loke Chye uit Singapore kok op het Engelse tankschip „Donacilla" werd vermist toen het schip Zaterdagmorgen de eer ste petroleumhaven te Rotterdam verliet. Vermoed wordt, dat hij 's nachts te water is geraakt. De rivierpolitie heeft gedregd, maar het stoffelijk overschot is niet gevonden. ROME, 22 Maart. De Romeinse rechtbank heeft vandaag het proces tegen de journalist Silvano Muto voor onbepaalde tijd ver daagd, in afwachting van een verder onderzoek naar de doods oorzaak van Wilma Montesi. Deze plotselinge beslissing is genomen op verzoek van de openbare aanklager. Hij verzocht om schorsing van de zitting, in verband met de definitieve beschuldiging van moord, geuit door Anna Maria Moneta Caglio. De verdedigers van Muto ver klaarden zich accoord met ver daging van de zitting en na een kort beraad stemde ook de pre sident van de rechtbank in het verzoek toe. Er is geen datum vastgesteld voor de hervatting van het proces. De openbare aanklager Bruno richtte zich met het volgende ver zoek tot de president van de rechtbank: „In verband met de nieuwe ont wikkelingen en met de specifieke beschuldiging van moord, die door Anna Maria Moneta Caglio is uit gesproken, verzoek ik de recht bank alle stukken, die betrekking hebben op de dood van Wilma Montesi, terug te zenden naar het bureau van de Officier van Justitie en het proces tegen Muto te verdagen." Bruno diende het verzoek in, nadat Anna Maria voor de recht bank toegegeven had in October een brief geschreven te hebben, waarin zij de markies Ugo Mon- taga brandmerkte als de leider van een bende in verdovende middelen en Piero Piccioni, de zóón van de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken, als „de moordenaar" van de bende Voordat mej. Caglio binnenge roepen werd, veroorzaakte de ad vocaat van Muto Giuseppe So-tgi-u, opnieuw opschudding. Hij ver zocht dat een man, genaamd Pe- tro Pierotti, als -getuige opgeroe pen zou worden, omdat, zoals Sotgiu zei, hij in staat zou zijn te getuigen, dat Wilma Motesi hem (Pierotti) eens gevraagd had bedwelmende middelen uit Luxemburg naar Italië te smok kelen. 9-jarig dochtertje een bezoek ge bracht aan Rotterdam. Aanvan kelijk was het de bedoeling in een hotel te overnachten, maar later werd besloten toch naar België terug te keren. Dat verdroot het meisje zozeer, dat zij hevig gillend en schreeu wend in de auto misbaar maakte. Dit was teveel voor de bestuur ster en zij stopte op het Droog lever Fortuijnplein om haar vriendin het kind in de buiten lucht wat te laten kalmeren. Toen het meisje daarna tegen stribbelende in de auto geduwd werd, dacht een passerende bromfietser, een 38-jarige rijks ambtenaar, met een geval van kinderroof te maken te hebben. Hij wierp zijn bromfiets voor de auto en alarmeerde voorbijgan gers. Men trachtte de vrouwen het wegrijden te beletten. De chauffeur van een juist passeren de bestelauto werd door het pu bliek aangeroepen, waarna hij spontaan zijn wagen dwars voor de Belgische auto zette. De vrou wen, die zeer slecht Nederlands verstonden, begrepen niets van dit alles en werden hoe langer hoe zenuwachtiger. Plotseling gaf de bestuurster gas en haalde scherp naar links uit en slipte langs de bestelauto, waarvan de chauffeur mete-en de achtervolging inzette. In haar angst reed de Antwerpse via het Opstelplein Noord naar het Ro- chussenplein. Door deze manoeu vre kwam zij bijna in aanrijding met een stadsbus, die uit de tun nel kwam. Ook een personen auto moest snel rammen en kwam dwars op de rijbaan te staan. De buschauffeur reed de vluchtende auto in de onderdoor- gang van het Drooglever For tuijnplein klem. Nog gaf de Bel gische dame zich niet gewonnen. Ze reed hard achteruit om via de,oprit van het plein haar weg te vervolgen. Een tunnelwachter nam met een personenauto aan de achtervolging deel. De rit eindigde op de 's-Gravendijkwal, waar