Beurs PELS STAD EN Schoorl is eeuwen ouder dan 700-jarigA Ikmaar Politiederby eindigde in 3-3 gelijk spel Zuid-Limburgse kunst naar Alkmaar De strijkplank met het rollende vla Gaspenningautomaten voor gasmuntverbruikers Beurs Kinderoperette „Assepoester" Commissie voor woning toewijzing naast wethouder Het Vierde Prinsenkind" heeft steun nodig Interessante lezing voor Oud-Alkmaar Een blik achter de schermen Per fles f4.50 Voorstellen in a.s. raadsvergadering Interessante avond voor Alkmaar Uw stoelen stuk Wognum's Zangkoor HIER IS EVA Roeslaf-zuigiiistallatie voor gemeente Woensdag 31 Maart 1954 Pagina 3 ir. P. F. Otten, van het bestuur Het ligt in de jaarvergadering van op de gewone Met betrekking dat Philips note- zal aanvragen, Otten, dat deze het bestuur nog overweging heeft erhoogt het tot 8 pet. en directie van andse Apparaten- e Groenlo hebben op 22 April a.s. mene vergadering -uders over het ;en dividend voor 8 procent (vorig 30 Maart Van oon, die gisteren se Effectenbeurs vanmiddag maar lieven. De stem- swaar niet fedeci- noeinen, maar de )h een traag ver- bovenidien niet veel meeste fondsen van gisteren niet Bil de grote in- vooral Kon. Olie lingen te lijden, openingsverlies 4 punten. Later ongeveer de helft lips daarentegen kleinigheid. Uni. J. nagenoeg onver- laatste fonds trok van de «unstige de American Enka behaald. Zoals be de A.K.U. een zeer bij deze onderne- fluctueerden slechts oten eigenlijk onver een in Amsterdam regelmatig gehan- zowel de aandelen weinig afweken van eepvaartpapieren la- neerd onder leiding 'aart Unie, die ruim noteerde. eggingen stil en fractie aantrekkend, orrversielening 1947. nstein waren van- =.zins op retour en adviseerd op f225 Slavenburg trokken lan. Hier doen hard- ichten de ronde over lsuitbreiding met 25 n emissiekoers van ms Albert Heijn kwa- notering op circa f72. >oven de theoretische bber 38'/» 111% Vlco" 27 43 44 Cult42 Rub 65 ka Lijn 150% Paket135 139 rt 128% Lloyd 132 irt Unie 136% van 184 rland 140 121'/» -MIJ54 er Unie 73 lt M«. 22% 112% 87'/» i182'/» 112% 26 43% 45% b 41'/» 65 149% 135 136 126% 132 134% 183 140 121 52% 73% 21% 112 85% 180% kspQor A A rers' I&H A in Organ A em NBvA Gas NBvA sumij, cvA H. A Schum. A ith.Albert® A Pont A irnatlo de Teves HV Co. Explor. Expl.M ■Borneo Eigend e. co Serie A pp C. Mij ndsb. Tab. oeki Tab. eP aga Pat. idar Oliep C. Heyn swell lvischv A ExpL A B. A en Sab crvA 151 152 169 172 199% 200 73% 73 96 99% 106% 107 202'/» 201 131'/» 132 122 V» 122% 142'/» 141% 151% 152'/» 168 168 65 65'/» 117»/, 118% 1Q1 101% 34% 36'/» 44'/» 45 163% 163 142 143 b 14 14 67»/» 69% 170 172% 68 69 35'/» 34% 95 94 b 180 183 272 272'/» 73% 74% b 94 93'/» 129 131 naar Phil en deze hoofd, er hierover in het pu- reken." »k niet nodig", merk- aks thans op. „Ik ge- e op kunnen houden dervragen van de ver- beraadslaagde enige Daarna gaf de pre- de hamer een slag op f nu het woord aan de Aanklager." liek zette zich tot luis- Hooks stond als een spreker bekend, maar >n felle aanklager. Hij jn papieren en stond r de President, leden y. éb ik in mijn loopbaan ire Aanklager een zo kkend geval meege- het onderhavige. De 2 hartstochten hebben 1 gespeeld: haat, wraak, jaloezie is alles wat de Hiervoor wordt een ierd; hiervoor wordt 'n dwaardig geslacht door gehaald En dat is wel de meest bedroevende deze zaak! door hun geboorte, hun ïun aloude naam het moesten geven aan het olk zijn hier afgezakt il, 'dat ons doet huive- hebt het uit de onder- kunnen constateren: zii fs de moed om de con- van hun daden te dra- ontkennen en blijven ofschoon het bewijs- zich tegen hen ophoopt, (wordt vervolgd) (Zie ook pagina 4 ALKMAAR. Dat Schoorl