jubileren/ „Nie bezit Hei Bfijft boerderij „Muis" bestaan? Wit-Gele meer werkmeer leden 1 Uw woning HULDE.. Ir Tomson gastheer van een belangrijk gezelschap De Wit nog steeds ongeslagen Gemeenteraad van St. Maarten benoemt gemeente-ontvanger BSi 6B-hehangsels Geivestelijk kampioenschap 2e kl. libre Reehorst moest een punt afstaan Raad machtiger dan B. en W.? Markt eu Beurs Coupon no. 6 uit het Wonderboekje, biedt U van 27 Maart tot 3 April de alles overtreffende aanbieding van prachtige lakens, geborduurd, formaat 150 x 230 cm, normaal 4r7p nü voor 5 en 180 x 230 cm, normaal ZA5 nu voor O"* Bijpassende slopen, geborduurd in hetzelfde dessin als de lakens, ha gelwit en ijzersterk, normaal-SrtS; nü voor de bijzondere prijs van J.95 Zuivelfabi een beti W. Jimminl promote uit de collectie Pasrina 4 Zaterdag 27 Maart 1954 In een der zalen van het landgoed „Nijenburgh" is gisteravond, op uitnodiging van de heer Ir. G. Tomson, „de geestelijke vader" van het idee om de boerderij Muis te behouden, door de heren Klaasse en Rooyaards, resp. leraar aan de Kunst nijverheidsschool te Amsterdam en bestuurslid van „de Werk- schuit" en architect, een zeer technische uiteenzetting gege ven van het creatief jeugdwerk, de restauratie en heemschut, zulks, om de raadsleden de gelegenheid te geven hiervan een zo juist mogelijk beeld te vormen, omdat zij a.s. Vrijdag in de raadsvergadering moeten beslissen over het al of niet voort bestaan van genoemde boerderij. Aanwezig waren: het voltallige College van B. en W., alle raads leden uitgezonderd de heren de Greeuw, de Jager en Robert, de gemeentesecretaris, de heer van Loon, de gemeenteopzichter. de heer Everstein en verder vele jeugdleiders en onderwijzend per soneel. Na allen hartelijk welkom ge heten te hebben, behandelde de heer Tomson het zakelijke gedeel te. De bedoeling is een stichting in het leven te roepen, die tot taak heeft het behoud en het onderhoud van de boerderij. Er zal een woning in komen en de rest van de ruimte zal bestemd worden voor creatief jeugdwerk en culturele verenigingen. De heer Tomson vraagt aan de gemeente flO.OOO subsidie plus de grond. Aangezien hij ca. f30.000 nodig zal hebben, wil hij het rijk en px'ovincie verzoeken flO.OOO subsidie te verlenen. Beiden heb ben zeer veel 'belangstelling en Monumentenzorg heeft reeds gun stig geadviseerd, terwijl ook de adviescommissie van Prov. Staten deze materie met spoed en be langstelling zal behandelen. Voor de andere flO.OOO wenst spr. een hypotheek, terwijl de rente en aflossing gedekt zijn door de huurwaarde a f800, Juist deze boerderij leent zich bijzonder voor het jeugdwerk, omdat dit een eigen sfeer behoeft, welke men (niet kan creëren. Daarom mag deze boerderij niet verdwijnen. Stedebouwkundig zijn er ook geen bezwaren ge maakt door de Planologische Dienst. Het bestuur van de te vormen stichting, verschillende personen hebben in principe al besloten hierin zitting te nemen, nl. de burgemeester als voorzit ter, verder de heren Rooyaards, J. Eyssen, Hoevenagel, Tomson en Zuster A. de Lange, draagt zelf het risico en de gemeente behoeft niet bang te zijn, dat er op bij gelegd zal moeten worden. Spr. gewaagde nog van het be staan van twee lijsten, één voor afbraak en één voor behoud van de boerderij. Velen hadden op beide lijsten getekend, zodat hieraan geen enkele aandacht ge schonken dient te worden. Nadat spreker nogmaals het behoud van deze