Beurs f175. J conomie Eeuwfeest moet ook een feest voor kinderen ziin Belangrijk besluit tot wegverbetering C0LBERTC0STUUMS Fa.H.S.CLOECK Onhandige recidivist kreeg geldboete gratis toegangsbewijs Waarlijk een royale geste Ruine van kerk te Bergen wordt gerestaureerd Biljartkampioenschap le klasse libre e Beurs a<;ei\da SPECIALE ATTRACTIE Alkmaarse jongeman kreeg zes weken gevangenisstraf Eier ren liggen op straat HOOGLAND ONBEDREIGD AAN DE KOP Waar blijven de Buurtverenigingen? Religieuzen en de Statenverkiezing Vijf-jareii-plaii aanvaard Omslag blijft gehandhaafd De Ka jotters en huil fancy-fair vanaf f89.' Vroom en Dreesmann Herstel vordert 480.000 v. d. Berg kampioen le klasse Pheiitaloti Invitalie-lournooi wrjnkelöeR kRAAkman Citroengenever f5.95 per Itr. Markt eo Beurs „hn„ 39l/i 39 Vsb 126 127 .ÏVlco" b Rubber":::. «b - Rul66 67 1 rik? Wn - hlna Patel 132% 130 ia»* Lloyd 134 134V, »vaart Unie 137% 137% Phs. van 1363,4 187 144% 148% 119% 120% uur-Mij. 56 55 Unie 73 73 Cult MtJ 21 19% 117 U H8% 94% 96 Co180% 181% erkspoor A A eyers' I&H A Organ A NBvA Gas NBvA >rsumlj cvA IT. H. M« A intz Schum A outh.Alberta A >uth. Pont A ternatlo nde Teves HV *s Co Explor ig. Expl.M it-Borneo n. Eigend >utvaart oorman n e. co Serie A epp. C Mij endsb. Tab soeki Tab dep laga Pal. ndar Oliep ombezi C. bert Heyri ixweil Expl ïomsen EL 160 162 1711 7 168 205 205 73 72% 99 99 1087- 109% 200 200 150 159 138 138 155% 155 173' 176 68 68' 120 121 100 101 40% 41 43 43% 162% 157l/2€ 156' 157 12Vi 13 71'/2 71 172'/2 173 69V2 68'/8 34% 34% 100 206 204 191 191 269% 269 75 b 75% 96% 98 1271 Sab cv A hee weer in „De Brak- geveild. Het aanbod 3378 hele en 22 halve ra-thee alsmede 1254 haLve kisten Sumatra- lelijke stemming kalme handel ID AM, 12 April. De is ter beurze ingezet eer rustige docih vrien- mming. Na Donderdag het Damrak gesloten 'n korte beursweek is iliek als beroepshandel De meeste fondsen h aardig te handhaven erden een kleinigheid, schommelde rond 300, vel onveranderd. De heel wat kalmer dan en er nominaal over m de aandelen en n converteerbare obli- mgezet. Vooral dit laat- is vrij hoog. Philips ime tijd ondèr de 275 rij veel limites lagen, de middag werd echter betaald, een koersver- us van bijna 2 punten. J. noteerde een puntje Olie trok slechts wei- gstelling en verloor, mruiling in andere pa- ca 4 punten. Konink- erlandse Zout, die ka- iubbeling heeft aange- egen 150 procent, ver- 9 punten en kwam op onveranderd dividend rocent heeft velen te- 1. cultures wisten voor deel een kleinigheid te H.VA. bij het begin 2 punten hoger, we- unstige productiecijfers rste kwartaal. Later ?ze winst grotendeels rijsgegeven. Amsterdam :oed prijshoudend, Deli ie beter. Indonesisohe eningen opnieuw ge- De soheepvaartafdeling arzelend. Maar gaf -bij weinig belangrijke ver- ;e zien. Scheepvaart ier iets luier, Maat- Nederland weer 3 pun- r. De staatsfondsen- d een zeer rusti" ver- s. Slechts een handdruk risseld. nee," zei Phil tot Else, samen een eindje wan- 3FDSTUK XXXI. wandelden zi.i naar het 3 huiverde. Phil drukte 1, wat heeft die arme iel door moeten maken! beest van een man! En n omdat hij door het dat zij elkaar omhels- zei Phil, „ik heb ge jat gedeelte van mijn ing was niet volgens leid. Maar ik kon toch ldkundig maken dat Pat gezondigd heeft en dat eerlijk aan haar man teld en bereid was, om tr leven daarvoor te reeg. dat kon ik niet wereld- ïaken en daarom stelde or Pat veel mooier voor in werkelijkheid was. hoopte ik, dat de oude i doen-, wat hij gedaan de rechtszaal. Want alle an alle vrouwen samen ;een reden om een mens ellen als hij haar heeft Waar van de andere ien zijn mentaliteit was zins verklaarbaar. Zij Tave Castle wel nooit reden. Ik denk, dat zij jaar met haar kind naar zal gaan om daar met :t geluk te vinden, daf jaar lang werd onthou- heeft het verdiend", k haar aan. alles goed gaat, hoor joedig te trouwen!" zei ze. 1 