de auto weer klem gereden werd. Daarna belandden allen in een politiebureau, waar na kalmering der gemoederen de zaak tot de juiste proporties teruggebracht werd „Pierotti wilde getuigen", aldus Sotgiu, „dat Wilma hem verteld had, mensen te kennen, die be- lanngstelling zouden hebben om bedwelmende middelen te ko pen." Van-daag zouden Monta-gna, Pic- cióni en Pawone voorgekomen zijn en zij zouden, naar vernomen werd, in een andere zaal zitten wachten, toen het proces plotse ling opgeschort werd. Sotgiu zei van de opschorting: „Het is het enige ding dat de aanklager kan doen. Wij hebben gevraagd om een nieuiw onder zoek naar de dood van Wilma Montesi, vanaf het begin van het proces tegen Muto". „Ik ben er van overtuigd, dat de nieuwe elementen, waarvan de aanklager sprak, bestaan in Onze nieuwe getuige Pierotti." Van Muto's proces zei Sotgiu: LONDEN, 22 Maart. Een slimme oppasser in de gemeentelijke Dierentuin is er in geslaagd een konings- copra paardevlees voor ringslang te verkopen. De koningscobra is een zeer vergiftige slang en een kannibaal. Dit exemplaar, Satan genaamd, en drie meter lang van kop tot eind, wil bovendien liefst speciaal Engelse ringslan gen hebben, maar die waren de vorige week uitverkocht. Satan ging prompt in hongerstaking en de direc teur van de dierentuin zat met de handen in het haar. Toen verscheen de slimme oppasser ten tonele. Hij sneed een groot stuk paardevlees in repen, die hij aan elkaar bevestigde tot hij één enkele reep van ruim een meter had en naaide deze in de huid van een kleine python. Op een afstand leek het geval wer kelijk op een slang. Zijn adem inhoudend, liet de oppasser deze syntheti sche slang in de kooi van de cobra zakken, er voor zor gend, dat zij verlokkende kronkelbewegingen maakte. En Satan liet zich waar achtig voor de gek houden. Hij vloog op de kunstslang af en werkte deze met be kwame spoed naar binnen. Maar er is al een zending lekkere ringslangen onder weg, want al te vegl paar devlees zou Satan ziek maken. CARACAS, Venezuela, 22 Mrt Als de Nederlandse Antillen en Suriname gemeenschappelijk om de onafhankelijk of de gemene best status zouden verzoeken zou Nederland dit verzoek waar schijnlijk inwilligen. Dit werd gisteren op de Inter- amerikaanse conferentie door twee autoriteiten aan de pers me degedeeld. Benjamin Chumacairo, attaché en honorair raadsman van de Ne derlandse legatie en Lou Licht veld, oud-minister van opvoeding en gezondheid in Suriname, voer den op een persconferentie het woord. Lichtveld bevindt zich in Caracas als waarnemer en ver tegenwoordiger van de Surinaam se federatie van vakverenigingen. Schumacairo en Lichtveld be toogden, dat de resolutie welke op de conferentie is aangenomen en waarin afschaffing van het ko loniale stelsel wordt geëist, geen betrekking heeft op d-e Neder landse gebiedsdelen in Zuid Ame rika. De Nederlandse Antillen en Suriname verlangen niet uitge sproken n-aar de onafhankelijk heid, doch zouden deze kunnen verkrijgen, in-dien zij er gemeen schappelijk om zouden vragen of om een status zouden verzoeken gelijkend op die van een lid van het Britse gemenebest, aldus de beiid-e woordvoerders. Lichtveld zei: „Wij genieten volledige autonomie behalve op het gebied van de defensie en de buitenlandse aangelegenheden Wij beschouwen onszelf niet als koloniën. Wij verlangen behan deld te worden als een deel van het Nederlandse koninkrijk...." De beide woordvoerders waren „God weet wanneer dat hervat zal worden." Muto, de jon-ge journalist, wiens artikelen over de zaak Montesi hem plotseling midden in de publieke belangsteline geplaatst hébben, werd luide toegejuicht, toen hij het paleis van Justitie verliet. Honderden hadden zich hier vandaag verzameld in -de hoop ge tuige te kunnen zijn van een dra matische zitting Er was voor hen in de rechtzaal geen