VVV krijgt gevraagd crediet na enige strubbelingen Marktberichten Plc B Gemeenteraad Deelname aan Waarborg- institiiut voor de tuinbouw Uitreiking getuigschriften fruitteelt cursussen de krant voor dit gewest !'a<;iiia 4 Woensdag 31 Maarl 1954 Gemeenteraad Bergen Mogen raadsleden niet meer schrijven V erzorgingshuis voor bejaarden STUK VOOR STUK AANRIJDING Stratentournooi J aarvergadering Or an j evereiiiging Dronken achter 't stuur EnunahloemeoIIeete INBREKER AANGEHOUDEN Burgerlijke Stand Kalli. Middenstandsbond Burgerlijke Stand Kath. Vrouwenbeweging AFZET, GEMIDDELDE PRIJS EN DOORDRAAI KAMPIOENSCHAP le KLASSE LIBRE E.H.B.O.-wedstrijden Slacht-veemarkt Markt Purmerend Eierenveiling levende paling en extra goedkope vis v. d. Stok's hulp in de huishouding Machinefabriek Maarleveld, ijzerwerker en enige jonge krachten BAKKERS- BEDIENDE ZATERDAG- en ZONDAG AVOND „De Magneet" Ge v Adenau Saar rpr KONING LEO EXPEDITII MERKW Lieftiii Washii Cursusse onderw In de raadsvergadering die onder leiding van de loco-burgemeester L. den Das een vlot verloop had, zijn vele belangrijke besluiten genomen. Het belangrijkste was wel het bouwen van het verzorgings tehuis voor bejaarden, annex 20 woningen, te "bouwen op de „Zieken- weid" achter het Russen Monument. Afwezig waren de Burgemees ter die op vacantie is, de heer Sluis, en nog steeds wegens ziek te de heer Bos. Alvorens over te gaan tot her nieuwde behandeling van het voorstel van B. en W. tot het verstrekken van credieten aan de V.V.V., voelde de voorzitter zich in verband met de vele geruchten over het slechte beheer van de financiën door het oude bestuur van de V.V.V., gedrongen om een verklaring af te leggen. Uit het door B. en W. opgevraagde ac countants-rapport blijkt duidelijk dat het beheer over de financiën door het oude bestuur, in het bij zonder van de penningmeester, de heer Klein, die belangeloos zijn werk deed, zeer goed is ge weest. Dit kan onomwonden wor den verklaard, aldus voorzitter en alle geruchten omtrent het oude bestuur moeten de kop wór den ingedrukt. Dat het nieuwe bestuur voor grote tekorten stond kwam door het feit dat door be ëindiging van het dienstverband met de directeur de subsidie werd verlaagd van f 5000.tot f 3750.-, het bloemencorso niet doorging maar evengoed f 700.kostte en de verlichtingsavond meer kostte dan gewoonlijk. Derhalve een bij zonder verlies van f 742.69. B. en W. stelden voor om een crediet te verlenen van f 8000. Voor de V.V.V. en f 4000.voor het openluchttheater. Hoewel er reden tot critiek kan zijn op de gang van zaken in de V.V.V., achtten B. en W. het in het be lang van de gemeente en inwoners noodzakelijk het crediet te ver strekken. Dit kan echter niet blijven doorgaan, stelde de voorzitter met grote nadruk vast. Dit is een over gangsbepaling en het moet een ernstig punt van overweging in het V.V.V.-bestuur zijn om contri butieverhoging in het komende jaar toe te passen. B. en W. zul len hierop nauwlettend toezien. De heer van Rees Vellinga be toogde dat zijn streven om een garantiefonds op te richten uit en door belanghebbenden door te genwerking van V.V.V. en V.V. H.B. (Horeca) teniet was gedaan. Na de stemming van beide in stanties uitvoerig te hebben be oordeeld, kwam hij tot de slotsom, zijn steun voor credietverlening niet te kunnen geven. Hij achtte dit ten aanzien van de gemeente onverantwoord, hoewel hij niet onsympathiek stond tegenover de V.V.V. Het drie-maandelijks rap port van de accountant achtte hij van nul en gener waarde omdat het geld toch op was. Hij noemde het huidige V.V.V.