liepen zij verder. Het s schoon en samen zou- ïet nog schoner maken. EINDE Dinsdag 13 April 1954 Pagina 3 ALKMAAR. Het vlot nog niet zo erg met de organisatie van de kinderfeesten, die ter gelegen heid van de eeuwfeestviering op 27 Juli zullen worden gehouden. De opkomst op de vergadering, die gisteravond in de Sociëteit voor ouden van dagen aan het Luttik Oudorp werd gehouden, was daar van wel het beste bewijs Liefst zeven buurtverenigingen schitter den door hun formidabele afwe zigheid en of de oorzaak daarvan gezocht moet worden in gebrek aan belangstelling of in een louter nonchalance, weten we niet. Hieruit bleek in ieder geval, dat men niet voldoende doordron gen is van de belangrijkheid van deze feesten. Tenslotte dient ook het kind in de feestviering te worden betrokken en daarvoor is het zaak, dat men zich voordien behoorlijk beraadt in welk ver band en hoe dit dient te geschie den. Het - Bergerhofkwartier, Nieuwpoortslaan en Westerweg, Rippingkwartier, Emmastr-kwar tier, Roehdalekwartier, Lyceum straat en Landstraten en het Ver- dronken Oord met Laatkwartier en omstr., lieten verstek gaan. De door de stichting ingestelde commissie hoopt dat deze vereni gingen zich nog zullen bedenken en indien dit het geval is. kunnen zïi hun bescheiden verkrijgen bij de heer Jonker, Eikelenbérgstr. 4. Maar.het wordt kort dag. Veel moeilijkheden- Overigens zullen er nog heel wat moeilijkheden overwonnen inoeten worden voordat de orga nisatie van de feesten geheel in kannen en kruiken is. De voorzitter van de commissie, die belast is als overkoepelend or gaan met de organisatie van deze ieusdwedstrijden, de heer Mol, legde er de nadruk op, dat deze dag op de eerste plaats een fees- teliike dag moet zijn en dat het wedstrijd-element pas op de 2de plaats moet komen. Hoe zijn nu de resultaten tot nu toe? Ou de 27ste Juli zullen in de verschillende wijken de stad is ingedeeld in 17 wijken gelijke wedstriiden worden gehouden voor schoolgaande kinderen. Hier aan zullen kleine prijzen zijn ver bonden, terwijl op Dinsdagmiddag 3 Aug. de finale van de winnaars wordt gehouden, op de Laat tus sen de Schoutenstraat en de Bril- lensteeg. Ook hieraan zullen uiter aard prijzen zijn verbonden. De kleuters worden ook niet ver veten. Voor hen worden pop- nenkastvonrstellinepn georgani seerd in de verschillende gym nastieklokalen van de gemeente- Dit alles echter kost geld. Men kan nu eenmaal niet "iets orga niseren zonder geld. Daarom heeft de commissie toestemming gekre gen een huis-aan-huis collecte te houden. Elke buurtvereniging zal voor zichzelf -deze collecte houden: elke buurtvereniging zal ook zelf eon commissie benoemen, die de allernoodzakelijkste voorbereidin gen treft. Van de opgehaalde gelden zal elke wijk echter een gedeelte aan de centrale commissie moeten af staan ter dekking van de onkosten voor de poppenkastvoorstellingen en de priizen. verbonden aan de finale-wedstrijden. De overige nriizen in de wiik- f Advertentie) Eleganter met KALASIRIS. Zo wel voor jonge als oude dames, slanke of zware figuren, is dit corset perfect. E. H. HOFSTEDE Langestraat 61 Alkmaar Aanrijdingen ALKMAAR. Gistermiddag om vijf uur kwamen een wiel- rijdster en een wielrijder op de hoek Kapelsteeg-Verdronkenoord met elkaar in botsing. Het dames- rijwiel werd volledig vernield. Gistermiddag om kwart voor vijf wilde een chauffeur zijn auto parkeren ter hoogte van het stadhuis in de Langestraat. Door dat hij te scherp naar rechts uit week raakte een fietsende jonge man bekneld tussen het trottoir en de auto. De auto werd enigs zins beschadigd. Om kwant over zes gisteravond reed een motorrijder een wiel rijder aan op de hoek Lange- straat-Houttil, doordat de wiel rijder te laat richting aangaf. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Qui- rinus z.v. C. G. Sinnige en A. Mienis: Aloysius A. J. M. z.v. Jan Huisman en G. T. Smeets; Robert z.v. M. J. Zwijnenberg en J. A. de Vries Overleden: Christiaan Keizer, 81 jaar, weduwnaar van J. Blok maker; Bertus C. Panhorst, 46 jaar, gehuwd met F. L. Nijen- huis. DINSDAG 13 APRIL 't GULDEN VLIES: 2 uur: Productiviteitscentrum Klein Metaal. WAPEN VAN HEEMSKERK: Bijeenkomst Rode Rio. 8 uur- WOENSDAG 14 APRIL: -T GULDEN VLIES: Verga dering Medische Sportkeu ring, 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: DKW Automobielshow Ga rage Pauwels, 2 u. opening. Lezing en film A-E.G. N V. Electr.-Mij. A'dam. Waterstanden: Woensdag: Hoog water 4.05 en 16.00 uur. Laag water 9-55 en 22.50 uur. wedstrijden moeten door de ver eniging worden betaald uit de op gehaalde gelden. Het gedeelte dat moet worden afgestaan, zal wor den bepaald aan de hand van de inkomsten en het kinderaantal. De ene wijk zal meer behoeven dan de andere- Welke wedstrijden er zullen worden gehoudejn, zal nog nader precies worden overlegd, maar zo ver het zich laat aanzien, zal er naar worden gestreefd deze zo interessant mogelijk te maken. yermelden we tenslotte, dat de huis-aan-huis collecte in de week van 26 April tot 1 Mei zal wor den gehouden. En hopen we dan, met de commissie en al degenen, die het belang van dergelijke, voor de kinderen georganiseerde wedstrijden inzien, dat Alkmaar zich van de gulste kant zal laten zien. Kermis verpachting ALKMAAR. Op 27 April zal des namiddags om half twee in het Wapen van Heemskerk de kermisverpaehting plaats vinden. Er bestaat nog tot 27 April 1 uur gelegenheid om in te schrijven. Verdere inlichtingen worden ver- Minister kan geen gevolg geven aan verzoek-Groen Religieuzen, die permanent on der een dak in gemeenschap le ven en tot één huishouding be horen, dienen als elkanders huis genoten te worden gerekend. Dit heeft de minister van Binnen landse Zaken op desbetreffende vragen van het lid der Tweede Kamer, de heer Groen, geant woord. De heer Groen had de minis ter geattendeerd op een beslis sing van de gemeente Alkmaar waar een volmacht om te stem men bij de a.s. statenverkiezin gen voor een zieke (bedlegerige) zuster, was geweigerd aan een andere religieuze uit het huis, waar de zuster verbleef. De heer Groen had de minis ter gevraagd of hij bereid zou zijn aan het gemeentebestuur van Alkmaar mede te delen, dat het de nieuwe kieswet onjuist uitlegt. Minister Beel kan aan dit ver zoek geen gevolg geven. De uit voering van de voorschriften in zake het stemmen bij volmacht zijn bij uitsluiting aan burge meester en wethouders opgedra gen. Het ligt derhalve niet op de weg van de minister om op een strekt aan het bureau van politiei I beslissing invloed uit te oefenen. ALKMAAR. Het waterschap „De Schermeer" heeft tijdens een gistermorgen in het stadhuis gehouden vergadering een van de belangrijkste besluiten sinds jaren genomen. De technisch ambtenaar heeft een 5-jarenplan ontwikkeld en binnen het kader van dit plan zullen jaarlijks een aantal tertiaire wegen worden verbeterd. In het jaar 1954 zijn het de Oterlekerweg en twee gedeelten van de Zuider- vaart, die een aanzienlijke verbetering zullen ondergaan. De eisen van het moderne ver keer maken het noodzakelijk, dat buiten een normaal jaarlijks on derhoud van de wegen, deze we gen ook een extra verbreding en een verzwaring van het wegdek ondergaan. Zo zal het rijdek van de Oterlekerweg gebracht worden op een breedte van 5 meter; dat van de Zuidervaart op 5.50 meter. In 1955 zal het asfaltbetondek van de Oterlekerweg en een slijtlaag op de Zuidervaart wor den aangebracht; in 1956 wordt de fundering voor een derde ge deelte van de Zuidervaart ver beterd; in 1957 wordt op dit laat ste gedeelte een slijtlaag aange bracht. terwijl in het jaar 1958 het laatste gedeelte van de Zui dervaart in zijn geheel zal wor den verbeterd. Dit zijn de voor zieningen die zullen worden ge troffen binnen het kader van het vijfjarenplan, zoals dit gisteren in zijn geheel werd aanvaard. Niet