Foutieve tactiek - bij 1-0 kostte RKAFC de zege ZWITSAL GRASSHOPPERS-DEFENSIE WEERSTOND DTS Bergen toont zich sterker dan Berdos voor R.K.A.F.C.-V. Z.V schrale huid? De Rijp was geen willig slachtoffer voor Meervogels Ned. hockey zege op Zuiderburen Vitesse hatl beter lot verdiend Grand National voor Royal Tan Deetjes mochten met 0-0 blij zijn Westfriezen HEO de b genééstmm Royale 3-0 zege Pagina 6 Maandag 29 Maart 1954 Het heeft Meervogels heel wat moeite gekost om De Rijp tot overgave te dwingen. Ad verten tie) Nederland heeft met een tra ditie van de laatste jaren gebro ken, dat het niet van Helgië kon winnen ten Zuiden van de Moer dijk. Arie de Lange van R.KA.F.C. maakt voor zijn elftal de eerste goal. Keeper Smit en Leegh- water zien de bal met open mond na. Met het enige doelpunt van de wedstrijd, door Roepie Kruize ge scoord, hielden onze hockey-ers de faam van hun spel hoog op een uitermate glad veld, dat zeer in het voordeel van de razendsnelle Belgen was. Met slechts 10 bleven de Vogels in de meerderheid. Het was wel een pechdag voor Meer vogels, want de scheidsrechter keurde niet minder dan 3 doel punten af. Over de wedstrijd het volgende: De Rijp won de toss en Zoon trapte af. Al dadelijk ondernamen de Meervogels een mooie aanval. De doelman van De Rijp en rechtsbinnen Hollen- berg sprongen tegelijk naar de bal. De R. doelman liet de bal vallen en Kollenberg schoot in. De scheidsrechter keurde dit ove rigens normale doelpunt af. Niet ontmoedigd gingen de Vogels weer ten aanval, maar de ver dediging vait De Rijp zat er fa natiek op. Dikwijls al te fana tiek, want er waren nogal wat vrije trappen. De wedstrijd was het aanzien overigens wel waard, want De Rijp gaf goed partij. Tot 5 minuten voor de rust bleet de score blank, totdat een mooie aanval werd besloten met een schot van middenvoor Zoon, waarmede Meervogels de leiding nam (10). Na de rust aanvallen aan beide zijden; Meervogels kreeg enige hoekschoppen te nemen, maar de verdediging van De Rijp gaf geen krimp. Na een kwartier weer een mooie M. aanval. Linksbuiten Verduin zette de bal nog voor 't lijntje voor en rechtsbuiten Van Duin kopte in. Dit doelpunt keurde de scheidsrechter af we gens buitenspel van Verduin. In tussen zat De Rijp ook niet stil, maar de M. verdediging met Zijp aan het hoofd gaf niet thuis. Na een half uur weer een goede M. aanval, die besloten werd met een doelpunt van Van Duin, maar ook dit doelpunt kon geen genade vinden in de ogen van de scheidsrechter. Beide partijen werkten hard om ver andering in de stand te brengen, maar het bleef 10. Scheidsrechter Hengstdijk had v/el een zeer slechte kijk op buitenspel. 41 nederlaag tegen Ripperda Het leek er in den beginne helemaal niet op, dat Vitesse de wedstrijd tegen Ripperda zou gaan verliezers- Er was nauwelijks afgetrapt, of de toeschouwers konden reeds juichen. Keeper de Nijs gleed na melijk uit en de bai rolde rustig in het Ripperda-net. Deze kna pen namen de zaken echter daar na serieus op. Harren kopte tien seconden later de gelijkmaker in het doel. Twee doelpunten binnen de minuut. Het zag er veelbelovend uit. Niet echter voor Vitesse, dat na een half uur spelen tegen een achterstand aan moest kijken.' toen Buis scoorde. Na de rust steeds een gelijk- opgaande strijd met Ripperda iets gelukkiger bij de afwerking van zijn aanvallen. Na 24 minuten werd het 31 en tien minuten voor tijd werd doelman v. d. Veen voor de vier de maal middels een kopbal ge passeerd. De techniek van onze jongens hield hen echter op de been. Krui ze scoorde het doelpunt, dat de overwinning betekende, in de derde minuut van de wedstrijd. Loggere had de bal in de straf- cirkel gewerkt, waar Kruize met een klap als een geweer dat af ging, de bal in het net joeg. Van dat moment af domineerde het Nederlandse elftal