ouder is dan Alkmaar, meer be tekenis heeft gehad dan deze stad en een rijke geschiedenis heeft, zijn we gisteravond aan de weet gekomen tijdens de zeer interes sante lezing, die de heer R. P. Goettsch hield voor de leden van de vereniging „Oud Alkmaar" in Victory. Het onderwerp van de lezing was getiteld „Oud Schoorl" De vereniging „Oud Alkmaar" heeft zich onder meer ten doel gesteld de bestudering van de plaatselijke geschiedenis te be vorderen. Het mag dus enigszins vreemd heten, dat Schoorl het onderwerp van de avond was. Maar als men bedenkt, dat de beide plaatsen vroeger een uiterst nauw contact onderhielden, dan mag men de lezing zeer zeker zien in het kader van de doel stelling van de vereniging. De heer Goettsch gaf eerst een overzicht van het kerkelijk leven in het oude Schoorl, dat voor zo ver bekend, in de achtste eeuw reeds bestond. De fundamenten van de vroegere toren stammen uit de tiende eeuw. De naam, om het kerkelijk léven nog even in het midden te laten, is voor ver schillende afleidingen vatbaar. Sommigen zien de naam als een combinatie van rel (d.-i. water loop) en school, die later in „wa terloop" gesticht zou zijn. Deze verklaring wordt over het alge meen voor onjuist en onhistorisch aangenomen. Aannemelijker is Sehorelo en de combinatie schor (d.i. strand) met loo (d.i. bos). Samengevat betekent Schoorl dus wel: plaats, die gelegen is aan de rand van strand en hos. In de tiende eeuw werd Schoor] genoemd onder de Utrechtse Kerkgoederen. De oudst bekende pastoor is van de dertiende eeuw. Aan de beeldenstorm heeft Schoorl nooit meegedaan. De kerkelijke goederen waren van tevoren reeds ingeleverd. De pas toor, die er in 1658 was, viel van zijn geloof af en zijn opvolger stierf de marteldood. Schoorl heeft ook, evenais de meeste plaatsen, schuilkerkjes gekend- De schouten lieten het bestaan daarvan oogluikend toe, mits er een behoorlijke som voor werd neergeteld. De Schoorlaren moes ten dertien gulden per jaar be talen, wat in die tijd een zeer hoog bedrag was, temeer daar de bevolking in doorsnee arm was In 1830 werd de bestaande nood kerk vergroot en in 1873 ver bouwd. In de staat, waarin ze toen gebracht is, staat ze momen teel nog. Hervorming Sinds de Hervorming bestaat er in Schoorl ook een protes tante groep onder de bevolking. In 1575 kreeg deze groep een eigen kerkgebouw, dat voorheen waarschijnlijk van de katholie ken was. De kerk werd echter slecht onderhouden en in 1779 stortte het gebouw in. Van het puin werd een „nieuw" gebouw opgetrokken, dat nu nog bestaat. Schoorl en Bergen hadden lange tijd eenzelfde predikant. Schoor] vormde de hoofdgemeente, waar uit duidelijk de vooraanstaande plaats, die het dorp innam, blijkt. Het oude, nu nog bestaande, raadhuis, dateert van 1601. Het werd in 1931 verrold. Schoorl had twee burgemeesters, die ieder vier tot acht gulden per jaar verdienden. Bovendien had het plaatsje zeven schepenen i.v.m. de zeven buurtschappen, waar van o.a. Kamp, Hargen en Aagt- dorp er enkele waren. Het voornaamste middel van bestaan werd gevormd door de landbouw, wat paradoxaal klinkt. daaT de grond zich niet goed leende voor dit middel. Voorts had Schoorl veel markten. Spr. vertelde veel wetenswaar digheden over het dorp. die voor êen buitenstaander ook buiten gewoon interessant waren. De hartelijke dank, die de voorzitter van „Oud Alkmaar", de heer Ringers, spreker bracht, was dan ook wel op zijn plaats. A<;ei\im WOENSDAG 31 MAART 'T GULDEN VLIES: Mode shows Gerard Worm, 2.30 en 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK 2.30 u. Vergadering Brood bakkers: 8 u. Bijeenkomst Automobieltec'hnische Club 8 uur Feestavond Rijks politie. RUSTENDE JAGER HEI LOO: Jeugdoperette 7.30 u. RUSTENDE JAGER BER GEN: Expositie „Schrijvers van nabij". BIOSCOPEN: Cinema: „De verovering van de Mount Everest", a.l. Victoria: „Salome", 18 jaar. Harmonie: „Slaven der harts tocht". 