-bestuur labiel en merkte op dat de V.V.H.B. bij monde van mej. Kreb had ver klaard dat het oude bestuur maar voor de oude schulden de verant woordelijkheid dragen moest. De voorzitter antwoordde hem dat het oude bestuur steeds ge dechargeerd is geweest door alle leden van de V.V.V.. De heer Ellis meukte op, dat de V.V.V. met de credietverstrekking valt of staat. Hij drong er op aan om geen instelling meer toezeg gingen te doen, om teleurstellin gen te voorkomen. Ondanks het risico, gaf hij in verband met het grote belang, aarzelend toestem ming tot credietverlening. De heer van Rees Vellinga lan ceerde hierna het voorstel om slechts Vi van het crediet te ver strekken. De voorzitter merkte op dat dit niet mogelijk was omdat reeds van de subsidie (f 3750.de schulden waren betaald en de kas leeg is. Bovendien moeten over 14 dagen benodigdheden worden aangeschaft die 4 a f 5000.ver gen. Hij stelde voor om het voor stel van B. en W. ongewijzigd te aanvaarden met de suggestie aan de V.V.V. om alsnog een garantie fonds te vormen en het volgend jaar de contributie te verhogen. Dit voorstel werd met de heren van Rees Vellinga, de Beurs en mevr. Broekman tegen, aanvaard. Het voorstel van de heer van Rees Vellinga werd verworpen met slechts de 3 reeds genoemde personen voor. Verzorgingstehuis voor bejaarden. De voorzitter deelde mede dat na gesprekken met doktoren, gees telijken enz. en gezien in het raam van de woningpolitiek het dringend noodzakelijk blijkt over te gaan tot stichting van een be jaardentehuis plus 20 woningen achter het Russisch Monument. Hierdoor komen er woningen vrij voor grote gezinnen. Ook de jon geren krijgen hierdoor meer kans. De voorzitter deelde mede dat, laar Bergen een vestigingsge- neente is, het tekort aan wonin gen steeds meer toeneemt, in te genstelling tot andere plaatsen. Uit het rapport huisvesting blijkt dat er van de 70 A-gevallen er 35 zeer zorgelijk zijn. Ook de lijst met de namen van 90 jongeren groeit iedere week onrustbarend, ondanks dat er binnenkort 19 wo ningen klaar komen. Het bejaarden tehuis zal 68 gas ten en 7 personeelsleden omvat ten. De begroting is sluitend te maken met zuinig beheer. Op merkelijk is dat verzorging en salaris de eigenlijke kosten met zich brengen, niet de afschrijving van het gebouw In verband met het verkrijgen van een pre mie is een stichting de meest aan gewezen weg. Als er niet voldoende belangstel ling voor bestaat kan aanvulling geschieden uit andere gemeenten. Maar er behoeft niet getwijfeld te worden aan de bezetting, want er zijn reeds 17 Bergenaren elders ondergebracht. De heer de Beurs stelde voor de mogelijkheid open te_ laten voor de aanbouw van nóg een vleugel als er grote belangstel ling mocht zijn. Er behoeft dan geen tweede tehuis te worden ge bouwd. Stichting Bejaardentehuis. B. en W. stelden alle voorzitters of secretarissen van de fracties voor personen aan te wijzen als candidaten voor het te benoemen stichtingsbestuur. Alvorens dit punt in behandeling te nemen, werd eerst gestemd over het voor stel over de bouw van het tehuis, dat met algemene stemmen werd aangenomen. De heer van Rees Vellinga was ten aanzien van het kiezen van een stichtingsbestuur bevreesd, dat de kracht van politieke stro mingen daarbij doelend op het Katholieke volksdeel aanleiding zou kunnen geven tot strubbelin gen. De heer Ellis merkte op dat het een neutraal huis moet zijn, niet in handen van een bepaalde groep een echt tehuis voor alle Bergenaren. De heer Hemelrijk noemde dit woord van de heer Ellis tactisch en practisch en het beste compro mis. B. en W. dienen bovendien zelf hun candidaten in. De heer van Rees Vellinga was nog steeds beangst maar B. en W. zagen geen reden voor conflic ten. Met algemene stemmen werd aan het te benoemen stichtings bestuur een crediet verstrekt van f 500.000 en een crediet voor het bouwrijp maken van 14.000 m2 a f 5. Het voorstel tot aankoop van een terrein aan de Loudelsweg met de daarop staande kunstzaal Boendermaker aan de St. Alphon- susstichting te Amsterdam, met het doel dit terrein t.z.t. te benut ten voor de stichting van een 2e Merelhof, voor de somma van f 29.380, werd behoudens de stem van de heer de Beurs aangeno men. De heer de Beurs vond de terreinen te ver van het dorp en ongeschikt. Het voorstel over te gaan tot de bouw van toiletgelegenheden te Bergen aan Zee werd goedge keurd. Voor de zomer kunnen zij gereed zijn. De gelegenheid zal worden verpacht. Het voorstel openbare verpachting parkeerge- legenheden te Bergen aan Zee, werd na langdurige discussies met de heren van Rees Vellinga en Maasen tegen, aangenomen. Het voorstel tot aankoop van 2500 uniforme vuilnisemmers