Seurs BEDDEN C0LBERTC0STUUMS Fa. H. S. CL0ECK PELS7 a<;K\d\ UZZLE STAD EN GEWEST Zivervend door Spanje en schoon Joegoslavië Met blauwe pakken en koffers vol spullen Bezichtiging kerkorgel Gaat A Ikmaarse jeugd puinvoelbaV spelen? SPAANDER Suiker en Stadsfeesten f 89.- f 175.- I Een servies uit 'f Sierhuis I is een sieraad in Uw huis Nationale zwemwedstrijden worden Zaterdag gehouden indaag Boekeiiweekavond met Hans Alma en Teun van der Veen tuimel- of kantelbed Sidonius de Jong f 3.65 vanaf Televisie op de Aclelbertusschool „Schola Publica" maakte excursie Per fles f 4.50 Damesbeurs STAP VOORJAAR IN Costuum of Combinatie ^enaUeen A.K.u! iter.'Dezer dagen Srversla':1 a ge^u- de meeste geval le resultaten ge szins optitn'.stiscn 3or de 'oekomst. ïfidhstrieen geven iet overgrote deel ngen te zien té kopen was op fdeling weliswaar maar er zat nier bodem in, - cultuur afdeling i iets betere zi.tde Verenigde Den, steeg tot 112 -. '.gen stil en vru- i. istein werd geaci- i f 235 tot f.240. it de inschrijving :g's Bank werden 34, ex 8 procent begint morgen de De theoretische t thans f 44. De t op vrijwel het DPUZZLE 327 6. keurkorps; 7. isect; 11. aanw. it; 15. onverstan- lijk; 18. jammer, >dern hulpmiddel pijt; 2. telwoord; landbouwwerk- 8. communicatie- srieur; 13. lijzig gelegen plaatsje; 17. bergruimte. RUISWOORD 326 boa. 4 sta. 7 par- akker. 14 ala. 15 kassa. 19 denen. rik. 24 armen. 27 ato. 30 arkel. 32 35 lek. 36 gom. opa. 3 aanhanke- ig. 5 tijk. 6 pilas- 9 tak. 10 tas. 12 ski. 20 eer. 22 sla. 26 non. 31 ene. 3aket id Unie MIJ 38 110 25 42% 42 65 148 133 126*4 130 133% 182*4 138 119Vs 51'/* 72*4 21% 109'/» 85'/* 181% 38% 108'/* 25 %b 42% 45 42^1 '65 146'/. 133% 134% 126 131'/* 133% 182'/* 140% 120% 52 72 21% 112% 85% 180% A a I&H A rgan A NBvA NBvA cv A MIJ A A berts A 3ont A D A A A A A A A A A 150'/* 172% 199% 74 97% 105% 200 133 123'/* 141 151 150 171'/» 200 73% 99' 105% 200'/» 136% 123% HI'/* 150 b eves Co 5lör. end i e. co A 65% 65 117% 118% 101 101 36'/* 37 46'% 47 102% 160% 148 150 b Mij Tab Tab 'at liep i C [eyp e A :xpl a a a lb nvA 13% 67'/» 173 68 33 187 270% 74T4 94 133 13'/» 70 172'/» 69 b 33 94 b 189 27014 75% 94'/» 130 iter dan de graaf ;amer aanwezig er toch eerder in. Haar kamer ;1 dichter bij de in die van de nog geheelge- japon. terwnl de zich eerst nog meen echter, dit t le kunnen ver inde, dat het ge was van 't dicht- raam ir Burke echter at het geluid ver zijn door het om- zware standaard, het kinderbedje velke uitsteeksels ven baken, waar- het bedje werd standaard omviel, ten nog aan de met zekerheid te len, hoe de ont- ied. lachts stond onder e kinderkamer 'n t Lionel Newton ladder tegen de en jonker Frans ivenste trede om pakken. t voorzichtig naar Zij wikkelt het aar dekentjes en iet bedje, om het oor het raam aan van de dekentjes laken aan de uit- standaard. Deze ft een luide bons, telijke stilte door linkt. [wordt vervolgd) Vrijdag 2 April 1954 Pagina 3 (Zie ook pag. 5 ALKMAAR. In 't Gulden Vlies hebben de journalist-zwerver schrijver Hans Alma en de zwerver-tekenaar Teun van der Veen gisteravond voor een niet al te groot publiek een avond verzorgd, die georganiseerd was door de boekhandelaren Ter Burg, de Boer, Kuhne, Boterstraat en Zwaan, en die in het teken stond van de Boekenweek, De heren Alma en van der Veen spraken op onder houdende wijze over hun reizen en ervaringen in Spanje en Joego slavië en zij gaven daarbij een demonstratie van de wijze waarop zij al zwervend aan de kost wisten te komen, een demonstratie in goochelen en tekenen. De heer