Bii iedere jas, een nieuwe tos. Kunsthandel Heuseveldt HEROPENING C. DE GRAND Speciale Paasaanbieding ER ZIJN OOK HEREN OP DE DAMESBEURS DIRECTEUR H. DEKKER NAM AFSCHEID Y.Y.V.'S VERGADERDEN Wim de Vries ongeslagen aan de leiding Vliegramp nabij Italië? IBINK Twee marasquinsaan het werk Jaarvergadering Boerenleenbank Harenkarspel-Oost Een diorama van Schoorl in Enschede Biljartkampioenschap le klasse libre Markt en Beurs Steunregeling voor kool Een goed horloge Sigarenmagazijn Waagplein - Alkmaar Vrijdag 9 April 1954 Vrij dag 9 April 1954 Pagina 5 5 ALKMAAR. De Alkmaarsc Damesbeurs heeft in de loop van gisterenavond haar vierduizend- te bezoekster of was het een oezoeker? geboekt. Dat bete kent dat dit feestelijk evenement een succes is. De belangstelling overtreft die van de vorige ja ren, tot nu toe. Wij zijn er gisteravond weer een kijkje gaan nemen. Wij wil den nu Nol van Dijk en Willy Rex eens zien en horen optreden. O, lezer, maakt u vooral niet de iout die wij maakten: noemt u de heren van Dijk en Rex toch vooral geen man-mannequins. Zij willen alles liever zijn dan dat. Noemt u ze desnoods de twee marasquins. daar hebben ze vrede mee. Ze hebben trouwens gelijk. Nol van Dijk en Willy Rex zijn geen mannequins en zij hebben er ook allesbehalve de allure van. Zij zijn radio-artisten, conferenciers. Sn dat zij bij het grapje en het praatje dat zij uitstekend weten e brengen, een demi of een re genjas, een sportjasje of een 'ostuum van de fa. Koster dra gen, nou ja, noemt u d'at maar :en toeval. Met dat grapje en dat praatje weten ze dat jasje en die pantalon, dat costuum en die autocoat zo tussen neus en lip pen onder de aandacht van het veeltallige Damesbeurspubliek te brengen. En dat doen ze dan als welkom intermezzo tussen de modeshows waarvan wij u giste- ten al hebben verteld én die de gehele dag door duren. N.K.J.B. organiseert: PALMPAAS-OPTOCHT HEI-LOO. De kinderen die mee doen aan de Palmpas-optocht moeten zich gaan verzamelen bij hij Bruno Gebouw om kwart voor twaalf. Om precies twaalf uur wordt vertrokken. Het ven delcorps van „Sint Cecilia" zal voorop gaan en de volgende route wordt bij goed weer gelopen: vanaf het Bruno Gebouw de Wes- terweg tot overweg Zevenhuizen- laan, daarna de Herenweg tot de v. d. Veldestraat, Schuinelaan tot Westerweg en dan naar de Stationsweg om vervolgens naar de Sint Willi'brordus Stichting te gaan om de patiënten van „Cor- nelis" deze Palmpaas af te geven. Het is zeker goed indien de ouders hun kinderen wijzen op de grote verdienstn welke het voor de kinderen heeft, indien zij hun mooie Palmpaas afstaan aan zieke mensen. Het is juist de bedoeling van Palmpaas, dat hier het zo zuinig verzamelde snoep goed tijdens de vasten, aan de Palmpaas hangt of op een andere manier is bevestigd en dat dit door de kinderen vrijwillig wordt afgestaan. Laat vele kinderen meedoen aan deze optocht, Willen zij hun Palmpaas zelf weg brengen naar zieke mensen, laat-het dan weten bij de verkennersleiding, die bij de aanvang van de optocht bij het Bruno Gebouw aanwezig is. Burgerlijke Stand HEILOO Geboren: Jos, zv J de Roo-s en C. Binnendijk; Mar- garetha W. M., dv T. Swart en A. J. H. Kops. Ondertrouwd: Petrus Vink, 68 j., en Maria J. G. Rütten, 46 j.; Gerrit Mooij, 57 j., en Mintje Posthumes, 30 j.; Andreus Hurk- man, 2-5 j., en Clasina G. Bakker, 24 j. Gehuwd: Petrus v. d. Eijnden en Maria de Wit; Petrus Bruin en Em-metjq Vos; Ludovicus J. van Overmeeren en Neeltje Bruin. Overleden: Jacob Dekker, 61 j. Ingezonden Geachte