voor een bedrag van f 18.000 werd met algemene stemmen aanvaard. Voor het seizoen begint hoopt men alles klaar te hebben. Voor het gebruik van de emmers wordt f 1 per jaar huur in rekening gebracht. Niet schrijven in de krant? Bij de rondvraag leverde de heer van Rees Vellinga felle cri tiek op de heer Ellis die zijn standpunt over het plan Burgers- dijk namens de KVP-fractie in de pers nogmaals duidelijk uiteen zette. Hij vond het minder juist om dit buiten de raad om te doen. Hierdoor voelde hij zich verplicht om ook in de pers de hr. Ellis van repliek te dienen. Hij wilde graag nog een uitvoerige uiteenzetting geven over het plan Burgersdijk, en wenste van Bergen geen Zand- voort te maken. De voorzitter verzocht hem be leefd doch dringend in verband met het late uur dit onderwerp naar een volgende raadsvergade ring te verschuiven, hoewel hij veronderstelde dat niemand er in de raad behoefte aan had om deze geschiedenis nog weer eens op te rakelen. Bovendien moesten eerst diverse rapporten van de spoorwegen e.a. worden afgewacht. Hij was eveneens 'va-n mening dat dergelijke dingen alleen in de raad dienen te worden besproken en niet in de pers. Maar overigens „kon hij de vrijheid van de heer Ellis niet beknotten." De voorzitter nam namens de raad afscheid van de heer Maa sen die 4 jaar zitting in de raad heeft gehad. De heer Maasen merkte in antwoord op dat hij niet bedankte vanwege de tram- kwestie van 6 weken geleden, maar wegens familie-omstandig heden, die hem zwaarder wogen. Advertenti „juweeltjes" van beschaafde de coratieve kur.st vindt U in de G-B BEHANGSEL COLLECTIE 1954 Kies geen behangsel voordat U deze collectie heeft ingezien ALKMAAR. Gisteravond om omstreeks tien over acht reed een auto over de Stationsweg in de richting Helderseweg. Bij het pas seren van de Spoorstraat ver leende deze bestuurder geen voorrang aan een auto, die uit de Spoorstraat kwam. Een botsing was hierdoor onvermijdelijk. De auto uit de Spoorstraat ramde de andere wagen in de rechter flank, zodat deze kantelde en vrij ern stig werd beschadigd. Behalve een heer zaten er ook nog twee dames in deze wagen, waarvan er een aan haar rech terhand werd gewond. Alhoewel de materiële schade vrij ernstig was, deden zich geen verdere persoonlijke ongelukken voor. ALKMAAR. De jeugdcommis sie van de Voetbalver. „Alcmaria- Victrix" is voornemens in de ko mende zomer een straten-voetbal- tournooi voor de jeugd te organi seren. Wij komen hier binnen kort nader op terug. BERGEN In café-restau rant „de Vries" hield de Oranje vereniging haar jaarlijkse leden vergadering, die door ziekte van de heer J. A. Haakman door de heer A. Tros werd geopend. De heer Tros sprak de wens uit dat ook de beide bestuursleden, de heren Z. A. van Soest en J. Kroon die eveneens wegens ziekte af wezig waren, spoedig herstellen mogen In dit verband neemt de heer Finkensieper met het penning meesterschap ook tijdelijk het se cretariaat waar. Uit het jaarver slag van de heer van Soest bleek dat de vereniging 386 leden telt. De heer Finkensieper deelde me de dat het beginsaldo op 1 Jan. 1953 f 362,42 bedroeg, de ont vangsten f 988.40, de uitgaven f 1.109,57, zodat het' eindsaldo op 31 Dec. '53 f243,23 bedroeg. De heer Finkensieper merkte op. dat nu het ledental voldoende is om aan het verzoek om geen collecte te houden, voldaan kan worden. Het programma voor Konin ginnedag op 30 April werd als volgt samengesteld: om 9.30 uur een aubade van Bergens Harmo nie voor het gemeentehuis, waar na optocht met de kinderen, voorzien van vlaggetjes, naar de Stationstraat waar de spelen zul len plaats vinden. Behoudens de Dinsdagavond kwam de raad in openbare vergadering bijeen. Inge komen was een verzoek van de bewoners van de Spoorstraat en Achterstraat om een einde te maken aan de onhoudbare toestand waarin de straat verkeerde. Dit stuk werd in handen gesteld van B. en W. om advies. De raad accepteerde een herinneringsbord van de gemeente Herkingen als blijk van dank voor de geboden hulp tijdens de watersnoodramp. Het bord zal worden opgehangen in de raadzaal. Aan de heer W. M. van der Velde werd