R. Zwaan, die de avond inleidde, legde er de nadruk op dat de Boekenweek het kopen van het goede boek wil stimuleren. Er is een goed boek voor iedere smaak, zo zei hij, en de boekhan delaar is gaarne bereid een gids te zijn in de doolhof der uitgaven. Hans Alma vertelde van zijn belevenissen in Spanje en hij gaf daarbij slechts oppervlakkige im pressies pp een „hap- en snap- manier", zoals hij dat zelf noem de. Hij vertelde van de boeiende steden van Spanje en van de grootse levensstijl van de Span jaard, over romantiek en nuchter heid en over de echt-Spaanse stie rengevechten. Daarna las hij een fragment uit het boek dat hij over zijn Spaanse reis heeft ge schreven, het fragment over het falen van een debutant op het gebied van het stierenvechten. Ook Teun van der Veen ver telde wat over zijn Spaanse reis cn doste een Alkmaars meisje met houtskool en wat kleurkrijt op een groot vel papier uit als een Spaanse schone. Hij tekende bovendien een Spaans volkstafe reeltje. Hans Alma goochelde wat. F.n via de Spaanse trots stapte hij na dep auze over op de trots van de bevolking van Joego-Slavië. Hij vertelde van de slechte wegen, van de primitiviteit, van het gast vrije en vriendelijke volk, van slechte informaties en minimale hygiëne, van het mooie landschap en deb oeiende folklore, van Advertentie) AANBIEDING van de week: HET IDEALE OPKLAPBED, behoeft niet aan de grond bevestigd te worden 1-persoons 34.90 2-persoons 45.90 Aflevering op volgorde der binnengekomen orders KOORSTRAAT hoek LAAT ALKMAAR - TELEF. 2726 schilderachtige klederdrachten en waarachtig avontuur. Hij las een gevoelig fragment voor uit het boek dat hij over zijn Joego-Sla- vische reis heeft geschreven. Dit alles bleef nogal erg aan de op pervlakte, werd met een niet zo bijster aantrekkelijk pathos voor gedragen en was na de hoogge stemde inleiding van de heer Zwaan wel wat teleurstellend. De lantaarnplaatjes over Joego- Slavië echter, die de heer Alma daarna vertoonde, gaven een sum mier, maar aantrekkelijk beeld van land en volk en maakten de avond, niettegenstaande het wat teleurstellende begin, ook door het ditmaal zakelijk en deskun dig commentaar, toch nog ge slaagd. Doeltreffende reclame ALKMAAR. Komende van het station zagen wij een licht reclame die ons uitnodigde louter Kabouter te drinken. Wij hadden geen trek in Kabouter, maar wel in een kop koffie. Wij gingen daar dus een kop koffie drinken en wij ontdekten naast dat kleintje koffie een suikerzakje waarop het embleem van het 700-jarig Alk maar prykte. Op dit suikerzakje was een reproductie aangebracht van het affiche dat Nederlanders en buitenlanders naar Alkmaar's stadsfeesten moet trekken. Wij vernamen dat deze suiker zakjes overal in den lande de kleintjes koffie vergezellen en dat deze Drachtreclame voor het Alk- maarse stadsjubileum een feit ge worden is door samenwerking van de Stichting „Alkmaar 700 jaar Stad" en de firma die voor het_ merendeel der Nederlandse café's de koffiesuiker verpakt, de fa. W. van Oordt en Co. te Rot terdam. Deze suikerreclame is ontspro ten aan een voortreffelijk idee en zal stellig niet nalaten effect te sorteren. Dierenartsendienst Hollands Noorderkwartier Gedurende dit weekeinde wordt de dierenartsendienst waargeno men door de heren: G. v. d. Kolk te Nw. Niedorp. K 2261-232; W. v. d. Sluis te 't Zand, K 2249-312: A. R. de Vries te Schagen. K 2240-437 en A. Engel te Den Oever. K 2271-221. Advertentie VANDAAG en MORGEN wijnkelöep kRAAknun Platte Stenenbrug Tel. 2604 Verdronkenoord 114) per 1/1 fles (Adverentie) Alle veranderingen