Redactie, ALKMAAR. Dezer dagen werden wij verrast met een fol der, welke door de Stichting „Alkmaar 700 jaar stad" is uit gegeven met het vermoedelijke doel, propaganda te maken voor de a.s. feestelijkheden ter gele genheid van het 700 jarig be staan der stad. Deze goede bedoelde poging is naar mijn mening maar ten dele geslaagd. Het specifiek Al-kmaars attractieve gedeelte voorstel lende een paar kaasdragers met een bei-ry met kaas is een sof. Kaasdragers zonder gezicht en schommelende hoeden en wat voor hoeden! op hun hoofd geven nu niet bepaald het juiste beeld van-een kafesdrager in functie. Dit is een „-misbaksel" gewor-den. In de tekst van 'de folder wordt o.a. gewag gemaakt van het feit dat de Alkmaarse neringdoenden 'hun taak verstaan. De argeloze lezer zou hieruit de conclusie kunnen trekken, dat deze folder door een Alkmaarse neringdoen de drukker is vervaardigd. Dit is echter niet het geval. Deze folder „Printed in the Netherlands" zoa-ls er onider gedrukt staat is wederom buiten de stad ver vaardigd. Eerst zagen de Alkmaarse drukkers het maken van een ge denkboek waarvoor de Gemeen teraad 16.000.- beschikbaar stelde) hun neus voorbijgaan en nu moest -de.ze folder ook weer buiten de stad worden klaarge maakt. En misschien zijn er nog meerdere van deze verrassingen in aantocht! Intussen zetten de Alkmaarse dru-kkerspatroons zo-wel als Ge zellen. -hun vakstudie's voort om zich te bekwamen in het druk kersvak, opdat bij het 800-jarig bestaan der stad het alsdan te vervaardigen drukwerk mis schien in eigen stad zal kunnen worden vervaardigd. Met deze gedachte zul-len alle grafische werkers in Alkmaar zich misschien gesterkt voelen om straks zo mogelijk alle 25 dagen feest te vieren ter gele genheid van het 700-jarig bestaan van hun eigen stad, daarbij ver getende dat zij dit jaar niet zijn ingeschakeld voor het vervaardi gen van drukwerk. T. BONSEMA Tom Erich zit achter zijn zil veren vleugel en Johnny Meijer zit er vóór, en geen van beiden zit stil tenminste als er niet geshowd wordt. Zij brengen de muziek die de Damesbeurs, met al haar attracties en demonstra ties tot een feestelijke aangele genheid maakt. Zo nu en dan brengen de heer en mevrouw Arendsen hun sublieme dansde- monstraties en gisteravond wer den ze daarin gesecondeerd door een viertal van hun leerlingen. Da-t viertal bleek uit voortreffe lijke leerlingen te bestaan en de heer en mevrouw Arendsen ble ken voortreffelijke leermeesters. Toen wij heengingen stond er een rij belangstellenden in de Breedstraat, maar wij konden toch nog zien, dat de controle vlot weg wist met die queue. WAARLAND Woensdag 7 April j.l. hield de boerenleen bank Harenkarspel Oost zijn 29e jaarvergadering. Het was voor de directeur, de heer H. Dekker, een hoogst aangename gewaarwording dat op deze bijeenkomst, waarop hij voor de laatste maal de voor zittershamer hanteerde, een groot aantal leden tegenwoordig was. In zijn openingswoord, waarin hij o.a. releveerde dat het jaar 1953 voor de bank een goed jaar is ge-weest, deed -hij vooral uit komen, dat de tuinders er wel bewust van moeten zijn, dat de tij-den veranderen en dat daarom ook de bakens verzet dienen te worden. Ook uit het uitgebreid SCHOORL. De V.V.V.'s, zo wel van Schoorl als van Groet- Camperduin, hebben hun tradi tionele voorjaarsvergadering weer gehouden, die vanzelfsprekend in het teken stond van het komende zomerseizoen. De vooruitzichten zijn voor beide verenigingen zeer gunstig, hetgeen af te leiden is uit het grote aantal