I k AAS 1 ENGELAND EN DE E.D.G. Eden en Dulles zijn 't eens over Zuid-Oost-Azië Minister Staf: geen sprake van ondisciplinair gedrag Rus vraagt politiek asyl in Australië Uitwisseling atoomgegeven s tussen Engeland en Amer ika Overeenkomst te Parijs ondertekend Dagblad voor Alkmaar en omgeving Meerderheid van. Frans kabinet gaat accoord Partijleiders bij de Koning Acht kinderen verdronken Woensdag 1 koopjesdag Attractie Centraal punt Geen Franse ploeg in wielerronde Op 19 April Staking in Deli Hevig protest van Labour's linkervleugel Atlantisch Pact maakt school in de Pacific De kwestie in de Reserve Marechaussee MAAR HET ONTSLAG BLIJFT GEHANDHAAFD Paspoorten worden goedkoper Australische M.V.D.-agenten worden thans geschaduwd Eieren met Pasen niet duurder Foster Dulles in Parijs Actie Zonnewijzer Geen openlijke verklaring in Engels parlement tANGESTRAAT S7 - GRATIS i| 1 e r e n jj Zie onder stadsnieuws lUNDVET soort m gram j9 patentbloem L kg 45 vanillesuiker i pak 25 ubbel grote \kken cus- 4RD inste kwal47 heerlijke advocaat i per fles 239 krenten gram 57 grote ontbijt- koek m heerliik vers 37 heerlijke jam 2 potten '9 g anijshagel 200 gram 2o Kakelverse grote eieren h no. 2 10 voor 125 H no. 3 10 voor 115 1 engelse huis. houdzeep 10 stukken 65 zelfwerkend wasmiddel 2 pakken 49 grote viscose sponzen - nu 49 I knijpers 9 2 kaarten 27 closetrollen 9 4 voor 29 a Eerste soort reine claude op sap literblik '9 2 blikken 149 B zolang de voor- raad strekt brusselse 9 kermis 250 gram 35 CAFé NOIR oo 200 gram 39 GEM. KOEKJES 250 gram 49 mocca-wafels 1 250 gram 49 choc. paas- mandjes (compl.) 2 voor 59 dragees paaseitjes 200 gram 29 paasfondant fantasie 200 gram 39 paaschocolade 150 gram 59 doperwten middel E 0 „OLBA" 3 5 2 blikken a 1 ltr. jg 129 j a nu extra voordelig! 9 edam. kaas 40 -i- 1 400 gram 77 commissie kaas Vet belegen 400 gram 97 volvette kaas 9 500 gram, jong 1.07 500 gr., belegen 137 B 500 gram, oud 147 g ié cocos brood 11 II 6 soorten s 200 gram 39 a I corned beaf 200 gram 59 I hamkaas heerlijk 150 gram 57 I schotel 9 „populair" 150 gram 39 Ibeld beschuit 2 rollen 37 g Igriesmeel a 500 gram 25 limonade 12 smaken per fles 9 witte bonen m Ikrombek, import 500 gram 59 I honing zoete rozijnen 500 gram 65 11" eierenverf j Is 5 kleuren in elk m s p?^e 9 s per pakje 29 NOORDHOILANDSj Abonnementsprijs f6.60 per kwartaal, f2.20 per maand, f0.51 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct per mm, minimum mJÊÊÊÊL^ f 2.50; in alle edities 26 ct per mm, minimum i' 4.familieberichten 20 ct, resp. 30 ct per mm. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelatie: Ned. Credietbank. Kantoren: Hoorn, Draafsingel 59, tel. 4243 en Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290: Alkmaar, Ritsevoort 52, tel. 2046 K 2200; Den Heider, Keizerstr. 89, tel. 2800 K 2230; Schagen, Ged. Gracht 39, tel. 459 K2240. Buiten God is t nergens veilig (Vondel) "STADSEDITIE Woensdag 14 April 1954 - 50e Jaargang - Nummer 13060 HET CENTRALE PUNT. op het feest van morgen, Witte Donder dag, is de Eucharistie, het aller heiligst Sacrament des Altaars. Het is één van de grote gehei men, die dan door de H. Kerk worden herdacht. De instelling van dat hoogwaardig Sacrament en dat van het H. Priesterschap. Twee geheimen, ten nauwste ver bonden met elkaar en met de ge heimen van de grote dagen, die deze Goede Week zullen beslui ten, voor en aleer het grote won der van Pasen weer jubelend kan worden herdacht. Hoezeer de vreugde van de dag van morgen ook wordt getem perd door de gedachte aan het komende lijden, past ons toch blijde dankbaarheid voor de grootse gave van dit „vreemde wittebrood, waarover de priester stil gebogen staat", dat gegeven wordt aan kleine kinderen, de sterke jongeren, de ouderen en ouden