Stadhuisklok luidt stadsfeest in Feestviering in ondervond moeilijkheden ADVOCAAT Opening stadsfeesten een dag vervroegd Brand weerkwestie in Juli nog niet opgelost SPAANDER Geven is een zaak van eer Onze voorjaarscollectie is compleet- Het Kledinghuis AGEJNDA REGENJASSEN Gabardine Linnen Tweed f 39.75 tot f 140.- E. H. HOFSTEDE, STAP VOORJAAR Gostuiim of Gosnbinatêe e ColMoostuums Kappers boeken succes wijnkelöeR kBAAkrrun f 3.65 'n Flits je mode bij V nen D Costuums Regenjassen Demi-saisons Otto van a Dr. Drees komt op 20 Juli Vrijdag 9 April 1954 Pagina 3 ALKMAAR. Zoals le verwachten was zjjn er tijdens de gisteren gehouden gemeenteraads-vergadering wel enkele woorden gevallen over de wijziging van de gemeentebegroting en die van het Sport park in verband met de feestviering. Alhoewel het merendeel van de raadsleden niet ongennegen stond tegenover alle schone plannen om dit feest tot een unieke gebeurtenis te maken, waren er toch wel enkele stemmen, die zich verbaasd afvroegen waar het eind was. Maar het eind was er en uiteindelijk kwam het voorstel er door, zij het dan, dat enkele leden aantekening verzochten te hebben tegen gestemd. Het feest zal dus in ieder geval doorgang kunnen vinden zoals het college en de Stichting zich dit hebben voorgesteld. Daar was dan eerst mevr. Kos ter (P.v.d.A.) die zich verbaasd af vroeg of het geschenk aan de schooljeugd alleen zou bestaan uit een boekenlegger. Ze was zich niet bewust dat er al een besluit hieromtrent genomen was en vroeg of er niets beters cadeau kon worden gegeven. De heer Ot- ten (K.V.P.) die voor het eerst sinds een langdurige ziekte weer aanwezig was en weshalve door de voorzitter aan het begin van de zitting hartelijk werd ver welkomd, wilde wel iets meer we ten over die f 18.000 die geboekt stonden voor een Historische ten toonstelling. Hij vroeg zich af wat deze tentoonstelling inhield. En verder vermeldde de rekening nog een bedrag van f 4000 voor de viering van het 75-jarig bestaan van de vrijwillige brandweer. De heer Otten was niet ongenegen om feest te vieren, maar wilde alleen dan zijn stem aan het ver lenen van dit bedrag geven indien de voorzitter kon garanderen dat de brandweerkwestje tegen deze tijd zou zijn opgelost. De klok in de toren In de toren van het stadhuis hangen twee klakken. Een grote en een kleine. De grote wordt ge bruikt voor het luiden bij offi ciële gelegenheiden en de kleine om te waarschuwen tegen glad heid van de wegen. De heer Bak- R. Bakker (P.v.d.A.) de klokken luiden. ker had dit ontdekt, maar nog nooit die klokken horen luiden. Hij meende, dat het wel aardig zou zijn, indien deze grote klok de opening van de feestviering zou inluiden. En voor het overi ge had hij bezwaren tegen het feit, dat de f15.000 eventuele on kosten bij het organiseren van feestelijkheden op het sportpark, op de begroting van het sport park waren geplaatst. Hij meen de, dat ook deze post voor reke ning van de Stichting behoorde te zijn. (Advertentie) Een weelde-sortering in tientallen moderne dessins Perfecte coupe Vormvast Prima afwerking Hofdijkstraat 8 - Alkmaar VRIJDAG 9 APRIL 't GULDEN VLIES: Ben van Hest spreekt voor Schola Publica, 8 uur. WAPEN van HEEMSKERK: Gehele dag: Damesbeurs. Bioscopen: CINEMA:,, De helse kara vaan", 8 uur. HARMONIE: „24 uur uit een vrouwenleven", 14 jaar, 8 u. VICTORIA: „Fort Algiers". 