aanvragen dat reeds is binnengekomen. De kampeerterreinen zijn zo goed als bezet. De gemeubileerde wonin gen zijn voor het grootste gedeel te reeds verhuurd en 'de pen sions boekten eveneens een groot aantal gasten. V.V.V. Schoorl Voorzitter Van de Garde deel de mede, dat de houder van het informatiebureau, de heer K. P. Zuurbier, zijn functie had neer gelegd. Het bestuur heeft voor deze functie benoemd de heer K. L. Otsen, die zijn bureau zal vestigen in het Oude Raadhuis. Spreker bracht de heer Zuurbier, die rui-m acht en twintig jaar het bureau heeft beheerd, hartelijk dank voor de wij,ze waarop hij zich met zijn hele gezin van zijn taak heeft gekweten. Tevens bracht de voorzitter dank aan de heer H. W. Stoelhorst, bosbouw kundig ambtenaar bij het Staats bos-beheer. voor de organisatie van de wekelijkse wandeltochten door de duinen. De heer Stoel horst is bij zijn overplaatsing naar Nijmegen opgevolgd door de heer Jonkers, die bereids zijn medewerking aan de V.V.V. heeft toegezegd. In Enschede is in het bureau van de V.V.V. aldaar een etalage ingericht met een diorama van Schoorl dat zich in een gewel dige belangstelling mag verheu gen en waarbij zelfs af en toe de politie regelend moet optre den, omdat verkeersopstoppingen ontstaan. De rekening van de penning meester, de heer J. de Witte, sluit met een bedrag van 8.83-3.51. waarbij het saldo is teruggelopen van ƒ2.720.04 tot ƒ1.571.03. Verschillende evenementen zul len de-ze zomer weer worden ge houden, zoals verlichting, brade rie. strandfeesten enz. Na veel wikken en wegen werd besloten om tezamen met Groet weer een reclametooht te organiseren. V.V.V. Groet-Camperduin Ook hier werden de verschil lende commissies weer bereid ge vonden hun werkzaamheden te hervatten. Het vuurwerk zal ook dit jaar o-p het strand worden ontstoken De ontvangsten plus saldo had den over 1953 bedragen ƒ6.745.65; de uitgaven ƒ6.089.60. De pen ningmeester, de heer Gutker, had dus iets gunstiger geboerd dan zijn Schoorlse collega. Voorzitter Duin deelde mede. dat wegens uittreden uit de Federatie van V.V.V. van de A.N. V.V. bericht was ontvangen, dat de letters V.V.V. niet meer mo gen worden gevoerd. Spreker stelt voor deze mededeling voor kennisgeving aan te nemen. De vereniging heeft op haar naam en statuten reeds de koninklijke goedkeuring ontvangen, lang voordat er sprake was van een federatie. Er moet ons echter één ding van het hart. De voorzitter van de Schoorlse V.V.V. heeft alle knepen van de vergadertechniek nog lang niet onder de knie, doch de voorzitter van Groet had de leiding totaal niet in handen, zodat de leden onder elkaar genoegelijk zaten te bekvechten. En als het nu nog genoegelijk bleef, doch de ge sprekken daalden daarbij soms op een wel zeer onbehoorlijk peil. wa-arbij de voorzitter verzuimde in te grijpen. Zoiets is voor de standing van een V.V.V. on toelaatbaar. Dierenartsendienst Hollands Noorderkwartier Gedurende dit weekeinde wordt de dierenartsendienst waargeno men door de heren N. J. Bouw man te Sloo-tdorp K2278234; E. Hakkesteeght, Schagen K2240 437; W. v. d. Sluis, 't Zand K2249—312. jaarverslag van d-e kassier kon geconcludeerd worden, dat 1953 voor de bank een zeer gunstig verloop heeft geha-d; er is pl.m. f 100.000 meer gespaard dan in 1952. Het ledental beweegt zich steeds in stijgende lijn. We gens overlijden werden twee le den afgeschreven, terwijl er zes tien nieuwe leden genoteerd modhten worden. In totaal zijn 149 leden aan de bank verbon den. Uit de rekening en balans stip