wor den GRATIS op eigen atelier verricht. KLEDERMAKERS LAAT 110—1X2 ALKMAAR Vereniging van huiseigenaren ALKMAAR Tijdens de Woensdagavond in 't Gulden Vlies gehouden vergadering van dn vereniging van huis- en grond eigenaren „Het Eigendom" heeft de voorzitter van de vereniging, de heer J. Wiggenraad, een krachtige tegenaanval gelanceerd en het raadslid de heer Couwen- hoven. De heer Couwenhoven heeft in de vorige raadsvergadering critiek geleverd op de mentaliteit van huiseigenaren. Bovendien was hij van mening, dat het te denken geeft, dat de heer Wig genraad zitting heeft in de com missie van huizenvorderingen. Kan de groep eigenhouwers vol doende huizen bouwen om in het tekort te voorzien?, vroeg de heer Couwenhoven zich tij dens de genoemde raadsvergade ring af. De voorziening van de woningbehoefte kan niet aan particulieren worden overgelaten. In zijn repliek verwees de heer Wiggenraad naar de tijden, waar in de arbeiders rechteloos en machteloos waren. „In eenzelfde toestand verkeren wij nu, maar we zullen onder de drang uit komen". Spr. vond het niet fair, dat hij werd aangevallen op een plaats, waar hii zich niet ver dedigen kan. Niemand kan het Ons kwalijk nemen, dat wii voor onze rechten opkomen, aldus de ■heer Wiggenraad. Hii uitte de wens, dat de verhuurders in de toekomst borgen krijgen van de huurders voor eventuele vernie lingen Spr. drong er op aan, dat alle eigenaren schouder aan schouder stelling zouden nemen tegen het onrecht, dat hun aan gedaan wordt. De voorzitter bracht voorts klachten naar voren over de zware belastingen, dit mede in verband het de vermogensaanwas. Uit het jaarverslag van de penningmeester, de heer Buur, bleek dat de inkomsten van het afgelopen iaar f 1047 bedroegen tegen f 1807 aan uitgaven. De vereniging heeft nog een saldo van f347. De heer J. v. d. Idsert werd gekozen tot bestuurslid. Vollcvbaltouniooi ALKMAAR. Het programma voor de tweede ronde van het „Hooge Huvs" vollevbaltournooi is als volat vastgesteld. Tempo IRiiksool. I: SOVA Catapult II; J Holland II—PCB I: DeNeBaBg m; t i: Teimoo ICa tapult II- SOVA—R'iksool. I: .1 -Hollans II Be Fit I: DeNeBa PCB I; Tempo I puit II ALKMAAR Enkele jaren ge leden bracht Prins Bernhard een bezoek aan de orgelfabriek van de fa. B. Pels en Zn. aan het Wolfpad. Gisteravond was het 'n minder hoog. maar daarom niet minder geïnteresseerd bezoek, dat een excursie ondernam naar dit interessante bedrijf, waar dë or gelbouw eens eventjes haarfijn uit de doeken werd gedaan. On geveer een dertigtal leden van de Schola Publica luisterde geboeid naar de uiteenzetting over 't ont staan van het orgel, waarbij ove rigens de visuele leermethode werd toegepast, omdat men het orgel bij wijze van spreken onder deel voor onderdeel zag groeien. Vergeef ons, dat wij geen orgel bouwer zijn en dus niet kunnen beginnen met een technische uit eenzetting aangaande de wor- d'ingsproeedure van het orgel. Meer, dan dat een orgel uit pij pen bestond, hebben we eigen lijk nooit geweten en de verba zing en stille bewondering waar mee we altijd naar deze won- derkasten keken, is na deze ex cursie eigenlijk alleen nog maar verhoogd. Niettemin gaf het bijzonder goed geoutilleerde bedrijf van de firma Pels enige indruk van het ontstaan van het orgel, terwijl de toelichting van de heren Pels Jr. en Andriessen daar 'het nodige toe bijdroeg. Begrijpelijk is, dat de pijpen het belangrijkste onderdeel van het orgel zijn; niemand zal ons hierin tegenspreken. De con structie van deze pijpen vereist dan ook de grootste nauwkeurig heid, Het