18 jaar. Rex: „Zolang jij bij mij bent" 14 jaar. Voorstellingen: 2.30 en 8 uur. DONDERDAG 1 APRIL 'T GULDEN VLIES: Boeken weekavond, georganiseerd door Alkmaarse Boekhan delaren. Sprekers: Hans Alma en Teun v. d. Veen. 8 uur. RUSTENDE JAGER HEI LOO: „Het ontluikend roosje". RUSTENDE JAGER BER GEN: Expositie „Schrijvers van nabij". BIOSCOPEN: als Woensdag. ALKMAAR. In een onderhoud dat wij een dezer dagen met mevr. Gré Pranger hadden over de a.s. Zaterdagavond op te voeren operette „Assepoester", het laatste gecomponeerde werk van de ons zo vroeg ontvallen Alkmaarse musicus Gerard Pranger, hebben wij op de alereerste plaats kennis kunnen nemen van de schier onoverkomen- lijke moeilijkheden, die zich vóór 'de realisering van deze opvoering hebben voorgedaan. Is 't hier niet de plaats om ai deze interne Zaken naar voren te brengen, tóch mogen wij wel als voorbeeld hiervan noemen 't feit, dat Gerard Pranger bij zijn plotseling overlijden, dit werk, op papier althans, nog niet voltooid had. Wél was hij 't de kinderen aan 't instuderen, doch de begeleidin gen werden door hem grotendeels nog uit 't hoofd gespeeld, terwijl ook enkele melodieën nog niet in 't notenbeeld waren Vastgelegd. Het valt licht te begrijpen dat dit voor mevrouw Pranger, die zich tot de uitvoering hiervan ge drongen voelde, reeds vele moei lijkheden met zich heeft gebracht. Nadat verschillenden getracht hadden deze compositie in de zelfde stijl af te werken, is het tenslotte een vriend van de com ponist, n.I, Henk de Leeuw uit Amsterdam, met wie Pranger veel (Advertentie) Reeds driekwart eeuw heerst er elk voorjaar in het kippenhok een bijzonder opgewekte stemming. Begrij pelijk de bewoonsters werken voor TEL. 2585 (uuuuu\nuuuu\un\\\\f ALKMAAR De problemen rond het overdekte zwembad zijn nog lang niet ten einde. Het col lege van B. en W. heeft zich in tensief beraden over de vraag of het noodzakelijk is de naamloze vennootschap te liquideren en er een gemeentebedrijf van te ma ken, maar evenveel bezwaren zijn er tegen het een als tegen het andere. In verband daar mede, zouden B. en W. de huidige toe stand voorshands gehandhaafd willen zien en stellen daarom voor een commissie in het leven te roepen, waarin vijf leden van de raad zitting zullen hebben, en welke commissie het college zal bijstaan in het beheer. In de ko mende raadsvergadering zal de raad zich hierover moeten uit spreken. 61 van de 64 in Alkmaar ge vestigde melkslijters, zijn vóór een verplichte vacantie-regeling en hebben zich tot het college van B. en W. gewend, mét het ver zoek, tot vaststellen van de va- cantie's voor deze winkels. Een dergelijk verzoek is ook binnen gekomen van de Kruideniers-vak centrale. 64 van de 85 in Alk maar gevestigde kruideniers zijn vóór een verplichte winkelslui ting gedurende vijf dagen, te we ten van Maandag tot en met Don derdag. In verband daarmede stellen B. en W. aan de raad voor enkele wijzigingen aan te brengen in de verordening op de winkelsluitingswet, waardoor dan formeel aan deze verzoeken zal worden voldaan. Verder zal er in de komende raadsvergadering een voorstel in behandeling worden genomen, een commissie in te stellen voor ad vies bij het toewijzen van wo ningen. Deze commissie zal de wethouder voor huisvesting, in dien hij dit wenst, adviseren bij de toewijzing van woningen. Hier in zullen dan leden van de raad zitting hebben, die worden aan gewezen door het college. Ten behoeve