volkomen, daartussendoor probeerden de Belgen met vliegensvlugge aan vallen verwarring te stichten, maar over het algemeen was het een strijd tussen de Belgische verdediging en de Nederlandse aanval. Kruize schitterde, Hoog- hiemstra speelde uitstekend en Bouwma en van Heel deden niet voor hen onder. Maar de snel ver kregen voorsprong heeft misschien een mentale invloed ten kwade gehad, want het bleef bij fraai spel, dat de Belgen van het kastje naar de muur liet lopen. Doelpun ten kwamen er niet meer Nederlands hockey-elftal voor Cardiff Het Nederlands hockey-elftal, dat Zaterdag 3 April te Cardiff tegen Wales speelt, is na afloop van de wedstrijd BelgiëNeder land te Brussel, als volgt samen gesteld: doel: Mulder (Amsterdam); achter: Derckx (Venlo) en Drijver (T.O.G.O.); midden: Ancion (Kampong), Loggere (Laren), aanvoerder, en Van Dijck (Kampong); voor: Hillenius (T.O.G.O.), Bouwman (B.M.H.C.), Hooghiem- stra (S.C.H.C.), Kruize (H.H. Y.C.) en Van Heel (H.H.Y.C.) Reserves: Van Dijk (Amers foort), Zeelen (Venlb) en Boer stra (H.H.Y.C.). Strijd om lioofdklassetitel 38-2 wordt fel werd de bal tot tweemaal toe ingekopt en weer weggekopt. Tenslotte loste Jan Ligthart de opwindende situatie op. door de stand geliik te maken. Twee mi nuten daarna nam V.Z.V. op goedkope wijze de leiding. Een schot van Groen werd door Wes ter achterover omhoog geschopt en de bal verdween over Popma in het doel (12). AFC wijzigde de opstelling. Ge vaarlijk kwamen zij in het of fensief, doch Leegwater schitterde op grootse wijze en wist alle ge vaar te keren. Na 34 minuten lieten A. de Lange en Kooge ons een fraaie combinatie zien. Kooge legde de bal voor de voeten van de Nijs en deze doelpuntte schitterend.. (22). Onmiddellijk daarop kreeg Kooge zijn kans. Hij miste echter. Spannende mo menten over en weer hielden het talrijke publiek bezig. In de laatste minuut was het Kooge, die uit een corner van P. Tijm vallende inkopte, doch tot teleurstelling van geheel AFC ging de bal net naast. Als bij Uw buurman het vuur van de critiek al te hoog oplaait, zeg dan alleen maar: „Wacht even éérst 'n King's Cross!" Die slaat niemand af. En bij 'n eensgezinde mening over zo'n goede Virginia, zult U het over het spel mis schien óók wel eens worden Ook daarom is KING'S bb De sigaret met het grootste aantal vaste rokers! Het' was ever het geheel geno men een matig partijtje voethal, dat de bezoekers van deze ont moeting te zien kregen. Voor de rust was nog het beste deel en in deze periode werden ook beide doelpunten gemaakt. Na de rust echter zakte het peil tot beneden het middelmatige; er werd wel hard gewerkt, maar het resultaat was maar povertjes. Reeds spoedig na de aanvang wisten de Terrasvogels de leiding te nemen, toen doelman Mooij moest zwichten voor een ver schot. Daarna kwam Alcmaria meer opzetten en het was ten slotte Harry Schmidt die met een mooi doelpunt de partijen op gelijke voet braoht. Met 11 kwam de rust. Na de hervatting hebben beide partijen hard ge zwoegd voor een doelpunt, maar de verdedigingen bleven baas. Ontegenzeglijk heeft Alcmaria wel de beste kansen gelhad, maar een paar goede schoten van de Buijizer konden geen genade vin den bij de doelman van Terras vogels. Het spande enige malen zeer voor het doel van Terrasvo gels; zo schoot een der verdedi gers, danig in het nauw gebracht bijna in eigen doel. Maar ook voor het Alcmaria-doel waren enkele spannende momenten en zo kon men de bal eenmaal nog juist van de doellijn wegtrappen. Overigens bleef het aan beide zijden bij gen pogen om de balans in hun voordeel te doen omslaan, doch de afwerking der aanvallen was meestal zo slordig, dat de verdedigingen baas konden blij ven. Aam heit kampioenschap van Nederland hoofdklasse klein bil jart anker kader 38/2, dat van 8 t.e.rn. 11 April te Helmond ge houden wordt, nemen