oude, uit cultu- roei oogpunt gezien prachtige boerderij had bepleit, nam de heer Rooyaards het woord. Cultuurbezit Spreker zeide, dat er enorme verarming van culturele gebou wen en oude boerderijen, het ty pische karakter van het volks- eigene, te constateren viel. Zij vormden een eenheid met de na tuur, wat de moderne nieuwbouw zeker niet doet. Spr. liet verschil lende afdrukken van oude boer derijen zien, vooral van Terschel ling, wees op de uitstekende bouw en gaf de verzekering, dat onze nieuwbouwwoningen het zeer zeker niet zolang uit zullen houden. Wat in de jaren 1700- 1800 een eenvoudige dorpstim merman presteerde, kan thans de knapste architect niet klaarspe len. Juist de aan de natuur ver knochte boeren handhaafden de traditie, toen men in de steden al afgrijselijke woningen neer ging zetten. Hij drong er tenslotte op aan de weinige cultuurgebouwen te behouden en riep de steun in van de Overheid de bewoners hiertoe financieel in staat te stellen, en ook deze boerderij, welke waar schijnlijk gebouwd is in 1680, voor slopershanden te behoeden. Tenslotte kreeg de heer Klaasse het woord, die meende te moeten constateren, dat in het culturele leven de „toeschouwers" ontbre ken. Waarom trekt een interna tionale voetbalwedstrijd zoveel belangstelling? Omdat het een genoegen is, wanneer men het spel kent, dit te volgen. Spreker liet vele tekeningen zien, werkstukjes van kinderen van 4-11 jaar. Kinderen hebben buitengewoon veel kleurgevoel en tekenen wat hun aantrekt. Men moet het kind eerbied bijbrengen voor de natuur. De heer Klaasse meende dat de boerderij Muis, na gerestaureerd te zijn, een prach tig centrum zou kunnen zijn voor opvoeders. Er kunnen allerlei cur sussen gegeven worden voor ver nieuwd opvoedkundig onderwijs, het kan een plaats worden voor kadervorming, een jeugdtheater, men zal er meer tentoonstellin gen kunnen houden. Er gaat een suggestieve kracht van deze boerderij uit en spreker deed een beroep om een dergelijk aan de natuur verwant gebouw voor de gemeensohap te behouden. Nadat burgemeester Kalf de heer en mevrouw .Tomson harte lijk haj bedankt voor de genoten gastvrijheid, werd deze zeer ge animeerde avond door de heer Tomson gesloten. Nu is het woord aan de leden van de raad. BERGEN. In het gebouw SL Jan vergaderde onder voorzitter schap van de heer C. W. Ellis het Wit-Gele Kruis. De voorzitter concludeerde uit het helaas ge ringe hezoek dat er waarschijn lijk geen klachten zijn bij de leden, anders was de opkomst zeker wel groter geweest. Mej. T. Punt die de leiding van de gezinszorg in handen heeft, deelde in haar jaarverslag mede dat in 6 gezinnen gezinsverzor ging was verleend door de vaste verzorgster, mej. Annie de Ko ning, die in drukke periode's bij gestaan werd door een 9 tal andere dames. De penningmeester, de heer J. A. Reinders, werd onder dankbe tuiging voor zijn accuraat beheer gedechargeerd. De periodiek af tredende bestuursleden, de heer Reinders en mej. Schaap, werden beiden bij acclamatie herkozen. De voorzitter deelde mede dat besloten is dat zij die tenminste 1 jaar lid zijn, en die bij een bê- valling menen in aanmerking te komen voor een uitkering, dit kunnen opgeven bij mej. Punt. De secretaris, dé heer W. L. Borst Jr., deelde mede dat het aantal leden op 1 Jan. 1953 430 bedroeg: eind 1953 was het ge stegen tot 457. Van niet te onderschatten be lang is liet werk van de wijkver- Dleegster geweest, die 