Helder bedwong Volendam, HRC versloeg ZFC! Hollandia schoot in pril begin al raak tegen ZVV Uitstekend Helder-team had beste winstkansen misterx 6© HRC zette 2-0 achterstand tegen ZFC in 4-3 zege om StG wii Z J V. was niet zo zwak als cijfers (3-0) doen vermoeden Port Vale - 1-0 voor - door Bromwichverslagen Maandag 29 Maart 1954 2e, 3e en 4e klassers RKAFCDTS en WW verspeelden alle een kostbaar punt I ISV definitief in veiligheid DUITSLAND en Z.-SLAVIE PLAATSEN ZICH of. Voetbal in Engeland Preston (Finney) andere finalist Volendam kon hele middag zijn draai maar niet vinden „Smitten" werden erg gemist DE GROTE BEKENDE! Mild en geurig Van Zeeland werd veldloopkampioen Roodjakken braken traditie: hBHH Zeevt op IJ Kampioi hij de ai 0 Pagina 4 Terivijl in Enkhuisen iedereen elkaar al de hand liep te drukken in verband met het naderend kampioenschap van West-Frisia, slenterden elf wat timide Volendammers moedeloos van het Helder-terrein. Nul-nul tegen Helder dat eigenlijk nog verdiend had te winnen ook. Neen, het lijkt er ernstig op, dat de titel in 2B naar H.V.C. zal gaan. Vreugde was er ook bij H.S.V., dat door een 30 zege op E.H.S. definitief de veilige zone bereikte. Maar in Alkmaar, Oudkarspel en Wervershoof waren de gezich ten niet zo opgewekt. D.T.S. had opnieuw kunnen uit lopen op R.K.A.F.C., het deed dat niet; V.V.W. raakte een punt verder achterop door het gelijke spel tegen Zouaven Ja, Westfrisia kon juichen. Niet alleen verspeelde het wisselval lige HFC een punt op eigen ter rein tegen Zeeburgia, maar HRC hield de traditie hoog door op het ZFC-terrein van ZFC te winnen. Een prestatie van de eerste rang van de roodjakken, die daarmee volkomen veilig zijn geraakt. Het is hier nu onderaan een strijd geworden tussen ZVV en Holland, waarbij de oude Zaanse club ver reweg te slechtste papieren heeft. De Zaandammers kregen geen schijn van kans van Hollandia, dat stevig op weg is zich een plaats in de kopgroep te heroveren. Holland verloor eveneens met overtuigende cijfers van Rapidi- tas. DWV bleek sterker te zijn dan WA. DTS 15 10 4 1 24 RKAFC 15 9 4 2 22 Succes 17 9 3 5 21 VZV 17 8 4 5 20 BKC 16 7 3 6 17 ZAP 17 5 6 6 16 Limmen 18 6 4 8 16 Grasshoppers 15 5 5 5 15 Texel 17 6 2 9 14 Schagen 14 4 4 6 12 Oudesluis 16 2 5 9 9 Watervogels 17 4 0 13 8 Rivalen 19 11 4 4 26 Velsen 18 11 2 5 24 JOS 16 8 5 3 21 Vitesse '22 16 8 3 5 19 TOG 16 7 5 4 19 ZSGO 16 6 5 5 17 Alcmaria V. 18 7 3 8 17 Terrasvogels 17 5 5 7 15 Ripperda 17 5 5 7 15 Kinheim 17 5 4 8 14 DEC 15 2 4 8 8 Wilskracht 17 2 3 12 7 West Frisia 14 10 3 1 23 HFC 16 9 3 4 21 ZFC 16 7 5 4 19 DWV 15 5 6 4 16 Hollandia 16 7 2 7 16 Rapiditas 14 7 1 6 15 WA 16 6 3 7 15 HRC 17 6 3 8 15 Zeeburgia 15 4 5 6 13 Holland 16' 4 2 10 10 ZVV 15 2 3 10 7 brak. Inmiddels: men lette op TOG, dat door een 10 zege op DEC de leiders op de hielen kwam. Alcmaria Victrix en Ter rasvogels deelden de buit: 11. Leiders verspeelden punten Weer moest RKAFC een punt aan een tegenstander laten.