Spelers op plechtige wijze aangewezen R hi OPENING AUTOMATIEK ANNEX IJSBUFFET Ned. jeugd speelt gelijk tegen Oost-Dui Oranjefeesten in Heiloo Explosi nantoff De Tegelse Passiespelen 1955 Belofte van toewijding en algehele onderwerping Niet te vèr! Donner leidt voor Eeuwe Fraai resultaat Penthalon Invitatie-tournooi Peetoom in de kopgroep Aantrekkelijk programma Markt en Beurs Monturen Dubbel-focus Adr. v. d. Kuip BANKETBAKKERIJ N. GROEN bediende voor magazijn bediende voor expeditie Har op de Schenk* Schou niet uitgi S'ujïina 4 Vrijdag 16 April 1954 TEGELEN, 15 April. Het bestuur van de passiespelen in Tegelen is gisteren bijna de gehele dag in gesloten zitting bijeen geweest om te beslissen over de bezetting van de rollen van de zevende reeks Tegelse Passiespelen, die gespeeld zal worden in de zomer van 1955. Het is in Tegelen traditie dat telkens op Witte Donderdag voor het nieuwe speeljaar, zoals bekend worden de Tegelse Passiespelen om de 5 jaar gehouden, over de rolverdeling wordt beslist. te Venlo als schrijver dienst doet bij het Ministerie van Oorlog. Als inval ler voor de Christus-vertolker zal Pierre Oehlen, huisschilder van be roep fungeren, die zelf reeds drie maal als Christus optrad. De rol van Maria wordt in 1955 gespeeld door de 19-jarige verpleegster Matilda van Ooyen, die nog nooit eerder mee deed aan de Passiespelen. Als Maria Magdalenna zal optreden de 19-jarige P. J. M. Delissen, typiste ter secre tarie. Pilatus is de 28-jarige journa list L. Huis, wiens zuster de rol van Claudia Herodes zal spelen. De 73- jarige kippenhandelaar Andreas Mej. M. van Oyen, die is uitverkoren om in 1955 in de Tegelse Passie-spelen de Maria-rol te spelen. 's Morgens komt het bestuur bij een en 's avonds wordt de uitslag tij dens een massale bijeenkomst van allen die zich voor medewerking be schikbaar hebben gesteld, bekend ge maakt. Dit jaar moest de bezetting van 135 rollen, waaronder 86 spre kende, worden vastgesteld. Dit was voor het bestuur een nog moeilijker taak dan anders, daar voor de ver schillende hoofdrollen waaronder die van Christus en Maria nieuwe ver tolkers moesten worden aangewezen. De uitslag van het overleg werd in tegenwoordigheid van honderden in woners in het Tegelse paviljoen be kend gemaakt. Op het podium van de zaal was tegen een paarse achter grond een groot kruis opgesteld. De bijeenkomst werd geopend met het spelen van de muziek uit het eerste gedeelte van het proloog der Passie spelen. Daarna werden de aspirant spelers toegesproken door de heer Jan Teeuwen, voorzitter van het Stichtingsbestuur, door pastoor Sloot en door burgemeeester Mr. F. Pesch. Zij wezen hen op de verhevenheid en de verantwoordelijkheid in de taak die hen wacht. Zij spoorden hen aan die taak op zich te nemen in de juiste instelling, d.w.z. tevreden te zijn met de hun toebedeelde rol, bereidwillig de grote offers te brengen, die van hen gevraagd worden en niet de eigen roem en eer na te streven door er steeds aan te denken dat de Pas siespelen als een vorm van aposto laat zijn bedoeld. „Vervul uw rol met volle beleving en eerbied", zo zei pastoor Sloot, zodat ook in 1955 onze Passiespelen weer bijdragen tot het heil van God, de faam van Tege len en tot heil ook van allen die er naar komen kijken." Tenslotte legden het bestuur en de aspirant-spelers gezamenlijk de gebruikelijke belofte af. Deze belofte luidt voor het be stuur: „Uit liefde tot Hem Die op deze gedenkwaardige dag ons allen spijzigde