van dag, de groten en de kleinen, de gewonen en de heili- gen. „Waarheen Ik ga, daar kunt gij niet komen" daarom maakte Christus het door Zijn priesters mogelijk. Zijn kruisoffer voor ons tc herhalen. Om ons er deelge noot en getuigen van te doen zijn, in de Heilige Mis. Die Heilige Mis immers is het onbloedig offer van de Nieuwe Wet, waarin het Lichaam en het Bloed van Christus onder de ge daante van brood en wijn, aan God worden opgedragen. De Heilige Mis is 't offer zelf van het Kruis! Op de steen van het altaar en op het hout van het kruis, draagt dezelfde Priester, Jezus Christus, aan God dezelfde offerande op, Zijn heilig lichaam en bloed. Als wij niet kunnen komen, waar Hij is. komt Hij waar wij zijn «n dat doet door de priester, de offeraar der Kerk. Ja, de priester is vooral de offeraar der Kerk, de bedienaar van het offer der nieuwe Wet. Hij zet het ver lossingswerk van Christus voort en daarom verwachten wij van de priester alles, wat wij zelf niet vermogen, omdat wij m hem zien Christus-zelf, Wiens roepstem hij eenmaal vernam. De priester heeft een wijde en brede taak van zielzorg, maar is en blijft niet het voornaamste, dat God, die het wereldbestel leidt, uit ons midden de priesters riep als offeraar. De priester als offeraar, die wij steeds, onder alle omstandighe den, zullen blijven herkennen in het breken van het Brood, de on onschatbare gave van de Eucha ristie. Het offer, „dat ons de priester bracht, die ons tot het offer brengt." Grote geheimen, die wij, vooral morgen, biddend overwe gen, om er God voor te danken. PARIJS, 13 April Door de interimraad van de E.D.G. in Parijs is vandaag een overeenkomst ondertekend, waarin de wijze waarop Groot Brittannië in de toekomst met de Europese Defensiegemeen schap gelieerd zal worden, zorgvuldig omschreven wordt. Door de grote meerderheid van het kabinet van premier Laniel werd de overeenkomst gisteren goedgekeurd. Luxemburgse equipe gecontracteerd AMSTERDAM, 13 April. De Franse ploeg zal wegens techni sche moeilijkheden niet aan de start van de Ronde van Neder land kunnen verschijnen. Inplaats van de Franse ploeg is thans een Luxemburgse equipe gecontrac teerd, bestaande uit Diederich, Gelhausen, Kirchen. Sehmit, Kemp, Rintz en Gaul. De tekst van de overeenkomst is nog niet voor publicatie vrij gegeven. Verwacht wordt dat minister Eden morgen in het La gerhuis zal spreken over de voor waarden van de overeenkomst. Kort nadat bekend gemaakt was dat de overeenkomst onder tekend was door de zes Europese landen, deelde premier Laniel in een officiële verklaring mee, dat de grote meerderheid van zijn kabinet met de voorwaarden ac coord ging en aan minister Bi- dault opdracht had gegeven de desbetreffende stukken te teke nen. De premier voegde hier echter aan toe, dat de overeenkomst ook nog door de Franse Nationale Vergadering goedgekeurd zal moeten worden. Bovendien wees hij er op dat de overeenkomst pas van kracht kan worden, wan neer het EDG verdrag is geratifi ceerd en het Europese leger is gevormd. Vooral de Fransen hebben steeds aangedrongen op een nau we band tussen Groot Brittannië en de EDG en de ondertekening van deze overeenkomst zal on getwijfeld de spoedige ratificatie van het EDG verdrag door de De propagaiidaineeting iu Amsterdam TOT BESLUIT van de propa- ganda-actie voor de Statenver kiezingen, die vooral op het ge bied van vergaderingen e.d. zeer levendig geweest is, houden de drie in de Provinciale Centrale samenwerkende kringen Den Helder, Haarlem en Amsterdam van de K.V.P. op 19 April (2e Paasdag) een grote meeting in de zalen van „Bellevue" te Am sterdam. Drie sprekers zullen daar het woord voeren, er is muziek en zang en dans en de Gewone Man van de K.R.O. komt ook. Sprekers zijn de heren drs v. d. Donk, gedeputeerde, Theo