materiaal waaruit deze pijpen bestaan is een alliage van lood en tin. Meestal 50 procent tin en 50 procent lood. Maar soms ook meer en soms ook min der. De gewenste klank wordt hierdoor ook gedeeltelijk bepaald. We vragen ons alleen af, of het niet onleesbaar zou worden, in dien we u een technische uiteen zetting zouden gaan geven van al de bijzonderheden, die bij de constructie van deze pijpen van belang zijn. Er zijn pijpen van enkele meters en nijpen van en kele centimeters lengte. Precies gelijk dat nu juist maar nodig is. En precies gelijk de gewenste klank dat vereist. Ieder orgel moet voldoen aan bepaalde eisen en die eisen zijn voor elk orgel ook weer verschil lend. Die eisen zijn afhankelijk van het soort gebouw waarin het orgel geplaatst moet worden. De acoustiek is bepalend voor de hardheid. In een Gothische kerk, die over het algemeen een goede nagalm heeft, zal een ander or gel geplaafst worden dan in een meer modern gebouw, waarvan de acoustiek minder is. Het is daarom ook onmogelijk zo maar orgels te maken om 'in het ma gazijn op te slaan, totdat er lief hebbers voor komen. Intussen weten wij. en met ons de leden van Schola Publica die deze excursie hebben meege maakt, nu iets, zij het dan nog maar zeer weinig, meer af van het kerkorgel. Advertentie Hautain overziet de Haan zijn schare hoenders en spoort aan tot grotere krachtsinspanning Terecht zij werken immers Telefoon 2585 ALKMAAR. Wat zal er alle maal niet gebeurd zijn, sinds op 1 April 1572 Alva zijn dierbare „Bril" verloor. Hij zal het zelf nooit hebben vermoed. Daar was dan gistermorgen, op deze zelfde gedenkwaardige eerste April, die experimentele televisie-uitzending in de hoogste klas van de St. Adelbertusschool. Indien Alva ooit de wonderen der techniek zou hebben vermoed, dan was hij ze ker ter plaatse geweest, mét een donker-blauwe bril ter bescher ming van zijn hertogelijke ogen en gekleed in een even donker blauw costuum, omdat blauw nu eenmaal de bij uitstek zo ge schikte televisie-kleur is. Het is maar dat ge dat weet. Wat.was er nu precies aan de hand. Welnu, een gefingeerde figuur belde vanuit een even ge fingeerd Den Haag het hoofd van de Adelbertusschool op en ver telde hem, dat de Televisie Stich ting enkele proefuitzendingen vanuit een schoollokaal wilde ver zorgen en daarvoor was dan de Adelbertusschool uitgezocht. Al de leerlingen van de hoogste klas, moesten him liefhebberijen mee brengen en op school demonstre ren voor de camera van het al ziend televisie-oog. En ze moesten zich kleden in een donkerblauw pak, omdat dat de beste televisie- kleur is. Tenslotte verscheen er nog een heer van de firma Ypma, die zijn kennersoog door de klas liet zweven en opmerkte, dat er meer licht moest komen. Kwik lampen, lezer, kwiklampen, die per stuk f 25 000.zouden kosten en in totaal 60.000 watt licht zouden verspreiden. Ge begrijpt, er was heel wat aan de hand. En al de leerlingen togen nerveus en in bang verwachten naar huis en vertelden het zo mooie sprook je aan hun gul luisterende ouders. Ach, die Alva toch Maar ach, die Alva toch Daar verschenen ze gistermorgen. Allemaal keurig gestoken in een donkerblauw pakje en met een zonnebril op hun leergierige neus. En allemaal zeulden ze met vio len, accordeons, trommels, kla rinetten, postzegelalbums en wat dies meer zij. Heel de huiselijke vlijt en handenarbeid werd ten toongesteld. Er waren er bij, die drie keer moesten lopen, om de hele mikmak op school te kunnen krijgen; een ander vluchtte hij gend naar huis om zijn vergeten zonnebril te halen. Ergens