met dezelfde spijs, beloof ik plechtig met uitschakeling van alle eigen baat de belangen van het Pas siespel naar best vermogen te die nen en alle medewerkers zonder uit zondering als broeders en zusters te gemoet te komen." Voor de spelers luidt de belofte: „Uit liefde tot Hem Die in zijn bitterste uur zijns levens zijn plechtige vrede naliet aan al de zijnen aanvaard ik deemoedig de mij toegewezen rol en beloof algehele toewijding aan mijn taak en onder werping aan de leiding der Passie spelen." Tenslotte begon regisseur A. Thijs- sen dan de namen van de uitverko ren spelers voor te lezen. Deze kwa men als hun naam genoemd werd, een voor een naar voren om de be stuursleden de hand te drukken en uit handen van burgemeester Pesch een oorkonde in ontvangst te nemen. Voor de rol van Christus bleek ge kozen te zijn de 26-jarige P. Niessen, ambtenaar op de gemeente-secretarie van Nieuwenhagen, maar woonach tig ln Tegelen. In 1950 vervulde hij de rol van de Apostel Johannus, die wordt in 1955 vertolkt door de 23- jarige P. Simons, die in de kazerne Het moment, waarop het stuur van de Tegelse Passie spelen in de vergadering van Witte Donderdag de plechtige belofte aflegt. Franssen zal volgend jaar voor de zevende maal de Petrus-rol op zich nemen. Judas werd tenslotte de 50- jarige incasseerder der Tegelse ge meentebedrijven H. Tisser en de be langrijke rol van proloogzegger is toevertrouwd aan de overwegwachter L. G. Noten, die reeds drie maal voor Christus speelde en die sinds 1940 de proloog verzorgde. Te beginnen me dio Mei zullen komende jaar 36 a 38 uitvoeringen op de Zondagen gegeven worden, in de aan 5000 personen plaats biedende Tegelse doolhof, zoals het schouwtoneel van de Passiespe len wordt genoemd. De tekst zal we derom van Pater Jac. Schreurs MSC zijn en voor de Hubert Kuypers uit Amsterdam gecomponeerde muziek zal evenals vorige maal waarschijn lijk weer de op een band opgenomen weergave van het Maastrichtse Ste delijk Orkest zijn. In totaal zullen 550 personen meewerken aan de voor stellingen. Het program van de K.V.P. in Noord-Holland voor het provinciaal beleid wijst zon der voorbehoud „te vèr gaan de centralisatie door Over heidsbemoeiing" af. Bepaalde zaken moet de Overheid be hartigen, maar als men daar- bij niet van het juiste beginsel uitgaat, dan worden de gren zen veel te ruim genomen. Daar wil de K.V.P. tegen wa ken. Zij zet, zoals wij in het provincieprogram lezen: „het particulier initiatief overal voorop". En er is nog iets, waarin „niet te vèr" moet worden gegaan: in het onvol doende aantrekken (men is soms geneigd te zeggen in het uitsluiten van katholie ken in verschillende commis- sie's, organen, instellingen e.d. Er is een oude klacht, dat katholieke instellingen en ver enigingen niet voldoende ver tegenwoordigd zijn, waar door of vanwege het provinciaal bestuur wordt opgetreden. Daar neemt de K.V.P. stelling tegen. Zorgt dat zij dat eens gezind en krachtig, zo sterk mogelijk, kan doen. Daarom: uw stem voor lijst 2 Met de naam GROEN bovenaan. Schaakkampioenschap AMSTERDAM, 15 April. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de negende ronde van het tournooi om het schaakkampioen schap van Nederland luiden: HERZOGENRATH, 15 April. In de derde en laatste wedstrijd van groep A van het Fifa Jeugd- tournooi heeft de Nederlandse ploeg een verdienstelijk gelijk spel behaald tegen het elftal van de Oost-Duitse republiek. Te Her- zogenrath, op enkele honderden meters van de vaderlandse grens, beëindigde het Nederlandse team de spannende strijd nqet 11. Met de stormachtige wind in de rug werden de tegenstanders voor de rust, in de verdediging gedrongen en het was aan gebrek aan voldoende stootkracht in de Nederlandse aanval te wijten, dat het in de eerste helft bij één doel punt bleef. Van Elderen, die de linksbuitenplaats bezette, werd na een kwartier aan de enkel ge wond en was toen feitelijk uit geschakeld. Dit gebeurde kort na dat hij een goede pass van Rut ten op prachtige wijze had ver werkt en met een vliegend schot doelman Marziniak had gepas seerd. Maar van Elderen kreeg geen gelegenheid zich te laten vervangen, want Rutten had in tussen met een spierverrekking het veld verlaten en van Ede was hem komen vervangen. Meer dan één invaller is niet toegestaan en zo was van Elderen wel gedwon gen (hinkend) aan het spel te blijven deelnemen. Het was maar goed, dat de Ne derlandse middenlinie met Blom als grote man in het middenveld en de uitstekend spelende Bruys als stopper er zo goed in was deze middag, anders was de voor sprong al bij rust verloren ge weest. De verdediging sloot even- Sehoolvoetbal tijdens de Paasvaeaiitie MIDDENMEER. De lagere scholen van de Wieringermeer zullen in de Paasvacantie een voetbalprogramma afwerken. De scholen zijn daarvoor in twee groepen verdeeld. Groep A omvat: de Prinses Margrietschool te Slootdorp, de Don Boscoschool te Wieringer- werf, de Chr. Nat. School te Mid- denmeer en de Chr. Nat. School te Wieringerwerf. Groep B: de Bijz. Neutrale School te Middenmeer, de Pius X-school te Slootdorp, de Prinses Marijkeschool te Wieringerwerf en de Chr. Nat. School te Sloot dorp. Groep A speelt te Middenmeer, groep B in Slootdorp. De wed strijden zijn 15, 20 en 22 April. Op 24 April zullen de kampioe nen van de afdelingen A en B elkaar ontmoeten. Op 17, 21 en 23 April zullen er wedstrijden zijn tussen de Lagere Landbouw school te Slootdorp en de ULO- scholen te Middenmeer en Wie ringerwerf. die totaal 7 elftallen in het veld zullen brengen. Voor de meisjes wordt getracht hand balwedstrijden te organiseren. eens goed en van der Veen (Leeu warden) bleek als linksback een gelukkige greep te zijn geweest. Na rust, toen Oost-Duitsland met de wind mee kon opereren kwam het verwachte overwicht van de tegenpartij. De geringe samenhang in haar aanval lever de over het algemeen echter niet veel gevaar op voor het trio BruysKraayvan der Veen. Doelman Schouten had het dan ook betrekkelijk rustig. Juist toen de druk minder werd en de defensie wat ruimte maakte kre gen de Oost-Duitsers gelegenheid door te breken. Bij een aanval over links er was ongeveer 25 minuten gespeeld kreeg links buiten Haupt een centimeter voor de achterlijn de bal onder con trole en zijn getrokken voorzet werd tot schrik van de weife lende verdedigers door rechtsbin nen Otto in het doel gekopt (1-1). Nederland is in groep A op de derde plaats geëindigd en speelt Zaterdag in het troosttournooi tegen Portugal. Dit zal dan waar schijnlijk ook de laatste wedstrijd van het Nederlands elftal zijn, want het troosttournooi wordt Zondag, le Paasdag besloten en zoals men weet heeft de KNVB principieel besloten om op deze dagen niet te spelen. Van den Bosch—Mühring 0—1 v. ScheltingaCortlever '/iVs EuweKramer '/sVa van den Bergde Jong afgebr. OrbaanSpanjaard afgebr. DonnerBarendregt afgebr. Na negen ronden is de stand: 1. Donner 6 p. plus 1 afgebr. partij; 2. Euwe 6 pt.; 