4049 huis bezoeken aflegde, hetgeen 746 meer isdan in 1952. Gespecifi- NA IBEKO NU EEN STICHTING BERGEN. Het overweldigen de bezoek op de middenstands tentoonstelling IBEKO, (in Ber gen konen) die vorig jaar werd gehouden, is aanleiding geweest tot oprichting van een stichting Deze stichting heeft ten doel zich bezig te houden met het organi seren van tentoonstellingen. Op de oprichtingsvergadering bleek voldoende belangstelling te be staan om tot oprichting over te gaan. Voor de middenstanders die niet op deze vergadering aan wezig konden zijn en die aan de Vorige tentoonstelling niet heb ben deelgenomen, wordt de gele genheid opengesteld om alsnog toe te treden. Voorlopige plannen werden gevormd voor een ten toonstelling die wellicht nog gro ter van omvang, in October zal worden gehouden- In het dage lijks bestuur hebben zitting ge nomen de heren Nic. Volkers. C. J. Dobben en J. Schramt. BILJARTEN UITGEEST Vrijdagmiddag werden de partijen voortgezet om het gewestelijk kampioen sdhap 2de klas libre, in Hotel Brandjes te Uitgeest. In de mid dagpartijen kwamen eerst v. d, Ham-Kok aan het biljart. In de 30e beurt was de stand gelijk 130. Iedereen in -de zaal dacht dat Kok de partij zou winnen, maar v. d. Ham maakte de partij uit met een mooie serie van 13. Kok kwam 3 carmb. te kort. Op biljart twee kwamen Bles graaf-Post. Dit is een overwin ning geworden voor de -heer Post. Post kwam in de laatste 6 beurten zo sterk naar voren, dat hem zeer zeker de overwinning toe kwam. Blesgraaf moest met 116 carmb. genoegen nemen. Reehorst heeft tegen v. d. Ham weer keurig gespeeld. In het be gin vlotte het niet erg, maar na de 10e beurt begon het geweld, series van 18-20. V. d. Ham was tegen dit geweld niet opgewassen. Eenmaal kwam hij naar voren met een 17, doch daarna was hij totaal uitgespeeld. Reehorst maakte een pracht moyenne van 7.14. De Wit heeft tegen Rijns oever zijn overwinningen voort gezet. In de 25e beurt stond Rijns oever nog voor, 112-86. Toen kwam De Wit naar voren. Rijns- oever was zichtbaar moe en dat heeft zeer zeker invloed op hem gehad. 2 carmb. moest hij nog maken, dit was voor hem te veel. De Wit maakte de 7 carmb. die hij nog van het einde verwijderd was. Reehorst kwam tegen Kamp met subliem spel naar voren. Kamp heeft zijn huid duur ver kocht. Tot aan de 100 carm. ging de strijd gelijk op, maar Reehorst kwam toen met een 23 naar vo ren. Kamp moest met 104 carmb. genoegen nemen. Avondpartijen Om half aoht namen de partij en weer een aanvang met de he ren Rijnsoever-Poort. Het was Poort die in de 8e beurt een goed gespeelde serie van 26 liet noteren. Rijnsoever had meteen het antwoord klaar, 31 carmb. langs de band gespeeld. In de 15e beurt was de stand 73-75. Rijns oever was in deze partij niet te klappen: al vocht Poort nog zo goed, hij moest de punten af staan. Het zag er naar uit dat Post tegen v. d. Ham geen schijn van kans zou maken. In de 20e beurt was v. d. Ham flink uitgelopen, zelfs zo dat Post 50 carmb. ach ter stond. Toch kwam Post nog even terug, hij vocht voor wat hij waard was. V. d. Ham kreeg net op tijd het gevaar in de gaten en behaalde zijn 2e winstpaxtij. De grote verrassing van de avond was de partij Blesgraaf- Reehorst. Blesgraaf liet in de 5e beurt een mooie serie van 28 no teren. maar Reehorst had het antwoord al klaar: 20 gevolgd met 15 en in de 15e beurt was Reehorst even uitgelopen. Bles graaf bleef hem echter