eervoi omitslag ver leend as ambtenaar van de Burg. stand m.i.v. 16 Mei 1954. Dez:e amib'tenaair werd benoemd tott se cretaris van die gemeente Wieriiv gen Vain die Ned. Herv. Gemeente te Ouidikarapel werd 1500 m2 wei land! gekocht voor f 1070, a.l.v. de uitbreiding van de alge mene begraafplaats. In 30 woningen in tot uitbrei dingsplan Centrum zuillen sani taire voorzieiniinigiein wordien aan gebracht o.a. toevoerleidiiinigen naar die verdiepingen en douche cel. De kosten wordien geraamd op f 9000,De leveel betaalde huur girooit 60 c. per week za-1 worden terugbetaald. De huurders die b ovengenoemde voorzieningen riet wensen, zullen hiertoe niet worden gedwongen. De raad besloot deel te nemen in Ihelt waairboTigiimstiiiuut voor de Tuinbouw in Nrd.-Hollandi Betreurd werd dat voor deze geiden 'n rente werd bere-kend van 'n hoger dian de rente van. de Boerenleenbanken. Deze rente werd veel te hoog geacht en de raad vroeg zich af of hiea> dooir die tuinbouw wel werd ge holpen. In tegenstelling tot de Landbouw komit die Tuinbouw er nog steeds bekaaid af. Van de afdeling gezinsverzor ging van „Het Witte Kruis" zal het aam voorschot teveel geno ten subsidie over 1951 en 1952 samen groot f 664,66 niet worden teruggevorderd!. De R.K. Gezins zorg Oude Niedorp ihad over deze bedde jaren de maximale over heidssubsidie genot en. Aan W. Glas Wz. te Noord- scharwoude en J. Schrijver te Broek op Langedijk werd een perseed grond verkocht iin heit uitbreidingsplan Centrum voor de 'bouw van een dubbel woon huis. De verkoop van een perceel grond aan de heer J. Roos te Zd. Sdharw. ging nieit door. D'it per ceel werd thans verkocht aan de beer N. L. vain Leeuwen te Z dl.- Schar wou de Aan die hee.r A. ten B ruggen- cate werd, roeit ingang van 1 Mei 1954, wegens heit bereiken van de ipeinistio en,gerechtigde leeftijd eervol ontslag verleend als sluiswachter tie Broek o,p Lan gedijk. De instructie voor de sluiswach ters werd gewijzigd'. De sluis wachter z,al voortaan verplicht zijn om gedurende de niet voor het schutten bestemde tijd twee sluisdeuren of twee stel sluis deuren gesloten te houden ter wijl bij ijsgang de sluisdeuren, dleuirikasten, remming werken en palen ijsvrij gehouden moeten Op het einde van de vergade ring informeerde de heer Balden naar die mogelijkheid om meer palen aan te brengen in de haven tie Broek op Langedijk. Dit zal worden, onderzocht. Wedlbouder Weel gaf een uit eenzetting over een gemeente lijk verbod tot verbouw van La te Aardappelen 'in het Uitzon.de- riing's gebied. Na grondig onder zoek kwam mem tot die conclusie dat die gemeente een dergelijk verbod niet kon uitvaardigen omdat mem hierdoor in strijd zou komen meit de Weit. Besloten werd om er bij de Tuiinbouwverenigingen op aam te dringen dat zij hun leden zou den insturen om geen Late aard appelen in het Uitzonderingsge bied te telen en ook de Vroege aardappelen nieit langer te laten si'.aan dam de rooidatum (20 Juli) goedkeuring van de Ned. Spoor wegen zal een dansvloer worden gelegd op het Stationsplein Ber gens Harmonie maakt tegelijker tijd een zo groot mogelijke om gang uoor hèt dorp. Op 4 Mei vindt de Herdenking plaats en wordt men verzocht de vlag halfstok te hangen. Om 7 u. vindt in de R.K. kerk en in de Ruinekerk een herdenkingsdienst plaats. Vanaf het parkeerterrein in de Karei de Grotelaan vangt de Stille Tocht aan naar het Kerkhof waar een kranslegging zal plaats vinden en bij het lui den der klokken twee minuten stilte in acht genomen zal wor den. Bergens Mannenkoor en het R.K. Kerkkoor zullen worden uitgenodigd om op het kerkhof,te zingen. Hierna vertrekt de stoet naar de bevrijdingsboom in het van Reenenpafk, waar wederom stilte in acht wordt genomen en een krans wordt gelegd. De heer G Stockman zal declameren. Aan de bevrijdingsdag wil het bestuur een meer feestelijke tint geven dan voorheen. Om 7.30 uur 's avonds vindt in de R.K. kerk een danklof plaats. Bij het inval len van de duisternis een lam pionsoptocht voor de jeugd. Be sprekingen zijn gaande om op die dag een gecostumeerde voet balwedstrijd (2 x 10 minuten) te organiseren tussen bakkers, sla