ten wij het volgen-de aan: C.C.B. rekening-courant f 299.538.16; voorschotten f 275.843.65; effecten f 58.238.75; spaargelden 631.541.01. Alvorens tot -de bestuursverkie zing over te gaan nam -het be stuurslid de heer P. Dan-enberg het woord, om de heer H. Dekker te huldigen voor hetgeen hij van af de oprichting voor d-e bank gedaan heeft. Spr. zei dat dit be sluit voor de bank teleurstellend is, want de directeur is on-dan-ks zijn leeftijd zeer vitaal en boven dien heeft hij nog een zeer juist inzicht over de gang van zaken. Van de andere kant had spr. res-pect voor diens opvatting, dat de jongeren ook een kans dienen te krijgen. Spr. braoht naar vo ren, dat nu het laatste bestuurs lid, dat voor ongeveer 30 jaar terug de bank heeft mee helpen oprichten, heengaat. Hij huldig de de directeur voor de zakelijke en prettige wij-ze waarop hij de bank heeft bestuurd en dat hij steeds een open oog heeft ge had voor de moeilijkheden waar in de grote gezinnen s-oms ver keerden. Als stoffelijk blijk van waardering bood hij een mooie electrische klo-k aan. De -kassier, de heer Corn. Dek ker Azn., sprak ook enige woor den van waardering tot de schei dende directeur. Diep getroffen dan-kte d-e direc teur de sprekers voor -de lof die hem is toegezwaaid. Hij zei, dat hij niet meer dan zijn plicht had gedaan. Met weemoed neem ik afscheid zei de directeur, omdat dit werk mij zo dierbaar is ge worden, maar ook met blijdschap omdat de bank nu een instelling is geworden waar-op wij troli kunnen zijn. Hij -hoopte dat met Gods zegen -d-e bank nog tot grote bloei mocht -komen. Als lid van het -bestuur werd ge-kozen de heer P. Doodeman, die deel uitmaakte van de Raad van Toezicht. In diens plaats werd de heer W. Dekker Hz. be noemd, terwijl het aftredende lid de heer A. Zutt herkozen werd. Hierna hield -de heer J. A. L. Theunis, kassier te O-bdam, een causerie over het geldverkeer via de girodienst. Uit d-eze duidelijke uiteenzetting -bleek dat het voor de tuinders grote voordelen op levert de veili-nggelden o-p de bank te laten overschrijven. De directeur -dèel-de hierna nog mede, dat de Centrale in Eind hoven het mogelijk heeft ge maakt dat -de bank ook aan mid denstanders voorschotten kan verstrekken. Vervolgens werd nog naar voren gebrac-ht, dat er een tuindersborgstellingsfon-ds is in gesteld. Nadat de directeur nog enige woorden van afscheid had gesproken, sloot hij d-eze geani meerde vergadering. HEILOO. Onder grote belangstelling werden Dinsdag avond de partijen van het per soonlijk kampioenschap eerste klasse libre van Alkmaar en om streken in de Oude Herberg te Heiloo voortgezet. De avond ken merkte zich door bijzonder goede en spannende partijen. De Vries, de jongs-te speler van het gezelschap, kwam tegen de sterke tournooispeler Haakman, en hij bracht het tot een goed einde. In een aanvan-kelij-k ge lijk opgaande strijd wist De Vries in de twintig beurten een kleine voorsprong te nemen (157138). Haakman, anders niet bang voor een achterstand, kon deze avond zijn spel niet ontplooien. De Vries, die aanleg en een mooie coupe de queue heeft, wist met mooie en vlot gespeelde series Haakman kansloos te verslaan. De Vries 200 30 39 6.66 C. Haakman 161 30 32 5.36 Haakman moest het opnemen tegen Bar-ten en ook ditmaal kon den we over hem niet roemen. Het is een bijzonder spannende partij geword-en. Barten, een bandspeler van formaat, wist zijn tegenstander goed bij te houden. In de vijf en dertigste beurt was de s-tand 193197. Haakman was de man die de 'partij