op de voet volgen. In de 28e beurt was de stand 143 gelijk. Toen maakte Blesgraaf de partij uit. Reehorst maakte remise in de nastoot. Kamp moest andermaal de pun ten afstaan aan de koploper De Wit. Dat dit een spannende partij is geweest blijkt uit de stand in de 28e beurt, i07 gelijk. Het werd zelfs 130 carmb. gelijk. Toen ging De Wit de benauwde hoek uit. Het is geen cadeau geweest voor De Wit. Kamp strandde op 136 carmb. Kok heeft tegen Blesgraaf sterk gespeeld, hij wist m de 10e beurt een voorsprong te nemen, maai- Blesgraaf, 'n vechter op het biljart gaf zo maar niet ge wonnen. 'n Prachtige serie van 35 vloeide uit de qeu, hij ging Kok voorbij en in de 28e beurt maak te hij met een machtige slotserie van 33 'n einde aan de partij. Rijnsoever behaalde deze avond zijn tweede winstpartij tegen v. d. Ham. Het was voor hem een zeer moeizame partij. V. d. Ham is een moeilijk tegenstander. Des ondanks heeft Rijnsoever het tot een goed einde gebracht. Uitslagen van de tweede dag: Post 150 34 15 4.41 Blesgraaf 116 34 18 3.41 v. d. Ham 150 37 15 4.05 Kok 147 37 22 3.97 Reehorst 150 21 21 7.14 v. d. Ham 77 21 17 3.66 Poort 150 34 21 4.41 Kok 83 34 11 2.44 Rijnsoever 148 45 18 3.28 De Wit 150 45 17 3.33 v. d. Ham 150 32 20 4.68 Post 121 32 24 3.78 Rijnsoever 150 30 31 5.— Poort 113 30 26 3.76 De Wit 150 38 12 3.94 Kamp 136 38 13 3.57 Blesgraaf 150 29 28 5.17 Reehorst 150 29 25 5.17 Reehorst 150 24 23 6.25 Kamp 104 24 16 4.33 Blesgraaf 150 30 35 5.— Kok' 130 30 30 4.50 Rijnsoever 150 37 15 4.05 v. d. Ham 98 37 15 2.64 Kaasmarkt Leeuwarden LEEUWARDEN, 26 Maart Notering van de verenigin™ van Kaashandelaren en exporteurs. Gouda volvet f1.861.87; Edam mer 40 plus -f 1.711.72; brood kaas 40 plus f1.731.74. Stem ming goed. ceerd waren deze bezoeken: aan zieken 3207, aan zuigelingen 218, aan t.b.c.-patiënten 101, Soc. huis bezoeken 193, waargenomen huis bezoeken 315, en huisbezoek met de schoolarts 15; 22 maal werd geassisteerd op het consultatie bureau voor zuigelingen, en 13 maal bij de schoolarts. Het bestuur van het Wit-Gele Kruis hoopt aan het eind van 1954 het 500ste lid ingeschreven te hebben. Bouw bejaardentehuis geeft woonruimte BERGEN. Zoals wij gisteren meldden zal a.s. Dinsdag in do gemeenteraad het voorstel aan de orde komen tot het nemen van enkele besluiten in verband met de bouw van een verzorgingste huis annex 20 woningen voor be iaarden op het terrein van de kunstzaal Boedermaker. Het plan behelst de bouw van 20 vrij staande woningen en een verzor gingstehuis voorzien van alle comfort, zoals centrale verwar ming, eet- en conversatiezalen, badinrichting enz. Het verzorgingshuis zal 18 een persoons- en 7 twee-persoonska mers bevatten- Naar een voorlo pige berekening zal voor de wo ningen een huurprijs worden ge vraagd van f 9.inclusief wa tervoorziening met bijbetaling van centrale verwarming. De pensionprijzen voor de tweeper soonskamers zullen variëren van f 260.tot f 280.per maand, van de eenpersoonskamers van f 125.