- Dit maal was het VZV, dat de Alk- maerders tot het uiterste dwong (22), maar gelukkig voor hen kon ook DTS het niet helemaal klaren met Grasshoppers, dat fel van zich afbeet en de Deetjes slechts de halve buit toestond in een doelpuntlo'ze wedstrijd. Suc ces verrichtte goed werk tegen Limmen door een 42 zege. ZAP en Texel verwisselden van plaats doordat ZAP de Eilandbewoners met 1—0 klopte. Oudesluis liep een punt van Watervogels weg, doordat het zich vastklampte aan Schagen en een gelijk spel be vocht, terwijl Watervogels geen schijn van kans kreeg tegen B.K.C., dat met 4—1 royaal zege vierde. De vogels hoeven hun zwanezang nog niet aan te hef fen, maar. WW valt terug Van het leidende viertal in 4B had WW het wel zeer zwaar Tegen de Zouaven kwamen de mannen uit Wervershoof dan ook niet verder dan 11 en daardoor vielen zij even terug, omdat EVC, Meervogels '31 en Assendelft alle wonnen. EVC, dat wij enige we ken lang te laag klasseerden in onze stand, omdat wij de wed strijd, die de Edammers enige tijd geleden tegen US VU speelden (en wonnen) daarin niet hadden op genomen, gaf voetbalcollege in Andijk, dat met 7—0 werd ge kraakt, Meervogels '31 had de grootste moeite met De Rijp, dat na heftig verzet met 10 capitu leerde en Assendelft omzeilde in Monnikendam een lastige klip door een 31 zege. De Assendel- vers hebben nog altijd relatief de beste kansen, maar.er kan nog veel gebeuren, dat leert U de stand. Onderaan bevocht MFC zowaar een punt tegen Purmer- end (22), maar of het de Me- demblikkers veel zal helpen? Wij betwijfelen het. USVU tenslotte zegevierde met 1- -0 bij SVA. EVC 16 11 2 3 24 Meervogels '31 16 10 3 3 23 Assendelft 14 10 2 2 22 VVW 16 9 4 3 22 USVU 16 8 3 5 19 Zouaven 15 6 5 4 17 De Rijp 16 6 1 9 13 SVA 14 4 4 6 12 Purmerend 14 5 1 8 11 Monnikendam 14 3 3 8 9 Andijk 15 1 4 10 6 MFC 14 0 2 12 2 Wereldkampioenschap voetbal Er zijn weer twee finalisten voor de eindstrijd om het wereld kampioenschap voetbal, dat in Juni in Zwitserland begint, be kend. Door een 31 zege op het Saargebied plaatste Duitsland zich en Zuid-Slavië bereikte de eindstrijd door met 10 van Griekenland te winnen. Weliswaar staat nog niet offi cieel vast. dat Schotland en Enge land ook de finale bereiken, maar zulks mag toch wel worden aan genomen In de achtste finale komen uit: Uruguay, Tsjecho-Slowakije. Oos tenrijk, Schotland, Frankrijk, Zuid-Slavië, Brazilië, Mexico. Turkije. Duitsland, Engeland, België, Hongarije, Zuid-Korea, Italië en Zwitserland. Port Vale heeft het kunst stukje, waar heei voetbalmin- itend Engeland (minus een paar luttele duizenden supporters van West Bromwich) op hoopte, niet kunnen volbrengen De derde klasser verloor van de a.s. kam pioen uit de eerste divisie met Arm Volendam. Het ziet er naar uit, dat Volen dam dit jaar naast het karnpioens- net zal vissen. De wijdbroeken moesten in den Helder onder het juk van een sterk spelend Helder door en het was aan een gemis van goede schutterscapaciteiten in de voorhoede der witjakken te wijten, dat het geen nederlaag voor de Volendarnmers werd. Dit gelijke spel (00) bezorgde de gasten een derde punt achter stand op HVC, dat tegen UW met de hakken over de sloot kwam (21). Onderaan is het lot van Schoten bijna beslist. Nu weer werd met 60 van Kenne- mers verloren. Daarbij kwam, dat AFC zich nog verder van hen distancieerde door een gelijk spel tegen Watergraafsmeer. Ook Spartaan en KFC deelden de punten. HVC 14 12 0 2 24 Volendam 13 8 3 2 19 Spartaan 15 5 5 5 15 Watergr.meer 12 4 6 2 14 Kennemers 13 5 4 4 14 Helder 15 5 3 7 13 KFC 13 5 2 6 12 AFC 15 4 4 7 12 UW 12 3 3 6 9 Schoten 14 1 2 11 4 Zaandijk weer bovenaan Zaandijk heeft weer de leiding genomen in 3A. Het blijft