meer kosten Door verbetering van deze we gen zal het waterschap aanspraak kunnen maken op uitkering inge volge het Tertiaire Wegenplan. De jaarlijkse onkosten zullen dan voor het Waterschap f 14.500. bedragen, waarbij het restant zal worden aangevuld door het Rijk. Weliswaar liggen de jaarlijkse onkosten thans lager, maar wan neer deze wegen niet verbeterd zouden worden, zou ook geen aanspraak gemaakt kunnen wor den op deze vergoeding. Daar door zullen de thans genoemde verbeteringen niet méér op het budget van hef Waterschap druk ken dan de permanent jaarlijks blijvende kosten van f 14.500.—. Deize verbeteringen zullen straks aanmerkelijke verbeteringen blij ken, die vooral aan het snelver keer ten goede zullen komen. De Oterlekerweg zal na deze werk zaamheden een brede, rechte weg worden. Overigens waren er nog meer prettige geluiden op deze ver gadering te beluisteren. Zo blijft de omslag gehandhaafd op f 32. per ha. Dit is zeker belangrijk, wanneer men bedenkt, dat ver schillende waterschappen, om tot ALKMAAR. In aansluiting op onze publicatie van Zaterdag j.l., kunnen wij thans mededelen, dat de belangstelling dermate groot schijnt te zijn, 'dat de orga nisatoren met nog meer enthou siasme de laatste voorbereidingen zullen treffen- Van alle kanten ondervindt men grote medewer king en steun. Tal van zakenmen sen hebben zich van hun beste zijde laten zien. Een lawine van prijzen ligt reeds te wachten op de winnaa.rs. Vast staat, dat het rad van avontuur, werkende voor een populaire prijs, een sensatie van dë eerste rang zal worden, terwijl daarnaast talrijke attrac ties volop gelegenheid zullen bie den tot het winnen van fraaie prijzen. Aan de wedstrijd op home-trai ners is het kampioenschap van de fancy-fair verbonden, terwijl voor de nummers 2 en 3 ook nog fraaie prijzen beschikbaar zijn- De gratis premies, die iedere avond om 9 en 10 uur verloot zullen worden, blijken reeds nu de aandacht van het Alkmaarse publiek getrokken te hebben. Het is zaak, dat u de strooifoiljejtten a.s. Zondag gretig aanpakt, doorleest en bewaart- Zij hebben nh rechtstreeks te ma ken met de gratis premie-regen. een redelijke begroting te komen, genoodzaakt waren deze omslag te verhogen. Een verzoek om machtiging aan Dijkgraaf en Heemraden tot on derhandse aanbesteding en uit voering van werken in eigen be heer, tot onderhandse verpachting van gronden en viswateren en tot onderhandse verloop van losse goederen voor het jaar 1954 werd verleend. De rekening voor het jaar 1953 sloot met een voordelig saldo van f 28.347 53. Wat kosten die auto's? Bij de behandeling van de be groting voor het dienstjaar 1954 gaf de heer Govers de mening van de controlerende commissie weer. De onkosten van de auto's scheen deze commissie wat zwaar op de maag te liggen, want deze bedroegen rond de f 1200.De dijkgraaf, de heer J. Posch, cor rigeerde deze mening, door vast te stellen, dat dit allerminst veel, maar integendeel laag was. In inkomsten en uitgaven sloot deze begroting op f217.978.65. Tenslotte werd besloten tot verhoging van het maximaal aan te gane bedrag aan kasgeldlenin gen voor het dienstjaar 1954 tot f 470.000. Geslaagd ALKMAAR Voor hel candi- daatsexamen Soc. Aardrijkskunde slaagde aan de Gem. Universiteit te Amsterdam onze plaatsgenoot de heer C. Swanenburg de Veve. Waterpolo ALKMAAR Hedenavond speelt het waterpoloteam van de Vliegen de Vissen in het Sportfondsenbad te Zaandam een wedstrijd tegen 'n team van Nereus uit Zaandijk. (Advertentie) tot Alle veranderingen wor den GRATIS op eigen atelier verricht. KLEDERMAKERS LAAT 110—112 ALKMAAR ALKMAAR Gistermiddag be handelde de Alkmaarse Politierech ter weer eens een zaak van diefstal uit een winkel. Het betrof ditmaal een man, die een pak met plusfours had meegenomen. Z\jn diefstal kwam aan het licht, toen hij ruilen wilde. De dader was een zekere C. B., wo nende in Alkmaar. Hij pleegde de diefstal