14 jaar, 8 uur. REX: „Gestolen liefde", 18 18 jaar, 2.30 en 8 uur. ZATERDAG 10 APRIL 't GULDEN VLIES: Groninger Vereniging „De Mollebo- nen", 8 uur. WAPEN van HEEMSKERK: Gehele dag: Damesbeurs. RUSTENDE JAGER '(Heiloo): ..Het ontluikende roosje", 8 uur. OUDE HERBERG (Heiloo): Tot 2 uur muziek. Bioscopen: Als Vrijdag Voorstellingen: 7 en 9.30 uur. Rex ook om 2.30 uur. Waterstanden: Zaterdag: Hoog water 11.15 u. Laag water 5.10 en 18.00 u. Hij kon op dit punt niet met de bijlage accoord gaan. En zo begon de lange litanie van klachten: de heer Zandbergen (K.V.P.) was ge schrokken van al die bedragen; de heer VelWnga (P.v.d.A.) zou ook graag een meer geschikt cadeau aan de jeugd geschonken zien. De heer de Zeeuw (K.V.P.) vond, dat het ter beschikking gestelde be drag nu wel hoog genoeg was en verklaarde zich tegen elk soort verhoging, voor welk evenement dan ook; de heer Nagengast (K.V.P.) sloot zich bij de heer de Zeeuw en de heer Otten aan; zij allen wilden voor het brandweer- feest het brandweerconflict van de baan zien. De heer Huisman (Prot.-Chr.) vroeg het college om de noodzaak van een historische tentoonstelling nog eens ernstig in overweging te geven, terwijl de heer de Jon-e (P.v.d.A.) juist een pleidooi hield voor deze tan ning te Nieuwe Ndedorp aan de Winkelderweg B. 299; tot het ver lenen van extra crediet voor de bouw en inrichting van een cen trale wasgelegenheid aan de Huy- genstraat, door de bouwvereniging Rochdale" en tot het verstrekken van een aanvullend crediet voor de demping van een gedeelte van het afgesneden kanaalvlak. Oneerlijke kruideniers De wijziging op de verordening van de winkelsluitingswet, welke was voorgesteld, heeft enige be roering gebracht in de gelederen van de betrokken winkeliers. On der de ingekomen stukken was dienaangaande een brief van de zelflbediePingswinkel B. en W. terwijl door een bepaalde groep éen adres aan de raad was ge-' richt, waarin deze bezwaren maakten tegen het voorstel en verder te kennen gaven, dat zij niet waren gehoord. De heer Wol- dendorp (K.V.P.) wilde daarom diit voorstel aangehouden zien, maar de voorzitter, mr Wytema, toonde aan de hand van een lijst aan, dat de betreffende winkeliers wel degelijk in deze zaak waren gehoord en vond deze handels wijze nauwelijks met een parle mentaire uitdrukking te benoe men. En toen was het wonder gauw gewrocht want het voorstel werd onmiddellijk aanvaard. Een vrij langdurige discussie ontstond rond de vraag of het college ofwel de raad de leden, die in de commissie van advies inzake woningtoewijzing zitting hebben, moest aanwijzen. Het col lege vond dat hier een uitzonde ring cp de regel moest worden ge- U Fa H. S. Cloeck - Kledermakers - Laat 110-112 - Alkmaar toonstelling en daarbij wees op de culturele waarde daarvan. Burgemeester Wytema had geen eenvoudige taak om al deze leden gerust te stellen. Het uiteindelijke resultaat was, dat de grote klok waarschijnlijk de feesten zal in luiden; dat de kwestie met de boekenleggers nog eens zal wor den bekeken; dat hij geen garan tie kon geven over de oplossing van het brandweerprobleem en dat hij omstandig uiteenzette, waaruit de historische tentoon stelling, die onder leiding zal staan van twee deskundigen, tT„ ook de tentoonstellingen in Bre da en Delft hebben georganiseerd, zal bestaan. En het slot van deze vrij uit voerige discussie leverde het re sultaat op, dat de heer Otten de f 4000.— voor de brandweer niet wilde verlenen en dit onderdeel van het voorstel in stemming liet brengen, waarbij het met 19 tegen 4 werd aangenomen. De brand weer krijgt dus ook haar feest. Met de aantekening, dat de heren de Zeeuw, Otten en Nagengast tegen waren, werden de wijzigin gen van de beide begrotingen aangenomen. Overladen agenda Het was overigens een overla den agenda van niet minder dan 39 punten, waardoor de raad zich moest heenwerken, waarbij over bepaalde punten vrij uitvoerig werd gedebatteerd. Daaronder bevond zich het vraagstuk over de rechtsvorm van de Overdekte. De heer Spiekerman (K.V.P.) maakte zich bezorgd over de so ciale