van de aansluiting van de Fabrieksweg en de Wog- numsebuurt aan de Bergerweg in verband met de daar te maken „J ALKMAAR. Bij de geboorte van H. K. H. Prinses Marijke werd in Nederland een stichting in het leven geroepen, die zich ten doel stelde gezonde ontspanning te bieden aan minder jarige oorlogsslachtoffers. Dit als een dankbewijs van het Nederlandse volk. De Stichting kreeg toen de toepasselijke naam „Het vierde Prinsenkind'. Zeven jaar lang reeds bracht deze charitatieve instelling meer dan 4000 kinderen in uitstekende zomerkampen bijeen. De kinderen waren allen beneden de leeftijd van negentien en waren direct of indirect oorlogsslachtoffers. De voornaamste opzet van dit werk was, vele gezinnen voor geruime tijd te ontlasten en bovendien de kinderen als lotgenoten bijeen te brengen, opdat zij iets van elkaar zouden leren en een gelijke om gang zouden vinden. Het psy chische effect vooral van de kam pen is zeer groot. De kinderen zijn afkomstig uit iedere gods dienstige richting of politieke overtuiging. Maar de grootste moeilijkheid waarmee de stich ting te kampen heeft is natuur lijk, zoals altijd en overal: het geld. Om de financiële nood enigszins te lenigen belegt de stichting over het gehele land filmavonden, tijdens welke het publiek een beeld krijgt van het werk, dat verricht wordt en van de wijze, waarop de kinderen zich redden. Bij het organiseren van deze avonden wordt steeds veel medewerking ondervonden van de Federaties van vrouwen verenigingen. Op Dinsdag 6 April wordt een dergelijke avond gehouden in 't Gulden Vlies te Alkmaar. Op het programma staan enkele interes sante films, terwijl muzikale me dewerking wordt verleend door de Alkmaarse Kaaskapel, en niet zoals abusievelijk op de affiches staat vermeld, door de Kaasdra gers. Overdag worden de films vertoond voor de schooljeugd in de Harmonie en Victoria. Buiten de filmavond wordt ook een ver loting georganiseerd, waarvoor veel waardevolle prijzen beschik baar zijn. Het comité heeft veel steun ondervonden bij het garen der prijzen en zegt de milde ge vers van de reeds ontvangen prij zen hartelijk dank. Kaarten voor de filmavond en loten zijn ver krijgbaar bij de dames: Wytema, Emmastraat 2; Holzmuller. Em mastraat 45; Vos, Jul. van Stol berglaan 12; Vermeulen, Lyceum- straalt 28: Vrieling, Rembrandt- straat; Meyer, Corn. Buysstraat 56; Kingma, Papaverstraat 10; Swanenburgh de Veve, Nassau- plein 5 en Souge, Brouwerstraat 12 en voorts bij de boekhandels Zwaan, Ter Burg en v.d. Meulen en voor zover voorradig aan de zaal. De loten kosten 25 cent en de toegangsbewijzen 75 cent. De trekking zal dezelfde avond plaatsvinden. We hopen, dat de Stichting, die nog niet zoveel be kendheid geniet, krachtig door de Alkmaarders gesteund zal worden. tunnel, stelt het college van B. en W. voor een perceeltje water, ter grootte van 87 m2 te kopen. Het bestuur van de Eendrachts- poïder is bereid dit perceel over te doen voor de prijs van f50. De tuinder J. Smit te Nieuwe Niedorp heeft verzocht van de gemeente te mogen kopen een gedeelte van het door het gasbe drijf beheerde terrein gelegen aan de Winkelderweg te N. Niedorp. Voor de totaalprijs van f3200 stellen B. en W. voor dit perceel over te doen. Jaarverslag Alkmaarsche Bank ALKMAAR Zaterdag 27 Maart j.l. werd in 't Hooge Huys de eerste algemene vergadering .gehouden van de aldaar geves tigde Alkmaarsche Bank N.V. Uit het door de directie uitge brachte jaarverslag blijkt dat alle afdëlingen vooruitgang vertoon den. De effectenhandel was le vendig, de assurantie-afdeling gaf vooruitgang te zien en de deposito's stegen. De Alkrhaar- sche Bank N.V. is door haar cre- dietverlening