Tienduizenden liters napalm op posities der Vietminh Het verenigingsleven in Noord-Holland Katholieke Uloschool in de Wieringermeer Bruidspaar Glim-Koster zestig jaar getrouwd Aalmoezenier Strijbos voor Vrouwenbeweging Spoedig aanbesteding van kath. lagere school te Middenmeer SANERING KOOLTEELT Brand in de Diesel Reehorst maakte hoog moyenne BICMffl 158 geestelijken in gevangenschap Geivestelijk kampioenschap 2e kl. libre De Wit van district Hoorn aan de kop Voormalig premier van Vietnam ivenst wapenstilstand Onderzoek in zes gemeenten medewerking gevraagd Polen verloor 4500 Priesters Duitse dienstplicht goedgekeurd Vrijdag 26 Maart 1954 De vergadering door het R.K. schoolbestuur in de Wieringer meer belegd trok zeer veel be langstelling van de zijde der ouders. In de korte tijd, aldus de voor zitter. pastoor Tesselaar uit Sloot- dorp, dat ik in de Wieringermeer ben, heb ik me op de hoogte trachten te stellen van de onder wijsproblemen die hier liggen, zo goed mogelijk te bezien. Het is de bedoeling van deze bijeenkomst U te overtuigen van de noodzaak om lid te worden van de R.K. Schoolvereniging en om de plannen te bespreken die het Bestuur van deze vereniging heeft uitgewerkt. Hierna kreeg pastoor P. de Wit uit Middenmeer het woord om de stand van zaken betreffende d'e school te Middenmeer te schetsen. Ondanks de ruime polder, aldus pastoor de Wit, was het toch nog al moeilijk om een juiste plaats voor de school te vinden. Thans is met onderwijsinstanties en de Gemeente Wieringermeer over eengekomen dat de school ge bouwd zal worden aan de Noord zijde van de Kerkhoflaan. Als eerstdaags de Welstandscommis sie haar goedkeuring aan het plan gegeven heeft kan tot aanbeste ding worden overgegaan. De se cretaris van het Schoolbestuur gaf hierna nog een toelichting oo de mogelijke uitbreiding, op de ligging van die speelplaats, enz. Hierna kreeg dr C. Arnold, con rector van het Lyceum te Alk maar, het woord. Sp.r. gaf een zeer interessante voordracht over de noodzaak van het bijzonder onderwijs. Na eerst uitvoerig ge schilderd te hebben wat voor offers de ouders voor de gelijk stelling opgebracht hebben 'kwam spreker op de noodzaak, ook nu nog de kinderen in positief Chris tel üke geest op te voeden. Gezin, kerk ep school behoren daarvoor s°men te werken opdat de inner lijke mens door ziin opvoeding bewust word't gericht naar zijn hoogste idealen. Daarvoor is no dig dat het milieu, die leerkrach ten, de leerstof er op afgestemd ziin, het ware en goede bij te brengen, dat de kinderen kan "neren tot hun eeuwig geluk. Maar ook d'e leek, de onderwij zer. die toch in de eerste plaats opvoeder moet zijn. heeft een I heden had' beantwoord.' sloot de sterke invloed op de kinderen. 1 voorzitter met kort gebed de ver- Süreker is daarom van mening gadering. dat het de 'hele parochie past een „Vend Creator" aan te heffen als een nieuwe leerkracht zijn in trede doet. Spreker besloot zijn met zeer veel aandacht gevolgde toespraak door de aanwezigen op te wek ken het schoolbestuur en het personeel te steunen bij hun werk, opdat als zij verantwoor ding zullen moeten afleggen van hun oudertaak, ze tevreden zul len kunnen zijn over de opvoe ding van hun kinderen en de keuze van 'hun scholen. Hierna kreeg de penningmees ter het woord om ziin begroting toe te lichten. Aan de hand van uitvoerig gemotiveerde bereke ningen was een heffing van een omslag per gezin nodig gebleken. Over de verdeling van de bedra gen ontstond nog een cjiscussie waardoor wat meer spreiding noodzakelijk werd. Hierna stelde de voorzitter de oprichting van de R.K. Ulo-school aan de orde. De commissie van onderzoek had een uitvoerig rapport opge steld en op grond van deze gege vens meende het schoolbestuur dat een oprichting van een R.K. Ulo-school zeer wel mogeliik was. De vergadering kon zich hier mede