positie van het personeel in dien dit een N.V. zou blijven en ook verschillende andere stem men waren mede van mening, dat een overschakeling naar de ge meentedienst moest worden over gegaan. De bezwaren van het col lege waren echter hoofdzakelijk gericht tegen de kosten, die een overschrijving naar een tak van de gemeentedienst met zich zou brengen. De sociale positie van het personeel zag er overigens .niet zo somber uit als men ver moedde en lag niet ver van die van de ambtenaar. Uiteindelijk werd dan ook dit voorstel conform aanvaard. Tot conrector aan het Murmel- lius museum werd voorlopig voor de tijd van een jaar benoemd, drs. W. J, H. F. Kegel, leraar in de oude talen; tot onderwijzer aan de van der Leeuwschool werd benoemd de heer M. Uitenbosch te Alkmaar. De afschaffing van twee wa- tergastoestellen voor het Alk maarse gasbedrijf bracht een ogenblik de heer Zandbergen (K.V.P.) in het geweer, die be zwaar maakte tegen het afschrij vingstermijn van 15 jaar en dit verlengd wilde zien tot 20 jaar. Bij stemming werd dit echter verworpen, zodat het gehele, al eerder door ons behandelde voor stel, conform werd aanvaard. Er werd verder besloten tot de aanschaf van een roestafzuigin- stallatie: tot aanschaffing van de gaspenning-automaten; tot ver koop van een stuk bouwterrein aan de Winkelderweg te Nieuwe Niedorp; de verkoop van een wo- maakt, en dat, wijl het hier een zeer delicate zaak betrof, dit aan het college van B. en W. moest worden overgelaten. De heer Kir- pensteijn (P.v.d.A.) kantte zich K. Kirpensteijn (P.v.d.A.) .commissie leden. heftig tegen dit idee en vond, dat er dan wel eens politieke voor- keurregels konden gelden bij de keuze van deze twee leden. En de heer de Zeeuw trachtte zelfs met de wet in 'de hand, te bewijzen, dat het wel degelijk de raad was, die hierin moest beslissen. Het scheen meer een principiële kwestie die de allure had van een lawine en steeds meer in extenso in het ge ding kwam. De heer Coerts (P.v. d.A.) meende, dat op deze wijze het college eigenlijk met twee mensen werd uitgebreid en deze commissie daardoor een verleng stuk van B. en Vf. werd. De voor- Advertentie Snelle terugkeer naar een normaal figuur garandeert U het KALASIRIS corset Langestraat 61 Alkmaar ONVERWACHTE TRACTATIE Tijdens de raadsvergadering verscheen er plotseling een verrassing ten tonele in de vorm van een schaal met gebakjes, die aan de raads leden werd aangeboden. De tractatie werd met enige ver bazing in ontvangst genomen en men vroeg zich af welk goed hart zioh over de zwoe gende raadsleden had ont fermd. De gedachten gingen uit naar de heer Coerts die gisteren zijn verjaardag vier de, maar deze veronderstel ling bleek niet juist. De bur gemeester bracht de oplos sing toen hij verklaarde, dat de herkomst van deze lek kernij gezocht moest worden bij de heer Van de Brink, de conciërge van het stad huis, die zelf de gebakjes rondbracht. De heer Van de Brink herdacht namelijk het feit dat hij vijf en dertig jaar geleden in gemeente dienst kwam. Aanvankelijk bij de politie, kwam hij in 1929 bij het stadhuis. Het feliciterend en dankend ap plausje nam hij glimlachend en buigend in ontvangst. zitter wilde dit helemaal niet ont kennen. De P.v.d.A.