van Steen van het Katholieke Boerencentrum en Middelhuis, de voorzitter van de K.A.B. De Partij-voorzitter, mr H. W. van Doorn, heeft toegezegd, de vergadering te zullen bijwonen. Vermoedelijk zal ook één van de katholieke ministers aanwezig zijn. Alle drie de Kringen heb ben op zich genomen, voor een 500-tal bezoekers te zullen zor gen. Uit het gebied van de kring Den Helder rijden, in het ver band van een centrale organisatie reeds een tiental bussen. Het aan tal kaarten, dat nog beschikbaar is, is dus niet zo groot meer. Om teleurstelling te voorkomen, doet men goed, niet te wachten tot Tweede Paasdag. Het kon wel eens zijn, dat men dan uitver kocht was. Via afdelingen en kringsecretariaten kan men. mits men er snel bij is, nog kaarten verkrijgen of bestellen. Geldt voor de verkiezingen van 21 April, dat geen stem verloren mag gaan, voor deze meeting geldt: Laat geen stoel onbezet blijven Nieuw Guinea is een land met toekomst, met een primitieve bevolking, die zal moeten wor den geleid en opgevoed: een grote en ernstige taak voor Nederland. Reeds vele Pa poea's is de Europese invloed aan te zien: zij dragen Euro pese kleding. Verdiensten ver krijgen deze mensen uit de verkoop van hun landbouw producten aan het Gouverne ment. Deze foto werd geno men in de Geelvinkbaai, waar de Gouvernementscoaster „De Cycloop" zojuist arriveerde. De bevolking heeft de bun dels massooibast aangedragen, die door de boot zullen wor den meegenomen. Franse regering ten goede komen. Voor Groot Brittannië werd de overeenkomst getekend door Sir Christopher Steel, de Britse ver tegenwoordiger in de Noord- Atlantische Raad. Na de Franse vertegenwoordi ger Alphand zetten de vertegen woordigers van Italië, België, Ne derland, Luxemburg en West- Duitsland hun handtekening. De overeenkomst is niet door de ministers van Buitenlandse Zaken ondertekend, omdat zij een kwestie is tussen Groot Brittan nië en de Europese Defensie Ge meenschap en niet tussen Groot Brittannië en de zes Europese landen afzonderlijk. De Belgische regering BRUSSEL, 13 April Koning Boudewijn heeft vandaag een begin gemaakt met de besprekin gen om te komen tot een nieuwe regering. Hij ontving allereerst Max Bu- set, de minister van staat en voorzitter van de socialistische partij. ,Op de lijst van de partijlei ders, die hij vandaag zou ontvan gen, kwamen verder voor Theo Lefevre, de voorzitter van de christen-democratische partij en Henri Liebaert, de voorzitter van de liberale partij. Midden in plantseizoen DJAKARTA, 13 April. Bijna alle werk op de tabaksonderne mingen in Deli ligt stil als ge volg van de Maandag begonnen staking van de Sarbupri (vak vereniging van ondernemings arbeiders). Alleen de Sarbupri staakt thans, doch deze vakbond omvat 70 tot 80 procent van alle arbeiders op de tabaksonderne mingen op Deli. Daar het planten thans in volle gang is en geen uitstel gedoogt, kan de staking funest zijn voor de tabaksoogst. LONDEN, 13 April Engeland en Amerika zijn bereid mei andere belanghebbende landen de gezamenlijke verdediging van Zuid-Oost- Azië en het westelijk deel van de Stille Oceaan tc bezien. Dit wordt, gezegd in een communiqué, dat vandaag te Londen en Washington is uitgegeven nadat gedurende twee dagen te Londen besprekingen zijn gevoerd over Indo-China door de ministers van Buitenlandse Zaken Eden en Dulles. Engeland en Amerika zijn van oordeel, dat de toenemende com munistische activiteit in Indo- Ciiina een gevaar is voor- de vrede en de veiligheid in het ge hele gebied van Zuid-Oost-Azië en de Westelijke Pacific. Dulles en Eden hebben ook van gedachten gewisseld over de ontwikkeling op het gebied der kernsplijting. De ministers spreken in het communiqué de hoop uit, dat de conferentie van Genève, die 26 (Eigen berichtgeving) LEEUWARDEN