weer in staat ge weest het plaatselijk bedrijfsle ven en de handel te stimuleren tot vooruitgang en uitbouw. De financiële positie van de bank is ook dit jaar weer ver sterkt, door ruime reservering en lage waardering der bezittingen. Nadat aan de reserve voor be lastingen en diverse doeleinden een bedrag is toegevoegd van f 12.602,77 sluit de Verlies- en Winstrekening met een netto winst ad f 5.212.20, waarvan f 3.770,voor dividend te be stemmen en f 1.442,20 over te boeken op nieuwe rekening Di videndbewijs no. 22 geeft 'recht op 4 (onv.) dividend en is be taalbaar ten kantore der vennoot schap. ALKMAAR Op het Fores- ters-terrein te Heiloo werd gis terenmiddag voor de bekercom petitie der N.P.S.B. de wedstrijd Alkmaar Rijkspolitie-Alkmaar Ge meentepolitie gespeeld, uit welke wedstrijd het Rijkspolitie-team een gelijkspel wist te behalen, waarmede dit team gezien het spelverloop wel tevreden kon zijn. 't Gemeentepolitie-elftal vorm de een goed geheel; dit in tegen stelling tot dat der Rijkspolitie waar het nogal eens „rammelde" in de gelederen, wat waarschijn lijk zijn oorzaak vond in het me despelen van invallers waardoor het verband nogal zoek was. Het Rijkspolitie-team speelde voor de rust met de nogal sterke wind in de rug en dit was oor zaak dat in de eerste fase van de strijd keeper v. d. Bos da delijk zijn kwaliteiten kon tonen, wat hem echter goed afging, ter wijl het backstel Smit-Pool er goed kijk op had en menige, vaak te ver doorgevoerde aanval der Rijkspolitie-voorhoede, tijdig on schadelijk wist te maken. Na een half uur spelen had de Rijkspolitie succes door van Luit, die de bal aangegeven door links buiten Groenenboom, hard in schoot, 10. Nadat de rechtervleugel van de Gemeentepolitie Van Dijk-Feijen, die aan de RP.-linkshalf Sierse- ma vele hoofdbrekens kostte, bij na voor de gelijkmaker zorgde kwam met de Rijkspolitie in de aanval de rust. De 2e helft zette in met een hevig Gemeentepolitie offensief en het Rijkspolitie elftal werd in de verdediging gedrongen. Een doelpunt kon niet uitblijven en dat kwam dan ook toen Haver- lag zeer tactisch een hal door de Volleybal ALKMAAR De uitslagen van de in de afgelopen week voor de NeVoBo gespeelde vol leybalwedstrijden luiden als volgt: Heren le klas: SOVA't Hooge Huys 03 Catapult I—SOVA 3—0 SVN I—Catapult I 0—3 Octopus IJ Holland I 22 2e Klas: PCB 2J Holland 2 Be Fit 1—TOP Rijks Pol. 2—SVN 2 Catapult 3Rijks Pol. 3e Klas: APSVHVB Be Fit 2—SGA 2 HVBSlingerboys Be Fit 3Octopus 2 Dames le klas: Catapult 2The Smash I Catapult IThe Smash 1 SOVA—PCB 1 2e Klas: J. Holland 2Rijks Pol. Tempo 1J. Hólland 2 TOP—Be Fit 1 Catapult 3Rijks Pol. 3e Klas: J. Holland 3Be Fit 3 J. Holland 3Tempo 2 Be Fit 2—SVN Octopus 2The Smash 2 Be Fit 2The Smash 2 Tempo 2Be Fit 3 0—3 3—1 2—2 3—1 0—3 3—0 3—0 2—2 0—3 3—0 3—0 3—1 3—1 3—1 1—3 2—2 0—3 3—0 2—2 2—2 3—0 benen liet lopen, waardoor Ne- derveen uit vrije positie de par tijen op gelijke voet kon bren gen. Kort hierna was het Van Dijk die voor een Gemeentepolitie voorsprong zorgde 12 en het begon erop te lijken of het voor de Rijkspolitie op een grote de bacle zou uilopen. Laatstgenoemd team probeerde echter de bakens te verzetten en ten dele lukte dit. Uit een van de Rijkspolitie aanvallen belandde de bal bij midvoor Jager, die van verre misschoot. Door het effect van de bal werd keeper v. d. Bos mis leid en de stand kwam hierdoor op 22. Hierdoor geïnspireerd was er zelfs enige tijd sprake van een Rijkspolitie-overwicht. Door dat back Teilegen naar voren ging, won de R.P.-aanval aan kracht. Een kwartier voor het einde kon de Gemeentepolitie uit een doorbraak de stand op 23 bren gen in haar voordeel. Een schot, op grote afstand op het RP.