plaats en de politie, die in groten getale op de been was, hield hen buiten het ge-bouw. Superwaterpistool grote vondst voor de wetenschap LOS ANGELES, 22 Maart. Drie Amerikaanse geleerden heb ben een „waterpistool" geconstu- eerd, waarmede een dunne straal vloeistof met zulk een snelheid kan worden afgeschoten, dat hij door tien centimeter vlees heen kan dringen. Het apparaat zal in de toe komst welicht worden -gebruikt om geneesmiddelen in inwendige organen en gezwellen te schieten. De voortbewegingssnelheid van de straal is l'/i maal die van het geluid. De onderhandelingen, welke Jef van der Vijver heeft gevoerd met Gerrit Schulte betreffende diens deelneming aan de Ronde van Nederland, hebben tot een gunstig resultaat geleid. Inmiddels staat ithans definitief vast, dat de Ronde op 26 April te Groningen zal starten. Deze start zal plaats vinden op de Grote Markt, aan -de voet van de Martinitoren. De studentensocië teit zal als permanence worden ingericht. In de rij der aankomst- plaatsen is, dank zij de medewer king van B. en W„ Tilburg opge nomen als finish van de étappe op 29 April, waarna op Koningin nedag 30 April in het Sportpark zal worden .gestart voor de ploe- gen-tijdrit naar Etten. De K.N.W.U. heeft haar goed keuring .gehecht aan de jury voor de Ronde, welke zal -bestaan uit de heren Eggink, Hendriks en Ruipper-t als wedstry-dcoimmissa- rissen, terwijl de heer v. Steen bergen zal optreden als kamp rechter en mr. Veen.hoven als jury-secretaris. Tij-dwaarnemer is de heer J. van Hal uit Amster dam. Hans van Swol in viertal van Daviscupploeg De Keuze Commissie van de K.N.L.T.B. heeft voor de Davis- cupwedstrijd Nederland»Spanje, welke Vrijdag 30 Ajpri-1, Zaterdag 1 en Zondag 2 Mei op de mets- banen te Scheveningen wordt ge speeld, de volgende spelers aan gewezen: A. C. van Swol, A. Dehnert, L. Krijt en R. van Mee geren. Uit dit viertal zal de de finitieve ploeg worden gekozen. Als aanvoerder van het Neder lands Daviscupteam zal mr. F. Peters fungeren. Nederlands mil. elftal gekozen Voor -het Nederlands militair elf tal, dat zal deelnemen aan het internationaal militair voetbal- tournooi van 5 t.m. 21 April in België, zijn de volgende spelers gekozen: Doel: van der Bur-gt (BW) en Kuistermans (Internos); achter: van Kerkum (Feyenoord), Kuys (Haarlem) en van Mourik (Ajax); midden: van Vliet (HBS), Elzer Ajax), Tol (Stormvogels), Koop- mans (Go Ahead) en van Capelle (Elinkwij-k); voor: van der Lin den (DOS), van der Kuil (VSV), van der Wel (Ajax), Brusselers (PSV), Rijnvis (AiD-O), Bakker (Leeuwarden) en Schouten (Ex celsior). Nederland is in een poule ge bracht met België en Luxemburg. Nederlands hockey-elftal voor Brussel Het Nederlands h-ookeyelftal, dat Zondag 28 Maart te Brussel tegen België speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Mui-der (Amsterdam); achter: Derckx (Venlo) en Drij ver (Togo); midden: Aneion (Kampong), Loggere (Laren) en Zeelen (Venlo); voor: Hillenius (Togo), Bouwman (Bloemendaal), Kruize (HHIJC), Hooghiemstra (SCHC) en van Heel (HHIJC). Reserves: van Dijk (Amers foort), van Dijck (Kampong) en Boerstra (HHIJC). In het elftal, dat 25 October 1953 te Zürich met 40 van Zwitserland won, is een wijziging gekomen. Hooghiemstra vervangt Beau-mont. Preston ook in demifinale cup De overgespeelde wedstrü-d,.uit de kwartfinales van de Engelse bekerco-m-petitie tussen Preston North End en Leicester City is geëindigd in een 31 overwin ning voor Preston. Zaterdag 27 Maart a.s. komt Preston North End in de halve finale uit tegen Sheffield Wed nesday op het veld van Manches ter City. De andere halve finale gaat, tussen West Bromwich Al bion en de derde klasser Port Vale op hét terrein van Aston Villa. van mening, dat de -bevolking op de lange duur om de gemenebest status zal vragen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 7