in de gang hing een bordje „Stilte". N.T.S.", wat betekent Nederlandse Televisie Stichting. En in het klaslokaal waren enige banken verdwenen. Zelfs de broeders, speelden hun rol voortreffelijk en droegen hun zonnebril met een verbeten enthousiasme, ernstiger zaken waardig. Er lagen kabels en er werd gesleept met kabels. En in de klas zaten de leerlingen te bijten op hun nagels en te wachten op de televisie, die maar niet kwam, omdat die er niet was. Toen dat feit bekend werd, ging er toch wel even een hartelijk ge lach op, maar we weten niet of dat nu kwam om de mop of om de zenuwen, die nu plotseling ontspannen konden worden. Maar hoe het ook zij: het is toch een plezierige dag geworden. Want al die instrumenten, die er waren, moesten nu van armoe ook maar worden gebruikt, zodat er enkele solo's ten beste werden gegeven Overigens verliep de hele morgen in een sfeer van: „Nou ja, die Alva". Want, laat ons eerlijk zijn, er worden heel wat moppen uitgedacht op de eerste April, maar er zullen er maar weinig zijn, die het in ori ginaliteit van deze kunnen win nen. De leerlingen vonden dit ook, alhoewel gisterenmiddag, zo vertelde 'het hoofd van de school, broeder Boudewijn ons, zes leer lingen uit zijn klas ontbraken, die kennelijk op represaillemaat regelen uit waren. Hoe dat afge lopen is echter, kunnen we nog niet verklappen. Klaverjassen ALKMAAR. Naar aanleidin» van het vorige bericht omtrent de Lourdes-eieren-drive wordt meegedeeld, dat >de datum één dag vervroegd is. Deze drive wordt dus nu gehouden Woensdag 7 April, dus niet Donderdag 8 April, zoals aanvankelijk was be kend gemaakt. Geeft u zo spoedig mogelijk op bij Jaap Smit aan de Nieuwe- sloot. daar er anders moeilijkhe den kunnen ontstaan. Onze vorige drive was nl. „uit/verkocht". Kaartliefheb'bers, het Lourdes- comité verwacht u a.s. Woensdag in het Kajottershuis. VRIJDAG 2 APRIL WAPEN VAN HEEMSKERK: Bijeenkomst Werknemende Middenstand, 8 uur. VICTORY: „Wij zijn zo niet meer," door Lector S. Krey- kamp o.p. hoofdredacteur van de Bazuin voor de jon geren van de St. Domtoi- cusparochie, 8 uur. RUSTENDE JAGER: Bergen: Expositie „Schrijvers van nabij." Bioscopen: HARMONIE: „Het monster uit verloren tijden," 14 j. 8 uur. CINEMA: „De twee straat jongens van Parijs,'' 14 j. 8 uur. VICTORIA: „Gejaagd door 't verleden," 14 j. 8 uur. REX: „Europa '51", 18 jaar, 2.30 uur en 8 uur. ZATERDAG 3 APRIL 't GULDEN VLIES: Kinder operette „Assepoester1' door zangtolassen Pranger, 8 u. VICTORYKoorklassen Nico Akkerman, 8 uur. RUSTENDE JAGER: Bergen: Als Vrijdag. RUSTENDE JAGER: Heiloo: Uitvoer. „Ontluikend Roos je." OUDE HERBERG: Heiloo: Muziek tot twee uur. Bioscopen: Als Vrijdag. Waterstanden: ZATERDAG: Hoog water 6.30 18.35 uur; Laag water 0.30 en 12.40 uur. (Advertentie) Rugklachten verdwijnen zodra U een KALASIRIS draagt, 't Is medisch verantwoord. E. H. HOFSTEDE, Langestr. 61, Alkm. EEN VIJVER IN HET ROZENPARK ALKMAAR. Arbeiders van de gemeente zijn begonnen de niet bijster fraaie fontein in het Rozenpark op het Nassauplein te slopen. In het park zal binnen kort 'n vijver worden aangelegd, een vijver met een fontein. De oude fontein was een geschenk van de bewoners aan de gemeen te. Niemand zal er aan twijfelen of het mooie Rozenpark zal door deze nieuwe aanleg bijzonder worden verfraaid. Advertentie Langestraat recht t.o. Stadhuis ALKMAAR. Zoals wij en kele weken geleden reeds be richtten, wordt de volgende week in het Wapen van Heemskerk een damesbeurs gehouden, waarvoor grootse plannen ontworpen zijn. Dinsdag om half tien vindt de opening