dus stuivertje-wisselen in deze klasse, waarin DEM heel hevig teleur stelde. De Beverwijkers verloren n.l. met 21 van ADO. De kansen zijn er voor hen niet bepaald mooier op geworden. Zaandijk deed het beter. De blauwhemden klopten in een emotionele en vaak uitstekende wedstrijd Alkmaarse Boys met 4—3. Een zege, die jn de laatste minuut bevochten werd. Mede door het te verwachten ge lijke spel tussen Beverwijk en CSV, heeft Zaandijk nu weer de kleinst mogelijke voorsprong op de rest genomen. KW en Pur- mersteijn blijven hardnekkig vechten voor aansluiting aan het leidende peloton. Purmersteijn versloeg Alw. Forward met 42 en KVV had geen greintje mede lijden met WSV (4—0). In Heiloo maakte HSV aan alle bezorgdheid die daar nog mocht heersen over de laatste plaats een einde door hekkesluiter EHS afdoende met 30 te verslaan. Deze Haarlemse club staat er thans heel slecht voor. Zaandijk Beverwijk DEM CSV Alkm. Boys Purmersteijn KVV ADO '20 HSV WSV '30 Alw. Forward EHS Goede dag voor Velsen Nog heeft Rivalen de leiding in 3B, maar de 21 nederlaag, die het' gisteren moest incasseren tegen Kinheim, heeft aan de posi tie aan de kop geen goed gedaan. JOS en Velsen profiteerden daar volop van. Want JOS versloeg ZSGO met 21 en Velsen wees hekkesluiter Wilskracht terug, met dezelfde cijfers. Het had ook voor Castricum een feestdag kun nen zijn, doch Vitesse liet een jammerlijke steek vallen tegen Ripperda, dat met 41 won. Wel licht is deze teleurstelling een ge volg van het feit, dat de Castri- cummers het voorlopig zonder De Wildt moeten stellen, die zoals bekend verleden week een been 17 10 2 5 22 16 8 5 3 21 17 8 4 5 20 17 7 6 4 20 17 6 6 5 18 14 8 0 6 16 14 6 4 4 16 17 6 3 8 15 16 5 4 7 14 14 4 4 6 12 15 5 1 9 11 16 1 3 12 5 In een uiterst levendige en aantrekkelijke wedstrijd heeft Helder een eervol gelijkspel weten te behalen tegen een technisch wel beter Volendam, dat echter voor het Helder-doel in de aanval weinig ge legenheid geboden werd om gevaarlijk te worden. Daarvoor was de Heider-verdediging te sterk en de Volendammer-aanval te zwak in de afwerking. Aan de andere kant was het evenzo. In de Heider- aanval ontbrak ook de schutter die de zich voordoende, mooiere kansen, naar behoren zou kunnen afwerken. Het geleek in deze wedstrijd of Helder zich voorgenomen had om ook deze leider de voet geducht dwars te zetten. In deze opzet zijn de „whites'' uitstekend ge slaagd. Geen moment kreeg de anders zo gevaarlijke „wijdbroe- ken"-aanval de gelegenheid om ook maar één enkel moment ge vaarlijk voor Boekei te worden. Daarvoor werd terdege gezorgd door het uitstekend spelende ver dedigingskwartet, waarbij vooral Veenendaal en Puhl zich onder scheidden. Maar ook de beide an deren, Boekei en Himpers moch ten er zijn. Uitstekend contact werd tevens onderhouden tussen achter en voor door Mos van Beekhoven en Heyster terwijl aanvoerder v. d. Meuten voortref felijk in de vrije ruimte opereer de en talrijke malen zijn mede- voorwaartsen van de nodige pas ses voorzag. Het was daarom jam mer dat er in deze voorlijn op de speerpunten niet beter van de geboden kansen gebruik werd gemaakt. Want die kansen waren er voor Te Slaa, Jullens en La- moree, over het geheel genomen zelfs mooier als die zich in de Volendam-aanval voordeden. Het ontbreken van enkele Smit ten zal hieraan wel niet vreemd