in de zaak van de Fa. Koster. Het gestolen goed verstopte hij op zijn zolder. Na verloop van tijd wilde hij een plusfour gaan ruilen, maar deed dit per vergissing in een ver keerde winkel. Zodoende werd zijn misdaad ontdekt. De man heeft voor eenzelfde feit reeds vijf veroordelin gen gehad. Op het ogenblik loopt hij nog in een proeftijd en staat hij nog onder toezicht van een psychiater. Omdat er geen sprake was van in braak, bleef de straf, die opgelegd werd, beperkt tot f 25 subsidiair tien dagen. De Alkmaarder J. H. M. had in het begin van dit jaar een familiekwes tie op te lossen. Hij dacht de oplos sing te vinden in het nemen van een steen en deze door een ruit bij zijn familie te gooien. In plaats, dat de oplossing gevonden werd, ontstond een nieuwe kwestie. De laatste is gis teren door de Politierechter opgelost door de stenengooier te veroordelen tot een boete van f 25 bij niet-beta- ling te vervangen door tien dagen gevangenisstraf. G. J. de H. fietste enige tijd gele den onder invloed van sterke drank door de stad. Enkele agenten hielden hem aan en als gevolg daarvan moest de man verschijnen voor de Politie rechter. Hij was niet aanwezig, maar verstek werd verleend. Er bleek, dat hij vier glazen bier en zes glazen (Advertentie) Een wordt U door de Vorstin van Keukenhof, Jacoba van Beie ren geboden, n.l. een tot haar Lusthof in Lisse en wel bij aankoop van mini maal f 10.Dit toegangs bewijs vertegenwoordigt een waarde van f 1.25 en is ver krijgbaar aan onze Centraal Kassa op de Parterre. Profiteert hiervan! ALKMAAR ALKMAAR De Alkmaarse jongeman D. van R. moest gis teren verschijnen tijdens de zit ting van de Politierechter, omdat hij zich bij de carnavalsviering in Schagen onbehoorlijk had ge dragen. Hij is al lang geen on bekende meer voor de Edelacht bare Heren. De Politierechter legde hem een gevangenisstraf op van zes weken. Tijdens het Sdhager carnaval was hij meermalen hinderlijk op getreden voor andere bezoekers. Zijn gedrag werd zo onbehoor lijk. dat enkele mensen zich ge roepen voelden de politie te waarschuwen. De politie kwam, sommeerde de jongeman tot kalmte, maar zag de sommatie volkomen genegeerd. Het tegen deel werd bereikt, de verdachte molesteerde meer carnavalsgan- gers. Hij ging zelfs zo ver, iemand vast te grijpen en hem op de grond te gooien. De politie greep toen daadwerkelijk in, maar stuitte op hevige weerstand van de jongeman. Voor de rechtbank verklaarde de betreffende agent als getuige, dat hij verdachte zeer „agressief" vond. Blijkbaar had hij wat te veel gedronken en ais gevolg daarvan verkeerde hij in een overmoedige stemming. De Politierechter was helemaal niet tevreden over de handelwijze. Bladerend in zijn strafregister ontdekte de Politierechter, dat verd., die zelf niet verschenen was, al meer veroordelingen achter de rug heeft. Onder meer heeft hij al een tuchtsohoolstraf ondergaan. Dit heeft maar wei nig gunstige invloed op het latere gedrag gehad, want een tweede veroordeling volgde. De proeftijd die men hem oplegde, is nog niet verstreken. Rekening hou dende met ditf eit, eiste de Of ficier van Justitie een gevange nisstraf van zes weken. D. van R. werd conform deze eis veroor deeld. cognac tot zich genomen had. Eerder werd hij al voor hetzelfde strafbare feit veroordeeld. De Officier eiste tegen hem f 150 boete. De uitspraak bracht slechts drie dagen gevangenis straf. C. v.d. H., uit Bergen, vader van een groot gezin, onderging voor dezelfde overtreding eenzelfde ver oordeling. O. A. H. M. P. uit Bergen kreeg een boete van f 5 voor het ver vreemden van enkele boompjes. Paasattractie van li. en W. ALKMAAR De Zelfbedienings zaak van B. en W. in de Langestraat biedt de Alkmaarse bevolking een originele Paas-attractie. Pasen is de tijd van eieren. Daarop heeft B. en W. Zelfbediening deze attractie ge baseerd. In de nacht van Dinsdag op Woensdag, de nacht dus van vandaag op morgen