plaats. De openingsplech tigheden zullen worden verricht door mevr. Holsmuller-Teengs, lid van de Alkmaarse gemeente raad en bestuurslid van de Fede ratie van vrouwenverenigingen. Op de beurs zijn verschillende verrassingen te bewonderen. We noemden reeds de strijkplank op rolletjes, de modeshows en de demonstraties van nieuwe pro ducten. In het midden van de zaal zal op een draaiende schijf gemusiceerd worden door be kende orkesten en gezelschappen. De eerste dag spelen The Three Jaeksons en de daarop volgende dagen zijn Tom Erich en Johnnie Meyer er. Voor de eerste vijftig bezoekers van iedere dag liggen aardige verrassingen klaar en iedere honderdste bezoeker krijgt een paar nylons met een bus koeken. Het dansinstituut Arend- sen zal demonstraties van dansen van vroeger en nu geven, De toegangsprijs voor de beurs SÖVA: Cata- bedraagt 75 cent. Iedere bezoek- Rijksool. I; J.-Holland 2- ster ontvangt tevens gratis een DeNeBa; Be Fit I—PCB I. 1 kop koffie met gebak. ALKMAAR. Het laatste deel van de Nationale vierkamp van D.A.W. brengt Zaterdagavond een keur van Nederlandse topzwem- merssters) in De Overdekte. Alleen al de 200 M. vrije slag dames bestaat louter uit sterren: Els v. d. Ploeg en Letty Eysvogel van de ADZ, Willy Willemse en Rineke Sijmons van de HDZ, Geertje en Emmy Wielema van de HZC en Tine Tenkink en Gerda de Waard van D.A.W. En wat verder te denken van de 100 M. vlinderslag heren, waarop naast de DAW-ers Slik ker en de Jong is ingeschreven door Johnny van Rijk van DJK en H. Romunde van de HZC, ter wijl op hetzelfde nummer voor junioren wordt deelgenomen door de snel opkomende Ab Swijghui- sen van Dolfijn. Deze jongeman was vorige zomer bij de 3 KM wedstrijden in het Noordhollands kanaal nog een van de velen, doch snel is zijn roem gestegen en op hét ogenblik behoort hij tot de snelste rugslagzwemmers van ons land. Wanneer we het uitgebreide programma verder doorbladeren, komen we allerlei bekende namen tegen: van de HZC Annie Veld huizen, Jenny Welling, Annie Meinsma, Jos Sievers. van de HDZ Willy Werker, Ria Brouwer, bij de ADZ Alie Segaar en Eefje de Boer enz. enz. Dat DAW ook op volle sterkte uitkomt is te begrijpen. Wat zoudt u zeggen van een 4x100 M. vrije slag estafette met Hans de Jong, André Slikker, Ab Blank voort en Ad Boxem? Na de spectaculaire 20x50 M. vrije slag estafette gemengd vol gen drie polowedstrijden: tussen DAW en HZC voor adspiranten en dames en tot slot DAWDJK voor heren. Al met al een programma zoals men weinig meer zal zien. 25 jaar trouwe dienst als Apothekersassistente ALKMAAR. Gisteren was het feest in de apotheek van de heer P. J. Meurs aan de Emma- straat. De oorzaak daarvan was gelegen in het feit, dat mej. E. M. Netten op die dag 25 jaar als apothekersassistente in dienst was van de heer Meurs. Het behoeft geen betoog, dat zij in deze 25 jaar de sympathie heeft weten te verwerven van allen, die met haar in kennis kwamen. Van ver schillende zijde ontving.zij felici taties en cadeaux; terwijl zij van de heer Meurs een enveloppe met inhoud in ontvangst mocht ne men, voor de bijzondere plichts getrouwe wijze, waarop zij zich in al die jaren van haar taak heeft gekweten. De in de Emma- straat wonende doktoren en ook verschillende andere, waren ook aanwezig om de jubilaresse geluk te wensen. 