de titelhou der J. H. F. Ohermin (Kerkrade) J. A. Eiohelsheim (Rotterdam), J. Franken (Tilburg), J. H. de Jong (Rotterdam) J. Lieshout (Rotterdam), H. Scholite (Eind hoven), C. Wijdeveld (Amster dam) en M. Wijnen (Nijmegen), deel. Een uitgelezen gezelschap. builen genomen corner hadden zij bepaald pech toen de bal o.i. buiten bereik van Mulder via de lat overging. Rust 00. In topvorm Na de thee was het DTS dat de toon aangaf. Aanval op aanval volgde ,doch de Grasshoppers- verdediging in topvorm, was niet te vermurwen. Menig gevaarlijke situatie, hoe moeilijk soms, wist ze op te lossen. De DTS-voor- hoede had in deze periode echter beslist geen 'greintje geluk. Ge leidelijk aan wist Grasshoppers onder de druk uit te komen en de strijd kreeg weer een open ka rakter met gelijke kansen. Mid- voor De Boer profiteerde het eerst van deze opleving, toen hij de bal uit een uitgekookt voor zetje van Ruiter in de bovenhoek kogelde, de scheidsrechter had echter buitenspel(?) geconsta teerd. Direct daarop had DTS weer geluk, toen Schilder van dichtbij hard inkogelde en een van hun achiterspelers de bal over bet doel liet caramboleren. Met Grasshoppers in de aanval floot de rustig leidende scheidsrechter deze sportieve wedstrijd uit. Eén van de hoogtepunten van het Engelse paardensportseizoen is de Grand National. Zaterdag was het dan Grand National-Day op Aintree bij Liverpool en alles wat zich maar enigszins respecteerde in de paar- denwereld, was aanwezig. Twee honderd vijftig duizend toeschou wers zagen een verbitterde strijd om de ereplaats op de laatste 150 meter, nadat van het aanvanke lijke veld van dertig paarden er slechts negen waren overgeble ven. Eén en twintig sneuvelden op de onbarmhartige hindernissen op het traject, dat als ieder jaar zijn hoogtepunten vond in Beec- ker Brook en de Valentine's. Een verbitterde strijd om de ereplaats, die voor de tweede maal door iockey Brian Marshall werd bezet. Reed hij verleden jaar Early Mist als eerste over de finishlijn. Zaterdag voerde hij Royal Tan met twee lengten doorsprong naar de overwinning. Irish Lizzard kon het weer net niet halen. Dit prachtige paard uit de koninklijke stallen zette, evenals vorige maal, zijn eind spurt te laat in. Hij werd derde achter Tudor Lime, die op bet laatste eind Royal Tan moest laten gaan. Nederlandse wegenwacht in Zweden gewond De Nederlandse wegenwacht M. de Veer uit 's-Hertogenbosoh, die voor een propagandarit met zijn motor op weg is naar Stock holm, is Zondag ten Noorden van Graenna, 250 kilometer ten Zuid westen van Stockholm, gevallen en licht gewond. Onder grote belangstelling voor al van de zijde van DTS heeft Grasshoppers een gelijk spel be vochten tegen de kampioenscan- didaat van de afdeling. Dat was voor het bijna elke week zwak ker geformeerde Grashoppers- elftal een gunstig resultaat. Aanvankelijk ging de strijd vrij wel gelijk op en het bleek al spoedig, dat de DTS-verdediging verre weg het sterkste deel van het elftal vormde, waar tegen over de lichte aanvalsibrigade van Grasshoppers uiteraard machteloos was. Toch is het DTS danig lastig gemaakt door de snelle Schilder en de nooit opgevende midvoor De Boer, terwijl de opvallend goed plaatsende Ruiter herhaal delijk met zijn zuivere centers grote verwarring stichtte. Dit al les was echter niet genogg om de DTS-keeper te passeren, al leek het er wel eens op, dat Gras hoppers zou zegevieren, vooral toen De Boer een goed aangege ven balletje van Schilder te ver werken kreeg. Hij flitste er mee langs zijn tegenstanders, maar door te grote haast zeilde zijn schot over het doel. De DTS-voor- hoede was bij dit alles ook niet stil blijven staan. Verschillende malen kwamen de Deetjes heel dicht bij het heiligdom van Mul der. Door treuzelen en heel slecht schieten vormden zij geen direct gevaar. Bij