zullen de mannen van B. en W. een hondertal kalkeieren ver stoppen in een der Alkmaarse hoofd straten. Welke straat dat zal zijn, blijft een verrassing tot Woensdag morgen acht uur. Dan zal de oplos sing van dit geheim voor de winkel ramen van B. en W. Zelfbediening uit de doeken worden gedaan. Men weet dan waar men kan gaan zoeken. Alle honderd eieren zullen in één straat worden verstopt. Wie de ge lukkige vinder is van zo'n verborgen ei, kan dat gaan inleveren in de zaak van B. en W. Die geeft er dan vijf verse kippeneieren gratis voor in de plaats. De Paas-attractie van het eierenrapen zal dus a.s. Woensdag in een der Alkmaarse hoofdstraten her leven. Er zullen stellig heel wat eierenzoekers op de been zijn. Gevonden voorwerpen OUDORP. Gevonden voor werpen: lederen dameshand schoen, beige lederen herenhand schoen. groene slee, handschoen klem, 2 kinderwantjes, lederen motorhandschoen schop, lederen riem. hoofddoek, herenpolshor loge, rode zakdoek, vlaggestok. 1 paar kindergymschoenen. In lichtingen bij de politie. BERGEN, 12 April In op dracht van het Rijksbureau voor Monumentenzorg zal deze zomer worden begonnen met de restau ratie van de Gothische kerk, die in 1574 door henden van Dirk van Sonoy werd verwoest en sedert dien een belangrijke beziens waardigheid in deze touristen- piaats is geweest. Het herstel zal worden uitge voerd onder architectuur van de heer C. W. Rooyaards, oudheid kundig expert uit Schoorl en zal f 480.000 vorderen. Het rijk. de provincie en monumentenzorg dragen in dit bedrag 350.000 gul den bij, terwijl de Ned. Herv. Gemeente ter plaatse (ca. 800 lidmaten) de rest voor haar re kening moet nemen. De toren van de omstreeks 1400 gebouwde kerk wordt herbouwd in de gothische stijl en de kapitale muur aan de Westzijde van de kerk zal 5 meter naar het Wes ten worden geplaatst. De gothi sche nis in de Oostelijke muur en het tongewelf zullen van de wit kalk worden ontdaan en in de antieke pracht weer zichtbaar worden. Het interieur wordt uitgebreid met een transsept. waardoor de z.g. Noorderkapel, ook wel St. Nicolaaskapel genoemd, volledig bij de kerk wordt getrokken. On der deze kapel bevinden zich de grafkelders met de stoffelijke res ten Van de vroegere heren van Bergen, de Haemstede's, Studler van Surck en de graven van Nas- sau-Bergen. Deze grafkelder is voor het laatst open geweest in 1946 in verband met opmetingen in de Noorderkapel. De kerk vormde vroeger het hart van de heerlijkheid Bergen. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Corne lls W. E., z. v. II. J. Hij-dra en A. F. Zijlemaker; Hendrica H. M., d. v. H. D. A. Meijer en C. C. de Koning: Jacob R.. z. v. N. Tim merman en A. J. C. Thepen; An dreas B. B„ z. v. G. B. Houten- bos en L. B. Güntert; Ida A., d. v. P. Kramer en W. Kinkhouwers; Frans J., z. v. M. Bult en M. Louter. Gehuwd: Aart van Egmond en Aagje A. Rozen-hart; Ebe van der Zwaag en Gerardina F. Ie Mair; Hein- Schans en Gree van Leij-en. Overleden: Jaqueline J. van Wijk, 6 maanden. Kath. Emigratie Stichting ALKMAAR. In verband met Goede Vrijdag zal de zitdag van de Katholieke Emieraties-tichting in Paviljoen Kinheim van a.s. Vrijdag komen te vervallen. In plaats daarvan houdt de heer Bosman hier zitting op a.s. Don derdag 15 en op Donderdag 22 April, telkens in de ochtend uren. HEILOO In de Oude Herberg te Heiloo werden Maandagavond de twee laatste partijen gespeeld van 't kampioenschap le klasse libre. Zaterdag had W. de Vries een ge voelige nederlaag geleden tegen zijn naamgenoot, de heer Jo de Vries. Daar v.d. Berg deze avond Haakman wist te kloppen, kwam hij aan de kop. Ditmaal moest v.d. Berg uitko men tegen Jo de Vries, Barten tegen W. de Vries. Deze heren kwamen het eerst aan het biljart. De Vries liet al gauw een mooie 32 en 25 zien. In de 10e beurt was de stand 120—70. In de 15e beurt ver hoogde de Vries dit met 16 caramb. Toen was de Vries uitgespeeld. W. de