— tot f 145.per maand. De bedoeling is een stichting te vor men voor het beheer van het be jaardentehuis. De bouw van dit tehuis brengt niet alleen een op lossing met zich mee voor de be jaarden die een rustige verzor ging behoeven maar geeft ook woonruimte vrij aan ongeveer een 40 trouwlustigen. Geslaafd BERGEN. Aan de gemeente universiteit van Amsterdam slaagde voor het doctoraal exa men geologie de heer A. F. Ja cobs, alhier. Ou cel uk bij tie schoonmaak HEILOO. Mej. de G., die Donderdag aan het schoonmaken was kwam van een trap te val len. Zij viel met haar hoofd op een tegelvloer. Dr Hoekstra ver leende de eerste hulp. Zij zal ge ruime tijd rust moeten houden. Filmmiddag voor Ouden van Dagen HEILOO. Onze plaatsgenoot de heer Hoekstra vertoonde voor de afd. Heiloo van de R.K. Bond van Bejaarden een serie aardige films uit binnen- en buitenland. De aanwezigen hebben genoten van deze bonte „filmreis" langs voetbalmatches, circussen e.a. De voorzitter sprak zeker in de geest van de aanwezigen, toen hij de heer Hoekstra bedankte voor deze aardige filmvertoning. Toestand van gewonde verbetert HEILOO. Naar wij verne men is de toestand van de heer Jb. v. d. Peet, die onlangs ern stige verwondingen opliep tenge volge van het schrikken van een koe, goed vooruitgaande. De heer v. d. Peet zal binnenkort zijn werkzaamheden in verschillende functies weer hervatten. Nieuws uit ..Jongensdorp Heiloo" HEILOO Zondagmidda- ge ven. de jongens van Jonvensdorp Doppenkast in het Brunogebouw. Aanvang half twee en 3 uur. 10 cent entrée. Om 4.30 is er film voorstelling voor jongens van 11 tot 17 jaar tot 6.15 uur. Entrée gemeentenaren van Jongensdorn 25 cent, niet-leden 35 cent. Hedenavond na 'het Lof Instuif in de N.K.J.B. H.S.V.-NIEUWS HEILOO Zondag HSV I— EHS 1; om 12 u. VVZ a—HSV a; HSV c-St. Adelbert b 12 uur; Meervogels bHSV b 1 uur. MOOI RESULTAAT HEILOO Geslaagd voor het Ned. Rode Kruis de heren B. So'nouten, J. Wolfe, F. de Ruyter en H. Molde. Rode Kruis-nieuws HEILOO. Onze plaatsgeno ten de heren H. Molde, Fr. de Ruiter, A. Schouten en J. Wolven zijn geslaagd voor de kadercur sus exercitie en gewondenver- voer van het Rode Kruis. Stemmen hij volmacht HEERHUGOWAARD. De K.V.P. brengt onder de aandacht, dat zij, die per volmacht willen stemmen, hiervan opgave kunnen doen bij een van de bestuurs leden en daar een formulier af halen. Dit moet geschieden vóór 7 April, omdat de'formulieren op die dag op het gemeentehuis aan wezig moeten zijn. Inzegening Mariakapel in H. Harl-kerk HEERHUGOWAARD. Op de feestdag van Maria-Boodschap is het kapelletje in de H. Hartkerk ingezegend en in gebruik geno men. waarna een plechtige Avondmis werd opgedragen. Het is een prachtig p.eheel ge worden met een mooie afbeel ding van Onze Lieve Vrouw van Altijddurende Bijstand. De zeereerw. heer pastoor dankte de parochianen in zijn korte predikatie voor hun bij dragen. Hij hoopte, dat zeer veel parochianen bij onze Lieve Moe der in het kapelletje zullen neer knielen en zo de band tussen Moeder en kind verstevigen, en hun zorgen en moeilijkheden in haar handen zullen leggen. Jaarvergadering K.V.P. H.H. WAARD ZUID Oo Dinsdag 30 Maart a.s. houdt de K.V.P. afd. Heerhugowaard-Zuid haar jaarvergadering in café Veenhoer, aanvang half 8. Er worden geen convocaties verzon den. Het is gewenst, dat ook de KVP-ers van Heerhugowaard Zuid de belangrijkheid van de K.V.P. inzien en niet thuis blij ven, maar deze jaarvergadering bezoeken. Er wordt nog al eens critiek uitgeoefend en wanneer een K.V.P.-er die heeft, dan kan hij dat het beste doen waar dat behoort gedaan te worden.op de vergadering. Dus alle K.V.P.- ers naar de jaarvergadering op Dinsdag 30 Maart a.s. Tevens kunnen dan degenen die per volmacht willen stemmen zich opgeven bij de secretaris van de K.V.P. afd. Zuid, de heer Jac. Groenveld, Lindenlaan 17, Telef. 