een door de rechts- Het combineren eine speler beter af dan d kers. Herhaaldelijk we backs door de bi Strooker en Bekker seerd, maar hun mooie werden door de Flevo- sen niet benut. Een (Advertentie) deze middag met zulk een geest drift, dat zij de voorhoede van Berdos a.h.w. „in hun zak" had den. Berdos, dat ook de puntjes goed kan gebruiken, speelde met een zekere matheid. Precies half drie trapte Bergen voor de wind af en direct wisten zij enkele corners te forceren, die echter zonder resultaat ble ven. Hierbij viel het goede spel op van reöhtsbaok Weyers. Het duurde even voor ook Berdos zover kwam, maar buitenspel was bier de spelbreker. Na 12 min. wist Kaay vanuit de cornerhoek de bal voor te plaatsen en het was ten Herkei. die de score opende. 01. De snelle Kaay brak weer door maar nu had doelman Leyen ge luk, toen de 'bal onder zijn benen bleef liggen. Weer was het Kaay die goed incenterde, een specta culaire sprong van doelman Leyen veranderde de 'bal wel van richting, maar dit gaf aan links buiten Hoogvorst de kans om 02 te maken. Bij vlagen kwam Ber dos tot enkele goed opgezette aanvallen, waarbij spil Schmidt enige goede staaltjes voetbal ten beste gaf. Het trio Duin, Klever laan. Jac. Schmidt vermocht het echter niet gelukken het heilig dom van doelman Mooy te over winnen. Na de rust was volgens ver wachting Berdos in de aanval en de Bergen-verdediging kreeg het tijdelijk zwaar te verduren, maar zij hielden stand en een veel voorkomend verschijnsel deed zich ook hier voor. Berdos, ver opgedrongen, werd plotseling ver rast door een Bergen-aanjval. Het was weer Kaay, die langs de Wit en Punt wist te komen, een voor zet volgde en de jeugdige Hoog vorst plaatste onhoudbaar langs doelman Meyer 03. Berdos gooide nogmaals alles op de aaiwal, maar slechts enkele Deze Bergense derby is in een overwinning geëindigd voor de club met de meeste veteranen. Want langzaam wordt het bijv. toch tijd, dat de gebroeders Ur- banus hun plaats in gaan ruimen voor de jeugd. Maar zij speelden toen Haanraads een kogel af vuurde die door de back van richting werd veranderd. HSV 'bleef aanvallen en na twee minu ten sloeg een EHS-back geheel onnodig de bal weg. De hieruit ontstane strafschop werd feilloos door P. Apeldoorn in een doel punt omgezet (3—0). Na de thee dachten wij, dat de Haarlemmers hun achterstand zouden gaan inlopen, zij verover den direct het middenveld en zet ten alles op de aanval, doch de voorhoede bleef schotloos en voorts bleef zij tot in het onein dige combineren, hetgeen de HSV-defensie niet veel moeilijk heden gaf. Het spel raakte na enige tijd wat meer verdeeld doch ook de HSV-voorhoede bleek zijn krujt verschoten te hebben. Enkele malen werd doelman Zijtveld op de proef gesteld, maar met enkele prachtige saves wist hij erger te voorkomen. Engelse voetbalamatenrs verloren opnieuw Het Engelse amaiteur-e,lftal heeft na de 10 nederlaag tegen Nederland opnieuw verloren. In heit Wemlbley-sitadion moesten de Engelsen met 41 de eer aan Schotland laten. Coen de Koning Dinsdag 75 jaar Coen de Koning, de oudi-we- relidikampioen en uur-recordhou/- der op de schaats en winnaar van twee elfstedentochten, hoopt Dinsdag zijn vijf en zeventigste verjaardag te vieren. Hij zal dit niet in volle glorie kunnen doen, want sinds enkele maanden is deze taaie sportman reeds aan 't ziekbed gekluisterd. Toch zal het hem in zijn vriendelijke woning aan de Heuvelstraat te Breda niet aan belangstelling uit bin- Matige tijd van Eva GerardNovak corners was het resultaat van hun aanvalsquintet. Vooral toen zij hun aanvallen via de rechter vleugel probeerde te ondernemen, was dit een fout. Nu bleef Jac. Schmidt buiten het spel en over deze vleugel kwam toch het meeste gevaar. Zo won Bergen vrij 'regelmatig.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 6