uitmaakte, maar Barten, nog eenmaal aan het biljart, zorgde voor de span ning. Ook hij maakte de partij uit. Haakman 200 36 32 5.55 Barten 200 36 29 5.55 De Vries heeft deze avond wel getoond, dat hij ui-t het goede hout is gesneden, v. d. Molen moest ook ontgelden. In de zes tiende beurt had v. d. Molen nog de leiding met 6393, maar toen kwam De Vries met een prachtig gespeelde serie van 63 naar vo ren. Hoe goed v. d. Molen zijn best ook deed, het wilde deze avond niet; hij was blijkbaar door de grote serie van zijn tegenstander uit zijn spel geraakt. De Vries -maakte een pracht ge middelde van 8. De Vries 200 25 63 8 v. d. Molen 124 25 25 4.96 De slotpartij werd gespeeld door de heren Zwart en v. d. Berg. v. d. Berg heeft de partij gewonnnen, maar niet in de stijl die we van hem gewend zijn. Ook Zwart was niet in grote vorm. Desondanks heeft het niet aan spanning ontbroken. Tot aan de laatste beurt hadden beide heren de kans op de punten. V. d. Berg is met de eer gaan strijken. v. d. Berg 200 40 30 5 Zwart 195 40 35 4.87 Hedenavond worden de par tijen voortgezet. - Woensdagavond werden de partijen voortgezet van het Kampioenschap le klas se libre van Alkmaar en Om streken in de Oude Herberg te Heiloo. Het gaat er naar uitzien dat de favorieten die aangestipt waren bij de aanvang, nu sterk naar voren komen. Wim de Vries van De Oude Prins te Bergen is n.l. één van de favorieten; hij speelt tegen C. Heyn een voortreffelijke partij. Toch zag het er overigens -in het be gin niet naar uit dat De Vries zo maar zou gaan winnen; in de •15de beurt was Heyn nog steeds voor: 125114. In de 16de beurt kwam De Vries zeer sterk naar voren; 'n pracht gespeelde serie van 62 liet hij noteren. Daar was de heer Heyn niet tegen opge wassen. Hij moest genoegen ne men met 142 carmb. plaatste hij zich bij de kopgroep waar hij zeer zeker bij hoort. v. d. Berg C. Heyn 200 32 35 6.25 159 32 27 4.96 Haakman en de Egmonder Zwart Kwamen vervolgens aan het biljart. Het was Haakman die in 30 beurten wist te win nen. Wel wist Zwart de voor sprong weer weg te werken en in de 10de beurt stond de stand 7284, maar toen begon Haak man weer met grof geweld en Zwart kon het tempo niet meer volgen; hij was een geslagen man. C. Haakman J. Zwart 200 30 42 6.66 159 30 26 5.30 De slotpartij werd gespeeld door J. de Vries en Barten. Stand na de derde dag: Wim de Vries 3 3 0 7.32 6 Jo de Vries J. v. d. Berg W. Barten C. Haakman J. Zwart G. v. d. Molen C. Heyn 2 0 7.27 2 1 5.81 4 1 0 6.78 3 1 0 5.82 3 1 2 5.71 2 6 3 4.54 0 0 3 5.26 0 (Gesp., gew., Verl., moye, M.P.) In de partijen van Donderdag versloeg Zwart Jo de Vries na een spannende strijd. De Vries kwam twaalf caram boles tekort. Zwart J. de Vries 200 44 35 4.54 188 44 20 4.27 W. de Vries C. Heyn 200 20 62 10 142 20 21 7.10 Wim de Vries heeft ook zijn derde partij in winst om gezet en wel tegen v. d. Molen uit Egmond. In de eerste 5 beurten waren beide heren zichtbaar bang voor elkander. De stand was 78. Toen kwam De Vries met een goede 37 naar voren. Van der Molen was die avond geheel uit vorm. Wel kwam hij nog even terug met een 22, maar te kort om De Vries nog te be dreigen. De Vries liep steeds meer uit, en in de 35ste beurt maakte hij 'n einde aan de partij, v. d. Molen staan latende op 132 carmb. W. de Vries v. d. Molen 200 35 37 5.71 132 35 22 3.77 C. Heyn heeft deze avond zijn derde nederlaag moeten incasse ren van een goed spelende v. d. Berg. Deze ging toen mooi en snel naar het einde, en hiermede Haakman speelde tegen Van