De ontslagen vrijwilligers bij de Reserve Mare- chaussée, die op 13 Maart j.l. (twee dagen voor het ontslag zou in gaan) een request bij de Minister van Oorlog hebben ingediend, waarin zij tegen dit ontslag protesteerden, hebben hierop thans ant woord ontvangen. Minister Staf zegt in dit schrijven, dat door de heren G. Pit Jr. te Emmen, P. Boorsma en A. H. Algra Jr. te Leeu warden, gelijkluidend is ontvangen, dat hij geen termen aanwezig acht dit verleende ontslag in te trekken. Wel acht de minister termen aanwezig om de commandant van de Reserve Mareohaussée, over ste G. J. H. van Geldorp, te ver zoeken de gemelde redenen te wijzigen en in de plaats hiervan te stellen „omdat de Minister van Oorlog zulks in belang van de dienst wenselijk acht". Zo men zich zal herinneren werd het ontslag aanvankelijk gemotiveerd met „ondisciplinair gedrag" van de betrokken vrij willigers. Deze gevoelden zich vooral door deze uitdrukking ge griefd en in feite erkent de mi nister thans door zijn schrijven, dat er dus van ondisciplinair ge drag toch geen sprake is. Naar wij zowel van de heer Algra als van de heer Pit ver namen, betreuren zij het besluit van de minister om desondanks het onislag te handhaven ten zeerste, omdat hun houding ten aanzien van de Reservedienst principiëel niet gewijzigd is. Zij blijven er van overtuigd, dat sterke reservediensten onontbeer lijk zijn. Tijdens het onderzoek is van de zijde der ministers bij de ontslagenen zelf (die zo men weet, destijds protesteerden tegen het feit dat hun dienst geen dui delijke taakomschrijving was ge geven) niet om inlichtingen ge vraagd. Hangende het onderzoek ont vingen zij echter wel van de commandant vierde afdeling ma- Collectieve passen worden afgeschaft 's-GRAVENHAGE, 13 April. Het ligt in de lijn der verwach tingen, dat de kosten voor Ne derlandse paspoorten in 1955 vrij aanzienlijk zullen worden ver laagd. Gunstige reacties op een ver zoekschrift daartoe van de Ned. Reisvereniging en andere voor aanstaande Nederlandse toeristi sche organisaties zijn aanleidin gen tot deze veronderstelling. Dit verlagen van kosten is echter een aangelegenheid van landelijke, provinciale en gemeentelijke overheden, zodat het moeilijk is te voorspellen, hoe duur of goed koop het paspoort volgend jaar zal worden. Voorts is gebleken, dat de overheid voornemens is de collec tieve paspoorten te gaan afschaf fen. reoliaussée reserve, kapitein F. Dijkslag, bericht dat het ontslag bij de Mareohaussée Reserve te vens inhield het ontslag uit de redactie van het contactorgaan „De Schakel". Kapitein Dijkslag voegde hier aan toe, dat door hem inmiddels een tijdelijke re dactie was aangesteld, welke zal optreden totdat deze door een definitieve redactie zal zijn ver vangen. Op 8 April is door de heer Pit mede namens de heer Algra geantwoord dat dit niet tot de competentie van kapitein Dijkslag behoorde. Zij zijn alleen bereid dit ontslag te aanvaarden, wanneer de meerderheid van de vrijwilligers dit verlangt. De heer Pit noemde het daarbij geen on redelijke eis, wanneer hij in de vergadering waarin hierover ge sproken zou worden, zich zou kunnen verdedigen. Het blad „De Schakel" is des tijds op initiatief van enkele vrij willigers opgericht en wordt uit eigen bijdragen van de vrijwilli gers bekostigd. April begint, zal leiden tot het herstel van de vrede in Indo- China. „Wij geloven dat het vooruit zicht van een unie met defensief doel in Zuid-Oost-Azië en het westelijk deel van de Stille Oce aan zal bijdragen tot een eervolle vrede in Indo-China", aldus het communiqué. De ministers verklaren verder, dat geen antwoord van de Sov jet-Unie is ontvangen op het Amerikaanse voorstel tot een in ternationaal beheer van atoom energie. Minister Eden, die de verkla ring in het