3. Cortlever 5 pt plus 1 afgebr. partij; 4. Mühring 5 pt.; 5. Kramer 4Vs pt plus 1 afgebr. partij; 6. Baren dregt 4 pt en twee afgebr. par tijen; 7. Orbaan 3V» pt en 2 afg. partijen; 8 en 9. v. d. Berg en Spanjaard, ieder 3'/2 pt en 1 af gebr. partij; 10. van den Bosch 3'/i pt.; 11. van Scheltinga 2'/j pt; 12. de Jong 2 pt en 1 afgebr. partij. Nos geen jaarstukken Ver. Deli-Mijen Daar meer dan 98 pet van de aandeelhouders der Deli-Djakarta Rubber Maatsdhappij gebruik hebben gemaakt van het in Juli 1953 gedane aanbod tot omwis seling van hun aandelen in aan delen N.V. Verenigde Deli-Maat- schappijen, is thans nog slechts een zeer klein aantal aandelen van vorengenoemde beide maat schappijen in omloop, te meer daar van de niet te omwisseling aangeboden 2 pet een gedeelte nimmer bij het beheersinstituut werd aangemeld en derhalve als verloren moet worden beschouwd. In verband hiermede ligt het in de lijn, dat de nog in omloop zijnde aandelen aan toonder der Deli-Djakarta Maatschappij en Deii-Djakarta Rubber Maatschap pij worden omgezet in aandelen op naam. De ter zake door de directies der beide maatschap pijen voorgestelde wijzigingen der statuten hebben hierop betrek king, aldus het bestuur. Desgevraagd heeft de directie nog medegedeeld, dat de comp tabele stukken van de Verenigde Deli-Maatschappijen over 1953 nog niet gereed zijn. In Juni a.s. kunnen nadere berichten worden tegemoet gezien. De jaarvergade ring van aandeelhouders wordt in Juli of Augustus gehouden. ALKMAAR Donderdagavond weruen de partijen voortgezet van net invitatie tournooi bij de heer Brouwer, Nieuwestadt Alk maar Het gaat er naar uitzien dat H. Hoogland, die sterk favo riet was in de eerste dagen, nu ernstige tegenstanders krijgt. Jan Peetoom komt de laatste dagen sterk naar voren. Ook Wessels en de heer Brandjes uit Uitgeest zijn nog lang niet uitgeschakeld. Een bijzonder spannende partij speel den Hoogland en Brandjes in 300 libre. Hoogland ging van de ac quit weg met een mooie 65, ge volgd met 35. Maar Brandjes had het antwoord klaar, hij is een speler die het libre in de per fectie uitvoert. De stand in de 8e beurt was 156161 Toen kwam Hoogland naar voren en bracht de handen op elkaar met 113 ca ramboles. We dachten dat Brand jes de party zou gaan uitmaken, maar hij strandde op 285 met een serie van 91. Hoogland ging met de zege strijken. Peetoom kwam tegen Brandjes uit in kader 38/2. Hij heeft sterk gespeeld. In de 6e beurt liet hij een zeer mooie 78 zien. Hij behaalde de kostbare punten binnen. Tegen Wessels kwam hij uit in 300 libre. Zeer sterk ging hij weg met 83 caram boles, direct gevolgd met 130. Maar Wessels gaf antwoord, met 76 en 131. Weer was Peetoom even uit zijn balans geraakt, en Wessels wist daar dankbaar ge bruik van te maken. Hij maakte de partij uit in 7 beurten, dat be tekent 42.85 moyenne. Peetoom die deze avond drie maal aan het biljart kwam, moest in de slot- partij van de avond tegen Wes sels spelen in kader 38/2. Het is een zeer spannende partij ge weest. Wessels ging in het begin snel weg, maar Peetoom kwam in de 6e beurt sterk naar voren, met een goede 50 maakte hij een einde aan de partij. Wessels had de na- stoot die afbrak met nog 14 ca ramboles voor het einde. Uitslagen van Donderdagavond: Libre 300 caramboles: W essels Peetoom Hoogland Brandjes 300 233 300 285 7 7 12 12 131 130 113 91 42.85 33.33 Kader 38/2 250 caramboles: Peetoom Brandjes Peetoom Wessels 250 157 250 236 15 15 13 13 78 40 58 86 