-doel afgevuurd, verraste de keeper volkomen. Toen ieder zich- al met de uit slag had verzoend, kwam door Van Luit vlak voor het eindsig naal, de gelijkmaker. Deze spe ler kopte de bal uit een voorzet van Van Wijk vlak onder de bo venlat, naar welke bal keeper v. d. Bos vergeefs reikte. STAVENUITER maakt ze weer heel Ritsevoort 21 Telef- 3448 had samengewerkt, gelukt, om deze operette te voltooien. Pranger, die. als bescheiden mens en als artist vooral, zelden tevreden was over eigen presta ties, heeft zich volgens mevrouw Pranger over dit werkstuk steeds verheugd. Wij menen hiermee te moeten volstaan en wensen ten slotte vanaf deze plaats allen, die bij het tot stand komen van deze uitvoering betrokken zijn, en hierdoor vooral mevrouw Pran ger veel succes. Iiigekome-i en vertrokken personen ALKMAAR Ingekomen: M. Kneynsberg, wed. Buisman van Hoogwoud naar Noorder kade 56; M. J. van Noort van Bloemendaal naar van Everdingenstraat 18; M. Slooten, geb- Wiggemansen van Oudorp naar Overdiepad 2; D. Bruin van Schagen naar Stuart- straat 38; J. Duineveld van Vel- sen naaf Oudegracht 251; A. Mast van Berkhout naar Schar- loo 39; P. Boot en gezin van In donesië naar Trompstraat 4; R- Groothof van Heiloo naar Pr. Julianalaan 14; >J. ter Burg, geb. Liesemeyer v. Bergen naar Zes- wielenstraat 3; E. A. Schoone- man van Bovenkarspel naar Ver- dronkenoord 14; G. Brand, geb. Wentink van Borculo naar Paul Krugerstraat 15; J. Bodde van Onstwedde naar Pr. Julianalaan 14; P. J. Gepkens van Amster dam naar Baansingel 80- Vertrokken: H. J. Sluymer v. Emmastraat 16 naar Amsterdam; C. M. Spruit van C. W. Bruinvis- straat 51 naar Bergen; L. J. Pij nenburg van den Abbeelen en kind van Noorderkade 69 naar Amsterdam; C. A. Th. Bosman en W. C- M. Bosman van Corf- straat 46 naar Amsterdam; E. Hepkema van Koorstraat 49 n. Doniawerstal; J. van Herwijnen van Kooltuin 5 naar Bergen; F. G. G. Keyser van Kennemersin- gel 31 naar Texel; J. H. Kroon van Regulierslaan 18 naar Eind hoven; W. Timmerman van Kool tuin 5 n. Bergen; A. Wittebrood v. Kennemerstraatweg 99 naar Ber gen. W. den Das en echtg. van Jan van Scorelkade 42 naar Ca nada; A. Laagland Winder, geb. Mulder van Kortenaerkade 7 n. Den Helder; A- H. A. M. Cort- hals van Nieuwlandersingel 59 naar Huizen N.H.; J. H. van dei- Sluis van Hooftstraat 119 naar Brunssum: C. A. de Jong, geb. Visser van Asterstraat 2 naar Eist; G. Vos van Lyceumstraat 31 naar Arnhem; C. M. Boersen van van Everdingenstraat 18 naar Velsen; A. van der Leer, geb. v. den Dool en dochter van Seher- merweg 25 naar Schoonhoven; W. G- Jansen en echtg. van Nieuwesloot 45 naar Veenendaal; Th. C. Kramer van Blekerslaan 17 naar Amsterdam; J. C. J. Mo lenaar van Polderstraat 18 naar Haarlem; A. W. Snijders van Oosterburgstraat 2 naar Hoorn; K. van der Velde van van der Woudestraat 28 naar Eygelsho- ven; H. A. Verhage van Frans Halsstraat 1 naar 's Gravenhage; W. Wesselius van Boezemsingel 25 naar Dordrecht; J. Zetzema van Tulpstraat 3 naar Utrecht; E. P- van den Brink, geb. Cupido van Frans Halsstraat 19 naar Ede; W. Neefkes van Sehermerweg 28 n. Breda; F. C. Zentveld van Mag- dalenenstraat 10 naar Heiloo; J. Tuinman en gezin van Dijk 8 naar Bergen; A. C. van den Berg en gezin van Comansstraat 31 n. Amsterdam; A. A. Elout van Da- thenusstraat 3a naar Brunssum; Th- A. Janssen en gezin van Bierkade 15 naar 's Hertogen bosch; M. A. Jaspers van van Everdingenstraat 18 naar Oude Niedorp. (Advertentie) R.K. Bridgeclub „R.K.A.B C." ALKMAAR Zag het er eni ge tijd geleden naar uit. dat de beslissing reëels gevallen was, door enige misstappen van de koplopers is de spanning