Lagerhuis voorlas, zei dat voor Zuid-Oost-Azië een bondgenootschap beoogd wordt zoals het Atlantisch Pact in Euro pa. De verklaring ontlokte aan La- bourafgevaardigden uitroepen als KOTTER MET 19 PERSONEN VERMIST 's-GRAVENHAGE, 13 April. In het gebied van de Firth of Forth (Schotland) wordt een vroegere ma- rinekotter vermist met negentien personen aan boord, aldus heeft Sto- nehavenradio Maandagnacht gemeld. OUDE KOUS VERDWENEN AMSTERDAM, 13 April. Een 85-jarige vrouw heeft bij de Amsterdamse politie aangifte gedaan van het verlies van een oude kous, inhoudende circa 25 kwartjes en enige centen, haar gehele moeizaam gespaard ka pitaal. Tot dusver heeft nog niemand zich bij de politie ge meld met de mededeling dat deze spaarpot is gevonden. De oude, bruine kous is vermoede lijk verloren in de omgeving van de Rozengracht. CANBERRA, 13 April Premier Menzies van Australië heeft van daag meegedeeld, dat de derde secretaris van de Russische ambas sade in Moskou, Wladimir Petrol', om politiek asyl in Australië had gevraagd. Menzies deelde in het Huis van Afgevaardigden mee, dat Petrof aan de Australische veiligheidsdienst een groot aantal docu menten en mondelinge inlichtingen heeft verschaft. Menzies heeft een koninklijke commissie benoemd om een on derzoek in te stellen naar de ac tiviteit van de M.V.D.-agenten in Australië en de positie van de Australiërs, die in de documen ten onder code-namen of anders zins worden genoemd. De verklaring van Petrov luidt: „Ik wil de Australische regering vragen o>m een permanente ver blijfsvergunning in Australië. Ik wil zo spoedig mogelijk Austra lisch burger worden. Ik vraag om besoherming voor mijzelf en om hulp, teneinde mijn vestiging in dit land te vergemakkelijken. Ik geloof niet langer in het com munisme van de Sowjetleiders. 's-GRAVENHAGE, 13 April. Ver wacht wordt, dat de huidige betrek kelijk lage eierprijzen ook met Pasen gehandhaafd zullen kunnen blijven, zo vernemen wij van de Commissie voor de Groothandel in eieren. De oorzaak hiervan is de grote productie die er op het ogenblik is. De com missie vestigt er echter de aandacht op, dat er moeilijkheden in de afzet kunnen komen, wanneer het publiek alleen de grootste eieren koopt. Men raadt de consumenten daarom aan, zowel grotere als kleinere eieren te nemen. Bovendien is de kwaliteit van deze laatste doorgaans beter, aange zien de grootste eieren afkomstig zijn van oude kippen. Ik geloof niet langer in het com munisme zelf, sinds i k gezien heb hoe de mensen in Australië leven". Premier Menzies deelde nog mee, dat Petrov zioh bereid had verklaard om tal van documen ten en mondelinge gegevens te verstrekken aan de Australische veiligheidsdienst over de commu nistische activiteiten in -het land. De premier zei-de dat de docu menten, -die veelal in code waren gesteld, eerst ontcijferd en be studeerd moesten worden, zodat hij thans nog geen volledige ver klaring kon afleggen. Wel was reeds duidelijk geworden, dat in de documenten niet alleen Rus sische agenten genoemd werden, maar tevens verschillende Austra lische burgers, die met de com munisten samenwerkten als con tact-personen en dergelijke. In afwachting van het onder zoek zullen de genoemde perso nen reeds in het oóg gehouden worden. „schande", „een nieuw Korea" en „nonsens". Dit laatste woord weerklonk toen Eden zei dat bet vooruitzicht van een defensieve alliantie zou bijdragen tot een eervolle vrede in Indo-Cliina. De leider van de linkervleugel van Labour, Bevan. sprak van „zwichten voor Amerikaanse druk". Een Amerikaanse functionaris zei, dat het State Department de opvatting heeft, dat geallieerde besprekingen over een „Zuidoost- Aziatische Nato" onafhankelijk van Genève voortgang moeten vinden. Het is niet nodig met de organisatie van de collectieve verdediging te wachten tot na de Geneefse conferentie, zei hij. PARIJS, 13 April De Ame rikaanse minister van Buiten landse Zaken Dulles is uit Lon den te Parijs aangekomen om te trachten Franse steun te krijgen voor de Amerikaanse politiek van „gezamenlijk handelen" in Z.O.