-fractie wilde in dit verband geen enkele ver antwoording dragen voor dat wat deze leden eventueel mochten adviseren. Na hoofdelijke stem ming werd het voorstel met 12 stemmen tegen en dertien voor aangenomen. Een zaak van eer Een zaak van eer noemde de burgemeester het, om de gevraag de financiële medewerking aan het kernphysisch onderzoek door de N.V. Kema te Arnhem en de aanbouw van reactors te steunen. Maar de heèr Kirpensteijn vond hef een zaak voor het Rijk en vroeg zich af waarom juist de vijf aandeelhoudende gemeenten Mej. M. A. J. Kamphuijs (K.V.P.) ....ook andere gemeenten. de kosten daarvan moesten dra gen. Mej. Kamphuys (K.V.P.) was dezelfde mening toegedaan en ver tolkte daarbij de mening van een deel van haar fractie. De heer Zandbergen bracht het standpunt van het andere deel naar voren, die wel voor deze medewerking was. Ook mevr. Holzmuller (V.V. D.) was tegen het voorstel. Het bleek duidelijk dat de meerderheid van de raad niet op deze gronden zijn medewerking wilde verlenen, weshalve het voorstel voor een nader overleg met de N.V. Kema werd aange houden. Er werd besloten tot een sub sidie en garantieverlening aan de Ned. Herv. Oratorium vereniging De heer Woldendorp noemde het „van twee wallen eten", omdat deze vereniging ook al een subsi die van de Stichting had ontvan gen eveneens in verband met het uit te voeren symphonieconcert ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan. De voorzitter deelde ech ter mede, dat er in dit verband van zeer nauw overleg tussen stichting en B. en W. sprake was geweest. Hierna waren het nog een serie hamerstukken, die zonder enige belangrijke interruptie werden aangenomen. Vermelden wij deze in volgorde van hun behandeling: er werd besloten tot de aankoop van een perceeltje water aan de Wognumsebuurt in verband met de te maken tunnel aan de Ber- gerweg; tot aankoop van het per ceel Boezemsingel 5 voor de prijs van f 3400 en van het perceel Landstraat 39 voor de prijs van f 2500, welke woningen zijn ge kocht van het maatschappelijk hulpbetoon. Eveneens in verband met de tunnel werd een perceel tje grond aan de Bergerweg aan gekocht. terwijl ook de woning aan de Bergerweg 52 en het daar achter gelegen stuk tuingrond in verband met deze tunnel werd gekocht. Ook de andere voorstel len tot aankoop van huizen en gronden aan de Bergerweg ten be hoeve van de tunnel, welke wij al uitvoerig hebben behandeld, werden overeenkomstig aanvaard. Hetzelfde lot onderging het voor stel tot de aankoop van de per celen Nieuwlandersingel 57 en Ju- lianastraat 40 en 42. De oorzaak hiervan was gelegen in het feit, dat de bestaande Tesselschade- school niet meer zodanig te ver bouwen is, dat het geven van on derwijs in dit gebouw verant woord blijft. Deze school zal daarom een andere bestemming krijgen, waarover t.z.t. nog zal worden gediscussieerd. Het is daarom noodzakelijk een nieuwe school te bouwen en een geschikt terrein daartoe vormt het binnen terrein gelegen tussen de Nieuw landersingel, de Hofdijkstraat en de Julianastraat wat met de daarbij behorende woningen toe behoort aan mr C. J. de Lange Het totaalbedrag voor de aankoop hiervan is f 92.000. Onder de hamer.... Hierna verdwenen een' groot aantal voorstellen onder de ha mer zonder dat hierover enige onenigheid dreigde. Deze voor stellen, die we hier laten volgen, zijn al eerder in ons blad uit voerig behandeld. Het waren de voorstellen tot huurverhoging van de bedrijfs gebouwen; tot verhuur van een perceel weiland aan de R.K. Voetbalvereniging AFC; tot ver huur van een strook grond van het industrieterrein „Noord"; tot verhuur aan de stichting afde lingscommissie „St. Dominicus- groep" te Alkmaar van een ter rein aan de Vondelstraat met de daarop staande barak; tot het verlenen van medewerking bij BESCHERM DE PLANTSOENEN Aan het einde van de raads vergadering, toen de afraste ring van plantsoenen aan de orde was, tijdens de inter pellatie van de heer De Zeeuw, deed de heer Cou- wenhoven een hartstochtelijk beroep op de stadsbevolking, de plantsoenen in de stad toch in alle opzichten te ont zien. Hij deed bovendien een beroep op hoofden van scho len en onderwijzend perso neel, de aan hun zorg toe