der Molen een goede partij. Hij won glansrijk en is door zijn overwinning bij de kopgroep aangekomen. C. Haakman 200 22 38 9.09 G. v. d. Molen 82 22 17 3.72 Barten, die nog steeds onge slagen was (één remise partij had hij gespeeld) moest zijn meerdere erkennen in v. d. Berg. Barten kon deze avond de ballen niet onder controle krijgen. Het waren kostbare punten voor v. d. Berg. G. v. d. Berg 200 42 46 4.76 W. Barten 161 42 16 3.83 De stand na de vierde avond: Wim de Vries 3 3 0 7.31 G. v. d. Berg C. Haakman W. Barten Jo de Vries J. Zwart C. Heyn G. v. d. Molen 4 5.49 6.45 1 5.21 2 6.74 2 5.27 3 5.25 0 4 4.37 0 Artseiidienst Hollands Noorderkwartier Bij geen gehoor bij den eigen arts zijn vanaf Zaterdag 10 April te 14.00 uur tot Maandag 12 April te 8.00 uur alleen voor spoedgevallen bereikbaar de artsen: J. Kok, Hippolytushoef, K2279—334; A. J. Roskam, Win kel K2244—336; A. P. Hoogka mer, Middenmeer K2270456; A. J. Koning, Schagen K2240 435; T. Nauta, Wieringerwaard K 2242262; Jac. Hageman, Oude Niedorp K2262—212; J. W. F. Verheul, 't Zand K2249—223 b.g.g.h. K2248—288. DAMLUST REHAALDE MOOIE RESULTATEN ZUID-SCHARWOUDE. In de jaarvergadering van „Dam- lust", gehouden in café Spamer, welke door voorzitter Huitema op rustige wijze werd geleid, bleek dat „Damlust" goede re sultaten heeft behaald. Het kam pioenschap van N.H.N.K. werd eervol behaald. De persoonlijke resultaten waren goed te noemen. De heer Joh. Huitema werd kam pioen van „Damlust"; de heer Frans Slot mocht het genoegen smaken kampioen te worden van N.H.N.K. De kampioenen van de 2e en 3e klas werden resp. de heren P. Balder en J. Wiedijk. Voor het zomerdammen gaven 16 leden zich op. De topscores in wedstrijden waren voor de heren Huitema. de Haas en Jol, resp. 10, 9, 9 punten uit 6 wed strijden. De zware promotiewedstrijden zullen a.s. Maandag 12 April be ginnen. „Damlust" zal de strijd aanbinden tegen het sterke Oost- zaan. Het kampioenschap van N.H. le Klasse staat op 't spel. De winnaar promoveert naar de hoofdklasse van de Nederlandse Dambond. De heren Joh. Huitema en Th. de Haas werden als bestuursle den herkozen. Twee leden boden een damklok aan; een mooie geste. De voorzitter dankte de milde gevers en sloot hierna met een passend woord de vergade ring. K.F.C.-keuring Alkmaar: CINEMA AMERICAIN: „Helse karavaan" (14 jaar). „De fluitende pijl" (18 jaar). „De dodensprong" (onbekend). „De gpdropte spion" (14 jaar). R.EX: „Gestolen liefde" (18 jaar). HARMONIE: „Vier en twintig uur uit een vrouwenleven" (14 jaar). „That night with you" (18 jaar). VICTORIA: „Fort Algiers" (on bekend). Doktersrlieiist op Zondag Dokter Van der Linden te Berk hout, telefoon K 2295-264. Dokter Bloem te Spierdijk, tele foon K 2296-204. Dokter Boeckhorst te Wognum, telefoon K 2297-215. Dokter Bos te Twisk, telefoon K 2274-434. LANGEDIJK, 9 April. 5900 kg uien 3.907.30, grove 2.10 5.20; 210b k-g bieten A 5; 200 kg witlof I 48; 16.500 kg gele kool 10.70—23.80; 13.000 kg witte kool 611.90; 1100 kg rode koo-1 7 12.70; doorgedraaid 1100 kg bie ten en 4200 kg witte kool. AVE-NHORN, 8 April. Aan voer: 5500 kg rode kool 7.50 13.80, 2000 kg gele kool 8.00 18.50 9000 kg uien grove 3.50— 4.50, gewone 4.507.40, 53.500 kg rode bieten 1 5.005.30, 2 4.00 4.50, 6800 kg witlof 1 43.00—53.00, 2 36.00—48.00, 3 33.00—38.00, 67.000 kg peen 2 5.70—12.30. 3 5.00—8.10. 