zijn geweest. Koning kon tegen Veenendaal zijn draai in het ge heel niet vinden waardoor Theo Tol als aanvalsleider zich geplaatst zag tegen een Puhl die geen duimbreed grond aan de Volen- dammer cadeau gaf. Met de an dere oranje-aanvallers was het al evenzo in dergelijke geest ge steld. De wedstrijd werd in een uiterst sportieve sfeer gespeeld, een belangrijk moment hieruit willen we u niet qpthouden. Toen rechtsachter Karregat zich na een botsing moest laten verzorgen, trad prompt aan de andere zijde Geert van Beekhoven buiten het speelveld totdat „Blubber" weer opgelapt was. Reeds onmiddellijk na de af trap ontsnapte Juilens met een pass van v. d. Meulen aan de aandacht van m'id-half Veerman, maar de inzet van de Heider- middenvoor werd subliem door „Aaltje Keizer" weggezweefd. Onmiddellijk hierop deed zich eenzelfde geval voor in het Hel- der-gebied, maar ook Boekei greep het leer, na de inzet van rechtsbinnen' Klepper, uitstekend. Een gevaarlijk moment voor de Volendam-veste ontstond, toen Joop Heyster en Jullens tezamen Veerman verrasten,; Het schot van de Helder-linksbinnen was echter iets te zacht om Keizer te ver ontrusten. Door een iets betere spelopvat ting had Volendam wel een kléin véidoverwicht, maar dit vermocht op de Helder verdediging „geen indruk te maken". Meer gevaar school er in de plotseling opge diende tegenacties van Heldpr- zijde, die voor de oranje-verdedi ging steeds een gevaar inhielden. Kort na de hervatting was het Koning die een voortreffelijk staaltje voetbal liet zien. Hij wachtte ditmaal niet op de „toe- dreunende" Veenfendaal, maar schoot onmiddellijk zeer scherp in. Boekei doorzag echter de situatie en plukte het schot subliem weg. Volendam ging over tot verho ging van het tempo, maar ook nu bleef Helder bij. Wat de beide „Tollen" ook probeerden de Hel der defensie liet zich door dit gedraai niet van de wijs brengen, en bovenal was het zuivere schot ver te zoeken. Gaandeweg wist Helder het beeld weer te verleg gen waarbij enkele witte aanvals- DOgingen de nodige aandacht van de Volendammer 'verdediging op eisten. Een goede doorstoot van Jullens kon op het nippertje door Keizer tot sktan worden gebracht, terwijl even later Keizer alles moest geven om een se' it van Heyster te „demonteren" na een voorzet van Jullens. Naarmate de speeltijd verstreek was het aan een ieder duidelijk dat doel punten zeer duur betaald moesten worden. En het bleek ook wel na het eindsignaal van de kleine, maar dappere scheidsrechter Daal- mae toen het 'score-bord dezelfde aanblik vertoonde als bij de aan vang. De spaarzame keren, dat de Helder-backs Himpers en Veenen daal de Volendam-voorlioede moesten laten gaan, stond de voortreffelijke doelman Boekei klaar om zijn heiligdom goed te verdedigen. Hier maakt hij een kopbal van midvoor Theo Tol onschadelijk, terwijl Himpers gespannen toekijkt. Ten overvloede is linksbinnen Joop Heyster teruggekomen, om zijn doelman te assisteren. (Van- onze verslaggever) HOORN, 28 Maart. Keihard was de kogel waarmee in de laatste minuut van de wedstrijd de Flart uit een hem toegewezen vrije schop inééns het derde doelpunt voor Hollandia in de tou wen joeg. ZVV-keeper De Boer was blijkbaar zo onthutst door het lek dat in het befaamde muurtje was geschoten, dat hij zelfs geen hand uitstak naar de zoever in de linkerbovenhoek. 