verenigen en aldus werd besloten. Omtrent d'e plaats van vestiging ontstond nog' wel enige discussie. Het bestuur bleek ech ter uitvoerig alle motieven over wogen te hebben en had reeds en besluit^ genomen. In 1954 zou in Slootdorp met de school wor den begonnen en in 1955 zou de school in Wiermeerwerf defini tief worden gevestigd. Na een toelichting van d'e heer N. A. Knooh waarom tot Wieringerwerf was besloten, kon zich de verga dering hiermede verenigen. Hierna werd door de voorzitter aan de orde gesteld d'e goedkeu ring omtrent het aangaan van een lening voor de te storten waar borgsom bij de gemeente. Hier tegen maaakte de vergadering na de toelichting van de heer P. Snanjaart geen bezwaar, zodat aldus weird besloten. De voorzitter uitte ziin dank aan de vergadering voor het vele opbouwende werk idlat d'eze bij eenkomst bad mogelijk gemaakt. Nadat Dr Arnold nog enkele vragen omtrent studiemogelijk- WIERINGEN. Hoewel het feit zelf in alle eenvoud gevierd zal worden, belooft het diaman ten huwelijksfeest van het Wie- ringer bruidspaar op Dinsdag 30 Maart toch een feestelijke dag te worden. J. Glim en M. Koster zijn ras echte Wieringers, die al die huwelijksjaren trouw aan hun eiland zijn gebleven. De 81-jarige Jan Glim heeft meerdere beroepen gehad. Zo was hij boerenknecht en hij heeft ook nog gevaren; maar jarenlang was hij timmerman, o.a. bij aannemer J. Kleyn. Zo vanaf zijn vijf en zestigste jaar echter is de dia manten bruidegom in ruste, d.w.z. hij heeft zijn broodwerk vaarwel gezegd en bleef rustig thuis bij moeder. Daar brengt hij vele uren van de dag zoek met de instrumentmakerij. De bril moet er de laatste jaren wel bij, maar het aantal gerepareerde klokken, wekkers en horloges is legio. Het is nog een krasse oude, die Jan. Zijn vrouw, 79 jaar, is de laat ste jaren, hoewel gezond, levende in een kleine wereld. Het gezicht wil niet meer en dat valt voor het oudje niet mee. Dinsdag 30 Maart zal het feest In Joego-Slavië BELGRADO Voor de eerste maal in de godsdienstvervolging m Joego-Slavië heeft een com munistische instantie officieel de arrestatie van een aantal pries ters toegegeven, aldus meldt het trir «e katholieke persbureau K.N.A. De president van de Joego slavische commissie voor betrek kingen tussen Kerk en Staat, Kadisavljevic, heeft officieel be kend gemaakt, dat zich in de Joego-siavische gevangenissen in totaal 158 geestelijken bevinden. hen behoren 124 tot de Katholieke Kerk 32 tot de Or- Keik X° en 2 t0' de Protestantse dan in besloten kring in huize Glim aan de Koningstraat ge vierd worden. En de twee kinde ren van het diamanten paar, An ne en Piet met hun gezinnen, zullen het feest in vreugdevolle dankbaarheid meemaken. We wensen de diamanten fees telingen. trouwe lezers van het Noordhollands Dagblad nog een gelukkige oude dag en een van harte proficiat. WIERINGERMEER Was de jaarvergadering der R.K. Vrou wenbeweging in de Wieringer meer o-p 29 Januari maar matig bezocht (wat zeer jammer was én voor de tentoonstelling en de ver koop van de artikelen gemaakt door de blinden uit het Blinden- huis te Grave én voor de causerie die ons het leven der blinden liet meemaken en ons deed mee leven met degenen die door hoornvlies transplantatie het ge zicht krijgen) de avond met le geraalmoezenier Pater A. Strij bos, waarop ook de heren waren uitgenodigd, trok een overvolle zaal. Aalmoezenier Stojfooc jO.P. ver telde ondier heit motto „Het le ven van de soldaat met een lach en een traaro" vaak op humorist tische wijze, hoe die soldaat zijn diensttijd doorbrengt, welke hulp en geestelijke verzorging gebo den wordt en hoe die 'burger het leger moet zien. Heit leger is het apparaat dat die macht van een land vertegen woordigt, het is de representatie van diait land. Spr. gaf aan hoe het leger gezien moet worden als een element in die