16.67 10.47 19.23 18.15 Stand op Donderdagavond: 1. H. Hoogland 12 7 4 2. J. Peetoom 3. G. Wessels 4. C. Brandjes 14 12 12 Zaterdagavond worden de laat ste partijen gespeeld. Benoemd WIERINGEN De heer B. Hensen klerk ter secretarie alhier, is met in gang van 1 Juni a.s. benoemd tot adjunct-commies ter secretarie dei- gemeente Wieringermeer. HEILOO Het comité van Nationa le en Oranjefeesten heeft z(jn best gedaan op 30 April en 5 Mei a.s. een zo goed mogelijk programma te bren gen. Hoewel het niet al zijn plannen heeft kunnen verwezenlijken, meent het toch vrij aardig geslaagd te zijn. Op 30 April en 3 Mei wordt een toneelstuk opgevoerd door de beste krachten van de drie grote Heilooër toneelverenigingen en op 5 Mei kan men 's avonds genieten van het Lan- gedijker-Cabaret, dat bekend is tot ver in de omtrek. Ondanks het goede resultaat van de collecte is het co mité toch genoodzaakt voor beide avonden alsmede voor beide dans avonden in de Rustende Jager een kleine vergoeding te vragen. De prij zen daarvoor zijn zeer laag gehou den. Van Dinsdag 20 April tot en met Zaterdag 24 April kan men tegen be taling kaarten verkrijgen bij mevr. A. Ham, Herenweg 76 en J. de Jager, Schuine Hondsbosschelaan 48. Het volledige programma luidt als volgt: 30 April: 9.30 Aubade door de kinderen van de vijfde en de zesde klas voor het raadhuis; 9 uur en 11 uur poppentheater voor de kleuters en kinderen van de eerste en tweede klas in de Rustende Jager; 9 en 11 uur filmvoorstelling voor de kinderen van de derde, vierde, vijfde en zesde klas in de zaal van de St. Willibror- dusstichting. 's Middags wordt een rondgang door de gehele bevolking gemaakt. Met muziek voorop gaat 't door het dorp. Verscheidene verma kelijkheden zullen worden bezocht. Om 13.45 wordt op het HSV-terrein een handbal-demonstratie door twee damesploegen gegeven. Daarna wordt op het terrein aan de Bergeon- straat een demonstratie vrije oefe ningen gegeven van 14.15 tot 14.45 u. door de damesgymnastiekvereniging Klimop. Muziek In de muzieknis wordt van 15 tot 16 uur enige muzieknummers ten ge hore gebracht door de zangvereni gingen Nieuw Leven en Vriendschap, in samenwerking met het N.H. Kerk koor. Demonstraties van de judo- sport zullen deze zang afwisselen. Op het terrein bij de Vondelschool zal DAMLUST VERLOOR IN OOSTZAAN ZUID-SCHARWOUDE. - Wan neer het oude gezegde uit de volksmond: „Een goed begin is 't halve werk" nog steeds de waarheid betekent, dan zijn de perspectieven voor Costzaan I en Gezellig Samenzijn II uit Amster dam in de promotiewedstrijden voor de hoofdklasse K.N.D.B. uiterst gunstig. Beide tientallen wonnen nl. Maandag j.l. met 128 van resp. Damlust I en B.D.C. I van Beverwijk. Voor Damlust betekende deze neder laag uiteraard een grote teleur stelling. In de nog resterende wedstrijden zullen zij echter ze ker alles in 't werk stellen om nog enkele punten te bemach tigen, De gedetailleerde uitslag is: Oostzaan I-Damlust I P. Schaft-P. Beers 11 J. Kuiper-Fr. Slot 2—0 H. Bruijn-Th. de Haas 20 W. Koning-Jn. Zijp 02 D. Haller-Joh. Huitema 02 Jac. Koning-A. Goudsblom 20 C. Engel-K. v. d. Hoven 20 J. Mering-C. Bak 11 Jac. Preeker-N. Jol 11 D. Veen-C. Schuffelen 11 Stand na de le ronde: Oostzaan I 110 G.S. II 110 B.D.C. I 10 0 Damlust I 10 0 12—8 de brandweer demonstreren. Tot slot wordt daar voor schooljongens een spuitwedstrijd gehouden uit de vier de klas. 