9? ALKMAAR. In Alkmaar is het plan gerijpt in de komende zomer de voetballende asphalt- jeugd in georganiseerd verband haar spel te laten beoefenen. Zoals we eergisteren reeds be richtten is men voornemens een stratentournooi op touw te zet ten, waarover nu meer bekend geworden is. Het plan is voortgesproten uit het brein van de heer J. Mulder, lid van de jeugdcommissie van de voetbalvereniging „Alomaria Victrix". In deze commissie heeft men het plan verder uitgewerkt en men presenteert het de bevol king nu als los staand van enige voetbalvereniging. Uiteraard is de steun van andere verenigingen onontbeerlijk en ook van de zijde van ouders en gemeente-instan ties moet nog medewerking ko men om de niet onsympathieke plannen ten uitvoer te brengen. Andere plaatsen kennen dit soort voetbal reeds. In Rotterdam bijv. was de jeugd enkele jaren geleden vol enthousiasme over het zogenaamde puinvoetbal en ook vele ouders stemden volledig in met het werk, dat het voor de organisatie in het leven geroepen comité verrichtte. De Zaanse jon geren hebben 'het afgelopen jaar met genoegen kennis gemaakt met dit „asphaltvoetbal". Een der allereerste vereisten voor een slagen is de aanwezig heid van voldoende goede leiders. Voorts m,oet men de beschikking krijgen over ruime terreinen, die, zover mogelijk, dicht bij elkaar liggen. De politie heeft goedkeu ring aan de plannen gehecht. De bedoeling is, dat alle jon gens van 10 tot 14 jaar deelnemen als teams, die een bepaalde buurt of straat vertegenwoordigen. Kin derrijke buurten kunnen met meerdere- elftallen inschrijven. De inschrijving is kosteloos. De teams worden in poules ingedeeld en er wordt naar gestreefd alle elftallen een gelijk aantal wed strijden te laten spelen. De Voet balbond heeft medewerking toe gezegd. zodat 'het geen verschil maakt of de deelnemers lid van een vereniging zijn of niet. Er zijn prijzen beschikbaar en mis schien krijgen alle deelnemers een aandenken. De uitrusting van de spelers is niet belangrijk. Door het organiserende comité worden zo nodig shirts geleverd. De com petitie wordt gehouden tijdens de grote vacantie, wanneer de sohool- wedstrijden achter de rug zijn en de grote bond „geniet" van het gesloten seizoen. Degenen, die zich gedrongen voelen, in deze competitie leiding te geven aan de jongens, worden verzocht zich sohriftelijk aan te melden bij de heer j. Mulder, Schoutenstraat 38. (Advertentie) met een van Midden in de Langestraat Burgerlijke Stand LANGEDIJK. Geboren: Everardus Nicolaas, z.v. N. L. van Leeuwen cn C. Duijs; Albert Jac„ z.v. J. Kant en M. Kramer; Diek, z.v. J. A. Boerhoop en G Kaas; Marion, d.v. P. Schoenmaker en E. M. Landaal. Ondertrouwd: Christian Fritz Schene, 25 jaar. en Johanna Ger. Wolf9winkei, 25 jr. (H.H.Waard): Pieter Vader. 32 jaar (Warder) en Trijntje Stapel, 34 jaar. Weersverwachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond: ZACHTE LUCHT IN AANTOCHT! Veel bewolking met hier en daar wat motregen en plaatselijk, in hoofdzaak in het Westen van het land, mist. Overwegend matige Zuid-westelijke wind. Zach ter. vooral in de nacht en ochtend. Geen audiëntie Woensdag 7 April a.s. geen audiëntie verlenen. K.F.C.-KEURINGEN ALKMAAR: Cinema-Americain: „De twee straatjongens van Parijs", 14 jaar. Victoria: „Gejaagd door het verleden", 14 jaar. „La Traviata", 14 jaar. Harmonie: „Het monster uit verloren tijden", 14 jaar: „De jongen met de trompet", 18 jr. Rex: „Europa »'51", 18 jaar met voorbeh. SCHAGEN: Royal: „Blume von Hawaii", a.l. n.Het Vierde Prinsenkind" EGMOND-BINNEN. Het co mité Stichting „Het Vierde Prin senkind" te Egmond-Binnen is voornemens op Dinsdag 6 April 's avonds 8 uur. in de zaal van Th. Swart een filmavond te ver zorgen. Behalve verschillende films over het werk van de Stichting zal ook de film van de waters