gezagsver houdingen God, ouders en vader land en hoewel dit veel van het voorstellingsvermogen en het idealisme van die jongens vraagt, is deze instelling op de dienst tijd voor die soldaat een hulp middel om door en u'it deze tijd te giroieien. De lichamelijke te zamen met de geestelijke ver zorging van de soldaat is er dan ooik op gieridbt om de uitgroei van de mannelijke 'kwaiutieiten en de natuurlijke vermogens te cuilifi veren. Natuurlijk zijn. er in deze tijd grote spanningen, maar Mer is 'heit vooral d'e geestelijke verzor ging idlie met al zijn diensten tracht dit zoveel mogelijk voor die soldaat op te vangen en in goede banen te leiden'. De woorden van Aalmoezenier Sitrijlb'os gaven die ouders de waarborg dat er voor de soldaat allies gediaan wordt, wat maar mogelijk is, om deze tijd voor de jongeman geen verloren tij d te dloen. zijn. De voorzitster was dan ook wel de tolk van allen taen zij Aalmoezenier Strijibos de ver zekering gaf van hulp in gebed eni offer. De nieuwe parochieherder van Slootidorp Pastoor Tesselaar die ter kennismaking op deze ver gadering aanwezig was. ontving van. d'e voorzitster eën extra woord van welkom. Mevr. van dier Heiden droeg een zelf-opge- siteld gedicht voor over de Pas sie van Christus. Van de mededelingen vermel den we: 1. De oprichting der K.A.V. Deze moet gezien worden als een natuurlijke gro-ei, waar over men zich alleen maar kan verheugen. 2. Maandag 5 April 'is er in hotel de Maayer te Wieringer werf des avonds om half acht 'n mode-show, georganiseerd door die modezaak Kieft uit Hoorn. Leden def Vrouwenbeweiging en van K.A.V. en Gildie hebben re ductie op de entrée. Toegangsbewijzen zijn te ver krijgen te Wieringerwerf, Sloot- dioirip en Middenmeer resp. bij de dames Heinislbraek, Braftinga en Aalders voor die Gilde-lieden en voor K.A.V.-leden bij mevr. de Maat, mevr. Halsema en me vrouw Muller. 3. 25 Maart was die bid- en boe tedag van de R.K. Vrouwenbe weging die ©lik jaar zowel natio naal als internationaal wordt ge houden.. 4. De datum der volgende ver dring 'is 29 April. Else Dan a h een modecocfctail komen ge in verban d met de zomer- i ondier de titel: Mode en nerraoonil iilklheid 5 Dames die een of ander handwerk willen beschikbaar stellen voor een verloting ten bate van het fonds voor de vlag zullen het comité hiermede een zeer groot genoegen doen. Geen financiële hulp (Van onze parlementaire redacteur) De moeilijkheden met betrek king tot de afzet van de koude grondproducten en in het bijzon der de bewaarkool zijn gisteren in de Tweede Kamer ter sprake gekomen. De heer Gortzak (com.) stelde er mondelinge vragen over. Uit het antwoord van de minister Mansholt bleek, dat reeds plan nen worden overwogen in samen werking met de hoofdafdeling Tuinbouw van de Stichting voor de Landbouw. De heer Gortzak meende, dat een totale ineenstorting van de markt dreigt. De bewindsman van „Landbouw en Voedselvoor ziening" achtte dit gevaar niet aanwezig omdat minimumprijzen gelden, die dicht bij de produc tiekosten liggen. Daarnaast wordt nog naar afzetmogelijkheden ge zocht voor bewaarkool, die op geslagen is. Zo nodig zal van overheidswege hulp worden ge boden, aldus minister Mansholt, maar die hulp zal niet van fi nanciële aard zijn. Z.i. moet de hulp gericht zijn op het bevorde ren Van een minder eenzijdige koolteelt. Ook ten aanzien van de vruchtboomkwekers is op deze wijze sanerend opgetreden. Donderdag is de grote bloe mententoonstelling Amstel- flora" in de RAI te Amster dam geopend. De bloemenlief hebbers zullen er naar harte lust kunnen bewonderen, want de inrichting en de hoeveel heid bloemen is buiten gewoon. Een kijkje in de over dekte bloementuin, die de RAI op het ogenblik is. ANNA PAULOWNA. Don derdagmorgen geraakte de motor van de D.E.