vertrouwde schooljeugd op te voeden in de sfeer van eer bied voor het ontluikende plantenleven. Hij bracht dit te berde naar aanleiding van het feit, dat hem ter ore was gekomen, dat in de aanplant van de Hooftstraat, waaraan in het najaar van 1953 een kapitaal is besteed, door de bewoners zelf voor ongeveer 2000 gulden is vernield. het aanbrengen van een onder- vloer in de lokalen van de St. Dominicussahool; tot wijziging van de verordening voor de Mid delbare Handelsavondschool te Alkmaar; het voorstel om afwij zend te beschikken op het ver zoek van het bestuur van het Missiecollege St- Willibrord te Katwijk aan de Rijn, om een subsidie uit de gemeentekas; tot subsidiëring van het toneel over 1953; tot het verlenen van een garantie aan de Stichting Holland Festival in verband met het te geven orgelconcert in de Grote kerk; tot het beschikbaar stellen van een bedrag voor het herstel van de „Molen van Piet"; tot be schikbaar stelling van een aan vullend crediet voor verbetering va* het woonwagenkamp; en tenslotte tot -het verinnen van een crediet ten behoeve van de electriciteitsvoorziening in de ka pel en de school op het woonwa genkamp. Onprettig einde Aan het slot van de raadsver gadering de lange agenda was tegen middernacht afgewerkt kwam een interpellatie aan de orde van de heer de Zeeuw, om trent het prikkeldraad dat in de Remhrandtstraat over de stro ken plantsoen langs de trottoirs is aangebracht. Ook in het nieuwe gedeelte van de stad heeft men hier en daar prikkeldraad aangebracht, aldus de heer de Zeeuw, die zich overi gens tot de Rembrandtstraat be perkte. Dat hier het prikkeldraad gehandhaafd blijft, nu de nieuwe aanplant, naar zijn mening, reeds wortel geschoten heeft, achtte hij volkomen overbodig. Op bepaalde plaatsen in deze straat ontsiert het prikkeldraad al 2% a 3 jaar de openbare weg; het herinnert de bewoners aan de oorlog; men voelt Zioh als in een concentra tiekamp; kinderen hebben ge vaar te duchten van dit prikkel- (Advertentie) met een van Midden in de Langestraat vanaf f 79.—, f 92.—, f 105.—, f 115.— tot f 175.— Gratis loten ALKMAAR. De lotenver- koop ten bate van de Alkmaarse W eersverwachting Medegedeeld door het K.N. M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdag avond. DROOG WEER Droog weer met over het algemeen weinig bewolking. Vannacht op vele plaatsen lichte en hier en daar zware nachtvorst. Morgen overdag ongeveer dezelfde tempera turen als vandaag. Zwakke tot matige wind uit ooste lijke richtingen. Geen audiëntie Z.H. Exc. de bisschop van Haarlem zal Dinsdag 13 April a.s. geen audiëntie verlenen;. ALKMAAR De Alkmaarse Technische Club van het Kap pers-bedrijf heeft een mooi suc ces geboekt tijdens de tweede ronde van bet landskampioen schap, dat te Zaandam is gehou den. Een drietal leden wist zich in de finale te plaatsen. Het wa ren mevr. Niestadt-Smit uit Seha- gen en de heer P. J. Kuin uit Alkmaar voor de damesafdeling, en de heer L. Hen-neman uit Ber gen voor de herenafdeling. De eindstrijd om het landskam pioenschap zal op de derde Pink ster-dag, vermoedelijk in Den Haag, plaats vinden. NIEUWE ZAKEN ALKMAAR. Het Payglop is er als winkelstraat weer op voor uit gegaan door de vestiging van de corsettenzaak „Wala." Vroe ger was het pand een hoeden- Wielerbaan nadert het einde. Er zaak. De winkel is ruim twee zijn al veel loten verkocht, maar maal zo groot geworden. Er zijn nog niet alle. Vanaf heden krijgt ruime paskamers aangebracht, men gratis loten bij aankoop ter Het publiek kan er rustig zijn draad, dat zich op oog- en oor- Os op de Laat. (Advertentie! waarde van 10.bij Otto van Platte Stenenbrug Tel. 2604 (Verdronkenoord 114) VANDAAG en MORGEN per 1/1 fles hoogte van kleuters