Vries maakte in de 27e beurt een einde aan de partij. W. de Vries 200 27 32 7.40 W. Barten 139 27 21 5.14 Vervolgens kwamen de heren v.d. Berg en Jo de Vries aan het biljart. Als v.d. Berg zou winnen, zou hij de finitief kampioen zijn. Het is v.d. Berg gelukt deze titel in de wacht te slepen. Het zag er in het begin niet naar uit. Jo de Vries liet in de 11e beurt een mooie 33 zien, in de 30e beurt een prachtige 41. Toen was de stand 170—110 in het voordeel van de Vries. Toen was hij zo goed als ver loren. Wij hebben de indruk gekre gen, dat de Vries deze partij niet wil de winnen. Het is jammer, dat zoiets kan gebeuren in de biljartsport. De Vries kwam 5 caramb. tekort. G. v.d. Berg Jo de Vries Eindstand: G. v.d. Berg W. de Vries J. Zwart Jo de Vries C. Haakman W. Barten 200 195 34 34 37 41 5.88 5.73 1375 1287 1354 1342 1178 1200 224 189 254 218 202 238 613 680 611 615 583 504 De heer v.d. Schilden huldigde de kampioen en overhandigde hem de bondsmedaille, alsmede fraaie bloe men. ALKMAAR Zondagmiddag is een begin gemaakt aan het invitatie-iournooi Penthalon in het Wapen van Haarlem aan de Nieuwstraat te Alkmaar De he ren H. Hoogland, G. Wessels, J. Peetoom (Schagen), C Brandjes (Uitgeest) nemen daar aan deel. Hoogland had op de eerste dag het ivoor goed onder controle. Van de vijf speelsoorten wist hij vier partijen in winst om te zet ten. Hij heeft getoond nog altijd een klassespeler te zijn. In zijn drie bandenpartij moest hij de eer laten aan Brandjes, Peetoom, de man uit Schagen, heeft het in zijn libre partij klaar gespeeld met een moyenne te draaien van niet minder dan 75, met hoogste reserves 157. Een prachtige pre statie. Uitslagen van de Ie dag Libre 300 caramboles H. Hoogland 300 15 73 20 G Wessels 286 15 69 19.07 J Peetoom C. Brandjes 300 129 4 157 4 66 75 Driebanden 30 caramboles G. Wessels 30 40 4 0.750 J, Peetoom 27 40 4 0.675 C. Brandjes 30 61 4 0.491 H. Hoogland 28 61 5 0.459 Bandstoten C Brandjes 75 26 11 2.88 G. Wessels 68 26 15 2.62 H. Hoogland 75 12 27 6.25 G. Wessels 28 12 9 2.33 Kader 38/2 (250 caramboles) II. Hoogland 250 13 97 19.22 J Peetoom 222 13 96 17.08 G. Wessels 250 15 68 16.67 C. Brandjes 232 15 53 15.46 Kader 57/2 (150 caramboles) H. Hoogland 150 10 80 15 C Brandjes 46 10 13 4.60 Maandag werden de partijen voortgezet. Hoogland kwam te gen Peetoom in kader 57/2. Hoog land was deze avond weer goed in vorm. Hij heeft Peetoom kans 34.34 I loos verslagen Het gaat er naar uitzien dat Hoogland in d-it tour- nooi sterk favoriet is. Ook in drie banden moest Peetoom de eer laten aan Hoogland. Wessels heeft in zijn libre partij tegen Brand jes de volle winst gehaald, met goed moyenne van 27.27, in zijn bandstote moest hij de punten af staan aan Peetoom. In een moei zame partij wist hij Brandjes op 1 carambole te slaan in driebanden. Hoogland kwam in de slotpartij van de avond uit tegen Wessels in driebanden. Het is een zeer spannende partij geworden. Hoog land moest ditmaal de eer laten aan Wessels met 1 carambole ver schil. Uitslagen van Maandagavond Kader 57/2 (150 caramboles) H. Hoogland J. Peetoom Libre (300 G. Wessels C Brandjes 150 78 14 14 10.71 5.57 caramboles) 300 11 89 251 11 61 27.27 22.81 Bandstoten (75 caramboles) Peetoom Wessels 75 72 28 28 11 11 2.67 2.57 Driebanden H. Hoogland J. Peetoom (30 caramboles) Wessels Brandjes G. Wessels H. Hoogland Woensdae voortgezet. 