-trein, die om 8 uur uit Anna Paulowna moest ver trekken in brand. Alle passagiers moesten uit stappen. Het perron was ineens vol reizigers. Maar om half negen konden de gestrande reizigers weer vertrek ken. De diesel reed op eigen kracht zeer langzaam op dood spoor, waar monteurs van de N.S. aan het werk gingen de fout te herstellen. Varkenspest ZIJFE In het uiterste Zuide lijke gedeelte der gemeente Zijpe is varkenspest geconstateerd en wel bij de varkens van de vee houder H. Groot, Kamperkaai, onder Petten. BILJARTEN Donderdagavond werd in Hotel Brandjes te Uitgeest door de voorzitter, de heer Blom, het tournooi om het gewestelijk kam pioenschap 2 de klas libre ge opend. Deze biljartzaal, bij uit stek geschikt voor het houden van een dergelijk tournooi was flink bezet. Precies om half acht werd een aanvang gemaakt met de eerste twee partijen. Op bil jart één waren het de heren De Wit en Blesgraaf die elkander gingen bekampen. Het was in de eerste beurten nog zoeken voor beide heren, maar 'het was Bles graaf, die zich het best kon aan passen en enige series van 15-19 liet noteren. De Wit bleek een speler te zijn die het met ruime stoten moet vinden. In de 15e •beurt was de stand 43-55. Het is geen grootse partij geworden van de heren. De Wit kwam in de 3e beurt naar voren met een mooie 22. Blesgraaf kon dat tempo niet meer vol houden en werd een ge slagen man. Op biljart twee waren het de heren Poort en Post die de slriid aanbonden. Ook daar ging het niet vlot. Het valt ook niet mee direct de vorm te vinden. Dat er desondanks spanning was. blijkt uit de stand in de 25e beurt: 84- 89. maar Post wist zich los te maken van zijn tegenstander, en liep snel weg met goed gespeelde series. Hij wist zijn eerste winst punten binnen te halen. Poort moest met 110 carmlb. genoegen nemen. Kamp heeft deze avond twee partijen gespeeld, de eerste tegen de heer Kok. Het was een lang durige partij, geen van beiden kon tot een 'behoorlijke serie komen. Tot aan de 100 carmfo. ging de strijd gelijk op. Toen nam Kamp een voorsprong en Kok bleef 'het antwoord schuldig. Toch had Kamp nog enige beur ten nodig om de partij te doen eindigen. In de 'tweede partij te gen Rijnsoever was Kamp we derom niet in vorm. In de 25e beurt was de stand nog gelijk, maar toen kwam Rijnsoever sterk naar voren met een mooie 29. Toch kwam Kamp nog even te rug, maar zijn partner gaf geen kans meer. In de laatste partij van de avond kwam De Wit tegen Poort en De Wit heeft een tweede winstpartij op zijn naam ge bracht. Deze avond iheeft geen van de heren zijn partij cadeau gegeven. Ook De Wit moest in zijin partij vechten. Op het einde van de partij wist hij met meer bandstoten weg te lopen. Poort had deze avond ook niet zijn vorm, maar er volgen nog meer dagen. Reehorst heeft tegen Post een voortreffelijke partij gespeeld. Post heeft dan ook geen schijn van kans gekregen tegen dit ge weld. Reehorst maakte een pracht gespeelde serie van 48. Dit moet toch wel een van de kanspaarden zijn van dit gezelsahap of zouden er nog verrassingen komen deze week. Post moest met slechts 41 carmlb; genoegen nemen. Hedenmiddag om twee uur worden de partijen voortgezet. Uitslagen van de eerste avond: Reehorst 150 21 48 7.14 Post 41 21 6 1.95 Kamp 150 48 21 3.12 Kok 126 48 13 2.62 Post 150 35 20 4.28 Poort 104 35 15 2.97 De Wit 150 41 22 3.65 Blesgraaf 110 41 20 2.68 Rijnsoever 150 37 29 4.05 Kamp 118 37 17 3.18 De Wit 150 40 18 3.75 Poort 114 40 13 2.85 (Adverentie) Meestal vetdtaagt het ^.rlUmaagmiddel' eet Het me«we«.n9al BlCARP.^en(b.v.maagpnn, maag beZTiemaag. oprispen, misse»*!