bevindt, zo zei hij. De gemeentelijke politie verordening verbiedt het aan brengen van prikkeldraad op par ticulier terrein en dit verbod wil de de heer de Zeeuw ook voor de gemeente laten gelden- Hij vroeg het college of het bereid was deze versperringen te doen ver wijderen. De heer Hoytink verklaarde, dat hij het prikkeldraad, waar aan ook -hij zich had geërgerd, in de week van 29 Maart tot 5 April had doen weghalen. Er zou nog slechts één gazon zijn, waarom heen het prikkeldraad gehand haafd is en ook zou er nog prik keldraad gebleven zijn om acht van de veertig perken, opdat onlangs geplante dure rozenstrui ken daar wortel zouden kunnen schieten. Binnenkort zouden ook deze versperringen, bestaande uit paaltjes met één draad erover, kunnen worden weggehaald- Be scherming zou nodig zijn. opdat kinderen en vo-lw.assenen niet hun weg zouden nemen midden door de perken heen. Doch -de heer de Zeeuw be twistte de juistheid van deze mededeling. Volgens hem zouden de rozenstruiken, die door prik keldraad zijn beschermd, reeds meer dan 2% jaar geleden zijn G. H. A. de Zeeuw (K.V.R.) prikkel draad. geplant. De heer Hoytink hield echter vol dat de struiken er nog slechts enkele maanden staan. Hij grondde deze verklaring op de mededeling, hem hieromtrent door Openbare Werken gedaan. De heer De Zeeuw zei van zins te zijn een request te doen opstel len door de straatbewoners, waar uit zou blijken dat de struiken er reeds enkele jaren staan- Hij achtte de mededeling van Open bare Werken onjuist, waarop wet houder Hoytink hem uitnodigde voor het geval deze mededeling inderdaad onjuist zou bliiken te zijn, in de volgende raadsverga dering wederom over deze aange legenheid te interpelleren. De burgemeester bond de heer de Zeeuw op het hart, voorzich tig te ziin met, het uitspreken van het oordeel, dat de melding van de Dienst der Plantsoenen on juist zou zijn geweest. De heer de Zeeuw, hierdoor in de mening dat hij „voor leuge naar" zou staan, verweet de bur gemeester dat deze wel een amb tenaar in bescherming wilde ne men, maar niet een raadslid. Door het botsen der meningen ♦us«en de burgemeester en de heer de Zeeu™. werd de sfeer zo geleden, dat de voorzitter de heer de Zeeuw het woord meende te moeten ontnemen en abrunt de vergadering sloot En dnarmee kwam aan een lange raadsverga dering een vrij onverkwikkelijk einde. Kinderen speelden met earbid ALKMAAR. Woensdagmid dag zijn in de buurt van de Reekerstraat twee kinderen ge wond geraakt door het spelen met carbid. Een van de knapen verloor zijn gehele haardos en de ander werd ernstig gewond aan het voorhoofd. De laatste is naar het ziekenhuis gebracht. ALKMAAR Er werd tijdens één van de bekende V. en D.- flitsen weer ruimschoots gelegen heid geboden om keus te maken voor ons nieuwe zomertoilet. On danks het ideale schoonmaakweer was de gezellige lunchroom over vol. Het openingsnummer was 'n ruisende zijdenavondjapon? nee dat dacht U, het was „maar" een peignoir. Zo worden nog en kele van deze prachtige ochtend jassen getoond, waaronder ook enige voor de bakvissen. Van de prijs, ook in het algemeen, hoeft U niet te schrikken, want deze is bepaald laag te noemen. Van de japonnetjes willen wij vooral wijzen op de favorieten van dit jaar. U weet het al, ma rine-blauw gegarneerd met wit. Deze zijn hoogst modern en chique. Doch ook tweed, vooral de tweedpakjes nemen een wel licht evengrote plaats in. Ideaal voor de vacantie is het nylon jurkje, neemt weinig plaats in bij de baigage, en is in een uur droog Ook de bakvissen zien er snoezig uit in hun vacantie in hup reuze practische rok, aan twee kanten draagbaar. Daaronder za gen we als verrassing een short, het geheel gecompleteerd met een