-Azië. Dulles zal bepsrekin- gen voeren met Bidiauilt, premier Laniel en misschien het Vietna mese staatshoofd Bao Dai, die hi-er morgen verwacht wordt. Film over Abbé Pierre PARIJS, 13 April 1954 Te Parijs is het plan bekend ge maakt voor een film over het le ven van Abbé Pierre, de Apostel der voddenrapers. Abbé Pierre heeft verklaard, daartegen geen bezwaar te hebben, mits van de opbrengsten een fonds wordt ge vormd voor hulp aan de Parijse daklozen. De film zal gebaseerd zijn op de biografie^ dde Boris Simon over Abbé Pierre heeft tfesdwewo. Ec" nog niet aan gewezen acteur zal de rol van Abbé Pierre vervullen. Abbé Pierre zal alleen in de proloog even op het doek verschijnen. Geen bevrijdingsfeest in Oostenrijk WENEN, 13 April. Oostenrijk ne geerde vandaag formeel de negende herdenkingsdag van zijn „bevrijding" door de Russische troepen een zwijgend protest tegen het feit, dat de Grote Vier het land nog steeds de vrijheid niet hebben teruggegeven. Van de openbare gebouwen wap perden dit jaar, in tegenstelling tot vorige jaren, geen vlaggen. DAMASCUS, 13 April. - Het dorp Soe-hayb. 80 km ten noord oosten van Aleppo, is gisteren tengevolge van een overstroming onder water komen te staan. Aclht kinderen, die in h«t vrije veld aan het spelen waren, kwa men om het leven. Er zijn 33 huizen vernield. Wij herinneren er aan dat de termijn van inzending van de intckenkaart voor de Zonnewijzer (prijsvraag met als inzet: 10 ge zinnen in dit Maria-jaar naar Lourdes) sluit op Zondag 25 April. Inlichtingen: De Zonnewijzer, Postbus 2012, Utrecht, en bij de bockhandel (Ing Med.) LONDEN, 13 April Premier Churchill heeft vandaag meegedeeld, dat Amerika en Engeland op het ogenblik een beperkte hoeveelheid inlichtingen uitwisselen voor civiel gebruik van atoomenergie, maar dat dit zich niet uitstrekt tot atoomwapens. Antwoordend op een groot aantal vragen van Labour in het Lagerhuis inzake de atoombom en de waterstofbom zei Churchill „De huidige schikkingen tussen Amerika en Engeland betreffen- de het civiele gebruik van de otoomenergde, strekken zich uit over heit uitwisselen van in lichtingen op een bepèrkt ge bied". „Er bestaat geen overeenkomst betreffende de uitwisseling van inlichtingen wat ontwerp of bouw van atoomwapens betreft" „Wij ontwikkelen ons atoom programma. zowel civiel als mi litair, pp éen wijze, die wij in overeenstemming aonten met de vereisten van onze nationale be langen". Toen aangedrongen werd op meer inlichtingen over de H- boimproeven in de Stille Oceaan, wees Churchill er op, dat de wet MacMahon Amerika verbiedt militaire atoomgeheimen aan zijn geallieerden te geven. Hij zei: ,.De Amerikaanse re gering doet haar best, binnen de grenzen vastgelegd in de Ameri kaanse wetten, ons, ails geallieer den, inlichtingen te geven over deze onderwerpen, als mogelijk is krachtens de wetten". „Het zou voor de Amerikanen ontmoedigend werken als zij zouden bemerken diat dit^onmid- dellijk aan de Sow jet-regering bekend zou worden door open lijke verklaringen in het parle ment." Churchill weigerde Labour te beloven, „dat hij alle inlichtin gen die hem door de Ameri kaanse regering in vertrouwen gegeven zijn, zou meedelen". Jongetje doodgevallen HILLEGOM, 13 April. Tijdens afwezigheid van de moeder is de 6- jarige H. van Nigten te Hillegom uit de bovenverdieping, waar hij in de goot aan het spelen was, op straat gevallen. De jongen is aan de beko men verwondingen overleden.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 1