vol ledig teruggekeerd. Afgelopen week waren het Laas-Buissuit, nr 2 van de ranglijst, die een be hoorlijke steek lieten vallen, zo dat de stand aan de kop thans is: 1. Pam. Engels 1087; 2. Laas Buissink 1067; 3. SpruytTerp stra 1056%; 4. de RieLamback 1053% Met nog vier wedstrijdavo- 'en voor de boeg is er dus nog wel iets mogelijk. De heer Maxel, die wegens ziekte van zijn partner geregeld met een vaste en wel wat ster kere) invaller uitkomt, zag zijn stug volhouden deze week be loond door promotie naar de hoofdklasse. Wij zijn benieuwd of hij zich daar de komende vier weken kan handhaven. In de 2e klasse leverde het pasgevormde koppel NeusGo- vers een opmerkelijke prestatie door 70 te scoren, hetgeen on middellijk promotie naar de le klasse ten gevolge had. Proficiat! Wij zijn benieuwd naar de vol gende prestaties. Damclub D.D.D. ALKMAAR In de onder linge competitie werden de vol gende partijen gespeeld: J. MekkenK. Tuinman 20 M. Hemels—N. Oud 0—2 J. JannaD. Stam 11 N. Visser-G. Oud 20 N. LengersD. Bruggeman 11 P. de WijnN. Visser 20 W eers verwachting medegedeeld door 't K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdag avond. ZUIDWESTELIJKE WIND DE BILT, 31 Maart Veranderlijke bewolking met in hoofdzaak in de Noorde lijke helft van het land enige regen. Matige tot krachtige Zuidwestelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. naar Paleis Soestdyk Naar wij vernemen heeft het in ons gewest en ver daarbuiten bekende Wognums Zangkoor on der leiding van Dirk Saai de vererende uitnodiging ontvangen om op de verjaardag van H.M. Koningin Juliana op 30 April a£. ten Paleize Soestdijk voor het Koninklijk Gezin een uitvoering te komen geven. Het feit dat dit koor bij gele genheid van het bezoek van het vorstelijk paar aan West-Fries land indertijd in de Hoornse raadzaal zo voortreffelijk heeft gezongen, zal ongetwijfeld mede van invloed zijn geweest op het totstandkomen van deze uitnodi ging. ALKMAAR In het steddelijk museum te Amsterdam wordt van 8 April tot en met 9 Mei een tentoonstelling gehouden van he dendaagse Zuid-Limburgse kunst. Zij wordt georganiseerd met een subsidie van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen en door de gewestelijke afdeling Zuid-Limburg van de ALKMAAR De uitvindster van „Eva", mevr. D. Kuys-de Wit uit Alkmaar, demonstreerde haar vinding in de huishoudelijke af deling van de fa. Vroom en Dreesmann „Mevrouw, hoe is U op het idee gekomen?" ALKMAAR Voor de gebrui-muntgasverbruikers een welkome kers van gaspenning-automaten aanwinst betekenen. is het wel eens lastig, wanneer hun penningen op zijn en de winkels of het gemeente-licht- bedrijf, waar deze penningen te verkrijgen zijn, zijn gesloten Om deze moeilijkheid te ondervangen, stelt het college van B. en W. voor over te gaan tot de aanschaf van gaspenning-automaten, waar uit men, na inworp van twee dubbeltjes, een gaspenning kan betrekken. In totaal willen B. en W. vijf van deze automaten aanschaffen, die dan geplaatst zullen worden in de omgeving van het Oudor- perdijkje, het Zeglis, de Linden- laan, de Bergerweg en het bu reau van politie. In totaal zullen deze automaten f 5.175.kosten. Wanneer de raad hiertoe mocht besluiten .dan zal dit voor de In de jaren 1949 tot en met '52 bedroegen de onkosten voor weg- herstel, ingevolge het onderhoud van de gemeente gasleidingen, in het gehele verzorgingsgebied, rond de f 2.500,per jaar. Hoofd zakelijk bestaat dit onderhoud in het roestvrij maken van de leidingen. Deze hoge onkosten zuoden niet nodig zijn, wanneer de gemeente beschikte over een roetstof-zuiginstalatie, die de buizen roestvrij maakt, om ver stopping te voorkomen. Hierdoor zal een groot gedeelte van de eerder genoemde kosten komen te vervallen. Een dergelijke in stallatie zal rond de 3.300,kos ten, maar B. en W. menen dat dit allerminst verantwoord is en vragen de raad een crediet voor de aanschaf daarvan ter beschik king te stellen. 