30 dus, na een door scheidsrechter Busso op een enkele uitzondering na goed-gefloten ontmoeting, geen voetbal van topklasse, maar boeiend zeker. Het was voor Hollandia, dat tegen wind en zon. in startte, meteen raak. Na drie minuten al spurtte Bos zich van stopperspil Roedema en rechtsachter de Wolf los, lokte doelman De Boer uit zijn kooi en schoot langs de vallende keeper heen met voor treffelijke precisie in de uiterr ste bénedenhoek. Dat gaf de thuisclub meteen de rustige ze kerheid van een voorsprong die niet meer verloren zou gaan, wat Z.V.V. er ook tegenover ging stellen. En dat was, na een eer ste periode van Hoorns over wicht toch lang niet zo onver dienstelijk als de eindcijfers zou den doen vermoeden. Toen de Flart eenmaal huizenhoog over had geschoten, Bos na een for midabele mistrap van Roedema hetzelfde had gedaan en Wiebe Jager een afgemeten voorzet had gegeven waarop Verell te traag reageerde - en dat was niet de enige keer, werkte Z.V.V. zich los en forceerde de eerste van een reeks corners, waarmede de Zaandammers hun gastheren verre de baas zouden blijven. Het was alleen maar jammer dat zij met geen van die hoek schoppen ook maar enig succes boekten. Het zat dan ook niet mee. Aan de andere kan.t echter stak de Hoornse achterhoede in goede vorm. De Rooy week geen ogenblik van de zijde van de midvoor Andriessen en Koop- mans bleef meester in een hele ct. 2—1 in de demi finale van de F.A.-Cup. Maar in de heksen kef el, die megienitig minuten lang op heit Aston-Villaitierrein heersite, hesft memigie Bromwioh-aankangeir z'n 'handen in elkaar geknepen van spanning en.... angst. Want 'in de 39e minuut van de eerste helft had Haywood uit een schermut seling de bal in het Wesit-Brom- wichnet gewerkt (10). En Port Vale met zijn granieten verdedi ging met een voorsprong nog op de knieën krijgen, was een op gaaf, die zelfs van de a.s. league- kampioenen wel eens te mach tig kom zijn. West Bromwich moest nog beter gaan spelen. Nog beter dam Port Vale, dat zich volkomen thuisvoelde in dit duel met de eerste klasser. West Bromwich mocht 't tem po verhogen. Pont Vale schakel de ruv.ig mee naar de grotere versnelling. Tot In de 19e mi nuut Griffin een verdwaald hoog schot van de vleugel tot zijn eigen verbazing en tot wanhoop van de Port Vale verdedigers in 't doel zag verdwijnen. Acht mi nuten later hielden de zeventig duizend hun adem in. Lee was Turner voorbij.gerend en de „ob structie", die deze back voerde, werd onverbiddelijk met een penalty bestraft. Heit was dood stil toen Rommy Aller zijn aan loop nam. „A pity" zeiden de toeschouwers tot elkaar, toen de bal droog en hard het net liet opbollen (2—1). Port Vale was geslagen, met ere.... Met een even groot aantal toeschouwers moesl Sheffield W. ondanks phenomena al „keepers werk" van Mc. Intosh het hoofd buigein voor Preston N.E. De club van Tom Finney, die twee maal die grondslag legde voor 'n prachtig doelpunt in de tweede helft. Eerst een fantastische pass over de helft van het veld naar die vrijstaande Weym-an en vier minuten voor het einde het tikje naar Butler, die slechts hoefde te sooten. Een klein parmantig jongetje van zeven jaar stormde aan heit hoofd van de talrijke supporters heit veld op. Met bloe men! Zijn „Well done Tom", was edhit gemeend. Het was de best- gespeelde wedstrijd, die ooit in een demi-finale van de Engelse Cup werd opgevoerd en d'ie op sublieme wijze door referee Wood uit Sunderland werd geleid. De uitslagen luiden Demi-finale F.A.