gers en overheidspersoneel etc. De beide middenstandsverenigin gen zullen een Oranje-étalage- wedstrijd houden, die door de middenstanders zelf wordt ver zorgd. De prijsuitreiking ge schiedt door het Oranje-comite. BERGEN Hoe het precies is gegaan, is niet zeker te zeggen. In ieder geval was het zo, dat A. D. L„ speel-automaten-exploi- tant te Bergen op Zaterdag 28 November in de buurt van Lim- men had gereden en onder in vloed van sterke drank verkeer de. Politie-agenten begonnen een achtervolging en gingen zelfs over tot het gebruik van vuur wapens. Van dit alles bleek L. echter niets te hebben bemerkt, voordat hij tot stilstand werd ge bracht. Toen hij uitstapte, zei hij „Jullie zijn toch ook mensen" en „Ik heb een gezin van elf kin deren, willen jullie dat vermoor den. als jullie me willen helpen laat je me gaan." Dit geschiedde echter niet, zo dat L. zich gisteren voor de Meer voudige Kamer moest verant woorden. Hij was door de rechtbank te Den Bosch al veroordeeld tot 2 weken gevangenisstraf, wegens eenzelfde feit, terwijl hem boven dien de rijbevoegdheid geduren de 1 y, jaar was ontzegd. Of dit niet voldoende was, weet niemand maar een feit is het, dat L. op nieuw een dergelijke fout beging. De Officier van Justitie, Mr. Hol- stein, eiste daarom een boete van f 300 en de ontzegging van de rij bevoegdheid gedurende 2 jaar. De raadsman van de verdachte Mr. Berk'houwer, hield een zwak pleidooi, waarin bij aandrong op uiterste clementie. Uitspraak over 14 dagen. ZIJPE Gelijk in voorgaande jaren het geval was, zal de afde ling „Zijpe-Callantsoog" van het Witte Kruis ook dit jaar, eri wel in 'de maand April, een beroep doen op de offervaardigheid van de ingezetenen der gemeenten Zijpe en Callantsoog. Dan zai namelijk wederom de z.g. Emma- bloemcollecte worden gehouden, waarvoor genoemde afdeling toe stemming heeft gekregen van de colleges van burgemeester en wethouders van beide gemeenten. Voor de tuberculosebestrijding is steeds veel geld nodig. De kosten verbonden aan de uitzen ding van patiënten naar sana toria zjjn immers zeer hoog, maar gezien de vaak verrassende re sultaten met sanatorium-verple- ging zeker niet te hoog. ALKMAAR. Gistermorgen heeft de gemeentepolitie te Alk maar een 45-jarige man aange houden. die zich in Leiderdorp schuldig had gemaakt aan diefstal door middel van inbraak. De Rijkspolitie te Leiderdorp had opsporing van deze man ver zocht. ALKMAAR. Geboren: Theo dora, d.v. H. van 't Veen en M. E. Rottiné; Klaas, z.v. J. P. de Vet en M. H. Zwart: Marjon, d.v. T. van Twuijver en M. Zeevers; Brenda, d.v. H. Reimers en N. N. Sahertian; Gerritje, d.v. J. Knosse en J. van Rebergen. Gehuwd: Albertus H. van Mastrigt en Sijtske Heidbuurt. Overleden: Maria W. Groen land, 70 jaar, wed. van C. Blan- kendaal; Anna E. de Vries, 71 jr.. wed. van J. J. Zentveldt. AKERSLOOT De R.K. Mid denstand houdt haar jaarverga dering op Donderdag 1 April a.s. om 8 uur in café Verduin. Het bestuur rekent op een massale opkomst, omdat er voor Aker sloot een zeer bekende spreker komt en wel de heer Jn. Mol, directeur van de Bredase Dioce sane Bond. HARENKARSPEL Geboren: Maria Anna dv Th Bekker en A. G. Nieuwboer; Simon Petrus Joseph zv H. Groot en H. M. Roozendaal; Clemens Maria dv P. van Straaten en G. Kuilboer. LIMMEN Vrijdag 2 April zal de Kath. Vrouwenbeweging haar slotavond houden, van het winterprogramma. Voor deze avond is als spreek ster uitgenodigd de bekende ra diospreekster mevrouw Korte- kaas-den Haan. Voor de dames weer een interesante avond NRD SCHARWOUDE Aan de veiling „De Noordermarkt- bond" werd in de periode van 6 Dec. 1953 tot en met 27 Mrt '54 verkocht 4.810.400 kg rode kool, voor een bedrag groot f 327.951, De gemiddelde prijs over deze pe riode was dus f 6.82 per 100 kg. De heffing bedroeg f 1.per 100 kg. De gemiddelde prijs was het hoogste in de maand Februari n.l. f 8.23 en het laagste in December: f 4.77. Doorgedraaid werd in deze periode 2.231.000 kg of 46 Over bovengenoemde periode werd 1.553.200 kg gele kool ver kocht voor f 176.726,Gemiddel de prijs f 11.38 per 100 kg Heffing 50 ct per 100 kg. Gedurende de maand Februari was de gemid delde prijs f 13.31 en in December f 5.09. Dé doordraai was 100.200 kg of 6 Aan witte kool werd 8.585.900 kg verkocht-voor f 501.037,—. Ge middelde prijs f 5.84 per 100 kg. Heffing f 1.