*"'— ~ag-cachets;akker smaakloos, snel, zeker Zo speelt de Wieringermeer WIERINGERMEER. Ond'er leiding van de heer N. Beemster van Wieringerwerf zal Zaterdag avond a.s. om 'half acht dn hotel Lely te Slootdorp de jaarlijkse leerlmgenuitvoermg plaats vin den. Er zal een elk wat wils-pro- grarnima worden aangeboden op accordeon en piano, waaraan 57 personen hun medewerking zul len verlenen. Deze leerlingenuitvoeringen, vallen steeds zeer in de smaak. KONINGINNEN NAAR BLINDENINSTITUUT 's-GRAVENHAGE, 25 Maart Omtrent het programma van het staatsbezoek dat het Deens Ko ninklijk paar in April a.s. aan Nederland zal brengen, kan nog worden gemeld, dat H.M. Konin gin Juliana op Woensdag 28 April in de namiddag, vergezeld van H.M. de Koningin van De nemarken. een bezoek zal bren gen aan het Instituut voor Onder wijs van Blinden te Huizen. N.- Holland KOOG-ZAANDIJK In de komende maanden zal, voorlopig in zes gemeenten in Noordholland, een onderzoek worden ingesteld naar het verenigingsleven ter plaatse. Het onderzoek wordt gefinancierd door het Prins Bernhard-fonds en uitgevoerd door de Sociografische Werkgemeenschap van de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam. Tot de plaatsen, welke in eerste aanleg zullen worden onderzocht, behoren Koog aan de Zaan, Zaandijk, Langendjjk en Nieuwe Niedorp. De aanleiding tot dit onderzoek is de zowel in kringen van bur gerij als van overheid meermalen geu'i'te wens te komen tot een beter inzicht in de activiteiten van de culturele- ontspannings verenigingen in de onderscheide ne streken van Noordholland. De grote betekenis van een bloeiend en gevarieerd vereni gingsleven voor mens en samen leving behoeft niet te worden on derstreept. Behalve het gez'in bieden vooral de culturele- en ontspanningsverenigingen aan de deelnemers mogelijkheid tot ont plooiing op velerlei gebied. Het verenigingsleven, zoals dit spontaan is gegroeid, geeft in veel opzichten aanleiding tot gerecht vaardigde voldoening. Toch stui ten vele verenigingsbesturen op mopuiikheden van materiële of andere aard Doel van het onder zoek is nu na te gaan, welke ver enigingen er zijn, hoe zij werken, wat de moeilijkheden zijn die zij ondervinden, en welke wensen er bij hun bestuurders leven. Als eerste stap bij dit onder zoek zal nu tot een „inventarisa tie" van alle bestaande vereni gingen in genoemde plaatsen worden overgegaan. Daartoe zul len aan de secretariaten, voorzo ver bekend, enquêtekaarten met zes vragen worden verstrekt. In aansluiting daarop zullen nadere gegevens worden verzameld. Het behoeft geen betoog, dat de inventarisatie zo volledig mo gelijk zal moeten zijn, wil zij aan haar doel beantwoorden. Daar de adressen van alle secretariaten niet bekend zijn, worden de ver- ciioï- asturen, die in de ko mende dagen geen kaart ontvan gen, verzocht dit kenbaar te maken aan de Sociografische Werkgemeenschap, Enge Lom- bardsteeg 2, Amsterdam-C. Zij ontvangen dan omgaand bericht. Ter verduidelijking moge die nen, dat deze inventarisatie alle verenigingen zal moeten omvat ten, die zich met culturele- en ontspanningsarbeid bezighouden, ook al zou de hoofd-doelstelling van de desbetreffende verenigin gen op ander gebied liggen. RADIO-ACTIEF-COBALT IN BINNENZAK ADELAIDE, 25 Maart Een 18-jarige Australische student. Clement Brian Tonkin, heeft te Adelaide op straat een cylinder met radio-actief cobalt gevonden, die een verpleegster had verlo ren. Hij zal worden onderzocht om te zien, of hij nadelige ge volgen zal ondervinden van het feit, dat hïi de cylinder korte tijd in zijn borstzak heeft gedra gen. Hoewel de cylinder in een beschermend omhulsel zat, wordt het niet onmogeliik geacht, dat Tonkin over een week of twee een, overigens niet ernstige, brandwond op zijn borst zal krijgen. De student stak het eerst in zijn borstzak en later in zijn aktentas. Thuis gekomen hoorde hij pas. wat hij had ge vonden. PARIJS, 25 Maart. De Franse luchtmacht heeft door middel van zeer zware bombardementen communistische voorbereidingen voor een bestorming van Dien Bien Phoe in de war gestuurd, aldus is Donderdag in militaire kringen te Parijs verklaard. Alle