-Cup: West BromwichPont Vale 21 (rust 01); Preston N.E.Shef field W. 2—0 (rus! 0—0). Competitie le divisie: ArsenalManchester U. 31 CardiffNewcastle 21 ChelseaTottenham 1—0 HuddiersfieldCharlton 41 PortsmouthBolton 32 Sheffield U.Burnley 21 WolverhamptonM'brougih 24 Tweede divisie: BlackburnLuton 20 Brentford'Swansea 31 BristolRotherham 10 BuryBirmingham 10 DerbyPlymouth 14 DoncasterNotts 13 HullFulham 21 LincolnLeicester 31 NottsStoke 21 OldhamLeeds 42 serie met elan uitgevochten duels, vóór rust vooral met in valler linksbinnen Smit, na rust tegen een gewijzigde aanvals- lrnie, waarin Satoers Smit ver ving. speciaal met Penning. Toch ontbrak het niet aan gevaarlijke ogenblikken voor de Hollandia- veste, waar den Bakker na een corner de situatie met 'n forse knal vanaf de doellijn moest ke ren. Het succes kwam in een pe riode van Z.V.V.-druk echter pre cies aan de andere kant, waar Bos een goede door Jager aan gegeven bal ineens op de schoen nam en de Boer opnieuw tever geefs deed duikelen. Er was nog een kwartier in de eerste helft te spelen en daarin ontbrak het niet aan spanning. Z.V.V. kreeg niet min der dan zes corners te nemen, waartegenover Hollandia slechts één gevaarlijke aanval wist te stellen, die dan nog strandde op het enthousiasme waarmee Ve rell de Flart van de bal af liep. Aan de andere kant redde v. d. Kooy trappend en stompend, terwijl hij, een venijnige schui ver van Smit uit de verste hoek duikend, niet over geluk mocht klagen toen de bal nadien nog tweemaal vergeefs werd inge schoten. De tweede helft zette opnieuw met een duidelijke veldmeerderheid van Z.V.V. ge durende een lange periode in. Linksachter v. d. Zeis en de uit stekend spelende halves Fleys- man en de Vries joegen hun voorhoede voortdurend aan het werk, maar verder dan corners kwam het ook r,u nauwelijks. Een goed schot van Penning maakte v. d. Kooy deskundig onschadelijk, een volgend schot kon hij slechts aantippen, maar voor de toestormende Goossens redde de Rooy de situatie. Hol landia bracht het ook al niet verder, en zag Verell z'n optre den beëindigen met een schot in het zijnet na een felle rush, waarbij hij licht geblesseerd raakte en door Feller werd ver vangen. In het laatste kwartier was Hollandia opnieuw in de aanval. We zagen Jager enkele malen naast en de Flart hard tegen de paal schieten. In de laatste mi nuut maakte hij zoals gezegd geen fout. Veel belangstelling in Veisen Zondagmiddag zijn in de Hee renduinen te Velsen onder ideale weersomstandigheden en bijge woond door vele toeschouwers de Nederlandse veldloopkampioen schappen gehouden, uoh wé fRB-n or «wc.i 1? De A- en B-klassers startten samen. Als eerste ging de Am sterdammer van Zeeland (A.A.C.) over de eindstreep en behaalde daarmede de titel. Hij legde het 5000 meter lange* parcours af in 16 min. 14 sep De uitslagen luiden: A- en B-klassers: 1. Van Zee land (A.A.C.) 16 min. 14 sec. (A- klasse); 2. Fekkes (D.O.S.) 16 min. 29.4 sec. (A-klasse); 3. Van der Linden (Holland, Leiden) 16 min. 37.6 sec. (A-klasse); 4. Bobeldijk (M.F.C.) 16 min. 43 sec. (A-klasse): 5 Terbaan (Blerik) 16 min. 46.8 sec. (B-klasse); 6. Koning (S.V.V.) 16 min. 56.8 sec. (B-klasse). Junioren, 