sportieve blouse. Ook voor in de tuin is aan de huisvrouw gedacht door een vlotte overall, met drie kwart broek. Verder attenderen we U op de nylonjas, overgooiers voor de little-lady, nylonpara plu's, en een foto-printed origine le Amerikaanse jurk. De dames met de zwaardere figuren kunnen evenwel ook een ruime keus ma ken uit de vele modellen. Tot slot vestigen we de aandacht op de strooien hoedjes, passend bij alle leeftijden. De show werd opgeluisterd door een gezellig muziekje, terwijl op duidelijke en charmante wijze 'bij elk mo delletje een toelichting werd -ee- geven. E.R. Eerst gans ALKMAAR. Bij de heer Hoedjes aan de Bergerweg is de eerste gans in het nieuwe sei zoen aan komen vliegen. Het dier bracht veertien jongen mee. inkopen doen. In de Schoutenstraat werd gis teren de nieuwe rijwielzaak van de fa. Ooyevaar geopend. De vroegere zaak was gevestigd aan de Ridderstraat, waar ook een stalling was. Deze stalling is vervallen. Achter de nieuwe win- wel is een reparatieruimte. Bunker gesloopt ALKMAAR. Ruim tien jaar geleden trokken de Duitsers met veel lawaai en materiaal een bunker op aan de Heilooërdijk, die vrijwel nooit dienst heeft gedaan. De enige functie, waar bij van geruime tijd sprake kan zijn, was die van speelhol voor kinderen. Dezer dagen echter is men met de afbraak begonnen. Door pneumatische boren en kleine ontploffingen verliest het betonnen gevaarte steeds meer van zijn grootte. Het schijnt in de bedoeling te liggen, dat op de grond, die vrijkomt, een of meer huizen gaan verrijzen. (Advertentie) l/oorjaar 1954 U vindt een „ENORME" SORTERING bij ALKMAAR Laat 193 HOORN Gr. Noord 58 P.S. Op veelvuldig verzoek ontvangt U weer „GRATIS" een WIELERBAANLOT bij elke tien gulden, die U bij ons besteed Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren; Ge rard W„ z.v. W. Bakker en J. A. Koning. Ondertrouwd: Johannes C. Jon ker en Catharina M. M. Swart; Frederikus J. W. van Meegen en Gerarda P. Warmer; Albertus F. F. Schmitz en Margaretiha I. Schuffelen; Dirk J. Bijwaard en Trijntje Boon; Jan Schipper en Neeltje van Amstel; Johannes Krqon en Katarina Schoon; Cor nells H. Zaal en Petronella M. van den Broek. Overleden: Wilhelmus C. Nei- höfer, 70 jaar. gehuwd met H. P. Harting; Maarten Beers, 72 jaar, gehuwd met A. Kaagman. ALKMAAR - Het is, zoals wij hebben gesuggereerd in ons blad van Woensdag j.l.: de president van de Franse Republiek zal op 21 Juli in Nederland arriveren voor het brengen van een staats bezoek dat tot 24 Juli zal duren. En tengevolge daarvan zullen de Alkimaarse stadsfeesten niet op 21 Juli, maar een dag eerder, op 20 Juli, door minister-president Dr. W. Drees worden geopend. De burgemeester heeft dit of ficieel verklaard tijdens de gis teren gehouden raadsvergade ring. Toen bet bericht van de komst van president Coty be kend werd, heeft burgemeester Wytema zich onmiddellijk verge wist van de juistheid van de da tum waarop het bezoek van de hoge gast werd verwacht. Hij is, toen hem gemeld werd, dart pre sident Coty 'inderdaad op 21 Juli zou arriveren en> hij zekerheid kireeig, dart Dr. Drees bij de ont vangst van de Franse president aanwezig zou zijn,, in telefonisch overleg getreden met de Neder landse minisiter-presidenit, ,,U helpt mij uit een conflict van plichten door de opening van de stadsfeesten te verschuiven van 21 naar 20 Juli", zei Dr. Drees, die toe-zegde de officiële opening van het Alkmaarse feest op 20 Juli te zullen komen verrichten. De stadsfeesten zullen dus op 20 Juli beginnen-. Het verdere programma der feestelijkheden blijft -gehandhaafd zoals het was geprojecteerd. Alkmaar zal d-us geen 26 maar 27 dagen feest vieren,.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3