beschikbare Franse toe stellen hebben bevel gekregen aan de bombardementen deel te ne men. „Vliegende verhuiswagens" vielen gisteren de uitgangsposities van de opstandelingen ten Noor den van de stad aan met 50.000 liter napalm, waardoor gehele stroken bosgebied in brand ge stoken werden, terwijl tweemoto- rige „marauders" communistische gesohutsopstellingen met zware bommen bestookten. Ook werden zware bombardementen uitge voerd op de weg, waarlangs voor raden, afkomstig uit Communis tisch China, naar het opstande- lingenleger worden vervoerd. Alles wat het garnizoen van het Franse bolwerk Dien Bien Phoe nodig heeft wordt uur na uur per parachute boven het fort naar benéden geworpen. Er heeft voortdurend aanvoer plaats van materieel en munitie. Dit is echter niet het enige wat de transportvliegtuigen komen bren gen. Zij verschaffen ook brand hout want dat is er niet in de dorre vlakte duizenden verse broden en doodkisten. De Vietminh, verschanst in de omliggende 'heuvels, blijft het bol werk meedogenloos beschieten. De vliegtuigen kunnen dus slechts met groot risico landen om de ge wonden te evacueren. Zij pro- LONDEN. -30 Poolse bis schoppen en 4500 priesters vielen sinds het einde van de tweede wereldoorlog ten offer aan het communistische regiem aldus publiceert de Poolse regering in ballingschap in een „Witboek over de toestand van de Katholieke Kerk in Polen". De Byzantijnse ritus heeft hier 15 bisschoppen, meer dan 3500 priesters en 5000 kerken en ka pellen verloren. De kerken zijn grotendeels door de Sovjets in beslag genomen en overgedragen aan de Schismatiek-Ort'hodoxe kerk. Van de Latijnse ritus werden meer dan 1000 priesters, 15 bis schoppen en Apostolisch Admini stratoren en één Vicaris Capitula- ris door de communisten gearres teerd: 50 priesters zijn tot gevan genisstraffen veroordeeld. Meer dan 100 priesters zijn spoorloos verdwenen. beren het echter voortdurend. Ook hefsohroefvl'iegtuigen zijn bij de evacuatie van gewonden inge schakeld. Trail van Huu, voormalig pre mier van Vietnam heeft vandaag verklaard, „dat het tijd is een einde te maken aan hei vergieten van bloed van jonge mensen" en heeft aangedrongen op een wa penstilstand in de Indochinese oorlog indien zulks mogelijk is. DRIE DODEN BIJ MIJNRAMP BATHGATE, Schotland, 25 Mrt In een steenkolenmijn in de buurt van Bathgate is vandaag een mijngang ingestort, waardoor drie mijnwerkers om het leven zijn gekomen en een vierde ernstige verwondingen opliep. Uit deze verklaring blijkt dat Huu zich aangesloten heeft bij het steeds groeiend aantal natio nalisten, dat streeft naar een ver zoening met de communistische Vietminh. BONN, 25 Maart De Wes telijke geallieerden hebben van daag hun goedkeuring gehecht aan de door Duitsland opgestel de amendementen op de grond wet. waardoor het mogelijk wordt jonge Duitsers onder de wapenen te brengen ter verster king van de West-Europese de fensie. De Hoge Commissie heeft aan deze goedkeuring echter de clau sule verbonden, dat de amende menten pas van kracht zullen worden, wanneer het Europese legerverdrag door alle zes be- trokken landen zal ziin geratifi ceerd. Radiologische afdeling kankerinstituut geopend AMSTERDAM, 25 Maart. Vandaag heeft het Nederlandsch Kankerinstituut te Amsterdam de nieuwe radiologische afdeling van zijn kliniek officieel geopend. Opvarenden van de Nederlandse mijnenveger Hr Ms „Mars diep", bezig met het neerlaten van een parava'ne, tijdens de NAVO-mijnenveegoefening, die wordt gehouden in het Zui delijke gedeelte van de Noordzee. Nederlandse, Belgische en Britse schepen namen aan de oefening deel. De Britse Marine en Luchtmacht zorgden voor het leggen van de „oefenmijnen" B. Hoven uit Harderwijk (links) en G. Hoekstra uit Wir- dum hadden er een „zware kluif" aan.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 7