30 18 30 29 30 29 44 44 56 56 46 46 0.681 0.409 0.555 0.517 W eers verwachting medegedeeld door het KNMI te de Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond WISSELEND BEWOLKT wisselende bewolking en over wegend droog weer. Matige in het Noorden van het land aan vankelijk krachtige wind tussen West en Noordwest. Vannacht voornamelijk in de Zuidelijke helft van het land plaatselijk lichte nachtvorst. Morgen over dag ongeveer dezelfde tempera turen als vandaag. LANDSKAMPIOENSCHAP DAMESKAPPERS Succes voor T.O.G. Alkmaar ALKMAAR In de demifinale voor het landskampioenschap dameskappen, die gehouden werd in het R.K. Verenigingsgebouw te Zaandam, werden mevrouw Niestadt-Smit uit Schagen en de heer P. J. Kuin uit Alkmaar in de finale geplaatst. Beide candi- daten blijken goed met de tijd mee te gaan en zijn trouwe leden van de Technische Ontwikkelings Club Alkmaar, waar zij onder lei ding van kapper T. de Jong uit Middenmeer ijverig trainen. Van zelfsprekend was ook de heer de Jong zeer content over dit mooie succes. Propaganda door de KVP ALKMAAR In verband met de propaganda voor de a.s. Sta tenverkiezingen zijn door de me dewerkers van de K.V.P. in Alk maar ongeveer 600 raambiljetten verspreid. Het blijkt thans echter dat een aantal personen, welke een biljet vam onze propagandisten aange nomen hebben met de mededeling het voor het raam te hangen, dit nog steeds niet hebben gedaan. Wij verzoeken deze mensen daaróm dringend om zo spoedig mogelijk hun biljet op te hangen. De propagandadienst rekent op Uw medewerking. Gevonden voorwerpen ALKMAAR Kop van fiets bel, armbanden, wanten, kolen- zakken, portemonnaies, koplamp, kettinkje, sleutels, dameshoed, riem, handschoenen, handdoek en zwembroek, hondenpenning, gum mibal, handschoenen, vulpennen, alpino, pakje met inhoud, petje, geldsbedragen, zadeldekje, kin dertasje. rozenkransen, tabakszak, 4 kleurenpotlood, breinaald, blou se, oorbel, kaartje met wasknij pers, pakje shag, springtouw. H.S.V. Handbal HEILOO. Zondag j.l. speelde HS.V. een wedstrijd tegen HBS te Heemstede (2e kl.)HSV won deze wedstrijd met 41 in een zeer vlot gespeeld tempo. (Advertentie) Een fijne en zachte Fa. Th. KRAAKMAN en Zn. Platte Stenenbrug Tel. 2604 (Verdronkenoord ll4) worden de partijen LANGENDIJK, 13 April 87.000 kg witte kool 611; 5300 kg rode kool 716.70; 49.000 kg gle kool 10.10—23.30; 4000 kg uien 4.706.90; grove 4.606.20; 6400 kg peen B 10.30—11.80; C 6.20—6.80; 2100 kg witlof I 57— 71; II 4764; 600 kg bieten A 5.105.60; 4800 kg witte kool en 800 kg rode kool doorgedraaid. NRD. SCHARWOUDE, 13 April 4000 kg uien .50—4.80; grote 3.804.60; drielingen 3; 18.000 kg peen B 8.20—13.50; C 5.40—5.90; D 5; 140.000 kg rode kool 7 16.10; 33.000 kg gele kool 7.10 21.50; 150.000 kg Deense witte 6 12. Doorgedraaid; 8000 kg rode kool en 5000 kg Deense witte kool. WARMENHUIZEN, 13 April. - Uien 2.504.10; grove 1.902.50; peen 13.50; peen C 5.70; gele kool 719.rode kool 715.40: witte kool 9—11.70. PURMEREND, 12 April Be velanders, middel 18—20.10; wit lof 4876; rode kool 715; spruitfcoo:] 2634; spinazie 50 76; sla 1621; andijvie 76; radijs 14; raapstelen 14 per 100 bos; rabanber 46 per 100 bos; rode bieten 45; gar-e bieten 1115; winterpeen III 5; uien: middel 4620; prei 1023; appels: bram- ley seedling 1026- goudreinette 2654; jonathan 2058; present van enigeland 2458; golden de licious 1464; peren: st. rémy 50 ALKMAAR, 12 April witlof 15565; i,dem II en III 3045; kool 8.5021.50; spnuitikool 19 41; spinazie 3865; sla I 2425, II 1016; radijs 1322; raapste len 7—11.50 per 100 bos; rabarber 66; rode bieten 57; winterpeen 610.50; waspeen 1749; uien 2.5010.50; prei 9.5025; selde rie 11.5014.50; Appels: goudrei nette 3344. AMSTERDAM, 12 April - Bin nenlandse granen (Boerennote- ringen). Witte tarwe 26.7527.00: rode tarwe 26.5026.75; zomer- gerst 23.5024.00; haver 24.50 12.60; groene erwten 48.0052.50; bruine bonen 90.0095.00; paar- debonen 28.0029.00; duivebonen 40.0042.50; karwijzaad 90.00 97.50; blauw maanzaad 135.00 140.00; geel mosterdzaad 60.00 65.00. Alles per 100 kg. Veemarkt Amsterdam AMSTERDAM, 12 April. Aangevoerd 329 runderen, handel stug en duur; le srt 3.003.20, 2e srt. 2.80—3.00, 3e srt. 2.50— 2.70 p. kg gesl. gew.; 183 varkens le srt. 2.28—2.31, 2e srt. 2.25—2.27 p. kg gesl. gew.; 137 nucht. kal veren 1.051.15 p. kg lev. gew.: 3 vette kalveren, geen notering.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3