— per 100 kg. Gedu rende de maand Februari was de gemiddelde prijs f 7.23 en in De cember 4.47. Doorgedraaid werd 1.638.000 kg of 19 Gedurende de maand Maart was de doordraai bij rode en witte kool het grootst n.l. resp. 52 en 37 en bij gele kool slechts 1K Biljarten WARMENHUIZEN Aan de biljartvereniging „Ons Genoe gen" in het clublokaal „De Ooie vaar" te Warmenhuizen is de op dracht gegeven om de organisatie van de eindstrijd le klasse libre van het district Schagen van de Kon. Ned. Biljartbond te verzor gen. Deze strijd begint op Vrij dag 2 April des avonds om 7 uur. Zaterdag en Zondag beginnen de partijen 's middags om 2 uur. De deelnemers zijn: 1. G. Blaaubóer van „Voor waarts" te Winkel; 2. J. Glim (persoonlijk lid); 3. J. Zander van „Voorwaarts" te Winkel; 4. Nic. Dissel van „H.N.K." te Scha gen; 5. Ant. Dekker van „Ons Genoegen" te Warmenhuizen; 6. Nic. Raven van „Burgervlotbrug" te Burgerviotbrug; 7. R. Laan van „Voorwaarts" te Winkel; 8. H. Jonker van „De Ketser" te Sint Maarten. le reserve J. Jonker van „De Ketser" te Sint Maarten; 2e re serve W. v. Eekeren van „H.N.K." te Schagen. ZIJDEWIND. De Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O., afdeling 't VeldZijdewind, organiseert op Vrijdag 2 April, 's avonds half 8, in zaal Ligthart te Zijdewind wedstrijden in het verlenen van eerste hulp, waaraan medewerken de afd. Hoogwoud, Waarland en 't Veld. Deze avond is voor ieder vrij toegankelijk. In „De Witte Engel" te Hoorn werd de eindles gehouden van een achttal cursussen op het ge bied van de fruitteelt. Deze cur sussen waren georganiseerd door de N..O.. kring Noord-Holland te Hoorn. Na een interessante lezing over „Ziekten en beschadigingen in de fruitteelt" ging de heer G. Hout man namens de Rijkstuinbouw- consulent over tot uitreiking van de getuigschriften. Hieronder volgen de namen dergenen die een getuigschrift behaalden. Bedrijfseconomie J. Baik. R, Groen, W. Groen, J. B. Groen en P. Groot, C. Klay, J. Rezelman. S. Tuytel, H. Tuy- tel en Th. Zwier, allen te Hem; J. Koeman, N. G. Redeker en J. H. Zijp, allen te Venhuizen; E. Kaan te Westwoud; P. C. Ham, R. Visser en J. L. Water, allen te Wijdenes. Koelen en bewaren van fruit E. K. Felusch te Aartswoud; J. J. v. d. Heyden te Alkmaar; F, G. Modder te Abbekerk; P. Karsten, A. Koeman en H. Sijm, allen te Blokker; M. Willems te Hauwert; C. W. Pontvuyst# te Hoogkarspel; J. Silver te Hoog woud; J. Basjes en D. van Kla veren te Hoorn; W. Veerman te Midwoud; J. Visser te Nieuwe Niedorp; W. P. Geel te Ouden dijk; J. de Boer te Stompetoren; Kampioenschap JS.B.B. BERGEN I AAN DE KOP BERGEN Zaterdag en Zondag j.l. werd de eerste helft van de plaatsingswedstrijden om 't kam pioenschap van de Hoofdklasse te Utrecht gehouden. Alle geweste lijke kampioenen werden bij lo ting in 5 poules van 5 ploegen en 1 poule van 6 clubs onderge bracht. Bergen lootte in de afd. ft. van 6 kampioenen t.w. UBC, Utrecht; Bridgeclub Sneek; DBC Delft; Rijmeta, Den Haag; Sleutels Leiden en Bergen. Na het verwerken van de helft van alle te spelen wedstrijden prijkt Bergen fier aan het hoofd met 139 tegen 88 matchpunten. in vier wedstrijden beëindigde Bergen de helft van het aantal te spelen spellen met een behoor lijke voorsprong (op Sneek, de grootste concurrent, met meester- kïassesoeler Ubbink en partner eelfs 29 pnt.). terwijl één wed strijdhelft met een geringe ach terstand afgesloten werd. Mocht Bergen met de spelers Ho- ning-Plomper-Visser-Polak erin slagen aan 't hoofd van hun afde ling te blijven, dan is daarmede een finaleplaats (6 deelnemers) bereikt met daaraan verbonden een plaats in de nieuw te vormen landelijke Hoofdklasse. Voorwaar tot nu toe reeds een mooie pres tatie der Bridgeclub Bergen. H. G. J. Vriend te Westwoud; G. Rempt te Winkel; M. Pronk en S. M. Pronk te Zwaagdijk-W.; P. Besseling en P. N. Bos te Zwaag. Snoeien van vruchtbomen P. Deul te Benningbroek; P. T. Klok