320. ST. MAARTEN. Vrijdag avond kwam de gemeenteraad van Sint Maarten in openbare vergadering bijeen. Daar de he ren raadsleden tegen geen enkel voorstel van B. en W. ernstige bezwaren hadden, kon de ver gadering weer spoedig gesloten worden. Rond de benoeming van een gemeente-ontvanger en een amb tenaar van de burgerlijke stand rees even een principieel debat, de functies van gemeente-ontvan ger en ambtenaar ter secretarie worden namelijk in St. Maarten door één persoon waargenomen. B- en W. hebben het recht om een ambtenaar te benoemen, doch voor de benoeming van een ge meente-ontvanger moet de raad zijn fiat geven. B. en W. hadden nu Jhr. Alberda van Ekenstein benoemd tot ambtenaar ter se cretarie en stelden nu de raad éoor hem te benoemen tot ge meente-ontvanger (hij was als eerste op de voordracht ge plaatst). De raad was dus nu wel min of meer gedwongen de eer ste candidaat te aanvaarden. Na dat de raad er nog eens duidelijk de nadruk op gelegd had. dat de gemeenteraad een hoger college is dan het college van B. en W„ werd de heer Aiberda met alge mene stemmen benoemd De burgemeester beloofde echter in het vervolg in een dergelijk ge val eerst met de raad te zullen overleggen, zodat de besluiten van B. en W. en de raad in de zelfde vergadering genomen kun nen worden. Aan de heer C. Goet, die gedu rende zes en een half jaar de ge meente trouw gediend heeft, werd eervol ontslag verleend als ge meente-ontvanger. De heer Goet is benoemd tot ontvanger in de gemeente Ferwerderadeel- De wijziging van de salaris verordening gemeentepersoneei werd aangenomen als voorgesteld evenals de kinderbijslagverorde ning. Op voorstel Van Ged. Sta ten werd de begroting enigszins gewijzigd. De heer P. Th. Ruis werd be noemd tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Voetbalprogramma Hugo Boys HEERHUGOWAARD Hugo Boys I krijgt Vrone I op bezoek. Verleden Zondag gin" het niet zo best, hoewel er goed gespeeld werd. Met dezelfde goede wil zal het Zondag wel gaan, probeer de winst thuis te houden! Hugo Boys III gaat naar Dirks- horn II, aanvang 12 uur. De Ju nioren krijgen Z.A.P. Junioren op bezoek, aanvang 12 uur. Hugo Boys A gaat naar LSVV A, aanvang 4.30 uur. Het tweede en Adsp. B zijn vrij. De indeling voor het Gouden Kruis is voor het eerste elftal als volgt: Hugo Boys I: St. George I; B.o.L. I; Hollan- dia III; St. Bavo I. Het tweede en derde elftal voor het zilveren kruis: Hugo Boys II; Grasshoppers III; Winkel II; A.G.S.V. II: D.W.B. II; Hugo Boys III; D.W.B. Ill; St. George IV; St. Bavo II; Grasshoppers IV. WIT-GELE KRUIS NRD. SCHARWOUDE Voor zitter N. Kramer Gz. uitte op de jaarvergadering van het Wit Gele Kruis ziin teleurstelling over het geringe aantal leden dat aanwe zig was. Uit het jaarverslag van secretaris Fl. Keizer bleek dat het aantal leden gestegen was van 607 tot 612. Twintig nieuwe leden traden toe. Uitgeleend wer den 566 artikelen. Dank werd ge bracht aan Zuster Stam voor het vele werk door haar verricht in het belang van de leden. Zestien bezoeken werden afgelegd voor de wijkverpleging, 135 voor de T.B.C. bestrijding, 544 voor de zuigelingenzorg en 332 voor de kleuterzorg. Er werden 44 zittin gen gehouden voor het Consulta tie bureau voor zuigelingen en eveneens 44 voor het kleuter bureau. En verder 83 zuigelingen ingeschreven en ook 83 kleuters. Bovendien heeft zuster Stam 23 maal dp schoolarts ter zijde be staan. De rekening van penning