4 5.00—5.70. Doorgedraaid: 22.000 kg bieten en 8000 kg -peen. Veevoer: bieten 1.70-1.90, peen 2.20—2.30 WARMENHUZEN, 8 April Bieten A 5.00; Peen C 5.00: gele kool 6.7019.60; rode kool 7.00 13.90; witte kool 6.0012.00. NRD. SCHARWOUDE, 9 April 2300 k,g. uien 4.304.80; grote 3.80; 2700 -kg. kroten A 5, B 4; 5500 k-g peen B 911.10, C 5.20 5.70; 57000 kg rode kool 7—14.60; 6000 kg gele kool 11.60—21.40; NRD-SCHARWOUDE. Voor alle geveilde partijen rode en witte kool (1 en 2) wordt over de periode van 3 Januari 1954 tot 28 Maart 1954 een steun gegeven van ƒ3.- per 100 kg, zulks in op dracht van de minister. Voor de Noordermarktbond betekent dit een steun van 324.260.91. Deze steun geldt natuurlijk ook andere veilingen. LONDEN, April (Reuter). De „British Overseas Airways Corporation" deelt mede, dat één van haar „Comef'-passagiers- vliegtuigen met straalaandrijving drie en een half uur over tijd is op een vlucht van Rome naar Cairo. Vermoedelijk zijn er veertien passagiers aan boord en een be manning van zeven Zuid-Afrika nen. Alle diensten met „Comet"- toestellen zijn gestaakt. Bij het aanbreken van de dag heeft men onderzoekingstochten georgani seerd. Het thans vermiste toestel is Woensdagmiddag uit Londen naar Johannesburg vertrokken. Het had te Rome vijf en twintig uur vertraging doordat herstellingen moesten worden verricht. De dienst LondenJohannes burg v.v. wordt door B.O.A.C. en South African Airways gezamen lijk onderhouden. Het vermiste vliegtuig vloog voor laatstge noemde maatschappij, maar be hoort aan de B.O.A.C. 88000 kg Deense witte 613.20; 1000 kg witlof I 42—43. II B 38: stek 2627. Doorgedraaid 2000 k-g kroten; 1500 lig rode kool; 9500 kg Deenss witte kool. Hedenavond worden de partijen voortgezet. voop. pT RE'S DAMES HANDTASJES De nieuwste voorjaarsmo dellen, in wit en andere modekleuren, vanaf DE NIEUWSTE MODELLEN VAN DE LAATSTE JAARBEURS SCHOUDERTASSEN in effen kleuren en leuke ruiten, vanaf 3.30 deuren, vanaf 3.40 1 W'i LINNEN BOODSCII/ TASSFNT KINDERTASJES in ruiten en kleuren vanaf 98 ets OPVOUWBARE TASJES vanaf 1.25 ONZE LEDERWAREN ZIJN EEN KLASSE HOGER EN TOCH LAAG IN PRIJS BOODSCHAP- TASSEN Diverse kleuren, vanaf 3.70 Idem middelmaat met voortas 4.90 Idem grote maat 6-90 Idem met voortas en riem 7.90 BOODSCHAP- TASSEN EMMERMODEL met nieuwste ruit 3.90 DAMESBEURSJES nieuwste modetinten, vanaf 0.90 HERENTRESORS', LEDER, vanaf 2.45 BOODSCHAP- NETTEN 1.95 HERENTRESOR, met geldportefeuille, vanaf 3.50 CANADIAN BAGS ENORM SORTIMENT VOL RUNDLEDER vanaf 9.90 Met voortas, vanaf 10.70 KOFFERS, HARD, PLATTE zeer solide, vanaf 3.90 Oplopend in maat per 5 cm. f 1.duurder KINDERKOFFERTJES, vanaf 98 ct PLASTIC BADTASSEN, Enorme collectie klein middel groot 58 ct 98 ct 1.48 MiOTTEN ZAKKEN IN PLASTIC UITVOERING GROTE COLLECTIE Voor meerdere japonnen vanaf 5.40 tot 17.90 BEZICHTIGT ONZE PRACHT COLLECTIE IN ONZE SPECIALE ETALAGE LANGESTRAAT 72-74, HOEK v. d. BOSSTRAAT LANGESTRAAT 72-74 - Hoek v. d. Bosstraat Telefoon 417() is niet duur Het geeft de tijd van uur tot uur Bij de vakman, daar komt 't vandaan op de Laat is je adres voortaan Horloges met schrift. I garantie reeds vanaf f 19.25 1 Alkmaar - Tel. 4320 I Te koop MOTORRIJ WIEL 250 cc kk. Doorn tjes 35, Bergen N.H. Te koop NORTON, 500 cc in prima st., pas ge- rev. Te bevr. Hereweg 112, Egm. Binnen. Te koop LEDIKANT, wieg met bedje. Cafe taria De Top, Langestr. 42, Alkmaar. ZATERDAG A.S. AGENTSCHAP Reisbureau NACO - CEBUTO POSTAGENTSCHAP UITGEBREIDE COLLECTIE SIGAREN EN CIGARETTEN VAN VOORAANSTAANDE MERKEN Ruime sortering rokersgarnituren 1 Vanaf heden voorverkoop Motorraces op 2e Paasdag

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 5