te Berkhout; P. J. Broers, J. van Stralen te Blokker; H. W. v. d. Gulik te Grosthuizen: A. de Ridder te Hoogkarspel; G. P. Rooker te Hoogwoud; J. Sas te Hoorn; G. Bakker, S. Kampen, P. Renooy en A. C. V. Venrooy. allen te Schellinkhout; P. Braak man te Spanbroek; J. Vlaar te Spierdijk; P. Commandeur te Wognum; K. Balk te Wijdenes; N. Klaver, H. v. d. Laan en C. Wiebering, allen te Zwaag. Fruitteelt N. G. Konijn te Abbekerk; W. v. Willegen te Bakkum; A. Kooy te Beemster; P. Deul te Benning broek; P. T. Klok te Berkhout; P. J. Broers te Blokker; C. Meyne te Castricum; P. J. de Vries te Hem; G. P. Rooker te Hoogwoud; W. Roos te Hoorn; P. Renooy en F. G. Thomi te Schellinkhout; R. Ridder te Venhuizen; T. Han sen te Wijdenes. Plantenziekten F. G. Modder te Abbekerk; J. W. Butterman en N. Butterman te Andijk; G. Dudink en J. van Stralen te Blokker; W. Roos te Hoorn; P. Renooy te Schellink hout; K. Ploeger te St. Pancras; K. Balk te Wijdenes; H. Balk en M. E. A. Veerman-Kool te Zwaag. Kennis van plantenziekten- bestrijdingsmidde>en R. Bankert, L. Dijkstra en H. M. van pgdom te Andijk; G. Vos te Alkmaar; P. van Westen te Blokker; A. P. Swart te Lutje broek; J. P. Jacobs te Medem- blik; P. Laan te Nibbixwoud; P. V. Borst te Obdam; J. Th. Koenis te Opmeer; Th. J. van Diepen en P. J. Koenis te Span broek; K. Ploeger te St. Pancras; J. Wagemaker te Twisk; N. A. Bleeker en J. ter Hofstede te Venhuizen; J. Borsboom te Vlaar- dingen; J. ter Hofstede te Wijde nes. Sorteren en verpakken H. W. van der.Gulik te Aven- horn; C. Brandsen. P. J. Broers, G. Dudink. P. J. v. d. Gulik, P. Mulder. M. Slippens, H. v. Stra len en J. v. Stralen, allen te Blokker; F. J. J. Musman en J. Stuyts te Hoorn; J. Balk, P. Balk, P. B. Konijn en J. Visser, allen te Venhuizen; Th. C. Reus te Wognum (allen van de cursus te Blokker); W. v. Dok, N. Kla ver, C. Jong. M. v. Dok-Swager, N. Hoek. H. Hoek, M. de Jong en H. v. d. Laan, allen te Zwaag; Th. Komen te Wervershoof, H. Dekker te Opmeer; A. C. Heddes en A. Oostrom te Spanbroek; W. Koning en J. Koning te Blokker; W. Zeilemaker te Sijbekarspel (allen van de cursus te Zwaag). WARMENHUIZEN Peen B 5.60; gele kool 6.5014.50; rode kool 79.20; witte kool 69.10. NRD. SCHARWOUDE 6500 kg uien 1.102; grote 2.20; drie lingen 1; 7500 kg kroten A 5; B 4—4.30; 6500 kg peen 88.10; C 55.30; 75.000 kg rode kool 7 10; 10.000 kg gele kool 6.50—12.60; 140.000 Deense witte 69; 1000 kg witlof I 59; II 48—55; III 44—51; I B 55—57; II B 47; stek 29—45. Doorgedraaid 4500 kg kroten, 62.000 kg rode kool; 95.000 kg Deense witte kool ALKMAAR 87 Koeien per stuk f 600f 1280; le kwaliteit p. kg 2.80—2.90; 2e kw. 2.60—2.80; overige soorten 2.402.60; 403 nuchtere kalveren per stuk 30 70; 278 varkens: vleesvarkens per kg 1.921.86; lichte varkens 1.70 1.84; zeugen 1.681.76. Het aanbod van koeien is van daag even ruimer geweest. Ver geleken bij de vorige weken, was de kwaliteit over het geheel ge nomen veel beter. Met hogere prijzen is de handel matig verlo pen. Het grote aanbod nuchtere- kalveren werd, gelijk steeds het geval is, vlug verkocht. De kg- prijzen komen levend op fl.05 voor de lichte dieren, terwijl de zwaardere tot zware kalveren f 1.15 per kg noteren. Aanvankelijk bestond er veel animo voor de varkens en werd er f 1.92 per kg. voor de vlees- dieren besteed. Tijdens het ver loop van de markt liepen de prij zen sterk terug en kwamen zij op f 1.84 per kg. De handel kan der halve dan ook niet anders dan stug genoemd worden. AMSTERDAM, 29 Mrt. Binnen landse granen (Boerennoterin- gen). Witte tarwe f 2627; Rode tarwe f 2626.90; Zomergerst f 2323 65; Wintergerst f 20.50 21.25; Haver f 23.25—24.50; Groe ne erwten f 4753.50; Bruine bonen f 85100; Paardebonen f 2930; Duivebonen f 4046; Karwijzaad f 103108; Blauw ur-„r/ maanzaad 'f 140145; Geel mos terdzaad f 6065; alles per 100 kg. PURMEREND, 30 Mrt. 12.000 kippeneieren f 10f 11 per 100 st. 4000 eendeneieren f8 per 100 st.; 50 kievitseieren 0.450.50 p. stuk. Veemarkt: 865 runderen. 