nood vertoond worden. De Stichting „Het Vierde Prin senkind" verzorgt ieder jaar een vacantie voor ruim 4000 oorlogs wezen, halfwezen, invalide kin deren en wezen tengevolge van de watersnood 1953. De baten zijn geheel voor het werk van de Stiohting. Er wordt een aparte voorstel ling gegeven voor de schoolkinde ren. Daarom is 's avonds voor kinderen beneden de 14 jaar de toegang verboen. Steunt het werk van de Stich ting door deze film te bezoeken. Weekoverzicht van de Langedijker veilingen BROEK OP LANGENDIJK, 1 April. De massale vernietiging van de voorraad bewaarkool werd deze week onverminderd voortge zet. Donderdag 1 April was aan de drie veilingen een overschot van 600 ton, waarvan 390 ton witte en 210 ton rode kool. Dit betekent, dat op één dag 600.000 kg groente voor veevoeder werd verkocht. In de kleinere maten was nog wel enige handel. Voor al de kleine gele kpol was be hoorlijk gevraagd, met prijzen liggend tussen 12 en 20 cent per kg. Kleinere rode kool in het ge wicht van 23 pond kon 9 tot 11 cent maken, kleine witte noteer de 9 cent. Uien bleven uitermate flauw. De prijs lag tussen 2 en 4 cent. Kleine aanvoeren peen en 'bieten konden voor de minimum prijs geplaatst worden. Witlof blijft goed prijshoudend, voor mooi lof werd 6070 cent be taald. Ofschoon de export niet groot was, ging het grootste deel naar West-Duitsland. Burgerlijke Stand PURMEREND. Geboren: Tiede Tiedes, z.v. T. T. IJpma en Jannetje de Ruiter (Edam); Dou- we Johannes, z.v. P. Wiersma_ en Tetje ten Hoeve; Domina Martina, d.v. J. M. J. Fluijt en J. H. Olij; Geert, z.v. Jac. Slotboom en A. W. Nijman (Ilpendam). Getrouwd: Gilles Jos. Koer, 51 jaar, en Geertje Pranger 44 jaar; Dirk Nijkamp, 24 jaar, (Koog d. Zaan) en Antje de Vries, 23 jaar. Overleden: Cornells Jong, 79 jaar, wedn. van D. Kroon (Oost- zaan); Jaco'b Smit, 70 jaar, eohtg. van A. Griram (Assendelft); Pie ter Middelburg, 73 jaar, eohttg. van IJtje Olij (Wijde Wormer); Dirk Koene, '63 jaar, echtg. van Adriana Bus (Wormer). Klaverjasdrive NIEUWE NIEDORP. Grote belangstelling bestond er in zaal Hees voor de klaverjasdrive, ge houden door de klaverjasclub „De Rode Eenhoorn". 34 paren hebben elkaar de eer en de prijzen op sportieve wijze betwist. De uit slag was als volgt; 1. Mevr. VersluisA. Oudt 6922 2. Gebr. Stevens 6507 3. J. JonkmanH. Clancke 6377 4. P. Pijper—C. v. d. Gulik 6298 5. D. BoeveJ. v. Herwerden 6276 P. v. EetenJ. Bakhuis 6169 7. P. Broekhuizen,K. Eysen 6129 8. H. VonkW. Lak 6100 9. Echtpaar Bakelaar 6096 PUZZLEWANDELTOCHT IN Nw. NIEDORP NW. NIEDORP. De puzzle- wandeltocht, georganiseerd door de Niedorpse Motorclub, mocht zich weer in een grote belang stelling verheugen. Aan deze tocht over 4 km. vaak listig uitgezet, zodat hij lang niet gemakkelijk was, werd door ruim 65 personen deelgenomen. Alle deelnemers en deelneem sters waren na afloop vol lof over de wijze waarop een en ander ditmaal weer was georga niseerd. De uitslag was als volgt: 1. mej R. Boonstra,. 6 strafpunten; 2. mej. T. Koomen, 13 strafpunten; 3. mej. Inny Kompas, 14 straf-, punten; 4. C. Smak, 24 straf punten; 5. J. de Ruiter, 31 straf punten; 6 F. Dekker, 35 strafpun ten; 7. mevr. "Heemsbergen. 53 strafpunten; 8. mevr. Piersma, 55 strafpunten; 9. Jb de Moei, Alk maar. 58 strafpunten; 10. W. Hoogland. Alkmaar. 58 strafpun ten. De troostprijs viel wegens het vergaren van de meeste straf punten ten deel aan mevr. Ver sluis met 261 strafpunten. Bij de heren was R v. Heemsbergen met 274 strafpunten de „geluk kige".

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3