3000 meter: 1. Talens (Nurmi) 10 min. 13,2 sec. Sinds de oorlog is het H.R.C. nimmer gelukt om in Zaandam van Z.F.C. te winnen en ook dit keer zag het er geenszins naar uit dat de Racers beide punten naar Nieuwediep zouden medenemen. Had rechtsbuiten Cornelisse niet reeds na 10 minuten zijn club de leiding gegeven? En toen middenvoor Driehuis enkele minuten voor de rust deze voorsprong met een geweldig hard schot nog vergrootte leek er geen „vuiltje" meer voor de Zaankanters aan de lucht. De Racing- voorhoede had immers in de laatste twee wedstrijden niet eens kans gezien ook maar één doelpunt te maken! Wat zou 'n dergelijk quintet moeten beginnen tegen 'n defensie waar aan Kabel en een Kuyper stonden? Neen, het zag er inderdaad naar uit, dat Z.F.C. deze wed strijd gemakkelijk tot een goed einde zou brengen. En toch won H.R.C.!.... Gedurende het eerste kwartiervan Lingbeek voor de tweede wogen beide partijen vrijwel te gen elkaar op. Waren de gasthe ren technisch iets heter, daar stond tegenover dat Racing har der werkte. Biede verdedigingen gaven in deze periode weinig kan sen. Toch kwam er reeds na 10 minuten een doelpunt. Linksbui ten de Graaf schoot de bal, nadat hij zich eerst van Bakker en Kra mer had ontdaan, hoog voor doel, waar rechtsbuiten Cornelisse het leder op beheerste wijze achter Lingbeek deponeerde. Beide verdedigingen hadden hierna niet over geluk te klagen. Zo kreeg doelman Plekker een maal de bal nog juist op het uiterste topje van zijn voetbal schoen en zagen de Zaandam mers een schitterend doelpunt van van der Horst geannuleerd wegens buitenspel. Het laatste kwartier va.n de eerste helft wa ren de in het blauw spelende ZFC-ers iets sterker, maar de HRC-achterhoede, waar A. de Vries en Kramer voortreffelijk speelden, wisten van geen wijken en daar Lingbeek op eminente wijze zijn doel verdedigde, duurde het tot 5 minuten vëor de rust eer Driehuis, die tezamen met zijn beide vleugelspelers de Graaf en Cornelisse veelvuldig verwarring had gesticht, met een fraai schot maal liet vissen (20). Ruggesteun Iedereen verwachtfe dat met deze stand de rust zou ingaan, Rijkers dacht er echter anders over. In de laatste minuut plaat ste hij de bal scherp voor doel waar P. de Vries op een min of meer gelukkige wijze de achter stand wist te reduceren (21). Gesteund door dat succes waren het de Racei-s die gedurende het eerste kwartier na rust de toon aangaven. Voor alsnog konden Kabel en Kuiper, goed geassi steerd door rechtsachter Kallman echter verder onheil bezweren. Evenals de eerste goal, zou ook het tweede doelpunt uit een cor ner worden geboren. Kabel, door van Knijff in het nauw gedreven, moest na tien minuten een hoek schop prijsgeven. xVan Knijff plaatste deze hoog voor. doch rechtsachter Kalman wist nog juistvoordat Rijkers gevaarlijk kon worden, de bal opnieuw corner te werken. Deze werd voor ZFC noodlottig .daar van Knijff de bal, welke door Rijkers schitte rend voor doel werd geplaatst, onhoudbaar intrapte (22). gebeuren. Vele malen bevond de bal zich in de onmiddellijke om geving van Plekkers heiligdom, doch steeds moest middenvoor de Roo in stopperspil Kuyper zijn meerdere erkennen. Gaande weg verplaatste ZFC het spel naar de HRC-helft, doch zonder het zo begeerde succes, al dient direct te worden vermeld dat het niet veel geluk had. Zo kopte