240 vette koeien 2.352.95 per kg, goed; 362 gelde koeien 570—780 p. st„ kalm; 225 melkkoeien 675 1000 p. st„ heel stil; 20 stieren 700 1600 p. st., goed; 18 graskalve- hren 260350 p. st., stil; 1438 nuchtere kalveren: v. d. si. 2885 p. st. stugger, fokkerij 50115 p. st.. stug; vette varkens: v. d. sl. 1.801.90 p. kg, kalm, vette zeu gen 1.64-1.72 p. kg, stug; 531 big gen 42/8060/115 p. st.. stug; 19 fokzeugen 270390 p. st., kalm; 459 schapen: vette 80130 p. st., goed, fokkerij 130170 p. st„ kalm, overhouders 50115 p. st., goed; 64 bokken en geiten 852.50 p. st., stug; 26 paarden 600975 p. st„ kalm; totaal 3621 dieren. Pluimveemarkt: 2100 oude kip pen en hanen (witte en rode) 1.80 1.90 p. kg; 150 oude kippen en hanen blauw 1.902.00 p. kg; 250 jonge hennen (blauw) 2.352.40 p. kg; 3000 jonge hanen (witte en rode) 1.902.10 p. kg; 150 jonge eenden 1.001.35; 300 konijnen 2.006.50 p. st. PURMEREND, 30 Maart. Aangevoerd: 55.000 eendeieren 66/75. van f 8.80—9.19; 66.000 kip eieren 57/64 van f 10.7511.65. AVENHORN, 30 Maart - 11.000 kg rode kool 711.40; 5500 kg gele kool 6.50—18.70; 11.500 kg uien: grove 22.80; gewone 1.70 3.40; 8000 kg bieten: I rond 5—5.10; II rond 4—4.30; 2500 kg witlof I 67—72; II 61—66; III 53—58; 42.000 kg peen II 5—7.90; III 5—6.30; IV 5—5.50. Doorgedraaid; peen 17.000 kg; bieten 55.000 kg. Veevoer-: peen 1.802.10; biet 1.30—1.50. WIJ HEBBEN VOLOP Dikke bakschol, wijting met lever en kuit en bakharing 4 p. 1.dik ke schar 3 p. 1.schel vis v.'a- 3 p. 1.Verder blanke filet, tong, tarbot enz., tegen de allerlaag ste prijs en alles gratis schoongemaakt. Paling- en zeevishandel Hekelstr. 33 - Tel. 3195 Eigen palingvisserij Voor flink R.K. meisje 16 jr., wordt prettige betrekking gezocht voor v.d.e.n. Hoog loon niet vereist. Br- no. N 1572 bureau van dit blad. VOORMEER 20 ALKMAAR vraagt een Gevraagd een in- of extern. Bakkerij GROOT, Huigbrouwer- straat 24, Alkmaar. laatste gelegenheid tot bezoek aan het bloe- menfestein „AMSTELFLORA" met geweldige attrac tie, het Wonder-orgel Entree reisk. inbegr. f 4.— Reisbureau Hoorn Alkmaar Tel. 14009 Teh 4839 AMSTERDAM, van het Openba: sum gearresteei Beekman. Zij is Officier van Ju rechter-commissi De rechter-cc dienovereenkoms na op 30 Maart gevangenhouding voor 30 dagen ht Er zijn thans i mevrouw L.-van hand heeft geha ning van Betty l trouwens met e haar familielede pnige tijd hier te is gehouden dooi volgens de than: wijzingen in eer niet Anneke Be« dachte en haai zuster Elisabeth te Valmeer bij T overgebracht. „De thans g vrouw L.-van M moeder van A doch heeft a van Justitie gevonden dat he met een barer z onder valse naai was. Bovendien dat de pleegmo haar pleegkind j Belgisch kloostei meer en daarna BONN, 30 Mrl bondskanselier K heeft vandaag g Saargebied pas seerd" kan wort ming van een Et gemeenschap. Adenauer zei oplossing van h geschil over het Duitse aansprakei Oostelijke gebied mag beïnvloeden Hij zei, dat We; van tevoren toe Frankrijk zal do< oplossing van mogelijk te mali PANAMA, 30 Koning Leopold de leiding van ee lijke expeditie in de provincie Dar om te trachten vinden die Vasco de, toen hij in Oceaan ontdekte. De expeditie boot naar Darier zal zich bezig hi heidkundige opgr trachten de plaats de stad Acla stoi onthoofd werd en jaarden een van derzettingen in dt vestigden. VORDEN, 30 lens het spitte vain de fam. L. een gouden p voindien, waaro 1871 voorkomt zag er gloedinie WASHINGTON, Oud-minister P. tegenwoordiger v bank in Turkije, uit het midden-O ington aangekome Verwacht word port zal uitbrengt riteiten van de "V De Turkse p Menderes, heeft i Wereldbank ver; terug te roepen, gesuggereerd, dat plannen voor de dam wat zorgvu opstellen. Menden beschuldigd hebbe ging" in Turkse ai Het ligt in het de minister van 0 sten en Wetenscha studie door ondei moedigen. Dit zal door de grootte va den zodanig te bi studie voor een de niet op financiële behoeft af te stuite Het tekort aan krachten heeft r heden gegeven bij van vacatures bij kweekschoolwet oi Uikheid de aktensl leren. Aan de rijk gesubsidiëerde bijz scholen kunnen cui verbonden, welke studie opleiden Oi van de aan de bijz scholen verbonden men uiteraard voorwaarden tei rijk.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 4