's Avonds 8 uur toneelavond in de zaal van de St. Willibrordus- stichting. Opgevoerd wordt „De school der dapperen." Voor de jonge lui dansen in de Rustende Jager. Op 3 Mei wederom 's avonds 8 uur wordt dit toneelstuk herhaald. Op 4 Mei a.s. 's avonds half acht stille tocht naar 't monument. Ieder een wordt uitgenodigd aan deze stille tocht deel te nemen. Op 5 Mei a.s om 10 uur 's morgens bijeenkomst van alle schoolkinderen op het Fo- restersterrein voor een plechtige her denking van de bevrijding, 's Avonds 8 uur optreden van het Langedijker- Cabaretgezelschap in de zaal van de St. Willibrordusstichting. Pelgrimstocht naar Maria van Amersfoort In zijn Maria-eneycliek Ful- gens Corona spoort Paus Pius XII de christenheid aan om op weg te gaan naar de plaatsen, ge heiligd door de verheven aanwe zigheid van de Moeder-maagd. Overal komt men ze tegen, de jonge christenen van vandaag, op de kruispunten van Europa, op weg naar Maria van Lourdes, naar de schreiende Maria van La Salette, Beauraing, Banneux en Fati-ma. De internationale beweging van de tochtgenoten van Sint Frans nodigen alle jonge katholie ken, jongens en meisjes, uit om met hen op Beloken Pasen 25 April, te pelgrimeren naar Maria van Amersfoort. Zaterdagavond 24 April wordt in de omgeving van Utrecht een groot vreugdevuur gehouden, waaraan ieder kan deelnemen door muziek, dans en spel. De volgende morgen vieren we dan samen het Onbloedig Offer van Christus en gaan dan op weg, onderwijl besprekend het thema Maria in het leven van de jonge christenheid. Aanmeldingen kunnen geschie den aan Afra Stroet, Kennemer- straatweg 540, Heiloo. Doe dit onmiddellijk, dan krijgt U per omgaande een uitvoerig program ma toegestuurd. Artsemlieiist Hollands Noorderkwartier Bij geen gehoor bij de eigen arts zijn vanaf Zaterdag 17 April te 14.00 uur tot Maandag 19 April te 8.00 uur alleen voor spoedgevallen bereikbaar de artsen: C. R. de Boer, Nw. Nie- dorp K 2261-233; dr. P. Groenhart, Dirkshorn K 2245-232; R. J. de Groot Hippoiytushoef K 2279-234; R. C. Posthuma, Barsingerhorn K 2243-312; W. van Slooten, St. Maartensbrug. K 2246-230; A. L. v.d. Sluis, Schagen K 2240-400; J. Swaters, Julianadorp, K 2235-221 en A. J. Tamsma, Wierin gerwerf K 2272-234. Burgerlijke Stand SCHOORL. Geboren: Alida Maria, dochter van Petrus Johan nes Leek en Anna Druijven; Cor- nelis, zoon van Nicolaas Pool en Aaltje Koster. Ondertrouwd: Pieter Spaan oud 31 jaar, wonende te Schoorl en Anna Cornelia Koekenbier, oud 36 jaar, wonende te Bever wijk: Henri Jacques Uurbanus, oud 23 jaar, wonende te Den Hel der en Veronica Hillegonda Har brink Numan, oud 28 jaar, wo nende te Schoorl. Getrouwd: Gerrit de Graaf en Alida Afina van der Oort; Jan Aris van der Vegt en Geertje Johanna Cornelia Middelbeek. h.s.v.-nieuws HEILOO Maandag, 2e Paas dag gaat HSV bij KW op be zoek. Ook dit zal weer een bij zonder spannende strijd worden; de Krommenieërs hébben momen teel relatief de 'beste kansen voor de bovenste plaats en zullen deze ongetwijfeld tot het uiterste ver dedigen. Maar ook de HSV-ers, gesterkt door hun laatste succes sen, zullen zich ten volle .geven, zodat wederom een spannende wedstrijd te wadhten staat. Sup porters die de reis willen meema ken, kunnen zicih tot en met Vrijdag opgeven bij de heer J. Bafaker. Westerweg, naast de R.K. jongensschool. Leden van de sup portersvereniging kunnen -gratis plaatsbewijzen afhalen. Reiskos ten niet-leden f 1,— per persoon. Supporters die de reis op eigen gelegenheid meemaken, worden verzocht gezamenlijk te vetrek- ken vanaf clubhuis Admiraal. De bussen vertrekken om half twee. GROOTEBROEK Aanvoer: 2000 kg uien grof 4.20, middel 5.90; 1(00 kg rode kool 813; poters in bakken: 500 bakken eersteling A 28/35 0.271.31, A 35/50 1.20—1.46, A 35/40 1.31 1.43, A 35/45 1.20, A 50/60 0.48— 1.30, E 28/35 1.40—1.50, E 35/50 0.44—1.85, E 35/45 2.36—2.44, E 50/60 1.31, SE 50/60 1.54. WARMENHUIZEN, 16 April. Peen B 12.40, C 6.206.40; gele kool 13.40; rode kool 11.2014.40; witte kool 9.0011.60. AVENHORN, 15 April 1954. 