Driehuis, toen de Graaf een duel met Ling beek had gewonnen, tegen dc lat waarna de Graaf tot tweemaal toe in vrije schietpositie de bal hoog over doel schoot. HRC nam de leiding In deze periode maakte HRC zijn derde doelpunt. Kuyper die zijn collega op rechts te hulp was gesneld, bevond zich niet meer in het middenveld waarvan de Roo, toen hij de bal van P. de Vries kreeg toegespeeld, dankbaar gebruik maakte (23). ZFC meelde hierna geheel op winst. Kabel zowel als Kuyper drong ver op en dit werd de thuisclub noodlottig, want nadat Coimelisse de gelijkmaker voor ZFC in de touwen had gekopt, was het twee minuten later weer van Knijff die enkele minuten voor het einde na een misser van de ZFC-snil doelpuntte. Doelman Plekker. die voordien ziin doel naar behoren had verdedigd, ging bij dit laat ste doelpunt geenszins vrijuit. ZFC werd gedurende de laatste minuten door een enthousiast HRC geheel overspeeld. Verder dan een coed gericht schot van de Roo ,dat Plekker al vallend hield, kwamen d» Racers niet, zodat de ze wedstrijd eindigde in een 43 """'•winning in het voordeel van HRC. Terwijl elf vreugde uit door het kaï gingen in Sj den omhoo Flevo bevoch papieren bru ning ten toj nog een span de laatste pU dos overtuigt ren en adspi Twee Helde eveneens de Proficiat all Egmondia he concurrent mini zich op eigen tei Zeevogels, dat, het zich naar Bergen, beseffen mge wijze aldus naar boven b~ noöig, want de in een 3—0 ov hekkesluiters, weer een kleine hebben, zich op pertje te redden vogels, dooh ook dos zouden dan gaan meedoen, het de thuiswedst met 43 verloor dezelfde cijfers Egmondia 1 Zaanlandia 1 ODIZ 1 Uitgeest 1 RCZ 1; Zaanse'Boys li Meervogels Z. 1' Alkmaar Rerdos Zeevogels Bergen ll 1' II 1! Fli St Het is geschied- 1B niet meer de De Meerbewonei's stekend gestart, perde de machin nederlaag tegen St. George de Nog hebben de ding, maar SEW- Blokkers alle il staat met één pi doch een wedstrij speeld, gunstiger. door de fraaie pieren met Flevo zal de strijd om der moeten uitve is daar niet meer tegen Berkhout, „hachje" vocht, ve nen uit de Goor kans. Onderaan i voor KGB met ee gunstig geworden Bovenkarspelaren van Sijibekarspel Bei'khout winnen. boven RKDVO door de Midembli '21 nederlaag hui ren. Flevo 18 SEW 17 St George 16 Rlokkers 16 RKEDO 16 Valken 16 RKDVO 16 Sint Victor 16 Sijbekarspel 16 Berkhout 16 KGB 17 Grote voorspr Een groot .aanta heeft in Schagen k het WGW dit jaai het behalen van i SRC, het zij verme door invallers, kre men verdiende 4 slikken. De cijfers geflatteerd zijn, de WGW niet minder Want met nog vier spelen hebben de B vier punten voorsj ernstigste concurre JVC won met 3 dorp. Onderaan bljj peloos geval voor Alkmaai'ders krege VV geen schijn va vogels boekte zijn in successie na de ditmaalop Wierin dus aan de voorlaa kluisterd blijft. Hu slotte kon Vrone j Heerhugowaarders niet zo sterk voor men als vorige sei HRC zag in dat het Hoewel ZFC beter voetbalde kan deze overwinning toch niet ver diend worden genoemd. Het harde werken van HRC is beloond ge- kon worden. WGW LSVV JVC Vrone VIOS Kaagvogels N. Niedorp SRC Hugo Boys W'waard Randers 2A: Westzaan Foresters DREO •RKSVS WBSV Beemster Purmerland PSCK Knollendam Jisp Gr. Schermer 16 17 15 16 15 16 17 14 14 15 15 16 15 14 15 16 14 15 16 14 15 16

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 4