meester Fl. Keizer sloot met f10.239,49. Er was een saldo groot f255.16. In de kascommissie 1954 wer den benoemd de heren Th. van Zeist en Ant. Groot Tz. De aftre dende bestuursleden, de heer N. Kramer en mej. Jo Beers werden herkozen. Vertoond werd een filmpro gramma over de malaria, de TBC, de kankerbestrijding en het werk van de wijkverpleegsters in Ame rika. Eintlle.9 tweejarige tuinbouwcursus WAARLAND. Woensdag avond werd te Waarland de eind- les gehouden van de algemene tweejarige tuinbouwcursus. Aanwezig waren bestuursleden van de L.T.B. te Waarland en te 'tVeld, vertegenwoordiger van de Rijkstuinbouwconsulent en de Commissie van Toezicht. Nadat het hoofd der cursus, de heer L. W. Brombacher van Schagen en de vakonderwijzer P. Glas uit Broek de cursisten had den ondervraagd, werd het di ploma uitgereikt aan de heren: J- Bakker te Waarland: J. Borst, Waarland: H. Danenberg. Waar land: Th. Dekker, Oude Niedorp; M. Dekker. Waarland: C. Jonker, Zijdewind; G. Ligthart, 'tVeld; A. Pancras, Waarland; C. Pancras. Waarland: J. Pancras. Waarland: B. Spaansen, Blokhuizen: P. Sta- degaard, 't Veld; A. Stam. Waar land; B. Stam, Waarland: M. Smit. Waarland: C. Wijnker, Zij dewind: G Zutt. Waarland; P. Zutt, Waarland. Door de heer Dekker werd na mens de L.T.B. dank gebracht en door de heer Danenberg namens de cursisten. Loterij ten bate van Parochie- j ubileum EG MOND AAN ZEE. De parochie van O.L. Vrouw Onbe vlekt Ontvangen te Egmond aan Zee herdenkt in dit jaar haar 50-jarig bestaan. Natuurlijk gaat deze belang rijke gebeurtenis niet onopge merkt voorbij. De parochiekerk is reeds geheel opnieuw inwendig geschilderd en biedt thans een zeer fraaie aanblik. Het spreekt vanzelf dat schilderen vandaag de dag handen vol geld kost. De parochie is niet rijk en daarom zal ten bate van dé kerk een lo terij gehouden worden. Het co mité rekent op de vele vrienden van F^mond aan Zee, die er in de zomer komen genieten. De prij zen zijn zeer aanlokkelijk: Lour- desreis, radiotoestel, keukenuit- rusting; enz. De loten a f 0.50 per stuk zijn verkrijgbaar door stor ting op'giro 153719 t.n.v. A. Bout, Voorstraat 111 te Egmond aan Zee. De trekking zal plaats heb ben op 16 Augustus 1954 in het parochiehuis Montfort, terwijl de uitslag gepubliceerd wordt in het N.H. Dagblad en de Volkskrant. Helpt Egmond aan Zee: deze loterij moet slagen! Ruilverkaveling 't VELD Uit de dezer dagen gehouden enquette inzake ruil verkaveling is komen vast te staan, dat van de stemgerechtigde ingelanden van de W.O.L. en Tjaddinxrijtpolder (naar de grootte van de polders) 54,7 pCt. geen en 45,3 pCt. wel bezwaren heeft bij een aanvraag tot ruiverkaveling. Naar het aantal van stemgerech tigden zijn deze 65 pCt. en 35 pCt. De gemiddelde bedrijfsgrootte van de voorstanders is 5.90.25 h.a.; van de tegenstanders 8.82.75 h.a. In de gecombineerde bestuursverga dering van 26 Maart is besloten een aanvrage om ruiverkaveling in te dienen. ALKMAAR, 26 Maart Wit lof I 70—90; II en III 56—65; ro de kool 710,50: sav. kool 6,50 14; groene kool 20,5029,50; spruitkool 2461; boerekool 8 20; spinazie 5975; sla 1426; rabarber 6573; rode boeten 4 5; winterpeen 58; wespeen 12- 42; uien 2—4; prei 11—23: selde rij 3335; goudreinette Hl 47; K 19; Zoete Armgard 35; Win- terjan H II 38. ZWAAG, 26 Maart Late aardappelen 1015,40; gare biet 1012; spinazie 6782; uien 1,80 3,60; bieten 35'; prei 1022; gele bew. kool 15,50- groene