3500 kg witte dene 6.008.30; 3000 kg rode kool 7.2017.90; 2000 kg gele kool 13.0018.40; 6500 kg uien, grove 4.306.80, gewone 4.707.40; 19.000 kg ron de bieten I 6.106.90, II 4.00 4.60, 13.300 kg witlof I 64—72, II 60—68, III 49—58; 46.500 kg peen II 10.00—15.60, III 5.50—8.20, IV 5.006.10; Veevoer: 7000 kg peen 2.90—3.20; bieten 3.20. LANGEDIJK, 16 April Aan voer: 2300 kg uien II 3.904.60; 5000 kg peen B 12.1014, C 5 7.40; 4700 kg witlof IB 55—66, II B 42—58; 2700 k- gele kool 8.50 12; 18.000 kg rode kool 816.90; 20.000 kg witte kool 612.30. Markt Barneveld BARNEVELD. Pluimvee- markt. De aanvoer daalde tot ongeveer 41.000 stuks, maar van een vlotte handel was geen sprake, De slachtkippen werden aanvankelijk traag verkocht, maar later werd de stemming iets beter en werden er iets hogere prijzen besteed. In witte kippen was de handel redelijk, evenals die in jonge hanen. De handel in witte jonge hanen was kalm. De aanvoer van piepkuikens v/as klein doch de vraag gering, zodat geen hogere prijzen ge maakt werden. Naar oude hanen bestond een redelijke vraag tegen onveranderde prijzen. De aanvoer van dit siachtgoed wordt minder. Prijzen: slachtkippen 1.801.90. witte kippen 2.002.10. jonge hanen 1.802.00, witte jonge hanen 2 702.80, piepkuikens 2 00 2,35, oude hanen 0.901.10, al les per kg; oude hanen per stuk 2 25—3.75. Eiermarkt: Aanvoer was circa 1.700.000 stuks. Handel aanvan kelijk redelijk, later kalm. Prij zen: eieren 11.5012.00, algemene prijs 11 75 per 100 stuks, kilo prijs 1.92 (op basis van 61 gram). Veluwse eierveiling Barneveld- Ede: Handel kalm, aanvoer circa 900.000 stuks. Prijzen: eieren van 50-60 gram 9.7011.50, eieren van 60-65 gram 11.6512.53. alles per 100 stuks. Familieherichteii De 2e Mei a.s. hopen onze geliefde ouders W. DEKKER A. M. DEKKER- ROOZENDAAL de dag te herdenken, dat zij voor 25 jaar in de echt werden verbon den. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kin deren Piet Gré Wim Jan Nico Hanny Theo Anny Nelly Tiny Agnes Frans Schermerhorn, Oosternotweg C 88 Op 5 Mei a.s. hopen mijn lieve ouders A. KLAVER M. KLAVER-BALTUS hun 25-jarige huwelijks dag te gedenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare Nelly en Verloofde De plechtige H. Mis uit dankbaarheid zal wor den opgedragen om 10 uur in. de parochiekerk van de H. Adalbertus. Receptie van 15.30 tot 17 uur in café Swart. Egm. Binnen, April '54 Heerenweg 27 Heden overleed, na een geduldig gedra gen lijden, voorzien van de H.H. Sacr. der Stervenden, mijn geliefde man JOHANNES BIJWAARD in de ouderdom van 83 jaar. G. Bijwaard- Roozendaal Schoorl, 15 April 1954 Enige en algemene kennisgeving Heden overleed, r.a een langdurig, gedul dig gedragen lijden, gesterkt door de Ge nademiddelen der H. Kerk, onze lieve man en zorgzame vader, behuwd- en grootvader KARL FRANZ KUSCH in de ouderdom van 67 jaar. Cath. Kusch- van Dijk Karl Kusch (vermist) Jan Kusch C. Kusch-Blokker Const. Kusch M. Kusch-Weber A. Kusch Th. Kusch-Kemna S. Nuijens-Kusch A. Nuijens Jos. Kusch Maria Kusch en kleinkinderen Heiloo, 14 April 1954 De begrafenis heeft plaats op Zaterdag 17 April om 10 uur op het R.K. kerkhof. De H. Uitvaartdienst zal worden gehouden Dinsdag 20 April des voorm. 