4/ „Ik had in mijn hoofd gezet, ik zal en moet iets vinden om het strijken voor de huisvrouw te vergemakkelijken en dat is mij dan ook gelukt." Inderdaad het is haar ook ge lukt. Strijken is iets wat veelvuldig in de huishouding voorkomt en menigeen heeft U aangeraden „doe het toch zittende!" Maar, in de practijk ging dit toch niet altijd even gemakkelijk, vooral ook omdat men het te strijken stuk steeds weer moest verleggen. Dit probleem is nu geheel opgelost! „Eva" is de strijkplank met het rollende vlak. de tafel waarop het te strijken goed niet steeds behoeft te worden verlegd, hij is ook op drie hoogten verstelbaar. De rollende beweging ontstaat door een aantal smalle latjes, die onderling weer met elkaar ver bonden zijn, het doet ons denken aan een jalouziekastje. Het geheel rolt zo soepel, dat men het strijkijzer niet steedg be hoeft neer te zetten, wat natuur lijk veel tijd en stroom bespaart. En verder, wat van heel groot belang is voor de huisvrouw, op deze manier strijken behoeft U werkelijk niet te vermoeien, want strijken met deze strijkplank kunt U beslist zittend doen. De prijs van aanschaf fs nu na tuurlijk nog wat hoog, maar is de practische waarde voldoende gebleken, en dat zal het zeker, dam kan de veelvuldige vraag ook mettertijd de prijs wel doen verlagen. A. S. beroepsvereniging van beeldende kunstenaars. Deze tentoonstelling zal van Amsterdam uit in haar geheel worden overgebracht naai' het stedelijk museum te Alk-maar waar zij van 12 tot en -met 31 Mei te -bezichtigen zal zijn. De expositie die 95 werken omvat van 30 Zuid-Limburgse kunstenaars, is geselecteerd door een jury waarin zitting hadden Prof. Jan Engelman, prof. Jan Wie- gers, Jan Sluyters sr. en mr. E. L. L. de Wilde. Voor deze eerste kunstmanifes tatie in Amsterdams stedelijk museum en het stedelijk -museum van Alk-maar is een erecomité samen-gesteld onder bescherm heerschap van dr. Fr. Houben, waarin zitting hebben de burge meesters van Maastricht .Heerlen, Siittard, Kerkrade, Brunssum, voorts de heren mr. dr. R. Geul- jans, voorzitter culturele raad Limburg, dr. E. Batta. voorzitter Limb .geschied- en oudheidkundig genootschap, mr. L. Bronsgeest, voorzitter stichting kunstbezit Maastricht, mr. M. Jansen, direc teur der staatsmijnen, ir. L. Lhoest, consul honorair de Lu xembourg, L. Linssen, voorzitter St. Bernulphusstichting, J. Pe ters, lid der Tweede Kamer, prof. J. Timmers, directeur-conservator van het provinciaal museum voor kunst en oudheden, en Bernard Verhoeven, directeur der Jan van Ey-ck-academie .Het organiserend comité -bestaat uit het bestuur der afdeling Zuid-Limburg der B.B.K., de heren Alfons Winters (voorzitter), prof. Hub Levigne en Yo Bwan Tjong. De tentoon stelling dievooral het werk der Zuid-Li-miburgs-e jongeren in Am sterdam en Alkmaar represen teert. brengt uitsluitend werk dei- laatste vijf jaren. NIET INGESCHREVEN ALKMAAR Als opkoper van tweedehands waren, had J.L. te Alkmaar geen aantekening ge houden van de door hem in ont vangst genomen artikelen Hier voor werd hij door de Kanton rechter veroordeeld tot een geld boete van f 10.In hoger be roep eiste de officier van Justitie bevestiging van dit vonnis. Ver dachte beweerde, dat hij betref fende waren cadeau had gekre gen. welk verweer door de offi cier werd verworpen. Uitspraak over veertien dagen. i

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3