kool 27—28; rode kool 5,60—10.10; spruitkool 4471; witlof 5676; breekpeen 45,60; rapen 8; an dijvie 6b91; knolselderij B 6 21; golden Delucious 4670; goudreinet 4380; Jonathan 58- 79; Pr. van Engeland 3883; Pr. van Holland l755; Conférence 28—77; St. Rémy 31—40; Soldat Laboureur 2837; Winterjan 26 47; Lombard Calville 4065 WARMENHUIZEN, 27 Maart. Uienl.702.70; bieten 5.peen 55.20; gele, kool 6.5015-60; rode kool 710.30; witte kool 6 9. BEEMSTER, 26 Maart, Wit lof 2670: rode kool 716; wit te kool 7; spruitkool 1564; spi nazie 6680; andijvie 90; rode bieten 45; gare bieten 10—12: winterpeen III 5; uien middel 2.405.00; prei 1023; bramley seedling 1035: goudreinette 16 56; jonathan 1664; present van Engeland 1654; golden delicious 20—54. GROOTEBROEK. 26 Maart 9000 kg uien grof 11,80; mid del 1,40—3; drieling 1,70—2,50; middel rode 1,502; 1000 kg rode kool 8,50. Doorgedraaid 11.000 kg bieten. Stelt U prijs op een modern interieur Kom dan eens bij ons kijken. Onze binnenhuis-architect heeft met de grootste zorg het allerbeste voor U uitgezocht. In onze toonkamers vindt U een prachtige collectie verantwoorde meubelen, die de modern geörienteerden zeker in verrukking zullen brengen. Wanneer U iets goeds, iets moderns en iets aparts zoekt, kom dan eens bij ons kijken. U slaagt zeker -o O h. k. O O bfi C A LEUKE GEBLOEMDE POPLIN JAPONNEN in de maten 4046 yoor de uitzonderlijk lage prijs van GEMINDERDE FULL NYLONKOUSEN in exclusieve tinten voor slechts 't ZAND Het it minder gunstige be Wleringerwaard en 1 zelfs zeer goede gar „Nieuw Leven" in 'i van 't Zand, die aa denken, dat vjjf en t fabriek werd afgeler deze 25 jaar belangr als wat betreft het worden. Er zal op 's avonds een grote Voor de melk tot k ren. Geschiedde di staat de hoeren een de ontvangst van 6 ji Dat de „nieuwe" i en twintig jaar geli werd opgericht, is voo deel te danken aan h( van de heer W. Jimn de man van „Stam E oude en eerbiedwaar derij in 't Zand. Natuu te hij hier zelf, toe: hem een onderhoud luchtig mogelijk ovei feit staat echter vast, eerste en ook de stoot gegeven heeft. E een van de laatste j£ ringen van de verenig het bestaan van dè ou De voorzitter had naai het financieel beleid a gadering voorgelegd ei er soms opmerkinge Toen stond Jimmink o] voor om naar het voo: onder meer Lutjewink Maartensbrug een „zi te stichten. Wat hij g blik had verwacht gel gehele vergadering s zonder dralen mee in. Behalve dat een 2 meer profijt zou afw overwogen de galante t 't Zand, betekende het grote verbetering in h< de vrouwen op de Sinds mensenheugenis de vrouwen er namelij! niet alleen de koeien werden, maar ook dat te bestemder plaatse 1 avondmelk werd in gr ren schalen gegoten er de gehele nacht staan. 1 morgen als de melk v roomd, werd de room schept en hiervan ma vrouwen boter. De c werd samen met de ocl naar de fabriek getran waar dan verder voor fabricage werd gezoi vroeger voor de oude fabriek, die in 1883 gericht, er was, mo< dames ook de kaas zelf De heer Jimmink verl dit voor haar een waa werk was. Zo betekende de ni briek, die alle melk verwerken voor de vroi verlossing van het laat „slavernij". In dit verba merkwaardig, dat de b ling voor de nieuwe fat groter was dan voor fabriek ooit geweest v had slechts veertien led Advertentie) Met groot genoeg enthousiasme zult vernieuwde kami den aanschouwei toepassing van 't volle

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 4