9.30 uur in de par.kerk van de H. Willibrordus te Heiloo. Rozenkransbidden des avonds 8 uur. Advertentiën voor GLASBRILLEN goud-doublé Schroeven onzichtb. Modern f 16.75 Eén bril voor veraf en dichtbij IN 1 DAG GEREED MIENT 25 - ALKMAAR t.o. Langestr. - Tel. 3818 VAN OWZE MODERN INGERICHTE AAN DE HOOGSTRAAT 2 HOEK NIEUWESLOOT OP ZATERDAG 17 APRIL A.S. 'S MIDDAGS 3 UUR ALKMAAR HANDELMIJ. P. A. JACOBSE - Alkmaar VRAAGT een en een In het bezit van rijbewijs C. ij Gevraagd: ASSISTENTE AFDELING PERSONEELZAKEN kunnende typen en bij voorkeur met Mulo-diploma. Er worden hoge eisen gesteld aan betrouwbaarheid en werklust. AANK. VR. KANTOORBEDIENDEN voor div administratieve afdelingen. Gaarne met Mulo-diploma en enige ervaring in type- en rekenwerk. HULP-C ASSIÊRE gewend met geld en publiek om te gaan. Persoonlijke aanmelding dagelijks van 9-6 uor aan onze afdeling Personeelzaken. ALKMAAR FRANKFORT, 15 munisten in Berli vandaag de hulp aan Dag Haramar gevraagd om haar nen in de ogen t overtuigd was, de gevoerd hadden ui Zij toonde twe haar echtgenoot, a 13 April gepost v in hij sprak van z spoedig naar We komen om een bc en dan naar de V te vertrekken vc lezingen over Ruj „Ik weet niet, 1 komen, maar waa van deze maand", één brief. De brie was door een Wet kantoor om 18 uu enige uren voor De West-Beriyn ontdekt, dat dr, op de bewuste av- gebracht had aan Heinz Glaeske, afc van een Duitse i teruggekeerde I gevangenen. Mevr. Troeohno haar man Glaeske stekende indruk i veer een half jae leren kennen, toen regelen, dat Troe kunnen spreken patriërenden uit c Troechnowitsj, de medicijn en is uitvoerende raad een Russische v welke het commur wil doen sneuvele: beweert verbindi het Russische lege Een woordvoer GEPOOGD VT LEVEN TE 1 ROTTERDAM, 1 officier van justiti damse rechtbank vangenisstraf van aftrek geëist tege fabrieksarbeider terdam, die volge ding getracht zo vrouw van het le" Voor de rechtha zeven jaar geled trouwd met de i welijk was niet e ongenoegen had bmari zijn vrorn 13 Fefbruari j.l. vrouw weer bezoe gen het weer me worden. Het echtp ter ruzie en toer vrouw bij de ke grepen en een o in haar keel heil „Ik was overspai niet wat ik deed' man, die zei niel te heblben gehad ..want ik hield ziel vrouw". Zij vluel buurman en de P< waqrschuwd. De officier .mee danhtp zich had sol aan poging tot dot wilde rekening h( verminderde ti baarheid van verc Mr. S. Ivens, de verdachte, meende een effeottoestand kon worden gespr sprak van „de ex pantoffelheld", die klaverjascluto mocil mocht houden, zei: benen over elkaai omdat zijn costuui Het feit mag de de" aangerekend raadsman zou ei rea'-i'svervolging t Uitspraak over DJAKARTA, 15 secretaris-generaal sterie van Justiti heeft tegenover kend, dat de 1 en Schouten, res der en zaalchef voy Homann", die razzia in Bandunj gehouden, zijn uit Hij zei, dat ten van nog geen be nomen en dat hel niet zeker is, of he wijzingskwestie be sar zeide. dat van immigratiepapierer pen en dat het r of de betrokkenen zoek tot verlengin drijfsvergunning diend. Op een vra; ta of de verbliji indien de betrok zouden verzoeken, verlengd zouden woordde Mr. Bes: niet kon mededele dig een beslissing den.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 4